Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Witam :)
    Dziewczyny ,ktore pieluchuja wielorazowymi pieluszkami ,prosze zajrzyjcie na ten watek :
    http://forum.28dni.pl/discussion/699/28/ekologiczne-i-nietoksyczne-pieluszki
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    No właśnie ja też nie potrafię zostawić dziecka w łóżeczku, żeby płakało aż uśnie samo. Dlatego jak już nie wiem co zrobić, żeby spał to biorę go do siebie do łóżka. Mojej siostry koleżanki i ona (rodziły mając 24-26 lat) zostawiały tak swoje dzieci płaczące a że ja tak nie robię to jestem nadal wyśmiewana, że jestem starą nadopiekuńczą matką i że z dziecka robię potworka itd. Dlatego teraz już im nie odpowiadam na pytania jak Tosiek zasypia bo nie chce słyszeć ponownie głupich komentarzy. Zobaczymy jak już nasze dzieci podrosną, która "metoda" okaże się lepsza dla dziecka. :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    a ja ogłaszam wszem i wobec, że 1,5 godziny temu usłyszałam pierwszy głośny śmiech mojej Michalinki :swingin: :jumping:
    jestem rozłożona na łopatki :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Brawo dla Michasii:heartsabove:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Brawo Misia! :clap:
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 8th 2012 zmieniony
     permalink
    A moja Tosia właśnie zgubiła kikut. Jutro szykuje się więc poważna kąpiel :D

    Co z tym kikutem robicie? Czy któraś trzyma go na pamiątkę?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    Anecia, moja mama miala polpasca niedawno i nim wybrala sie do lekarza i lekarz rozpoznal, to juz miala kontakt z moimi dziecmi. Zadne z nich nie zlapalo (my takze nie),moj tata tez nie zlapal, a codziennie smarowal mamie te zmiany (bo miala w okolicach nerki). Lecznie tyh zmian trwalo 3 tygodnie.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 8th 2012
     permalink
    acia, ale fajnie my jeszcze czekamy. Też się zastanawiam, czy da się to jakoś zabezpieczyć w np.probówce...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Anecia ja mialam polpasca... na szyi :shocked: dostalam go bo zbyt lekko przeszlam ospe!
    Musialam miec wszystko oddzielne! Mydlo, szampon... recznika mojego nikt nie mogl tknac...
    Czulam sie zdrowa tylko to paskudztwo na szyi mnie zdradzalo!
    Moj brat nie chorowal na ospe i sie ode mnie nie zarazil a mial przeciez codzienny kontakt
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jakie smoczki do butelek polecacie?
    My mamy butelki Brownsa, ale w nich pokarm plynie w tych najmniejszych smoczkach bardzo wolno, maly nie najadal sie i denerowal.
    Maz wczoraj kupil buletki MAM, i tam znowu jest inny problem. Smoczek najmiejszy, a synus pochlania pokarm zbyt szybko. Krztusi sie :cry: nie moge na to patrzec. Znowu nie chce meczyc synka wolnym smoczkiem. Ale juz dzis odstawiamy smoczki do butelek MAM, bo dwa razy sie bardzo mocno zakrztusil. Az sie poplakalam..

    Jakie smoczki sa dobre? Takie by mleko plynelo w odpowiednim tempie - srednim, by dziecko sie nie krztusilo?

    Czy zostać przy małych smoczkach i poczekać aż synus sie przyzwyczaji i zacznie mocno ssac? Czy lepiej kupić większe brownsa? Tyle, ze one nie są dla noworodków.
    Zastanawiam sie czy jeszcze inne kupic na probe. Czy ogolnie smoczki pasuja do wiekszosci butelek?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Madziauk - wg mnie najlepsze są z Aventu. Leci w sam raz i synek się nie krztusi.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    madziauk a nie próbujesz cyca? bo jesli próbujesz to te gdzie leci wolno i trudno beda najlepsze :)

    Treść doklejona: 09.12.12 08:58
    a co do kikuta to ja mam zachowane :) normalnie wsadzone do albumu gdzie sa zdjecia :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Ja mam w domu butelki Tommee Tippee, ale dużo z butelek nie korzystam bo karmię piersią.

