Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    gina1511: i tak jej sie to spodobalo ze pluje do wszystkich

    towarzyska dziewczyna... he he :wink:
    hopelight: ktora sie wytrze gdy bede duzo wspolzyc

    :crazy::crazy::crazy: brzmi to booosko!
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    ja Iwonce podawałam syrop Lactulosum ale miała wtedy jakieś 14 miesięcy i było to za radą lekarza pediatry. Nie mam ulotki bo wyrzuciłam a na butelce z syropem nie ma napisane od jakiego wieku można go stosować. U nas pomógł - Iwi nie mogła zrobić kupki ponad 10 dni a wszystko dlatego że była karmiona tylko moim mlekiem - nie chciała jeść żadnych warzyw, owoców, zupek ani nic innego :confused:

    ja wczoraj zjadłam kapuśniaczki z kapustą, polędwiczki z borowikami na pracowniczą Wigilię i młody nawet tego nie zauważył...a za to jak zjadłam ostatnio w weekend zupę grochową to była masakra :sad:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    rumba: Ja pizze jem i gitara

    Moj na pizzy jest wychowywany :D
    W ciazy jadlam CODZIENNIE! a czasami nawet 2 razy .. do obrzydzenia!
    A i teraz jem i jem i jem ... nigdy nie zauwazylam, zeby mial po niej problemy!

    Wrecz przeciwnie po raz pierwszy przespal mi 8h ciurkiem jak zjadlam pizze 4formagi!
    co sie niby serow nie powinnoo
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Przedwczoraj byłam na wizycie popołogowej i dziwi mnie, jak oni tu się opiekują kobietą w i po ciąży. W ogóle nie sprawdzają co się dzieje w środku. Całą ciąże w angielskim szpitalu ani razu nie sprawdzili mi szyjki i chodzilam prywatnie do polskiego gina, a teraz na wizycie popołogowej u GP, czyli nawet nie u ginekologa, ani położnej lekarka zapytała mnie tylko, jak z krwawieniem, czy ustało i jak się czuje - żadnego sprawdzania, czy wszystko jest okej :shocked:
    Pytała o antykoncepcje i powiedziałam, że chce zastrzyk. On działa 3 miesiace i myślałam, że zrobi mi go od razu, albo umówi na wizytę. A tu dupa. Mam czekać na okres(którego mogę dostać za ileś tam miesięcy) i dopiero wtedy mam przyjść na zastrzyk. Albo najlapiej przeczekać pierwszy okres i przyjść, jak będę miała kolejny. No po prostu super ;]

    I co do pierwszego razu po porodzie - nastawiłam się na ból i katastrofę, a było super. Na początku sie stresowałam i czułam mały dyskomfort, ale jak wyluzowałam to prawie, że bym zemdlała :devil: Aż nie miałam później siły iść do dziecka, bo ręce i nogi miałam jak 4 flaczki nad którymi nie panowałam :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    _kasiek_: ja Iwonce podawałam syrop Lactulosum ale miała wtedy jakieś 14 miesięcy i było to za radą lekarza pediatry. Nie mam ulotki bo wyrzuciłam a na butelce z syropem nie ma napisane od jakiego wieku można go stosować.


    znalazłam w necie
    "Dzieci:
    W przewlekłych zaparciach - 1 do 3 łyżeczek do herbaty (5-15 ml) na dobę.
    Początkowo niemowlęta - 2,5 ml, dzieci do 3 lat - 5 ml, powyżej 2 lat - 15 ml na dobę. Następnie dawkę leku można stopniowo zwiększać co 3 dni aż do uzyskania prawidłowych wypróżnień.
    Jeśli wystąpią wzdęcia brzucha, należy zmniejszyć dawkę do tolerowanej przez dziecko."
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 20th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, czy karmiąc piersią mogę się uraczyć zupą ogórkową?
    edit: już po ptokach :) Szamam :p
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    katka_81: dziewczyny, czy karmiąc piersią mogę się uraczyć zupą ogórkową?

