Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Czy przy lęku nie byłoby tak, że przy próbie przełożenia ona by płakała, zgłaszając swój sprzeciw? Przy przekładaniu ona jest spokojna, tylko wygina się (na znak protestu) i po prostu otwiera oczy... a gdy w końcu ją przełożę i budzi się po tych 30 min.to też bez płaczu, tylko bawi się misiem, który towarzyszy jej w łóżeczku od narodzin... Nawet nie piśnie, żeby ją wziąć... ja po oddechu słyszę, że już się obudziła... Podchodzę - patrzę, a ona już odstawia wariacje z misiem...zatem to chyba nie lęk...(?)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    My mamy w przyszłą środę usg bioderek drugie, pierwsze było ok, z tego, co mi koleżanka mówiła, to u nas każą chodzić kilka razy, aż wszystko będzie wykształcone (na NFZ).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Magku, nie wiem, czy to Cię pocieszy, ale Lilka ma podobnie od jakiegoś czasu. Jakby bardzo nie chciała sama spać. No i śpi z nami a ja już przestalam wierzyć, że sie wyspie.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Dziś skapitulowałam, ale nie dam rady spać z nią dzień w dzień całą noc...Po 1 boje się, a po 2 nie chce jej przyzwyczajać :( Masz pomysł o co może im chodzić :(? Długo to u Was już trwa?

    Treść doklejona: 10.01.13 11:21
    I przyznam, choć źle mi z tego powodu, bo ona niczemu winna nie jest, że strasznie się na nią zezłościłam, gdy 30 raz podchodzę do łóżeczka, a ona 'tańcuje' z misiem :(
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    My byliśmy wczoraj na badaniu bioderek z usg i za 6 tyg kolejne. Mamy oznaczone bioderka jako Ia i IIa czy u któregoś z waszych dzieci też tak było?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    U nas oba bioderka byly Ia i nie mielismy juz zadnej kolejnej kontroli (kazano nam szeroko pieluchowac, tak profilaktycznie,ale nie pieluchowalam. Kladalam za to czesto na brzuszku i nosilam okrakiem, ogranizylam tez kladzenie na boku, bo to odksztalca biodra)
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Magku, Lil często się budzi odkąd skończyła 5 miesięcy. Raz jest lepiej, raz gorzej, ostatnio budzi się co 15-20 minut dopóki nie weźmiemy jej do łóżka i nie położymy się z nią. Potem budzi się co 2-3 godziny na cyca, więc to już jest ok (bo budziła się co godzinę:devil:). Przyczyn wyszukałam kilka:
    - lęk separacyjny, który zdarza się niektórym dzieciom ok. 8. miesiąca (czasem wcześniej, czasem później) - wyczytałam, że może to się właśnie objawiać częstym budzeniem się i, co oczywiste, lepszym wyciszaniem się przy rodzicach. L. w dzień też nie przejawia jakoś tego lęku i może nadrabia w nocy.
    - uczenie się nowych rzeczy - to też pasuje do Zuzi - jest bardzo aktywna fizycznie i w nocy mózg musi przetworzyć nowe umiejętności - dlatego się budzi.
    - ukryte (nieobjawiające się rozpulchnionymi dziąsłami ani nadmiernym ślinieniem) ząbkowanie :devil:
    - łatwość budzenia się (to chyba też jest rozwojowe, ale nie znalazłam żadnych konkretnych informacji na ten temat)- płytki sen itp.

    Lilka niestety (co jej się kiedyś nie zdarzało) budzi się z płaczem, ale np. ok. 23 budzi się już bardzo zadowolona, jakby wiedziała, że zaraz ją weźmiemy do siebie - wtedy, gdy już się pobawi w łóżku, zasypia, co jakiś czas otwierając oczy i sprawdzając, czy jesteśmy obok:wink:

    Ja wolę się przemęczyć z nią w łóżku niż wstawać co 30 minut do łóżeczka i ją usypiać. Może u Ciebie wystarczy przysunąć łóżeczko do łóżka?
    Poza tym, jak czytałam na różnych forach, najpóźniej ok. roku to mija :devil:

