Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    heh Jemma no właściwie masz rację :D
    Mam nadzieję ze ja kontroli żadnej nie będę miałą ... rok temu wypierdzieliłam połowę papierów
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Izunia, właśnie nie wiemy :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Izuniu jutro wszystko będzie wiadomo na 100%

    A chodzi o zgłoszenie odpisu na dzieciaczka
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Idę Babeczki spać - o 7 pobudka i nie wiem jak to zrobić by wstać i by sie obudzić. Rozleniwiłam się przez ostatnie dni i poprzestawiały mi się godziny wrrr o 7 całkiem fajnie mi się nareszcie śpi a zasypiam po 4
    --
  1.  permalink
    Izunia- chodzi o tę duzą ulgę na dzieci- dziś pojawiła się interpretacja,że żeby jąmóc odpisać tzreba zrejestrować dziecko w US. Wg mnie to plotka
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Ok to zajrzę sprawdzić te nowinki koniecznie :wink:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    yy ja nic nie rozumie z tych pitow ;) jezeli Kacperka zglosilismy u pracodawcy (zglaszalismy przy okazji ubezpieczenia zdrowotnego) to czy cos jeszcze musze zgłaszac??
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    kfiatuszku, a pracowałaś przed ciążą? czy tylko M?
  2.  permalink
    A jak się rozliczacie?
  3.  permalink
    Jemma- jak Maksiowy katar? dajesz krople?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Katar dalej jest. Na weekend byliśmy u rodziców i nie wykupiłam mu recepty (poza tym nie wiem gdzie jest :shamed:) ale na pewno jutro wykupimy. Poza tym zamówimy wizytę lekarska do domu bo Maksiu ma na nóżkach aż skorupki i chcę, żeby ktoś mi powiedział jak mam postępować przy alergii ...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia, jakby ci tu nie zepsuć humoru ... Albo nic :wink: Fajnie, że masz pieniążki, na pewno się przydadza :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    My na katar dostaliśmy NASIVIN Soft 0,01% - polecam działają i łatwe są w dozowaniu. Daje je tylko na noc [zalecenie pediatry] a w dzień woda morska MARIMER i leżenie na brzuszku.

    Jak malec ma zatkane zatoki nie wolno używać fridy, sopelka czy też marimera - leżenie na brzusiu właśnie wskazane.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Jemma pisz bo mnie przeraziłaś - coś źle napisałam ...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Izunia79: Jak malec ma zatkane zatoki nie wolno używać fridy, sopelka czy też marimera - leżenie na brzusiu właśnie wskazane


    Ooo.. to nie wiedziałam ...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Izunia, przepraszam, że cię nastraszyłam, nie masz sie czego bać :bigsmile: To nic ważnego ... Jestem po 3 zarwanych nockach i juz głupoty wypisuje :tooth:
  4.  permalink
    izunia- tzn ja rozumiem,ze nie wolno uzywac aspiratorów jak jest gęsty katar, tak?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Jemma ja też byłam zaskoczona - pediatra nam to powiedziała w piątek jak byłam z malcami na wizycie kontrolnej.
    Im częściej leżą na brzuszku tym szybciej te gluty schodzą a woda morska je rozrzedza. Szymon i Filip wykapowali sprawę i same przekręcają się na brzuch - łatwiej im się oddycha nawet w nocy.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    pracowalam ale przed slubem czyli jakies 3 miesiace przed ciaza wiec to sie raczej nie liczy :) a jak sie rozliczamy to nie wiem qrcze :) wiem ze razem :) w wypelnianiu pomogla mi znajoma mamy z urzedu :) dla nas to byl pierwszy raz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Ja jeszcze wyczytałam, że przedłużający sie katar; tak jak czerwone poliki, szorstka skóra czy powracająca ciemieniucha może być objawem alergii ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Aga właśnie tak - bo jak katar jest gęsty to zazwyczaj siedzi wysoko w nosku - moje maluchy tak sapały strasznie no nie mogły oddychać :neutral:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    No właśnie o to chodzi, czy razem. W takim razie odliczycie sobie z mężem za 2007, po prostu ,od podatku 1145,08 za Kacpra i żaden termin 10 stycznia Was nie obchodzi.
  5.  permalink
    Moja mała na taki gęsty wlasnie dostała mucofluid- bo on rozrzedza glutki. Jak duzo zalega to niestety moze spowodowac zapalenie ucha.. ja odciągałam ile się dało- ale i tak nas nie ominęło...

