Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Dii po wnikliwym wywiadzie alergologa jego diagnoza brzmi : Atopowe zapalenie skóry wywołane nietolerancją mleka krowiego.

    I zgadzam się bo takie same miałam przypuszczenia. No nic teraz działam :)

    Kupiłam sobie mleczko ryżowe! PYSZNE:thumbup:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzisiejszych miesięczniaków ,dużo zdrówka maleństwa :***
    rumba identyczna diagnozę miała Martynka ,mi jeszcze jeden błyskotliwy lek. kazał pić mleko sojowe to samo co Ejam .......hmm...
    no to oby szybko Niuniu przeszło a powiedz mi co pow. ci o pielęgnacji skóry /
    Dii niom Heniowi już założylam 3-ki bo miał ciągle na brzuszku odciśnięte po dwójkach aw 3-kach wiecej się mieści chodzi mi o kupke bo w 2 zawsze było od szyi po kolona ale taka 2-du dniowa (bo co 2 dni robi)
    Acia no to czas najwyższy na rytułały ja nawet jak kluchy śpią budze kapieli staram się 19.30 zacząć szykować i 20.30 oboje wykapani i cyuch butla i sen i tak codziennie działa cuda bo śpią całą noc:]]]
    Doti - no karmie jednocześnie ,ale teraz się zrobiło tak że jak pojedza nie zasypiają jednocześnie i zaczeli się na wzajem budzić .Wieczorem mam patent namojej dużej poduszce jedno cycuch ,drugie butla ,odbicie i potem zmiana i musze pow.od 2 tyg. śpią najpóźniej 21.30 i to głębokim snem aż do rana 5-6-7 Zosia bije rekordy do 8
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Edzia to i ja zmieniam na 3, bo mojemu się siusiak odciska:wink:
    Rumba czyli jednak... A masz możliwość, żeby wkleić zdjęcie jak te zmiany u was wyglądają? Chcę się upewnić...
    I to chodzi u ciebie tylko o mleko czy cały nabiał?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Edzia to masz złote te dzieci, u mnie co by się nie działo to jedzenie w nocy być musi.. Myślałam że jak przejdę na mm, to przejdzie. Nie przeszło. Dałam mleko z kleikiem, to budziły się co 2 godziny zamiast raz czy dwa razy. Za to w dzień synchronizacja pięknie działa :) No i rzadko się nawzajem budzą mimo że łóżeczka mają obok siebie. Mam tu koleżankę która musiała swoich bliźniaków w osobnych pokojach umieścić, tak się budzili nawzajem..
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    oranda: "mi zalecono, biorę pharmaton matruelle i do tego omega"
    no mi właśnie też... :) dziwne, ze w innych szpitalach nie ma takich zaleceń.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    katka_81: Ja nie przestałam w zasadzie brać witamin dla kobiet w ciąży, bo bierze się je również podczas karmienia piersią. A nie zalecono Wam przy wyjściu ze szpitala, by brać witaminy z DHA?

    Mi nie zalecono, dojadłam tylko resztki mojego ciążowego Pharmatonu i więcej nie kupowałam.
    Ul_cia: Isiula ja takie objawy o których piszesz to miałam jak zdiagnozowali mi niedoczynność tarczycy... :wink: ale to było dawno temu i nie karmiłam, a wiadomo, że karmienie osłabia nas mocno.
    Rano po obudzeniu się byłam od razu zmęczona, musiałam sobie w ciągu dnia odpoczywać :shocked: co przy moim ADHD było mocno dziwna sprawą - i po zbadaniu hormonów tarczycy okazało się, ze to niedoczynność.
    Moze zrób badania krwi - może to anemia

    O kurczę, to może być to.. W ciąży wyszła mi niedoczynność, ale podobno związana tylko z ciążą bo nie wyszły mi przeciwciała tarczycowe w badaniach. Brałam Euthyrox 50, później przeszłam na 25, ale nie zrobiłam badań po porodzie, jakoś przez ten młyn nie było kiedy i w końcu zapomniałam. Wstyd się przyznać, ale zaniedbałam sprawę po całości:shamed:
    Do tej pory jestem w piżamie a jest już po 20:00, przespałam dzisiaj ze Stasiem każdą jego drzemkę i dalej jestem nieprzytomna:shamed:
    Może to tarczyca plus karmienie dają taką mieszankę wybuchową.. Postaram się jeszcze w tym tyg zrobić badania! Dzięki za naprowadzenie!

