Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Ja też nie widzę zęba a stukanie łyżeczką jest niewykonalne...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Krasnal powinien się nazywać Hyhyhy, a nie Eryk :devil::devil: nie dość, że najczęściej takie dźwięki wydaje :tooth: to jeszcze podpisać się umie! :crazy: zdolniacha! :thumbup:

    a jakie masz czopki? Viburcol?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Ulcia - Nurofen

    No, Krasnal jest Hyhy :D
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    A propos pisania...
    byliśmy dziś na szczepieniach i jak Witek zobaczył, że pani doktor coś pisze, koniecznie chciał też. Dostał więc kartkę i długopis. Lekarka była zdziwiona, że Młody trzyma już długopis tak normalnie, jak dorosły człowiek. To naprawdę takie dziwne?:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    _sushi_: Lekarka była zdziwiona, że Młody trzyma już długopis tak normalnie, jak dorosły człowiek. To naprawdę takie dziwne?:shocked:

    ja jestem nauczycielem w przedszkolu i powiem Ci... no, pogratulować :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    _sushi_: Lekarka była zdziwiona, że Młody trzyma już długopis tak normalnie, jak dorosły człowiek. To naprawdę takie dziwne?:shocked:


    Raczej dziwne :smile: Moja starsza córka nadal kredkę w garści trzyma, chociaż zdarza jej się prawidłowo. Ale tylko zdarza się :wink:
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Staś zdobył nową umiejętność - zaciesza się do lampki nad lustrem w łazience po każdym myciu pupy :bigsmile:

    Robi to z takim wdziękiem, że aż mi serce rośnie jak go widzę takiego radosnego..
    Teraz chodzimy się myć nawet po samym siku, bo głupia matka się napatrzeć nie może:devil:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    hydrozagadka: Raczej dziwne

    Ale chyba nie mam powodów do zmartwień?:wink::wink: Bo czasem zdarza mu się wziąć kredkę w garść:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    isiula: Staś zdobył nową umiejętność - zaciesza się do lampki nad lustrem w łazience po każdym myciu pupy

    :tooth::tooth::tooth: Brawo !!!!

    Aż mi się przypomniało jak Nadia była w tym wieku i też jej się wizyty umywalkowe podobały :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    A moje dziecko kochaaa, jak się z Nią tańczy, jak tylko usłyszy muzykę, dodam, że musi być rockowa zaraz w ruch idą ręcę, nóżki i taki zaciesz, że szok :D
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Musze sie pozalic :( mowie do meza ze na urodziny chce pandorke a potem doszly inne wydatki i mowie ze jednak nie chce....i on to zrozumial ze niby nic nie chce juz na te glupie urodziny no i nie dostalam nic, no moze oprocz paru soczystych klotni :neutral: Dzis koncze 23 lata, a ten dzien to jakas porazka:(:sad:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Staś zdobył nową umiejętność - zaciesza się do lampki nad lustrem w łazience po każdym myciu pupy :bigsmile:
    A ja nigdy nie umyłam mojemu dziecku pupy pod kranem, bo zawsze bałam się to zrobić - nie wiedziałam jak :shamed::wink:

    Tak a propos spania i budzenia się z płaczem, to Lilka przez pierwsze pięć miesięcy nie budziła się z płaczem, a potem jej przeszło. Ale zębów nadal nie ma. Chociaż ostatnio często budzi się z palcem w buzi i strasznym płaczem, więc może coś się zaczyna dziać.

    Wszystkiego najlepszego dla Zuzi :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.12.12 21:09</span>
    Hope, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Powiedz mężowi, że zmieniłaś zdanie i chcesz podwójny prezent na święta ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Hopelight wszystkiego naj! Fajną masz datę 12/12 :))
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Fajna :) a jeszcze fajniejsza beda mialy dzieci urodzone dzisiaj! ciekawe czy ktoras na przyszlych mamach sie dzisiaj rozpakuje!

    Dziekuje Ulcia i migg :)!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  1.  permalink
    KAROLKA przykro mi,ze mąż taką wtopę zaliczył;/
    Wszystkiego najlepszego Kochana:*
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Hope sto lat ode mnie i Gosiaka, który teściowej musi sie przypodobać :kissing:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Hope 100 lat!!! :jumping:
    Faktycznie fajna data, ale na przyszłych mamusiach chyba nikt na razie się nie szykuje...