    Przepraszam za elaborat ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 10th 2013 zmieniony
     permalink
    migg: Raz jest lepiej, raz gorzej, ostatnio budzi się co 15-20 minut dopóki nie weźmiemy jej do łóżka i nie położymy się z nią


    O to nie jesteśmy sami - mi też się tak ostatnio budzi, ale tylko dlatego, że kupa idzie i spać nie może:bigsmile: (ma to chyba po tatusiu)
    Wczoraj np. poszedł spać o 21 a obudził się o 22 i tak do 24 - i z nami w łóżku oglądał Kabarety i dyskutował śmiesznie z C. Pazurą:wink:
    Potem pięknie spał do 10 z przerwą godzinną na kupę:wink: (no i 2 karmienia).

    Właśnie wróciliśmy z kontroli u pediatry. Kacperek zdrowy, tylko jest jeden mały szkopuł - przypuszczenie jednak skazy białkowej!
    Zero nabiału!
    Czy któraś się na tym zna i może podpowiedzieć co w takim razie jeść?
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Dii, wszystko, prócz nabiału :) Jeśli to to, po tygodniu powinna być poprawa. Musisz tylko suplementowac wapń albo jeść brokuly, sezam, migdaly itp.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Ok, ale tak naprawdę nawet pasztet może zawierać śladowe ilości mleka, czy pieczywo... Jest jakaś stronka na ten temat podająca przykładowy jadłospis albo gdzie są wypisane dokładnie takie produkty? Szukam i znaleźć nie mogę.
    Najgorsze, że nie wiem co z mięsem. Czytam i czytam i raz piszą, że nie można królika, indyka i kurczaka, a raz, że tez nie można cielęciny i wołowiny. To co można? Dziczyznę?!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 10th 2013 zmieniony
     permalink
    No mój ma podejrzenie skazy białkowej i AZS. Wszystko nasiliło się jak odstawiłam go od cyca i był tylko na mm. Teraz jest na bebilon pepti no i wypryski praktycznie znikły ale bardzo ma suchą skórę na głowie i się mocno drapie. Macie może jakiś sprawdzony specyfik na takie swędzenie?? Bo używam bepanthenu i jako tako pomaga ale może jest coś lepszego.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Czy Wasze dzieci też tak uparcie patrzą na żarówki w domu? Moja potrafi tak patrzeć w jeden punkt przez długi czas, aż się martwie, żeby jej się coś z oczkami nie zrobiło, bo ja nawet na żarówkę spojrzeć nie mogę, a ona patrzy, patrzy i patrzy...
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Anecia84: Teraz jest na bebiko pepti


    Nie odbieraj tego, że się czepiam, ale chyba na bebilonie pepti,poprawiam żeby nikogo w błąd nie wprowadzać ;)

    Migg dziękuję za jakże cenny elaborat :D
    Trzymam za Was kciuki - za szybkie wyspanie ;P
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 10th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny poradźcie mi czy budzić mała na kąpiel o stałej porze. Mała je mniej więcej co 3 godz. kąpiel ustaliliśmy tak ok na 19. Wczoraj np. zjadła o 16 i przespała do 20 i szkoda mi było jej budzić, tak słodko spała..Dzisiaj jadła po 14 czyli mogę się spodziewać pobudki mniej więcej o 17 i do 19 na pewno jeszcze zaśnie...
    I budzić czy nie budzić????:cry:
    -- •••
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Dii, nie wolno wołowiny i cielęciny (bo to są krowy ;) - inne mięso możesz jeść. Trzeba czytać skład, bo właśnie często białka mleka ukrywają się w parówkach, wędlinach, ciasteczkach itp.
    Jeśli na obiad jadasz mięso z warzywami i ryżem/ziemniakami itp. to nie masz problemu. Nie możesz zabielać zup śmietaną, ale bez śmietany też są dobre.
    Co do śniadań/kolacji itp. to są wędliny, jajka (to nie nabiał, choć też może uczulać), pasty warzywne na bazie soi, ciecierzycy, soczewicy - gotowe w słoiczkach, dżemy itp. Ja się składem chleba nie przejmowałam, choć też warto sprawdzać, bo np. moja mama piecze chleb z mlekiem.
    Mleko możesz zastąpić mlekiem roślinnym. Pasuje do płatków, kawy itp. Nie należy przeginać z sojowym, bo soja zawiera fitoestrogeny, czyli roślinne żeńskie hormony, które przedostają się wraz z pokarmem.
    W zasadzie, to musisz zrezygnować tylko z serów i ciężko je zastąpić. Ja próbowałam jeść kozie, ale Lilce wychodziła wysypka.
    To chyba tyle. Ja nie jadłam nabiału między 2 a 7 miesiącem dziecka. Teraz czasami coś zjem (raz na tydzień dwa) i nic L. nie jest.

