Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Fragile pozazdrościć :) u nas od paru nocy masakra. Nadia budzi się co godzinę: a to na cycka, a to bo coś się śni, a bo bąk ją obudził. Jessooo nic nie widzę na oczy :sad:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    U nas noc w miare, ale moje dziecko zasypialo wczoraj 4h:/ Przespala godzine, obudzily Ja baki no i kolejne usypianie trwalo do 23!:devil:
    --
  1.  permalink
    Mój maluch od kilku dni idzie spać ok 20 zaczyna się wiercić ok 2 dostaje cyca potem o 6 i wstaje o 8:)także wkońcu jestem wyspana choć ja częściej się budzę gdyż odciągam pokarm by utrzymywać laktację:)jedynie co mnie martwi to to,źe niecchce spać w dzień;/jedynie drzemki sobie łapie przy piersi;/jak próbuje odkładać odrazu się budzi...ech niemam czasu teraz na nic;/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    W niedzielę pisałam Wam, że mój mały ma wysypkę, czerwone placki, krosty i suchą skórę na brzuszku i buźce. Dzisiaj byliśmy u lekarza, ale nie dowiedziałam się nic konkretnego. Nie potrafiła odpowiedzieć, od czego to może być, nawet żadnej wskazówki, kompletnie nic. Powiedziałam, że to już trwa tydzień i nie znika. Zasugerowałam, ze to może od jedzenia, na co lekarka stwierdziła, że na pewno nie, bo według najnowszych badań jedzenie nie ma wpływu :devil: Odpowiedziałam, że według polskich lekarzy ma wpływ np. właśnie nabiał !!!!! Kazała smarować ciało oliwką, a przecież to robię od urodzenia. Kąpię w emulsji i smaruję oliwką z tej samej serii Emolium. Pozostaje mi samej próbować eliminować, to co mogło wywołać tę alergię. Na razie całkowicie odstawiłam nabiał.
    Filipek waży już 6160 g i ma 63 cm :wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    leneczka8484 u mnie dokładnie to samo.
    Zasypia ok. 20, ok. 23-24 pierwsza pobudka na karmienie, potem ok 3, 7 i wierci się w łóżku do ok. 9-10. Z tym, że ja nie odciągam pokarmu. A dlaczego w zasadzie ty odciągasz dla utrzymania laktacji? Przecież karmisz normalnie? Czy może ja tez powinnam? :shocked:
    A w dzień u mnie podobnie. Mało śpi, jedynie drzemki łapie i raz tylko przysypia na dłużej. Ale jest młodszy od Twojego:wink:

    Treść doklejona: 20.11.12 11:51
    judka25 to ci doradziła lekarka... Nie wiem za co oni pieniądze biorą. Dowiesz się od nich tyle co i sama wiesz bądź sama na to wpadniesz. Mój mąż ostatnio stwierdził, ze sam bez odpowiednich kwalifikacji też mógłby zostać chociażby internistą. Bo co się nie pójdzie to oni jak nakręceni: Rutinoscorbin, Teraflu, Cholinex, do łóżka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    dla tych dziewczyn, które będą chciały zobaczyć efekty mojej pracy zapraszam na fb :) w niedziele ukaże się kolekcja dla kobiet i zapowiedź kolekcji dzieciecej :) a marka nazywa się PlePle :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    madziu, podaj proszę link na fb
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    https://www.facebook.com/pages/PlePle/102856079878274?fref=ts

    proszę bardzo :)

    Treść doklejona: 20.11.12 12:37
    a no i niedługo bede zapewne potrzebowała dzieciaków do sesji z mamami karmiącymi bo ja sama nie wystarczę więc jakby któraś dziewczyna z Warszawy miała ochotę to chętnie wykorzystam :)
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie do mam którym dzieciakom właśnie wychodzą lub tym co wyszły zęby. Jak wyglądają rozpulchnione dziąsła ?
    Zajrzałam dziś do paszczy Nadii, dolne dziąsło w porównaniu do górnego jest z przodu nienaturalnie szerokie :shocked: Dodatkowo są na nich jakby białe plamy, jakby krew w tym miejscu słabo dochodziła. Czy tak wyglądają dziąsła przed ząbkowaniem, czy normalnie też ?
    A pytam czy normalnie też, bo jakoś wcześniej jej tam nie zaglądałam, bo nie dała sobie za bardzo zobaczyć.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    U Nadii jest tak, ze ma takie, jakby nabrzmiale te dziasla (nie po bokach, tylko u gory tam, gdzie wychodza zebole), na poczatku bylo widac takie biale punkciki, a pozniej taka kreche... Szkoda, ze foty nie da sie zrobic :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    No u Pipiszona też od góry spuchnięte, ale żadnych punkcików nie widać, tylko dwie białe plamy ;) a kresek to tym bardziej. Może to jednak nie zęby ;>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    Leneczka, Dii, czy Wasze dzieci tez zasypiaja przy cycu i jak tylko odkladacie do lozeczka to jest awantura..? Moje jeszcze nigdy nie pozwolilo zostawic sie samemu w lozku Jedynie nocą. Dzisiaj podjelam pierwsza probe odlozenia do lozeczka po kilku ziewach.. Najpierw marudzil, potem plakal az w koncu histeria byla straszna i wzielam go na cyca bo juz nawet na rekach nie dal sie uspokoic.. Gdyby tak chociaz jedna drzemke mial...

