Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Stówka dla Paulinki :flowers::flowers::flowers::flowers:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Sto lat dla Paulinki:flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Sto lat dla Paulinki :bigsmile:!
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    A ja chciałam się zwierzyć :wink:
    Przez moją non-stop gadającą córkę (z kóra prowadze cały dzień konwersację) zaczęłam cofać się w rozwoju - wczoraj wieczorem rozmawiamy już w łóżku z mężem i ja mu odpowiadając na coś powiedziałam aguu .....
    myślałam, że się posikamy ze śmiechu :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Paulinko - żyj sto lat i bądź pociechą dla rodziców !!!
    .
    Teo bo po prostu to tak jakby szło z automatu ...a czasami rehabilitacja może wyrządzić więcej złego niż dobrego...moje dzieciaki z racji że wcześniaki, asymetria , wzmożone/obniżone napięcie były rehabilitowane i powiem szczerze że jeśli na początku syn był tym lepiej rozwijającym się to potem było odwrotnie - okazało się że córka jest przestymulowana rehabilitacją a młody po prostu się uwstecznił ! mało tego zanim zaczął siadać to nauczył się wstawać ! więc stał w łóżeczku, dobrze że mieliśmy turystyczne, i puszczał się , padał jak dlugi i to wyglądało strasznie ! potem ja z nim ćwiczyłam i zaczął siadać , na dodatek do prawie roczku pełzał , dopiero teraz zaczął raczkować/czworakować ! więc na prawdę u niego to od dupy strony rozwój poszedł
    --
  1.  permalink
    Ulcia widzę ,że przesiąkłaś "rozmówkami" niemowlaków:) ale nie martw się nie Ty jedna;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Sto lat dla Paulinki!:flowers::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Milcia zrobiła pierwsze 4 kroczki:):) nie powtórzyła tego i pewnie długo nie powtórzy ale normalnie aż zamarłam:) już od kilku dni widzę że nieraz jej coś tam wyjdzie ale musi mieć obie ręce zajęte pewnie myśli że się czegoś trzyma:D
    -
    i ma mega czerwoną dupkę:(:( zrobiła kupkę która nawet nie miała zapachu jedynie kwaśny nie wyczuwalny:(:(:( i jak zaczęła wyć z kopaniem nóg to uznałam że coś jest nie tak bo nigdy się tak nie zachowuje a tu taka pupka biedna:(:( może z 5 min z nią była:(rany jeszcze niema ale taka jest dość czerwona pewnie ja pali co mogę jej poradzić/??
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ulcia widzę ,że przesiąkłaś "rozmówkami" niemowlaków:) ale nie martw się nie Ty jedna;)


    oj tak, ja czasami się śmieję do męża, że jakby ktoś nas nagrał to by niezłe jaja były :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    kasiakuzniki
    posyp mąką ziemniaczaną
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    może z 5 min z nią była:(rany jeszcze niema ale taka jest dość czerwona pewnie ja pali co mogę jej poradzić/??


    przemyj ciepłą wodą i posmaruj kremem na odparzenia powinno pomóc
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    TEORKA: dlatego czasami mam wrażenie, że te rehabilitacje to często na wyrost są zlecane


    Ech... no wiem, masz pewnie rację. Zresztą pamiętam jak wrzucałaś tutaj co Ci o tych obrotach-nie obrotach Ninki Zawitkowski napisał, a to mój guru od rozwoju :bigsmile:
    No, ale powiem szczerze, że poszłam na tą kontrolę, bo jednak Adaś się urodził na 7 punktów, w zamartwicy umiarkowanej ( okropna nazwa, a skutki, jak się poczyta - jeszcze straszniejsze mogą być, między innymi problemy z prawidłowym rozwojem :neutral: )i na ostatnim usg główki miał dość mocno poszerzoną przestrzeń międzytwardówkową ( chyba tak to się nazywało ), więc wolałam się upewnić, ze jest ok. Zresztą teraz też dostaliśmy skierowanie na kolejne usg, żeby zobaczyć czy się ta przestrzeń jeszcze bardziej nie poszerzyła ( była na granicy normy ), bo to mogła być przyczyna, że np. nie łapie tych obrotów. No, ale teraz to nie wiem czy jest sens iść, skoro już się obraca, a mi neurolog wyraźnie powiedziała, że sprawdzimy główkę, ze względu na brak obrotów...