    Co do przepisów, to fajne są strony z przepisami wegańskimi (moje ulubione blogi to matkaweganka.blogspot.com i jadlonomia.com), bo w nich nie ma nabiału i jajek. Często z nich korzystam, mimo że jadam mięso.
    Ok. to ostatni elaborat dziś. Wieczorem będę sama zadawać pytania:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    A ja mam pytanie do Mam cycozwisków, kiedy chciałyscie sprawdzić czy Wasze dziecko pociągnie z butli to podałyście najpierw wodę czy Wasze mleko, tak dla testu...?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Magku, Tobie też życzę wielu spokojnych snów :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: A ja mam pytanie do Mam cycozwisków, kiedy chciałyscie sprawdzić czy Wasze dziecko pociągnie z butli to podałyście najpierw wodę czy Wasze mleko, tak dla testu...?


    Ciasto podawałam i wodę i herbatkę i u nas niestety lipa, przez miesiąc próbowałam nauczyć jej pić z butelki ale ona się nią tylko bawi, więc kupiłam kubeczek doidy cup i pięknie potrafi wypić, więc ja rezygnuje z butelki bo już nie ma chyba sensu się męczyć i dzieciaka stresować bo po 10 min próby był ryk
    --
  2.  permalink
    Sysiajaw, ja właśnie czekam na butelke Medeli i na Doidy cup i będziemy próbować. Jestem strasznie ciekawa tego Doidy Cup jak to się sprawdza... Toż przecież wygłąda jakby miało sie wszystko dziecku wylać..
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Malisiek: Czy Wasze dzieci też tak uparcie patrzą na żarówki w domu? Moja potrafi tak patrzeć w jeden punkt przez długi czas, aż się martwie, żeby jej się coś z oczkami nie zrobiło, bo ja nawet na żarówkę spojrzeć nie mogę, a ona patrzy, patrzy i patrzy...

    poczekaj aż zacznie się do nich uśmiechać i gadać - to dopiero będziesz się martwić :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    dziewczyny poradźcie mi czy budzić mała na kąpiel o stałej porze. Mała je mniej więcej co 3 godz. kąpiel ustaliliśmy tak ok na 19. Wczoraj np. zjadła o 16 i przespała do 20 i szkoda mi było jej budzić, tak słodko spała..Dzisiaj jadła po 14 czyli mogę się spodziewać pobudki mniej więcej o 17 i do 19 na pewno jeszcze zaśnie...
    I budzić czy nie budzić????:cry:
    -- •••
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Katka - wlasnie juz nie raz tu czytalam, ze pozniej jest problem, bo dzieciaczki prowadza ciagle rozmowy z zyrandolami:bigsmile:

    A ja, kurcze, od kilku dni nie wiem, o co Majce chodzi. Do poludnia jest fajna, spi sobie albo gada, a po poludniu sie zaczyna placz. I nie moge jej uspokoic - placze nawet przy cycu, a ja nie mam pojecia o co jej chodzi:confused:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    magku: [/quote][quote=magku]Nie odbieraj tego, że się czepiam, ale chyba na bebilonie pepti,poprawiam żeby nikogo w błąd nie wprowadzać ;)