    jemma- a próbowałas odstawic nabiał?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Dziewczyny uczulam was - u mnie zapalenie płuc czy też teraz oskrzeli wywiązało się z głupiego błahego kataru - jak u nas pojawia się katar to rutynowo odwiedzam pediatrę - :neutral:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga, na początku unikałam nabiału ale odkąd skończyły sie kolki to jem. Może faktycznie trzeba będzie na jakiś czas z niego zrezygnować ...

    Izunia ja byłam u pediatry. Nie chcę latać za często bo niedługo przypną mi łatkę hipochondryczki ...
  6.  permalink
    Spróbuj odstawic na 2 tygodnie i obserwuj skórę.
    A co do kataru... On tylko u dorosłych trwa tydzień- u niemowlaków nawet miesiąc to norma- więc u maksia chyba nie można mówić o przedłużającym się katarze... No ale wiadomo- najlepiej pogadaj o tym z pediatrą
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Aaaa dziewczyny chciałam Was się zapytać jeszcze czy to normalne, że przy zmianie pampersa chłopaki drapią się po brzusiu i nóżkach ?? Kąpię je w Balnemum Hermal - sama nie wiem czy to niepokojące ?? Jak sądzicie ??
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Dzieki Jemma :)
    --
  7.  permalink
    Izunia- wg mnie warto zmienic na jakiś czas pieluchy
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Jemma ja się nie przejmuję opinią ludzi - zdrowie moich chłopaków jest najważniejsze.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Aga myślisz, że to od pieluszek ?? Spróbuję - dzięki.
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Kolorowych snów dziewczyny i spokojnej nocy dla Was i Waszych pociech - no i zdróweczka dla całych rodzin.
  8.  permalink
    Izunia- wydaje mi się,ze moga być zbyt malo przewiewne albo może ich cos uczulac- np balsam z pampersów. Jakich uzywasz?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Czasem mam wrażenie, że zupełnie tego wszystkiego nie ogarniam... A jeszcze jak doczytałam, ze ciemieniucha jest wynikiem zaniedbania to już zupełnie ... :confused:
  9.  permalink
    jemma... Masz jedno wyjście - wyluzuj.
    Powtarzaj sobie jak mantrę - jestes najlepszą mamą dla maksia, wiec gdzie tu zaniedbania? Po prostu jego skóra i gruczoły łojowe są niedojrzałe - jeszcze trochę a zapomnicie o tym. Zresztą oby tylko takie problemy nam pozostały...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    To fakt, bo czym jest ciemieniucha w stosunku do prawdziwych problemów zdrowotnych. Masz rację - ja już wolę mojego "zaniedbanego" Maksia :bigsmile:
  10.  permalink
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    JEMMA: ciemieniucha jest wynikiem zaniedbania
    to ja też zaniedbuje moje dzieci - Kuba miał Gabi miałą a teraz i Glizda ma :D

    Gdy Gliździe zdejmie się pieluszkę - ogólnie rozbierze do golaska, też "mizia" i skrobie palcami brzuszek i nóżki

    Glizda - bo pełza na brzuszku coraz bardziej i robi się z niej taki mały "Jasiek wędrowniczek".
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Hehe And :D Kacper to tez taki mały Johny Walker;) a ostatnio normalnie obraca sie w zastraszajaco szybkim tempie:) kiedys to sie obracal na brzusiu z pomoca rąk a teraz doszły do tego nozki i normalnie obraca jak w zegarku w jedna i druga strone :))