    Treść doklejona: 20.11.12 16:27
    A teraz po cycu zasnal mi w ramionach i szlocha bidulek przez sen...:sad:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Dobra mam dzień pytacza ;)

    Nadia leżąc na brzuchu, podnosi gwałtownie i nogi i ręce w górę i tak jakby próbuje się utrzymać na "spodzie", to wstęp do tego samolotu ? Kurde, bo dziwnie to wygląda :tongue:

    Edit:
    Wyczytałam, że to może być wzmożone napięcie.. kuźwa no :neutral: Nie miała nigdy objawów wn :(
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    PENNY: Nadia leżąc na brzuchu, podnosi gwałtownie i nogi i ręce w górę i tak jakby próbuje się utrzymać na "spodzie", to wstęp do tego samolotu ?


    po mojemu tak, to wstęp do samolotu :wink:

    z ciekawości nawet kuknełam w Ninkowe fotki i zaczęła próby w wieku Nadii [no prawie bo może była o tydzień starsza :bigsmile:]
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie musi być to oznaką WN ? Śmiesznie to wygląda tak swoją drogą ;) jakby chciała w powietrzu zawisnąć.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    eeeee WN od razu :tongue: [chociaż kilka osób też mi tak pisało jak Ninka zaczęła samolotować]

    to normalny objaw i odruch [zdaniem Zawitkowskiego, Szeligi i innych znanych fizjoterapeutów] :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Zatem się cieszę wstępem do samolotu :bigsmile::bigsmile::bigsmile: Dzięki Teo :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    CiastoMiłości: Leneczka, Dii, czy Wasze dzieci tez zasypiaja przy cycu i jak tylko odkladacie do lozeczka to jest awantura..? Moje jeszcze nigdy nie pozwolilo zostawic sie samemu w lozku Jedynie nocą. Dzisiaj podjelam pierwsza probe odlozenia do lozeczka po kilku ziewach.. Najpierw marudzil, potem plakal az w koncu histeria byla straszna i wzielam go na cyca bo juz nawet na rekach nie dal sie uspokoic.. Gdyby tak chociaz jedna drzemke mial...
    moja od jakiegoś tygodnia ma to samo... niestety :(

    TEORKA: eeeee WN od razu

    myślę, że na tym etapie to fizjologia :)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Penny widzialas dziaselko Diego przed wyjsciem drugiego zeba! To Ty zwrocilas uwage na dziaslo... wiec chyba wiesz wiecej niz mama dziecka z 2 zebolami!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    U mnie jest tak samo, dzisiaj też była histeria bo śpiący już był, cyca nie chciał ale po jakimś czasie mu się zachciało na chwilę. Potem na siedząco go trochę pokołysałam i usnął:bigsmile: Sam w łóżeczku tez by nie usnął...
    --
  3.  permalink
    Dii, ale jak odkladasz go to spi dalej czy sie budzi odrazu..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Nessie idę sobie raz jeszcze pooglądać dziąsła Diega :bigsmile: tylko u Nadii ani pół śladu zęba ni ma, a Diegita widziałam :tongue:

    Edit:
    Podejrzałam u Nadii bardziej bułeczkowate te dziąsło.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Penny,u Oliwki najpierw zauważyłam rozpulchnione,czerwone dziąsła,potem pojawiła się biała kropka,potem biała kreska i w końcu wyszedł ząbek.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    CiastoMiłości: czy Wasze dzieci tez zasypiaja przy cycu i jak tylko odkladacie do lozeczka to jest awantura..?
    Dii: U mnie jest tak samo, dzisiaj też była histeria bo śpiący już był, cyca nie chciał ale po jakimś czasie mu się zachciało na chwilę. Potem na siedząco go trochę pokołysałam i usnął:bigsmile: Sam w łóżeczku tez by nie usnął...