    Tak tak masz racje już poprawiłam. nie wiem co mi to bebiko po głowie lata:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 10th 2013 zmieniony
     permalink
    kermitka82 a ile Twoje maleństwo ma tygodni/miesięcy? Ja bym zrobiła tak, że przeciągnęłabym ją dziś do 18 i wtedy bym wykąpała i spanko ;) Wczoraj to faktycznie bym jej nie budziła, ale jeśli częściej będzie się zdarzało tak, że np.o 17 ma pobudkę, to wówczas starałabym się ja wykąpać już o tej 18...wilk syty i owca cała - dziecka budzić nie musisz, a rytuał zachowany będzie... Ale tak jak napisałam na początku - nie wiem ile Twoja Mała ma tygodni/miesięcy i nie wiem ile minut można ją przeciągnąć, żeby nie była zbyt zmęczona, bo wówczas dzieciaki gorzej śpią...Może ustawiłabyś sobie suwaczek, byłby nam łatwiej służyć pomocą ;)

    Treść doklejona: 10.01.13 16:53
    Anecia84: Tak tak masz racje już poprawiłam. nie wiem co mi to bebiko po głowie lata:bigsmile:

    Nie myli się tylko ten co nic nie robi ;) Wszystko rozumiem ;) Poprawiłam Cię, żeby innych dziewczyn, które być może zainteresują się tematem hydrolizatu, nie wprowadzać w błąd ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Malisiek: Czy Wasze dzieci też tak uparcie patrzą na żarówki w domu?


    tak. Żarówki, żyrandole, okna są fascynujące . Nie można od nich wzroku oderwać.

    kermitka82: budzić czy nie budzić????


    ja swojego nie budziłam i kapałam później, ale warto próbować tak kierować rozkładem dnia żeby jednak kąpiel była o podobnej godzinie. Marcel robił mi takie niespodzianki z przesypianiem pory kąpieli jak był noworodkiem. Teraz się ogarnął. A nawet jak trzeba go uśpić to zazwyczaj śpi max 30 min wiec duzo nie przespi.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    migg dzięki. Wydaje mi się tylko, że jajka tez w takiej diecie trzeba wyeliminować... Dobra - jutro czas na zakupy...:confused:

    Treść doklejona: 10.01.13 16:57
    oranda: kermitka82: budzić czy nie budzić????

    Ja tez nie budziłam. Raz wykąpałam o 22 a raz mi się zdarzyło o 24, bo jakoś tak dziwnie się złożyło...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Dii: Ja tez nie budziłam. Raz wykąpałam o 22 a raz mi się zdarzyło o 24, bo jakoś tak dziwnie się złożyło...


    my z kolei np. jak wróciliśmy z wigili ok 21;30 to w ogole nie wykąpaliśmy i nic się nie stało. spal w nocy jak codzień.

    Treść doklejona: 10.01.13 17:12
    Dii: Czy któraś się na tym zna i może podpowiedzieć co w takim razie jeść?


    A jesteś pewna ze to skaza? U nas tez było podejrzenie a wcale skazy nie było. A tez odstawiłam nabiał. Jest to trudne bo mleko jest prawie we wszystkim. np w wędlinach jak pisze Migg, mogą być ilości śladowe (pytanie czy są i czy śladowe ilości tez szkodzą). Mi mama piekła taka mielonkę z kurczaka marchewki i papryki i to jadłam zamiast wędliny :smile:

    Treść doklejona: 10.01.13 17:19
    ah i ja jeszcze kozie mleko piłam, jest chyba nawet lepsze w smaku niż krowie..
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Oranda pewna nie jestem na 100%, ale tak lekarka mówiła. Ja bardziej podejrzewam, że to kwestia zmiany wody, w której jest kąpany, bo się przeprowadziliśmy. U mnie też się pojawiły podobne zmiany, tylko mniejsze - takie liszaje suche. A mały ma na udach, nad jednym cyckiemi teraz też na pupie się pokazały. I ma drobne kropeczki na brzuszku. Mama mi poradziła, żebym myła przez tydzień w przegotowanej wodzie i może to pomoże... Już sama nie wiem... A może dermatolog by powiedział coś więcej...? Warto iść z takim dzieciaczkiem?
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Moja przyjaciółka miała dziecko ze skazą (taka prawdziwą) i ona mi mówiła że jej córka najpierw miała wysypkę/suche szorstkie plamy w zgięciach łokci i kolan, pliczkach i na uszach/ za uszami tak że nawet miała oberwany płatek ucha. Małą to swędziało i widać było że chce się drapać. Dodatkowo bardzo płakała przy wieczornym karmieniu cytuję "aż się sina robiła". Wysypka się dopiero potem rozniosła dalej na ciało. Ponoć charakterystyczne są te zgięcia. Z każdym dniem było gorzej. Kurczę nie wiem co Ci poradzić. JA w skaze Marcelka nie wierzyłam ale odstawiłam na 2-4 tygodnie mleko "na wszelki wypadek". Niedawno do niego powróciłam i jest ok.
    Spróbuj wykluczyć a potem wrócić chyba nie ma innego wyjścia

    A próbowałaś posmarować np kremem emolium? Marcelek tez miał chwilę suche poliki ( przyczyna podejrzenia tej skazy) i mu po emolium ładnie zeszły.

    W dermatologa chyba nie warto inwestować, raczej dobry pediatra

    Treść doklejona: 10.01.13 18:15
    I jeszcze mi się przypomniało że ja sama osobiście na takie zmiany stosowałam maść z witaminą a i e robioną w aptece
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Dii jeżeli podejrzewasz że to woda to nie wiem czy będziesz w stanie kupować wodę butelkową i ją podgrzewać do kąpieli i wlewać do tego kalie. Jeżeli to woda to powinno zejść samo po wyeliminowaniu alergenu w twoim przypadku wody. Jeżeli nie zejdzie to znaczy ze to coś innego.
    Ja sama nie wiem czy mój ma skazę czy nie bo u małych dzieci na 100 % nie da się tego stwierdzić bo na testy są za małe. U mnie jest duża poprawa po wprowadzeniu mleka dla dzieci z alergią pokarmową. Dodatkowo muszę smarować i natłuszczać skórę głowy bo jest sucha i swędząca. Takie są objawy alergii i to jest 100 % pewne że ją ma. Ale na co też nie jestem pewna. Zmiany ma tylko na główce i nigdzie więcej.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Ja bym zrobiła tak jak radzi Oranda.
    Zresztą dokładnie to samo miałam z moim Filipkiem. Mały był strasznie wysypany, wszystko wskazywało na skazę białkową. Odstawiłam nabiał na 6 tygodni, co było dla mnie koszmarem, bo ja uwielbiam mleko i wszystko co mleczne. Po 6 tygodniach zaczęłam jeść nabiał, na początku troszkę, z każdym dniem więcej i obserwowałam i teraz jem bardzo dużo i nie ma ani jednej krostki, nic !!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Staś dzisiaj obrócił się z brzuszka na plecy 4 razy!!! :swingin::swingin::swingin:

    Ale jestem podekscytowana...:tooth:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    montenia: Frag, znasz juz nowy termin na kurs moze?


    Przepraszam, bo dopiero doczytałam - nie, jeszcze nic nie ma na stronie :(

    Co do żarówek / lampek - mojemu do tej pory nie przeszło. Tylko, że teraz piszczy, kwiczy i gada do nich... :D Ale już byle jaka lampka nie wprawia go w zachwyt. Musi być wyjątkowa i inna od tych, co do tej pory widział. Jeszcze jedno go od urodzenia zachwyca - takie rury, które są w sklepach nad sufitem zawieszone, srebrne i ogromne. W Almie takie mają i to było miejsce, gdzie natychmiast się zacieszał i zaczynał gadać :D I szczerze powiem, że wtedy po raz pierwszy podniosłam wtedy głowę, żeby zobaczyć co tam takiego jest, bo myślałam, że tam normalny sufit/kratki :D
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    No nic dzisiaj nie kąpiemy zobaczymy jak będzie jutro.....
    -- •••
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny. Kurcze wolałabym, żeby to była woda, ale z drugiej strony jak ją wyeliminować?
    Oranda no właśnie. A u nas nie jest zmiana na zgięciach (no czasem ma zaczerwienioną szyjkę) tylko w innych miejscach więc może to jednak nie skaza. Może ta lekarka się nie zna na tyle, żeby to rozpoznać, albo nie chce jej się w to bawić i najprościej było jej powiedzieć, ze to od mleka...
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 10th 2013 zmieniony
     permalink
    No ponoc lekarze czesto "diagnozuja" skaze, widac po forum... Sprobuj to posmarowac.

