Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witam się z rana :bigsmile: Zbieram sie powoli do pracy i tak sobie pomyślałam że zapytam was mamusie o coś:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Kiedy wy ze swoimi pociechami wyruszyliście na jakąś wycieczkę????
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Dominiczka - dużo zależy od malucha, jak będzie, czy w samochodzie będzie spał, czy będzie płakał itp... Moja Martynka jak była maleńka - pierwsze 2 miesiące - tak płakała w samochodzie, że myślałam, że się udusi :confused:, ale potem jej przeszło i płacze na początku a potem zasypia. I jak miała 2,5 miesiąca jechaliśmy w jej pierwszą dłuższą podróż (4 h) i zniosła pięknie! Spała cały czas.
    --
  2.  permalink
    Ulcia , jak sie czujesz?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Ulcia , jak sie czujesz?

    Trochę lepiej - chyba antybiotyk już zaczął działać :tongue: Dzięki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Ulcia, to normalne. Ja do tej pory miałam kupy raz dziennie, a od tygodnia na lekach co pierdniecie to kupa na całe plecy, oczywiście razy dwa, więc oszaleć można. Po dzisiejszej nocy jadę po pieluchy 4, bo dziś obie musiałam przebierać i oczywiście mi się rozbudzały.. Możesz dawać jakiś probiotyk, ja od wczoraj daję dicoflor i jest trochę lepiej - teraz co druga pielucha to kupa.
  3.  permalink
    Ul_cia: Trochę lepiej - chyba antybiotyk już zaczął działać

    Kuruj się dzieciaku:hugging:

    Treść doklejona: 28.12.12 08:50
    doti_p: Ja do tej pory miałam kupy raz dziennie, a od tygodnia na lekach co pierdniecie to kupa na całe plecy,

    Hyhyhyhy :)
    To pod prysznic czesto musisz wchodzić :tooth:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Hehe dopiero przeczytałam :) oczywiście o dziewczyny chodzi nie o mnie :bigsmile:
  4.  permalink
    wiem, wiem:) zarcik :D
  5.  permalink
    A ja Was chcialam zapytac.. Jak Wam sie dziecko krztusi bo mu za szybko mleko tryska z piersi to co robicie? Ja klepie po pleckach i unosze jego glowe wyzej ale nie wiem czy to prawidlowo.

    A propo, czy któras ma jakieś doświadczenie z butelkami Medela Calma lub Habermana?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Generalnie klepanie powinno wystarczyć, ale głowa lepiej w dół. Tak nas na kursie pierwszej pomocy uczyli.
  6.  permalink
    Bo ja tak myslalam ze jak ja sie zachłystuje to głowy nie daje w dół.... :confused:
    Boje ze malemu całe to mleko wroci...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    To w przypadku jeśli nie daje rady złapać oddechu. Normalnie samo klepanie powinno wystarczyć.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Moze skald boboticu i sab. podobny, ale u nas zaden tam wynalazek oprocz sab. w ogole nie pomagal, nawet przy zwiekszonej ilosci. I tak, jak pisze Viici jedynie regularne stosowanie daje jakis efekt. My do dzis walczymy z problemami brzuszkowymi, niby gazy ladnie odchodza, ale w nocy czeste purtanie wybudza Mala... No i z roszerzaniem diety musimy bardzo uwazac..
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    migg: A tak w ogóle, to chciałam się pochwalić, że Lilka od paru dni w końcu mówi słynne "agu"

    Moze moj tez zaskocz jak bedzie w wieku Lilki?
    Diego jest anty guganie :D

    DominiczkaA: Kiedy wy ze swoimi pociechami wyruszyliście na jakąś wycieczkę????--

    Diego jak mial niecale 3miesiace przejechal autem 1200km! :-)))
    Teraz jak ma prawie 8 a nie da sie nawet 10km z nim wytrzymac :D

    CiastoMiłości: Jak Wam sie dziecko krztusi bo mu za szybko mleko tryska z piersi to co robicie?

    W jakiej pozycji karmisz Jasia?
    Jesli na lezaco to sprobuj pod jego glowke wlozyc malusia podusie.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    DominiczkaA: Kiedy wy ze swoimi pociechami wyruszyliście na jakąś wycieczkę????