    Treść doklejona: 03.01.13 15:48
    gina1511: kasiakuznikiposyp mąką ziemniaczaną

    Popieram, u nas mąka też działa! Wieczorem na noc posypię, a rano już jest ok, albo prawie ok :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Kasiu, mąką albo Sudocrem - biedna Milka :( Krasnal też tak teraz ma od kilku dni, bo zębole idą :(
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    A.... no i nie wiem co teraz z tą rehabilitacją.... chyba też nie ma sensu iść... no nie?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    winnica: Popieram, u nas mąka też działa! Wieczorem na noc posypię, a rano już jest ok, albo prawie ok

    U nas też tylko i wyłącznie mąka ziemniaczana plus wietrzenie pupki, na drugi dzień nie ma śladu.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  2.  permalink
    Hej, jak myslicie o co chodzi..? Maly mi dzis caly dzien placze... Nawet przy cycu jest niespokojny.., ciągnie, szarpie sie, uderza we mnie rączkami i kopie. Dopiero gdy go nosimy twarzą do ludzi to sobie patrzy a tak nawet gdy mu daje cycka na uspokojenie to albo się szarpie i boleśnie ciągnie albo płacze i nie zasysa... Teraz usnął bujany przez męża i ale śpi niespokojnie na jego rękach.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ciasto, może Twój maluch dorasta powoli :smile: Skoro uspokaja się noszony przodem do ludzi, to moim zdaniem zaczyna być ciekawy świata i tyle :wink:
    Adaś teżtak miał, mało tego każda pozycja poza tą na rączkach, przodem do świata była be! :devil:
    No to się nosiliśmy :bigsmile:
    Teraz mu trochę przeszło, turla się, pełza trochę, więc i nosić cały czas nie muszę, ale generalnie ze 3 miesiące trwało takie noszenie i to właśnie tylko przodem do świata :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    kasiakuzniki: rany jeszcze niema ale taka jest dość czerwona pewnie ja pali co mogę jej poradzić/??

    mąka ziemniaczana :)
    ciasto może taki dzień, bo moja ma dzis podobnie :/ teraz dopiero zasnęła... przy cycku szarpanina, na brzuszku płacz, próbuję ja zabawić - płacz i ewidentnie panna zmęczona na maksa a zasnąć nie mogła. Na rękach zasnęła, choć i to nie było łatwe :/ Masakra - dzisiejszy dzień już mnie wykończył!

    Treść doklejona: 03.01.13 16:00
    aaa dziewczyny, moja też od paru dni ma luźniejsze kupki, pupka odparzona, wyskoczyły nawet takie krosteczki z płynem jakby w okolicach odparzenia. Na dziąsełku ma dwa jaśniejsze wzniesienia, czy tak wyglądają wyrzynające się ząbki?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Na rękach zasnęła, choć i to nie było łatwe :/ Masakra - dzisiejszy dzień już mnie wykończył!


    może to skok bo w 17 tygodniu jest bodajże kulminacja :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też mam małego dziś non stop na rękach bo inaczej wrzask okropny:sad: podejrzewam, że to znowu brzuszek. Mam już dość braku kupki i postanowiłam jeszcze z mlekiem spróbować ale nie wiem na jakie zmienić. Jak myślicie hipp combiotik czy bebilon comfort. Radziłam się lekarza, ale on nie widzi w tym problemy tylko kazał przepajać wodą...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    sysiajaw: może to skok bo w 17 tygodniu jest bodajże kulminacja :confused:
    --

    albo skok albo ząbki... w najgorszym wypadku i to i to :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    A Krasnal ma dziś 10 miesięcy :shocked::bigsmile::bigsmile::bigsmile: Sto lat zatem i dla Krasnala :swingin:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    pokończyły mi się "ooo" - dlatego dziękuję każdej z osobna i wzystkim na raz!!!

    YPolly: Paulinka to bylo chyba jedno z najdluzej wyczekiwanych dzieci na forum

    ejjj aż tak źle nie było - 9 dni tylko :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    bari_87: Ja też mam małego dziś non stop na rękach bo inaczej wrzask okropny podejrzewam,

    a to nie skok u Was :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Dziewczynki a co na przeziębienie boli mnie gardło i głowa ogólnie słabo się czuję jak nie przejdzie jutro idę do lekarza ale boję się iż dostanę antybiotyk i co wtedy z karmieniem?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    sysia ja brałam sumamed podczas karmienia i wsio było ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    PENNY: a to nie skok u Was :wink:


    Może i tak bo jak się go nosi to spokój jest. A jak śpi to nagle się wybudza z płaczem, ale takiego płaczu jeszcze nie słyszałam i nie wiem o co kaman.
    Ale problem z brzuszkiem też jest, bo to nie jest normalne żeby dziecko samo nie zrobiło kupki od 2,5 tyg.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    To tylko moje dziecię jeszcze daleko do chodzenia ma?:confused: Co prawda ćwiczy,ale nawet kroku sama nie zrobiła..
    -
    Teo,pamiętam że chyba coś pisałaś o czopkach dla ząbkujących dzieci?Wczoraj małej kupiłam i dałam, i zastanawiam się czy można podawać codziennie ? Dziś też był cyrk z zębami,nie wiem,chyba 3 naraz wyłażą,bo świra dostaje,a ja razem z nią
    -
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    sysia ja brałam sumamed podczas karmienia i wsio było ok :)


    dzięki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    ja brałam augmentin na pęcherz :-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    katka_81: albo skok albo ząbki... w najgorszym wypadku i to i to :shocked:
    A może i w najlepszym przypadku, bo obie rzeczy będziesz miała na raz z głowy, a nie najpierw skok, a zaraz ząbki, potem kolejny skok, potem kolejne ząbki... bleee

    STO LAT DLA PAULINKI!!!!!!!!!!!