    Co do pieluszek to my też teraz zmieniamy na 3 jak tylko skończy się paczka, bo w 2 już po dwóch sikach miażdzy Stasiowi jajka i strasznie się z tego powodu wkurza, no i mieliśmy w ostatnim czasie już 3 kupy po same pachy, więc chyba czas najwyższy zmienić rozmiar:wink:
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny pomocy !!!!!!! Nie wiem czy oszalałam, czy źle widzę......
    Od 2 tygodni mój mały pcha rączki do buźki bardzo nerwowo, ślini się, strasznie płacze, jest marudny. Dzisiaj tak wrzeszczał, że aż się bałam o niego, bo był w histerii, cały czas palce do buzi wkłada i pojękuje.
    Dziś mąż pyta czy zaglądałam mu do buźki ostatnio. No tak patrzyłam i nic z przodu nie miał. Dziś patrzymy, a tam napuchnięte dziąsła, na dziąśle widać białe zęby (jeszcze nie wyszły, ale widać opuchniętą białą bulwę), ale .......... tam gdzie są kły (trójki) z obu stron, dwa na raz !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Z jednej strony ma mocniej napuchnięte i mocniej widać w dziąśle zęba, z drugiej mniej.
    Powiedzcie mi czy to w ogóle możliwe? Wystraszyłam się, jak zobaczyłam, że to trójki.
    Może to głupie pytanie, ale czekać aż wyjdą, czy iść zapytać o te zęby lekarza?
    Nigdy nie widziałam, jak dziecku wychodzą zęby. Mój mąż mówi, ze to na 100% zęby, bo to widać, ale ja wmawiam sobie, że to może nie to, bo aż mi ciężko uwierzyć.
    Dałam mu teraz czopka viburcol, bo strasznie płacze.
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Judka no że to zęby, to pewnie tak, mojemu też rosną, trochę dziwna kolejność że najpierw trójki ale sama ostatnio czytałam artykuł na temat ząbkowania (no bo rozkminiałam że początek 5 miesiąca to wcześnie) i tam było napisanie że wszystko jest dopuszczalne w "naturze" :bigsmile:
    Mnie osobiście najbardziej martwi w tych zębach że trzeba je jakoś myć...
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Judka, to pewnie zęby-sadząc po opisie. Chociaż dziwne, ze trójki...Z drugiej strony w niemowlecych ząbkach nic mnie już chyba nie zdziwi. Mojej Lusi juz miesiąc temu przebiła się dolna jedynka- zastukało( i wciąz stuka) i ...tyle.Ząbek się zatrzymał i ani mysli wyleźć. Pytałam lekarza, co jest grane, ale powiedział, że mam cierpliwie czekać...Co śmieszne-z Natalą mam identyczna sytuację, tylko że ze stałym zębem. Trzy mleczaki wypadły w tym samym czasie- dwa nowe wyrosły już wielkie- a trzeci przebił się i wystaje mu tylko czubeczek już od 4 m-cy.
    --
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Jutka nasz Lenka ma już takie dziąsła ze dwa miesiące takie jak napuchnięte i nic więcej, ale wszystko jest możliwe u każdego to indywidualna sprawa. Wydaje mi się że kiedyś takie zdjęcie z dziąsłami wstawiała Kakai ale nie pamiętam jak to się skończyło.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    dziekujemy za życzenia i życzymy sto lat dla Marcelka i Kacperka!!:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Judka25 mój Smyk to też strasznie wydziwia z dziąsłami, czase wygląda jakby zamierzał rączkę połknąć - jego lekarka powiedziała mi dzisiaj, że to może być tak, że już rosną i niedługo wyrosną a może być też tak, że na jakiś czas się zatrzymają, więc jak widać nie ma reguł :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Teorka: Fragile numer konta wysyłam na priv oka ? :cool:


    Haha, no coś jej się należy - muszę nagrać jak mały reaguje na ten filmik :D

    oranda: Mam pytanko, czy stosujecie rzeczywiści te żele na ząbki i czy one pomagają?