    Pewnie 2 miesięczne niemowlę będzie się nadawało na taką podróż, bo większość maleńkich dzieci ładnie śpi w samochodzie. Pytanie tylko czy Ty się nie umordujesz z takim maleństwem. Ja bym chyba nie jechała. Może mieć dziecko kolki, może chceć wisieć na cycu cały czas, poza tym cała zgraja obcych ludzi. To też zależy jakie tam Ty będziesz miała warunki, bo jak w razie czego masz pokój w którym możesz z dzieckiem cały czas leżeć, nosić je, lulać to ok, ale jak myślisz że dziecko będzie grzecznie w kościółku leżeć (oby!) to możesz się nieźle zaskoczyć:wink: Ale to moje zdanie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Hanny jak Kubus?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Gosiak dziękuje za życzenia :whorship:!

    A my się wybyczyłyśmy, dopiero co wstałyśmy i jeszcze w piżamach siedzimy/leżymy :devil:.
    Wczoraj rodzice Gosiaka zabrali na zakupy, bo szanowny tatuś Gosiakowy nie miał gaci podobno. Nie muszę Wam mówić, co się działo w centrum handlowym. Gosiak w sumie całe to zamieszanie przespał, tylko późno wróciliśmy i już kąpieli nie było, tylko cycek i spanie. A Gosiaczek zarobił 5-pak bodziaków z zary z kotkami :wink:.

    [quote=DominiczkaA][/quote]
    Tak jak dziewczyny piszą, może będzie może nie, wszystko od egzemplarza zależy, nawet od dnia i humoru jaki będzie ten egzamplarz prezentował. Moje dziecko było mega bezproblemowe, do czasu aż ją kolka chwyciła i wtedy robiło się niefajnie, chociaż jazdę samochodem od zawsze uwielbiała.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Od Diego tez spuznione zyczenia dla Gosiaczka ;-)))

    madzinka83: chociaż jazdę samochodem od zawsze uwielbiała

    moj tez:cool:
    a od kad sie zrobil mobilny tak jak napisalam nie wytrzymuje 10km!:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    DominiczkaA - u nas dla Tosi fotelik samochodowy to jakieś magiczne miejsce nie ważne czy wcześniej płacze czy co, wsadzasz i od razu śpi nie ważne co by się działo a potem w samochodzie śpi. Teraz jechaliśmy na święta około 1 h to spała potem w gościach z 4 h spała, obudziła się na zmianę pieluchy i na jedzenie, po wsadzeniu do fotelika z powrotem spała.

    Treść doklejona: 28.12.12 12:07
    O co może chodzić od 3 dni zaczęło się małej ulewać nawet mleko z piersi wcześniej nic się nie ulewało?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Ciasto, ja mam Medelę Calma, jak dla mnie beznadziejna, wyrzucone pieniądze w błoto, mały nie chciał z niej pić (a pił ze zwykłego Aventu) - przez pierwsze 2 tyg był na butli, więc chciałam żeby miał butlę zbliżoną do sutka. Błąd - ten "cycek" Medeli był - przynajmniej dla Krasnala - za długi i mały się non-stop krztusił... Potem jak widział butelkę to "uciekał" z buzią...

    Ulcia - zdrowiejcie babeczki!!!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    nessie: Hanny jak Kubus?


    Dziękuję, dobrze:) Też się zrobił mobilny;) Jeszcze leci czasem na buźkę, ale bardzo rwie się do czworakowania:) Zębów brak;) A jak boski Diego? ;)

    Też mam Medelę Calma i potwierdzam opinię The Fragile
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Czy jak od jedzenia minie 20 minut i zmiana pieluchy i tak jak by całe jedzenie wylatuje buzią z małej to jeszcze ulewanie czy wyemitowane, po takim czymś jest głodna
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny Diego zwiedza dom od rana do wieczora!
    Wstaje juz na dwie nogi przy wszytkim. W lozeczku, przy krzesle, kolanach, wersalce i meblach!
    Ma 3 zeby :-))))
    Pozdrawiamy i odzywaj sie czasem z panem Kapitanem Kuba :)))
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Hanny: Pewnie 2 miesięczne niemowlę będzie się nadawało na taką podróż, bo większość maleńkich dzieci ładnie śpi w samochodzie. Pytanie tylko czy Ty się nie umordujesz z takim maleństwem.