    Moje dziecko śpi tylko 13 h na dobę :cry: Czy to jest normalne, żeby taki maluch tak mało spał? Może powinnam iść z nim do lekarza? Wcześniej spał 15h i narzekałam a teraz jeszcze mniej.... :cry:

    :shocked:

    Treść doklejona: 09.12.12 09:13
    A noce standardowo zaczynają być koszmarem...:(
    -- ,
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 9th 2012 zmieniony
     permalink
    MadziaUk ja również polecam butelki/smoczki z Aventu, u mnie się sprawdziły i wg mnie są rewelacyjne gdy karmi się w sposób mieszany (pierś+butelka).

    Natasza skończy jutro 4 miesiące i nadal ma smoczek z jedną dziurką dla noworodków. Leci jej wolno ale nie męczy się przy ssaniu także jest Okej.

    Ja kikut wyrzuciłam bo nie uważam go za jakaś pamiątkę.

    Niunia moja mała jest młodsza od Tosia a śpi ok. 15 godz. dziennie (12h w nocy i 4x30-45min drzemek w dzień)
    --
  1.  permalink
    Niunia, moj jak spi 12hna dobe to jest super
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Ja mam smoczki MAM i na początku jak małą dokarmiałam były idealne:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Rumba kiedy mineły te 4 miesiące?? Ty rodziłaś w piątek ja w sobotę....niesamowite....dopiero co....
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Czerwinko nie mam pojęcia!... chyba je przespałam bo to było jakby wczoraj:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Dziecko mi stanelo w lozeczku na wlasnych, osobistych nogach!:crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Madziauk mam dokładnie odwrotne obserwacje co do butelek drBrownsa i MAM- tzn dl mnie Browns za szybko leciał i Basia się krztusiła. Jak przechylam pełną butelkę to z Brownsa samo leci strumieniem. Dopiero teraz z niego korzystamy, bo ona już lepiej potrafi jeść- tzn. przełykać w tempie ssania :wink: MAM używam cały czas i jestem bardzo zadowolona, więc już nie pomogę.

    A kikut mamy-zawinięty w chusteczkę- tak jak mój, zachowany przez moją mamę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Brava dla Diegitosa! :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Nessie, Wow :) :clap:
    -- ,
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Co do kikuta to mnie on brzydzil i go do kosza wyrzucilam :shamed:
    ..ale ja sentymentalna nie jestem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    nessie: Co do kikuta to mnie on brzydzil i go do kosza wyrzucilam

    Mnie też brzydził i go też wyrzuciłam :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Madzia - u nas najlepsze się okazały Tomee Tippee. Aventu w ogóle nie chciał złapać.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Diego Brawo! :thumbup:
    U nas nocka masakra, co 40 minut pobudka.... nie wiem o co kaman, bo bez marudzenia i płaczu tylko co godzinka jeść dziecko wołało.... Rano wyspana i zadowolona, a mamusia ledwo na oczy patrzyła.....
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Brawo Diego! :clap:

    A moja najukochańsza teściowa twierdzi, że kikut trzeba trzymać do pierwszych urodzin, a później spalić:cool:
    nie pamiętam dlaczego, ale chyba po to żeby dziecko nie miało pecha w życiu:tongue:
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeDec 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Kochane dziewczyny pewnie każdą z Was to dotknęło a mianowicie wypadanie włosów po porodzie chciałam się od Was dowiedziec jak sobie z tym radzicie/radziłyście.bo własnie wczoraj macając moje piekne bujne włosy zobaczyłam,że leca jak liście z drzew jesienia:( i to najbardziej z przodu tzn w miehscu gdzie grzywka;/
    Boje sie bo po ur Natalki z wypadaniem włosów walczyłam prawie 3 ,5 roku tzn do czasu kiedy zaszłam w ciąże z Patrykiem.
    Pomóżcie mi jakoś bo w kwietniu biorę ślub kośicelny(wkońcu)i boje się,że z mojej grzywki z przodu nie zostanie nic a mam wysokie czoło więc pieknie wyglądać niebede:(
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    My od początku używaliśmy butelek Tommee Tippee i smoczki były akurat.
    Natomiast jak chciałam Hani podać wodę w Avent to mi sie krztusiła.
    Tak samo miała moja koleżanka.


    Pragnę się pochwalić, że moje dziecko wczoraj pierwszy raz zrobiło prawie gibona!!!.
    Po 4 miesiącach rehabilitacji i nierehabilitacji udało się prawie osiągnąć to do czego zmierzaliśmy.
    :boogie:

    Treść doklejona: 09.12.12 11:57
    Diego wymiata-turbo chłopak.:whorship:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    niunia32: Moje dziecko śpi tylko 13 h na dobę :cry: Czy to jest normalne, żeby taki maluch tak mało spał? Może powinnam iść z nim do lekarza? Wcześniej spał 15h i narzekałam a teraz jeszcze mniej.... :cry:


    Niunia, przede wszystkim nie wierz, że niemowlęta ileśtam na dobę powinny spać. Bzdura maksymalna. U nas Krasnal spał od 20 do 6 rano + 2h w dzień. I to był maks, czasem spał mniej.

