Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    no dobra, dobra :devil: zimno :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    _kasiek_: katar nie jest przeciwskazaniem do spacerków jeśli nie ma przy tym temperatury. To nawet dobrze dla dziecka jak się przewietrzy, wywietrzy zarazki, pooddycha świeżym powietrzem. Tylko się po takim spacerku nie martwcie że się katar nasilił - to normalne i spowodowane jest zmianą temperatury, że katar bardziej się wtedy z noska leje !!

    Powiedzcie mi czemu ten czas tak szybko leci ?? Dziś jest ostatni dzień mojego urlopu macierzyńskiego ?!?!?! Kiedy zleciały te 24 tygodnie ?!?!?!?!


    A to pójdę dziś na spacer...bo samemu cały czas w domu z małym to marudno się robi...

    No czas szybko leci kiedy nie trzeba :) Mi zostały tylko 23 dni urlopu macierz.
    Kasiek, wracasz do pracy?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Ula,z tego co sobie przypominam było z Oliwką tak,że jak ktoś inny z nią zostawał ,albo trzymał ją na rękach to potrafiła się zanieść i nie jednokrotnie to przezywałam.. I tylko u mnie się uspokajała.Tylko wydaje mi się,że ta faza na mamusię to chyba jeszcze za wcześnie jest.. Jak dziecko jest starsze to widać,że jak idzie na ręce do kogoś innego/obcego to się szarpie,patrzy na mamę i wyciąga ręce,żeby je wziąć. Takie małe jak Martynka to wątpię,aczkolwiek na pewno czuje Twoją obecność,słyszy Twój głos i to ją uspokaja :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, dziś drugi raz od porodu jem jabłko. Mała miała biegunkę po jabłku, więc odstawiłam. Powiedzcie mi, czy mogę zjeść ze skórką? Pytam, bo w szpitalu kazali mi jeść bez i zastanawiam się dlaczego?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    niunia32: Kasiek, wracasz do pracy?


    nie, nie :) od jutra idę na zaległy urlop za ten rok – kończy mi się jakoś po Nowym Roku a potem na wychowawczy póki co do października…..i jeśli Mateusz dostanie się do żłobka od września to wtedy w październiku wrócę do pracy…

    katka_81: Dziewczyny, dziś drugi raz od porodu jem jabłko. Mała miała biegunkę po jabłku, więc odstawiłam. Powiedzcie mi, czy mogę zjeść ze skórką? Pytam, bo w szpitalu kazali mi jeść bez i zastanawiam się dlaczego?


    nie wiem....nie pomogę bo ja raczej się mało musiałam ograniczać i teraz i przy Iwonce....teraz jem już praktycznie wszystko, łącznie z cytrusami
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Ooo, Kasiek, ale Ci fajnie :) Ale czas pędzi strasznie!

    A ja wpadam się pochwalić - Krasnal zaczął chodzić przy meblach :crazy: Już nie staje tylko, ale łazi przy nich na paluszkach częściowo i czasem potyka się o własne nogi :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    _kasiek_: nie, nie :) od jutra idę na zaległy urlop za ten rok – kończy mi się jakoś po Nowym Roku a potem na wychowawczy póki co do października…..

    To tak jak ja. Też planuje iść na wychowawczy ale na rok. :)

    The_Fragile, brawo dla Krasnala :)
    :clap:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Fragile,brawo dla Krasnala :clap::clap: Moja za to od wczoraj stoi bez podparcia przy meblach i to po kilkanaście sekund :thumbup: Także jest progres :clap:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    dziewczyny jeśli macie takie dzieci co to z nikim nie chcą zostawać to wam dobrze radze zacznijcie je do tego przyzwyczajać póki mało kumają. U nas jest masakra bo nigdy nikt oprócz mnie i męża nie kładł naszych chłopców spać, a nawet nie zostawał z naszymi dziećmi na dłużej niż godzinę. Wyjątkiem był mój drugi porod, po którym traumę ma i felek i moja mama.
    Sami jesteśmy sobie winni i teraz pokutujemy sromotnie. Więc jeśli tylko macie taką możliwość pozwalajcie wykazywać się dziadkom lub innym ciotkom. My jeszcze długo pewnie razem nigdzie nie wyjdziemy bez dzieci :(.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    A u nas na odwrót...
    Do tej pory Witek nigdy nie zasypiał z nikim innym, niż mama lub tata.
    Tydzień temu musiałam na kilka dni iść do szpitala i przyjechała babcia. Wątpiłam, czy uda jej się uśpić Małego. A ona poszła go uśpić i wróciła po 10 minutach - Witek spał :-))
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Hussy, również brawa dla Twojej córeczki :) :clap:

