Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    November, dzieki za odpowiedz... wiesz najwazniejsze ze szybko sie zorientowaliscie z ta asymetria i maly jest pod okiem rehabilitanta. bedzie dobrze, pewnie szybciej niz sie tego spodziwasz :) a co do wprowadzania posilkow to zapraszamy na temat karmieniowy. Krzys przez pierwsze pol roku zycia byl tylko na cycku i teraz bez problemu wcina juz wszystko co mu sie da. Ile wazy Cyryl?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    co do nocy to mojemu sasiadowi sie chyba cala zastawa pobila, tylko co zdazylam odlozyc ksiazke i zaczelam przysypiac a tu HUK ale normalnie taki ze mimo bolu plecow stanelam na rowne nogi. Krzys sie przestraszyl i w krzyk, Gabrysia w placz mamusiu ja sie boje a ja ze snu wybita... Krzysia zlapalam pod pache i polecialam do Gabrysi... no i tak sie usypialismy do 3 rano (bo ja do ok 2 czytalam)... ostatecznie Gaba nie poszla dzisiaj do przedszkola a Krzys do naszego lozka przywedrowal o 7. nie dziwie sie ze dzieci sie wystraszyly bo i ja cala drzalam... no ale pocieszam sie ze moze wytlukly mu sie i kieliszki i rzadziej imprezy beda
    :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Mam dziś trochę biegania i właśnie przeżyłam szok. Chcę jechać autobusem i coś mnie podkusiło by wejść na str MZK i sprawdzić jak to jest z biletami. Jako bezrobotna mam darmowy przejazd i patrzyłam jaki jest jego zakres - czy np mogę jechać na nim na 2 koniec miasta. No i okazuje się że ten bilet obowiązuje na najkrutszej drodze miejsce zamieszkania - Pośredniak. Ale za to wyczytałam że: Nie podlega opłacie za bagaż przewóz
    1. przedmiotu, którego suma długości, wysokości i szerokości nie przekracza 120 cm,
    2. wózka dziecięcego, gdy wózek przewozi osoba podróżująca z dzieckiem w wieku do 4 lat,
    A do tej pory konduktor potrafił wyjąć cm i mierzyć wózek że przekracza te 120cm! i za wózek się płaci u nas cały bilet 2,24 i raz mnie spisał za to że nie miałam biletu na wózek - szczęście w nieszczęściu że nie zapłaciłam! Jadę się do nich kłócić i gucio im zapłace :devil:. A teraz wydrukowałam sobie ten paragraf i niech mnie w pupe pocałuje wsadzam go w torbę i nie będę nigdy więcej płacić za wózek!!
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Brawo And, walcz z głupotą i wyzyskiem!

    I życzę Ci, żebyś już wkrótce nie była bezrobotna!
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Aaa! i chciałam się jeszcze pochwalić, że przez to przeziębienie iten gęsty katar moja Oliwcia nie mogła oddychać, dzięki czemu oduczyla się brać smoczek. Zasypia bez smoczka zarówno w dzień jak i w nocy! Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!:cheer::clap::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Fiufiu: I życzę Ci, żebyś już wkrótce nie była bezrobotna!
    Fiufiu można powiedzieć ze pracuje (na ryneczku) ale narazie bez papierów na dzień dzisiejszy tak jest lepiej, ale jak tylko będzie to "normalna" praca z normalna płacą to chcę jak najbardziej na papierach
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Wczoraj poszłam z Kamisiem na spacer tak jak pisałyście,że w taką pogodę można bo sie bałam że coś złapie i się rozchoruje.Podobało mu się po chwili zasnął.Przyszliśmy do domu to po kąpaniu nie miałam problemów z uśpieniem go zasnął bez marudzenia płaczu i histerii.Obudził się o 9 rano:)Dzisiaj również idziemy na spacerek.
    Wczoraj mu dałam marchewki z jabłuszkiem.Już coraz ładniej je z łyżeczki.Smakowało mu,jadł aż się uszy trzęsły:)
    --
  1.  permalink
    a ja dzisiaj juz posparzatałam z grubsza i zaraz sie wybieram UWAGA pieszo tzn wózkiem do mojej mamy .godzina drogi ale ide nie bede kwitnac w domu jak taka ładna pogoda jest.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Mamadusi Dałam mu tzn próbowałam ale nie chciał pić zbytnio tak z 15-20 wypił.Poszedł spać ładnie.Teraz wychodzi z nim na te spacerki bo wczoraj świeże powietrze go zmęczyło i tak pięknie zasnął bez problemów
    Powiedzcie mi czy jeszcze podnosicie dzieciaczki do bekania,bo tak sie zastanawiam do którego miesiąca się podnosi....
    Martwię się trochę bo wydaje mi się ,że Kamisiowi prawe oczko ucieka,próbowałam się dodzwonić do okulisty ale zajęte albo nikt nie odbiera zapisze go na wizytę jak się w końcu dodzwonie.Ta nasza służba zdrowia jest powalająca .