    Diego, padam do Twych stojących stóp :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Brawo dla Diego :clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    madzia mysle ze powinnas sama poszukac butli idealnej i nie sugerowac sie opiniami, bo sa naprawde rozne, jednym przypasuje TT drugim nie, np. moja kuzynka z UK chwali sobie dr Brownsa a np TT juz nie bo mala okropnie wyla i sie krztusila. Takze zacznij sama poszukiwania ja wiem ze to troche kosztuje ale mysle ze innej rady nie ma....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  2.  permalink
    Hej, co robicie kiedy Wasze dzieci namietnie ssą piąstki..? Dajecie smoczek.., pierś..? Ja uznaje ze to naturalne.., ale moze nie za duzo..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny witam Was po dłuższej przerwie... ;) z kilku powodów niestety nie mogłam śledzić postów i niestety tez nie nadrobię ich... Od teraz będę już regularnie na forum ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Wczoraj wybil nam msc chyba czas sie przywitac na odpowiednim watku-a jakos odruchowo wchodze na prxyszle mamusie :shamed:
    Przyznaje tak pobierznie poczytalam poprzednie wpisy -ale z czasem u nas krucho . Ale ocytala o kolkach -moje maja msc Henio glownie je ma ale ja niechce przyzwyczajac do ``lekow`` i narazie pijemy koper wloski na mega problem herbatke z hippa .
    A kupki robia co 2 dni rano -wiec powoli uczymy sie siebie :-) ale codzienie jest co raz lepiej - chociaz kazdy dzien est wyzwaniem najwiekszy problem wieczor i polozenie na czas 3 -ke maluchow ..?..najbardziej pokzywdzona Martynka bo musi czekac na swoja kolej- moze i z tym dojede do wprawy .
    Pozdrawiam Was serdecznie milej niedzieli .
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    CiastoMiłości: Hej, co robicie kiedy Wasze dzieci namietnie ssą piąstki..? Dajecie smoczek.., pierś..? Ja uznaje ze to naturalne.., ale moze nie za duzo..?

    Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko (zastrzel mnie, ale nie pamiętam jak ma na imię?) jest głodne, to oczywiście daj tą pierś, ale jeśli nie, to pozwól ssać piąstkę (ja nie chciałam, żeby ssała paluszek i wyciągałam jej z buzi, gdy to robiła, ale gdy ssała całą pieść, a głodna nie była, to nie wciskałam smoczka). Co do ssania paluszka, wiem że są zdania podzielone - że powinno się dziecku na to pozwolić, jak i zupełnie odmienna teoria - nie pozwalać. Ja tak jak napisałam wyżej - na ssanie całej piąstki nie reagowałam (gdy byłam pewna, że nie jest głodna i nie chce się jej pić), ale gdy ssała paluszek, to nie pozwalałam jej na to.
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Kurczę, a mój mały chory:sad: ma żółty gęsty katar i ropieją oczka :sad:

    Czy mogę mu jakoś ulżyć? Jak myślicie? A jak jest z mlekiem mogę mu wkropić kropelkę do oczu?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Magku, jak Zuzia?

    CiastoMiłości: Ja uznaje ze to naturalne..


    :thumbup:
    --
  3.  permalink
    Magku, glodny nie jest wlasnie.. Robi to po jedzeniu jak sobie lezy u mnie na kolankach albo jak lezy na brzuszku. Ssie cala piastke.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    CiastoMiłości: Magku, glodny nie jest wlasnie.. Robi to po jedzeniu jak sobie lezy u mnie na kolankach albo jak lezy na brzuszku. Ssie cala piastke.

