Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 18th 2012 zmieniony
     permalink
    A mnie kamień z serca spadł :smile:
    byliśmy z Kacperkiem na kontroli słuchu (ze względu na czynniki ryzyka uszkodzenia słuchu podczas porodu) i wszystko jest w normie:bigsmile:
    Pani doktor powiedziała, że miała jeszcze jednego chłopczyka, który urodził się w podobnym stanie i nie miał tyle szczęścia więc jestem bardzo szczęśliwa, że u nas wszystko w porządku (i niech tak zostanie!)
    Ale takie kontrole czekają nas co 3-4 miesiące aż do ukończenia 2 roku życia.

    Mieliśmy także sesję fotograficzną i pani fotograf zażyczyła sobie więcej takich spokojnych modeli :bigsmile:
    Nie spał i nie płakał i jestem z niego taka dumna :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    agataż - ta książka fajna jest? Bo myślałam nad kupnem... i jeszcze Język dwulatka :smile:

    Treść doklejona: 18.12.12 15:54
    bari_87 to super wiadomość! Dobrze że Kacperek ma zdrowy słuch :bigsmile:

    Treść doklejona: 18.12.12 15:54
    bari_87: Mieliśmy także sesję fotograficzną i pani fotograf zażyczyła sobie więcej takich spokojnych modeli


    A gdzie zdjęcia z sesji?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Dii - ja nie budzę jak się taki długi, szczęśliwy moment przydarzy :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    agataż: Czytałam T.Hogg i próbuję zauważyć 3 fazy zapadania w sen, ale jakoś mi się nie udaje i najpierw jest ziewanie ale chęć do zabawy, a potem już płacz. A jak czytałam książkę to takie proste mi się to wydawało :)


    Wiesz, T Hogg wieeeelu rodzicom się w praktyce nie sprawdziła, więc nie dziwię się, że masz takie spostrzeżenia :wink:
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    U nas jeśli chodzi o Tracy Hogg to sprawdziły się te fazy sen/cyc/aktywność. Gosia sama tak sobie dzień ustawiła, ja nic nie kombinowałam.

    A i muszę się pochwalić, Gosia wypiła 30ml rumianeczku z BUTELKI :bigsmile:. Dzisiaj byliśmy u pani doktor i w sumie nic nowego się nie dowiedziałam, z nabiałem mam nie szaleć skoro jej szkodzi, suplementować sobie wapń, jak będę chciała mm podawać to przyjść po receptę na nutramigen lub bebilon pepti, jak będę jej dietę rozszerzać to kaszki na moim mleku lub wodzie, tyle w temacie. Generalnie pani doktor zaleca karmić piersią do 6 miesięcy, tylko jak to zrobić, skoro do pracy trzeba wrócić.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    a ja się muszę pożalić na moją córkę :( Do 2 miesiąca miałam jedną lub dwie pobudki w nocy na cyca a teraz jest nawet do 6 :( I nie wiem, czym to jest spowodowane... w dzień na szczęście pośpi ładnie. Ech, myślałam, ze z wiekiem z tym snem jest coraz lepiej ale widać... myliłam się :( Jestem zmęczona :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Dii nie budź małego! odpocznij kobieto:wink:

    Penny powiem tak... jak jest kupa to śpię spokojnie. Jakoś tak przerażają mnie tak długie przerwy w ich robieniu;/

    Madzinka moja mała też sobie dzień ustawiła i jak na razie planu się trzyma :wink: U nas jest karmienie, zabawa, drzemka i tak w kółko:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Za późno! Sam się obudził!
    4 godziny i 20 minut. Dobrze w sumie bo mało mi cycki nie pękły!:bigsmile:

    Treść doklejona: 18.12.12 16:47
    hydrozagadka: Wiesz, T Hogg wieeeelu rodzicom się w praktyce nie sprawdziła,


    Jest jakiś inny poradnik wart polecenia w takim razie?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    CiastoMiłości: Dopiero ok 21.00 i to na cycu....Czy Wasze dzieci w tym wieku spały tylko u Was w ramionach czy jakos same..?, bo narazie trudno mi sobie to wyobrazić...

    moja do tej pory zasypia przy cycku ;)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaa: moja do tej pory zasypia przy cycku ;)

    moj tez:cool:

    Natalaa a dajesz Paulince kolacje? czy tylko mleko wieczorem?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    różnie. tzn. coś tam wieczorem je - przeważnie ode mnie skubnie chleba ;) rano zresztą też :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    To ja moge troche kup oddac bo moj mlody robi kilka razy dziennie w tym jedna taka ze jest opaprany od pasa w dol :confused::bigsmile:

    Moj mlody ma dzis slaby apetyt.....troche sie martwie ze znow potem bedzie mial wieksze zapotrzebowanie i bedzie ryk:sad:

    Jesli chodzi o zasypianie to tez tylko przy cycu, ja nie umiem inaczej go usypiac. Na rekach mi nie zasnie za to u meza i mamy tak.