    Stosuję, ale trudno powiedzieć, czy pomaga - Dentinox raczej słabo, Camilia też. Mały płacze tak czy siak - może bardziej by płakał, jeśli bym mu nie aplikowała?

    migg: Mleko sojowe (jak któraś z Was też pisała) ma hormony żeńskie, które przenikają wraz z pokarmem


    Zgadza się - ja dostałam od endo radę, żeby za dużo tego mleka nie pić w ciąży, raczej przestawić się na inne np. ryżowe, kozie. Przy karmieniu też unikam, tym bardziej że mam chłopca...

    migg: aaa, Lilka chyba podsłuchała Krasnala, bo zaczęła "chychotać". Czy to kiedyś przejdzie?


    MIgg - nagraj!!!
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    judka25: Powiedzcie mi czy to w ogóle możliwe? Wystraszyłam się, jak zobaczyłam, że to trójki.

    Trójki są widoczne na długo przed wyrzynaniem. Mój też ma bulwy tam gdzie kły są - trójki już od jakiegoś miesiąca. Ale to normalne. W większości wypadków wychodzą najpierw jedynki. Także to że w miejscu kłów widzisz już bulwy nie znaczy że one pierwsze wyjdą. Pomacaj palcem na dolnych jedynkach czy czasem tam nic nie zaczyna wychodzić. :bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Ojeju! Judka! Filipek Wampirek? :devil:
    Ale biedaczysko - faktycznie dziwna kolejnosć ;-))

    Przestraszyłyście mnie z tym mlekiem sojowym :confused: musze spróbowac tego ryżowego... hmmm jakoś tak sobie nei wyobrażam mleka z ryżu ;-)) ale z soi tez sobie nie wyobrażałam ;-))
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    EdziU co do pielęgnacji to lekarz kazał smarować całe ciało 3 razy dziennie emolientami, wietrzyć skórę, nie przegrzewać i tyle... w sumie to myślałam, że przepisze jakieś maści ale tego nie zrobił. A jak było u Martynki? Co stosowałaś?

    Dii okej zrobię zdjęcie ale takie po kąpieli, żeby zmiany były lepiej widoczne bo teraz są blade.
    Źle napisałam w powyższym poście bo nie do końca jeszcze wiadomo na jakie białko jest uczulona. Czy tu problem w mleku krowim (mleko obstawiam) czy ogólnie białku to mogłabym się dowiedzieć przy ostrej diecie i wprowadzaniu poszczególnych produktów.

    Mam zrobić badania Nataszce jakiś panel 704 i morfologię z wymazem.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Melduję z radością i dumą, że moja Michalinka kończy dziś 4 miesiące :cheer: Boże kiedy to zleciało...? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Najlepsze życzenia dla Misi! :flowers:
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Najlepszego dla Michalinki :heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    judka25: Dziś patrzymy, a tam napuchnięte dziąsła, na dziąśle widać białe zęby (jeszcze nie wyszły, ale widać opuchniętą białą bulwę), ale .......... tam gdzie są kły (trójki) z obu stron, dwa na raz

    u nas tez trojki widoczne od skonczenia 5miesiecy i nadal sie nie wyznely. Mamy jedynki i dwojke.

    Treść doklejona: 15.01.13 11:10
    i dodam jeszcze dla wszystkich mamus wypatrujacych bialych perelek:wink: chociaz juz pare razy byla o tym mowa: okolo 2miesiaca dziecku zaczynaja dzialac slinianki i to normalne ze bardzo sie slini. Normalne ze pcha piastki do buzi bo to tez okres poznawania swojego ciala (raczek) Wiekszosc dzieci ma pierwsze zeby w wieku okolo 6miesiecy. Moj bratanek mial pierwszy zabek w wieku 4miesiecy a Dawidek dopiero w wieku 9 miesiecy. Nie ma reguly.Ale zabkowanie zaczyna sie duzo duzo wczesniej. Coreczce mojej sasiadki pierwsze wyszly dwie dwojki i wyglada jak wampirek:bigsmile:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Jejku Katka to juz 4msc!!! Wszytskiego naj naj dla Michalinki :-) duzo Zdrowka .
    No to czas mija nieublagalnie ,moje Kluchy beda miec w czw.10 tyg. A brachol ma dzis 30 -tke , a jeszcze niedawno razem do przedszkola za reke mnie prowadził.
    No Dii u Nas zmiana na lepsze te 3-ki a wiesz jeszcze wymyslilam takie papmersy jak dla starszakow wsowane bez zapiec moze wtedy mniej bokiami wyplynie???? Tylko czy takie sa dla 6kg -babli
    Doti - nawet niewiesz jak bardzo upraszcza mi to codziennosc taka ilosc snu maluchow , bo w dzien tez spia na werandzie 2-3-4 h . Teraz nap. O 9 wstali butla cycuch ,a gu , i spia juz godzine .
    Rumba-u Nas pomoglo napiczatku Oilatum do kapieli (ale tylko przez 2msc -bo cos dalej bylo nie tak)zmienilam na Emolium emulsje do kapieli(i uzywam po dzis dzien,dzieki tamu nie musze kremowac jej cialka),a co byla mozliwosc to smarowalam. Lipobaza w kremie( moj ukochany krem -nic tak dobrze nie nawilzalo )

