Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Jesoo jest 4:20, ja już od 3 nie śpie, bo moja córka już którąś noc uznaje, ze to jest najlepszy moment do zabawy - a na pewno niespania :(
    Cholera, dlaczego jej się poprzestawiało? i co zrobic żeby wróciło na odpowiednie tory??? Przeważnei budzi się ok 4 i wtedy mamy jakieś 1,5 godziny bez spania - cycus, odkładanie do łóżeczka, położenie się razem - nic nie zdaje egzaminu - nie chce franca spać i tyle. Teraz jestesmy w salonie, bawi się zabawkami, aż się zmęczy i pewnie będzie cycus i spanko.... ale ja juz tak nie chcę
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    A moze wez ja do was do lozka na dospanie do rana? Nina tez czasem tak walczy, zwlaszcza jak mama nie pozwala spac z cycem w buzi, ale w ciemnym, cieplym lozku z sapiaca obok matka daje rade maks 20minut. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Ulcia ja dzisiaj walczę z małą od 5-tej rano, obudziła się i koniec snu, zazwyczaj brałam ją do łóżka i cycała sobie i zasypiała a dzisiaj bunt i się zastanawiam czy u nas przypadkiem nie zaczyna się kolejny skok...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    U nas tak skok wyglądał, że Patka o 4 miała ze 2h aktywności.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    doti_p: U nas tak skok wyglądał, że Patka o 4 miała ze 2h aktywności.

    Ja właśnie wczoraj zaczęłam podejrzewać skok jak pół dnia płakała - a ona w domu raczej z tych mało płaczących (co innego przy obcych :wink:), wiec moze faktycznie trzeba przetrwać..
    YPolly: A moze wez ja do was do lozka na dospanie do rana? Nina tez czasem tak walczy, zwlaszcza jak mama nie pozwala spac z cycem w buzi, ale w ciemnym, cieplym lozku z sapiaca obok matka daje rade maks 20minut

    Też juz wypróbowane - nie i koniec :cool: To znaczy - jak juz sie te dwie godzinki wybawi to wtedy jak najbardziej przytulamy sie do cycusia i spanko...

    Ale ale! ponarzekałam sobie i w ziwązku z powyższym córeczka zrobiła mi prezent, bo jak już o tej 5 odpłynęła, to potem spałyśmy razem do UWAGA 9!!! z przerwą na cycusia - ale to na śpiocha!
    Naprawdę nie pamiętam kiedy byłam tak wyspana! :bigsmile::bigsmile: tzn pamiętam - przed 21 sierpnia 2012 ;-)))))))
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny, jak Wam się udaje mierzyć temp. przy takich maluchach? Mój wstaje codziennie inaczej, albo grubo przed porą mierzenia, albo grubo po (a nie chcę ustawiać budzika, by go nie obudzić). Myślałam, że teraz potraktuję npr w celu odkładania, ale to chyb nie realne z takim maluchem:shocked: Jak Wy to robicie, o ile w ogóle?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Naprawdę nie pamiętam kiedy byłam tak wyspana! :bigsmile::bigsmile: tzn pamiętam - przed 21 sierpnia 2012 ;-)))))))
    --


    hhehehe to ja muszę się przyznać, że ja ciągle chodzę wyspana po za dzisiaj, mała zazwyczaj budziła się dwa razy i na śpiocha cycała i zasypiała a ja ją do łóżeczka odkładałam a od paru dni budzi się już 3 razy, a dzisiaj w ogóle masakra 3 razy wstawalam do niej i za czwartym razem o 5tej rano koniec spania za to teraz wreszcie po paru godzinach zasnęła, więc ja u nas zaczynam podejrzewać ten najdłuższy skok :confused:. Za 9 tygodni wracam do pracy nie wiem jak to pogodzić z karmieniem zresztą napisałam na wątku o karmieniu co i jak...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    sysia, u Nas prawdopodobnie trwa skok lub idą zębole... z 1-2 pobudek w ciągu nocy, moja panna zmieniła system i budzi się od 4 do 8 razy ;) I pocieszę może... - idzie się przyzwyczaić do takiego trybu ;) Ja już tak funkcjonuję, odkąd Misia ukończyła 2 miesiące ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    nam wychodzi dolna lewa dwójka :) także będzie 7 zęboli :)
    prawie się wyrobiłyśmy z tymi 8 do roczku :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Natalaa Gratulacje za zębolka dla Paulinki!