    Dziewczyny, a do jakiego wieku trzeba brać dziecko do odbicia?
    -- ,
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Gratulucje Krasnal!
    Gratulacje Olivka!

    niunia32 ja do tej pory odbijam Diego. Tylko, ze teraz sadzam go sobie bokiem na kolankach. O wiele wygodniej i przede wszytkim lzej:)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    nessie: niunia32 ja do tej pory odbijam Diego. Tylko, ze teraz sadzam go sobie bokiem na kolankach. O wiele wygodniej i przede wszytkim lzej:)

    O kurcze...długo. No nic trudno. Bo właśnie się zastanawiam czy to jest bezpieczne, czy mogę tak robić, że jak przy cycu mi Tosiek uśnie to go nie biorę do odbicia tylko tak zostawiam?
    -- ,
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    jak przy cycu zasnie to nigdy nie odbijam :)
    dlatego bo:
    po pierwsze nie odbija mu sie bo jest nietomny i giekki jak plastelina
    po drugie rozbudza sie i potem mu ciezko zasnac

    Musisz sprawdzic jak reaguje Tosiu na nie odbijanie. Sa dzieciaki ktorym to roznicy nie robi....
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    nessie: po drugie rozbudza sie i potem mu ciezko zasnac

    Nessie, dziękuję.
    No jak go biorę do odbicia to zazwyczaj się mu odbija ale się rozbudza i później są problemy z zasypianiem. Zostawiam go ostatnio i nie odbijam ale się martwię, żeby się nie zadławił.
    PS. Nessie ale masz przystojnych facetów w domu :) Podobają mi się tacy "ciemni" :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 2nd 2012
     permalink
    Brawo dla Krasnala i Oliwki! :clap::clap:

    A my dzisiaj nie spaliśmy od 1 w nocy do 12 w południe..
    Cycowanie, tulenie, przysypianie na cycu i tak w kółko..
    Zaraz pewnie zaczniemy kolejny maraton:cool:

    Ja jak już nie mam siły i Staśka nie odbiję tylko odłożę do łóżeczka to zaraz ma czkawkę, rozbudza się i cała zabawa zaczyna się od nowa:devil:
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    niunia ja nigdy nie odbijałam swoich dzieci jak mi zasnęły przy cycu.....kładłam na wszelki wypadek pieluszkę pod główkę i obracałam główkę na bok jak były noworodkami, bo starsze to i tak już same sobie głową obracają jak chcą :bigsmile: nie mówię, że wychodziłam i ich tak zostawiałam - zawsze chwilkę przy nich siedziałam, ale żeby wybudzać i odbijać to nigdy
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny pomocy, czy któreś z Waszych dzieci tak przeraźliwie piszczało? Patrycja odkryła ultradźwięki i jak nie śpi to non stop piszczy zwłaszcza jak się cieszy.. My już powoli nie dajemy rady, głowami pęka, budzi tym piskiem Amelkę o 6. Czy takiego malucha da się tego jakoś oduczyć? Ja to już mam ochotę skoczyć z okna.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Doti, o tak... U nas pomagalo jedynie odwrocenie uwagi, grzechotka czy wziecie na rece, a jak lezala sama, to wlasnie takie ultradzwieki. Smialam sie do meza, ze reklamacje bede skladac, bo regulacja glosnosci nie dziala ;)
    jedynym pocieszeniem jest fakt, ze jak sie nauczy czegos nowego, to przestanie. U nas potem zaczelo sie juz gadanie.

    Treść doklejona: 03.12.12 07:50
    Od razu dopisze, ze u nas teraz guganie, typu dadada, bababa.
    A ostatnio doszly dzwieki typu:daj, age, agi, guu, ata, ataj itd, a ja sie ciesze jak glupek z tego :-) Moze bedzie druga GadaNina jak u Teorki. Tylko szkoda, ze tak poza tym ruchowo to nalesnik, nie chce sie obracac ostatnio jedynie okreca sie do gory nogami w lozku, ale na brzuch albo odwrotnie ni hu hu.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    YPolly: Moze bedzie druga GadaNina jak u Teorki. Tylko szkoda, ze tak poza tym ruchowo to nalesnik, nie chce sie obracac ostatnio jedynie okreca sie do gory nogami w lozku, ale na brzuch albo odwrotnie ni hu hu.

    no wiesz albo talk albo walk :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Szkoda, ze nie walkie talkie :smile:, ale z drugiej strony, jak pomysle, ile sie potem i tak jeszcze nabiegamy za naszymi bobasami, to chyba jednak wole opcje talk :-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Ja tam mam walkie talkie - walk Amelka i talk Patka :)

    Dziś mam dzień pytań. Wiem, że o tym już nie raz było, ale nie dam rady znaleźć. Jak pobieracie mocz do analizy u swoich córeczek? Od razu mówię, że już po 2 woreczki przyczepiałam i u Amelki udało się 10ml, u Patki wszystko bokiem poszło. One się tak ruszają, że te woreczki się odklejają. Wiem, że ktoś miał jakiś inny sposób, ale jaki? Ile tego moczu w ogóle potrzeba do analiz?
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    BRAWA dla Krasnala i Oliwki!!!!

