Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    hehe no w sumie jakby nie patrzeć opcja z gazikiem brzmi rozsądniej:wink:

    Moje rozprostowane ciążą zwoje mózgowe jeszcze nie zdążyły wrócić do stanu faktycznego:cool:

    Dzięki Malisiek, spróbujemy jednak w Twojej wersji:tongue:

    Linden, z katarkiem niestety nie pomogę.. Nie mieliśmy jeszcze tej "przyjemności", ale wszystko przed nami..
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    To zależy z jakiego powodu ropieje. Może mleko pomóc jak najbardziej, ale jeśli jest zatkany kanalik to trza go odetkać, wyślę Wam zaraz jak to zrobić :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Ja też pierwsze co pomyślałam, to żeby jej do oka mlekiem psikać :tongue:

    My też katarku jeszcze nie mieliśmy, ale jak ma nosek przytkany, albo jej świszczy to psikam Sterimarem i trzymam ją na prosto. Z noska jej wtedy cieknie troszkę tej wody i wszystko ładnie przechodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Robić możńa też tak :
    w wewnętrznym kąciku oka uciśnij palcem miejsce nad kuleczką, dość mocno, tak żeby skóra zrobiła się biała w tym miejscu, następnie zjedź palcem mocno w dół równolegle do noska, aż do płatka nosowego. Zrób tak parę razy pod rząd, kilkakrotnie w ciągu dnia. Tu kropelki raczej nie pomogą, bo najprawdopodobniej ma zatkany kanalik łzowy. I ten sposób powinien ten kanalik odetkać, tak by wszystkie wydzieliny mogły w końcu spływać w dół :)
    Mam nadzieję, że pomoże i u Was, bo u nas i u wielu dzieci pomogło, po paru dniach :) Oczywiście jak chcesz to skonsultuj to z lekarzem okulistą.

    To jest mój szeptowy program odtykania kanalika :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Penny Stasiowi od niedawna zaczęły łzawić oczy, a to zaropiałe łzawi teraz bardziej. Czy kanalik może się zatkać np. dlatego, że mały częściej leży na prawym boku? (problem mamy z prawym oczkiem)

    Treść doklejona: 03.12.12 17:14
    PENNY: uciśnij palcem miejsce kuleczką

    Być może po raz kolejny nie zabłysnę dziś inteligencją.. ale o jaką kuleczkę chodzi?
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Isiula hmm, nie mam pojęcia czy to może byc od leżenia na jednym boku...nie słyszałam nigdy o czymś takim, może skonsultuj to z jakimś lekarzem.

    Ta kuleczka to jest tam, gdzie tak jakby schodzą się obie powieki od strony nosa, tworząc kąt ostry, mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam, lepiej nie potrafię.

    To jest przy tym jeziorku łzowym, mamy tam takie uwypuklenie wszyscy :)