    Ja rąbałam, że tak się wyrażę, bo uwielbiam :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    A ja nic w aptece nie dostałam na zaparcia małego...:sad:
    Czyli jak nie popuści to musimy iśc do pediatry
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    PENNY: Ja rąbałam, że tak się wyrażę, bo uwielbiam :>
    --

    no ja właśnie wrąbałam dwie porcje :bigsmile: ale to było dobre dziewczynyyyy :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy ktoras z Was bierze tabletki jednoskladnikowe? Gin powiedziala mi ze jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki ewentualnie jak sie boje to po 7 ale jakos ciezko mi w to uwierzyc bo jak np akurat dzis albo jutro mialabym owulke co to? z drugiej strony to lekarz i skoro badala mnie wewnetrznie to chyba tez mniej wiecej wie jaki to etap co ? mam metlik w glowie...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Hope, ja mam te tabletki i mi ginekolog powiedziala, ze przez tydzien mam sie zabezpieczac, bo nie maja pelnego dzialania. Wiec pierwszy tydzien prezerwatywa konieczna.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Katka czy bierzesz tabletki yaz?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy odtwarzacze CD te dla dzieci odtwarzaja wszystkie cd?
    takze te nieorginalne?... :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny, ja mam pytanie odnosnie robienia kupek. Moze wydac sie glupie, ale ja naprawde nie wiem czy to normalne.

    Karolek podczas oddawania kupki caly sie prezy, glosno steka, zaciska piastki, robi sie caly czerwony, zanosi sie czasem placzem i to trwa z 10min jak nie wiecej, a pozniej dopiero sa mega baki i robi kupke. Czy to normalne? Czy to sa zaparcia albo inne problemy?

    Pytam bo karmimy Bebilonem (angielskim odpowiednikiem - Aptamil). No i zauwazylam, ze jak nie podam Infacolu to ciezko mu kupe zrobic. Wczoraj mial np. rozwolnienie takie male..i lekko zielone. Po infacolu bylo lepiej.
    Nie wiem czy mamy zle mleko, sama wybralam i kupilam w sklepie. NIkt mi nie doradzal. Czytalam opinie na necie, i mleko Hipp Bio Combiotik ma bardzo dobre opinie. Czy jest sens zmienic mleko? Jak tak to jak za to sie zabrac?
    Chcialabym ulzyc mojemu maluszkowi.:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    madziauk: Czy jest sens zmienic mleko?


    Madzia, myślę, że jak najbardziej jest sens. Ja też tak robiłam na początku, bo okazało się, że Miki ma zaparcia po NAN. Zmiana mleka następuje tak, że najpierw np. na 2 miarki Aptamilu dajesz jedną Hippa, obserwujesz i jeśli nic złego się nie dzieje, to potem już zwiększasz ilość miarek Hippa i proporcjonalnie zmniejszasz Aptamil.
    Co do "dramatycznego" robienia kupek - takie maleństwa jeszcze nie wiedzą dokładnie co i gdzie "nacisnąć", żeby kupka poszła, więc czasem wygląda to właśnie tak...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    _kasiek_: ja Iwonce podawałam syrop Lactulosum