    A u nas w domu mały 11 miesięczniak ;) Za miesiąc będzie ROCZNIAK!Kiedy to minęło ja się pytam?! :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Nadia przez jakis czas mniej gugala, a teraz gadanie wrocilo ze zdwojona sila :D Kwiczy, piszczy, gada, robi khhhy itp i itd :D
    No ja niestety musze Nadie odbijac prawie kazdym jedzeniu, jak nie odbije to nie ma spania dluzszego niz 15 min... nie odbijam po jedzeniu nad ranem, bo nie chce Nadii rozbudzac, wtedy je na spiocha i widocznie nie lyka tyle powietrza...
    Doti_p niewiele tego moczu trzeba 10 ml na pewno starczy. Mi udalo sie siky zlapac do woreczka no, ale czatowalam na siusiu przez pol godziny :D Teo chyba pisala, ze brala Ninke do lazienki, puszczala wode i lapala siki do pojemniczka :)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    YPolly: A ostatnio doszly dzwieki typu:daj, age, agi, guu, ata, ataj itd, a ja sie ciesze jak glupek z tego :-) Moze bedzie druga GadaNina jak u Teorki. Tylko szkoda, ze tak poza tym ruchowo to nalesnik, nie chce sie obracac ostatnio jedynie okreca sie do gory nogami w lozku, ale na brzuch albo odwrotnie ni hu hu.

    U mnie to samo. Tosiek już od dawna gada jak najęty ale średnio się rusza. :bigsmile:
    No jedynie szaleje jak ma goła pupę,no ale na to ma mało okazji bo nie jest za ciepło.

    Treść doklejona: 03.12.12 10:42
    _kasiek_: niunia ja nigdy nie odbijałam swoich dzieci jak mi zasnęły przy cycu.....kładłam na wszelki wypadek pieluszkę pod główkę i obracałam główkę na bok jak były noworodkami, bo starsze to i tak już same sobie głową obracają jak chcą nie mówię, że wychodziłam i ich tak zostawiałam - zawsze chwilkę przy nich siedziałam, ale żeby wybudzać i odbijać to nigdy

    To się już tak nie przejmuję tym, że nie odbijam. :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Złapałam w końcu w woreczek, ale one jakieś takie lewe są, następnym razem będę próbować w pojemnik.

    Treść doklejona: 03.12.12 10:49
    100 lat dla Paulinki :)
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Vsti: No ja niestety musze Nadie odbijac prawie kazdym jedzeniu, jak nie odbije to nie ma spania dluzszego niz 15 min..

    U nas nie ma reguły.Tosiek czasami się budzi też po ok. 10 -15 min i niezależnie czy był odbity czy nie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny muszę się pochwalić, że Gosinka miała imprezowy weekend i pięknie się spisała. Wczoraj na roczku u znajomych nie zapłakała ani razu, dawała się nosić na rączkach, do wszystkich się uśmiechała, nawet zaliczyła leżenie na puzzlach na brzuszku jak jej starsza 6-miesięczna koleżanka i wpartywała się w grającą zabawkę. Ucięła sobie kilka drzemek i byliśmy aż 5 godzin na imprezie. Oj dorasta mi dziecko.

    Wszystkiego dobrego dla 11-miesięczniaka.

