Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    ostatnie pytanie a jak wypluje smoczek to podchodzić i podawać czy nie,....?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Moje Najmniejsze dziecko było dziś u "cioci" i masakra :cry: Jola zabrała ją po 8.30 po drodze mała spała u nich w domu się obudziła i zaczęła się jazda i płacz i nic nie pomagało. Nie chciała jeść spać ciągle płakała, wytrzymali do 11, przenieśli się do mnie do domu no i po 12 mnie ściągnęli - dłużej nie mieli serca sie nad nią pastwić. Przez ten czas nie zjadła nic, ani butelki ani słoiczka ani nawet domowej zupki :cry: Przytuliła się do cyca i z chlipaniem zasnęła śpi bardzo niespokojnie :( Miałąm ochotę usiąść i płakać
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    And ojejuniu - poprzytulaj Weronisię - wszystko będzie dobrze.

    Wydra ja nie podawałam smoka jak maluchy go wypluły :wink:
  1.  permalink
    And- moze na pierwszy raz z kims obcym to za duzo zmian...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Też to sobie Aga pomyślałam ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Aguś ona Jolę zna ale nigdy nie została u niej sama i z nią sama :( Czekam na M i muszę wyjść wrrr aż mi jej szkoda durna jestem ale chciałam dobrze :cry:
    --
  2.  permalink
    Oj And- wiadomo... Może niech ta Jola zostanie z nią najpierw na pół h, potem na całą godzinę itp...?
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ja podaje smoka jak juz bardzo placze a tak to nie
    --
  3.  permalink
    A propos zasypiania- moja hania nie poddaje się bez walki. Wczoraj w ciągu dnia juz nie płakała, ale dziś znów przez 15 min:cry:
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Dziewczyny Kamil leży w łóżeczku pieluszka na główce przekręca się z boku na bok i nie płacze.Zachowuje się tak jak we wózku gdy go woziłam ,żeby zasnął.Normalnie dziecko mi zasypia samo!!!!!!!Pierwsza próba poszła za łatwo:D
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    aga1976: Oj And- wiadomo... Może niech ta Jola zostanie z nią najpierw na pół h, potem na całą godzinę itp...?
    Wiesz w weekend jej nie było by dało się jakoś tak zrobić. A po dzisiaj nie wiem czy Weronik będzie w stanie na nią jutro patrzeć. Chyba Ania nie pójdzie do szkoły i razem zostaną z nią u nas - jeszcze niew iem muszę z And porozmawiać co dalej i jak dalej to ma wyglądać bo miało go dziś nie być 3-4 godziny a nie ma go od 8 rano - chwilkę po 13 dzwonił że już wraca do domu tylko to JUŻ tak długo trwa
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Brawa dla Kamilka :cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    And może Mała miała zły dzień ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Aga swego czasu pamiętam jak moje chłopaki tez protestowały płaczem - mój M też nie był zadowolony, ale jak był w pracy to przynajmniej nie słyszał tego płaczu :wink:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Hura kolejne zasnieci po 2 minutach suuuuuper:boogie:
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    moj Igus od malego sam zasypia,powinnas sie Wyderko tylko cieszyc,ze dosc 'bezbolesnie"ci to poszlo.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Kachula1 Cieszę sie i to ogromnie:)to pierwsza próba i udana oby reszta i wieczór tez takie były.

    Mamadusi Brawa dla Klaudii:)):cheer::clap::thumbup:dzielna z niej dziewczynka:)

    Kamil spał sam 30 min ,właśnie się obudził nie jest źle spał 15 minut krócej niź wożąc wózkiem:):rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Moje gratulacje,caluski dla Kamilka :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Klaudia spi juz 1 godz i 15 min chyba jak to AniaM powiada dziecko zatrybilo :swingin::rolling::jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    kurcze, widzę, że każde dzieciątko tutaj w miarę szybko uczy się samo zasypiać. A czy myślicie dziewczyny, że da się tak nauczyć dziecko od urodzenia?

