Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Tak, to normalne. Na tym etapie zaczynają działać ślinianki, a dziecko odkrywa, że ma rączki:wink:

    Treść doklejona: 17.01.13 13:19
    stasia2, Linden - gratulacje z powodu przewrotu na plecki! Niezła frajda jak dziecko dojrzewa, co? :tooth:

    stasia2 - żeby działał Ci suwaczek na forum musisz wkleić link zaczynający się od "[url=http://" :wink:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Migotynka - ja używałam gazu przy porodzie, ale na ból w ogóle nie pomagał. W głowie mi się trochę kręciło i byłam otumaniona, ale to tyle z jego działania. Zastrzyk z petydyny bardzo mi pomógł, bo uśmieżył ból i nawet się wtedy trochę przespałam. Obudziłam się na parte, jak miałam 9cm rozwarcia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Anula dla mnie katarek do odkurzacza to rewelacja :)
    Isiula to cudowne uczucie i ciesze sie ale serce peka ze ten czas tak szybko leci :( ...zanim sie obejrze zacznie chodzic...aaaaaa
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Acia, Kacper od wtorku się ślini ale łapek jeszcze nie wkłada do buzi. A powiedz mi Tosia podnosi główkę jak leży na brzuszku? I czy byłyście już do szczepienia?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Szczepienia mamy 24 stycznia. Ona strasznie nie lubi leżenia na brzuszku i wtedy to podnosi główkę i nóżki w ogóle wygina się, a jeszcze jak ma od czego się nóżkami odepchnąć to ląduje na plecach. Przeprasza za błędy ale Tosia ma dziś dzień wiszenia na mnie i piszę z komórki.

    A i chyba bierzemy szczepionki 6 w 1 czyli szczepimy na wszystko a Wy jak?
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    dziewczyny potrzebuję waszej porady,
    malutka dwa dni temu zrobiła jedną kupkę taką wielgachną wodnistą o kolorze musztardowym, wczoraj nic jedynie jeden taki malutki raczej jako wynik pruknięcia no i dzisiaj jak wróciłyśmy ze spaceru to znowu ta wodnista kupka jeden super pełen pampers, potem przebranie kolejny napełniony-w nocy wybudzała mi sie co godzinę a dzisiaj od rana wstała o 9,30 nakarmiłam ją potem aż do 11 była marudna to wzięłam ją na spacer no na spacerze może godzinkę się zdrzemnęła a po powrocie to mi dopiero prawie o 14,30 padła i to też przebudziła się z płaczem jak bączek szedł
    dziewczyny napiszcie mi czy ta wodnista kupka to coś normalnego czy nie? mała we wtorek skończyła 5 tygodni
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny napiszcie jak dbałyście o dziąsła noworodka, moja niunia raczej pleśniawek nie ma ale zastanawiam się czy nie przemyć jej od czasu do czasu gazikiem nasączonym Aftinem.
    -- •••
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    ja niczym nigdy nie przemywałam, zabawki tylko raz wyparzyłam i tyle - do tej pory żadnych pleśniawek nie zanotowano :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Acia, zajrzyj na wątek szczepionkowy, tam jest o tym duuużo... Ja jeszcze nie szczepiłam wcale i na pewno będę szczepić wszystko dużo później niż oni sobie wymyślili. A MMR najchętniej wcale, jak mi się uda- a w mazowieckim podobno sanepid się nie czepia tego za bardzo. Moja bratanica ma 2,5 roku i była szczepiona tylko w szpitalu, dopiero teraz będzie po kolei szczepiona tymi pozostałymi.
    N i na 100% nie będę szczepiła tymi x w jednym :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też nie szczepie tymi x w jednym jakoś nie mam zaufania. My wszyscy szczepieni normalnymi i jest ok. Może faktycznie będzie więcej stresu dla dziecka ale ile z tego będzie pamiętać. A też dość trochę kosztują (nie żebym oszczędzała na dziecku) i wolę te pieniążki przeznaczyć na umilenie małemu życia.