    Dzis bylismy na wsi u tesciow i mlody tak sie wystraszyl gdy pies zaszczekal ze nie moglam go uspokoic, tak to jest gdy dziecko chowa sie bez zwierzat....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    moja dziś się rozryczała jak zobaczyła R. wujka i kuzyna :devil: no ryczała jak najęta i do nikogo nie chciała iść, tylko u mnie na rękach.... nawet od teściowej uciekała, co jest MEEEGA dziwne :bigsmile:
    ogólnie ostatnio mała zauważa jak mnie dłużej nie ma (np. jestem w szkole) i jak wracam to leci do mnie jak szalona :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny...ja chyba już schizuję :( Czy Wasze dzieciaki za każdym razem odwracają się jak je wołacie? Mam na myśli dzieci będące w wieku mojej Zu ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Coś dziś Tosia ma dziwny dzień, nie spała teraz ponad 4 godziny w końcu na piersi usnęła. W ciągu godziny snu już 3 razy się zdarzyło że zaczęła "płakać" (bez łez), tak jak by krzyczeć przez sen, trzeba ją pogłaskać w główkę i bez przerywania snu śpi dalej.
    Wydawało mi się że jest ciepła ale ma tylko 37 stopni ale jest przykryta kocykiem i w pokoju 24 stopnie ciepła.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Acia, Tosia już pewnie we śnie przeżywa emocje dnia - dla niej tyle się dzieje, wszystko nowe, często przerażające, a na pewno niezrozumiałe... Martynka też tak miała, teraz czasem tak rozdzierająco miałknie przez sen ...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny moja mała od kilku dni ciągle głodna :shocked:Je z dwóch piersi i za chwilę znowu głodna a sutki mnie bolą jak cho...ra:cry::cry:Złości się ,drapie i szczypie a jak się obudzi i niema cyca to tak mostkuję że odpychając się nogami mało nie walnie głową w łóżeczko.
    Czy takie zachowanie mojego ciągle głodnego dziecka i wpychającego do buzi wszystko co popadnie może oznaczać że potrzebuje więcej niż mleko.Zastanawiam się czy nie podać jej jutro marchewki.Chciałam z papkami poczekać do 8 stycznia bo mamy szczepienie ale nie wiem jak długo wytrzymam z tym głodomorem
    :devil::devil::devil:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    a dupa blada rozłożyło Milkę:( 38,5:( byłysmy u lekarza jeszcze przed temp..... dostała syropki i mamy siedzieć w domu! teraz dałam jej czopek i śpi zobaczymy czy jej zbije temp! i mam pytanie czy mam ją po tym czopku jeszcze szczelnie okryć żeby się wypociła czy jak....
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 18th 2012
     permalink
    gina1511: Zastanawiam się czy nie podać jej jutro marchewki.Chciałam z papkami poczekać do 8 stycznia bo mamy szczepienie ale nie wiem jak długo wytrzymam z tym głodomorem


    ale to nie koniecznie rozwiąże problem jeśli faktycznie jest głodna, bo na początku tej marchewki dajesz 1-2 łyżeczki i tak przez kilka dni. Na dodatek ta marchewka nie jest posiłkiem a tylko dodatkiem po cycusiu.