    A to tak ma być, że 8 szt do roczku ma wyjść?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    niby :P
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    nam wychodzi dolna lewa dwójka :) także będzie 7 zęboli :)
    prawie się wyrobiłyśmy z tymi 8 do roczku :devil:


    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Spóźnione sto lat dla kubusia :)))
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Talka,Ty mi nie wspominaj o zębach,bo ja już ku*** dostaję. Ponad tydzień nie przespane noce,pobudki na mleko,ryk,i takie samopoczucie małej,że tylko line wziąć i się powiesić :confused: Już nie daje rady.Najchętniej bym sobie wyszła i ją zostawiła taką beczącą :sad: Jestem zmęczona,zła i nie mam ochoty już na nic :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Carottka, najlepszego dla Twojego roczniaka :))))

    Hanny: jak Wam się udaje mierzyć temp. przy takich maluchach? Mój wstaje codziennie inaczej, albo grubo przed porą mierzenia, albo grubo po (a nie chcę ustawiać budzika, by go nie obudzić). Myślałam, że teraz potraktuję npr w celu odkładania, ale to chyb nie realne z takim maluchem Jak Wy to robicie, o ile w ogóle?


    Mierzę od 12 tyg po porodzie codziennie, rzaaaadko ominę jakiś dzień. Mierzę codziennie o 6 rano, jak mały obudzi się np. o 5 to szybko mierzę temperaturę (a on niestety chwilę popłacze) i lecę do niego. Sprawdzone - temperauta mierzona (u mnie przynajmniej) godzinę wcześniej nie różni się aż tak wiele - maks o 0,05.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Hussy u nas tak było we wrześniu... tzn. ona chyba z miesiąc (jak nie dłużej) marudziła, miała biegunki, śliniła się, zanim cokolwiek wyszło....

    Treść doklejona: 02.01.13 14:08
    ja również stosuję npr - najtrudniej było w poporodowcu - zupełnie nie wiedziałam kiedy się czego spodziewać... ale teraz jak cykle wróciły - jest łatwiej :)
    a mierzę o 8 - czasem o 9 i koryguję :)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Natalaa: tzn. ona chyba z miesiąc (jak nie dłużej) marudziła

    NIE chcę nawet o tym myśleć.. Właśnie przed chwilą usnęła.Od 8 nie spała ani minuty... 6godzin,normalnie jak nie ona :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    spóźnione życzenia dla Carotkowego Kubusia !! :hugging::hugging::hugging::hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    spóźnione życzenia dla Carotkowego Kubusia !


    Dołączam się :clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Hussy: NIE chcę nawet o tym myśleć.. Właśnie przed chwilą usnęła.Od 8 nie spała ani minuty... 6godzin,normalnie jak nie ona

    ufff... moja ostatnio nie spała od rana (ok. 8-9) do 17... to był hardcore :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    A moje kochane dziecko spało z mamusią od 23 do 11:00:bigsmile::bigsmile:
    Najgorsze jest to że moje dziecię przypomniało sobie że potrafi wydawać głośne dzwięki i krzyczy tak głośno aż bębenki w uszach pękają.:devil::devil:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny chyba przeżywam jakiś kryzys formy, do tej pory chodziłam jak mały robocik, a od kilku dni jestem dętka, a dzisiaj to już czuję się okropnie, aż w głowie mi się kręci, nie wiem, czy to przez pogodę, czy coś mi się dzieje (Gosiak tu niewinny, bo w nocy tylko jedno cycanie i dalej śpimy). Jak mi nie przejdzie, to chyba zbadam krew, bo w ciąży miałam niedokrwistość. Bierzecie jakieś suplementy podczas karminia???
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Ja starałam się brać te co w ciąży a na pewno pilnować diety, żeby nic nie brakowało :)
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Gina,nawet mnie nie denerwuj :shocked:
    -
    Natalia,no to szczerze współczuje i podziwiam,że do 17 przeżyłaś :tooth: Ja do 14.00 ledwo,i pospała godzinę i znów na nogach ,becząca i czerwona.. Końca nie widać :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Madzinka ja nie biore bo Dominik dostaje Vibomil wiec nie chce jeszcze siebie faszerowac witaminami no ale ja nie mam problemu z anemia i nie mialam w ciazy.

