Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    gina1511: :otóż do dnia dzisiejszego jak dotykam brzucha to mam uczucie jakby on nie był mój tylko przeszczepiony.Czy takie uczucie jest normalne i jak długo to trwa?

    To normalne. Miałaś w tym miejscy przecięte nerwy i przez jakiś czas możesz nie mieć normalnego czucia w okolicy cięcia. Ja mam tak do tej pory.

    Treść doklejona: 02.01.13 19:59
    A moje dziecię WRESZCIE zaczęło obracać się z brzuszka na plecy! :jumping: :cheer:
    Mąż się śmieje, że wystraszył się rehabilitacji, bo akurat byliśmy dziś u neurologa i dostaliśmy skierowanie. Tylko co wróciliśmy do domu, a mój mały łobuziak zaczął turlać się po całym łóżku tak jakby to robił od wieków! :crazy:

    Treść doklejona: 02.01.13 20:00
    magku: ...a dziś - dwa razy GIBON był

    Wielkie brawa dla Zuzi! :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    violet_flower: dziewczyny mam pytanie odnośnie gorszego apetytu dziecka. Jakoś od Wigilii Jaś bardzo słabo je, dużo mniej zjada z butli (karmię piersią + MM) i stąd moje pytanie: czy taki dużo słabszy apetyt może być objawem skoku rozwojowego?? Mały kończy dziś 9 tygodni, więc pasowałoby do 2-go skoku...Ogólnie też gorzej sypia i jest marudny, ale to niejedzenie martwi mnie najbardziej


    u nas tak było, skok i mniejszy apetyt przez kilka tyogodni
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny powiedzcie czy waszym maluchom zdarzaly sie po antybiotyku czeste kupki?Normalnie wyproznial sie 1-2 a teraz po 4-5 razy w ciagu dnia....Objawow bolu brzucha niezauwazylam,ale zastanawia mnie skad ta zmiana...?Wprowadzilam mu kaszke bananowa moze tu jest przyczyna?.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    U mnie po zwykłych lekach też nagle co pielucha jest kupa, więc to normalne. W ogóle dzieci jak są chore, to częściej robią, muszą się jakoś toksyn z ciała pozbyć.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Violet, u nas to samo. Tylko, że dodatkowo przy jedzeniu jest kilka przerw i płacz- a ona nie płakała dotąd bez powodu,a TYLKO jak była głodna. Teraz puszcza smoczek i wrzeszczy, ale oprócz tego nie ma objawów bólu brzucha/kolki. Tylko, że do tego kupy paskudne :confused: Też zachodzę w głowę o co chodzi. Póki co dostała BioGaię, bo myślałam, że po przeziębieniu i paracetamolu jejsię brzuszek rozregulował.
    U nas to nawet nie wiem jak patrzeć na te skoki, bo niby jest wcześniakiem.

    Anula, witaj mamuśko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    A ja mam pytanie czy po tym szczepieniu po urodzeniu w ramie w szpitalu wspominali, że ok 5 tyg może się coś z tym dziać. Może któraś z was kojarzy u swojego dziecka jak to było? U nas dziś dzień masakra mały płacze co chwile, nie chce spać, wierci się i jest bardzo rozdrażniony i tylko na rękach jest spokojny. Nie wiem czy to wiązać ze skokiem czy może się to wiązać z tymi zmianami na ramieniu po szczepieniu.
    A jaka jest prawidłowa temperatura u takiego dzieciaczka?
    --
  2.  permalink
    doti_p: U mnie po zwykłych lekach też nagle co pielucha jest kupa, więc to normalne. W ogóle dzieci jak są chore, to częściej robią, muszą się jakoś toksyn z ciała pozbyć.


