Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    aravls: A, jeszcze co do mleka sojowego, to proponuję się upewnić, czy można je spożywać w czasie laktacji. Na pewno w nadmiarze (jako zamiennik nabiału) jest przeciwwskazane w ciąży, bo zawiera fitoestrogeny, nie wiem, czy to samo nie dotyczy okresu laktacji.

    Ja piłam i nic się nie działo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    A ja już nigdy w życiu nie napiszę tutaj nic dobrego o spaniu mojego Stasia, bo cholercia nie wiem jak to działa, ale zawsze jak go tutaj pochwalę w tej kwestii to momentalnie się psuje:cry:
    Nie spał prawie cały dzień tylko drobne drzemki i budził się z płaczem. Już nawet zęby podejrzewaliśmy, bo kolka to nie była. Miałam najgorsze urodziny ever:sad: idę spać bo padam na twarz i podejrzewam, że noc też będzie ciekawa.. ehhh..
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Isiula 100 lat!!! ups...a ja chcialam mojego pochwalic ale widze ze lepiej cicho siedziec :)
    Dii ja pije kawke bezkofeinowa lub zbozowa z mleczkiem ryzowym -jak dla mnie pychotka :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, wklejam informację o nietolerancji pokarmowej i wyprysku skórnym u niemowląt karmionych piersią. Źródło: Medycyna Praktyczna, lek. med. Monika Żukowska-Rubik, dr med. Anna Oslislo, Międzynarodowi Konsultanci Laktacyjni.
    - U niemowlęcia karmionego wyłącznie piersią pojawił się wyprysk atopowy. Stwierdzono uczulenie na białko mleka krowiego. Objawy utrzymują się mimo zalecenia matce niespożywania produktów mlecznych i mięsa wołowego. Czy należy odstawić dziecko od piersi i karmić hydrolizatem białka o znacznym stopniu hydrolizy?
    - Alergia pokarmowa występuje u 0,5-2% niemowląt żywionych mlekiem matki, częściej u dzieci z rodzin atopowych. Poprzez mleko matki najczęściej uczulają takie składniki, jak: mleko krowie i jego przetwory, mięso wołowe i cielęcina, jaja, pszenica, soja, orzechy, ryby, owoce cytrusowe i czekolada (owoce cytrusowe i czekolada często podawane są w piśmiennictwie polskim, a bardzo rzadko w zachodnim - przyp. red.).
    Dziecka z rozpoznanym wypryskiem atopowym nie należy odstawiać od piersi, przeciwnie - zalecić karmienie naturalne zgodnie z aktualnie obowiązującymi rekomendacjami. Właściwe postępowanie w takim przypadku polega na ustaleniu diety dla matki, z wyeliminowaniem produktów powszechnie znanych jako uczulające oraz tych, które matka uważa za podejrzane. Druga metoda polega na ułożeniu diety opartej na kilku bezpiecznych składnikach (np. ryż, indyk, królik, brokuły, ziemniaki, oliwa z oliwek i in.), stosowaniu jej do ustąpienia u dziecka objawów uczulenia (zwykle 5-10 dni), a następnie stopniowym dokładaniu (co 3-4 dni) innych produktów w coraz większej ilości. Trzeba jednak pamiętać, że nadwrażliwość pokarmowa odgrywa rolę w mniej niż 10% przypadków atopowego zapalenia skóry. Zalecanie matce diety eliminacyjnej wyłącznie na podstawie wyników badań laboratoryjnych wykrywających IgE-zależne alergie u dziecka jest niewłaściwe. Eliminacyjną dietę matki należy uzupełniać preparatem mlekozastępczym o znacznym stopniu hydrolizy, preparatami wapnia, magnezu i witaminy D3. Objawy AZS należy leczyć zgodnie z obowiązującymi zaleceniami.
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Isiula sto lat:flowers:

    Dii ja u Jasia właśnie wczoraj przed kąpielą zauważyłam coś podobnego-ma szorstka skórę na kolanach i łokciach. Głównie po zewnętrznej stronie(wewnątrz to ma chyba pod jednym kolanem tylko). Na główce na razie nie ma żadnych zmian(chociaż w tej Jego czuprynce to też ciężko cokolwiek zobaczyć), no i na buzi znów czasami zaczęła pojawiać się wysypka w postaci czerwonych punktów. Diety mojej nie zmieniałam, woda ta sama, kosmetyki również bez zmian. Czy to są pierwsze objawy skazy czy alergii na coś innego?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Jakie macie pomysły na prezenty dla dziadków na Dień Babci i Dziadka? Szukam w głowie jakiegoś oryginalnego pomysłu, ale jakoś tak mi nie przychodzi nic fajnego na mysl...
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ulcia ja robię fotokalendarz :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    rumba: Ulcia ja robię fotokalendarz :)

    No własnie fotokalendarz dostali na gwiazdkę ;-) i przeżywają go jak mrówka okres :devil::wink:
    Ale własnie chyba wymyśliłam - zrobię im koszulki z nadrukiem typu "Najfajniejsza babcia na świecie" itp....
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Violet może być...
    Aravls dzięki za artykuł.
    Dzisiaj rano znowu zanikły zmiany, zostały tylko suche miejsca i znowu mam wątpliwości co do zmiany diety... A na wieczór znowu będzie powtórka!
    Każda z nas (prawie każda) opisuje inne miejsca występowania uczulenia więc to mogą być chyba inne przyczyny... Sama nie wiem. Kolana i łokcie, jak u Violet to trochę coś innego, bo to może być pewnie przesuszona skóra, czy coś takiego... Nie znam się. A n a polikach te zmiany to typowa pewnie skaza białkowa. U nas buźka daleka od takich zmian a główka bez zastrzeżeń. Więc naprawdę ciężko to zdefiniować i uznać tą samą przyczynę.
    Była wczoraj u mnie koleżanka z 2-letnim dzieciaczkiem. U niej były straszne problemy, bo występowały zmiany na całym ciele, miał AZS prawdopodobnie. Też była na diecie bezmlecznej. Z mięs jadła tylko królika, jak nie mogła karmić piersią to miała mleko skąś tam sprowadzane. Zobaczyła te zmiany u mojego Kacperka i powiedziała, że ciężko powiedzieć, bo u niej to inaczej wyglądało. Z resztą do końca nawet nie wiadomo czy to była alergia na mleko, czy coś innego, nawet w szpitalu byli pare razy z tego powodu i nie wykryli od czego to. Dzieciaczek miał takie ranki na twarzy, że lekarze nie dawali szans że to się wyleczy w 100%, że zostaną blizny - a teraz po tym ani śladu. Mimo wszystko powiedziała, że pediatrzy zawsze na początek zakładają skazę białkową, bo to się wyklucza w pierwszej kolejności. Ale ja stale upieram się przy tej zmianie wody!:devil: niewiedzieć czemu!

    No nic. Czekam na relacje od Rumby.
    Linden mleczko ryżowe? Nie próbowałam:confused: Też zbożówkę piję, ale rano jedną zwykłą rozpuszczalną albo z ekspresu - inaczej głowa mnie boli...Musi być kofeina!:smile:

    Treść doklejona: 14.01.13 10:22
    Rumba o której masz tą wizytę?
    Ulcia może ramka ze zdjęciem - skromnie... ? Chociaż jak mają całą książkę ze zdjęciami... Hmm.. Ciężki temat...
    --
  1.  permalink
    Hmm.. A kiedy Dzien Babci i Dziadka..?:shamed:

    A czy któraś z Was ma koderkę jedwabną..? Dostałam dziś i mam wrażenie że jest strasznie cieniutka... Czy to coś grzeje czy lepiej przykryć dodatkowym kocykiem? U mnie w sypialni jest 20C.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    <strong>Kapelusznicku </strong>wydaje mi się, że Egipt z tak małym dzieckiem to średni pomysł. Po pierwsze, totalnie inny klimat. Po drugie, zmiana wody. Następnie zwróć uwagę, że akurat 6 miesięcy to moment wzbogacania diety. I jeszcze jedno, co mi przychodzi do głowy - opieka zdrowotna. Nie byłam akurat w Egipcie, podejrzewam, że w kurortach jest w miarę ok, ale z lekarzami trzeba się móc dobrze dogadać - opisać ewentualne objawy itd. To już Ty możesz sobie odpowiedzieć, jakie masz w tym zakresie możliwości.
    Reasumując, gdy Marta miała 7 miesięcy pojechaliśmy z nią do Włoch, mieszkaliśmy w domku na campingu. Było super. Ale wybierając miejsce analizowałam to, co wyżej wymieniłam.
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Isula najlepszego, u mnie z tym spaniem podobnie tylko po wizytach w sklepach na miescie, kokardki sa czerwone ale 2 razy niewystarczyly i niby przesady ale cos w tym jest.
    Ulcia ja co prawda 5 lat temu ale kupilam martynce spioszki z Kochamm moja Babcie/Dziadka i robilam zdj. Do ramki ale sie cieszyli i to bylo prawie jak od Martynki.aha kupione w smyku teraz maluszki tez ubralam i w ramkach juz u dziadkow.
    A ja mam dziwny problem no powiedzmy ze problem -henio nosi juz 3ki pampersy fajne ladnie chlona ale jak lezy najgozej w nocy tak cos sie mu robi ze siury bokiem wylatuja i body spiochy zaraz mokre ,przescieradlo do przebrania ,wlasnie nawet na 3ki zmienilam ,nie smaruje niczym pupki ,siurak w dol a i tak wylata .macie jakis pomysl???

