Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Fiufiu nie wiem, nie pamiętam ...
    November dokładnie o to chodzi
  1.  permalink
    Fiufiu- ja nie zaobserwowałam niczego takiego, ale nie znałam tej mądrej teorii:wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Aga jak poszło dziś wieczorem?
  2.  permalink
    W dzien super, a wieczorem niestety gorzej:( Płakała ze 20minut, więc mój m znów najezony :confused: Jestem wsciekła na niego - ja wiem,że to jego oczko w glowie, ale przegina totalnie
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Mój M reagował podobnie, aż wątpiłam czy słusznie robię ...
  3.  permalink
    mamadusi- a jak u Was ?
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Za to moj M przyznal mi racje co mnie zdziwilo i o dziwo nawet pilnowal zebym do niej nie podeszla
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Witajcie dziewczyny!
    Nasza Zuzia jutro skończy 7 tygodni. Rośnie jak na drożdżach, waży już 5045 g Walczymy z ciemieniuchą niestety, ale poza tym jest wszystko wspaniale.
    Mam do Was pytanie, czy 6,5 tyg po porodzie moze wystąpić pierwsza miesiączka, bo pojawiło się u mnie w piątek krwawienie, lekarza mam dopiero we czwartek i nie wiem czy mam się martwić, czy to normalne?
    --
  4.  permalink
    Miesiączka jest malo prawdopodobna- pewnie to jeszcze krwawienie poporodowe... A czym karmisz?

    A tak w ogole to gratki :flowers:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Agnieszka też się zmagamy z ciemieniuchą i u nas oliwka nie pomagała. Lekarka kazała mi smarować oliwą z oliwek, pomysły innych dziewczyn to: olej z pestek winogron, olejuszka (Skarb Matki) , oliwka salicylowa - trochę o tym rozmawiałyśmy wyżej.

    Teoretycznie możesz mieć już @, dobrze, że akurat masz lekarza to rozwieje Twoje wątpliwości.
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Karmię piersią. Ale krwawienie poporodowe ustalo gdzieś cztery tygodnie po porodzie i już pod koniec było to tylko plamienie. A tu znów silne krwawienie
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Tak, ale na tego lekarza muszę czekać do czwartku, a martwię się już dziś.
    Nam lekarka poleciła parę godzin przed kąpielą smarować maścią tranową, potem w kąpieli porządnie umyć myjką i mydełkiem i jak włoski wyschną to wyczesać grzebykiem - działa
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Jedna dziewczyna z 28dni miała podobnie ale nie wiem czy mogę napisać o kogo chodzi ... Może sama napisze ...
  5.  permalink
    ja się nie spotkałam z tak wczesną @ przy naturalnym karmieniu- moze cos np dzwigalas?
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    no dźwigałam, Zuzię
    --
  6.  permalink
    Myslałam raczej o czyms ciut ciezszym :wink:
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Cięższe to mogło być tylko nosidło z Zuzią ze trzy razy jak wracałyśmy ze spaceru, bo wózek to już babcia albo dziadek
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Agnieszko dziwne to troche mi to nie wyglada na @ ja karmie 5 miesiecy i dalej nie mam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Agnieszko u mnie było tak ze krwawienie już lekko przechodziło i było takie mocniejsze plamienie, gdy połaziłam trochę i chlusnęło ze mnie zalewając mnie po kolana. Strachu najadłam się co nie miara, biegiem gin ale wszystko ok - "czasami tak jest" ogólnie krwawienie trwało długo i różnie - raz plamienie raz już prawie nic i z powrotem mocniej. Po poprzednich ciążach tak nie miałam.
    Może przemęczyłaś się, za dużo pochodziłaś, albo kontynuacja oczyszczania się bo jeśli dobrze zrozumiałam to nie było krwawienia przez 2 tyg
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Ja dostałam @ po 7 tyg od porodu, ale oczywiście nie karmiłam piersią :confused:
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Spróbuję dzisiaj zadzwonić do gin może mi coś powie, przyjmuje dopiero we czwartek, więc zobaczymy
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ja @ dostałam 1,5 miesiąca po porodzie ale karmiłam bardzo krótko. Wiecie moje dziecię choc do tej pory zasypiało samo w czwartek, piątek i sobotę jak na rękach to zasypiał położony w płacz i nie śpi, zmęczony jak nie wiem co ale gdzie tam zaśnie. w końcu w sobotę po południu połozony płakał 30 minut i skapitulował zasnął na godzinkę, wieczorem o 20 też to samo po 20 minutach wreszcie usną. Na szczęście wczoraj wieczorkiem bez problemu, pogadał porozglądał się i zasnął. Dziś też już bez problemu zasnął i na razie śpi.
    Co do wiosny tej zimy to ja musiałam kupić małemu wiosenny komplecik, i wiosenna czapka. Na spacerze ręce na wierzchu i był spokojny potem zasnął i generalnie spacer trwał 3 godzinki.Jak miał kombinezon a pod nim tylko body i spiochy to sie darł a po powrocie do domu był mokry . Teraz bynajmniej spokuj, pod ten komplecik tylko body krótki rękaw i bluzeczka no i rajstopki pod spodnie i wreszcie znów spacer jest normalny. Zauważyłam że mały już nie śpi cały czas na spacerze tylko lubi jak mu budę lekko opuszczę i przygląda sie światu:-)
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    A co do pierwszej @ to moja trwała prawie 3 tygodnie, na szczęście ta druga którą właśnie mam za sobą była już normalna i trwała 5 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Dołączam do grona @ dzisiaj przylazła :cry: Przez ostatnie dwa dni ciężko było ze mną wytrzymać aż im wszystkim współczuje.....

