Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Aga H U R A !!
    Ogromnie się cieszę bo jak pisałaś, ze Hanutek tak płacze to aż mi było jej zal :shamed:
    Gratulacje dla Ciebie no i córuni - :clap::cheer::clap::cheer::clap:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Iza nie wiem - nie miałam nigdy szlabanu na wyjścia podczas brania antybiotyku przeciwnie mały spacer był wskazany :sad:
    --
  1.  permalink
    :grouphug:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Ja chyba jutro a najdalej w pon wychodzę - bo jak nie dzieci to ja na pewno zwariuję siedząc w domu ...
    Oby tylko pogoda była znośna :neutral:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Myślę że tak, osłoń im buzie szalikiem czy pieluszkom by nie nałykali się za zimnego powietrza i choć na pół godzinki wyrusz z nimi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    And chciałam się zapytać odnośnie Weroniki - ma teraz taki śliczny kolor cery - to po soczku marchewkowym ??
    A robiłaś małej ostatnio kontrolą morfologię ??
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    a u nas wiosna :) na dworku z 15 stopni i sloneczko swieci :) oby tak juz zostało ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Kfiatuszku o tej porze :shocked: hehehe
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    hehehe nie no nie o tej porze :D w dzien ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    U mnie też świeciło dziś słonko jednak wiaterek wiał :confused:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    a u nas nic :) teraz nawet mam 4 stopnie na plusie i nawet przyejmnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    U mnie jest 5 - właśnie sprawdziłam - choć ja na 4 pietrze mieszkam więc niżej na pewno jest mniej stopni.
  2.  permalink
    Izunia- skoro jest wiatr to ja bym nie ryzykowała jeszcze .... Jak bezwietrznie będzie to jak najbardziej... Tylko ja bym jednak nie zasłaniała buzi szalikiem- jak bedą oddychali to para skropli się na szaliku i kolejne choróbsko gotowe...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Ok dziewczyny - dzięki za rady :wink:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    no nizej napewno ;) wiele bym dała zeby mieszkac nizej ;) ja tez niestety 4 pietro;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Izunia79: And chciałam się zapytać odnośnie Weroniki - ma teraz taki śliczny kolor cery - to po soczku marchewkowym ??
    A robiłaś małej ostatnio kontrolą morfologię ??

    Od kiedy zaczęła jeść stałe pokarmy nosek zaczął ściągać marchewkę :D Ogólnie ciałko nie jest tak pomarańczowe i skórę ma po mnie taka "marmurkową" ale na buzi a najbardziej nosek piękny pomarańcz wyłazi.
    Co do morfologii - pediatra która odstawiła żelazo powiedziała że powtórzymy ją przy następnym szczepieniu bo nie ma sensu męczyć dziecka częściej. Czyli na początku lutego będę wiedzieć co i jak (30 szczepienie 31 pobiorę jej krew i 1 będą wyniki)

    Aguś właściwie masz rację z tym skraplaniem się pary ... widzisz ja durna pinda nie pomyślałam o tym i prawie zawsze Kubie i Gabi zarzucałam pieluszkę na usta i nosek jak byli po kaszlu czy podziębieniu - jak jeździli spacerówkami i w nich spali a potem to szaliczek im zakładałam. Weronika w gondoli jest zamaskowana wiec nie było "okazji"
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    u mnie wysokie 2 piętro i jest 3,5 stopnia :shocked: Dziś było ciepełko ale i tak zmarzłam w łapki - bo po co zabrać rękawiczki
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Jemma dziwię się z tą oliwką mój pediatra powiedział ,że można i nie ma skutków ubocznych,no ale co lekarz to inna diagnoza,

    Co do wprowadzania glutenu to znam się troche na tym ponieważ cierpie na celiakie i jestem od 4 roku zycia na diecie belglutenowej, i już pozostanę na niej do końca życia.Do roku dziecku nie powinno się podawać glutenu to jest święta prawda.