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.01.13 10:38</span>
    Ciasto moja Martynka byla prezentem na dzien babci i dziadka 21-22 Styczen
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    U nas kiedyś też się zalewał jak za lekko zapięłam pampersa, ale nie wiem czy u ciebie jest to samo...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Edziu u nas czasem tak jest i tez nie ma to sposobu. ..Fran spi w pajacu tylko i wkladam go w spiworek;) i wtedy tylko spiworek rano piore i nie mam sposobu rzeby nie przesikiwał.Wyprobowalam juz prawie wszystkie pieluchy.
    --
  2.  permalink
    Brombap
    no włąsnie tak się też zastanawiam, bardziej to nad klimatem, bo w sumie woda to butelkowana a dodatkowe jedzenie na ten tydzien to bym wzięła słoiczki. Nosi mnie już bardzo, bo nie pamiętam kiedy tyle czasu siedziałam na tyłku w domu. Chciałabym się dosłonecznć a w marcu też myślę nie będzie tam jakichś super upałów. A jak Twoja Mała zniosła podróż?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    To zdjecie w takim Body - fajny pomysł ;-)
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    No i ja myslam ze tylko on taki ewenement , Dii tez probowalam- ze za slabo zapiete ae zaczelam mocniej to 2 razy sie obruci ,zeslizguja siE z brzucaha(a ma dyuzego tego brzuchola) i juz zwiniety pampers pod nim .
    Apropo spania Kluchy spiace Henio padl-Zosia niemogla zasnac , Henio sie obudzil Zosia zasnela.... i mama nic nie po robi...:confused:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.01.13 10:55</span>
    Ulcia to poszperaj w necie moze gdzies takie beda:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Kapelusznicku, pisząc o wodzie myślałam nie tylko o piciu, ale też myciu.
    Marta, od ukończenia mniej więcej miesiąca, bardzo dobrze znosiła podróże. Nawet długie:-) Teraz, jako 3-latka, dopytuje, kiedy pojedziemy znowu na wyprawę (sama proponuje by jechać - cytuję - do Holandii zobaczyć znowu Myszkę Miki i Wieżę Eiffla:-)
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Kapelusznick, ja bym zostala jednak w EU, np. Hiszpania, Portugalia itd. Opieka medyczna w razie "W" duzo lepsza, ale i tak przy wyjezdzie trzeba pamietac o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym. My sie wybieramy na Majorke latem.
    Moja starsza, jak miala pare miesiecy zlapala na wyjezdzie taka biegunke, ze najpierw kroplowki dostawala a potem szybki powrot i do szpitala jeszcze bo stracila chyba z poltora kilo z wagi. A tez niby na sloiczkach i bezpiecznej wodzie. A stalo sie to na wyjezdzie do Polski (my w Niemczech mieszkamy). Zreszta moj maz i starsza przyzwyczajeni do naszej wody, to na wyjazdach nawet zeby myja mineralna, bo biegunki dostaja od wody bedac w Polsce, a co dopiero w Egipcie. :wink:
    --
  3.  permalink
    no fakt nad myciem też zaczęłam kombinować jakby się obejść bez miejscowej wody :-) no ale też wlaśnie mam wątpliwości, więc chyba będzie lepiej zmienić kierunek
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ja też bym Egipt odradzała, chociaż uwielbiam ten kraj i już kilka razy byliśmy. W ciąży zdecydowaliśmy się na Turcję, bo jednak i opieka medyczna lepsza w razie czego, i lot krótszy, i nigdy tam problemów żołądkowych nie miałam. W ośrodku, w którym byliśmy, było sporo rodzin z malutkimi dziećmi, ale nie aż tak małymi jak 6-miesięczne. Tak jak dziewczyny piszą, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie Europa, może Grecja?
    A co do wieku, to ja bym z 6-miesięczniakiem nie leciała, bo przecież takie dziecko jeszcze nie siedzi, a z gondolą się pchać to średnio jak dla mnie. Wolałabym kilka miesięcy później.
    My z tym roku planujemy jednak polskie morze latem, no i zimą nartki. Za rok pewnie gdzieś polecimy.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Edzia a ty już 3-ki zakładasz? My jeszcze 2 używamy, bo 3 za duże... Hmm

    Treść doklejona: 14.01.13 11:26
    Ojej zobaczyłam właśnie na suwaczku, że my już 3 miesiące mamy!!!!!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ul_cia - u nas są skomputeryzowani i robimy podkładki pod myszkę ze zdjęciem Tosi
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Dii, tak jak u Was wyglądają często zmiany spowodowane alergią na coś. Typowe jest też, że po nocy zmiany bledną, a po całym dniu, gdy dziecko więcej się rusza i ubranko obciera skórę oraz po kąpieli zaogniają się. Możesz spróbować kąpać Kacperka w ciut chłodniejszej wodzie - czasami pomaga.
    Musisz też ustalić na co Kacperek tak reaguje - czy woda, czy rzeczywiście nabiał.

    aravls: Poprzez mleko matki najczęściej uczulają takie składniki, jak: mleko krowie i jego przetwory, mięso wołowe i cielęcina, jaja, pszenica, soja, orzechy, ryby, owoce cytrusowe i czekolada

    ja bym tu jeszcze dorzuciła owoce małopestkowe, a w szczególności paprykę i pomidory.