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.01.13 11:50</span>
    No a u nas zeby sie szpital nie zaczol .Martynka chora od wczoraj goraczka , katar, gardlo boli, kaszel, i nie mowi prawie- grypa jakas szaleje tak jak w pl, i teraz najlepsze mnie juz gardlo drapie - i jakis mokry kaszel bosze oby maluchy sie nie zarazily .mama mowi zeby Ejam na dole byla a maluchy u Nas w sypialni na gorze no nie glupie ale czy wystarczy?
    Co ja oprocz paracetamolu moge? Bo z domowych to troszke czoasnku , cytrynka do herbatki , ale czy to wystarczy bo jak ja sie rozloze to koniec.
    Chociaz z Mala Martynka tez sie przeziebilam i farmaceutka pow. Ze tylko homeopatia,ale mam sie cieszyc ze choruje jak dziecko malutkie bo z mlekiem przekazuje jej przeciwciala prawda to??
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :wink: Czyli możliwe, że pierwsze będą kły. Dzwoniłam też do lekarza i potwierdził, że to możliwe.
    A powiedzcie mi jeszcze ile może potrać to zanim pojawi się ząbek, jeśli dziąsła są strasznie opuchnięte i widać w dziąśle zęba?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Rumba czekam na fotkę. Chciałam się na dzisiaj zapisać do alergologa ale brak miejsc... A jestem w Warszawie i dobra okazja. No cóż...
    Edzia może być problem z tymi pampersami... Ale kto wie? Szukaj :bigsmile:
    Wszystkiego naj dla Misi:clap:
    --
  2.  permalink
    Wszystkiego Naj dla Misi! :flowers:

    judka25 no to się Filipek śpieszy z tymi ząbkami:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Wszystkiego naj naj dla Michasi.. ten czas leci tak szybko, zanim się obejrzymy będzie roczek :clap:

    To z Filipka wampirek będzie :crazy:, moi znajomi mają synka 5,5mies i ma już 4 ząbki :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    dziękujemy dziewczyny :)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Wszystkiego dobrego dla Michalinki:flowers:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny! Potrzebuje Waszej pomocy. Czy któraś z Was karmiacych piersią chciałaby wziąć udział w sesji zdjęciowej dla mojej marki ? Bo muszę pokazać funkcjonalność tych ubrań :) sesja bedzie w Warszawie więc jesli któraś z Waś byłaby chętna bede ogromnie wdzięczna! W razie czego piszcie na pleple@plele.com.pl i przepraszam za offtop :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Madzia chetnie wzielabym udzial ale do Warszawy mam daleko :) sporo tu Warszawskich mam wiec pewnie ktos sie zglosi ;) Proponuje nasza cudna mame Ulcie;) moze sie zgodzi hihi:)

    Dziewczyny a ja mam dylemat. W niektorych ksiazkach, artykulach pisze ze dziecku karmionemu piersia nie trzeba nic podawac do 6 miesiaca, a tu moja pediatra mowi o wprowadzeniu glutenu (kaszki manny) po 5 miesiacu np do zupki jarzynowej i badz tu madry. Swojego mleka duzo nie wycisne bo moje piersi sa antylaktatorowe ale zauwazylam kaszke manne na MM bobovity ale czy moge ja podac bez obaw gdy Dominik nie zna smaku MM ? nie wiem co robic?