    Izunia to o przestępstwie to jakiś znany profesor powiedział, ale nie pamiętam nazwiska, z tym, że to było raczej w kontekście usypiania dziecka na siłę, bo powinno na dobę spać tyle i tyle godzin, tzn ja to tak zrozumiałam :))
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Znów bez problemów zjadł jabluszko,wypił mleczko,poczekaliśmy chwilę odbiło się,mała zabawa przytulanko i te sprawy,włożyłam do łóżeczka smoczuś pieluszka i bez niczego śpimy.Jestem w niemałym szoku.
    Izunia jak ja bym wiedziała że to tak będzie wyglądało to bym szybciej działała i by już dawno spał w łóżeczku :)
    Mamadusi córce widocznie się spodobało ,ma wygodnie ciepło:) super a i Ty pewnie odpoczniesz i wiecej w domu zrobisz co za ulga:)
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Harpijka moje dziecię śpi od początku w łóżeczku miał kilka dni kiedy to on płakał bo się buntował przed spaniem, ostatnio czw, pt na rączkach zasypiał a połozony się budził, ale w sobotę znowu mimo jego protestów był test charakterów, kapitulował po 30 minutach a niedziela już ok dziecko wróciło do normy i dziś prawie cały dzionek odsypia:-), wystarczy że na chwilke odłoże go do łóżeczka a gangreniak zasypia i sobie śpi
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    harpijka: kurcze, widzę, że każde dzieciątko tutaj w miarę szybko uczy się samo zasypiać. A czy myślicie dziewczyny, że da się tak nauczyć dziecko od urodzenia?
    Zarówno Weronika i Gabi od początku spały w swoich łóżeczkach. Dostałam po tyłku jak Kuba był mały bo go tak nauczyliśmy że do ponad roku zasypiał jedynie na rękach bujany a do tego musiał mieć guziki które melendał w palcach. Weronik najczęściej zasypia na rękach, ale M mówi że czasami jak ja na chwilkę włoży do łóżeczka i idzie do kuchni wraca a dziecko spi - więc jak najedzona i ma sucho sama też zasypia
    --
  4.  permalink
    A ja myslę,ze duzo zalezy od charakteru dziecka i wytrzymalości mamy:wink:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Aga bylam dzis w realu i skusilam sie jeszcze na jedna zielona i sa po 7 zeczywiscie szkoda ze nie bylo zoltych
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    witam, nie było mnie z rana, bo dziś i cały tydzien w domku z M.
    Dziewczyny jestem pełna podziwu dla Was że tak dzielnie walczycie z usypianiem w łóżeczku.
    Co do @ ja chyba się z nią przywitam jak przestanę karmić, a na razie mam zamiar do maja czyli do roku Matusia a co potem zobaczymy, a jakie Wy karmiące macie postanowienia??
    November cieszę sie że Cyrylo wraca do zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    My do roku jak sie da o co prosze kazdego dnia bozie ale to nie od nas zalerzy
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Mamodusi dasz rade :bigsmile:
    co do zakupów w auchan to niestety na Mata już nic nie było, a w różowe go nie ubiorę.ale za to dostał zabawkę, M chciał mu kupić laptopa ale zostalismy przy tym
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Dzieki Myszorko a zabawka super duzo kosztowala ??????
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 14th 2008 zmieniony
     permalink
    dziewcyzny BRAWO dla Was i dzieciakow!!! dla was bo jestescie takie dzielne i konsekwentne dla malcow za ladne zasypianie!!! :clap::clap::clap::clap::clap:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Myszorka fajne sa te stoly edukacyjne, no i najwazniejsze ze radoche sprawiaja, na razie w prawdzie maly nie siegnie ale pozniej jak sie bedzie bawil na stojaco to jak znalazl...

    a jesli idzie do karmienie to ja bede odzwyczajala Krzysia w wakacje czyli tez jak skonczy rok
  5.  permalink
    to wyglada na to ,ze zostałam sama....moje dziecie tylkow nocy spi w łóżeczku,w dzien upodobał sobie wózek albo mamusi raczki..
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ciacho najwyzsza pora to zmienic :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ciacho nie jestes sama - Krzys zasypia na cycku lub lulany na reku i w dzien i wieczorem tyle ze spi pozniej w nocy w lozeczku albo u nas na lozku w dzien. ja nie dam rady psychicznie przejsc przez placz i nawet nie probuje. nie jest to dla mnie az tak uciazliwe a odchyly i dluzsze wiszenie zdarzaja sie co raz rzadziej
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Witam wieczorem :wink: Moje Słonka już też zasnęły - same w łóżeczkach :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Moja Poczwarka zasnęła po 18 i śpi do tej pory wcześniej spała w wózku godzinę ale też bardzo paskudnie i niespokojnie
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJan 14th 2008 zmieniony
     permalink
    ja po wieczornej kąpieli daje butle i jak mała ją konczy to już spi ,tak że tylko kłade ją do łóżeczka i tak już spi do rana ,a w ciągu dnia jak widze że trze oczka to kłade ją na podusi i wystarczy że ją trochę poprzytulam i zasypia :)) z tym że wtedy nie kłade jej do łóżeczka tylko zostawiam na naszym łóżku.Czytałam raz jak można dziecku zasugerowac kiedy jest noc a kiedy dzień , więc na noc dziecko spi w łóżeczku a w dzien w wózku lub na łóżku rodziców i wtedy załapuje :))) ja to robiłam od pierwszych dni po szpitalu i od początku mała przesypiała noce ( z dokarmieniami) i nie ma żadnych histerii i płaczów.
    Ma od początku pokazane co i jak i spokój:wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
  6.  permalink
    Zibi - wszystko ma swoje plusy i minusy. Na razie Oli jest mała, więc raczej sama się nie sturla. Poza tym np ja mam psa,więc bałabym sie zostawić Hanię śpiącą na naszym łózku
    Wydaje mi się także,ze sporo zalezy od tego, jak dużą dziecko ma potrzebę ssania.