    My spimy z krotkimi przerwami na cyca od 23 do 10 :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Hussy
    Moja mała od 2 miesiąca śpi tak długo,rzadko wstaje rano tzn.7-8,ale idzie spać póżno bo między 23 a 24.Ale ona jak rodzice nocne marki a w dzień lubią pospać:tongue:
    W dzień też lubi długo pospać jak ktoś leży obok.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  1.  permalink
    a mój dzieć dalej ma 4-5 pobudek w nocy i większość z nich trwa ok godzinę bo zawsze pielucha zasikana albo stękamy i czekamy na koopke albo gadamy i tak co noc. w dzień spi mi dalej tylko w ramionach.
    A my dziś kończymy 3 miesiące :) A mamie udało się pobrykać na snowboardzie :) ale forma do bani :p
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Madzinka podaję dłoń bo ja też zamulona jestem od paru dni:devil: Łykam dopelHerz dla karmiących

    Co do spania to Zeeeujecie mnie bo moja Nataszka od ponad 3 miesięcy śpi po 12 godz. w nocy - BEZ POBUDKI Złote dziecko:cool:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Rumba sama prosiłaś :)
    Ciasto zazdroszczę strasznie, ja kiedyś trenowałam, jestem instruktorem i do zeszłego roku nie miałam sezonu, kiedy bym przynajmniej 2tyg nie jeździła :(
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    CiastoMiłości: A my dziś kończymy 3 miesiące :)

    O! Naj dla Jasia!
    CiastoMiłości: A mamie udało się pobrykać na snowboardzie :)

    Znaczy się era cycozwisania nieco przeszła? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny od którego roku życia można uczyć dzieci jazdy na nartach?Wiem że mała ma jeszcze czas ale mąż mówi że będzie ją uczył jak skończy 3 lata a mi się wydaje że to za wcześnie.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Gina nie mam pojęcia od którego roku życia można uczyć dzieci jeździć, ale widziałam na stoku takie małe smyki (możliwe, że miały coś koło 3 lat).
    Wyglądały zabójczo uroczo ale uważam, że to niebezpieczne miejsce dla takich maluchów.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Natalaaa
    Hussy a co powiecie na niespanie od 17.00 do 00.30 ??????? :tooth::tooth::tooth:
    To dopiero hardcore :D

    Rumba nawet sie do takiego spania nie przyznawaj!!!!!

    Gina my planujemy juz w przyszla zime zalozyc malemu narty!!!!
    Uwazam, ze to mniej niebezpieczne niz poczatki chodzenia i wstawania przy wszystkim czym sie da !
    U nas sa specjalne gorki na stokach dla takich brzdacow :wink: bardziej sie na nich chodzi niz zjerzdza
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Zapomniałam dodać, że te maluchy były bez nadzoru - ale to już inny temat.
    --
  2.  permalink
    Ulcia, heh, udało mi się wyskoczyć między jednym,cycowaniem a drugim . Pozostały czas spędziłam w schronisku z Jaskiem przy piersi, zresztą dalej siedzę a teraz mąż jezdzi :)
    My małemu też chcemy zapiąć deskę na nogi jak tylku stanie stabilnie na dwóch kopytach :)

    Treść doklejona: 02.01.13 18:11
    Doti, ale spójrz na to z tej strony. Niedługo odchowasz i wyjdziesz z obiema na stok albo zostaną u dziadków a u mnie to dopiero pierwsze bobo a planuje jeszcze jedno więc kolejny sezon do tyłu... :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, dopiero co wczoraj pod wykresem jednej z forumowych e-przyjaciółek pisałam, że Zu od dłuższego czas pełza i idzie jej to bardzo zwinnie i sprawnie, dlatego też odrzuciła próby 'wbicia się' na kolana...a dziś - dwa razy GIBON był :bigsmile:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    nessie: Hussy a co powiecie na niespanie od 17.00 do 00.30 ??????? To dopiero hardcore :D

    to jest 7,5h. od 8 do 17 jest 9h :wink:

    btw. w sylwestra moja mała spała od 16-17, a później dopiero o 23:30 i po pobudce na fajerwerki szła spać po 24 :-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    My na wyjazdach rodzinnych mieliśmy najmłodsze 2,5, ale było jeszcze za Małe, mimo super instruktora szybko się męczyło i nudziło.. Ale takie 3 latki już sobie super radzą, ważne żeby pamiętać, że to ma być zabawa. Ja uczyłam się jak miałam 4.
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Natalaa: to jest 7,5h. od 8 do 17 jest 9h