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/29/Tear_system_pl.svg/300px-Tear_system_pl.svg.png
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    lenka to co piszesz w dość jednoznaczny sposób opisuje asymetrię i to dosyć dużą idź do lekarza i fizjoterapeuty,asymetria ma prawo się utrzymywać do 3mc życia. No i nie pozwalaj się przewracać z brzucha na plecy przez ten skrócony bok bo doprowadzi to do utrwalenia nieprawidłowych wzorców.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    mkd a czy jeśli dziecko przez skrócony bok się obraca na brzuch, to też utrwala? Ja już szczerze mówiąc nie wiem co robić z tą asymetrią u Amelki, jestem lekko podłamana, że nic nie działa :(
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny a co chodzi z tym skróconym bokiem? :wink:
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    MKD ostatnio nie widzę,by się przewracał na boki ale gdy np lezy na pleckach to potrafi się wygiąć w literę C tzn bardziej główkę tak mocno odchyla i zauważyłam,że tak lubi spać.Napewno się udamy do lekarza a fizjoterapeuty nie mam w poblizu;/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    to chyba chodzi o to, jak dziecko wygina się w literę C/księżyc, tak? Czyli ten skrócony bok, to ten w stronę którego dziecko kieruje główkę i nóżki...? Dobrze myślę?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Penny - dziękuję bardzo za instrukcje! :)
    Przemyłam mu to oczko mlekiem, a przy następnej pobudce spróbujemy masażu.
  1.  permalink
    Będę mu zmieniać strony w łóżeczku by leżał raz z jednej raz z drugiej strony może przez ten tydzień mu coś się zmieni.Od KILKU dni nie zauwazyłam,ze pzrewraca się z brzuszka ana plecy ale to odginanie główki mnie martwi lekko i to robi i z jednej i z drugiej strony
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    nie wiem, czy coś pomogę i czy ma to jakikolwiek związek ale moja Misiucha układała się asymetrycznie do niedawna... U Nas był jeszcze taki etap, ze było to fizjologiczne i do 3 miesiąca miało zaniknąć. Na szczęście już to zażegnałyśmy...
    Fotka usunięta ;)
    --
  2.  permalink
    Kurde mój też tak leżał;/ będę Go obserwować czy nadal tak lezy,ale nie sądzę.Ponoć to minie więc jeszcze 3 miesięcy nie skończylismy więc ciut czasu mamy.Wizytę u ortopedy tez mamy już nie długo więc zobaczymy co powie
    -- ,
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    To w porównaniu z moją Amelka to ona leży bardzo równo.. Muszę chyba poszukać fizjo który by do nas do domu przychodził, bo najbliższy turnus mam w marcu, a sama sobie z tym nie radzę.. Zresztą mam też wrażenie, że nasza fizjo nie za bardzo ma na nią pomysł.
  3.  permalink
    ...ale czytajac powody asymetrii nic do nas nie pasuje,a to odchylanie główki to tyłu może jest normalne
    -- ,
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    katka to zdjęcie to na prawdę lajcik,
    lenka asymetria najczęściej jest wynikiem ułożenia dziecka w brzuchu, choć może się do tego też dołożyć nieprawidłowa pielęgnacja albo przetrwały odruch atos.

    doti w obie strony tak samo, z tymże z pleców to trochę trudniejsze dla dziecka bo z brzucha wykorzystuje ono ciężar głowy, amelka to sprytna bestia z tego co widziałam, ale tym bardziej przydałaby się jej rehabilitacja bardziej na co dzień niż tylko turnusy.

    odchylanie główki do tyłu nie jest normalne, chyba że dziecko na coś konkretnego patrzy- w sensie motorem jest bodziec wzrokowy, ale nawet jeśli tak jest to nie należy na to pozwalać zwłaszcza gdy są jakieś przesłanki sugerujące wzmożone napięcie. Lenka wejdź na wątek o wcześniakach tam trochę rozmawiałyśmy na ten temat
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    właśnie ten jej spryt trochę mnie martwi, bo robi coś nieprawidłowo, a potem znajduje jeszcze swój próbna jak wyjść z opresji. Asymetria może jeszcze być skutkiem zmian neurologicznych - u nas w wyniku niedotlenienia jest poszerzona jedna komora mózgu. Potem wkleję wam na chwilę zdjęcie jak wygląda moje asymetryczne dziecko.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    czerwinka: U nas skok, mam ochotę wyskoczyć przez okno :/

    u nas też - i za to Martynka dzisiaj przekręciła się na prawy boczek i tak leżała :cool: i prawie przekręciła się na lewy (z plecków oczywiście :tongue:) więc te wariacje mi trochę wynagrodziła :)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Ul_cia: czerwinka: U nas skok, mam ochotę wyskoczyć przez okno :/

    U nas chyba zęby i też nie jest fajnie...
    -- ,
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    U nas też chyba skos, bo maruda taka, że szok... no chyba, że za tatą tęskniła :P
    --
  4.  permalink
    mkd: odchylanie główki do tyłu nie jest normalne

