Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    karinazosia: w kąpieli zabawy, śmiechy, po wyjęciu zaczyna płakać i musimy go 2 minuty przebrać w piżamkę i dać JEŚĆ - bo on tak z głodu płacze, zawsze mu się po kąpieli włącza

    U nas podobnie było. Problem płaczu po kąpieli rozwiązało karmienie przed myciem.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Isiula dobry patencior :bigsmile: Że też wcześniej o tym nie pomyślałam, bo u nas po kąpieli często jest ryk i już nie raz musiałam Majkę tulić w ręczniku. Spróbujemy dziś i zobaczymy, czy coś to da ;>
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Zu - wszystkiego najlepszego

    Treść doklejona: 12.12.12 10:06
    Tośka chyba za szybko mi się nauczyła że po 8:00 po przebraniu, nakarmieniu i położeniu do łóżeczka nie chce spać, ale wystarczy że wezmę ja na około 10 minut położę przy sobie na łóżku i ładnie zasypia, po tych minutach można ją spokojnie przenieść do łóżeczka i z jej strony zero reakcji na to.
    --
  1.  permalink
    Witam a mój synuś dziś kończy 3 miesiące:) no i dziś szczepienie aż się boję co będzie po;/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    agi_s u nas normalnie jest tak samo, karmienie przed i mały nawet nie piśnie, ale wczoraj tylko suszarka dała radę ;)
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Od wczoraj mój mały podejmuje próby przekręcenia się z plecków na boczek. Na razie tylko pupę udaje się przekręcić i troszeczkę ramię, ale już widać że chciałby tylko jeszcze nie wychodzi :bigsmile: I od kilku dni jak nie udaje mu się czegoś sięgnąć rączką, to próbuje nóżkami, tak wymachuje i podnosi wysoko pupę, żeby tylko się udało.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    isiula: ale wczoraj tylko suszarka dała radę ;)

    U nas, niestety, suszarka była zakazana. Młody bardzo długo panicznie się jej bał ;-) A odkurzacz do tej pory omija szerokim łukiem ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Odnośnie suszarki - ja od miesiąca już używam suszarki przy kąpieli, bo po wyjęciu z wanienki Kacperek też mi wrzeszczy, choć ostatnio już suszarka nie była tak potrzebna :bigsmile: Ale to jest duża pomoc, nie? Mały spokojnie leży, mam czas żeby go oliwką nasmarować... Ostatnio bez suszary zaczyna koncert dopiero jak kończę go ubierać, bo z reguły jak dotykam główki i nakłądam czapeczkę. On strasznie nie lubi jak się g dotyka po główce i po twarzyczce... Czy to minie? Bo niedługo nie będzie dawał się w ogóle przytulić... :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Dii no pomoc jest, bez suszarki jak go brzuszek ne boli też leży spokojnie, ale muszę się spieszyć z ubieraniem, żeby nie zmarzł. A z suszarką luzik, bo mały spokojny i wiem, że mu cieplutko :)

    A z twarzyczką to nie wiem co doradzić. My nie mamy z tym problemu. Od początku miziam Stasia po buzi, całuję, głaszczę po główce z wielką częstotliwością i jeszcze nie składał reklamacji ;) a Kacperek tak od urodzenia nie lubi czy dopiero teraz?
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Tosia chyba nowej opcji się nauczyła, obudziła się po 3 h snu, chciałam wziąć ja do piersi a tu krzyk, że najpierw zmiana pieluchy, okazało się że była kupa, więc nie spokojne przebieranie i już spokojne jedzenie.

    Treść doklejona: 12.12.12 12:11
    O co chodzi z ta suszarka ?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    acia20: O co chodzi z ta suszarka ?


