Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    zgadza sie z tym ze podaje sie powyzej 38.5 tyle ze nie na kazde dziecko dziala czopek. przy Gabrysi czopki odpadaly bo nie obnizaly jej temperatury.
    a co do syropow to ja dawalam pare razy Krzysiowi, w sumie bardziej na zasadzie ze byl mega marudny i placzliwy - np po szczepiniu czy jak zeby czadu dawaly. z polskich mam wyprobowany nurofen, z ametykanskich najskuteczniejszy jest motrin :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    U nas czopki też odpadają - w ogóle nie obniżyły gorączki a Filip miał 39,4 w pupce oczywiście :wink:
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    u mnie był to samo po pierwszym szczepieniu Kamil mocno za gorączkował ,dałam mu czopek ale nie pomógł mocno.A przy następnym szczepieniu wszystko było dobrze.Nie był marudny,trochę więcej spał.
    Mam pytanie czy to możliwe żeby mój mały już dostawał ząbki bo strasznie mi się ślini i ciągle pcha rączki do buźki,jak sprawdzałam jego dziąsełka to te na dole ma minimalnie twardsze niż na górze.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Wydra a jakimi szczepionkami szczepisz? skojarzone (platne) czy refundowane??
    co do zabkow to Krzysko tez sie slinil koszmarnie na tym etapie a zeby mu wyszly dopiero jak mial 6,5miesiaca.
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Zdecydowałam się na płatne słyszałam ,że są bardzo dobre wszyscy zachwalali ,mój pediatra też polecił i sie zdecydowałam. nazwa jak dobrze spisuje z książeczki to INFANRIX.
    To w takim razie wszedł w tą fazę ślinienia bo tak to nie jest marudny ani nic.
    Nauczył się kwiczeć przy słuchaniu pozytywki ,zawszę się tylko śmiał a teraz tak zabawnie kwiczy:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Ania a jak tam się kształtuje kalendarz wizyt lekarskich ??
    My 4 lutego znowu PPN [Poradnia Patologii Noworodka] i Neurolog - ICZMP
    Na miejscu wybieramy się do kardiologa - jeszcze nie mam terminu. 22.04.08 Okulista i na przełomie lipca-sierpnia ostania wizyta Audiologa - uuuufff :shamed:
    Po drodze oczywiście kontrolne morfologie i szczepienia ...
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Izunia chodzisz do bardzo wielu lekarzy tak powinno sie chodzić ? bo mój pediatra nic mi nie zaleca żadnych poradni specjalistycznych tylko kontrolnie okuliste.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Wydra ja urodziłam wcześniaki w 31tc - u nas to normalne kontrole badania, pocieszające jest to, że z wiekiem jest ich coraz mniej - do 12 jesteśmy pod "ochroną" ICZMP w Łodzi :wink:
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    A no tak przepraszam nie pomyśłałam o Tym przecież Pani ma bliźniaki.Gapa ze mnie:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Weronika ma na coś uczulenie :( drobne czerwone plameczki, wczoraj wypatrzyłam z tyłu główki w okolicy uszu i szyi a teraz są na całym ciele poza twarzą (z tyłu głowy na łysym placku kilka też jest) aż po stopy :( chyba proszek, bo kilka ostatnich pralek było pranych w innym proszku, tych rzeczy co prałam w rękach jeszcze jej nie zakładałam. Dzwoniłam do pediatry, jak utrzymają się do jutra wieczór mam jej dać zirtec i wszystkie ciuszki porządnie wypłukać pod bieżącą wodą albo nastawić na długie pranie ale bez dodatku detergentów
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Izunia u nas na razie w sumie troche spokoju jest i wizyty raz na miesiac juz tylko.
    wczoraj powinnam byla isc do preluksacyjnej na kolejne usg bioderek ale zaflukana nie chcialam isc w dzieci. od 2 dni probuje sie dodzwonic i ustalic termin wizyty nowej ale z tego co czytalam w lokalnej prasie to w naszym szpitalu sceny dantejskie sie odgrywaja bo ortopedzi dostali dyzury na chirurgii a chirurdzy na laryngologii :devil:
    pod koniec stycznia mam sie zjawic na kontrolne wazenie i po skierowania na badania - morfologia zelazo i TIBS (całkowita zdolność wiązania żelaza przez surowicę) i w zaleznosic od tego wyniku okeze sie co dalej, w ostetecznosci trafie z Krzysiem na kilka dni na oddzial hematologii do Bialegostoku lub CZD
    15lutego szalenie wazne badania w centrum - usg jamy brzusznej ze sprawdzeniem jelit plus rtg z kontrastem no i wizyta u chirurgow. jesli bedzie ok to z tego co mowili tylko raz w roku bysmy jezdzic musieli.
    17marca wizyta u tutejszej neonatolog w poradni ryzyka okoloporodowego.
    takze w swietle tego co do tej pory bylo to nie jest zle :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    And - posmaruj mala wapnem, takim bezsmakowym bez wit C, rozpusc w wodzie ze 2 tabletki i wysmaruj te krostki. a do jedzenia nic nowego jej nie dawalas?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Aniu musiałabym ja wykąpać w tym wapnie :( Ale będziemy z nim walczyć wieczorem, przed spaniem.
    Ja jej nic nowego nie dawałam, wczoraj M biszkopty - ale już je jadła. Mi się coś tak wydaje że to może być proszek bo to zwykła Bryza :( Nie wiem normalnie. Wrzuciłam do wody body i pajaca zaraz pójdę to przepłuczę powieszę na piecu to raz dwa wyschnie, jak rano będzie mniej tych plamków to może to proszek, a jak nie będę się martwić :(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Myszorko czy jak Mati zaczal spreezynowac to w ogole udaje ci sie go klasc??? Krzys sie dzisiaj wsciekl i caly czas chce byc w pozycji pionowej :( juz nawet krzeselko do karmienia mu sie znudzilo :((
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Dzis mielismy dzien kladzenia na brzuszku oczywiscie byly opory przez caly dzien okolo 1 godz ale to i tak postep no i postep minimalny jak dalam ja na boczek to szybko fik na plecki jak na pierwszy dzien to jestem z niej dumna i i jak dalam ja na boczek to dwa razy skulła sie na brzusio :swingin:
    AniuM dziekuje za pamiec :hugging:
    --
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    moja ma 2 miechy i 10 dni a tak wydobywa z siebie glos ,ze az mysle czasem ze cos powie...chyba nomalne takie gdakanie nie?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Normalne Kozera :wink:
    Chyba, że przekształca się to "gdakanie" w krzyk, wtedy maluszka np. boli brzuszek lub najzupełniej jest mu źle i chce się poprzytulać do mamy ...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    AniuM Matuś wcale nie chce leżeć, od razu sie przewraca, nawet ostatnio podczas karmienia to się przewraca na brzuch i chyba myśli że ja mam z gumy piersi i się naciągną do jego potrzeb. Na nózkach bardzo lubi skakać, ale w krzesełku usiedzi.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Fajnie się macie, kiedy moje tam będą skakać hihihi :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Izunia ty ciesz sie ze nie skacza!!! bo u CIebie jak zaczna to chyba nogami bedziesz przytrzymywala bo rak ci zabraknie :wink: rece mi chyba odpadna a przeciez tyle czasu bylismy na spacerze :confused: wsadzilam w akcie desperacji Mlodego w ten sprzecior od sis ale on tak dokazuje ze mam wrazenie ze sie zaraz przewroci razem ze skoczkiem. pomijam ze zabawia sie w chucka norrisa i daje z pol obrotu - 2 podskoki i obrot i tak caly czas... no ale jakos udalo mi sie wykonczyc obiad przynajmniej...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Myszorko u nas normalnie krzeselko do karmienia jest ok ale mi sie zachcialo wymyslac obiadowe dania stad musial w nim dluzej poprzebywac... a jesli idzie o ciaganie cyca to Krzys ostatnio niezle mnie maltretuje - nie gryzie ale sprawdza jak daleko cyc sie wyciaga i jak mocno mozna na nim reke zacisnac :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Ania chyba tak dobrze, że nogi też mam dwie haha - z cycusiami nie zazdroszczę przecież troszkę na pewno boli :confused:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    O moja klaudia tez zrobila sobi z cycusia gume do naciagania:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    my sprezynowanie mamy juz od dawna :) nroalnie nic tylko by stał a jak sie juz go postawi to zgina nozki i prostuje zgina i prostuje :) przez to nie chce siedziec bo jak go podciagam to Skubanek prostuje nozki i wstaje :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    Kfiatuszku jak patrzę na Kacperka to normalnie sama buzia mi się uśmiecha - i ja pewnie doczekam się skoków :bigsmile:
    Na razie jesteśmy na etapie turlańców i podciągania nóżek pod siebie w pozycji leżącej na brzuszku, fajnie to wygląda. No i chłopcy chcą siedzieć i tylko siedzieć ...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    od tego sie zaczyna ;) Kapulek nie chce az tak bardzo siedziec woli lezec na brzusiu albo skakac po mamie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    HI HI moja Klaudia dostala ksiazeczke taka ot tak na zas i sluchajcie co w niej pisze tak mi sie spodobalo ze wam napisalam