    Dziewczyny, moje panny miały to samo na tym etapie, zwłaszcza Patka. Przez jakiś miesiąc łóżeczko parzyło, nawet jak głęboko zasnęła na mnie. Niejedną noc spędziłam w fotelu u nich w pokoju, bo mi się przysypiało, jak ona w nocy zasypiała na mnie i nie dawała się odłożyć. Któregoś dnia minęło i teraz zasypia sama w łóżeczku :) Na rękach i przy cycku jest zbyt ciekawie i nie ma szans zasnąć, bo za dużo widać, dopiero w łóżeczku jest się w stanie wyciszyć. Pocieszę Was, że to taki etap i kiedyś minie :)
  4.  permalink
    Doti, dziekuje za pocieszenie :) no to my sie dalej przytulamy :) choc dzisiaj to u nas dzien mega marudzenia. W kazdej pozycji niewygodnie, nawet cycus dzis jest be. Moze to efekt wczorajszego szczepienia..? Chocjuz wczoraj bylo lepiej. Padam...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    dzisiaj to u nas dzien mega marudzenia. W kazdej pozycji niewygodnie, nawet cycus dzis jest be


    U mnie dziś dokładnie to samo... w zasadzie zaczęło się juz wczoraj, a dziś się rozkręciło. Marnie śpi w dzień, po 10-20 minut, co chwila chce jeść, ale possie kilka sekund i popada w jakiś amok, pcha paszczę pod moją pachę, tudzież wali głową w cycka na oślep! Nie poleży sama nawet chwilkę. Wygląda mi to na skok- ale jakby nie pora na niego. Czy dzieci mogą przechodzić te skoki z jakimś poślizgiem w czasie?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Peppermill: Czy dzieci mogą przechodzić te skoki z jakimś poślizgiem w czasie?

    No pewnie :wink:
    To po pierwsze zależy od indywidualnego toku rozwoju, a po drugie od tygodnia w którym się dziecko urodziło, jak przed terminem skoki będzie przechodziło później, jak po terminie - prawdopodobnie wcześniej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Moja Zuzia też dziś strasznie marudziła :devil:

    Treść doklejona: 20.11.12 20:18
    PENNY: dolne dziąsło w porównaniu do górnego jest z przodu nienaturalnie szerokie :shocked:



    Zu też ma dolne dziąsło duzo szersze niż górne...więc myślę, że to norma... ;) A czy prorokuje ząbki? Nieee mam pojęcia :wink:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    CiastoMiłości: Dii, ale jak odkladasz go to spi dalej czy sie budzi odrazu..?


    Różnie.. Jak za szybko go odłożę, albo za mało delikatnie to się budzi, a jak się postaram to śpi dalej. Ale wymyśliłam sobie, że na rękach zawijam go trochę w kocyk, szczególnie pod główką, to jak go odkładam, to on nie czuje dużej różnicy między materacem łóżeczka a moją ręką i jest ok :bigsmile:
    --
  5.  permalink
    Witam się w tym wątku
    mój Skrzat w sobotę skończy dwa miesiące i póki co nie było żadnych problemów, ale wydaje mi się że przybiera za dużo na wadze. Po nieudanych podejsciach do karmienia piersią przeszliśmy na NAN 1 - jada co 3,5 - 4 godz porcję zgodną z zaleceniami na opakowaniu i dzisiaj go zważyłam i zaczyna się niepokoić. Urodził się z wagą 3940 i 51 cm (więc niezbyt długi) a po dwóch miesiącach waży 6 400, trochę chyba za dużo.
    Poza tym odebrałam badania moczu i wyszły leukocyty i bakterie. Wiec jakaś infekcja dróg moczowych. Oczyioście naczytałam się w necie strasznych reczy i siedzę teraz i się martwie
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Żebyście widziały, jaką dziś wieczorem miałyśmy imprezę. Laski leżały na matach, a matka puściła akademię pana kleksa, wzięła dużego pluszaka i tańczyła i śpiewała, a dziewczyny normalnie piszczały z radości, tupały nóżkami i rechotały. Po godzinie takiej imprezy czuję się jakbym pół nocy tańczyła :) Bałam się, że mi się do spania nie wyciszą, ale przebrane, nakarmione padły jak muchy :)
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Diego robi niedzwiedzia :crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    nessie: Diego robi niedzwiedzia

    czyli co robi???
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Bosz! Diego ma takie tępo, że moment Luśce zwieje :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Teo o co chodzilo z tym niedzwiedziem????? ....ze co niby jeszcze nie siedzi a chodzic mu juz sie chce?
    Winni cus takiego:

    zaraz skasuje
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    nessie: Teo o co chodzilo z tym niedzwiedziem????? ....ze co niby jeszcze nie siedzi a chodzic mu juz sie chce?