    taaa tylko, ze z rana to inaczej niz na wieczor :D
    i napisalas od 8-9 do 17. od 9 to tylko 30min roznicy!
    -
    Ja bym sie chetnie zamienila na 10porannych godzin niespania niz 8 wieczorno-nocnych :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    ja niekoniecznie :P bo moje dziecko jest mega absorbujące :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Rumba,duże Eeee :tooth: Jak Oliwka była malutka jak Natasza to też miałam taki raj,poczekamy zobaczymy :devil::devil:
    --
  3.  permalink
    a mój mały jak zje to mnie potem tak dalej dziobie w cycka i zazwyczaj później usypia albo wali kupsztala i się zastanawiam czy on mnie tak dziobie z nudów czy wscieka się że nic nie leci i z tego wszystkiego pada że zmęczenia.. macie tak z Waszymi dziećmi..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    ha ha Hassy wiem, wiem nic nie trwa wiecznie :wink:

    Ciasto moja mała jak się naje to zaczyna się bawić cycem, szczypie i łapakami ściska a bezzębnymi dziąsłami czasem tak ugryzie, że z butów wyskakuje:bigsmile: Dla mnie to znak, że czas na matę lub leżaczek:)
    --
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    ze spaniem nie jest źle dwie pobudki na cyca, ale mamy ostatnio inny problem, mała coraz częściej zaczyna płakać i to bardzo bez powodu, nie wiem co się dzieje, bo raz jest wieczorem, raz w nocy, raz w południe. I tak sobie popłacze z 15minut i koniec potem się uśmiecha, gada a ja nie wiem jak jej pomóc.Czy to jest możliwe że zęby jej idą?? i marudna też się zrobiła.
    Jeszcze jedno pytanie jak wyglądają początki raczkowania bo Lenka przekręca się na brzuszek nosek na kocyku rączki jak samolot a pupka w górze i kolanami przebiera(jakby jechała na rowerku) śmiesznie to wygląda.Oczywiście nie porusza się jeszcze.
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Witam czy przyjmiecie mnie do swojego grona?:) 23.12.12 urodziłam synka i od 10 dni wiem jak to jest być mamusią.Cudowne uczucie.
    --
  4.  permalink
    rumba, tak coś czułam :) zazwyczaj tak sie dzieje gdy ja jestem padnieta po nieprzespanej nocce i chce poprzytulac i ululac małego w swoim łóżku. a on mi takiego dzięcioła robi i nie chce się przytulać :]
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Sabakuma dzięki za info, skoro przejdzie samo, to jest jakaś nadzieja :) Chyba faktycznie kupię jakieś suplementy dla ciężarnych dla bezpieczeństwa, a wit. a na razie sobie daruję.

    Ciasto moja Klara ma podobnie i też zastanawiałam się, czy nie mam za mało pokarmu, ale ona sięchyba irytuje, że to bardziej gęste mleko nie leci tak łatwo jak początkowe, a czasami po prostu bawi się sutkiem mam wrażenie

    W ogóle to mam jakieś straszne problemy z wyświetlaniem forum, więc rzadko bywam ostatnio :confused:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    To ja podbije pytanie o raczkowanie. Amelka mi w pozycji na brzuchu opiera czoło na podłodze, łokcie zgięte i podnosi tyłek.. O tym że mi pełzają po całym pokoju nie wspomne, ale podejrzewam że niedługo znajdę Amelkę na czworaka..
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie do mam po cesarce:otóż do dnia dzisiejszego jak dotykam brzucha to mam uczucie jakby on nie był mój tylko przeszczepiony.Czy takie uczucie jest normalne i jak długo to trwa?
    Będę wdzięczna za każdą informacją.
    Jeśli chodzi o narty to myślę że spróbujemy wsadzić małą w nary w 2014 roku,jeśli nie będzie chciała jeżdzić to odpuścimy.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  5.  permalink
    dziewczyny mam pytanie odnośnie gorszego apetytu dziecka. Jakoś od Wigilii Jaś bardzo słabo je, dużo mniej zjada z butli (karmię piersią + MM) i stąd moje pytanie: czy taki dużo słabszy apetyt może być objawem skoku rozwojowego?? Mały kończy dziś 9 tygodni, więc pasowałoby do 2-go skoku...Ogólnie też gorzej sypia i jest marudny, ale to niejedzenie martwi mnie najbardziej:neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.