    Każde dziecko jest kochane. A przez kogo? A przez mamę! Z mamą możesz wszystko zrobić Mama Tobie nie zaszkodzi. Poprzez całe swoje życie Kocha Ciebie należycie. I wymyśla Ci imiona... Jakie śmieszne! Niech ja skonam! Dla niej jesteś więc koteczkiem, Najpiękniejszym w świecie dzieckiem. Dla niej jesteś cud istotką, Niemal świętą, niemal boską! Od momentu Twych narodzin Setki imion wypowiada. Które Ciebie nie obchodzi? Które Tobie odpowiada? Zapytała w końcu mama: Czy Wróbelek, czy Kruszynka? Czy Prosiaczek, czy Ptaszynka? A ponadto Ci wyliczę: Był Tygrysek, była Żabka, Była Pupcia. A to wpadka! Skunks i Lwiątko, Wiewióreczka, Śliczna Mordka i Małpeczka. Głupia Gąska, Kurka, Kózka, I Kaczuszka, Piękna Wróżka. Biedroneczka, Konik Polny I Robaczek, Maluch Zdolny. Był Niedźwiadek i był Misiu, Było Złotko, Słodkie Pysiu. Ile Imion! Nie wyliczę! Zapomniane w straty piszę. Które Ci się spodobały? Które słyszysz od swej mamy? A na koniec... Niespodzianka! Usiądź przy mnie, usiądź grzecznie. Przecież jesteś Mądrym Dzieckiem. Znajdziesz oto, w tej książeczce Kilka Imion swoich jeszcze.
    --
  1.  permalink
    dziewczyny wczoraj myslałam ze juz nie dam rady.musiałam m sciagnac z pracy wczesniej.piotrus nie dosc ze marudny po szczepieniu to jeszcze kolka doszła i nie krzyczał tylko za przeproszeniem darł sie w niebogłosy.musiałam dac mu viburcol.troche sie wyciszył ale spac nie chciał.usnał dopiero o 23.miał temp 37,3 juz po odjeciu pieciu kreseczek wiec nic mu nie podałam wiecej ale zaopatrzona byłam.spał z nami w łózku i o dziwo! od 23 do 3 spał,ja sie przebudziłam podałam mu mleko-wypił i spał dalej do 7:cheer::cheer: czyli jestesmy wyspani a rano juz sie usmiechał i gadał wiec mysle ze jest ok.tylko kupy wczoraj ni było:confused:



    --
  2.  permalink
    dziewczyny jak któras mi wysyłala prywatna wiadomosc to niestety nie moge jej odczytac bo nie mam oplaconego konta,prosze o szept



    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    gratki Ciacho :bigsmile:
    ciesze sie ze Piotrus ma sie lepiej :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Ciacho dobrze że Piotrusiowi lepiej,

    A ja chyba muszę obniżyć łóżeczko na sam dół bo Matuś chwyta się za szczebelki obiema rączkami i boje się że przeleci.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    CIACHO MY TEZ SIE CIESZYMY ZE MALEMU JUZ PRZESZLO

    A my dzis do szczepienia wazenia mierzenia jestem ciekawa ale zapytam o te przekrecanie bo chyba jestem przewrazliwiona
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Myszorko a juz mialas lozeczko na 2 poziomie???
    Ciacho dobrze ze podalas viburcol, moglas dac nawet nurofen spokojnie - w takich syt i bez goraczki sie podaje
    Mamodusi - niezly ten fragment :) czekamy na wiesci polekarskie :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    jestem dzisiaj MEGA wyspana... polozylam sie po 22 i spalam do.... 9.40!!!!!! Krzys w sumie dzisiaj az 13godz przespal bo poszedl spac po 20tej. rano o 5.40 trafil do nas do lozka, i z cycaniem ok 8 spalismy do niedawna...
    najsmieszniejsze bylo ze spalam na brzegu lozka, poczulam jak sie budzilam ze koszulka w mleku a wiec wstaje i plask w cos mokrego... nie wiem jaki cyc mial odstrzal ale spora plama mleka byla na podlodze :tooth:
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Mamusie mam do was pytanie . Szukalam na tym watku ale jakos znalesc nie moge.mojej malej od wczoraj strasznie ropieje oczko - co ja mam zrobic???? Serce mnie normalnie boli jak na niapatrze.Oile dobrze pamietam to Tosia miala takie problemy. Pomocy :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Aniu tak już na drugim, bo Matuś siada w łóżeczku, a w przypadku gdy chwyta te szczebelki to może wstać i nie będe wiedzieć kiedy.Ty to masz z tym mlekiem, dosłownie rzeka mleka.:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Zelkowa przemywaj na razie sola fizjologiczna a jak przez kilka dni nei przejdzie to do perdiatry idz po krople z antybiotykiem