    Podawac jeszcze oslone przez jakis czas po antybiotyku?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Cobraczek: Podawac jeszcze oslone przez jakis czas po antybiotyku?
    Ja podaję mimo że antybiotyku nie miałyśmy, bo widzę jaką masakrę w jelitkach im leki robią. nawet 8 kup dziennie, do tego połowa to rozwolnienie. Jeszcze pewnie przez tydzień po będę podawać, tak dla spokoju.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    GINA ją jestem 14 mscy po cc a do dzisiaj miejsce wokół blizny czuje dziwnie
    jakby nie do końca właśnie
    ale i tak jest dużo lepiej niż było więc to jak widać potrzeba czasu :wink:


    WINNICA ale to skierowanie dostał że względu na brak obrotu z brzucha na plecki ?
    bo moja Ninka tego nigdy nie zrobiła i nikt nas na żadne rehabilitacje nie wysyłał :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    TEORKA: do dzisiaj miejsce wokół blizny czuje dziwniejakby nie do końca właśnie

    Ja też czuję, ale jakoś inaczej :confused:

    Rumba miałam dać eee, a z rozpędu nacisnęłam ooo, mówiłam, żem przymulona dzisiaj :devil:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    doti_p: Amelka mi w pozycji na brzuchu opiera czoło na podłodze, łokcie zgięte i podnosi tyłek..
    Przerabiam to samo, własnie:P Tylko N. przy okazji przywali niekiedy nosem w podłoże i jest ryk :D
    --
  3.  permalink
    azniee: Violet, u nas to samo. Tylko, że dodatkowo przy jedzeniu jest kilka przerw i płacz- a ona nie płakała dotąd bez powodu,a TYLKO jak była głodna. Teraz puszcza smoczek i wrzeszczy,


    ooo to samo - dokładnie, wrzeszczy podczas karmienia i ogólnie więcej lacze, gdzie wcześniej tylko na głód był płacz. Mma nadzieję, że to się szybko skończy...
    Kakai: u nas tak było, skok i mniejszy apetyt przez kilka tyogodni


    ufff, no to trochę się uspokoiłam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Teraz się dopiero zacznie, chociaż nie w takim nasileniu jak w skokach. Ale będzie jeszcze ten cudowny paniczny płacz - "nudzę się". A no i jeszcze "mamo mamo jak mnie nie weźmiesz na ręce, to będzie ze mną bardzo źle, co ja mówię - już jest". A u dzieci, które mają rodzeństwo - "aaaaaa ona mi zabrała zabawkę/uderzyła mnie zabawką". No i oczywiście jak się zrobią bardziej kumate, to jeszcze dojdzie "chcę tą zabawkę, a nie mogę sięgnąć", "chcę na brzuch, a głowa mi ciąży", "chcę leżeć a siadam", "chcę iść do przodu, a idę do tyłu". "Mamo jestem bardzo zmęczona, ale nie umiem zasnąć i nie radzę sobie z tym". Hehehe jeszcze wiele płaczy przed nami.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Gina, ja taki ,,obcy,, brzuch mialam okolo roku po cc :wink:. Co dziwne, po drugim cc ta ,,obcosc szybciej sie wycofala :smile:
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Doti, Vsti u mnie od kiedy Diego zaczal czworakowac jest luz blus!
    Zajmuje sie soba nawet przez godzine!
    Trzeba miec tylko nerwy ze stali jak probuje wstawac na 2 koniczyny :wink:

    Inaczej to sobie wyobrazalam!!!:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Bari to niestety jest po szczepionce Fran miał tak samo jak mial 6 tyg. miejsce po szczepieniu nabrzmialo i podczas kapieli pękło wylalo sie z tego moze ropy. Nastepnego dnia pobieglam do pediatry.Powiedziala ze to normalne i jeszcze moze się zdarzyc.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny,bo już się bałam że coś jest nie tak .Codziennie pod prysznicem masuję ciało rękawicą na cellulit i denerwuje mnie jak dotykam brzucha a on taki obcy.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    rumba: ha ha Hassy wiem, wiem nic nie trwa wiecznie