    Odnośnie tego spłukiwania. Ja nigdy małego nie spłukuję pod kranem tylko tą wodą z wanienki. Na razie staram się jak najmniej robić w tej wanience bo widzę jak on się stresuje. Wyciąga rączki i próbuje mnie złapać... albo ściska piąski i chowa pod bródką tak słodko. To żal mi jeszcze z kranem do niego startować
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    migg: A ja nigdy nie umyłam mojemu dziecku pupy pod kranem, bo zawsze bałam się to zrobić - nie wiedziałam jak

    Nóżki trzymam lewą ręką przygięte do brzuszka, mały leży na moim przedramieniu i prawą ręką myjemy pupę.
    Też się bałam na początku, a teraz już luzik :wink:

    Dii: Odnośnie tego spłukiwania. Ja nigdy małego nie spłukuję pod kranem tylko tą wodą z wanienki. Na razie staram się jak najmniej robić w tej wanience bo widzę jak on się stresuje. Wyciąga rączki i próbuje mnie złapać... albo ściska piąski i chowa pod bródką tak słodko. To żal mi jeszcze z kranem do niego startować

    Ale ja go nie spłukuję po kąpieli w umywalce:bigsmile: tylko myjemy pupę po każdej kupie, bo nie jestem fanką rozmazywania tego chusteczkami:tongue:
    Mamy to szczęście, że Staś uwielbia wodę w każdej postaci.. Zarówno w kąpieli jak i pod kranem widać na jego buzi taki mega błogostan...

    Dii a ile wody lejecie do wanienki? Staś na początku też się wkurzał w kąpieli, ale jak zaczęliśmy lać więcej wody i moczyć mu uszka to polubił :)

    Treść doklejona: 12.12.12 22:24
    Hope - sto lat! :flowers::flowers::flowers:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Hope
    wszystkiego najlepszego:flowers:
    Szkoda że mąż zle Ciebie zrozumiał.Ja swojego prezentu nie zapomnę do końca moich dni,właśnie siedzi koło mnie:heartbounce:
    Od dwóch dni jesteśmy chore z Oktawią i grzejemy się w łóżeczku:cry:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Hope - Sto latek, zdrowia, szczęścia i słodyczy Judka życzy:flowers:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziekuje dziewczyny, bardzo milo mi sie zrobilo :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    gina1511: Ja swojego prezentu nie zapomnę do końca moich dni,właśnie siedzi koło mnie

    Oktawia sie urodzila w Twoje urodziny?

    Hope najlepszego!:crush:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeDec 12th 2012
     permalink
    Dziewczyny, co do kolejnosci wychodzenia zebow to nie ma reguly (teo:cool:)
    Mojej przyjaciolki coreczce na gorze tez najpierw wyszly trojki obie a dopiero pozniej jedynki i dwojki. Przesmiesznie wygladala jej cora:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeDec 12th 2012 zmieniony
     permalink
    PEPPERMILL - "A u mnie podobne do opisanych powyżej dramatów są po każdej kąpieli. Dosłownie jak wiem, że mam ja kąpać to już się zaczynam stresować. W kąpieli jest ok, Luśka usmiechnięta, zrelaksowana, a jak tylko ją wyjmę i położę na ręczniku zaczyna się wrzask. I to nie płacz, marudzenie czy coś tam. Ona wrzeszczy jakby ją ktoś ze skóry obdzierał, do tego łzy jak grochy i buzia w podkówkę...Wczoraj już nawet nie usiłowałam jej ubierać tylko przez 15 minut nosiłam zawiniętą w ręcznik i kocyk."

    U mnie było podobnie. Pomogło, jak mąż włączył prysznic z gorącą wodą i tak się lała przez cały czas kąpania naszego Marcelka dodatkowo ogrzewając łazienkę. Od tej pory skończyły sie płacze po wyjęciu z wanienki. Spróbuj, moze u Ciebie tez to zadziała. TRZYMAM KCIUKI !!! :bigsmile: My tez tak jak ISIULA zaczelismy w pewnym momencie dolewac wiecej wody do wanienki, że moze byc prawie cały zanurzony... :cool:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.12.12 00:43</span>
    ____


    Musze sie pozalic :( mowie do meza ze na urodziny chce pandorke a potem doszly inne wydatki i mowie ze jednak nie chce....i on to zrozumial ze niby nic nie chce juz na te glupie urodziny no i nie dostalam nic, no moze oprocz paru soczystych klotni Dzis koncze 23 lata, a ten dzien to jakas porazka:(