    JEMMA Jak tam z tą oliwką salicylową próbowałaś???


    NovemberRain - ślicznego masz synusia,zabawne focie:)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Wydra ja nie wiem osobiscie i moze to smieszne ale jeszcze Dusia podnosze a co do oczka to gdzis czytalam ze dziecia do pol roczku czasami uciekaja oczka ale lepiej zapytac okuliste bedziesz pewniejsza
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Ja Kamila też jeszcze podnoszę,i zawsze mu się beknie:)zgadzam się z Tobą zapisze go na wizytę i wszystko się wyjaśni mam nadzieję ,że będzie ok
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Ja mojego Matusia tez podnoszę a jak głosno beknie to sam z siebie się śmieje :wink:
    November witaj,słodki synuś :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    A my na spacerek pedzimy slonko swieci suuuuper
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    My też pójdziemy ale jak mały wstanie i zje czyli około 13 -14:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Wydra ja jestem wyridna matka i przestalam podnosic Krzysia do odbicia jak mial 2 miesiace. jak mu sie "beknie" to ok jak nie to sie tym nie przejmuje... z reguly Krzys zasypia przy cycu wiec trudno zebym go molestowala z podnoszeniem. a jak je zupe to wtedy bekniecie jest i to takie ktorego dorosly sie by nie powstydzil ;) odbija sie mu jak go z krzeselka wymuje ;)

    November - duzy chlopczyk z Cyryla jest. Krzys 7555 wazyl konczac 6 miesiecy :) teraz pewnie z 8 ma ale o tym sie dowiem za jakis tydzien poltora :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Podobno jak dzieci się już sporo ruszają to nie trzeba odbekiwać ale ja to i tak robię :bigsmile: . Wydra jeszcze nie kupiłam tej oliwki, czekałam na wizytę lekarki ale przełożyła ja na jutro wieczorem ...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Wydra nie przejmuj się oczkiem, Maksiowi tez ucieka i byłam z nim u okulisty, wg mnie bardzo dobrego fachowca; stwierdziła, że to normalne, poza tym nawet jeżeli zez byłby stwierdzony to do 2 lat sie go nie leczy bo przeciez takie maleństwa nie dadzą sobie załozyć okularków. Kazała mi się zgłosić za pół roku. jeżeli cie to uspokoi to podejdx do jakiejś lekarki prywatnie, niech obejrzy synka (mnie przyjęła za darmo i bez kolejki :bigsmile:)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja też ciągle trzymam Oliwcię do odbicia po każdym posiłku, a czasami ją posadzę i wtedy też jej się odbija. Zresztą ona to już właściwie tylko siedzi!:wink::wink::wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Jemma no to bedziemy czekaly na wiesci do jutra :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    A moje chłopaki bekają zaraz bo jedzeniu - tak się nauczyły i od małego jak im się nie odbije to męczy je i nie zasną - teraz jest to dużo szybciej bo sam początek to była maskara - czasem nawet 30 min czekaliśmy na odbicie.
    Teraz często się turlają i leżą na brzuszku - wtedy również bekają jak nakręcone :shamed: ale nigdy nie uleją hehe :wink:

    Właśnie przyszły dwa krzesełka które zamówiłam na ALLEGRO - chłopaki zadowolone na maxa - przez pierwsze 15 min szelki zabezpieczające były "sprawdzane" - wymemlane o zgrozo :devil:
  2.  permalink
    Pamietacie naszą ostatnia rozmowę o plastrach Emla? W poprzeednich opakowaniach oprócz kremu miałam 1 plaster, a dziś kupilam i zdziwko- są trzy:shocked:

    No i teraz nie wiem,czy wtedy trafiały mi się wybrakowane czy teraz jakoś w promocji dostałam :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Aga a Ty którymi szczepionkami szczepisz? na Fundusz czy tą płatną? Bo tak się zastanawiam nad tą Emlą, może Iśka by łatwiej przeżyła szczepienie - ostatnio był straszny pisk i krzyk i długo ją uspokajałam. Tylko jak wysmarować te miejsca w które się wkłuje pielęgniarka... :(
    --
  3.  permalink
    Andp- ja szzcepię zwyklą- bezpłatną, bo moja Hania to nie królik ;)
    Ale nie wiem o co chodzi w pytaniu jak wysmarowac:(
    Smaruję poprostu miesnie i na każde miejsce naklejam pół plastra- pielegniarka wkłuwa tam, gdzie był plaster
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    A my juz po spacerku bylam w smyku i 5 10 15 i jak zwykle mama poszalala ale zal bylo nie wydac jak takie promocje
    :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Aha czyli nie robi problemu że przed szczepieniem musi odkleić plasterek. W pytaniu jak wysmarować właściwie miałam na myśli miejsce, bo nasmaruję jej łapkę a pielęgniarka mi się wkłuje obok na przykład. Będę szła z Gabi do logopedy to spytam się pielęgniarki co o tym myśli - u nas pielęgniarka jest bardzo świetnym i polecanym mgr logopedii :D
    Nie chcę by aż tak Iśka płakała jak ostatnio - ktoś se pomyśli że jestem zahartowana - o mało co z nią nie płakałam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    ja Krzysiowi raz smarowalam i mowiac szczerze pomoglo ale on ogolnie dopiero rozklejal sie przy wkluciu w nozke, te na raczce go nie wzruszaly. no ale tez wezme recepte na EMLA bo mi sie zapasy pokonczyly :confused:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Halo dziewczyny czy wskoczy ktoras na chwile na problemy laktacyjne bede wdzieczna dziekuje
    --
  4.  permalink
    And- hania tak płakała na pierwszym szczepieniu,że ja ryczałam razem z nią. Powiedziałam sobie,że juz nigdy więcej
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    a co do szczepień - czy to prawda, że jak się zacznie dziecko szczepić jakimś rodzajem szczepionki, to potem należy się już tego trzymać? tak nas uczyli w szkole rodzenia
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    harpijko - zgadza sie... jesli wezmiesz platne to juz caly czas do 6 roku zycia idziesz kalendarzen szczepien platnych
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    a w drugą stronę można przejść?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    harpijko - nie. jednym trybem caly czas
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Oj dobrze, że moje maluchy nie płaczą [może to nie do uwierzenia, ale tak jest :shocked:] ...
    Nawet to i dobrze, bo chyba jakby się tak rozdarły to bym w try miga osiwiała i wybiła pół personelu - ja taka za płaczem dzieciaków jestem - i nie tylko swoich :shamed:
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    hej kobitki ,pozdrowionka ,smaze kotlety bede potem...
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    a moja dzidzia to spac idzie dokladnie o 23 30 ,potem o 2 budzi sie na cyca ,potem o 5 na cyca i ok ,6 tez sie juz kreci,wiec tez troche cyca i spi do 8 30...
  5.  permalink
    Jemma- od dziś wdrażam Twój plan:shamed: 40 minut trwał płacz- nie wiem, jak ja dalej to wytrzymam :cry:
    Powiedz mi jeszcze, czy w ciągu dnia tak samo go kładłas czy tylko wieczorem?
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Kacperek tez jakos nie płacze przy szczepieniu ;) jedynie to sie skrzywi zrobi podkowke czasem zrobi jakis mały krzyk ale chfilka i po wszytskim :) ostatnio zamiast płakac podrywał pielegniarke ;) zobaczymy jak to bedzie 15 stycznia :)
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Witam was :)
    Ja dzisiaj mialam urwanie glowy ,od 24 moja mala co godz sie budzila na cycka.W dzien mi juz tak plakala ze ja plakalam z nia i ciagle chciala cycka. ja juz nie mialam sily jej dawac bo strasznie mnie bolaly,no i byly poste . Okazalo sie ze moje dziecie jest glodne.kupilam jej sztuczne mleko .Zjadla i sama zasnela . Nie wiem co jest ale mysle ze ona nie najada sie moim mlekiem. We wtorek byla wazona i ma 3500 g czyli spadla jej waga od urodzenia.Daje sobie jeszcze tydzien i jak nie przybedzie na wadze to przechodze z bolem serca na sztuczne. Troche w tym mojej winy ze ona sie nie najada, bo ja malo jem ale pieje duzo. Biore sie za siebie -obiecuje . chce karmic piersia