    Filipek pewnie bedzie wampirkiem
    Najlepszego dlaMisi!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    hopelight: Proponuje nasza cudna mame Ulcie;) moze sie zgodzi hihi:)

    :shamed: Ja to zawsze chetna do takich spraw, tylko nie wiem czy nie za stara :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 15th 2013 zmieniony
     permalink
    hope, a dlaczego nie chcesz karmić Dominiczka wyłącznie piersią do tego 6 miesiąca? Ja marzę o tym, by mi moje cycuchy na to "pozwoliły" :) Po pierwsze: chyba nie ma noc lepszego dla dziecka; po drugie: zaoszczędzisz :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny, sprawdziłam Stasia na tych siatkach centylowych co kiedyś montenia wrzucała i okazuje się, że spadł mi od urodzenia o pierdyliard centyli:sad:

    A konkretnie: Urodził się 4342g, czyli 97 centyl, a teraz w skończonym 10 tygodniu waży 5910g, czyli spadł na 50 centyl:shocked:
    4 tygodnie temu na szczepieniu ważył 5370g, czyli 2 krateczki poniżej 85 centyla (nie wiem jak to się liczy), pediatra nic nie mówiła. A teraz aż taki spadek:cry:

    Zaczęłam się poważnie martwić:sad::sad:
    Miała któraś z Was taki spadek? To chyba nie jest normalne?????
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Katka ja myślę, że Hope chodziło o to, że z jednej strony zaleca się karmienie wyłącznie piersią do 6 miesiąca, a z drugiej ekspozycję na gluten po 5 miesiącu, czyli miesiąc wcześniej, a do czegoś ten gluten trzeba przecież dodać.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Madzia wlasnie o to mi chodzilo :) ostatnio nawet w gazecie bylo ze dzieci na MM powinny przyjmowac gluten w 5,6 mies, dzieci piersiowe 4,5 mies... tylko do czego ta kasza manna?? ponawiam pytanie i kaszke manne bobovity ktora sie tylko zalewa...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    A może mozna gluten w postaci skórki od chleba ? Nie wiem, nie znam się ;-) ale ja tak planuję - bo moja tez tylko cycowa.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 15th 2013 zmieniony
     permalink
    hopelight: tylko do czego ta kasza manna??


    W kaszce mannie jest gluten ;) Pediatrzy zalecają stopniowe wprowadzanie glutenu właśnie poprzez kaszkę mannę - taką zwykłą (jedną łyżeczkę dziennie do jakiegoś posiłku)...tylko teraz pytanie(?) Skoro Dominik jest tylko i wyłącznie na piersi to do jakiego produktu masz mu dodawać tą kaszkę...(?)

    Aczkolwiek ja zrobiłam tak jak pisze Ulcia - podawałam jej każdego dnia troszkę chleba obserwując czy nic niepokojącego się nie dzieje ;)

    Treść doklejona: 15.01.13 19:04
    hopelight: ponawiam pytanie i kaszke manne bobovity ktora sie tylko zalewa...
    --


    Nieee, taką najzwyklejszą, nie taką dla dzieci, tylko taką, która i my zjadamy ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Najwygodniej jest ze skórką od chleba, a maluch sobie dziumga i przy okazji masuje swędzące dziąsełka.

    A co do ząbkowania - Krasnal najlepszym przykładem. Tak jak Penny napisała - w 2 czy 3 miesiącu ślinianki ruszają pełną parą, dziecko zaczyna poznawać swoje rączki, więc jest na maksa śliny + gryzienie piąstek. I ja jak głupia od tego 3 miesiąca cały czas wypatrywałam zębów. Wszystkie objawy - biegunka, lekka temperatura, ślinotok przypisywałam zębom. Aha, akurat ;) Ząb pierwszy wyszedł jak mały miał 9 miesięcy :DDD

    Ulcia - mleko ryżowe też jest pycha :))) Prawdę mówiąc bardziej od sojowego mi podeszło :)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny, w tym artykule wywiadzie z M. nehring-gugulską, który wrzuciłam w ubiegłym tygodniu na Wątek Laktacyjny jest właśnie wyjaśniona kwestia glutenu u dzieci tylko kp. Piszę teraz z komórki, to nie znajdę linka, ale na pewno było to wyjaśnione.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzieki za odpowiedzi ale czy Dominik nie za maly na chlebek? moze jednak wprowadzic zupke jarzynowa z dodatkiem kaszki manny? :) maly za kilkanascie dni skonczy 5 miesiac :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Ja bym już Mu dała chlebek do pociumkania ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Isiula a na jakiś siatkach sprawdzałaś, bo są osobne dla piersiowych dzieci i dla mm. Jak karmisz ?