    katka_81: a ja się muszę pożalić na moją córkę :( Do 2 miesiąca miałam jedną lub dwie pobudki w nocy na cyca a teraz jest nawet do 6 :( I nie wiem, czym to jest spowodowane... w dzień na szczęście pośpi ładnie. Ech, myślałam, ze z wiekiem z tym snem jest coraz lepiej ale widać... myliłam się :( Jestem zmęczona


    katka niestety właśnie w okolicach 3 miesiąca życia wzrasta u dziecka zapotrzebowanie na ilość jedzenia i pewnie stąd u ciebie te częstsze pobudki....u nas było tak, że do 3 miesiąca Młody jadł koło 20 i zasypiał i potrafił tak pospać nawet do 1 w nocy....a teraz jak zje koło 20 to po 22 już zaczyna się szamotać bo robi się głodny :wink: pośpi dłużej - tak do 23:30, max do 24 - jak zje miske kaszy na mleku !!!!
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    A ja powinnam kleczeć w rogu na grochu, pobiczować się trochę i jeszcze na kolanach dookoła domu za karę rundke strzelic....
    Wczoraj zjadłam dużo .... (czegoś bardzo niemądrego i niedozwolonego przy karmieniu piersią) - nie przyznam sie czego :devil: i Martynka baaardzo to przecierpiała wieczorem... najgorsze jest to, że zmeczona była jak cholera, a brzuszek bolał i płakała - nie mogła przez to zasnąć. Uspakaja ją i usypia cycuś - a tu każdy łyk z cycusia to dodatkowy ból brzuszka - normalnei dom wariatów. Uparła sie i nie chciała zasnać w żaden inny sposób - tylko cyc. A jak na rączkach - to tylko mama i tylko chodząca, nie żadne tam przysiadywanie sobie na kanapie itp..... Jesoooo - ale sama sobie jestem winna.
    A jak brzuszek po masazyku lekko odpuszczał to się tak przepieknie uśmiechała do mnie, że tylko wzmagała w ten sposób moje wyrzuty sumienia.... i taki sajgon od 19 do 23:30 :sad: aż w końcu padła pokonana przez zmęczenie :sad:
    Ale dla matek karmiących mogę powiedzieć jedno (bo ja się nad tym zawsze zastanawiałam - a teraz sprawdziłam na sobie) - od zjedzenia pokarmu przez mamusię do pojawienia sie w mleku minełao 3 godzinki! Wec już teraz przynajmniej wiem jak to jest....ię
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Ulka zaryzykowałas i tak wyszło, nie zadręczaj sie, choc żal mi Martynki, ja tez próbowalam troszkę takich "zakazanych " produktów, u nas rewolucji nie było, ale nie tknęłam jeszcze kapusty

    Treść doklejona: 19.12.12 08:07
    kasiakuzniki: a dupa blada rozłożyło Milkę:( 38,5:( byłysmy u lekarza jeszcze przed temp..... dostała syropki i mamy siedzieć w domu! teraz dałam jej czopek i śpi zobaczymy czy jej zbije temp! i mam pytanie czy mam ją po tym czopku jeszcze szczelnie okryć żeby się wypociła czy jak....--

    biedna Milka, chyba wypocenie wskazane

    Treść doklejona: 19.12.12 08:08
    _kasiek_: pośpi dłużej - tak do 23:30, max do 24 - jak zje miske kaszy na mleku !!!!


    Wow!! a wszystkiego dobrego dla Mateuszka z okazji skończonych 6ciu:clap:

    Treść doklejona: 19.12.12 08:12
    gina1511: Dziewczyny moja mała od kilku dni ciągle głodna Je z dwóch piersi i za chwilę znowu głodna a sutki mnie bolą jak cho...raZłości się ,drapie i szczypie a jak się obudzi i niema cyca to tak mostkuję że odpychając się nogami mało nie walnie głową w łóżeczko.Czy takie zachowanie mojego ciągle głodnego dziecka i wpychającego do buzi wszystko co popadnie może oznaczać że potrzebuje więcej niż mleko.Zastanawiam się czy nie podać jej jutro marchewki.Chciałam z papkami poczekać do 8 stycznia bo mamy szczepienie ale nie wiem jak długo wytrzymam z tym głodomorem

    u nas ostanio apetyt na samo mleko byl slaby, wiec zdecydowalam rozszerzac diete i teraz bez problamu jest obiadek i deserek a po tym piers
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Kakai: biedna Milka, chyba wypocenie wskazane