    Wiecie co wczoraj mój Kamilek zrobił,leżał sobie na brzusiu i przekręcił się na plecki,dwa razy tak zrobił!!!!ciekawe czy to było takie jednorazowe czy dziś też tak będzie:)
    --
  3.  permalink
    Wydra- w ostatniej którejs gazecie o dzieciach- nie pamiętam czy w "mamo" to ja czy w "dziecku" tez jest napisane,żeby nie używac salicylanów przy ciemieniuszce.
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    No to ja już nie wiem, komu wierzyć mam naprawdę dobrego pediatrę ale jeszcze z nim porozmawiam.To wy jakich oliwek używacie żeby się tego okropieństwa pozbyć.Zbiore dokumentacje i z nim pogadam.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Wydra mi zaleciła lekarka oliwę z oliwek, Mamiedusi olej z pestek winogron, ale masz racje - co lekarz to inna opinia.
    Aga mam spróbować jeszcze raz z jabłkiem a jeżeli nie to pozostają: gruszki, morele, banany (takie słoiczki widziałam +4)

    Jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniała: podobno są 3 nowe schematy żywienia (różne!) i może dlatego ta rozbieżność w oznaczeniu słoiczków (np. banany +4 albo +6)

    A ostatnio dostałam gazetę Twój Maluszek, bardzo mi sie podoba, świetne rady.
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    wychodzi na to że pisałam same bzdury,więc przepraszam.Skoro tyle osób słyszało ,że nie można używać oliwki salicylowej.To ja już nie wiem jak oni doradzają w tym Poznaniu bo przecież z powietrza sobie tego nie wzięłam.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Wydra, nie piszesz bzdur, piszesz co ci doradzono - na forum wymieniamy się różnymi radami i jak prześledzisz poprzednie wątki to zobaczysz, że nawet często wśród "foremek" mamy sprzeczne opinie w różnych sprawach.
    Wiesz, u mnie z ta oliwką może być jeszcze taki problem, że Maksiu ma na główce kilka ranek - być może z tego względu nie mogę jej stosować ?
    Przy okazji te ranki mam smarować locoid crelo (?)

    A co dziewczyny myślicie na ten temat, że dała mi receptę na Nutramigen, na wszelki wypadek?
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Mój Kamil był na Nutramigenie po szpitalu i w trakcie leczenia.To mleko jest dla dzieci z chorobami przewlekłymi trochę dziwne ,że lekarka zapisała.Wątpię też żeby Maksiu chciał to pić -mleko jest paskudne.Mój Kamil taki chory a nie chciał go jeść trzeba było dosładzać glukozą.My już nie pijemy tego mleka całe szczęście testy wyszły dobrze i mógł wrócić na NAN1
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Wczoraj rozmawiałam z opiekunką Gabi z przedszkola, po południu miałą swoje "rumianki" po przeanalizowaniu menu i wczorajszego dnia wychodzi na to że albo chemia albo pomidory - wczoraj po zupie pomidorowej na kupnym koncetracie też były, a w przedszkolu był sos pomidorowy w piątek. Cholera dziwi mnie to coraz bardziej bo nigdy po niczym nic się nie działo a tu tak nagle i to po kilku rzeczach. Jutro dzwonię do przychodni by dopchać się do alergologa bo ja już sama nie wiem co może jeść a co nie wrrr
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Wydra ja kupilam po prostu srodek ze skarbu matki, pomogl w mig wiec nie szukalam po oliwkach. a ze co lekarz to inna opinia to sie zgadzam. zobacz moja neonatolog doradza zeby gotowac samemu jesli sie ma dzialkowe warzywa a u Jemmy mowi ze sloiczki lepsze...

    Jemma ze sloiczkow od 4m sa banany brzoskwinie morele no i teraz juz lada chwila bedziesz mogla podac gruszki :)
    jesli idize o NUTRAMIGEN to masz recepte i zaplacisz taniej tak an wrazie czego gdyby nie udalo ci sie odciagac tyle mleka ile bedzie potrzeba malemu. przeciez nie musisz od razu przechodzic na sztuczne mleko :) a nutramigen jest nie tylko dla dzieciakow z problemami brzuszno jelitowymi ale takze dla alergikow i dzieci ze skaza bialkowa.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008 zmieniony
     permalink
    a my dzis próba zasypiania w łózeczku nie powiem ze jest łatwo placzemy ale nie poddaje sie przeciez to dla naszego dobra ja bede miała czas zeby cos zrobic w dzien a Klaudia napewno wyspi sie wygodniej niz na rekach juz dwa razy chcialam wziasc ja na rece ale sie powstrzymałam pomyslałam ze skoro w nocy potrafi w nim spac to i w dzien musi sie nauczyc dobrze ze nie ma M mamy łatwiej
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Zasnela po pół godzinki ale nie spi za spokojnie :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Newember slyszalam ze trzeba dziecko klasc na brzuszku i oklepywac ale czy to pomaga nie wiem