    Szum suszarki(odkurzacza też) uspakaja dziecko... Np.w czasie kolki...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Dii, dzieci czesto nie lubia dotykania po glowce. Jak ubierasz malego, to staraj sie go nie ocierac ubraniem o czolo. To jest bardzo wrazliwy punkt u dzieci. Moja corka tez byla taka czuala na dotyk glowki,ale to po kilku miesiacach mija.
  2.  permalink
    Dziewczyna chyba znalazlam sposob na nie-karmienie w nocy mojego synka! Jakos tak spontanicznie wyszlo bo naprawde mialam sie za to wziasc wswieta gdzie moj narzeczony tez ma wolne.
    Wiec! Po powocie z wakacji jadl co dwie godziny w nocy. Wczoraj o 23.40 przyszla juz ta pora i wzielam go na raczki jak zawszea on jak zawsze zaczynal sie rozbudzac. I tu mnie olsnilo i polozylam sie z nim do lozka przy jego lozeczku. troche plakal, ale nie tak strasznie,troche sie powiercil, dawalam mu smoka i nawet dwa lyi z utelki pociagnal (co on nie butlowy) i po ok 7 minutach zasnal!! Tak sie cieszylam!! Po kilku minutach przenioslam go do lozeczka i spal przepisowe kolejne dwie godzinki! I tak powtarzalam wszystko i chyba pierwsza noc w zyciu go nie karmilam!!!
    Teraz wiem, ze chodziloo to, ze zawsze bralismy go na rece i probowalismy uspokoic a tu wystarczylo go kolo siebie polozyc!! Zobaczymy jak bedzie dzis! Jestem pelna optymizmu!!! Mam nadzieje, ze po kilku nocach lub po kilku tygodniach bez jedzenia po prostu sie odzwyczai!!
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Dziewczyny jak zęboleeee wychodzą to jak wygląda dziąsło? Natka podczas kąpieli pięknie mi wczoraj ziewała i mogłam w końcu dostrzec co się w jej paszczy dzieje.
    Otóż zauważyłam dwa bąble czerwone na dolnych dziąsłach. Problem w tym, że jeśli to zęby to idą jej trójki!!!:shocked: To możliwe?

    Na razie nie marudzi, ale ślini się za dwóch a gryzak mógłby konkurować z cycem:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    rumba: Problem w tym, że jeśli to zęby to idą jej trójki!!!:shocked: To możliwe?



    wydaje mi się, że chyba niemożliwe :wink:
    aczkolwiek niezbadane są wyroki boskie :cool:


    ostatnio Kakai [chyba] wklejała fotkę z niby wychodzącą dolną trójką ale z tego co kojarzę to nic z tego się nie wykluło
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    pamiętam tą fotkę - dokładnie takie same bąble ma mój bąbel:)

    Dzięki Teo, obyś miała racje bo nieciekawie by te zęby wyglądały :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Rumba no u nas podobny problem, mała marudna no i wczoraj to już kosmos. Dziś tam coś próbowałam jej zajrzeć i dostrzegłam takie białe plany w miejscu zębów, więc już sama nie wiem czy to to. Ewidentnie czuję coś też pod palce, coś tam mnie drapie, ale niczego nie widzę, więc tym bardziej głupieję :neutral:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    PENNY: Ewidentnie czuję coś też pod palce, coś tam mnie drapie, ale niczego nie widzę



    spróbuj postukać łyżeczką :wink:
    może faktycznie coś już idzie i jest tuż tuż stąd te wrzaski wczorajsze ?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Biedronka11: Teraz wiem, ze chodziloo to, ze zawsze bralismy go na rece i probowalismy uspokoic a tu wystarczylo go kolo siebie polozyc!!


    Biedronka, my tak próbowaliśmy i dupa blada... Chyba co dziecię to inaczej :( Życzę Ci, żeby to u Was zadziałało! U nas było tak, ze leżał, chodził, a potem był ryk i trzeba było albo cycusia albo do taty na ręce. I tak do tej pory, ale jakoś mi to przestało przeszkadzać ;)

    Treść doklejona: 12.12.12 15:09
    No, Penny - postukaj! U nas zastukało :D
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Penny myślę, że skoro czujesz już coś pod palcami to lada chwila i Pupiszonek awansuje:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    montenia: Dii, dzieci czesto nie lubia dotykania po glowce. Jak ubierasz malego, to staraj sie go nie ocierac ubraniem o czolo. To jest bardzo wrazliwy punkt u dzieci. Moja corka tez byla taka czuala na dotyk glowki,ale to po kilku miesiacach mija


    Ojej mam nadzieję... A ma tak od urodzenia. Podczas karmienia nie mogę go pomiziać. Lubi tylko mnie za palec trzymać

    Tak gadacie o ząbkowaniu... A kiedy tak naprawdę wychodzi pierwszy ząbek?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Dii: Tak gadacie o ząbkowaniu... A kiedy tak naprawdę wychodzi pierwszy ząbek?