    no właśnie się nie pociła więc do 2 jak spała sama to była przykryta ale o 2 wzięłam ją do nas żeby było łatwiej kontrolować to ją leciutko okryłam a nad ranem odkryłam że temp nie skoczyła bardzo a żeby zwalczała wirusa...
    -
    a noc minęła bez większych płaczy ale temp dochodziła do 39 pistoletem o 2 musiałam dać drugi czopek więc przy tym było trochę płaczu no i robiłam okłady na czółko co nie bardzo jej się podobało bo chciała spać…. już od 5 temp rosła ale ją zostawiła dopiero po mleku dałam nurofen czyli koło 8 i na razie się bawi ale widać że jest chora:(
    -
    oj Ulcia współczuję ale już teraz wiesz że niedozwolonych rzeczy niema co jeść.... a ty nie miej wyrzutów Martynka już dziś nie pamięta że wczoraj płakała!!ucałuj jej brzuszek:)
    -
    wszystkiego naj dla Mateuszka:)
    _kasiek_:
    katka niestety właśnie w okolicach 3 miesiąca życia wzrasta u dziecka zapotrzebowanie na ilość jedzenia

    Milka przesypia całe noce bez jedzenia od 2m3t jest na butli ale do 4m miesiąca dostawała w nim moje mleko i całe szczęście nie lubi jeść w nocy, nawet dzis przy temp nie bardzo chciała się napić
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    kasiakuzniki: Milka przesypia całe noce bez jedzenia od 2m3t jest na butli ale do 4m miesiąca dostawała w nim moje mleko i całe szczęście nie lubi jeść w nocy, nawet dzis przy temp nie bardzo chciała się napić


    no ja wiem, że każde dziecko jest inne i to nie jest reguła, ale katka się żaliła więc jej wytłumaczyłam dlaczego prawdopodobnie tak się dzieje....jej się chyba trafił dzieć nie przesypiający tak wcześnie całych nocy - zresztą tak jak mi
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Dii: Jest jakiś inny poradnik wart polecenia w takim razie?


    Jeśli szukasz jakiejś szczegółowej "instrukcji obsługi dziecka", to nic nie polecę, przede wszystkim dlatego, że czegoś takiego po prostu nie ma. Nie da się wszystkich dzieci podciągnąć pod jeden schemat. Ale warta polecenia jest np. książka "Mądrzy rodzice". Mnie się bardzo przydała i przydaje nadal.
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    ale pewnie że każde jest inne dlatego napisałam
    kasiakuzniki: i całe szczęście nie lubi jeść w nocy,

    oto właśnie mi chodziło że mi się upiekło u nas smok załatwia sprawę w nocy a wiadomo cycoholicy wolą cieplutka mamusię:)
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    magku: Czy Wasze dzieciaki za każdym razem odwracają się jak je wołacie? Mam na myśli dzieci będące w wieku mojej Zu ;)


    Nasz w wieku Zu rzadko odwracał się na wołanie. Zależało wszystko od humoru. Im był starszy, tym częściej.
    Teraz też nie zawsze reaguje - szczególnie, jak mu nie pasuje, co się do niego mówi albo jak się próbuje przerwać jakąś niedozwoloną czynność, to udaje, że nie słyszy ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Hydro dzięki - pewnie skorzystam
    Jak na razie najlepszym poradnikiem jest to forum, bo na własnych doświadczeniach, prawda?:bigsmile:
    Ale czasem chciałabym coś robić lepiej a nie wiem od czego zacząć. Chciałabym zrozumiec kilka rzeczy i może do tego taki poradnik by sie przydał... Wiem że nie zawsze tak jest:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny w jaki sposób mogę małemu ulżyć w zaparciu?
    I czy to oznacza, że musimy zmienić mleko?
    Czy takiemu maluszkowi można założyć czopka glicerynowego (oczywiście nie calego)?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    bari_87: Dziewczyny w jaki sposób mogę małemu ulżyć w zaparciu?

    przed czopkiem to spróbuj masować są filmiki na Youtubie, możesz suszarka ogrzać brzuszek i dać jakieś probiotyki jak dicoflor, jakiś espumisan dla dzieci bobotic sab simpleks i kładź na brzuszku jak sam nie chce to na sobie go kładź, czopek czy termometr to ostateczność.... u nas pomagało bujanie w foteliku samochodowym bądź w bujaku bo mała była bardziej skulona i przeważnie kupka właśnie tam wyłaziła...ale nie dłużnej niż 40min dziennie.... mleko może też ale ogólnie układ się dopiero co dostosowuje do trawienia więc stąd te dolegliwości!
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    agi_s: Nasz w wieku Zu rzadko odwracał się na wołanie. Zależało wszystko od humoru. Im był starszy, tym częściej.
    Teraz też nie zawsze reaguje - szczególnie, jak mu nie pasuje, co się do niego mówi albo jak się próbuje przerwać jakąś niedozwoloną czynność, to udaje, że nie słyszy ;-)