    STO LAT DLA KRASNALA!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - Twoje malenstwo nie robi samo kupki tak długo? Ja bym zmieniła mleko, po co ma sie męczyć. Na jakie niestety nie doradze. My zmieniliśmy z aptamilu ( polski bebilon) na hipp combiotik. Było lepiej, kupki są ładne. Karolek przesypiaw nocy 5-7 godz od kilku dni ( bez pobudek). Niestety od wczoraj ilośc kupke maleje, wczoraj zrobź jił dwie a dziś jedna. Tez ciagle płacze, nawet jak zje i pieluszke zmieniona. Szybko nudzi sie zabawa. A zasypia tylko na moim brzuchu bądz mąż go uśpi glaskajac w lozeczku wieczorem ( ja sie nie schylam nad lozeczkiem bo mnie rana po CC zaczyna boleć).

    Może u nas tez skok??? W ogole te skoki są potwierdzone naukowo czy jak ?

    100 lat dla Paulinki !
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Sto latek Krasnalowi! :rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    uffff, zapomniałam, że Krasnal tylko 2 miesiące młodszyyy :-) Stówka! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    madziauk: W ogole te skoki są potwierdzone naukowo czy jak ?


    Nie mam pojęcia, ale jak tylko wspomniałam w rozmowie z lekarką o skoku to mnie wyśmiała :confused:
    Więcej już do niej nie pojechałam :bigsmile:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Jutro też kupuję hipp combiotik (ma lepsze opinie).
    Madziauk, a jak zmieniłaś mleko. Od razu czy stopniowo?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.01.13 17:35</span>
    A zresztą jedziemy jutro na kontrolne usg główki (mam stresa) to zapytam pediatry na oddziale co ona sądzi.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - zmienialismy stopniowo. Najpierw przez 3 dni jedna porcje rano (by w razie w widziec czy cos nie tak synus reaguje). Pozniej przez kolejne 3 dni dodalismy jeszcze jedna porcje ( czyli zjadal: nowe mleczko, stare mleczko, nowe mleczko i do konca dnia stare). Pozniej podawalismy kolejna 3 porcje nowego mleczka przez kolejne kilka dni. No i pozniej zmniejszalismy dawke mleka starego juz z dnia na dzien o porcje i calkowicie karmimy teraz hippem.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Dzięki Madzia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla mojej imienniczki, Paulinki oczywiście:grouphug::flowers:


    Dla Krasnala również najlepszego :threesome:
    --
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Paulinki i Krasnala :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny, tak tu o kupach rozprawiacie, to muszę się z kimś podzielić tym, co znalazłam dziś w pieluszce. To była już czwarta porządna kupa tego dnia u Amelki, ja zaglądam, a tu normalnie czarny potwór... Aż się zastanowiłam co ja jej takiego dałam, ale doszliśmy do tego, że to chyba połączenie jagód, żelaza i brokuła. Rozszerzanie diety ma swoje zabawne strony również :)
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    No zgadzam się, u nas tez kupy coraz "ciekawsze" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    doti_p: ja zaglądam, a tu normalnie czarny potwór...

    padłam i nie wstanę! :crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Czarnej jeszcze nie przerabialiśmy :D
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    doti_p: ja zaglądam, a tu normalnie czarny potwór...

    :tooth::tooth::tooth:

    U nas biednie z kolorami, bo tylko jakieś pomarańcze, ale za to zapach zwala z nóg. Wczoraj mała robiła kupala do miski, ja rzecz jasna byłam nad nią i myślałam, że mi oczy i nos wypali :shocked::shocked::shocked:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Oj tak, a jak rano wchodzę do pokoiku, gdzie są 2 załadowane na ful pieluchy po nocy, to aż nie wiem, za którą najpierw łapać :) Mój hit to czarny potwór, ale marchewka też nieźle wygląda. A no i szpinaczek - bajka :)
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    to co pwoecie na to że dałam małemu wczoraj banana a dzis w kupie były czarne niteczki-to te cos sa w śrdoku w bananie:updown:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Jak tak Was czytam, to zdecyduję się rozszerzyć dietę Martynce dopiero tuż przed osiemnastka!:devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    czarny potwór to zasluga jagódek :-)
    oj dotka coś wiem o zapachu porannej bryzy i to podwójnej ! w oborze ładniej pachnie !
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    poczekajcie aż dzieci zaczną jeść mięso :cool:
    to dopiero jest hardkor zapachowy


    KAKAI jak ją pierwszy raz dałam Nince banana to na drugi dzień chciałam do lekarza z nią lecieć bo byłam przekonana ,że ma robaki ahahhaha :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.