    Nam alergolog przy diecie eliminacyjnej zalecała odstawienie potencjalnych alergenów na 4 tygodnie, a potem wprowadzanie nowości w odstępach tygodniowych. I bardzo dobrze się to sprawdziło.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Jejku jakiego ja mam dzisiaj lenia. Młody ma drzemkę a mi się nawet nie chce przebrać z piżamy. Mam tak zawsze jak mąż jedzie do pracy, a dzisiaj właśnie pojechał na co najmniej tydzień.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ul_cia: Jakie macie pomysły na prezenty dla dziadków na Dień Babci i Dziadka?
    Ale bym wtopiła! W ogóle bym zapomniała o tych dniach :shamed: Merci :tooth:
    A z jakiej firmy fotoksiążki polecacie? Co by jakość i cena były rozsądne?
    Isiula, wszystkiego naj!
    Dii, zdrówka dla Kaceprka!
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Lusieńka kończy dziś 5 miesięcy. :))
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Dii, jak jest skaza bialkowa wystepuje tez w zgieciach kolach,lokci,moze byc za uszami. U Ciebie moze byc to faktycznie zmiana wody,smaruj tym bepanthenem i przemywaj cetaphilem.
    Olenkaka, ja robilam fotoksiazki w Rossman.Wyszly super!
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    U nas uczulenie (najprawdopodobniej skaza) pojawiło się na buzi i na głowie za uszami. Zmieniłam mleko na ha i pomału ustepuje ale została bardzo sucha skóra, a na głowie się łuszczy. Smaruję bephantenem i nie wiem czym jeszcze mogłabym nawilżyć?

    Czy krochmal stosuje się tylko na odparzenia czy na suchą skórę też pomoże?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    montenia: Olenkaka, ja robilam fotoksiazki w Rossman.Wyszly super!

    Dziękuję :smile: Mam nadzieję, że zdążę...
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ula,to widzę ,że nie tylko moje babcie tak przeżywają fotokalendarz :devil:
    -
    A ja dopiero się zorientowałam,że moja pannica za tydzień kończy ROCZEK !!!! :crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ul_cia: Jakie macie pomysły na prezenty dla dziadków na Dień Babci i Dziadka? Szukam w głowie jakiegoś oryginalnego pomysłu, ale jakoś tak mi nie przychodzi nic fajnego na mysl...


    Ulcia jeśli masz jakieś zdjęcie gdzie jest Martynka z dziadkami to wywołaj w dużym formacie i wpakuj do antyramy, ja tak zrobiłam na mikołaja dziadkom i łezka im się w oku zakręciła :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Hussy jak ten czas leci, nie?
    montenia no właśnie w tych miejscach nic nie ma, albo to początek i niedługo wyjdzie... Narazie się zastosuję do zaleceń i będę smarowała. Oby pomogło...
    agi_s: Typowe jest też, że po nocy zmiany bledną, a po całym dniu, gdy dziecko więcej się rusza i ubranko obciera skórę oraz po kąpieli zaogniają się.

    Ooo! A jednak to normalne! A ja myślałam, że w ten sposób powoli ustępuje...:confused:
    100 latek dla Lusieńki:clap:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny!:winkkiss:

    Udało mi się trochę pospać w nocy. Ale nie wiem czemu ostatnio jestem bardziej zmęczona po przebudzeniu niż przed spaniem. Cały dzień mi słabo, położę się na chwilę i od razu odlatuję. Aż się zaczęłam zastanawiać czy nie pójść do lekarza i sobie badań nie zrobić, ale morfologię zawsze miałam w normie nawet po cc. Możliwe, że to od karmienia piersią tak słabnę? Miałyście tak? Nie wiem, może powinnam jakieś witaminy łykać czy coś, bo ledwo żyję.. :(

    Najlepsze życzenia dla Lusi i Kacperka! :flowers::flowers:
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    isiula: Możliwe, że to od karmienia piersią tak słabnę? Miałyście tak? Nie wiem, może powinnam jakieś witaminy łykać czy coś, bo ledwo żyję.. :(

    Ja tak miałam, z tydzień temu aż mi się w głowie kręciło, kupiłam jakieś suplementy (prenatal chyba), ale po nich mi niedobrze i już nie biorę. Czuję się trochę lepiej, mam nadzieję, że to chwilowy spadek formy, a jak nie to morfologię zrobię, bo może czegoś zaczyna brakować.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Mi przez pierwsze 2 tyg.w głowie się kręciło i tak słabo mi było, zrobiłam badania i wyniki jak w ciąży-niskie żelazo. Ale przeszło samo. Teraz jak kucam i za każdym razem jak wstanę muszę gdzieś usiąść bo mi się tak kręci, że aż mam biało przed oczami... Ale łykam Falvit mama więc witamin mi raczej nie brakuje
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    bari_87: Czy krochmal stosuje się tylko na odparzenia czy na suchą skórę też pomoże?