    Dziękuję! Wczoraj miałam chyba gorszy dzień, bo wkręciłam sobie, że Zu ma niedosłuch :confused: Mimo, że szuka usłyszanego dźwięku, czy też gdy jest włączony telewizor, to na reklamach, rozgląda się skąd pochodzi dźwiek, gaworzy...ale pomimo zwyczajnego gaworzenia, zaczęła wydawać dziwne dźwięki, nie potrafię ich opisać...takie jakby nosowe(?) Zaraz mi się to skojarzyło z dziećmi niesłyszącymi :sad: A to chyba po prostu ma taki etap, że próbuje wydobyć z siebie różne dźwięki, strasząc przy tym matkę :confused:

    Treść doklejona: 19.12.12 10:55
    Spóźnione naj dla Mateuszka! No i dużo zdrówka dla Diego i Milki!
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Kasia dzięki:wink:
    I co mnie zastanawia to bąkale lecą co chwilę, a z kupką jest problem...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    bari_87 moja Zu też miała straszny problem z kupkami...dla mnie to było straszne patrzeć jak ona się przy tym męczy... Podawaliśmy jej właśnie dicoflor i było lepiej... Jest tak jak pisze Kasia - może to być od mleka, ale też należy zwrócić uwagę na to, że układ pokarmowy uczy się trawić mleczko, więc musisz obserwować... Jeśli nadal będzie się bardzo męczył, pomimo wprowadzenia dicofloru (odczekaj kilka dni, oczywiście), to wtedy próbowałabym zmienić mleko...
    Ciesz się, że bąki lęcą ;) Przynajmniej nie zatrzymuje gazów ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    bari u nas jest podobny problem. Są bączki a nie ma kupki. Tzn. po jakimś czasie jest ale musi się trochę naspinać... Tylko ja karmię piersią... Kupiłam infacol. I tu głupie pytanie. JAK SIĘ GO PODAJE? Wiem że do buzi się wpuszcza,a le mój Kacperek chyba tego nie akceptuje albo coś źle robię. Wczoraj wieczorem chciałam podać i on najpierw wypluł wszystko, potem zrobił się czerwony, zaczął płakać i w ogóle nie chciał jeść. Tak zasnął. Za pół godziny zapomniał chyba o tym incydencie i przypomniało mu się jedzenie.

    Ten dicoflor jest lepszy? Bo już sama nie wiem... Chcę się jakoś zabezpieczyć na święta... Na wszelki wypadek

    Treść doklejona: 19.12.12 11:54
    Aaa!! Właśnie mój pies podrapał małego!!! Rany! Mały się darł w niebogłosy!
    Miśka ma skłonności do gwałcenia ręki. Nie dajemy jej ale ona nalega i tak jak karmiłam małego to ona znowu zaczęła drapać i podrapała go w główkę! Ma na niej białe rysy i takie podpuchnięte....:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    _kasiek_: katka niestety właśnie w okolicach 3 miesiąca życia wzrasta u dziecka zapotrzebowanie na ilość jedzenia i pewnie stąd u ciebie te częstsze pobudki....u nas było tak, że do 3 miesiąca Młody jadł koło 20 i zasypiał i potrafił tak pospać nawet do 1 w nocy....a teraz jak zje koło 20 to po 22 już zaczyna się szamotać bo robi się głodny :wink: pośpi dłużej - tak do 23:30, max do 24 - jak zje miske kaszy na mleku !!!!
    --