    My też dawaliśmy Lactulosum. Teraz jest bez recepty. Na co uczulił nas lekarz, to to, żeby dziecko nawadniać,bo syrop ściąga wodę z całego organizmu do jelit.
    --
  1.  permalink
    Madziu czasem się trafi z mlekiem odrazu a czasem niestety trzeba szukać odpowiedniego.Tak HIPP ma bardzo dobre opinie...Bebilon już wcale nie jest takim dobrym mlekiem...ja podawałam je mojej Natalii i niestety musiałam zrezygnowac gdyż były rewolucje brzuszkowe ESPUMISAN pomógł i oczywiście zmiana mleka na NAN.
    Pediatrzy przynajmniej w PL polecają mleka takie jakie im przedstawiciele polecają czyli każdy zachwala swoją markę...Jednemu dziecku bedzie odpowiadać BEBILON a innemu niestety nie...Spróbuj zmienic mleko-przynajmniej takie jest moje osobiste zdanie,gdyż to samo miałam z córką
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    MadziaUK,kup Aptamil Easy Digest. On jest super na problemy brzuszkowe,ulewania, lagodzi kolki (chyba jest jeszcze cos podobnego z frimy Cow & Gate-musisz popatrzec). Moja corka pila je ponad rok. Mimo,ze byla tylko na mm od 6 tygodnia zycia,to niczym nie dopajalam.
    W Polsce jest tez tego odpowiednik nazywa sie Bebilon Comfort. Mozesz podawac ten infacol, ale mysle,ze to mleko jak zmienisz to powinno sie poprawic.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny nasunęło mi się kilka pytań więc spytam hurtem.
    1. Znacie coś dobrego na rozstępy? Na jednym udzie mam takie, że to szok. A dopiero po porodzie wyszły świństwa!
    2. Mały czasem pokasłuje, o kichaniu nie wspomnę - to robi cały czas. Czy ten kaszel może coś oznaczać, czy wystarczy, że podam mu np. Cebion przez kilka dni? Mam też Pulneo-czy podawać tez przez pare dni?
    3. Zastanawiam się co pojem na święta... Śledzie odpadają, smażone też, pierogi z kapustą i grzybami niestety też... To co można przy karmieniu piersią? Robić sobie specjalnie dania? Chyba bym się wykończyła! Miejsca na kuchence zabraknie! Czy może przesadzam...? Ale też boję się o brzuszek Kacperka... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Pamiętam, jak urodziłam i myślałam o świętach, to się martwiłam, co ja wtedy zjem. Ale już się nie martwię ;> Smażone jadam, także rybę na pewno zjem. Pierogi też, tylko będę miała własną, mięsną wersje, jako że nigdy nie poszczę i wtryniam mięcho bez względu na okoliczności. Na pewno zjem też barszczyku z uszkami. Zastanawiam się jedynie nad bigosem - uwielbiam, ale z kapustą boję się zaryzykować, bo jak mała miała ok.2 tygodni to zjadłam surówki z kapusty kiszonej i brzusio bolał. Ale w sumie teraz jest starsza i może ten mały żołądeczek tym razem zareagowałby inaczej...?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Dzieki za opinie dziewczyny.

    Zastanawialam sie czy nie skonsultowac zmiany mleka z ta polska pediatra, ale nie ufam jej, i nie jestem przekonana.

    Montenia - znalazlam tylko Aptamil Comfort, o te mleko Ci chodzilo? Czytalam na necie opinie o Bebilon Comfort i sa srednie.

    Tak szczerze to napalilam sie na tego Hippa, ale jakos brak mi odwagi by zmieniac mleko.
    Synus dzis mial bardzo fajny dzien, od 3:30 przespal do 9 rano. Pozniej spal , budzil sie jadl i dalej zasypial. Pierwszy raz taki dzien mielismy. Niestety infacol musialam podac, bo widzialam, ze cisnal kupke i nic nie szlo. Po 20min od podania leku poszlooo.. Takze problemy sa, niemniej jednak ciesze sie, ze zaczal wiecej sypiac.
    Teraz jeszcze bardziej sie boje, ze mu namieszam ta zmiana mleka. Ale z drugiej strony jakby mialo byc lepiej, i nie meczyl by sie tak przy robieniu kupki..:confused:

    Sama nie wiem, jakbym byla w PL poszlabym do kilku lekarzy i zebrala opinie przed decyzja.. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    A ja załapałam jakiś dołek psychiczny :sad: mój instynkt macierzyński coś przygasł bo mały mnie dziś denerwował przez co mam wyrzuty sumienia :cry:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dii: 3. Zastanawiam się co pojem na święta... Śledzie odpadają, smażone też, pierogi z kapustą i grzybami niestety też... To co można przy karmieniu piersią? Robić sobie specjalnie dania? Chyba bym się wykończyła! Miejsca na kuchence zabraknie! Czy może przesadzam...? Ale też boję się o brzuszek Kacperka...