    Duza buzka dla waszych pociech.
    --
  6.  permalink
    zelkowa- a moze zwrócisz się do doradcy laktacyjnego? Nie rezygnuj...Podanie mieszanki jest najprostszym wyjściem...
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    aga ja wiem ze to moja wina -musze sie zmusic do jedzenia. W ciagu dnia jadlam sniadanie ,potem oczywiscie slodycze i dopiero ok 19 obiad (jak maz z pracy wraca).Dodam ze tu kazano mi jesc wszystko,tylko orzechow nie. I jem wszystko normalnie jak w ciazy.Mala nie ma kolek i wszystko jest oki- tylko pokarm slaby.Dodam ze ilosciowo to jest go duzo, gorzej jakosciowo. Bede sie starac ,zeby moje dziecko mialo moj pokazrm .
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    zelkowa, miałam podobnie na początku z Maksiem. Jeżeli naprawdę chcesz nadal karmić to musisz jeść ! Wiem, że nie ma kiedy a i pewnie apetyt nie dopisuje ale warto się trochę podkarmić. Niedługo powinno być już lepiej z mlekiem a jak będzie jak u mnie to jeszcze Julcia wagowo wszystkie dzieciaki przeskoczy :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    tylko, że Julcia zleciała z wagi a to już 2,5 tygodnia, wiec coś jest na rzeczy ...
  7.  permalink
    Jemma- zerknij wyzej- zadalam Ci pytanie...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Wybacz Aga, przegapiłam. Ostatnio jestem niesamowicie rozkojarzona ...
    Nie, nie stosowałam tej metody długo w dzień, ale to nie był dobry pomysł. W dzień usypiałam Maksia ... na leżaczku ... W dzień zasypia w swoim łóżeczku dopiero od miesiąca. Teraz jesteśmy na etapie wprowadzania w miarę stałych godzin drzemek.

    I współczuję, ze musisz przez to przechodzić, wiem jak strasznie dłuży sie wtedy czas ale trzymam kciuki.
  8.  permalink
    dziękuję:hugging:
    Moze dam jakoś radę :neutral:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Pomyśl o chwili kiedy będziesz Hanię odkładać do łóżeczka a ona będzie Cię żegnać uśmiechem :bigsmile:
  9.  permalink
    Widzisz - w tym sęk,ze ona na razie mnie wita usmiechem jak podchodzę,zeby ten szloch opanowac :confused:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Ma już ponad 5 miesięcy, na pewno nie podda się tak łatwo ale dasz radę :wink:
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Moje piersi nie sa puste.Widac to po wkladkach laktacyjnych.Zawsze mokre. Moze tak jak mowicie to jakis kryzys,a moze mam malego cycocha w domu.Bede walczyc.We wtorek najprawdopodobniej bedzie wazona to sie wszystko wyjasni.
    Dzieki za odpowiedzi :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 11th 2008 zmieniony
     permalink
    Zelkowa to jest taki kryzys trwa okolo 2 dni przeszlo 78 procent kobiet go przechodzi ja tez tak mialam mala plakala ja z nia i tak przez dwa dni ale po dwoch dnich mleko wrocilo z podwojna sila i karmie do dzis bedzie dobrze trzymam kciuki i nie ukrywam ze wiele zawdzieczam Ani i Jemmie bo to one kiedys mnie podtrzymywaly na duchu i dalej tak jest wiec dasz rade zobaczysz wazne zeby sie nie poddac
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.