    a jesli tak śpi?to też jest nie normalne? w dzień nie widze takiego zachowania,chyba,że karmię leżąć na łóżko czasem mały odchyla tak główkęi patrzy na mnie,ale sądziłam,że to normalne...ech;/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Doti zapraszam do mnie na10 p. ..,poszłam na zebranie do szkoly maly darł się za mna 45 min poczym zasnoł weszłam do domu wziełam narączki i dziecko mega szczęśliwe :/ ile trwa ten skok?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    czerwinka prawie do 20 tygodnia:devil::devil::devil:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.12.12 21:37</span>
    Moja jak narazie skok przechodzi śpiąc,bawiąc się na macie i gadając tak głośno że śpiącego obudzi.Ale nie chwalę dnia przed zachodem słońca bo nigdy nie wiadomo co będzie jutro.
    :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    O nie...... to ja wracam do SPA. .....oby szybciej mineło już lepiej śpi w nocy więc się łudzę że szybciej się skończy....
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    mkd: odchylanie główki do tyłu nie jest normalne,

    moj od kad sie urodzil zawsze glowe do tylu odchylal... oczywiscie jesli nie spal na brzuchu a to sie zdarzalo zadko
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    jeśli w czasie snu to chyba nie jest to sprawa napięcia no bo generalnie w czasie snu napięcie się obniża...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny wylazła mi opryszczka na ustach już drugi raz w przeciągu 3mc.Wcześniej położna mówiła żebym nie całowała małej.Ale jak mam założony specjalny plasterek to chyba nic się nie stanie jak zapomnę i ją pocałuje.Nie uśmiecha mi się znowu chodzic w maseczce:cry::cry::cry:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    niunia32: Ul_cia: czerwinka: U nas skok, mam ochotę wyskoczyć przez okno :/


    U nas chyba zęby i też nie jest fajnie...


    A u nas dla odmiany zaczęły się kolki:tooth:
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    isiula: A u nas dla odmiany zaczęły się kolki

    Też przerabialiśmuy kolki jak był mniejszy. Straszne to jest...:(
    -- ,
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    gina1511: Dziewczyny wylazła mi opryszczka na ustach już drugi raz w przeciągu 3mc.Wcześniej położna mówiła żebym nie całowała małej.Ale jak mam założony specjalny plasterek to chyba nic się nie stanie jak zapomnę i ją pocałuje.Nie uśmiecha mi się znowu chodzic w maseczce
    --

    dobrze by było gdybyś jej nie całowała, ja mam "zimno" średnio 2x w mies i jakoś żyję Młoda i jest zdrowa ( pomijając obecny katar)
    niebezpieczna jest opryszczka narządów płciowych podczas porodu, ale to chyba nie obowiązuje:P
    mój P rozmawiał z ciocią neonatolog gdy mu opryszczka wyskoczyła i uspokajała, ale radziła jak najrzadziej całować, bo doskonale wie że się nie da bez tego żyć;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    flavia
    Wielkie dzięki.Narazie naklejam plasterki i staram się nie całowac małej:cry:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Czerwinka, wracaj do SPA i weź mnie ze sobą :devil: dzisiaj 4 pobudki i od 4:45 nie śpimy, bo po co......
    a ja mam przed sobą jeszcze TYLKO :cool: 5 tyg skoku, a Ty 4...... Jeżeli Franuś tez tak za mamusią płacze jak Martynka - to Ci z całego serca współczuję.......
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Ulcia pakoj sie jestem za godzine ;)
    Dzis spal lepiej ale nie wiem czy to zasługa zjedzenia 80 ml butli mojego mleka ( miał zjeść jak byłam na zebraniu ale darł się za mną ) plus cyca. Ale za to rano od 7 nie moge wyjść z pola widzenia bo jest ryyyykkkkkk.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    mkd: jeśli w czasie snu to chyba nie jest to sprawa napięcia no bo generalnie w czasie snu napięcie się obniża...

    a moja Misia w szpitalu właśnie podczas snu się odginała - i neurolog była wzywana. I mam zalecenia od fizjoterapeuty, by podkładać Jej za główkę zwiniętą pieluszkę tetrową, jak śpi na boczku. Podczas karmienia również odginała, aż mnie ręce bolały od trzymania Jej...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    U nas ten skok, co trwa od 14 do 19 tyg. to byla istna masakra, wole sobie o nim nie przypominac:devil:
    No i jest! Pierwszy snieg w zyciu Nadii!:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Vsti: No i jest! Pierwszy snieg w zyciu Nadii!