    Myszorko no Krzys jeszcze sam nie siada i nie wpadl na pomysl zlapania sie za szczebelki ale chyba tez bede musiala pomyslec zeby w weekend juz obnizyc poziom. a co do mleka to faktycznie mam go bardzo duzo a do tego "wystrzalowe cyce" :tooth:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Zelkowa o ile pamietam to przemywa sie dziecku oczko sola fizjologiczna ale od zewnatrz do wewnatrz i mozna tez zapazyc torebke rumianku i gazikiem przemywac

    AniuM napewno zdam relacje po powrocie i zapomnialam sie pochwalic klaudia zasnela wczoraj o 21 i do karmienia obudzila sie o 0 30 i po tym karmieniu spala do 8 rana nakarmiona zasnela jeszcze do 10 20 :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Żelkowa, u nas na szkole rodzenia oprócz przemywania solą fizjologiczną położne radziły masować małym palcem wewnętrzny kącik oka, poza tym mówiły, że to całkiem normalne i noworodków, więc się nie przejmuj
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Dziekuje Wam bardzo :grouphug: Kamien spadl mi z serca . Mam nadzieje ze dostane tutaj ta sol .
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    powiedzcie mi kochane czy cos oznacza słone czoło u dziecka.Bo moj Kamil ma słone,mierzyłam mu temperature to nie ma ma 36.6, ma apetyt ,jest usmiechniety,lekko pokaszluje ale to jak za długo "pogada" i podejrzewam że mu się śluzóka wysusza.Ale zaczełam się martwić kiedyś mówiono,że jak dziecko ma słone czoło to coś mu dolega nie wiem czy to zabobon czy prawda pomóżcie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Wydra pierwszy raz o czym takim slysze!! no i nigdy nie probowalam jak smakuje czolo moich dzieci :wink:
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Powiedziała mi to moja babcia ,ja też o czymś takim nie słyszałam ale mi to wkręciła że coś jest nie tak i teraz sie strasznie martwię.Sprawdzam temperaturę ,nawet zapisuje na kartce ile wypija mleka czy oby nie za mało,wiem śmieszne ale po tym jak był w szpitalu tak ciężko chory to od rana ze strachu to ja jestem ciężko chora,ale chyba nic mu nie jest piszczy i śmieje się jak zawsze.W takich momentach wydaje mi się ,że jestem za młoda na mamę i sie do tego nie nadaje:(bo nie wiem co zrobić.To na to wychodzi,że nie ma się czym martwić.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Wydra moja rada to co mowi babcia podziel przez 5 :) babcie to miewaja czasami przerozne pomysly :wink:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Juz jestesmy po szczepieniu Klaudia dzis nawet nie zaplakala o dziwo a miala az trzy jestem z niej dumna wazy cale 6760 kg i mierzy 67 cm pytalam o te przewracanie i powiedziala ze mam sie nie martwic ze lada dzien sie bedzie przewracala a tak to na swoj wiek bardzo dobrze sie rozwija i jest bardzo zywa wiec jestem zadowolona ze obylo sie bez jakich kolwiek problemow :swingin::swingin:
    --
  3.  permalink
    Brawa dla Dusi za odwagę :clap:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Dzielna Klaudusia :bigsmile: i wcale nie jest aż taka duża, Maksiu na tym etapie ważył już 8 kilo i mierzył 69 cm

    Zamówiłam wizytę pediatry-alergologa. A co tam, nie żal mi kasy na Maksia a przynajmniej rozwieje wszystkie moje wątpliwości i pomoże ułożyć dzienne menu jak pójdę do pracy.

    Dziewczyny, Maksiu ma na ciele takie suche placki, jakby liszaje - co to może być?
  4.  permalink
    Moze uczulenie np na płyn do kąpieli a moze alergia własnie :(
    •  
      CommentAuthorIWA5
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    JEMMA jak byłam mała to ja takie liszaje miałam jak zjadłam za dużo jajek. Pediatra kazał mnie kąpać w krochmalu i to schodziło. I powiem ci , że miałam takie liszaje jeszcze w szkole i zawsze krochmal pomagał! Podobno miałam troszkę uczulenie na białko - zwłaszcza jak za dużo jadłam,a uwielbiałam jajka w każdej postaci już od maleńkiego dziecka!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Jemma a gdzie te placki? bo Mat je dostał jak zjadlam orzeszki na policzkach i na rączkach, musze też uwazac na nabiał. ja byłam o dermatologa z jego wlosami to dostalam krem robiony z wit.a, a teraz stosuje krem nivea sos.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.