    U jednych w trzecim (zdarzało się i w drugim ponoć), a u innych (patrz Krasnal) w dziewiątym ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    The_Fragile: zdarzało się i w drugim ponoć

    A zdarzają się takie, które rodzą się z zębami :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    _sushi_: A zdarzają się takie, które rodzą się z zębami :-)


    o tak
    ze mną na sali leżała dziewczyna, której córcia właśnie z zębolem się urodziła
    ale je się usuwa [tzn nie wiem czy zawsze] bo to jakieś zwapnienie czy tam coś :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    _sushi_: A zdarzają się takie, które rodzą się z zębami :-)


    !? Co Wy, serio? O takim czymś nie słyszałam, chyba bym padła rodząc dziecko z zębami ;)

    Treść doklejona: 12.12.12 15:43
    Myślałam, że to urban legend...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: chyba bym padła rodząc dziecko z zębami ;)



    ta dziewczyna z mojej sali była lekko mówiąc przerażona :smile::smile:
    a "dzieki" jej córce miałyśmy dodatkowe pielgrzymki bo się wszystkie pielęgniarki i lekarze zlatywali to cudo oglądać :tongue:



    The_Fragile: Myślałam, że to urban legend...



    widziałam na własne oczy więc nie legend :wink:
    aczkolwiek ząb wyglądał inaczej niż normalny
    był dużo ciemniejszy i jakiś taki dziwny
    i pamiętam właśnie, że od razu jej wyznaczyli termin na jego usuwanie
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Tez bym poleciała obejrzeć nowegorodka z zębami :D

    Ouć, takie usuwanie musi boleć jak cholera :(

    Teo, Ninka nadal sie uszu trzyma? Pytałam sie znajomej jak to z tymi chrupkami było (synek trzymał się chrupek jak chodził) i mówi, że ponad miesiąc tak chodził :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Dziewczyny, czy można pić herbatę z lipy karmiąc piersią?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Ja nie mogę! Z zębolem urodzić... Haha! A Krasnal to wiem jak zaczynał ząbkowanie... Hehe! Zobaczymy jak u mnie!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    sto lat dla Zuzi! :) U nas nadal 2 zeby, a reszty, ani widu, ani slychu:)
    Postukaj Penny, cos mi sie wydaje, ze Nadia moze zebolka sie dorobila :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Dii, żeby było śmieszniej to wszystkie objawy ząbkowania miał od 3 miesiąca, a jak mu w końcu wyszedł 1 ząb to nie miał żadnego objawu :DDDD Trochę jak z ciążą - co cykl miałam wszystkie ciążowe objawy, a jak zaszłam to nie miałam żadnego ;)))
    -
    Zapomniałam - setuchna dla Zuzi! :kiss:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    katka ja piłam z syropem z sosny i z bzu czarnego i nic się nie stało. Lipa nie powinna zaszkodzić :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Od 4tego miesiaca zycia Dawidkowi ida trojki:wink: dziasla sa bialawe w tym miejscu i widac zab pod spodem. Dzis ma prawie 13miesiecy jedynki prawie dwojki a trojki NADAL nie wyszly. Znam jeszcze przynajmniej dwa maluchy ktorych mamy myslaly ze ich pociechy zabkuja "inaczej" i wyjda im trojki ale rowniez byly w bledzie.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    oj byłoby cudownie tak bezobjawowo... Mmmm :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    The_Fragile: Teo, Ninka nadal sie uszu trzyma?



    już nie :wink:
    od dzisiaj chodzi z rękami w pozycji "poddaję się, nie strzelaj" :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    A mój syn nauczył się w końcu gibonować :bigsmile:
    A zębów nie widać.
    -- [url
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Chyba zaczęło ropieć oczko Małej co w takiej sytuacji zrobić?
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Zakropl sól fizjologiczną i przetrzyj delikatnie gazikiem od zewnętrznego kącika do wewnętrznego.
    -- [url
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    A propo ząbkowania to wydaje mi się że kły widać już wcześniej przez dziąsła. Mój też zaczyna ząbkować czekamy nadal na pierwszego zęba a trójki (tzw. kły) są już widoczne przez dziąsło. Po prostu są takie cztery zgrubienia, a trójki wyjdą w odpowiednim czasie. Mój w miejscu jedynek dolnych ma dwa zgrubienia na górze dziąsła i strasznie pcha paluszki do buzi no i strasznie się ślini. Może do świąt coś wyjdzie.:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny...tak z innej beczki...od kiedy można wkładać dziecko do skoczka? Przyznam, że go mam, ale póki co nie wkładam do niego Zu, bo stabilnie nie siedzi...pytam, bo dziwi mnie info na tym skoczku 'dla dzieci od 4 m.ż'
    Myślicie, że jakbym włożyła Zu na jakies 5min.do skoczka, to zrobiłabym jej 'krzywdę'? Wysokość bym ustawiła tak, żeby nie dotykała nóżkami podłogi...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    magku a co to jest ten skoczek?:shamed:
    Wszytkiego najlepszego dla Zu :):flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Przesyłam linka...choć na tym skoczku jest napisane, że od 6 mc...więc może ja coś pomyliłam...zresztą nieważne od którego mc...pytanie jak wyżej ;)