    Koniec koncow Dusia spala cale 10 min :cry::cry: nie wiem czy wytrzymamy
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Na dodatek dzis boli mnie brzuch jak diabli a raczej ta rana po CC nawet nie wiem czy moge cos zażyc buuuuuuuuuuuuuu:angry:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Jemma wiele cennych porad nam tu zaserwowałas.
    And pomidory potrafą bardzo uczulić, sama mam obecnie efekty na sobie, wyglada jakbym miała ospę.
    Uwaga mamunie na suchą skóre polecam linoderm z alantonina z ziołoleku, maść cena okolo 12 zeta, jak dla mnie rewelka, twarz mialam tak suchą że skóra mi płatami schodziła, a teraz jest o niebo lepiej.
    Dziewczyny podziwiam Was za to usypianie w łóżeczku, Matuś za nic nie chce tam usnać, siada i trzyma się łóżeczka.
    --
  4.  permalink
    mamadusi- trzymam kciuki:) Musi byc dobrze:) Ja wiem,że to cholernie trudne- sama wiesz,że siedziałam i ryczałam. Ale zobacz- ja dopiero zaczęłam , a Hania już dziś zasypia bez płaczu:) Kładę ją do lózeczka, pogada sobie trochę, potarmosi swojego zająca i odpływa:) Strasznie się cieszę- obym nie przechwaliła :)


    Myszorko- Hania jeszcze nie siada sama- więc to był wg mnie ostatni dzwonek
  5.  permalink
    mamadusi- kupilam dziś taką bluzeczkę jaką ma Klaudia- tą 50% mamy, 50% taty... Jest super- wybrałam żółtą :) dzięki za namiary
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Aga super dzieciaki sie prezentuja w tej bluzeczce u mnie zoltych nie bylo niestety i dzieki za trzymanie kciukow no i dawaj foto Hani w tej bluzeczce
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Mamodusi, ja zrobiłam ten sam błąd i nie kładłam spać w dzień Maksia do łóżeczka i muszę przyznać, że odzwyczajenie go od tego było trudniejsze niż przyzwyczajenie do zasypiania we własnym łóżeczku wieczorem... Ale oczywiście trzymam kciuki, jeżeli sie uda to na pewno trochę odsapniesz a i Dusia nie będzie się długo męczyć przy zasypianiu...

    November cytując za gazetą, którą mam przed sobą:
    - kaszlu mokrego się nie hamuje
    - malec nie powinien leżeć płasko (powinno sie podnieść łóżeczko)
    - trzeba oklepywać plecki (z pominięciem nerek i kręgosłupa) dłonią złożona w łódkę na kolanach z główką niżej reszty ciała
    - powinno się podawać dużo płynów i robić inhalacje w pokoju (ale to chyba rady dla większych dzieci)

    Myszorka spiszę nazwę - może kiedyś sie przyda :wink:

    Aga, ciesze się, że jakoś idzie :bigsmile:
  6.  permalink
    Mamodusi- fotkę wstawie w przyszłosci, bo bluzeczkę kupiłam na wyrost- na 80cm :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    JEMMA: powinno się podawać dużo płynów i robić inhalacje w pokoju (ale to chyba rady dla większych dzieci)

    Jeśli Bobo jest na cycuszku to nie dopajać ale inhalacje ja robiłam maluchom tyle że nie na wściekłym wrzątku i nie bardzo blisko wody z miską by para nie poparzyła, wydaje mi się że jak położy się mokry ręcznik na kaloryferze on również nawilży powietrze.