    Ja w pierwszą podróż z Adasiem wyruszyłam jak miał miesiąc. Jechaliśmy 5 godzin było ok :wink: Spał i budził się tylko na jedzonko i zmianę pieluchy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Mnie sie wydaje, ze lepiej w podrozy sprawdzaja sie noworodki i niemowlaki ktore nie sa jeszcze mobilne!
    ale to moje osobiste zdanie...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    moja się nie sprawdzała ani jako niemowlę, ani teraz się nie sprawdza :cool: ale my b. rzadko jeździmy autem

    ale moja w wózku też marudzi :confused::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    nessie: Mnie sie wydaje, ze lepiej w podrozy sprawdzaja sie noworodki i niemowlaki ktore nie sa jeszcze mobilne!
    ale to moje osobiste zdanie...


    Moje też, poparte zresztą praktyką. Podróż z noworodkiem czy niemowlakiem? Pikuś. Wyjazd z roczniakiem nad morze (z południa Polski, więc dłuuuga podróż) - w miarę ok, ale już trzeba więcej atrakcji zapewnić. Dwugodzinna podróż z dwuipółlatkiem? :devil::devil::devil: MASAKRA. Im dalej, tym gorzej. W 2013 czeka nas wyjazd nad Bałtyk w kombinacji roczniak+trzylatek, hmm... :wink:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    W podróży tak, ale czy w obcym miejscu? Ja z moim pojechałam na kilka dni nad jezioro jak miał 3 miesiące i wróciłam bardziej zmęczona niż wypoczęta;) Ja to wolę przy maluchu mieć wszystko poukładane, pod ręką w domku, a nie gdzieś na wisielca;) No i jeszcze te wszystkie obce osoby.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Hanny: Ja to wolę przy maluchu mieć wszystko poukładane, pod ręką w domku, a nie gdzieś na wisielca;) No i jeszcze te wszystkie obce osoby.

    A mi to zupełnie nie przeszkadza. Pakuję wszystkie potrzebne rzeczy, więc i mam wszystko pod ręką - żadna mi różnica czy wyciągam je z torby czy z szafki w domu :wink:
    A obce osoby? Hanny, nie rozumiem czemu Ci przeszkadzają...:shocked: Rozumiem tłumne centra handlowe itp., ale sam fakt, że gdzieś tam będą się przewijać obce osoby?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    winnica: Hanny, nie rozumiem czemu Ci przeszkadzają...

    moja się tak masakrycznie rozryczała jak w pociągu zobaczyła czarnoskórą kobietę z dziećmi, że to był koniec... stałam z nią na korytarzu :neutral:

    a ostatnio ryczała jak przyjechał R. wujek z kuzynem z choinką... nie szło jej uspokoić...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Natalaa, no tak, w takiej sytuacji - rozumiem. U nas Adasiowi nigdy nie przeszkadzały obce osoby, zawsze do wszystkich się uśmiechał :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Talka,moja reaguje histerią na wąsy dziadkowe :tongue: Cyrk normalnie.
    -
    Winnica,to Ty chyba jeszcze nie wiesz jak dziecko (starsze oczywiście) świetnie rozumie,że znajduje się w obcym otoczeniu. Są różne dzieci. Jedne będą się śmiać do wszystkich,a inne jak zobaczą obcą osobą to będą wyć :wink: Jeszcze masz małe dziecko.Zobaczysz jak będzie reagować jak będzie starsze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    winnica: U nas Adasiowi nigdy nie przeszkadzały obce osoby, zawsze do wszystkich się uśmiechał --

    u nas też... do czasu
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    winnica: U nas Adasiowi nigdy nie przeszkadzały obce osoby, zawsze do wszystkich się uśmiechał

    Bo jeszcze jest mały :cool: Oliwia w wieku 6 miesięcy też do każdego się szczerzyła,i już się cieszyłam (o ja naiwna),że tak będzie zawsze. A tu proszę.. Im starsza tym bardziej kumata,zaczęła poznawać i niestety :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Hussy: Jeszcze masz małe dziecko.Zobaczysz jak będzie reagować jak będzie starsze

