Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    katka_81: dziewczyny karmiące piersią, jakie pieczywo jadacie?

    ja tylko białe bułki.
    2 moje osobiste koleżanki opowiadały mi o mega bólach maluszka po ciemnym pieczywie - ale sama nie sprawdzałam, bo nie lubię :)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    kurcze, ja dziś zjadłam 2 kromki - rano i wieczorem - chleba orkiszowego. Tez do tej pory jadłam białe bułki. Zobaczymy, jak Misia zareaguje na zmianę...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    Misia już ma dojrzały układ pokarmowy i na takie coś RACZEJ nie powinna już zareagować :wink: choć niezbadane są wyroki malutkich brzuszków :devil::wink:
    --
  1.  permalink
    Katka, ja codziennie jem kilka orkiszowych bułek i jest absolutnie ok .
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    oby Ulcia... :) bo uwielbiam orkiszowe pieczywo a na bułki już patrzeć nie mogę :)

    Treść doklejona: 22.12.12 18:38
    CiastoMiłości: Katka, ja codziennie jem kilka orkiszowych bułek i jest absolutnie ok .
    --

    o jak fajnie :) aż mam ochotę wszamać jeszcze jedną kanapeczkę :wink:
    --
  2.  permalink
    Katka, ja z orkiszowych robie grzanki i suto zakrapiam olejem rzepakowym.., do tego dzem brzoskwiniowy na ciepło... Pycha!! Polecam :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    Ja się różnymi razowcami objadałam od początku i nic nigdy Nadii nie było ;>

    Rumba kaszka ryżowa Bobovity a wcześniej jednorazowo Nestle. Tę drugą tylko raz podałam, bo skład doczytałam ;/ A dzisiaj znowu dzień bez kupki, były tym razem same owoce :)

    Acia weź Ty dziewczyno wyluzuj z tymi kupalami Tosi :wink: tak samo z tym, że mała raz śpi 6 h a raz nie śpi, raz płacze przy piersi, raz nie płacze, to wszystko jest NORMALNE :smile: ciężko na takie pytanie odpowiedzieć.

    Mamo 3 pobudki, hahaha ja tam się cieszę , jak mam tylko tyle i jestem radosna rano jak skowronek :devil: A dziś uwaga, Nadia spała od 23.oo do 6.oo z jednym budzeniem na cycka :shocked: Rzecz jasna nadziei sobie żadnej nie robię, bo to pewnie jednorazowy wybryk, ale cieszyłam się tym cały dzień :smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    u nas ze spaniem nie jest źle o 12,3 i 6:30 jest pobudka na cycusia która trwa około 10-15 minut i mała idzie dalej spać wiec nie narzekam. Od czwartku mała marudzi i nie wiem czy to jeszcze reakcja po szczepieniu byliśmy w środę czy może skok.Jej zmiany nastroju są już dla mnie śmieszne jak nie marudzi to śmieje się i gadaniem zagłusza wszystkich w domu
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    Winnica, jeśli od dwóch tygodni Adaś nie ma kontaktu z nabiałem i nie ma poprawy, to ja bym do niego wróciła. U nas była poprawa po ok. tygodniu. Ale to moje zdanie :wink: Swoją drogą mm też ma chyba białka mleka krowiego.

    PENNY: Mamo 3 pobudki, hahaha ja tam się cieszę , jak mam tylko tyle i jestem radosna rano jak skowronek :devil:
    Haha, ja mam tak samo :) A jak jeszcze pośpi od 20 do 23 bez pobudki to normalnie jest szał :D Zauważyłam też, że jak Lil obudzi się ok północy i wojuje/bawi się przez godzinę-półtorej, to potem śpi bez pobudki do 5,6. No ale nie będę z tego powodu zachęcać jej do zabaw w środku nocy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    Zależy jak te pobudki liczyć, czy odkąd dziecko śpi po kąpieli, czy odkiedy ja śpię. U nas Gosiak idzie spać koło 20, budzi się na cyca czasami koło 22 i 24, a czasami tylko koło 23 i potem śpi najdłużej tak z 5 godzin, a potem już co 2/3 godziny pobudka, koło 8 zostaje już ze mną w łóżku i kisimy ile wlezie. Korzystam z tego lenistwa, bo jak wrócę do pracy, to tak fajnie nie będzie.
    W ogóle uważam, że to jest super czas, tak naprawdę nic nie muszę, nigdzie się nie spieszę, pierwszy raz w życiu doświadczam takiego spokoju, nawet jak Gosia ma noc niemowlaka i co 2 godziny albo i częściej woła cyca, to wiem, że najwyżej pokisimy rano dłużej w łóżku. Podoba mi się to macierzyństwo :bigsmile:. No a te bezzębne uśmiechy rekompensują wszystko :bigsmile:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    migg: Swoją drogą mm też ma chyba białka mleka krowiego.