    nie straszcie, bo Lu od skończenia miesiąca mi pięknie śpi do 5.30-6( po jedzeniu dalej idzie spać)...no ale są noce że się przebudzi ale smoka dostaje i kimie dalej... czasem zdarza się że dopiero o 8 się na butle budzi... ma 8 miesięcy i mam nadzieję, że już jej nie przejdzie!!!
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    U nas i tak idzie ku lepszemu, bo Nadia dosc dlugo polezy sama na podlodze pod warunkiem, ze nie ma nikogo w zasiegu oka ;p
    A ryk, ze nie moze siegnac zabawki lub reka zle ulozona i nie idzie sie obrocic na plecy juz jest ;D
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Hej! Ja dzisiaj (a właściwie wczoraj wieczorem) wykorzystałam patent madzinki83 z usypianiem małej - a mianowicie położyłam ją standardowo, tak, ze o 20 już spała i przed moim położeniem się spać ok 22 - jeszcze ja nakarmiłam (akurat nie musiałam jej budzić, bo się wyjątkowo sama obudziła) i potem spała do 4! Pierwszy raz mi chyba przespała tak ładnie w nocy! Potem miała do 5 godzinke aktywności, padła i do 7:30 spała.
    Czuję się jak młody bóg!
    Madzinka :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Witam was dziewczynki w Nowym Roku! Nie było mnie tu ostatnio za często, bo miałam rodziców i niestety mały szpitalik w domu. Grypa(Natala, mama), powikłania pogrypowe(mama), zapuchnieta cała twarz i bolący ząb(Natala), problemy brzuszkowe, dziąsłowe i katar (Lusia)...
    Dziś rano rodzice polecieli, a my znów zostałyśmy we trzy. Na szczęście P. wraca już za tydzień i mam cichą nadzieję, że w 2013 wszystko nam się jakoś lepiej poukłada.
    --
  4.  permalink
    gina1511: Dziewczyny mam pytanie do mam po cesarce:otóż do dnia dzisiejszego jak dotykam brzucha to mam uczucie jakby on nie był mój tylko przeszczepiony.Czy takie uczucie jest normalne i jak długo to trwa?


    :) niefajne uczucie co ? :confused:

    ja dziś jestem 10 miechów po CC i nadal czuje, że nie czuje w pełni tego miejsca....

    pytałam nawet gina o co chodzi, a on mi na to, że połączenia nerwowe zostały przerwane
    i teraz muszą w dość powolnym procesie się zrosnąć, a trwać to może nawet dwa lata :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    TALKA, STO LAT DLA PAULINKI:flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    O,mamo! To już rok??:shocked:
    Wszystkiego dobrego dla Paulinki:flowers::crush:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    O! Własnei! nie pamietałam czy to 3 czy 4 stycznia!
    Paulinko - wszystkiego najlepszego, pociechy z rodziców, szczęścia, zdrówka i kupy kolorowych zabawek :bigsmile::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Witajcie ja też dzisiaj wyspana, mała poszła spać o 20:30 a zawsze chodzi po 22-iej i tak spała do 2-iej zjadła i spała do 5-ej zjadła i spała do 8-ej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    100 lat Paulinko!
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    100 lat dla Paulinki :winkkiss:

    Gina ja czucie w okolicy blizny mam, za to sama ona mnie strasznie swędzi:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny, czas przenieść się z galerii brzuszkowej do Was:) córcia kończy dziś miesiąc i chętnie tu pozaglądam :) A na wstępie mam pytanie (już przeglądałam forum pod tym kątem), zaczęłam Małej podawać wczoraj Bobotic z łyżeczki, ale strasznie się krzywi i nawet popłakuje. Macie jakiś inny sprawdzony pomysł, aby podać dziecku takie krople?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Jaheira: TALKA, STO LAT DLA PAULINKI

    Dzięki za pamięć! Hi hi
    _sushi_: O,mamo! To już rok??Wszystkiego dobrego dla Paulinki

    Rok, rok... leci jak szalony ten czas...
    Ul_cia: O! Własnei! nie pamietałam czy to 3 czy 4 stycznia!