    gusiadm a czym karmisz małą?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.01.13 18:25</span>
    Też gdzieś czytałam o tym przemywaniu dziąseł gazikiem, ale do tej pory nie robiłam tego i też jest ok.
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Bari_87 mała jest na piersi- dzwoniłam do mojej lekarki i mi powiedziała że może to być jakiś wirus i żeby małą obserwować-Lencia ma cały czas apetyt przystawiam ją normalnie do piersi i sobie ciumka- ma tylko wieczorem focha ale to chyba z powodu tych wzdęć i wtedy przez godzinę wszystko jest be potem się uspokaja i reszta nocy jest całkiem dobrze.
    a wczoraj zjadłam kilka winogron i to mogło jej nie pod pasować że aż tak mocno ją przeczyściło ale nie mam wytłumaczenia na tą wodnistą kupkę dwa dni temu- po tej wodnistej kupce miała tylko jednego zasiusianego pampersa
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny napiszcie mi w jakiej postaci jest ten katarek?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Anula, wpisz w google i zobacz sobie jak to wygląda. Kupić możesz na allegro, w aptece na grójeckiej na pewno też mają (zaraz przy bitwy warszawskiej) . Ja bardzo Polecam, trwa to sekundę i bardzo dużo ściąga.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Anula ale kilka postów wyżej dostałaś link. Prosze dziewczyny wykażcie odrobione zainteresowania i przeczytajcie wątek od momentu zadania pytania przez Was.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Tak znienacka napiszę, że w Rossmanie jest fajna promocja pampków. 96 szt. za 52zł. Z kartą jeszcze taniej:)

    I zapytam jeszcze tu. Szukam strony www ze zdrową żywnością dla niemowląt. Doszuka się jej nie mogę a chyba na tym wątku był też podawany link. Zielona szata graficzna. Będę wdzięczna:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    http://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.php?cat_id=101
    http://ekozakupy24.pl/
    http://www.zdrowazywnosc.lompart.pl/
    http://ekolandia24.pl/
    http://ekosfera24.pl/category/dla-niemowlat-i-dzieci

    Może któraś z tych... :wink:

    A ja zapytam jeszcze raz. Jak długo można brać paracetamol jak karmię piersią?Biorę już 2 dni systematycznie co 4-5 godzin...
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 17th 2013
     permalink
    Kurcze żadna z tych :confused: Szukam dalej:)

    Dii jak miałam zapalenie piersi to lekarz przepisał mi parecetamol, który miałam przyjmować co 8 godz. przez 5 dni.
    A co do wysypki to już zeszła, skórka gładka w końcu jak u niemowlaczka:bigsmile:
    Pomogła dieta bezbiałkowa (czyli chleb z wodą :))) i emolienty.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Rumba, jeśli jesteś z Wawy to może http://www.eko-market.pl/ albo http://www.evergreen.pl/?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Czy jak mała wysuwa i chowa swój język robi z niego rurkę tzn ze odkryła ze go ma czy jak, bo na początku myślałam ze chce jej się pic albo jeść ale odmawia wtedy nawet piersi i dalej go wysuwa i chowa.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Acia - odkryła i się nim jara :)
    zaobaczysz jak będzie bosko jak odkryje rączki :tongue: Martynka potrafiła przez 20 minut przyglądać się rączce :bigsmile: z nieodzownym dziubkem na buzi :heartsabove: a ja siedziałam i przyglądałam się jej z maślanym wzrokiem :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Martynka potrafiła przez 20 minut przyglądać się rączce :bigsmile: z nieodzownym dziubkem na buzi :heartsabove: a ja siedziałam i przyglądałam się jej z maślanym wzrokiem :winkkiss:


    potwierdzam u nas było tak samo :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Acia Tosia język odkryła i jest zadowolona :wink: do tego dojdą rączki :wink:
    mój dzieć mam wrażenie że czasem próbuje sobie ten jęzor z gębuli wyciągnąć, nie wspomnę o eksploracji gardła :wink:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 18th 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw: potwierdzam u nas było tak samo :cool:

    i u Nas tak było. Michasia "dorzucała" jeszcze rozbrajającego zeza :D bo jak tu spojrzeć na rączki z tak bliskiej odległości... ;)
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny a ja mam pierwszy raz w zyciu chore zatoki... Ale to boli! Znacie jakies domowe sposoby? Czy od razu do lekarza?
    --
  2.  permalink
    katka_81: i u Nas tak było. Michasia "dorzucała" jeszcze rozbrajającego zeza :D bo jak tu spojrzeć na rączki z tak bliskiej odległości... ;)
    --


    u nas Jaś robi takiego zeza, właśnie gdy "jara się" językiem:smile:

    a kiedy dziecko odkrywa rączki?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Dziewczyny a ja mam pierwszy raz w zyciu chore zatoki... Ale to boli! Znacie jakies domowe sposoby? Czy od razu do lekarza?