    to mnie pocieszyłaś Kasiu :sad: Wczoraj moja panna zasnęła o 22.30 i do godziny 4 byłyśmy już po 4 pobudkach, do godziny 7 były jeszcze dwie :neutral: ja od 4 już zasnąć nie mogłam, o 7 zbierałyśmy się powoli na rehabilitację, co zaowocowało u mnie workami pod oczami a u Misi marudzeniem podczas ćwiczeń...
    A ja robię się wredna dla otoczenia z tego wszystkiego... :sad: Ubijcie mnie :cry:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    katka ja też Cię nie pocieszę :( Moja Zu śpała w miarę ok, gdy była noworodkiem, teraz budzi się częściej... Zębów ani widu ani słychu, więc nie wiem już sama od czego to zależy... Teraz budzi mi się co 2-3h, a zobacz na mój suwaczek - ma nieco ponad 6 miesięcy :cry:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    A ten dicoflor jest na receptę? Bo jeżeli tak to muszę załatwić jeszcze przed świętami, żeby nie patrzeć jak mały cierpi.
    po masażu brzuszka ładnie zasnął.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Nie, nie...nie jest na receptę ;) Podobnym probiotykiem do dicofloru jest też Bio Gaia...oba te leki mają podobny skład...a Bio Gaia dużo tańsza...przynajmniej tak mi powiedziano a aptece ;) ale nigdy nie sprawdzałam, więc nie chce wprowadzać w błąd ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    magku: katka ja też Cię nie pocieszę :(

    ech, widzę że muszę uzbroić się w cierpliwość...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny, u nas tez problemy brzuszkowe.

    Karmie synka Bebilonem (ang wersja Aptamil). Zjada okolo 600ml dziennie.
    Podczas oddawania kupki boli go brzuszek (tak sadze), prezy sie i placze. Podawalismy mu Infacol. Niby troszke mniej sie prezyl, ale dalej widac, ze bylo mu ciezko.
    Zmienilismy pozycje karmienia, staramy sie odbijac (jak sie uda) w trakcie karmienia, robiac 1-2 przerwy. Odbijamy po (czasami sie nie udaje). Staramy sie przepajac woda, ale ciezko z tym jest, bo jak pije wode to sie krztusi (ta sama butelka co mleko). Wiec pije jej bardzo malo.
    Pediatra powiedziala, by odstawic infacol - po tym bylo jeszcze gorzej. Zaczelam wczoraj podawac znowu, ale cala noc nie spal. Zasnal kolo 4 nad ranem. Juz tak mamy od dluzszego czasu. Nie spi dlugo, 2-3 godz max. Czasem nad ranem jak zasnie to spi ponad 3 godzinki (tak 3 i pol).
    Nie wiem czy to kolki? Czy zle dobrane mleko? A moze tego przepajania jest za malo?
    Czasami maly sie budzi z wrzaskiem (bo placz to nie jest), prezy sie i wyglada na to, ze boli go brzuszek.
    Uspokaja go suszarka zazwyczaj. No ale ile mozna suszyc brzuszek?

    Tak bardzo chcialabym mu pomoc. Jak je to zazwyczaj robi kupke w trakcie, robi sobie przerwy w jedzeniu (bo jak mu podaje mleko jak sie skupia na kupce, to sie krztusi). Placze przy tym oddawaniu kupki, czasami to trwa i godzine nawet.

    Ciezko mi tu w Londynie jest znalezc dobrego, polskiego pediatre. Jedna u nas byla, nawet ok. Ale jakos jej nie ufam do konca, w tym, ze ten infacol trzeba odstawic itd.

    Doszlo do tego, ze bylam taka zmeczona, ze maz wzial wolne i zostal od dzis ze mna w domu. Bo mnie jeszcze ta rana po CC meczy i juz powoli lapalam dola.

    Dzis synus spal wiecej, ale malo zjadl. Narazie 205ml, rano podalam mu infacol. Po nim zrobil mega kupka (ogolnie po infacolu robil okolo 10 dziennie - ale i tak sie prezyl). Pozniej kupki nie bylo.. nie wiem co robic.
    Doradzcie cos prosze.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Madzia może to stan przejściowy po odstawieniu piersi i przejściu na samo mm...? Ja swoje mleko ostatni raz podałam w niedzielę i od tej pory mamy problem brzuszkowy. Z tym, że u nas bąki lecą. To chyba nie kolka? A właściwie kolka, a zaparcie to to samo? Ja dziś podałam sab simplex i herbatke koperkową i na razie mały zasnął, ale boję się co będzie w nocy. Tak się jeszcze zastanawiam czy troszkę mleczka nie rozcieńczyć i lać odrobinę więcej wody niż w proporcjach, może to pomoże? Słyszałam, żeby nie zmieniać mleka zbyt szybko bo wrażliwe żołądki maluszków tego też nie lubią...:confused: ehh i tak nie dobrze i tak źle...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    bari_87 - to raczej nie jest przejsciowe. Bo odstawilam piers okolo 6dnia zycia Karolka, dzis juz ma ponad 2tyg. Porblemy pojawily sie po przejsciu na MM, jak jeszcze mialam mleko w piersi i tylko dokarmialam MM bylo ok, pozniej sie zaczelo.