    Treść doklejona: 10.01.13 19:51
    Ah kermitka teraz widze po suwaczku ze twoje dziecie to malenstwo, to moze jej sie zdarzyc zaspac. Pozniej na pewno sie wyreguluje :)

    Isula gratulacje dla Stasia. Moj leniuch starszy a przekreca sie sporadycznie.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    My w ogóle kapiemy zazwyczaj co drugi dzień bo u nas to jak manewry wojenne i dzieciakom nic nie jest a zasypiają zarówno po kąpieli jak i bez niej. Z rytuałów mamy ubranie w pidżamkę, butla i buzi w czółko :)
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    oranda: Isula gratulacje dla Stasia. Moj leniuch starszy a przekreca sie sporadycznie.

    Dzięki :) Ja się strasznie zdziwiłam, że tak wcześnie.. Myślałam, że to przez przypadek, ale powtórzył jeszcze 3 razy :)

    My od urodzenia kąpiemy się co drugi dzień, rzadko zdarza nam się codziennie. Ale to dlatego, że po każdej kupie myjemy pupę pod bieżącą wodą no i z rytuałów mamy taką toaletę jak po kąpieli. Czyli myjemy buźkę wacikami z przegotowaną wodą, oczki, nosek, dajemy witaminkę i mały wie, że już nie ma żartów i trzeba spać ;)

    Treść doklejona: 10.01.13 20:15
    Malisiek - z tymi lampami u nas to samo :) zaciesza się do nich już grubo ponad miesiąc, a ostatnio łapie zawieszki wgapiając się w nie i nie chodzi tylko o światło z żarówki. Rano jak się obudzi to gapi się w okno jakby rozmyślał nie wiadomo o czym :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    U nas też jest koleżanka lampa.
    Odnośnie alergii to u nas lekarz powiedział, że wygląda na początek skazy białkowej. Buzia Kacperka jest wysypana czerwonymi kropeczkami, jest sucha i szorstka, na dole policzków ma czerwone szorstkie placki, a wysypka ciągnie się za uszy na główkę.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    No to u nas nie ma problemu z buźką poza czarnymi wągrami:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Majka miala takie krostki czerone na policzkach az do uszu, na czole, glowie I szyi. Zniklo po jakims czasie. Pozniej poliki znow sie zaczerwienily, dwa razy posmarowalam mascia sterydowa I przeszlo.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Dii: Może ta lekarka się nie zna na tyle, żeby to rozpoznać, albo nie chce jej się w to bawić i najprościej było jej powiedzieć, ze to od mleka...
    oranda: No ponoc lekarze czesto "diagnozuja" skaze, widac po forum..
    Potwierdzam ;) Ale prawda jest taka, że jeśli się nie sprawdzi, to się nie dowie. A jak długo używacie tej nowej wody? Bo możesz poczekać z 2-3 tygodnie, i jeśli nie będzie poprawy to dopiero wtedy odstawić nabiał. Bo jeśli teraz odstawisz, to może się okazać, że skóra jest lepsza, bo organizm przyzwyczaił się do nowej wody, a Ty pomyślisz, że od nabiału :wink: Aczkolwiek mi np. bez nabiału jest lepiej. Mam lepszą skórę (kiedyś miewałam non stop zapalenia skóry), mniejszy katar itp., więc nie wracam do niego.