    HOPE - Przede wszystkim wszystkiego NAJ, NAJ, NAJlepszego !!! Co do Twojego męża to przypomniał mi się wywiad z psychologiem w 'Dziendobry TVN" , który zwrócił uwagę że czesto dochodzi do nieporozumien pomiedzy kobietą i mężczyzną. Problem polega na tym, że kobieta mówiąc coś do faceta liczy na to, że nie bedzie bral wszystko dosłownie i się... DOMYSLI, czego ona tak naprawde chce. Natomiast mężczyzna bierze WSZYSTKO DOSŁOWNIE co mówi kobieta i nie potrafi zrozumieć, dlaczego potem jego kobieta ma o to do niego pretensję. Podał taki przykład, jak mężczyzna pyta się kobiety, czy wolałaby pojechac na weekend w góry czy nad morze. Po czym otrzymuje odpowiedz, że "wszystko jedno..." a w myslach jest "morze", po czym mąż informuje zonę że zrobił rezerwację na wyjazd w góry. Nastepnie pada ogromny zarzut od kobiety "a dlaczego w góry?!?!??! Dlaczego nie nad morze????" I tutaj psycholog wyjaśniał, że kobiety chcą aby meżczyżni sie domyslali, co one by chciały bo nie potrafimy mówić o tym bezpośrednio, tak aby nasi faceci zrozumieli dosłownie czego chcemy... ;-) Ja na Twoim miejscu wyjaśniłabym męzowi, o co Ci chodziło mówiąc, że nie chcesz Pandory, że tak naprawde to bys chciała, ale macie problemy finansowe, wiec liczyłaś na inny moze skromniejszy prezent... :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanko- Hanie pilnuje babcia (wozimy ją codziennie do niej), która stara jej siE nie utuczyć( cała rodzina ma nadwage) -więc Hania je w ciągu dnia( nie upomina sie tak) :
    1.przed wujsciem -150mil mleka
    2.deserek
    3.150mil mleka
    4. jogurt z łyżeczka glutenu( uwielbia)
    5.20-30 mil mleka i coś (wkładają jej tam wszystko do buzi aby spróbowała)
    6.150mil mleka po kąpieli

    Czy to nie jest za mało?. Boje sie , że nie ma dostarczonych wszystkich składników odżywczych.:/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    5.20-30 mil mleka i coś (wkładają jej tam wszystko do buzi aby spróbowała)


    a ile tego "cosia" jest????

    Reszta wg mnie źle nie wygląda, z reszta każdy inaczej karmi swoje dziecko, ja juz nie pamiętam ile i co dokładnie jadł Dawidek w wieku Hani, ale ja jechałam wg poradnika, bo też bałam się, żeby dziecko nie było niedożywione...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Hope - dołączam się do poprzednich życzeń ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Hope to najlepszego :)) tymbardziej, ze mój brat tez jest z 12/12 tyle ze on 47 lat skonczył wiec ten tego no ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Czy któraś z moich szanownych koleżanek :bigsmile: (znaczy się o Was chodzi!:wink:) stosowała podczas karmienia Otrivin - psiakcz do nosa?
    Bo ja już czuję, że mi się w zatokach zaczyna zagęszczać :confused: i po raz pierwszy w życiu muszę coś do nosa psiknąć.... a ponieważ mój mąż zamiast Otrivin baby dla Martynki kupił "normalny" Otrivin, to pomyslałam, że to zew losu :tongue: i mi pomoże
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Ulcia ja stosowałam i to navet nie otrivin a xylometazolin zwykły :) to działa głownie miejscowo :) ( no i to było 8 lat temu )
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    myślę że psiknąć sobie możesz:) a zawsze można zdzwonić do lekarza lub jakiejś pani z poradni i zapytać:)
    -
    co do ząbków bez kolejności to ja mam teraz małego wampirka:devil: Milka ma 2dolne jedynki i 2górne dwójki!!! naprawdę komicznie wygląda:rolling::crazy:
    -
    Krasnal podpisał się świetnie hyhyhy:P
    -
    co do suszarki to Milka jak na odwrotność wszystkiego reagowała jeszcze większym krzykiem:D
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeDec 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Jezynka - mamy dzieci w podobnym wieku :bigsmile:
    Mój synu je :
    -150 ml mleka
    - deserek + woda do picia
    - 150 ml mleka
    - zupka + woda do popicia
    - 150 ml mleka
    - wafelki ryżowe -2 ,skórka od chleba,czasem kilka plasterków kiszonego ogórka
    - po kąpieli 180 - 210 ml mleka

    Ale chyba wprowadzę jak Ty jogurcik zamiast jednego mleka. To jest specjalny jogurt dla niemowląt ?
    -- [url
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Jezynka, a warzywek mala nie je? I to cos(wszystko) tzn.co? Bo nie wszystko mozna podac niemowleciu. Wygrukuj sobie schemat zywienia dla niemowlat po 6 m-cu i daj mamie. I to niech podaje. Bo nie kazde warzywo ,owoc mozna podac 7-miesicznemu dziecku.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    No to psiknęłam :cool:
    Zjadłam również 4 ząbki czosnku z tostami - zobaczymy jak mój Gugulec zareaguje na takie stężenie czosnku w mleku :)))
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Ja też stosowałam xylomatazolin kilka razy, na ulotce pisze, żeby stosować ostrożnie w czasie karmienia, to sobie to interpretowałam, żeby nie przekraczać zalecanych dawek. Gosi nic po tym nie było.