    wiesz - to zależy od tego co jadasz na co dzień i jak bardzo jesteś na tzw. diecie dla matek karmiących. Jak urodziłam Iwonkę to był październik czyli w Święta Bożego Narodzenia miała dokładnie 2 miesiące i 1 tydzień a ja zjadłam już wtedy całą Wigilię razem z kapustką, grzybami i smażoną rybką, ale Iwonce nigdy nic nie było od mojego jedzenia więc ja szybko rozszerzyłam swoją dietę....nie wiem jak jest u ciebie
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Bari zdarza się najlepszym! Nie przejmuj się! Też czasem miałam dosyć mojego brzdąca, bo spać nie chciał -tak jaki teraz! Gówniarz oczy ma jak 5 zł. i nie ma snu!

    Pamiętam, jak urodziłam i myślałam o świętach, to się martwiłam, co ja wtedy zjem. Ale już się nie martwię


    A ja się trochę boję mimo wszystko... Pierogi pewnie też sama sobie zrobię z mięsem, ale barszczyk? Boję się jeszcze octu...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Dii: ale barszczyk? Boję się jeszcze octu...


    to może żurek...też można zjeść jako potrawa Wigilijna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    to zależy od tego co jadasz na co dzień i jak bardzo jesteś na tzw. diecie dla matek karmiących.


    Ach... Kiedyś zjadłam troszkę bigosu i mielonego (smażonego) i miał rewolucje brzuszkowe - spać nie mógł... Ale to było jak miał 2 tygodnie więc może teraz byłoby inaczej... Nie jem tylko kiszonek, smażonych, czegoś z octem, tłustych (ostatnio od sera pełnotłustego coś się działo):confused:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    Mam pytanie dotyczące sutków dziecka :shocked: Dziś przypadkiem wymacałam, że Lilka ma jeden sutek płaski a w drugim jest jakby taki guzek, nie wiem, jak to inaczej nazwać. I nie wiem, co to może być. :sad:
    Kurczę. Wczoraj trafiłam do lekarza, bo Lil zjadła kwiat storczyka, dziś też byłam, bo ma "astmatyczny" kaszel. Coś mi się zdaje, że jutro znów będę musiała iść :sad:

    Dii, ja się ograniczałam przez pierwsze 4 miesiące, bo rzeczywiście córka reagowała na to, co zjadłam, potem się wyregulowała. Na pewno lepiej jest jeść ciężkie potrawy nie na wieczór, i - jak mówi mój lekarz - wytrząść dziecko na spacerze, żeby nocka była spokojna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 20th 2012
     permalink
    migg: Mam pytanie dotyczące sutków dziecka Dziś przypadkiem wymacałam, że Lilka ma jeden sutek płaski a w drugim jest jakby taki guzek, nie wiem, jak to inaczej nazwać. I nie wiem, co to może być.

    Mój Adaś też tak miał, ale jak miał jakieś 2-3 tygodnie. To efekt działania hormonów kobiecych w mleku. Ale Twoja Lilianna jest większa, więc nie wiem czy w takim wieku też może się tak dziać...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    magku te tabletki to azalia/cerazette.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    winnica: Mój Adaś też tak miał, ale jak miał jakieś 2-3 tygodnie. To efekt działania hormonów kobiecych w mleku. Ale Twoja Lilianna jest większa, więc nie wiem czy w takim wieku też może się tak dziać...


    no właśnie u noworodka powiększone sutki są normalne, ale u starszego dziecka....ja bym pewnie poszła się dopytać lekarza, zwłaszcza, że zgrubiały jest tylko jeden....migg a Ty karmisz piersią ?? jeśli tak to może zaczęłaś brać jakieś hormony i stąd te zmiany u Lilki ??
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Nadia konczy dzis POL ROKU! :bigsmile: Kiedy to minelo??:shocked:
    Z tej okazji od godziny 8.45 spiewa serenady:D
    ---
    Do barszczu zamias octu mozesz dodac sok z cytryny :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Stówka dla Naduni :flowers::flowers::flowers:

    Dziewczyny mam pytanie w temacie tego nieszczęsnego glutenu ... czy ja mogę ugotować małej tę jedną łyżeczkę i dodać do czegoś, czy to musi być koniecznie jakaś zupka, bo ona nie je żadnych zupek jeszcze, czy to mogą być np. owoce ?
    W tych kaszkach niemowlęcych jest cukier :neutral: i nie wiem chyba ich nie będę podawać jednak. Jak Wy to zrobiłyście. Może po prostu dać jej piętkę ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Penny, ja bym piętkę dała, mniej roboty. Dawałam do marchewki i jabłuszka kaszę mannę (pół łyżeczki), ale jak sobie wyobrażasz ugotowanie 1/2 łyż jest niemożliwe ;) W końcu zaczęłam dodawać kaszkę Holle, której nie trzeba gotować, a skończyłam na chlebku :DDD

    Nadia - :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Ja mam łatwiej bo gotuję łyżeczkę dla 2 dziewczyn, często robię po prostu łyżkę na pół szklanki wody, potem dziewczynom daję a resztę sama z jakimś owocem jem. Możesz dodać do owoca albo marchewki.
    STO LAT DLA NADII
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Ja dalam Malej chlebek, zadnej tam kaszki...
    Penny, jakby co zwykly kleik ryzowy cukru nie zawiera :)
    Dziekujem :))
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Ale czy kleik ryżowy zawiera gluten? A myślę, że Penny chodziło o wprowadzanie glutenu właśnie:)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 21st 2012 zmieniony
     permalink
    A jak się ten gluten wprowadzi, czyli da maluchowi tę 1/2 łyżki kaszy, albo piętkę chleba, to jeśli nie ma reakcji to potem można już podawać dowolną ilość? Pytam, bo
    doti_p: Ja mam łatwiej bo gotuję łyżeczkę dla 2 dziewczyn

    Wynika z tego, że Doti gotujesz wciąż tylko łyżkę kaszy? Czy tam łyżeczkę....

    Treść doklejona: 21.12.12 10:47
    brombap: Ale czy kleik ryżowy zawiera gluten?

    Kleik ryżowy/ryż glutenu nie zawiera :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    100 lat dla Nadii :clap:
    Ja to chyba zrobię sobie na te święta pierogi z mięsem bez cebuli i barszczyk na jabłkach... Kurka a jutro wyjeżdżamy... Nie wiem czy zdążę...

    Znacie jakiś sposób na te ulewania mleka? I nie chodzi o typowe ulewanie. Mały potrafi np. nad ranem (najwięcej ale i w ciągu dnia), ale nie koniecznie zaraz po karmieniu, udawać tzw. kurkę. I widać, że się dławi... I w nocy nawet musimy się zrywać żeby go na bok wziąć albo na brzuch żeby się nie udusił. Dobrze, że jesteśmy w jednym pokoju to słyszymy, ale od stycznia się przeprowadzamy i tam Kacper ma swój pokój i chyba z nim w nim zamieszkam bo boję się, że nie usłyszę...
    Co z tym robić?

    I jeszcze raz zapytam, czy znacie jakiś dobry środek na rozstępy?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Sto latek Nadia! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Sto lat dla Nadii!

    Treść doklejona: 21.12.12 10:52
    Dii: I jeszcze raz zapytam, czy znacie jakiś dobry środek na rozstępy?


    Ja rozstępów nie mam, ale koleżanka bardzo chwaliła krem mustella
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Dzięki magku - ja używam Palmersa, ale nic nie daje...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Dii - może ma refluks? Nie wiem jak bardzo ulewa...Ale refluks do roku (chyba nawet ciut dłużej) jest fizjologią....wówczas jak jest stwierdzony refluks, dziecko nie przybiera itd.to wtedy do mleka dodaje się nutrition...lub są też specjalne mleka dla dzieci z refluksem (określane jako AR), spotkałam się też z tym, że najzwyczajniej w świecie można mleko zagęszczać zwykłą kaszką ryżową, będź kaszką sinlac...