    Dzis jest dosc spokojny i spi duzo, od 12 przebudzil sie dwa razy i zjadl 10ml i pozniej 15ml i zasypial mi podczas karmienia na ramieniu.
    Teraz spi dalej. Martwie sie, ze malo dzis zjadl. Moze odsypia te wszystkie dni i noce nieprzespane?

    Nie wiem czy podawac ten infacol czy nie? Po nim byly takie luzniejsze kupki, zolte, bylo ich sporo, ale brzuszek dalej wydety i plakal starsznie.

    Ja jestem przewrazliwiona, dzis cala noc nie spalam i czuwalam nad malym (bo sobie nie odbil po jedzeniu w nocy - i zjadl 150ml na raz - pozniej bardzo duzo mu sie ulalo.. wiec cala nocke mam w plecy).
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny u mojego małego problemy z brzuszkiem były jakoś od 1 tygodnia życia i trwały do około 6 tygodnia. Strasznie się prężył, wrzeszczał jakby go ze skóry obcierali, zawsze wieczorem po kilka godzin, wszystkie objawy wskazywały na kolki. Pilnowałam diety, więc to nie było spowodowane moim złym odżywianiem się. Wasze dzieci mają dopiero 2 tygodnie i mają jeszcze niedojrzały układ pokarmowy i z tego co wiem, to u większości takich małych dzieci występują problemy z brzuszkiem i potem to przechodzi bez względu na to czy karmicie piersią czy mm :wink:
    Ja podawałam sab simplex, robiłam ciepłe okłady na brzuszek taką specjalną poduszeczką rozgrzewającą, czasami pomagało a czasami nie.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Madzia, ciekawe dlaczego pediatra kazała odstawić Infacol...? On powoduje, że te bolesne gazy łatwiej odchodzą i z kupką nie ma problemów (przynajmniej u nas).
    My podajemy Infacol do dziś, ale oczywiście ja lekarzem nie jestem i dlatego zaintrygowało mnie dlaczego masz odstawić
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Moja mała też ma problemy z brzuszkiem. Czasem rzuca mi się i pręży przy piersi, ale dziś zauważyłam, że jak włącze suszarę to się uspokaja. I ostatnio ostatnio strasznie marudna. Płacze i ciężko ze spaniem - kolejny kryzys? Nic nie mogę zrobić w domu. Jak mama przychodzi to wtedy mam chwilę, żeby zjeść i zrobić siusiu. Oj, oby do tego 3 miesiaca...podobno wtedy jest lepiej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Oj, oby do tego 3 miesiaca...podobno wtedy jest lepiej :wink:
    --

    Jest lepiej :wink: ale ja i tak nie mam na nic czasu, już nie mówiąc o gotowaniu i sprzątaniu, kiedy jesteśmy sami, bo nie ma na to szans. Mój mały nie poleży sam spokojnie i wymaga cały czas uwagi i zabawiania i do tego strasznieeeeeeeeeee mało śpi, zdarzają się dni, że wcale nie śpi, więc czasami tęsknię za tymi chwilami, kiedy cały dzień przesypiał :devil:
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a dlaczego podajcie wodę dodatkowo...? Tzn. macie jakiś konkretny powód/zalecenie? Ja nie podaję, a Basia też od początku na mm (do 4 tygodnia ściągałam, ale na końcu to już dosłownie po łyżeczce na początek i np. 120mm). Ostatnio jak przyszła położna i kazała nam dopajać to raz daliśmy wodę i był ryk (oczywiście nie wiem czy to na pewno po tym, ale ona bardzo rzadko płacze-tylko jeśli odpowiednio szybko jej się nie wciśnie butli do mordki, bo np. woda stygnie - i problemów brzuszkowych w zasadzie nie było). Więcej tego nie praktykowaliśmy, bo ani producent ani ogólnie się nie zaleca.
    Karmię Enfamilem.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    No wlasnie nie wiem, dlaczego pediatra kazala odstawic Infacol. Mowila, ze nie ma co chemia dziecka szprycowac. Jak pisalam, ja tej pediatrze nie ufam do konca. Poszukam innej i pewnie udamy sie na konsultacje.
    Podalam Karolkowi Infacol przed 20minutami, bo zrobil rana jedna kupke (wielka), a pozniej taka malutka wodnista. Teraz cos na pewno ma w pieluszce.
    Wlasnie wcina mleczko.