    No i widzę ,że zapoczątkowałyśmy "pospolite ruszenie" z samodzielnym zasypianiem:tooth:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ja też mam w planach karmić do roku, może do 1,5 ale zobaczymy jak to będzie :wink:
  7.  permalink
    ja bym chciala do 8 miesięcy- ale mam poważne obawy co bedzie, jak wrócę do pracy:confused:
    No cóż - najwyżej zakonczymy na 6 miesiącach, chociaż nie wiem jak to przeżyję :neutral:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ja też się trochę martwię jak to będzie jak wrócę do pracy, ale zobaczymy... W każdym razie bardzo chciałabym nadal karmić...
  8.  permalink
    jemma- tylko widzisz- ja ma powazny kłopot z odciąganiem mleka... Po prostu nie jestem w stanie:(

    No dobra- ale żeby nie było tak jęcząco:
    Myslałyście o tym co zrobicie jak przestaniecie karmić? Bo ja wypiję duuużo ginu z tonikiem, kupie sobie fajny stanik, bo tych z klapkami mam juz dosc no i jakąs koszule nocną, przy której kupnie będę myslała wylącznie o jej wyglądzie a nie o tym, czy się z przodu rozpina i czy łatwo ją zadzierać do góry :tooth:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Jemma - Gabrysie karmilam 18mieisecy, nie bylo problemu z jej odzwyczajeniem i od razu zaczelam jej podawac nabial zamiast mojego mleka tak ze nie znala smaku mieszanki

    Aga a ty nosisz staniki z klapami??? ja juz od dawna nie. nosze za to bawelniane lub sportowe wygodne topy.

    a co zrobie hmmmm... nie poprzestane na 1 szklaneczce whisky on the rocks :)
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    AgnieszkaC ja miałam bardzo podobnie :cry: Jemma miała na myśli mnie. Niestety rzadko tu zaglądam, więc w sumie mogła Ci podać namiary na moje PW :wink:

    To było tak:
    Miałam cesarkę, ale nie przestawałam krwawić. Bywało, że krwawienie się zmniejszało, czasem tylko plamiłam, a potem znów zaczynałam mocniej krwawić. Ta krew była ciemna, ze śluzem. W końcu po 2,5 m-cach krwawienia prawie bez przerwy poszłam do lekarza. Okazało się, że mam coś w macicy co nie pozwala jej się obkurczyć do końca. Dostałam skierowanie na łyżeczkowanie (rozpoznanie: kawałek łożyska). Po zabiegu krwawienie ustąpiło. Potem pojawiły się plamienia, lekkie krwawienia gdy więcej karmiłam. W końcu po kolejnych 2 tyg. przestałam krwawić. Zaraz po tym dostałam @ hihi. W sumie nie miałam w ogóle wolności od krwawienia :cry: Udostępniony jest mój cykl z analizą krwawień (sama końcówka całej historii), jak masz ochotę to zerknij -> Inez - wykres na 28dni.pl

    Wracając jednak do tego co powinnaś zrobić. Nie lekceważ tego, zgłoś się do lekarza, zrobi Ci USG, sprawdzi czy to nie jakiś stan zapalny (też się zdarzają) i będzie wiadomo co się dzieje. Jak nie będzie pewności to w razie potrzeby idź na histerioskopię (oglądanie dna macicy podczas łyżeczkowania). To daje pełny obraz tego, co dzieje się w macicy :wink: Ja czekałam zbyt długo, jeszcze troszkę i to łożysko mogłoby zacząć gnić :cry: Trzymam kciuki i daj znać co i jak po wizycie u ginka :wink:
    Pozdrawiam
    --
  9.  permalink
    No tak aniu- ale nauczycielski etat to połowa zwykłego etatu...
    Ja nie noszę topów, bo się boję,żeby mi cycki nie oklapły :tooth:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Haha, no to ja sie wyspowiadam: ja marzę o papierosie :shamed: i zakrapianej imprezie. W karmieniu denerwuje mnie to, że niby mam niezłe cycki ale jak tu się ubrać jak jeden cycek mały wypróżniony a drugi pęka od mleka :confused: . Poza tym wkurza mnie, że wszystkie bluzki zrobiły się nagle takie przykrótkie ...
    Z tych biustonoszy z klapką już dawno zrezygnowałam, nosze normalne, zapinane z przodu i tylko odchylam miseczkę.
  10.  permalink
    Ja tez paliłam prze Hanutkowa ciążą i czasem mi się śnia te moje slimki mentolowe... Ech...
    No ale nie zamierzam wrócic do palenia- za dużo mnie kosztowało wyjście z nalogu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Aga zalezy jakie masz te topy. te z krzyzakiem na plecach sa jak najbardziej ok... zreszta mi i tak najwygodniej chodzic bez stanika :)

    Jemma no papierosy to bys mogla juz sobie odpuscic :P
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Ja paliłam "okazyjnie" i czasem mi tak brakuje tego papieroska przy piwku ...
    Aniu no pewnie, że bym mogła, to znaczy powinnam, ale M pali i czuję, ze jak tylko będę mogła to zapalę ...
  11.  permalink
    Aniu- nie mam zadnych- ja po prostu lubię biustonosze:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.