    Mi pomaga ibuprom zatoki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Biedronka, ostatnio dziewczyny doradzały coś na wątku 'co nam w sercu gra..." Zaraz postaram się poszukać, która to strona


    Edit: strona 1539 ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    rumba: Dii jak miałam zapalenie piersi to lekarz przepisał mi parecetamol, który miałam przyjmować co 8 godz. przez 5 dni.
    A co do wysypki to już zeszła, skórka gładka w końcu jak u niemowlaczka


    To ja biorę chyba za często... Ale to i tak już nie działa... Brałam godzinę temu i nic...:cry:
    A co do wysypki - super! U mojego dodatkowo na całym brzuchu wyskoczyły jakieś malutkie kropki, ale to takie przebarwienia a nie krostki - dziwne - i też tylko wieczorem to widać... Przegotowana woda nie pomaga... Dwa dni było ok i teraz znowu... Dziwne...:confused:
    --
  3.  permalink
    Violet, już naprawdę niedługo, lada dzień :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Dii jak mnie bolal zab to paracetamol w ogole nie pomagal a jedynie ibuprom, ponoc ibuprom ma lepsze dzialanie przeciwzapalne. Ale i tak skończyło sie na antybiotyku a finalnie poszlam i wyrwalam dziada. Mysle ze Ty tez powinnas, wiem jaka to ulga. A prZeciez tabletkami nie wyleczysz.
    A apropo zebow to przedwczoraj Marcelkowi przebiła sie lewa dolna jedynka a dzis prawa!!!
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Mój odkrył rączki 2 tyg temu dokładnie jak miał 2 miesiące i do dziś nie mogę nacieszyć się tym widokiem :bigsmile:

    Wyglada rozkosznie jak z tym olbrzymim zainteresowaniem mietosi te lapeczki i jak się im przygląda ...dla mnie to chyba większa frajda niż dla niego :tongue:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    My sie ostatnio smiejemy, ze Majka jest leworecznym Hitlerem, bo caly czas trzyma w gorze wyprostowana lewa raczke:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Rumba,rozumiem,że te 90kilka sztuk to 1 czy 2? Bo ja właśnie dwa dni temu zaczęłam Oliwce kupować 5 i tam już jest 46 sztuk.. :<
    Wiem też,że w Kauflandzie jest promocja na Pampers Sleep&Play za 23zł ,albo 24zł paczka.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Dziewczyny napiszcie ja u Was było z używaniem aspiratora do nosa. Ja mam NoseFridę i pasowałoby oczyścić nosek malutkiej(zaczyna lekko furczeć) ale się panicznie boję, że za mocno pociągnę....Czy takiemu maluszkowi przed użyciem aspiratora wkraplałyście coś do noska???
    -- •••
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    przed użyciem aspiratora wkrapla się (najlepiej) sól fizjologiczną. Ona rozrzedza wydzielinę i lepiej wychodzi.
    Raczej nie obawiaj się, że za mocno pociągniesz - musiałabyś mieć "ciąg jak Pudzian" :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    kermitka82 - nawet katarek, który podłącza się do odkurzacza, nic złego dziecku nie zrobi, więc z całą pewnością Ty za mocno nie pociągniesz ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  4.  permalink
    Dziewczyny dzieki za info! Juz ide na odpowiedni watek!
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii, lepiej brac ibuprom niz paracetamol. Mozesz brac na zmiane,jak juz musisz. A do dentysty nie idziesz?
    Gusiadm,obserwuj czy w kupie nie pojawia sie sluz badz krew. Moze to wirus, a moze zjadlas cos nowego i brzuszek tak zareagowal. Nie panikowalabym :wink:
    Co do promocji pampersow to w tesco bardzo czesto sa i w realu(ostatnio kupilam rozmiar 4 za 110zl za 160 pieluch.)
    Acia20,radze poczytac odpowiedzni watek o szczepieniach... Ja gdybym mogla cofnac czas, na 1000000% nie zaszczepilabym szczepionka 5 w 1. W ogole bym nie zaszczepila!
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    oranda: Dii jak mnie bolal zab to paracetamol w ogole nie pomagal a jedynie ibuprom, ponoc ibuprom ma lepsze dzialanie przeciwzapalne. Ale i tak skończyło sie na antybiotyku a finalnie poszlam i wyrwalam dziada. Mysle ze Ty tez powinnas, wiem jaka to ulga. A prZeciez tabletkami nie wyleczysz.


    No widzisz? A właśnie sie zapisałam do chirurga stomatologicznego. Byłam u dentysty i tak mi powiedział. Bolało jak nie wiem co, bo rozpychał mi kieszeń i nakłuwał dziąsło...
    Ale ide do chirurga i mam dostać chyba antybiotyk a potem usunięcie. Tylko mam na zapas odciągnąć mleko żeby mu podawać ale kurcze ile to może potrwać...? On nie wytrzyma bez cyca!!!
    montenia: Dii, lepiej brac ibuprom niz paracetamol. Mozesz brac na zmiane,jak juz musisz.