    Aga napisz w skrócie jak próbujesz Hanię przyzwyczaić do zasypiania samodzielnego wieczorem :wink: tak krok po kroku .

    AniaM pytałaś czy przesadziłam Tosię do spacerówki jeszcze nie ale już jestem prawie zdecydowana tylko jeszcze muszę odświeżyć wózek !

    A tak w ogóle to witajcie w ten piękny dzionek!
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    witaj AgaC ja tak miałam po porodzie za 6 tyg.zaczełam plamic tak dość porządnie ale brunatnie i za 4 dni się skończyło ,a @ przyszła dopiero jak mała miała 3,5 mca :)))) także nic się nie martw tak może się zdarzyc :wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Agnieszka z tego co mowily znajome u nich tez byl juz niby spokoj popologowy a pozniej wrocilo silniejsze krwawienie na 3 dni i znowu spokoj. z reguly jednak tak szybko @ sie nie dostaje chcoiaz wiadomo reguly sa zeby je lamac ;)
  7.  permalink
    Magg- korzystam z rad jemmy i z książki " Kazde dziecko moze nauczyć się spać"
    http://nasza-szkapa.idl.pl/czytadla/eBooks.PL-Kazde-dziecko-moze-nauczyc-sie-spac.pdf
    Karmię hanię i nie pozdalam jej zasnać przy jedzeniu. Póżniej troszke z nią rozmawiam, głaszczę po główce i mówię, ze teraz ja odłożę do lóżeczka i takie tam pierdółki...
    jak ją połozę to jeszcze ze 2 minutki głaszczę ją po pleckach a później wychodzę. Ona oczywiście krzyczy- ale staram się wchodzic nie cześciej niz po 3 minutach. Jak mi się uda to wchodzę w system 3-5-7- no ale nie zawsze sie udaje :shamed:
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    zadzwoniłam do mojego lekarza, kazał mi zrobić Bete hcg, bo może zostały jakieś resztki tkanki, która zaczęła coś produkować i jak już będę miała wyniki to mam do niego zadzwonić
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    aga1976: korzystam z rad jemmy i z książki " Kazde dziecko moze nauczyć się spać"