    Ale Adaś dostaje Bebilon pepti...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    Aaa, to nie wiedziałam. Doczytałam w necie, że to to bez tych białek. Za bardzo się na tym nie znam :) No to raczej nie nabiał ;)
    --
  3.  permalink
    Mam do was pytanko moja Mała ma 10 dni . Karmię ją zawsze na początku piersią a jak kwęka i szuka dalej a cyca już nie chce to dokarmiam ją Bebilonem zazwyczaj z 4 razy na dobę po 60 ml ale nie zawsze wszystko zje bo widocznie najada się w miarę cyckiem . To dużo wypija bebilonu czy dobrze tak jak powinno być przy dokarmianiu ??
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 22nd 2012
     permalink
    A czemu dokarmiasz jak piersi już nie chce?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    The_Fragile: A czemu dokarmiasz jak piersi już nie chce?

    W ten sposób może się zdarzyć, że mała szybko wybierze butelkę z której łatwo leci, a odrzuci pierś w ogóle, bo trzeba troszkę popracować, żeby się na jeść.
    Jeśli po nakarmieniu cycem nie płacze, ja bym nie dokarmiała. W ogóle bym nie dokarmiała, tylko co najwyżej walczyła o rozkręcenie laktacji, jeśli by się okazało, że się nie najada z piersi.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    21olcia1990: a jak kwęka i szuka dalej a cyca już nie chce to dokarmiam

    Na mój gust to ona głodna nie jest, tylko jak to noworodek ma olbrzymią potrzebę ssania. Mój Gosiak potrafił przyssać się do nosa (mojego lub mężowego), palca, ssała piąstki. Cycem po zjedzeniu też gardziła, bo leciało, a ona tylko ssać chciała i awantura gotowa, u nas problem rozwiązał smoczek (chociaż wiem, że są i przeciwnicy smoków).
    Generalnie takie mam wrażenie, że jest jakiś nacisk na dokarmianie, najczęściej już w szpitalach, potem nasze rodzinki (że jak płacze to na pewno głodne) i tym sposobem pojawia się mnóstwo niepotrzebnych problemów. A cycki nie automat, czas muszą mieć, żeby się z dzieckiem zgrać, u mnie trwało to około dwóch tygodni.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    winnica,święte słowa. Ja też zaczynałam dokarmiać mm i skończyło się na butli,mimo,że w piersiach miałam mleczarnię :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    ja z początku byłam bliska odstawienia od piersi i przejścia na butlę.... dlaczego? bo mała źle łapała i miałam mega obolałe brodawki.... ale nie poddałam się i karmimy się już prawie rok. :wink:
    nie ma co dokarmiać, jeśli dziecko ładnie je z piersi... moja od urodzenia je po 10 minut maksymalnie - z początku myślałam, że to za krótko i, że za mało zjada... guzik prawda! ona po prostu intensywniej ssie.
    jeśli dziecko dobrze przybiera to po co napychać dodatkowo mm??
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    dziwi mnie że każde kwęknięcie dziecia lub płacz jest odbierane jako oznaka głodu ... przecież jest tyle innych powodów żeby pomarudzić :wink:
    a mam nieodparte wrażenie że przekłada się to później na nasze zachowania przy stole wobec dzieci, dopychanie na siłę i tym podobne maltretunki. Moja tesciowa np. do tej pory przy stole odstawia sceny z piekła rodem jak dla mnie, bo jak nazwać wciskanie 33 letniemu facetowi marcheweczki, ogóreczka i nie reagowanie na odmowę ??
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    ja myślę że wyznacznikiem nie powinno być to czy małe ładnie je z piersi tylko czy przybiera na wadze, moi obaj ładnie jedli, robili regularne kupy, sikali tyle ile trzeba, a nie przybierali na wadze,więc butla była niestety koniecznością...
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    KasiaTasia: bo jak nazwać wciskanie 33 letniemu facetowi marcheweczki, ogóreczka i nie reagowanie na odmowę ??