    Jak coś to TU masz te siatko z WHO :) Ja też ostatnio myślałam, że mi Nadia fest spadła, a okazało się, że tylko trochę.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dotarłam do komputera i znalazłam ten frangment wywiadu o glutenie:
    Sporo zamieszania zrobiło się w Polsce przy okazji zmiany zaleceń dotyczących żywienia dzieci w pierwszym roku życia. Chcąc chronić dzieci przed celiakią, należy wprowadzać do ich diety niewielkie ilości glutenu w osłonie mleka matki, jak rekomendują badacze tego zagadnienia. Polscy eksperci idąc w ślad za tym zalecili zupę jarzynową z kaszką glutenową już w 5. miesiącu – obawiając się pewnie, że później coraz mniej dzieci jest karmionych piersią. Można to zrozumieć, niemniej jednak otworzyło to furtkę do skracania wyłączności karmienia.

    Wygląda więc na to, że jeśli matka zamierza karmić wyłącznie piersią, powinna tak robić do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia. A gluten wprowadzać później, wraz z rozszerzaniem diety, nie przerywając jednak karmienia piersią.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    Dii nie mam fotki. Malutka tak mi ,,wydziwiała,, po kąpieli, że nie miałam czasu jej zrobić.
    Skórę ma już lepszą, widzę znaczną poprawę :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    To super! A co zrobiłaś, że jest lepiej? To te mleko czy jakieś kremy?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    PENNY: Isiula a na jakiś siatkach sprawdzałaś, bo są osobne dla piersiowych dzieci i dla mm. Jak karmisz ?
    Jak coś to TU masz te siatko z WHO :) Ja też ostatnio myślałam, że mi Nadia fest spadła, a okazało się, że tylko trochę.


    No właśnie na tych sprawdzałam:sad: karmię piersią.

    Znalazłam w internecie informację, że dla dziecka karmionego piersią zwykły przyrost w pierwszych 3 m-cach życia to:
    120 - 210g / tydz , czyli 765 - 945 g /miesiąc .

    Nasze średnie przyrosty z ostatnich 4 tygodni to 135g/tydz. Niby w dolnej granicy normy, ale martwi mnie strasznie taki ogromny spadek na centylach:sad:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    isiula: Znalazłam w internecie informację, że dla dziecka karmionego piersią zwykły przyrost w pierwszych 3 m-cach życia to:
    120 - 210g / tydz , czyli 765 - 945 g /miesiąc .

    Uuu to my przekroczyliśmy widzę normę!!! :neutral:

    Mam szybkie pytanie.
    Strasznie boli mnie ząb ósemka. byłam ui dentysty. Ni za dobrze to wygląda. Nic bardzo nie mogła zrobić... A boli jak nie wiem co. Powiedzcie mi co mogę wziąć? Kojarzę Paracetamol ale nie mam pewności...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Dii: Uuu to my przekroczyliśmy widzę normę!!!

    Spokojnie, było z adnotacją: "Bywają niemowlaki, które będą przybierały ponad 300 gram/tydzień, czyli przez miesiąc zwiększą masę o 1,5 lub 2 kg (!)."

    Przy karmieniu piersią można bezpiecznie brać przeciwbólowo ibuprofen. Ja brałam przy nawale 3 razy dziennie ibuprom max, a w szpitalu dostawałam paracetamol dożylnie. Ketonal też dostawałam, ale to już nie jest bezpieczne. Podobno podają go tylko dlatego, że jest tani:neutral:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Dziewczyny, u nas kolejna infekcja w ciągu miesiąca, małe to wcześniaki, więc pewnie się jeszcze kilka po drodze przytrafi, lekarz nam polecił nebulizator (już kolejny który o tym mówi). Macie doświadczenie w tym temacie? Jaki polecacie? Na co zwrócić uwagę?
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Biedne dziewczynki! Zdrówka dla Nich! Ja niestety nie pomogę, bo nawet nie wiem co to jest :confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 16th 2013
     permalink
    Bidne pchełki :sad: Doti pierwszy raz słyszę tę nazwę, więc nie pomogę :neutral:

    Isiula ale jeśli jest wszystko w granicach normy, to raczej jest ok. Pamiętaj, że Staś urodził się spory, ze tak powiem już grubiutki :> i być może nie potrzebuje tyle koksować co te szczuplejsze dzieciaki.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.