    haha, moje rady = to co sama przeczytałam z tej książki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Jemma Klaudia zasnela po 15 minutach teraz nawet nie plakala tylko bardziej stekala sobie:cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Super :thumbup:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Jemma a czy to normalne ze teraz co jakis czas w tym lozeczku postekuje na spaniu ?????? a ta ksiazka musze przyznac wciagajaca jest
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Maksiu robił identycznie :smile: Teraz też mu się zdarza postękać w nocy i zasnąć, chociaż teraz to już bardziej słyszę jak się "szamocze" na łóżku :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    to tylko ja jeszcze zostałam z Kamilem który nie chce spać w łózeczku ani w dzień ani w nocy tylko we wózku,będe musiała się za niego wziąść i oduczyć.Ja nie wiem jak wy to robicie.Kladziecie i nie podchodzicie jak placze czy dopiero po minucie,uspokajacie i znow zostawiacie...
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ja nie podchodze a jak sie mocniej rozplacze to ide podaje pieluszke bo sie wtula w nia i glaszcze chwile i znow odchodze nie biore na rece nawet jak wymusza a jak postekuje to wogule nie podchodze
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    A ha ajak bardzo placze to nakrecam pozytywke i sie uspokaja wiec nie musze jej nawet wtedy brac na rece
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Nie wiem czy ja tak będe umiała:) nauczyłam go wozić w wózku i wtedy jakos zaśnie ale zobaczymy może się uda,w końcu nie może cały czas spać we wózku .Boje się że nie starczy mi cierpliwości i determinacji.
    Może kupię sobie tą książke co ma Jemma "Każde dziecko może nauczyć się spać"
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    ta KSIAZKA JEST NA NECIE CHCESZ LINK ????
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    o tak była bym wdzięczna
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Wydra ten link jest wyzej Aga go wkleila 14 wiadomosci wyzej sprawdz
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    dziękuje:)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    nie ma za co kazdy pomaga sobie nawzajem i trzymam kciuki oby i tobie sie udalo
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Brawo dziewczyny, że Maluszki same już zasypiają - :cheer::clap::cheer::clap::cheer:
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Mamodusi a Ty co dokladnie robilas? odkladalas i stalas przy niej czy odchodzilas?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Wydra kładziesz maluszka do łóżeczka jak widzisz, że jest śpiący - nie wiem, może ma jakąś przytulankę [u nas to zwykła tetrówka :wink:] i odchodzisz ... Maluszek może protestować płaczem, gdyż będzie to dla niego nowa sytuacja.
    U mnie też tak było - jak płacz nie ustępował podchodziłam, przytuliłam i ponownie odkładałam. Wiadomo początki są trudne - ale warto spróbować. Ktoś kiedyś powiedział, że usypianie "na siłę" to przestępstwo tylko czyje to słowa były ?? ...
    Powodzenia :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    IZUNI dzieki wielkie teraz juz czuje co to znaczy miec chwile dla siebie :wink:

    wydra ja pierwszy raz ja polozylam po karmieniu jak byla pora spania troche plakala ale ja nie podchodzilam bylo mi ciezko sama sie poryczalam :cry: ale dalam rade potem sie bardziej rozplakala podeszlam dalam jej pieluszke kolo buzi poglaskalam po glowce ale nic nie mowilam zeby jej nie rozbudzac po chwili sie uspokoila i znow odeszlam wazne ze jak troche plakala to nie szlam do niej pierwszy raz plakala 40 min teraz tylko marudzi sobie okolo 10 do 15 min ale juz nie placze a ja dopiero wczoraj zaczelam jutro bedzie juz calkiem dobrze a ja mam chwile zeby cos zrobic nawet jak przypomne sobie jak wczoraj plakala to wiem ze bylo warto
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Izunia i Mamadusi dziękuje za rady.Trochę przerażające ,że mały będzie płakał no ale jak wszystkie dałyście radę to i ja sobie poradzę.Mam nadzieję ,że Kamil szybko się przyzwyczai i nie będzie płakał ani cierpiał z tego powodu.Juz go wsadziłam do łóżeczka i słucha pozytywki na razie gada i się śmieje.Trzymajcie kciuki:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Wydra 3mam - :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Udało się dodzwoniłam się do okulisty jesteśmy zapisani na 30.01, a do nefrologa idziemy 25.01.Koniec stycznia i sami lekarze a szczepienie mamy 31.01 to się dowiem ile przybrał na wadze od ostatniego razu.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Wydra ja tez trzymam kciuki napewno sie uda to kwestia najdalej trzech dni tylko pamietaj musisz byc silna i nie dac sie dziecku to najwazniejsze
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.