    Na pewno kąpiele w krochmalu są wskazane dla suchej i podrażnionej skóry, rozrabia się po prostu mąkę kartoflaną w chłodnej wodzie :smile: i namacza delikwenta.
    Z tego, co wiem, to krochmal w proszku, jako zasypka, jest na odparzenia, a taki kąpielowy właśnie do skóry wymagającej.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    A jak dokładnie tego krochmalu użyć? Rozrobić , nasmarować w wanience z wodą mimo wszystko i spłukać? Traktować jak płyn do mycia czy inaczej?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ja mam taki przepis, że 2 łyżki mąki ziemniaczanej rozpuścić w 0,5 szkl wody, a w garnku zagotować 0,5 l wody i dodać krochmal. Później wlać do wanienki.
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, czy Wasze kołderki dla dzieci tez są takie cieniutkie..?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: czy Wasze kołderki dla dzieci tez są takie cieniutkie..?

    My mamy z ikei i taka normalna jest bym powiedziała, nie jest to pierzyna, ale normalna kołoderka, jak Gosiaka w nocy wyciągam, to cieplutko ma pod nią.

    Dziewczyny, poradźcie co kupić do apteczki do takiego maluszka jak moja Gosia na wyjazd? Co warto mieć pod ręką "w razie czego"? Na pewno coś przeciwbólowego, przeciwgorączkowego (co polecacie? bo ja wstyd się przyznać, jeszcze nic takiego nie zakupiłam), coś na zębolę bym chciała, ale też się nie znam (jakby nam na wyjeździe niespodziewanie zaczęły wychodzić, byle nie odpukać...), no i co jeszcze?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    chciałam zacytować z poprzedniej strony ale nie umiem, TEORKO dosłownie parę dni temu moja przyjaciółka powiedziała mi że jej 1,5 roczna córeczka zaczęła do niej mówić MAMI :bigsmile: ciekawe skąd te dzieci wpadają na takie rzeczy :shocked:

    Ja na dzień dziadka i babci zrobiłam fotokalendarz, jak widzę nie tylko ja miałam taki pomysł :bigsmile:

    Dii ja kawę pijam z mlekiem kozim, jest równie dobra jak ze zwykłym a nawet lepsza, chyba póki co jednak musisz zmienić dietę a jak wysypka zejdzie to dodawać z powrotem, nie ma innego wyjścia :confused: ale bidulki jesteście z Kacperkiem ja myślę że tak jak montenia pisze powinno to zejść po cetaphilu, ew maść z wit a i e, chociaż nie wiem czy taka maść nie będzie zbyt "agresywna"

    Najlepszego dla dzieciaczków z okazji kolejnych miesięcznic. My też dziś "świętujemy" 4.

    Mam pytanko, czy stosujecie rzeczywiści te żele na ząbki i czy one pomagają? Bo nasza pediatra juz jakiś czas temu mówiła że dziąsła rozpulchnione i będą zęby ale ja jakoś nie wierzyłam bo to szybko, tymczasem chyba rzeczywiście te zębole idą, a ja wredna matka niczym mu tych zębów nie smaruję a może dlatego dzieciak mi się budzi w nocy co 1, 2 h i marudzi w dzień. Ale kurde to moje pierwsze dziecko i jak mi nikt nie powie to skad ja mam wiedzieć...
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    O ludzie! ale dzisiaj miesięcznic :))
    Dla Lusi, Kacperka i Marcelka - wszystkiego naj!