    jak to?? nie mieliście wcześniej śniegu??
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny,prosze, napiszcie ktore maty edukacyjne polecacie bo wlasnie moja mama jedzie kupic mojemu Jaskowi prezent na Mikolajki i musze jej powiedziec ktora najlepsza :confused:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Ja mam dwie fishera las tropikalny polecam fajna jest :-) i tiny love giga matę...ale ona dla starszych brzdąców bo ona nie ma pałąków ale też bardzo polecam;)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    kasiek-nie mielismy, dzis spadl pierwszy raz :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    My mamy Tiny Love Gimnastyka dla bobasa z pałąkami Kick & Discover - i Martynce sie bardzo podoba :wink: ma panel grajacy i świecący oraz poduszeczke "czas dla brzuszka" dzieki którek mała nieco łaskawiej patrzy na leżenie na brzuszku :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    my mamy FP Rainforest - kupiłam używaną i daje radę już przy drugim dziecku
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Kurcze, wróciłam ze spacerku i powiem Wam, że spacerek przy takiej temperaturze (0 st - 1 st) z tak ulewającym dzieckiem jak moje to masakra :sad: jej sie niemal non stop wylewa, to marznie jej na brodzie i za kołnierzem jak nie zauważę i nie wytrę natychmiast.... moze dlatego dzisiaj sie tak darła na spacerku? albo nie wiem dlaczego ... tłumaczę to skokiem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Kurcze, zaczynam się denerwować, że Antoś się nie obraca z brzucha na plecy i na odwrót. Raz kiedyś mu się udało i to koniec... Najchętniej to by leżał na plecach i gryzł paluszki :sad:
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    niunia32: Kurcze, zaczynam się denerwować, że Antoś się nie obraca z brzucha na plecy i na odwrót. Raz kiedyś mu się udało i to koniec... Najchętniej to by leżał na plecach i gryzł paluszki


    niunia uspokój się - mój jest prawie miesiąc starszy a dopiero wczoraj samodzielnie pierwszy raz obrócił się z pleców na brzuszek !!! rozmawiałam w tamtym tygodniu z pediatrą bo też się zaczęłam martwić, ale mnie uspokoiła.

    A no i dopisuję się do mam z dziećmi ze skokiem rozwojowym....

    http://2.bp.blogspot.com/-o0_7y5nyMHw/UDEp7M-54HI/AAAAAAAAAHs/4A80uJv8tuc/s640/skoki_rozwojowe.jpg

    jesteśmy w samym środku burzy (Mateusz ma skończone 24 tygodnie.....)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    To u mnie 22 tygodni korygowanych, czyli teoretycznie powinien być spokój :) Teoria teorią, Amelka przespała mi już 3 noce całe mimo pisków Patki, która minimum 3 razy się teraz budzi i piszczy.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    A my się pochwalimy, że jest nas już 6315gram :bigsmile:. Gosia zdrowa jak ryba, napięcia pani doktor nie stwierdziła (pytałam o to, bo chyba jest jakaś plaga, spośród dzieci naszych znajomych Gosia jest jedynym nierehabilitowanym dzieckiem:shocked:). Dostała drugą dawkę 5w1, obeszło się bez płaczu, troszkę pomarudziła, ale bardziej zdenerwowało ją ubieranie kombinezonu niż zastrzyk. Za to dzisiaj w nocy sajgon, co 1.5godziny wołała cyca :neutral:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    niunia32: Kurcze, zaczynam się denerwować, że Antoś się nie obraca z brzucha na plecy i na odwrót. Raz kiedyś mu się udało i to koniec... Najchętniej to by leżał na plecach i gryzł paluszki


    pocieszę Cię jeśli napisze że Lu z brzucha na plecy po raz pierwszy przekręciła się 7.10 ( 5m1t5d)
    a na brzuch z pleców- 7.11 dokładnie miesiąc później czyli miała ponad 6 miesięcy:P
    SPOKOJNIE! wiem, że łatwo mówić, bo sama miałam umówioną wizytę u fizjo...
    do 7 miesiąca jeśli się nie obróci to można się dopiero zacząć martwić
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.