    Wczoraj odwiedzili nas znajomi ze swoja 15 miesieczna coreczka i normalnie nie wiem czy ona taka mała czy on taki duzy bo po postawieniu ich na stole Kacperek byl o jakies 3 cm nizszy od niej :) a podobno ona w złobku jest duza dziewczynka :)
    --
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny - ja pracuję w US - wprawdzie takim dla dużych firm, ale jestem pewna, że nie trzeba "rejestrować dziecka w US", ani dostarczaś aktu urodzenia. Jak wezwą was do przedstawienia dowodów na odliczenie ulgi to wtedy zaniesiecie akt urodzenia i wszystko będzie OK!
    Jestem ciekawa czy ponownie nas wezwą 3 rok z rzędu. Co roku chodzę do swojego US z teczką faktur!:shocked::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Kacper kawał chłopa.
    Gabrysia była maleńka i do roku wyglądała na młodszą o 2-3m niby nie dużo ale jednak w tym wieku to ogromna różnica. Jak zaczęła rosnąć to i w górę i w szerz. a teraz jest jednym z większych dzieci w grupie. Kuba drobinka i szczypior. Wydaje się taki maleńki. Ale w grupie przedszkolnej wzrostem nie jest najniższy, a przez to że szczypior taki się wydaje. No i jest jeszcze jedno "ale" względem dziecka urodzonego w styczniu on jest o rok młodszy - koniec grudnia :fierce: Ania od zawsze ze wszystkim była na wyrost i zostało jej to do dziś :D

    Ale to co najważniejsze - dzieciaki są zdrowe i szczęśliwe
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    hejka, nie było mnie przez weekend, bo nie miałam neta.
    Dzwoniła dziś koleżanka do US i nic nie trzeba składać żadnych dokumentów,zaświadczeń itp w celu ulgi.
    Matuś ma 6 zębów i idą mu kolejne, dwa jednocześnie, dwie górne dwójki.Wczoraj szalał na kocyku oczywiście do tyłu raczkując i zaczął sam siadać z tej pozycji, szkoda ze z leżąc na pleckach nie usiądzie.
    Dziewczyny dziś zrobiłam coś okropnego i nie wybaczę sobie tego nigdy, Matuś spadł mi z łóżka, odwróciłam się dosłownie na chwilkę. Leżał na wersalce pod ścianą i bawił się pluszakiem, i za chwile słyszę bam. Spadł na czworaka, pomacałam go, nic go nie bolało, jak się już uspokoił, jeszcze raz. Mam nadzieję że nic sobie nie zrobił, ale jestem strasznie zła na siebie.:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    mam do przecyztania 42 posty wiec za nim przez nie przebrne napisze ze mi w skarbowce powiedzieli ze jak sie jest na wychowawczym to trzeba zglosic do pracodawcy o tych dzieciach i wypelnic stosowne oswiadczenie w zakladzie pracy.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    W okresie świątecznym odwiedziła mnie chrzestna Gabi - dziewczyna mieszka od 3 lat względem mnie na 2 końcu polski wiadomo telefony sms-y itd no ale w końcu była niedaleko u rodziny i wpadła na kilka godzin. Miała ze sobą mp3, moja Ania ochy achy i na koniec - mój ulubiony tekst "mamo kupisz mi?" Już wcześniej słyszałam owe kupisz na mp3 i na nowy telefon (nowy tzn nowszy model i najlepiej z kolorowym wyświetlaczem bo Młoda ma Simensa a50) no ale Ania wie że "kasa bubu" to nie była zaskoczona moją odpowiedzią - może kiedyś. Wczoraj wieczorem zadzwonił telefon - "powiedz Ani ze jak będzie czerwony pasek na świadectwie dostanie mp3" - "a sama jej to powiedz" wielki pisk i radocha :rolling: Moja Ania dostała motywację jak nie wiem co bo argumenty typu lepsze oceny = lepsze gimnazjum itd były mało wystarczające. :jumping: a ja jestem szczęśliwa bo nie muszę już myśleć o jakiejś "nagrodzie" za wzorowego hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Myszorko wiem że żadne pocieszenie ale Mati nie nie jest pierwszym i ostatnim bobasem któremu "skończyło się łóżko" i ja i M siedzieliśmy obok i Gabiol nam spadła :shamed: Najważniejsze że nic mu się nie stało!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    ja pier.... bo sie inaczej nie wyraze... moja ani ksiegowa ani kadrowa nic nie wiedza. u mamy (budzetowka) rozdali juz oswiadczenia i pracodawca je dzisiaj zbiera podpisane
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Ania ja sie mam też dziś dowiedzieć u siebie w urzędzie bo ja sie rozliczam sama a tak napisała jedna z dziewczyn na innym forum o oświadczeniu i zgłaszaniu dzieci
    "DZWOIŁAM DO URZĘDU SKARBOWEGO W JELENIEJ GÓRZE, TAKOWE ZGŁOSZENIE DOTYCZY TYLKO OSÓB ROZLICZAJĄCYCH Się PZREZ PRACODWACĘ LUB ZUS. "- więc ja rozumiem przez to że jak sama sie rozliczam to nie muszę.
    Znalazłam coś takiego jeszcze
    Zwiększoną przez sejm ulgę podatkową z tytułu wychowywania dzieci, pracodawca tylko wówczas będzie mógł uwzględnić rozliczając pracownika, gdy do 10 stycznia złoży on oświadczenie, że chce z ulgi skorzystać.
    1145 złotych i 8 groszy za każde dziecko może sobie odliczyć od podatku każda rodzina wychowująca dzieci. Kwotę tę odlicza się od podatku jednego z rodziców lub od podatku obojga.

