Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    w POLO MARKET jest promocja:
    desery BOBOVITA (8rodzajow) - 2.19 (o 40gr taniej niz w biedronce)
    herbatki BOBOVITA (5rodzajow) - 8.99
    pieluchy HUGGIES PREMIUM (disney) - mega pack za 36.99
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    POZDROWIONKA,robie nalesniki z nutella na kolacje,bo mnie wzielo na slodko...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    kurcze czy juz zawsze kazda goraca kapiel przyplace dyskomfortem w okolicach rany po cc? fakt woda jest taka baaardzo goraca ze az w lazience parowa i mleko samoistnie kapie ale raz na jakis czas lubie sie zrealxowac...

    Magg ty z Frankiem tez mialas cc - czy dlugo ci gorace kapiele przeszkadzaly??
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Ja jestem po cc ale mi dziwnie nie przeszkadza bo nie boli a lubie bardzo goraca kapiel
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    A jeżeli ktoś rozlicza się sam musi do 10 stycznia zarejestrować dziecko w urzędzie skarbowym!!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Witajcie - kurcze nie mam w ogóle czasu na siedzenie przy kompie :shamed:
    Moi chłopcy znowu na antybiotyku SUMAMED [doustnym] bo tym razem oskrzela zaatakowane, a wszystko przez ząbkowanie to spowodowało osłabienie organizmu i ... masz babo placek - nie mam sił - kaszel już ustępuję a zaczęło się od niewinnego kataru :neutral:
    No, ale są i dobre wiadomości - zarówno Szymon jak i Filip mają już po dwie dwójki na dole [ładnie się już przebiły] no i czekamy na jedynki u góry - lada dzień się pojawią bo już je dosłownie widać :wink: Reasumując po 4 zębolki na dole.
    A tak poza tym to ważymy 8500g [S] i 8450g [F] a na długości jest 77cm :bigsmile:
    Zdróweczka życzę i pozdrawiam wszystkie :rainbow:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Z zaświadczenie Aga ma rację, trzeba takowe dołączyć to standardowego PIT-12 do 10 stycznia. Jeżeli któraś chce wzór takiego zaświadczenia proszę o priv. O rejestracji dzieci w Urzędzie Skarbowym nie słyszałam, ale może czegoś nie wiem ...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Izunia pięknie rosną chłopaki, niech jeszcze tylko sie wykurują i będzie super. Gratulujemy ząbków, my tez mamy już 2 dolne jedynki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Jemma no to Maksiowi zaczną wyrastać ząbek po ząbku zobaczysz :wink:
  1.  permalink
    Izunia- uściskaj chłopców... Niech szybko wracaja do zdrowia...:hugging:

    Hogatka- a gdzie słyszałas ,że trzeba rejestrować dziecko w US??? Ja nigdzie nie znalazłam takiejinformacji:confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Izunia :grouphug: zdrowka dla chlopcow no i duzo sil dla Was bo przy 1 chorym maluchu ciezko a co mowic przy dwojce
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Aga Ania dzięki - naprawdę mam czasem dosyć :shamed:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    TU jest troszkę o uldze na dzieci

    A jutro będę wiedziała co z tym zgłaszaniem dzieci, bo i ja i koleżanka pracujaca w US wiemy tylko o odpisie aktu urodzenia

    BLIŹNIAKI zdrowieć i nie chorować już !! Buzial w piętki dla Was i Waszej Mamusi
    --
  2.  permalink
    Izunia- całe szczescie,że w pore złapane i ze zapalenie znowu na płucka nie poszło... Wierzę Ci,że masz dośc...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Izunia wierze... ja czasami tez miewam dni "niech ktos zatrzyma swiat ja wysiadam"
    badz dzielna

    aaaa no i musze zauwazyc ze chlopcy chyba jakos ostantio sporo na wadze przybrali!!! po fotkach bylo widac ze wieksi sa a po tych pomiarach to juz pewnosc jest ze rosna jak na drozdzach :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    I dłudzy są strasznie już :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    And a moze to po prostu chodzi o to ze w razie kontroli trzeba bedzie skarbowce pokazac ten odpis aktu urodzenia?? no nie wyopbrazam sobie tego ze cala Polska nagle szturmuje skarbowki... musieliby 24 na dobe pracowac zeby zalatwic interesantow... ja jutro z samego rana dzwonie do swojego US z zapytaniem...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Też coś wydaje mi się to mało prawdopodobne ... No ale różne rzeczy US już wymyślały :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Tak ANiu jako załącznik - tak samo jak załączasz faktury które odliczasz
    Cytuje ze str co podawałam wcześniej:
    Z ulgi prorodzinnej mogą skorzystać jedynie podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych. Nie tylko jednak poprzez złożenie PIT-36 czy PIT-37. Podatnik, którego rozlicza zakład pracy (PIT-40) albo ZUS (PIT-40A/11A) również może poprosić pracodawcę albo ZUS o uwzględnienie w rozliczeniu PIT-40 czy PIT-40A kwoty ulgi prorodzinnej. W ten sposób pracownik czy świadczeniobiorca będzie mógł skorzystać z dobrodziejstwa rozliczenia go przez zakład pracy albo ZUS, nawet gdy będzie chciał skorzystać z ulgi prorodzinnej.