    Dziewczyny a orientujecie się może, czy przy skazie białkowej można pić mleko roślinne? Szukałam przepisów, nbo już pomysły mi się kończą, a kurzy cyc wychodzi bokiem i dieta wegańska byłaby ok, tylko tam często jest właśnie mleko roślinne.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: Milka ma 2dolne jedynki i 2górne dwójki!!!


    To samo pomyślałam, że masz wampira w domu :DDD

    Treść doklejona: 13.12.12 09:38
    madzinka83: skazie białkowej można pić mleko roślinne


    Madzinka, ryżowe możesz!
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Ja mam już dość tego ząbkowania,wyłazi Oliwce na górze,a dziś z krzykiem się obudziła.. Tylko posmarowałam żelem i cisza.. Chyba oszaleję razem z nią,albo nie wiem co to będzie
    :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a jakie masło albo margaryna jest bez białka krowiego, bez mleka w składzie? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale kiedyś było takie masło roślinne?
    Teraz ze względu na to, że nie mogę nabiału, to jem suchy chleb i jak położę szynkę to spada :tongue: i nie smakuje mi taka sucha kanapka.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Hussy, u nas to samo, wczoraj taki krzyk, że myślałam, że osiwieję... Współczuję bardzo. Dentinoxem smarujesz? Działa ciut, czy nic? Ja stosuję Dentinox i Camilię i jakoś nie widzę, żeby to miało działać. Albo byłoby jeszcze gorzej...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 13th 2012 zmieniony
     permalink
    nessie
    urodziłam Oktawię w swoje 33 urodziny.Termin miałam na 16 sierpnia a mała przyszła na świat 17:tongue:
    Madzianka
    a próbowałaś nabiał bez laktozy,bo zielone kupy to raczej nietolerancja laktozy.Szkoda żebyś odstawiała nabiał jeśli to nie skaza,bo pózniej mała może mieć naprawdę alergię na mleko.Mojej bratowej lekarz próbował wmówić skazę białką,tylko jak można być pewnym bez badań.Ograniczyła spożywany nabiał do minimum,wysypka z czasem zeszła a dziecko nie ma żadnej alergii.Skaza białkowa to nie tylko eliminacja mleka krowiego.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    ja jak widzę że Milce smarowanie nie pomaga to daję nurofen w syropie...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Kasia, my mu wczoraj Nurofen w czopku daliśmy i nie pomogło... Ale może to po tym forumowym spotkaniu tak szalał, a nie z zębów? Bo bodźców miał dużo... Wydaje mi się, że jakby to zęby były to Nurofen by pomógł...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    no powinien pomóc ja też myślę że to spotkanie... a pewnie to że starał się być dżentelmenem i się wstrzymywał przed zalotami do Luśki:P
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Tak, myślę, że to mogło na niego tak zadziałać :DDDDD
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    gina1511: a próbowałaś nabiał bez laktozy,bo zielone kupy to raczej nietolerancja laktozy

    Tylko, że u nas zielone kupy były jedynie dwa razy, po jogurcie i deserku mlecznym. Jak wyeliminowałam nabiał, to kupy od razu lepsze. Bo chyba gdyby o laktozę chodziło, to nie byłoby poprawy po zmianie diety.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    madzinka83
    laktoza znajduje się w krowim mleku,więc nie dziwię się że kupy są normalne po jego eliminacji.U nas też tak było i to dosyć długo.Wprowadziłam nabiał bez laktozy,a póżniej stopniowo normalny żeby mała się przyzwyczajała i jest już o niebo lepiej.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  2.  permalink
    A my juz druga noc bez cycusia! I dzis nawet bez placzu. Dostawal lyk z butli i szedl znowu spac! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Fragile,kupiłam jakiś Bobodent w aptece i smaruję jej dziąsła i jest spokój.. Te na górze to ma całe sine :confused:
    --
  3.  permalink
    A u nas jeszcze nie ma zadnego zeba! Mam nadzieje, ze bezbolesnie to przejdziemy!!!!
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny do jakiej temp.na minusie wychodzicie ze swoimi maluchami?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.