    3 o 23:05 :> hihihihi


    DZIĘKI w imieniu dziecka mego! :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, a ja mam dość dziwne pytanie... Moja Misia często miewa rzadkie kupki, co powoduje, że po "skupczeniu się" kupa jest wszędzie, nawet w pisiuni :confused: Do tej pory standardowo przecierałam dokładnie pisiuchę nawilżanymi chusteczkami. No i podczas kąpieli - wiadomo, przemywałam delikatnie dłonią. Dziś poczułam po ściągnięciu pampersa, jakby dziwny zapach... Powąchałam pisię i odniosłam wrażenie, jakby ten zapach wydostawał się z pisiuchy :sad: zmartwiłam się... i nie wiem, czy mi się po prostu wydaje, czy jakaś infekcja się przypałętała... :sad: Jak dbacie o okolice intymne córeczek? Mam je jakoś specjalnie przemywać? Boże, to takie malutkie jest, ze nie wiem, jak się za to wziąć :sad: Przepraszam za nietypowy problem/pytanie :neutral:
    Wszystkiego, co najpiękniejsze dla Paulinki :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    STO LAT dla Paulinki :clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    alar: zaczęłam Małej podawać wczoraj Bobotic z łyżeczki, ale strasznie się krzywi i nawet popłakuje. Macie jakiś inny sprawdzony pomysł, aby podać dziecku takie krople?

    Moja akurat z łyżeczki ładnie je kropelki, ale u nas najbardziej sprawdziła sie pipetka, która jest w opakowaniu kropelek INFACOL (to ta sama substancja co Bobotic tylko inne stężenie)

    Treść doklejona: 03.01.13 10:32
    katka_81: Jak dbacie o okolice intymne córeczek?

    ja też chusteczką zawsze wycieram w środku i nic wiecej nie robie, ale jakby któraś z koleżanek miała inne doświadczenia i pomysły to chętnie posłucham
    --
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    @Katka81-mi lekarka kazała przemywać oliwką, chusteczek tam w ogóle nie stosuje. Daję na patyczek oliwkę i dobrze czyszczę i tak po każdej kąpieli.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: alar: zaczęłam Małej podawać wczoraj Bobotic z łyżeczki, ale strasznie się krzywi i nawet popłakuje. Macie jakiś inny sprawdzony pomysł, aby podać dziecku takie krople?

    Ja po wyjściu ze szpitala i w szpitalu również wszystkie lekarstwa czy krople podawali Michalince małą strzykawką. Powolutku, po podniebieniu lub policzku, by nie strzelić wprost w gardełko :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ja małą czyszczę chusteczkami i podczas kąpieli delikatnie myje i jest ok, przy pierwszej tez tak robiłam, a moja mała wszystko pięknie łyka łyżeczką, nawet herbatkę jej tak podaję bo ona nie uznaje butli i smoczka, kupiłam ostatnio doidy cup i już piła dwa razy i jestem zszokowana jak sobie świetnie poradziła, także u nas butelka wróciła do kartonika i nie używamy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Natalia,wszystkiego najlepszego dla Paulinki :crush:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Katka, ja przemywam moje corki tylko wacikami z woda, zadnych chusteczek. I rozchylam lekko te wargi wieksze, bo tam sie sluz po bokach zbiera i przecieram wacikiem z woda. No i w kapieli przemywam. A zapach to jaki,rybny czy taki sluzowy zwykly? Bo jak rybny,to moze byc zapalenie jakies bakteryjne.
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny czyli wycieracie tą białą wydzielinę przy mniejszych wargach sromowych ? Ja to robię, ale gdy jej przetrę tą białą wydzielinkę, to potem cała pisia jest bardzo czerwona :confused: Wasze dziewczynki też tak mają?