    Dla skorzystania z ulgi prorodzinnej w PIT-40 niezbędne jest złożenie pracodawcy przed 10 stycznia 2008r. oświadczenia PIT-12. ZUS rozliczy świadczeniobiorcę na PIT-40A z urzędu, bez żadnegio wniosku. Jednak w obu przypadkach niezbędne jest złożenie dodatkowo oświadczenia o uprawnieniach do ulgi prorodzinnej - również przed 10 stycznia 2008r.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Dziewczyny jak tak noszę jednego a potem drugiego ... to po załym dniu mam wrażenie, że się normalnie wdeptałam w podłogę a ręce to mam do kolan - psi do kostek ...

    Długie tułowia mają a niezbyt długie nóżki hehe :wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Oświadczenie dla pracodawcy - ok , ale do US ?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Tak samo jak trzeba "podkładke" czyli jakiś tam papier pod to by nie rozliczać sie samemu ale by zrobił to zakład pracy tak samo trzeba im dać zgodę na to by dopisali tą ulgę,
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    And no to mi wyglada na to ze tylko jak pracodawca lub zus rozlicza PIT to tak jest... nigdzie nie ma slowa ze jak sie samemu rozlicza to cos sie sklada....

    a swoja droga juz sobie wyobrazam te kolejki pod skarbowka.... powstalyby komitety kolejkowe jak za PRL :tooth:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Jemma do US TYLKO AKT UR DZIECKA tylko nie wiem czy na zawsze czy do wglądu i czy kopia czy orginał
    --
  3.  permalink
    And- przeciez nie załącza się faktur do pitu...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Nie, And. Pracodawca nie wie, że pracownik ma dzieci i dlatego potrzebuje to oświadczenie i ewentualnie kopie aktu urodzenia ale US jest informowany o dzieciach przez szpital lub położną.

    Najważniejsze - czy jest taki przepis, który nas do tego zmusza? I do tego ten absurdalny termin ??
  4.  permalink
    ja mysle,ze przez USC
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    ja jeszcze kilka dni temu czytalam ze skarbowka bezdie miala dzieciece dane z USC... kurcze nie moge znalezc tej strony ale tam bylo ze zadne papiery "poswiadczajace" posiadanie dziecka nie beda konieczne
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Nie mam pewności, doczytałam to teraz.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    O co chodzi z tą skarbówką - jak zarejestrować ??
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    jak skłądasz pita dajesz faktury które odliczasz, no a że na dziecko nie ma faktury (i instrukcji obsługi jak i gwarancji :wink:) to dokładasz akt urodzenia jako załącznik i tyle. Jak rozlicza cie zakład pracy to na wezwanie do US "w celu korekty, wyjaśnienia itd" bierzesz do faktur akt urodzenia
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Izuniu moc zdrowka dla chlopakow i buziakow :grouphug: i oczywiscie duzo sił Izuniu dla ciebie bo tobie potrzeba jej ze zdwojona mocą:peace:
    --
  5.  permalink
    Jak składasz pit to tylko wpisujesz w odpowiednie rubryki kwoty z faktur. Nie załączasz ich- musisz je trzymac w domu przez 5 lat
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    And - odliczalam kase za pomoce naukowe, kupno mieszkania i remont, internet i NIGDY zadnej faktury nie skaldam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    o wlasnie... mozna juz wywalic papiery z 2001 roku :) teczka mi troche schudnie hehehe
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Aga ilekroć CIę wzywają do wyjaśnień musisz mieć faktury jeśli coś odliczałeś/łaś A u nas jak skłądasz w pokoju to na miejscu sprawdza i przelicza wszystko,a żeby to mogła zrobić musisz mieć i pity i faktury (w kancelarii tylko se zostawiasz i nie sprawdzają przy Tobie)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Ja też faktur nie składam tylko trzymam w domu w razie kontroli - takowe bywają :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    oj a nie 7 lat?? mi sie zdaje ze 7 a nie 5
    --
  6.  permalink
    Przeciez od kilku lat urzednicy nie moga przeliczac i wypełniac pitów- nawet na prośbę podatników...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    5
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Do tej pory było 5 a może teraz się zmieniło ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    owszem jesli cie wylosuja i wzywaja do wyjasnien to wtedy trzeba zaniesc faktury, u nas by chyba wysmieli interesanta zeby przyniosl im kwitki przy skaldaniu PITow
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    W związku z przedawnieniem zobowiązań podatkowych dla celów podatku dochodowego 1 stycznia 2008 r. możesz wyrzucić dokumenty dotyczące roku 2001 i lat wcześniejszych. Niektóre dokumenty musisz trzymać dłużej (np. ZUS, pracownicze, dokumenty dotyczące amortyzacji). http://www.pity2007.pl/
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    ale to wynika z obliczeń tych 5 lat :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    no nic nowy tydzien zaczne od goracej linii - szpital, skarbowka, mops :)

    spokojnej nocy mile Panie :winkkiss:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    U nas to robią cały czas i nawet nie słyszałam że nie mogą. Stad mój szok
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    rozliczasz 2001 do 30.04 2002 więc trzymasz 2003,2004,2005,2006,2007
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Aniu szpital? coś nie doczytałam ?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    ja tez jutro dzwonie do urzędu :) porównamy zeznania :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Laski wytłumaczcie mi o co chodzi z tą rejestracją dziecka w US ??
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.