    Czy my mamy tą samą teściową :devil:???
    U nas wiecznie na tapecie pytanie, czy Gosia się najadła :cool:. W ogóle mam stresa, jak mam karmić w obecności teściowej, bo ona zawsze skomentuje, że Gosia za krótko jadła, pewnie za mało i pewnie będzie głodna :wink:, a to głodne dziecię wygląda jak chiński zawodnik sumo :wink:.

    Jasne jak dziecko nie przybiera na wadze, to dokarmianie jest koniecznością.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  4.  permalink
    madzinka83: W ogóle mam stresa, jak mam karmić w obecności teściowej, bo ona zawsze skomentuje, że Gosia za krótko jadła, pewnie za mało i pewnie będzie głodna , a to głodne dziecię wygląda jak chiński zawodnik sumo .


    Mam to samo - widzę, że wiele teściowych tak ma:smile: już się stresuję karmieniem Małego przy Niej - będziemy się widzieć w święta:wink:
    --
  5.  permalink
    U mojej Małej raczej butelka nie zastąpi cycka bo dzisiejszej nocy nie była potrzebna czyli pokarm w piersiach ruszył :))) I mam nadzieję że dokarmianie mm nie długo całkowicie się zakończy dziś została dokarmiona tylko raz i to 40 ml :D więc jest zadowolona :))) a cycka to ona kocha i nie wygląda na to że zamieniłaby go na butelkę a na smoczek to już w ogóle bo się strasznie krzywiła jak spróbowałam jej go kilka razy dać .
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    No widzicie - mamusiom się nie dogodzi - u mnie z kolei było: "a co ona tak ciągle na tym cycu wisi? Pewnie nie masz pokarmu, albo masz zły pokarm, że ona przez cały dzień tak wisi i ciągle je :devil:" :wink::cool:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Tosia też woli pierś ale jak już wszystko z nich wyciągnie np po 1 h to i z butelki wypije i to różnie od 10 ml do 100 ml.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    już się stresuję karmieniem Małego przy Niej

    ja to zrobiłam zakaz wstępu, gdy karmiłam tylko P mógł wejść do pokoju! :)
    ale to przez wstyd- inna bajka
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    ja już wstydu nie mam :bigsmile:
    R. się śmieje, że moje cycki chyba już każdy widział :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Jezusicku! Mój Tata przyjechał do mnie w odwiedziny... Jeszcze chwila i odeślą mnie do psychiatryka! :tooth:
    Od godziny udowadnia mi, że mam za słaby pokarm, bo dziecko płacze! A Nince idą pierdki, a dodatkowo faktycznie może być głodna, tyle, że... pasowałoby to na kryzys, bo w cyckach wiatr - są miękkie od godz. 18-tej mniej więcej. No chyba, że stres mnie zblokował... Echh...
    Jakbyście miały wątpliwości, to nasz gatunek przetrwał tylko i wyłącznie dzięki krowom! :devil:
    Normalnie odechciewa mi się świąt!
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    ja to zrobiłam zakaz wstępu, gdy karmiłam tylko P mógł wejść do pokoju! :)
    ale to przez wstyd- inna bajka

    Myślałam, że tylko ja tak mam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Olenkaka: Jakbyście miały wątpliwości, to nasz gatunek przetrwał tylko i wyłącznie dzięki krowom!

    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Chciałabym życzyć Pięknych i radosnych nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,

    Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze,

    Abyście znaleźli dużo kolorowych prezentów pod choinką,

    Świąt które, dadzą wam trochę radości, nadziei i miłości,

    Wesołych Świąt
    --
  6.  permalink
    Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie
    Niech aniołek Was mocno ode mnie uściśnie
    I złoży serdeczne życzenia z okazji: Świąt Bożego Narodzenia!
    Wesołych Świąt Kochane :*
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    imagebam.com
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Jutro pewnie nie będzie okazji, więc i od nas dziewczyny wesołych Świąt!!!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    flavia: ja to zrobiłam zakaz wstępu, gdy karmiłam tylko P mógł wejść do pokoju! :)
    ale to przez wstyd- inna bajka
    U nas nikt prócz R. nie ma wstępu, gdy karmię. To jest czynność intymna moja i dziecka i nikomu nic do tego. No i dla mnie to zupełnie naturalne ;)
    No ale oczywiście się nasłuchałam (bo jest u mnie babcia i mama), że mogłabym jej dawać na łyżeczce jakieś jedzenie...
    Wolę nie myśleć, co będzie jutro, gdy rodzinka zobaczy wigilijne menu Lili
    :bigsmile:

    A w ogóle, to życzę Wam wszystkiego, co dobre z okazji i bez okazji i dziękuję za wspólnie spędzony czas. Bardzo dużo się nauczyłam z tego forum.:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny życzymy Wam Wesołych i spokojnych Świąt:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Heeelp! Padam, co rusz przsypiam na siedzaco, a ten potworek nie chce spac. Jak nie placz to cyc, a zaraz przerwa na usmieszki I gadanie I znow placz I cyc. Ja chce spac! ;(

    I przy okazji zyczymy wszystkim wesolych.

    No i w ogole nie czuje, ze ju dzis wigila. Zero magi. Chcialabym znow miec te 6 lat, kiedy grudzien byl magiczny...
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Hanusia i Jeżynka życzą Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt.:tooth:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Jest taka noc, na którą człowiek
    czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy
    wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą
    się przy wspólnym stole, Jest taki wieczór,
    gdy gasną spory, znika nienawiść… Wieczór,
    gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
    To noc wyjątkowa…Jedyna…
    Niepowtarzalna…Noc Bożego Narodzenia…

    Magicznych Świąt Bożego Narodzenia życzy
    Asia z Rodzinka:)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Dziewczyny, ja Wam tez życzę wszystkiego najlepszego - przespanych nocy, zero łez (maluchów i naszych), samych radosnych chwil :)
    --
  7.  permalink
    Dziewczyny ja też chciałam złożyć życzenia Wam Wszystkim w imieniu mojej rodzinki:smile:

    null
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Wesołych Świat dla mamuś, dla tatuś i dla wszystkich naszych forumowych dzieciaczków :winkkiss:
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    witam w wigilijny dzień- od razu składam najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe
    wstąpiłam bo mam mały problem malutka jutro będzie miała dwa tygodnie i od kilku dni męczą ją bączki- podkurcza mi nóżki i się złości płacze- jak bączek pójdzie to spokój na trochę -śpi mi niespokojnie bo ją te bóle przebudzają
    karmię ją piersią i uważam na to co jem-wczoraj odstawiłam herbatkę laktacyjną bo przeczytałam że u niektórych dzieci może powodować wzdęcia- jak wy sobie radziłyście z wzdęciami?-jak jej podałam espumisan dla niemowląt to tyle że więcej bączkowała ale dalej z bólami- za bardzo nie chcę jej non stop podawać tego leku-a może powinnam przez kilka dni systematycznie aż objawy przejdą?
    pozdrawiam aga
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    To i od nas życzonka! Mikołaja z dużym workiem i uśmiechu na buziach!
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Gusiagm, spróbuj 'rowerka' moja Lu za noworodka tyle kilometrów narobila:p
    Ładnie gazy schodzą i bez faszerowania lekami!

    Kozystajac z okazji chciałabym życzyć Waszym pociechom zadowolenia z rodziców, w te pogode- dużo zdrowia!
    Dla tych, którzy nie czują magii tegorocznych swiat- za rok jak dzieci podrosna się zacznie;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    WESOŁYCH ŚWIĄT DZIEWCZYNY :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Kolorowych i magicznych, cudownych i rodzinnych :-) Mikołaja z worem prezentów :-)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Dziewczyny, Wesołych Świąt :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Co myślicie o smoczkach, bo Tosia chyba ma wielką potrzebę trzymania czegokolwiek w buzi np. potrafi sobie tylko trochę włożyć smok od butli i nic nie pić tylko tak trzymać, albo przyssać się do piersi i jej nie puszczać i nic nie jeść przy okazji chyba najchętniej tak by zasypiała.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeDec 24th 2012
     permalink
    Wpadam i ja z życzeniami ;) Zdrowych i wesołych świąt!
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.