    zupełnie naturalne, jesli dziecko nie jest głodne. Ja to się nawet nad tym nigdy nie zastanawiałam... :) A niech sobie ssie :)
    --
  4.  permalink
    Katka :) ja tez nie mam nic przeciwko :) ale malenki robi to tak namietnie mlaskając przy tym tak głośno że zastanawiałam sie czy smoczek lub pierś nie dałby mu większej radości :) mam czasem wrazenie ze on chce cala tą piastke do gardla sobie wsadzic :shocked:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    bari z takim maluchem to do lekarza u noworodków nawet zwykły katar nie moze byc niesprawdzony medycznie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Jak często Mała powinna robić kupę, nie ma twardego brzuszka ani dużego, ale mamy 2 dzień bez kupy.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Tak wiem, jutro postaram się załatwić wizytę domową, albo podjechać z nim do lekarza. Tylko martwi mnie, że tak się męczy. A najlepsze jest to, że zawiało nas w szpitalu, tak ciągnęło z pod okna:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    A'propos kataru.
    Jak już jest to należy czyścić nosek - aby to ułatwić powinno się wpuścić np sól fizjologiczną do noska...
    i tu moje pytanie:
    ile tego płynu do noska wpsikać?
    Bo jak Martynce serwuje (a katarek ma od jakiegoś czasu cały czas) to ona wygląda tak jakby się topiła - mam nadzieje, że wiecie o czym mówię - i dzisiaj zastanowiłam się czy za dużo tego jej nie leję, i czy krzywdy jej nie zrobię. Bo to, że to nieprzyjemne to normalne, ale żeby nie zaszkodzić.
    Dzisiaj jej wpsikałam sporo i wypłynęły TAAAKIE babole, że szok, nawet fridy nie musiałam używać. Tylko czy to nie zaszkodzi? (no nie chciałabym jej utopić albo coś :confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    CiastoMiłości: Hej, co robicie kiedy Wasze dzieci namietnie ssą piąstki..? Dajecie smoczek.., pierś..? Ja uznaje ze to naturalne.., ale moze nie za duzo..?

    mój Tadek ładuje swoje bez skrepowania po jedzeniu cały zadowolony i obsliniony :smile: nie mam smoczka więc nie daje, nie wyciagam też bo po co się mam z nim siłować, jakby mu szkodziło toby matka natura inaczej nim pokierowała
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Ul_cia, a jak zakrapiasz nosek? poprostu wpuszczasz po kropelce? A twoja mała też tak płacze przy użyciu fridy?
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Ulcia Franio tyż się tak zapowietrza po wciśnieciu czy wody morskiej czy soli fizjo. A ja odkryłam nowy sposób wyciągania glutków z noska biore go na ręce i wtedy wyciągam gluty ;) wtedy ani nie płacze ani się nie rzuca :) a pod nos maść majerankowa :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Ulcia ja zakrapiam po kilka kropelek do każdej dziurki pare razy dziennie i mały sam wykichuje babole. Od urodzenia jeszcze nie musiałam używać żadnego aspiratora czy gruszki. Jak wleję za dużo i spłynie do gardła to się wkurza, ale baby szybciej wychodzą ;) chyba mu nic nie będzie i nawet nie pomyślałam o możliwości utopienia ;) a Ty ile tego lejesz?

    Treść doklejona: 09.12.12 20:27
    Bari u nas na ropiejące oczko pomogły masaże zalecone przez penny, ale to na zatkany kanalik łzowy. U takiego malucha chyba bym się bała eksperymentować i wolałabym pokazać go jednak lekarzowi. A bardzo ropieją? Na pewno nie zaszkodzisz Kacperkowi jak będziesz przemywała mu oczka gazikiem nasączonym solą fizjologiczną. Ja przemywałam srylion razy dziennie jak tylko troszkę ropki zobaczyłam. Malisiek wyleczyła ropiejące oczko mlekiem, też możesz spróbować..
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Ciasto, ssanie pieści pozwala maluchowi na odwrażliwienie okolicy ust, jest to jak najbardziej naturalne. Nie pchaj smoka bo to nie ma sensu w tym wypadku. Dodatkowo dziecko w ten sposób uczy się własnego ciała, ono ustami poznaje świat :) Możesz mu czasem podtykać drugą rękę, wtedy będzie większa równowaga i symetria :) Mi reha mówiła, że jak ssie paluszki to też ok, tylko pilnować żeby nie ciągle ten sam.
    U mnie ząbkowanie pełną gębą, Patka dziś od 5 wyła, teraz przy kładzeniu spać też, a jak jej dziąsła calgelem posmarowałam, to spojrzała na mnie z taką ulgą i miłością w oczach, a po 5minutach już spała.. No i rwą się dziewczyny do siadania, jak siedzę z nimi tak odchylona do tyłu to normalnie siadają, a Patka dziś tak usiadła i czytała książeczkę :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.