    Hussy: Bo jeszcze jest mały


    Wiem :wink:
    Ale rozmowa była o 2 miesięczniaku w podróży i wśród obcych :wink:
    A że Adasiowi się zmieni raczej to zdaję sobie sprawę.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    No to może u mnie będzie odwrotnie :cool: (naiwność, piękna cecha) teraz ryk na widok kogokolwiek poza mamą, tatą i siostrą, wiec moze później będzie smile :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Kurczę, wszystkie piszecie, że Wasze maluchy tak źle na obcych reagują.... mój Adaś to taki "inniak" chyba:tongue:

    Treść doklejona: 28.12.12 16:26
    Ul_cia: (naiwność, piękna cecha)

    Piękna :devil: A jaka przydatna :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    A moje dziecko na razie towarzyskie,śmieje się i zaczepia wszystkich:tongue:
    Ulcia zdrówka.
    Gosiakowi spóznione życzonka:tongue::flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    winnica: Kurczę, wszystkie piszecie, że Wasze maluchy tak źle na obcych reagują.... mój Adaś to taki "inniak"

    Winni tez myslalam, ze moj to inniak :-))))
    dopuki sie nie rozbeczal (pierwszy raz) jak zobaczyl wujka Antka (widzial go zazwyczaj 2 razy w miesiacu)

    A tak to do wszytkich zaciesza ale juz ostrozniej ... nie tak jak mieisac temu!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    moja do ok. 10-11 miesiąca cieszyła się do wszystkich! a jak jej nagle przeszło tak był koniec... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    No dobra, to na razie cieszę się, że mój się uśmiecha do wszystkich, bo pewnie już niedługo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Natalaaa robicie jakas imprezke ? :)

    Kurcze jak pomysle, ile sie musialas na Paulinke naczekac bo wyjsc z brzucha nie chciala to niedowierzam, ze to juz rok minal!
    A miala byc swiateczna!!!!!:devil::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    nessie: Natalaaa robicie jakas imprezke ? :)

    na roczek? tak. 6.01
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Natalaa: na roczek? tak. 6.01--

    no przeciez nie na dwa :fingersear:
    Mam nadzieje, ze beda fotki :P
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Rany! Ale mamy dziś dzień!!! Nie dość, że Kacper nie może jakoś spać, bo cały czas się budzi (np. jak wyłączę suszarkę...) to jeszcze do tego jakoś jak płakał to z chrypką, a od jakiegoś czasu ma kaszelek... Ta chrypka dziwna mnie zaskoczyła. Pulneo i Cebion wystarczy w takim przypadku? I do tego wszystkiego mnie strasznie gardło boli i nie najlepiej się czuję........ O zła jestem jakaś... Bo on ciągle płacze, odrywa się od cyca a mi ciężko z nim gugować przez to gardło! I jak się z nim nie bawię, to się bardziej denerwuje!!!
    Teraz na szczęście zasnął, ale muszę co chwila go bujać bo pojękuje i się rozbudza...
    ALE DZIEŃ:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Witam wszystkich po świetach, lubię święta ale dobrze że się skończyły. Mi na święta moja dziewczynka sprawiła niespodziankę zaczeła przekręcać się pleców na brzuszek i zaczeła interesować się stópkami a matka ucieszona że hoho.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.12.12 17:31</span>
    i spóźnione Gosiakowe życzonka:heartsabove: bo na skilka dni nie było.
    --
  7.  permalink
    Dziękuje za tyle odpowiedzi:bigsmile::bigsmile: Ciężko na dzień dzisiejszy cokolwiek zaplanować bo nie wiem jak dziecko się będzie miało do takiego wyjazdu dlatego właśnie chciałam was zapytać bo już macie trochę więcej doświadczenia w tej kwestii:bigsmile: W najgorszym wypadku bedę musiała zostać z dzieciątkiem w domku i też będzie git:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    stasia2
    moja mała jak ostatnio zobaczyła stopę to tak ciągnęła za palca aż bałam się że sobie go wyrwie:bigsmile:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    nessie: no przeciez nie na dwa

    bo tak wyskoczyłaś z tą imprezką, że nie zaskoczyłam o co kaman :bigsmile:
    fotki będą zapewne
    --
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    gina1511
    to u nas tak drastycznie nie było. Mam pytanko do Ciebie jak karmisz? i czy dajesz już Oktawi coś oprócz mleka? bo mi lekarka powiedziała że dopiero po 5mc mogę coś innego a nasłuchałam się już tyle, że powinna podawać marchewkę itp. że jestem już głupia.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.