    Ulga przysługuje osobom wychowującym własne lub przysposobione dzieci: - małoletnie, - bez względu na wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymują zasiłek pielęgnacyjny, - do ukończenia 25 lat uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie wyższym, jeżeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskały dochodów, z wyjątkiem dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz dochodów w wysokości niepowodującej obowiązku zapłaty podatku - stanowi ustawa o podatku dochodowym.

    Jeżeli podatnik chce aby ulgę odliczył mu pracodawca rozliczający mu podatek roczny, a może to zrobić pod warunkiem, że w ubiegłym roku nigdzie indziej nie uzyskiwał dochodu, musi złożyć odpowiednie oświadczenie - ma na to czas tylko do 10 stycznia. Jeśli nie zdąży, sam będzie musiał zająć się wypełnianiem PITa.

    Warunkiem uwzględnienia przedmiotowej ulgi przez płatnika w rozliczeniu rocznym za 2007 r. jest złożenie przez podatnika - w terminie do 10 stycznia 2008 r. - oświadczenia, w którym:

    - stwierdzi, że spełnia warunki uprawniające do skorzystania z ulgi;

    - wskaże liczbę dzieci, na które przysługuje odliczenie;

    - wskaże kwotę przysługującego odliczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2008 zmieniony
     permalink
    nie no sluchajcie szopki....
    zadzwonilam jeszcze raz do US i tam pani powiedziala ze jesli sie chce rozliczac SAMA to nic nie skladam ani u pracodawcy ani w skarbowce, skladam TYLKO wtedy jak chce zeby przez caly rok (2008)systematycznie pracodawca nie odciagal mi tyle podatku... ja juz nic nie wiem :devil:
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Ogólnie jest z tym zamieszanie bo moja koleżanka z Czeladzi ( kiedyś mieszkałam niedaleko) u siebie w urzędzie powiedzieli jej ze musi zgłosić, więc szczerze to już zgłupiałam potem idę na spacer to zawitam w urzędzie olsztyńskim i się okaże co powiedzą tutaj.Totalna zawierucha ale chyba robią to specjalnie żeby ludzi wykiwać bo takie informacje to powinny byc już co najmniej w grudniu podane aby każdy miał czas dowiedzieć sie w swoim urzędzie i na spokojnie wszystko załatwić.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Spokojnie dziewczyny! Wierzcie mi te z was które rozliczaja się same PIT-36 i PIT 37 (razem z M lub osobno) nie muszą niczego składać w Urzędzie Skarbowym. Tylke te z was które rozlicza zakład pracy muszą do 10 złożyć to oświadczenie o którym była wcześniej mowa! Ja np. pracuję w Urzędzie Skarbowym, ale rozliczam się z mężem (sami) nie rozlicza mnie zakład pracy. Więc oświadczenie mam z głowy.:bigsmile::wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.