    Szkoda, ze tu w Londynie pierwsze co to z dzieckiem trzeba isc do GP. Mam jeszcze jedna polska pediatre na oku, tylko do niej trzeba podjechac - nie przyjezdza na wizyty domowe. Ale teraz jestesmy we dwojke z mezem, wiec moze uda sie nam umowic.

    Dlaczego dopajamy? Wyczytalam na necie, ze przy MM trzeba dopajac (herbatka badz woda). Ja herbatek nie chce podawac, bo slodkie. Dlatego podaje wode, ale maly wypija 5-10ml dziennie max. Jak pisalam, krztusi sie. Pediatra tez mowila wlasnie (ta sama co z infacolem, by odstawic), by dopajac malego 2 razy dziennie woda.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    My dziś z Tosia byliśmy u Pediatry. Mała już nie jest taka mala (przytyła ponad 600g i waży teraz 3500). Jest zdrowa i wszystko rozwija się OK. Dostaliśmy skierowanie na pobranie krwi z powodu mojej tarczycy (by się upewnić bo pierwsze badanie w szpitalu wyszło OK) i na badanie bioderek. Mój m zapisał nas ale najbliższy termin na Pradze i Targówku to 11 luty. Spotkał on położną i ta mu powiedziała, że spokojnie nie musimy szukać niczego wcześniej bo taka data wystarczy.

    Co do brzuszka to nasza kupkę robi co 1-2 dni od samego początku (raz nawet nie było kupki ponad 52godziny). Pręży się, krzyczy, stęka i puszcza dużo bąków. Zazwyczaj po chwili usypia dalej. Pediatra powiedziała, że u tak małych dzieci to w miarę normalne, ważne by puszczała bąki i by kupka była bez krwi nie zielona i nie twarda (jak plastelina), a u naszej prawie się wylewa okami jak już zrobi) My nie podajemy Tosi żadnych leków tylko spokojnie czekamy na kupkę. Co do wody to położna powiedziała by dawać maleństwu jak się jest na mm i jak czka i by przyspieszyć trawienie. Ale dziś pediatra powiedziała, że po zrobieniu mm można dolać około 10ml wody do butli z mm, bo nasza Tosia też się dławiła wodą. (woda w temperaturze pokojowej)

    Właśnie zmieniamy mleko z Bebilonu na Enfamil (ze względu na kwasy Omega) i mała jakby lepiej reagowała (ale jeszcze za wcześnie na jakikolwiek wnioski). Oba zwykłe.

    ================

    My cały czas jeszcze próbujemy mieszać i jeszcze jako podstawę staramy się karmić piersią. Mleka mala wypija około 450-500ml dziennie
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 19th 2012
     permalink
    Ul_cia: My podajemy Infacol do dziś, ale oczywiście ja lekarzem nie jestem i dlatego zaintrygowało mnie dlaczego masz odstawić


    Ulcia to może chociaż ty mi powiesz jak go używać... Bo tak jak pisałam wcześniej:
    Dii: Wiem że do buzi się wpuszcza, ale mój Kacperek chyba tego nie akceptuje albo coś źle robię. Wczoraj wieczorem chciałam podać i on najpierw wypluł wszystko, potem zrobił się czerwony, zaczął płakać i w ogóle nie chciał jeść. Tak zasnął. Za pół godziny zapomniał chyba o tym incydencie i przypomniało mu się jedzenie.

    Ten dicoflor jest lepszy? Bo już sama nie wiem... Chcę się jakoś zabezpieczyć na święta... Na wszelki wypadek


    Jak to w końcu z tym jest?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 19th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas kolki byly o wiele dluzej niz niby do tego 3 m-ca. Ba, nawet do dzis bywaja dni z klopotliwym brzuszkiem. Z doswiadczenia wiem, ze najlepiej na brzuszek pomaga masaz, u nas w dzien tak do 3 m-ca Mala spala na brzuszku to tez pomagalo odgazowac brzuszek :)
    --
    Co do budzenia sie- moj polroczniak tez budzi sie obecnie czesciej niz za czasow noworodkowych :/
    -
    Dii- wszelkie krople podawalam na lyzeczce :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.