    Acia -fajny pomysł z tą podkładką pod myszkę! moi też skomputeryzowani :wink:
    Sysia - niestety nie posiadamy zdjęcia wspólnego Martynki z dziadkami bo ona im się nie pozwala na ręce wziąć :devil:
    Olenkaka - ja też bym zapomniała, ale trąbią w TV o jakiś geriatriach dla babci i dziadka :devil: to się zainteresowałam :)))
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula: Możliwe, że to od karmienia piersią tak słabnę? Miałyście tak? Nie wiem, może powinnam jakieś witaminy łykać czy coś, bo ledwo żyję.. :(

    Ja nie przestałam w zasadzie brać witamin dla kobiet w ciąży, bo bierze się je również podczas karmienia piersią. A nie zalecono Wam przy wyjściu ze szpitala, by brać witaminy z DHA?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Isiula ja takie objawy o których piszesz to miałam jak zdiagnozowali mi niedoczynność tarczycy... :wink: ale to było dawno temu i nie karmiłam, a wiadomo, że karmienie osłabia nas mocno.
    Rano po obudzeniu się byłam od razu zmęczona, musiałam sobie w ciągu dnia odpoczywać :shocked: co przy moim ADHD było mocno dziwna sprawą - i po zbadaniu hormonów tarczycy okazało się, ze to niedoczynność.
    Moze zrób badania krwi - może to anemia?
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    katka_81: A nie zalecono Wam przy wyjściu ze szpitala, by brać witaminy z DHA?


    mi zalecono, biorę pharmaton matruelle i do tego omega
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Edzia, może Cie to pocieszy, ale ja takie dni na zmianę miałam praktycznie codziennie przez ponad pół roku. To był jeden z powodów odstawienia od piersi i co? Odkąd są na mm karmię je jednocześnie i zazwyczaj mają przynajmniej jedną, a czasem nawet obie drzemki wspólne. Jak dajesz radę karmić oboje naraz to próbuj, to często pomaga, u mnie przy kp zupełnie nie chciały, dopiero butla zadziałała.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Co wiecie na temat asymetrii u dzieci. Tosia ma podobno asymetrie prawostronną, ale musimy się jeszcze na usg zapisać i jak się potwierdzi to czeka nas rehabilitacja. Macie jakieś doświadczenie, czy to wszystko trzeba robić prywatnie aby było szybko czy jest może jakieś miejsce na nfz.
    Jak by na usg wyszło coś nie tak to trzeba będzie szczepienia przesunąć na później albo nie wiem co.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Acia, Lilka miała asymetrię wynikającą z ułożenia w brzuchu. Zauważyliśmy to sami ok. 2 miesiąca. Przyjeżdżała do nas rehabilitantka (nie na NFZ) i w 4 miesiące ją z tej asymetrii wyprowadziła. Tyle wiem ja :) Ale wiem, że jest też asymetria związana z napięciem, tylko na tym się nie znam ;)

    Dziewczyny, tylko się wtrącę do dyskusji o mlekach.
    Mleko sojowe (jak któraś z Was też pisała) ma hormony żeńskie, które przenikają wraz z pokarmem. Oczywiście dziecku może nic nie być. Ja piłam dużo tego mleka do kawy i parę tygodni temu Lili urósł "gruczoł" pod sutkiem, najprawdopodobniej właśnie od soi. Więc lepiej nie przesadzać z soją. Są inne mleka ;)

    Aaaa, Lilka chyba podsłuchała Krasnala, bo zaczęła "chychotać". Czy to kiedyś przejdzie?

    No i pozdrawiamy Was z "ferii" u mojej Mamy :devil: Hehe, jest całkiem znośnie. Jeszcze ani jednego komentarza nie usłyszałam odnośnie moich metod wychowawczych :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Moja Amelka ma silną asymetrię, ale to nie miało żadnego wpływu na szczepienia. Rehabilitujemy się na nfz, turnusy w CZD, ale rzeczywiście długo się czeka. Zapisałam ją też w OWI na listę oczekujących i niestety czekać trzeba.. Najbliższy turnus mam na koniec marca.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.