    Myszorko mnie niepokoi bardziej chyba to że dziecko które jadło wszystko zaczyna mieć uczulenia :( jak miała niecały rok już jadła pomidory (działkowe) Jedna rzeczą której Gabi nie jadła przez te 4 lata swojego życia to tylko grzyby
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    A dzisiaj poszalałam:D Na podwórku "upał" 17st i bezwietrznie więc poszłam do Kościoła i na spacer z dziećmi, a dla najmłodszego zamontowałam spacerówkę. Rewelacja i dla niej i dla mnie - całkiem lżej się jedzie, a i po schodach łatwiej wnieść. Minus - nie dało rady by dospała sobie po spacerze. No ale Weronika była szczęśliwa bo w pozycji półsiedzącej wszystko widziała, i oczka i buzia szeroko otwarte ze zdziwienia i co jakiś czas okrzyki radości.
    Wymęczyłam i dzieciaki i siebie no i Kuba nauczył się wierszyka na dzień babci i dziadka
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    SUperancko brawa dla Kubusia :cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    And ja miałam 15 lat i ujawniła się skaza bialkowa.
    Aga super że Hanutek sama już zasypia.
    Mamodusi czy te bluzeczki są w markecie real? ja jutro chce jechac do auchan, bo są przeceny a już zapasy ubranek się konczą.aha i od jutra laba tydzień urlopu starego.:bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Myszorko - w realu. No i cena superowa- całe 7 zeta :shocked:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    dzięki Aga
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Aga to tobie sie udalo bo mi malpa policzyla 11 zl buuuuu jutro tez ide jak beda to kupie ze dwie wieksze bo u mnie byly z roznymi napisami fajne sa tez ubranka w smyku i 5 10 15 i tanie
    --
  8.  permalink
    U mnie były tylko jeszcze "100% ja"
    Ja bardzo lubię ubranka z fajnymi napisami- niestety- u nas można najczesciej kupic z napisem angielskim- np w reserved, chociaż to polski sklep...
    Kiedys byla taka firma "endo", która produkowała ciuszki ze śmiesznymi napisami. Do dzis pamietam koszulkę Michała z napisem " Przerosłem tatę" i koszulkę Adama " To jest koszulka, z której wyrósł mój syn":) Szkoda,ze sie zwinęli :(
    W warszawskim smyku pustki i nic ciekawego- ja kupilam tylko bodziaki- tam są takie jak lubię- czyli zapinane z przodu.
    Ogólnie do "smyka" i "5-10-15" zaglądam nieczesto- oni maja chore marże ( nie mówie oczywiście o wyprzedażach)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Aga ja kupilam swietne bodziaki z przodu zapinane po 12 zl w 5 10 15 sa super kolorowe
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    wiecie co na przyszlych mamuskach wszyscy sie zastanawiaja co z Harpijka bo ja dzis nie slychac ani nie widac Aniu moze ty cos wiesz czyzby szykowala sie na rozpakowane :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    a u mnie nie ma przecen... czasami wam zazdroszcze tych hipermarketow i domow handlowych
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Hej Mamusie, mam do Was pytanie wymagające lekkiego treningu pamięci: w mojej Bardzo Mądrej Książce, do któej podchodzę lekko sceptycznie, wyłożono teorię, że noworodki przez kilka dni po porodzie mniej więcej o tej samej porze, o której trwała akcja porodowa, robią się wyjątkowo niespokojne i "krzykliwe", że muszą "przetrawić" przeżycia porodowe. Jako że wszędzie się słyszy, że dziecko w łonie matki nie ma pojęcia o rytmie 24-godzinnym, wydaje mi się to wyssane z palca. Co mówią Wasze doświadczenia w tym zakresie?

    PS And, u mnie z pomidorami to samo, zwłaszcza w okresie zimowym. Za dużo chemii po prostu. Obierasz pomidory ze skórki?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Fiufiu Gabi nie jadła ostatnio normalnych pomidorów ale przetwory z nich - keczup, sos pomidorowy, zupa z koncentratu

    Ps koncentrat i keczup kupuję cały czas ten sam
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Mamodusi, dzięki za zainteresowanie, nadal jestem w 2paku :)) ale pocieszam się, że najdzie mnie nagle bo mam w genach po mamie - szczegóły na przyszłych

    Aga, sklep Endo jest w Sadybie Best Mall - głowy sobie nie dam uciąć, że to na pewno Endo było, ale palec tak :wink: Byłam tam wyjątkowo, więc nie znam dokłądnie sklepów, no i co do zasady nie wchodzę co chicco i tego typu drożyzn, więc i ten ominęłam szerokim łukiem, więc i nie zapamiętał mi się trwale :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.