    A u nas biało, po obiedzie wyruszamy po receptę na szczepionkę, czyli długi spacer nas czeka. Myślicie, że powinnam do wózka dać śpiworek taki z wełną, czy kocyk wystarczy jeszcze? Jest koło 0stopni.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    Kochane dziewczyny zaczynam chyba schizować albo moje dziecko naprawde ma wzmożone napięcie mięsni grzbietu stwierdzam to po przeczytaniu wczoraj artykułu w gazecie M JAK MAMA czyli:
    moje dziecko położone na brzuszku przewraca się na plecy zawsze tą samą stroną
    położone na pleckach wygina się w literę C i czasem sie tak wygina po przebudzeniu
    gdy wkładam koszulkę,body itp przeważnie mam problem bo mały przykurcza rączki
    Niewiem czy to akurat zbieg okoliczności czy jednak to jest to:(
    Czy któraś z Was tez zauważyła takie coś u swoich dzieciaczków i było wsio ok...
    Na wizytę u pediatry idę 12 grudnia
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Milciu, tu powinno się spojrzeć na całokształt ruchów dziecka, tak myślę. I to może stwierdzić tylko specjalista. Moja Michasia śpiąc na boku wyginała się w literę C i w tej pozycji spała cały czas. Ale to ewidentnie było widać nawet jak w rożku spała. I wtedy nawet karmienie sprawiało mi trudność, bo tak napierała główką i nóżkami, że aż ręce bolały... Teraz czasem się napręży w różnych sytuacjach ale czy to ma związek z WNM, wydaje mi się, ze nie.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Doti, ja po prostu myłam Małej pupę (dokładnie, czasem z nadmanganianem potasu), kładłam na przewijak i czekałam:) Zazwyczaj dostęp powietrza przyspieszał siusianie. Czasem polewałam nóżki letnią wodą. Oczywiście, starałam się złapać moment, w którym potencjalnie będzie się jej chciało:)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Sto lat dla Paulinki :D

    Madzinka my też imprezową niedzielę mieliśmy. Słuchajcie Nadia od 5.oo rano do 20.oo nie zapłakała choćby przez 5 sekund, a dzień był pełen wrażeń, bo pojechaliśmy na chrzciny do jej młodszej kuzynki. Wyruszyliśmy o 7.3o rano, po godzinie jazdy była awaria auta, 2 godziny spędziliśmy bez ogrzewania czekając na pomoc, potem ruszyliśmy i dopiero o 13.oo byliśmy na miejscu. Wiecie Nadia chowana w zaciszu na zadupiu w lesie, a tu wielka feta na 50 osób w restauracji, pełno dzieciaków i taki hałas, że musiałam parę razy wychodzić. Ona nigdy chyba nie widziała więcej niż 7 osób naraz, a tu milion zdjęć, ciotek, wujków, a Nadia uśmiechnięta, trochę poważna oglądała wszystko i wyciągała rączki do każdego nieśmiało. No parę osób powiedziało, że to skóra ze mnie zdjęta, w końcuuuu :D:D:D Ucięła sobie całą jedną drzemkę 15 minutową i potem w samochodzie z godzinę pospała. Kąpiel w domu i spaaaać :> Jestem szczęśliwa, gdyż niestraszne mi już żadne wyjazdy :bigsmile:
    Leneczka nie pomogę, skonsultuj się z fizjoterapeutą jakimś jeśli bardzo się niepokoisz.
    Pollka kurde Nadia w życiu gugu, ata itd nie powiedziała, tylko ciągle eee, aaa , ałllaaaa, ammaaamaaaa, łuuu i chyba nie powinnam się martwić co ? Za to ona z tych walkie, to może inna kolejność u nas będzie. Mam wrażenie, że jak miała 3 miesiące to była bardziej wygadana :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    moja to ma takie rozbrajające ta aaagu albo gugu, że się posikać ze śmiechu można :cool: repertuar ma generalnie szeroki ale to agu robi największe wrażenie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Penny- Moja bratanica prawie w ogóle nie gugała tzn. te typowe a gu.. i inne, a zaczęła mówić mając ok. 10 m-cy :P Dziś ma 2,5 roku i gada, jak stara :P
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Penny, może Nadii nikt nie powiedział, że właśnie agu powinna mówić :wink: Ja się zawsze zastanawiam skąd te dzieci wiedzą, że akurat agu gugu powinny mówić:tooth:

    Treść doklejona: 03.12.12 12:02
    aaa no i oczywiście 100 latek dla Paulinki! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    moja mała panna zaczynała od aguuu a teraz jej się gie gie udaje niesamowicie :bigsmile: boki zrywam :bigsmile: a jakie miny stroi przy tym :wink: a jak czasem piśnie, to aż się wystraszy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    wiem, że wasze maluchy się już dawno obracają ale ja się już zaczynałam na prawdę martwić, że Mateuszek tego nie robi...nawet w czwartek pytałam o to pediatrę na wizycie.....i dziś samodzielnie obrócił sie przez prawe ramię z plecków na brzuszek :) Rano wyprawiłam Iwonkę do przedszkola, Mateuszek się obudził, przewinęłam go, nakarmiłam i zostawiłam na łóżku w sypialni, poszłam umyć ząbki, wyrzucić pieluszkę itp. Wracam - a tutaj mój maluszek leży na brzuszku. Rączki miał pięknie wyciągnięte i szeroki uśmiech na twarzyczce :bigsmile::bigsmile::bigsmile: Wczoraj wieczór próbował, ale mu się z tą rączką nie udawało i mąż mu pomagał....a dziś z rana taka niespodzianka. Aż mi łezki stanęły w oczach !!!!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny, prosze pomóżcie. Kuba ma "kupowy problem". Z dwa tygodnie temu przeszliśmy na Enfamil 2. Tzn Kuba pije głównie moje mleko, ale raz, dwa razy dziennie dostaje Enfamil (najpierw 1, teraz 2). Od tygodnia ma coraz twardsze kupy. Dziś już takie bobki jakby:sad: Papki je, ale to już od prawie dwóch miesięcy tak więc bobki łączę ze zmianą mleka. Co robić? Wypróżnia się codziennie, ale trochę sprawia mu to trudność:shocked:

    Przepraszam, nie dam rady nadrobić 400 postów, ale gratulacje dla wszystkich Maluchów, które robią swoje małe postępy:) Cudownaie to oglądać:)))
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Hanny, a próbowaliście podawać więcej owoców? Może też podanie probiotyku pomoże?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    U nas skok, mam ochotę wyskoczyć przez okno :/
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Owoce je codziennie (ze słoiczka), probiotyk (Bio Gaia) też, więc to nie to:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Ja tez uwielbiam Dominikowe agu, age itp i jego piski :)

    Leneczka mysle ze nikt Ci tu jednoznacznie nie odpowie, tylko lekarz:)

    _kasiek_: niunia ja nigdy nie odbijałam swoich dzieci jak mi zasnęły przy cycu.....kładłam na wszelki wypadek pieluszkę pod główkę i obracałam główkę na bok jak były noworodkami, bo starsze to i tak już same sobie głową obracają jak chcą :bigsmile: nie mówię, że wychodziłam i ich tak zostawiałam - zawsze chwilkę przy nich siedziałam, ale żeby wybudzać i odbijać to nigdy


    Ja robie tak samo tzn od dwoch miesiecy bo jak mial miesiac to jakos sie balam zwlaszcza ze byl z tych bardzo ulewajacych dzieci.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    A ja zawsze muszę wziąć małego po jedzeniu do odbicia, nawet jak przyśnie na cycu, bo niby oczy zamknięte, śpi, a jednak kręci się i głową rusza. Dopiero jak mu się odbije to normalnie śpi, oczywiście często już się zdąży rozbudzić podczas tego odbicia.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny: Dziewczyny, prosze pomóżcie. Kuba ma "kupowy problem". Z dwa tygodnie temu przeszliśmy na Enfamil 2. Tzn Kuba pije głównie moje mleko, ale raz, dwa razy dziennie dostaje Enfamil (najpierw 1, teraz 2). Od tygodnia ma coraz twardsze kupy. Dziś już takie bobki jakby Papki je, ale to już od prawie dwóch miesięcy tak więc bobki łączę ze zmianą mleka. Co robić? Wypróżnia się codziennie, ale trochę sprawia mu to trudność


    a to mleko zmieniałaś mu stopniowo czy nagle ?? może nie był na tą zmianę przygotowany jeszcze....Ja właśnie się przymierzam powoli do wprowadzania "dwójki" bo kończy nam się puszeczka jedynki ale będę musiała jeszcze jednak małą puszkę jedynki kupić, żeby nie wprowadzać nagle dwójki....
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Talka,najlepszego dla Paulinki :) Jak to zleciało,za miesiąc roczek stuknie :shocked:
    -
    Kasiek,gratulacje dla synka
    -
    U mnie od 5 dni nie przespane noce,budzenie z płaczem,i to wszystko zasługa ząbków.Biedna budzi się,płacze i trze smokiem o dziąsła i paluszkami grzebie w buzi.. Tragedia
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny pomocy. Macie jakieś sprawdzone sposoby na ropiejące oczko? Przemywam od urodzenia solą fizjologiczną, teraz co chwila ale nie pomaga a nawet jest gorzej :(
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Isiula, ja ropiejące oczko przemywałam moim mlekiem i przeszło ;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Ale jak to napsikać mu w oko prosto z cyca? :shocked:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Ja kawałek gazy maczałam w moim mleku i przemywałam :tongue: Od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego.
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    hahhahahaha...Isiula aż się oplułam ze smiechu :tooth: ...a tak naprawdę to wcale mi nie do śmiechu bo od dzisiaj mamy też problem z oczkiem...mój mały ma katarek 2 dzień do tego dodszło oczkooo...ratunkuuuu
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.