    tzn moja tak robiła i za parę dni wstała więc ja sobie to tak na logikę wziełam, ze to ćwiczenie do wstawania ale nie wiem czy tak jest czy to moje wymysły po prostu :wink::wink::wink:


    poza tym kłamiesz nas ciotka bo on nie robi NIEDŹWIEDZIA tylko TYGRYSA :sleepout::sleepout::sleepout::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Przez moment zastanawiałam się czemu Diego ma taką spiczastą pupę, a to kawałek fotela :bigsmile: Zaćmienie pociążowe się utrzymuje :)
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Aaaaa... takie coś :bigsmile:
    Fajnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 20th 2012 zmieniony
     permalink
    No tak mi sie wydawalo bo Krasnal tez tak robil a teraz wstaje przy meblach...
    TEORKA: poza tym kłamiesz nas ciotka bo on nie robi NIEDŹWIEDZIA tylko TYGRYSA

    no jak ja moglam niedzwiedzia nie odroznic od tygrysa!
    sorry:wink::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Lusia dziś dorzuciła nowe dźwięki do swojego repertuaru. Do tej pory było: aaa, eee, ooo i uuu, a teraz doszły spółgłoski: biuuuu, baaa, meee...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    nessie: Krasnal tez tak robil a teraz wstaje przy meblach...


    a to dlatego Frag tu tak malo bywa ostatnio, co ? :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 20th 2012
     permalink
    Chciałam dziś wcześniej pójść spać, to mi się o 23 perfekcyjna pani domu włączyła i mi się porządków w szafie zachciało... Znów jutro będę nieprzytomna. Ale 2 torby ciuchów do oddania w przedpokoju stoją :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    A moja Gwiazda dzisiaj kończy 3 miesiace! :heartsabove:
    Nie wiem jak to było przedtem? Jak można było bez niej żyć? :winkkiss: ehhh sentymentalna się robię na starość ;)
    Z okazji skończenia swojego pierwszego kwartału :wink: uraczyła tatusia śmiechem na głos! :shocked: Ależ to piękny dźwięk!
    Moze później wrzucę jakieś fotki - o ile uda mi się coś ładnego zrobić, gdyż albowiem jak przystało na Gwiazdę woli aby robić jej fotki z ukrycia - że niby paparazzi :devil: - bo boi się apartau z dużą lufą :cool:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Sto lat dla Martynki. A dopiero co szalałaś z laktatorem w spiżarce :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    doti_p: A dopiero co szalałaś z laktatorem w spiżarce :)

    No nie?! Szok! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Ulcia kiedy to mineło szok! Sto latek:-) A raczej 1200 miesięcy:-)Chyba powinno sie tak pisać:-)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Ulcia najlepszego dla Martynki:bigsmile::bigsmile: duża dziewczunka z Niej, my zaraz kończymy 4 miesiące, Jaś już nie jest dla mnie małym dzidziusiem, kiedy to zleciało?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    A Nadia jest juz z nami 5 m-cy :) Z radoscia swietuje od 8 i wlasnie spodobaly Jej sie guziki przy mojej bluzce :D Lzy mi wczoraj ciekly, jak ogladalam zdjecia z pierwszych tygodni :)

    Treść doklejona: 21.11.12 08:29
    Sto lat dla Martynki, ktora przyszla na swiat rowno 2 m-ce po Nadii. Z tego, co pamietam to nawet o podobnej godzinie :):flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Wszystkiego naj dla Martynki i Nadii ;)

    A my dzis znowu mamy dzieñ MARUDZENIA.. Chyba oszaleje...Zu z reguly grzeczna jest, wiec taki dzien jest dla mnie totalna masakra

    Sorry za brak polskich znakow
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeNov 21st 2012
     permalink
    Witam wszystkich ciężka noc za nami, powiedźcie czy wasze dzieci też w nocy się tak wiercą, rusza głową na boki i do tego rączki jej chodzą tak że rodzice nie mogą spać??:cry:

    Sto latek dla Martynki i Nadii:cheer:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.