    Treść doklejona: 03.01.13 11:24
    alar - a jakbyś na tą łyżeczkę z bobotickiem dała kilka kropel mleka?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    montenia: A zapach to jaki,rybny czy taki sluzowy zwykly? Bo jak rybny,to moze byc zapalenie jakies bakteryjne.

    no własnie rybny jakby :sad: choć niedawno znów Ją przebierałam i nie wyczułam... poobserwuję dziś i zobaczę. Będę przemywać wacikiem, może lepiej będzie.

    Treść doklejona: 03.01.13 11:51
    magku: Ja to robię, ale gdy jej przetrę tą białą wydzielinkę, to potem cała pisia jest bardzo czerwona :confused: Wasze dziewczynki też tak mają?

    u mnie podobnie...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Natala - stówki, zdrowej i szczęśliwej dla Paulinki!!! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    STO LAT DLA PAULINKI!!!!!
    -
    co o piski to ja tam samo wycieram chusteczkami mokrymi i myje przy kąpieli nic więcej nie robię...
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Sto lat dla Paulinki :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Paulinko wszystkiego najlepszego !! :flowers::flowers::flowers:
    --
  5.  permalink
    PAULINKO sto latek):
    Witam się noworocznie:)U nas ciezko;/ mały od jakiegoś czasu mało spi w dzień a można nawet powiedzieć,że wogóle nie spi;/są ze dwie drzemki po15-20min i tyle;/w nocy spi tylko ze mną w łóżeczku budzi się co godz a ze mną może spać bez pobudki do samego rana.
    Do tego strasznie się slini pcha dwie rączki do buzi słabo je;/czy to zeby???
    Wczoraj tak się pieron darł,ze nie dało się go uspokoić a napewno Go coś bolało brzuszke raczej nie sadzę,że to dziąsła bo po smarowaniu CALGELEM uspokoił się i do tego dałam mu VIBURCOL nawet w nocy w łóżeczku ładnie spał...
    Nadal karmimy się piersią+mm-jeszcze 2 tyg i zaczniemy rozszerzać dietę:)a i pochwalimy się bo wazymy juz 8kg:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Sto latek dla Paulinki! :cheer:

    Treść doklejona: 03.01.13 14:17
    Teorka tak, Adaś został skierowany na rehabilitację właśnie dlatego, że się nie obraca... a właściwie nie obracał....na plecy.
    U mnie i pediatra i neurolog mówiła, że jak się nie będzie obracał do końca 7 miesiąca to będziemy się rehabilitować...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    I ja dolaczam do zyczen!
    Paulinka to bylo chyba jedno z najdluzej wyczekiwanych dzieci na forum :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    YPolly: Paulinka to bylo chyba jedno z najdluzej wyczekiwanych dzieci na forum

    Dokładnie! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Sto latek dla Paulinki!! :flowers::flowers::flowers:

    Ja też jestem styczniową Paulinką, ale 10 dni później:wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    winnica: Teorka tak, Adaś został skierowany na rehabilitację właśnie dlatego, że się nie obraca... a właściwie nie obracał....na plecy.
    U mnie i pediatra i neurolog mówiła, że jak się nie będzie obracał do końca 7 miesiąca to będziemy się rehabilitować...



    dlatego czasami mam wrażenie, że te rehabilitacje to często na wyrost są zlecane [oczywiście nie mówię o przypadkach, gdzie są na prawdę konieczne]
    bo zobacz
    moja Ninka NIGDY się nie nauczyła przewrotów z brzuszka na plecki
    nigdy ever :smile:
    a zaczęła raczkować, wstawać, siadać, chodzić itp

    więc jak widać ten brak obrotów nie był żadną nieprawidłowością
    a gdybyśmy pewnie zaczęli po lekarzach jeździć to by nas na reh wysłali skoro Was wysyłali.....
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.