    A teraz moje pytanie :)
    Kiedy można zacząć zauważać, że dziecko ma tendencje do prawo/leworęczności? Tzn. jeśli teraz Lilka częściej je lewą ręką i w ogóle ma ją chyba bardziej sprawną, to znaczy, że będzie leworęczna? Czy to jeszcze za wcześnie?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    migg: Kiedy można zacząć zauważać, że dziecko ma tendencje do prawo/leworęczności? Tzn. jeśli teraz Lilka częściej je lewą ręką i w ogóle ma ją chyba bardziej sprawną, to znaczy, że będzie leworęczna? Czy to jeszcze za wcześnie?

    Myślę, że za wcześnie. Mojemu dziecku do tej pory zdarza się posługiwać prawą lub lewą. Czasem (np.podczas obiadu) obiema:cool: Tzn. trzyma dwa widelce lub dwie łyżki:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    dziewczyny jeżeli dziecko nie je nic poza cycem to co można zrobić? Synek ma kreskę na górnym dziąsełku, chyba idzie mu ząb, może dlatego od trzech dni nie chce otwierać buzi przy jedzeniu łyżeczką, nie daje się nawet dotknąć przy buzi. Powinien jeść mięsko, żółko, owoce bo miał anemię. Nie wiem co mam robić, martwię się, że mi spadnie z wagi. Iść do lekarza?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    azja, a jadł już normalnie łyżeczką, czy nie bardzo chciał? Bo jeśli to dopiero początki to nic dziwnego, czasem dzieci zupełnie nie chcą. U mnie Patka zaciskała buziaka, a ja jej sukcesywnie proponowałam - czasem 1 łyżeczkę zjadła, czasem 2 :) Teraz wsuwa jak zła.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    migg: A jak długo używacie tej nowej wody?

    Od 29 grudnia czyli prawie 2 tygodnie a te liszaje są od ponad tygodnia. Czyli wyskoczyło to jakieś 2-3 dni po przeprowadzce. Było ich zdecydowanie mniej niż jest obecnie. Od 2 dni ma to dodatkowo właśnie na klacie.
    migg: Kiedy można zacząć zauważać, że dziecko ma tendencje do prawo/leworęczności?

    Pewnie moja wypowiedź ci się nie przyda, ale mi teściowa zapowiadała, że jak po porodzie będę przystawiała od razu Kacperka do cyca to koniecznie do prawego, bo ona mojego męża jako jedynego przystawiła do lewego i jest leworęczny a reszta rodzeństwa nie:tongue:
    Ja przystawiłam do lewego bo było mi wygodniej więc nie wiem jak to się rozwinie...:wink:
    --
  3.  permalink
    Azja, Krzysiowi na praktycznie identycznym etapie wychodziły dolne jedynki i było to samo, tylko cyc. I tak przez tydzień.
    Ja bym nie szła do lekarza, bo co Ci lekarz wymyśli? Jak nie chce zjeść, to go nie zmusisz.
    A co do anemii- Krzyś długo się z tym borykał, ale jak wyniki były ok, to nadal był na samym cycu
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    _sushi_: Tzn. trzyma dwa widelce lub dwie łyżki:tooth:
    Czyli to nie mija tak szybko, jak sądziłam :bigsmile: Dzięki!

    Dii: że jak po porodzie będę przystawiała od razu Kacperka do cyca to koniecznie do prawego, bo ona mojego męża jako jedynego przystawiła do lewego i jest leworęczny a reszta rodzeństwa nie:tongue:
    Też przystawiłam do lewego:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 10th 2013
     permalink
    Dii, a jak te liszaje wyglądają? Czy to są takie plamki suchej skóry?
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJan 11th 2013
     permalink
    Isiula gratulacje dla Stasia pięknie trzyma główkę o obrocie nie wspomnę :whorship:

    A moje dziecko chyba ma skok bo taki marudny jak nigdy dotąd ... po wyeliminowaniu wszystkich dolegliwości które mogłyby go dopaść moja diagnoza brzmi: drugi skok rozwojowy :tooth: ..heheheeh
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.