    Treść doklejona: 21.12.12 11:01
    Zu ma stwierdzony refluks, ale my z tym nic nie robimy (tzn.niczym nie zagęszczamy pokarmu, ani też nie podajemy mleka AR)...Nigdy nie ulewała jakoś bardzo dużo (teraz zdarza się to coraz rzadziej)...ponadto ładnie przybiera (pomimo mniejszego apetytu)...więc mamy tylko zrobić za jakiś czas USG brzuszka i sprawdzić czy refluks ustępuje czy też nie...

    Większość dzieci ulewa, a refluksu nie ma ;) ale jeśli coś Cię niepokoi to może warto porozmawiać z pediatrą?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Naj naj dla Nadii :flowers:

    Penny ja na poczatku wsadzilam do buzi malego pare okruszkow chleba i tak z 2,3 dni, zeby zaobserwowac czy jest jakas reakcja.
    Potem juz dzien w dzien pietki sam zajadal...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    A ja robiłam dokładnie tak jak pisze nessie ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Hmm.. No to jest trochę dziwne, bo olewania rozumiem, ale on ma tak, że robi tą "KURKĘ", ja się zrywam, patrzę, a on oczy wybałuszone i całe czerwone naokoło, biorę go na bok a tu nic nie wylatuje. To tak, jakby mu coś tam zalegało - potem to połyka... Czasem wypluje i to różnie jest z ilością...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.12.12 11:14</span>
    mamy wizytę 16 stycznia - szczepionkę to wtedy zapytam... a jak się wkurzę to może nawet i wcześniej...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    winnica: Kleik ryżowy/ryż glutenu nie zawiera


    ale chyba chodziło o to, że jeśli Nadia Penny nie je jeszcze warzywek i owocków, a kaszek słodkich Panny nie chce podawać to można te 1/2 łyżeczki kaszy mannej dodać właśnie do kleiku ryżowego który cukru nie zawiera.

    Ja też jeszcze nie podałam glutenu bo u nas były problemy ze spaniem przez ząbki i bałam się, że nie będę wiedziałą czy marudzi przez zęby czy też przez brzuszek od zjedzenia glutenu :wink: Mi pediatra jeszcze mówiła, że do np. właśnie kleiku ryżowego można rozdrobnić najzwyklejszego biszkopta. Ja chyba będę z chlebem próbować lub też z tym biszkoptem bo kaszy nawet w domu nie mam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    _kasiek_: ale chyba chodziło o to, że jeśli Nadia Penny nie je jeszcze warzywek i owocków, a kaszek słodkich Panny nie chce podawać to można te 1/2 łyżeczki kaszy mannej dodać właśnie do kleiku ryżowego który cukru nie zawiera.
    Dokładnie o to mi chodziło :)))
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    To ja się niejasno wyraziłam ;P Wczoraj Nadia wciągnęła trochę banana i przecier jabłkowo-bananowy, ale tak wiecie symbolicznie, więc w sumie to jeszcze tak naprawdę nie je. Warzyw jeszcze nie dawałam.
    A co do kaszek słodkich to dokładnie, nie chcę ich podawać. Zrobię tak właśnie, że dodam do kleiku (którego jeszcze nie jadła :P) i dorzucę banana. Albo tak jak Nessie pisała, okruszki chleba i kawałek piętki i tyle :) wielkie dzięki za odpowiedzi dziewczyny :smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    No ja też nie jestem za podawaniem słodkich kaszek, dlatego do kleiku wrzucam trochę banana lub jabłka :P
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 21st 2012
     permalink
    Konsultowałam się z położną i lekarzem w sprawie zaparć Kacperka.
    Położna doradziła rumianek z glukozą, a lekarz ciepły okład na brzuszek, a jak stan się pogorszy (np.przestaną odchodzić gazy) to kontrola.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.