    http://allegro.pl/fisher-price-skoczek-jumperoo-wspaniale-zoo-v0206-i2835390204.html
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Dziewczyny i u nas to samo z tym płaczem po kąpieli...trwa kilka minut i na poczatku myślałam że to kolki , nawet 2 razy podałam mu dentinox i po chwili przestawał płakać ...okazało się że to wcale nie były kolki, głodny też nie jest bo jak próbuje mu podać pierś to ją stanowczo odrzuca więc mo że mu zimno...sama nie wiem...u nas na szczęcie to trwa krótko, dosłownie kilka minut ale strasznie mi go szkoda i dzisiaj spróbujemy tej suszarki :bigsmile: mam nadzieję że pomoże ...dam znać :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Heh, ale teraz zęby nam daję popalić... Krasnal krzyczy w nocy, a teraz od 2h płacze i się szura po ząbkach - a dziąsła spuchnięte całe...

    Teo - Ninka szybka jest! A pozycja na nie strzelaj to fajniejsza chyba? :DDDD|zs 1YGFW2WHFTVGCTJ8768uHGFTYFGVKJHUJFGYTHYTHDCYHTCYHGTGDCHBVCHGDCHGDYTDCDTHYHYDHDHYHDYDYDYYHYHYYYYYYYYYYYYYYYYYYYHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    magku ja nie pomoge nie mam zielonego pojecia czy to dobre czy zle i od kiedy :wink:


    The_Fragile: 1YGFW2WHFTVGCTJ8768uHGFTYFGVKJHUJFGYTHYTHDCYHTCYHGTGDCHBVCHGDCHGDYTDCDTHYHYDHDHYHDYDYDYYHYHYYYYYYYYYYYYYYYYYYYHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH--

    robota Krasnala?:shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    nessie: robota Krasnala?:shocked::shocked::shocked:


    Taaak, kliknęłam "dodaj komentarz" i nie zobaczyłam, co on napisał w międzyczasie jak się odwróciłam :DDD Żeby było śmieszniej - właśnie zobaczyłam, że przeważa "hyhy" :DDDD
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Ja nie mogę Krasnal pisze :) jeszcze nie mówi, ale pisanie mu niezłe idzie :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Tia, nie wiem, czy na spółkę z kotem się nie dorwali, bo kot w łóżeczku też był. Ale Krasnal pisał i wydawał kotu polecenia tonem nieznoszącym sprzeciwu ;)

    Treść doklejona: 12.12.12 19:02
    Strasznie popłakuje :( Dziewczyny, czy czopek przeciwbólowy można podać razem z Camilią na ząbkowanie? Camilia to homeopatyczny, wiec chyba nie zrobię szkody?
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    U nas znowu to samo co wczoraj...Tosiek budzi się z płaczem/krzykiem. Posmarowałam mu dziąsła żelem i mam nadzieję, że będzie ok. Mierzyłam mu temperaturę termometrem dotykowym i ma 37,9, mam już mu podawać np. Nurofen na zbicie temp czy poczekać jeszcze ?

    Treść doklejona: 12.12.12 19:38
    Wszystkiego najlepszego dla Zu :clap:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Acia stronę lub dwie wcześniej odpisywałam Leneczce co zrobić przy ropiejącym oczku, jeśli jest zatkany kanalik.

    Próbowałam stukać w te dziąsła, ale Pupiszon zasysa kiej glonojad tę łyżeczkę i stuknąć porządnie nie mogę, spróbuję jutro, bo teraz to już śpi :smile: Ale wydaje mi się, że nic a nic tam nie stukało, kurka to co ja pod tymi palcami czuję z prawej strony :shocked:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.