    W aptece powiedziała mi że tylko paracetamol... Nie wiedziałam że tez ibuprom
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    W realu cos za nie cale 40 zl sa pampers AB niestety my do najblizszego mamy 70 km :sad:

    Musze tez isc umyc zabawki bo dawno tego nie robilam :shamed:
    Dziaselek tez niczym nie przemywam i jak na razie (odpukac) plesniawek nie zanotowalam!
    Dziewczyny jaki zestaw obiadowy ( w sensie miseczka, lyzeczka...) polecacie bo sa rozniaste i te lyzeczki roznie oprofilowane i z dolem gumowym miski, plytkie, glebokie itd ;) az glowa boli!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Dii,normalnie mozesz brac ibuprom.
    Co do znieczulenia, to chyba do 3h utrzymuja sie i lepiej poczekac z karmieniem. Nakarm przed zabiegiem, a potem po kilku godzinach juz przystawisz. A w miedzyczasie to podasz wczesniej odciagniete.
  5.  permalink
    Witam się:)Rzadko TU jestem gdyz mój maluch NIESPI wogóle w dzień a jak usnie to na rękach lub przy cycu gdy Go odłoże odrazu oczy jak 5zł i znów usypianie albo się wtedy uda albo koniec...a tak ładnie spał jak był mniejszy...wieczorne usypianie też często okazuje się katorgą;/ albo po zjedzieniu mleka usnie odrazu wtedy hop do łóżeczka ale za 30min pobudka potem na ręce ululam usnie ale za godz znów się budzi wtedy cyc i do nas do łóżka bo wstawanie w nocy co 40min nie bardzo mi się usmiecha w dzień jestem padnięta bo nie wyspana a wieczorem marze o odpoczynku którego niestey brak;/
    Co się z nim dzieje?Niewiem:(
    A jak myslicie czy juz mogę na stałe wprowadzić mu nowe posiłki??Dodam,ze raz góra dwa dostaje mma tak to pierś i niewiem co robic.W sumie zasmakował już jabłuszka marchewki i zupki ale to tylko raz...co sądzicie??
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Leneczka,jesli karmisz wiecej z piersi,to dziecko traktuje sie jako piersiowe i wprowadza sie posilki po 6 m-cu.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    magku: nawet katarek, który podłącza się do odkurzacza, nic złego dziecku nie zrobi, więc z całą pewnością Ty za mocno nie pociągniesz

    no właśnie... ja niejednokrotnie czyszcząc malutkiej nosek "natknęłam się" na zatkaną dziurkę. Tzn pociągnęłam a tam zapchany nos... i co wtedy? Zawsze wtedy obawiam się, czy Jej to nie zabolało... i jakoś nie wyobrażam sobie zrobić tego katarkiem :/
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Moj madry maz powiedzial zebym sama podlaczyla sie do odkurzacza moze odessalby mi mozg :shocked: :confused: ja sama tez sceptycznie podchodze to tego katarka ale wiem ze dziewczny polecaja, ja nie mam z nim doswiadczenia i nie chce miec.

    Leneczko moje dziecko piersiowe ale czasem dostaje po 4,5 plaskich malutkich lyzeczek marchewki lub jabluszka :) glownie po to ze po 5 miesiacu chce wprowadzic przecier jarzynowy z kaszka manna bo wprowadzamy gluten. Wy macie jeszcze czas ale po troszku czasami moze sprobowac jabluszka albo marchewki? ja sporadycznie po 4 miesiacu mu ciutke dawalam :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    hopelight: Moj madry maz powiedzial zebym sama podlaczyla sie do odkurzacza moze odessalby mi mozg :shocked: :confused: ja sama tez sceptycznie podchodze to tego katarka ale wiem ze dziewczny polecaja, ja nie mam z nim doswiadczenia i nie chce miec.





    wg mnie ktoś kto nie trzymał katarka w dłoniach i go chociaż raz nie użył NIE POWINIEN się na temat jego działania wypowiadać :wink::wink::wink::wink::wink:
    zwłaszcza negatywnie, w sensie że odsysa mózg itepe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Pewnie tak ;) ale smiechu mielismy z zartow meza i znajomych z tego katarka co nie miara :devil: Dodam ze kazdy z towarzystwa posiada fride katarka znaja tylko z opowiesci ;) mimo to bylo warto posmiac sie do lez :devil:

    ale to juz pewnie chodzi o nasze spaczone poczucie humoru :devil::cool:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    Dii: mam dostać chyba antybiotyk a potem usunięcie


    tylko żeby Ci dobry antybiotyk dał i nie wymyślił że podczas brania masz nie karmić. Jak ja męczyłam się z zębem to dentystka odesłała mnie do pediatry a pediatra do dentystki, w końcu sama znalazłam że najlepsze są penicyliny i cefalosporyny i internista napisał mi receptę na Ceclor bo ja na penicyline uczulona i zadziałał i karmiłam i brałam leki. Bo ten lek standardowy przy wyrywaniu i sprawach zębowych Dalacin C nie jest wskazany przy karmieniu.

    katka_81: no właśnie... ja niejednokrotnie czyszcząc malutkiej nosek "natknęłam się" na zatkaną dziurkę.


    no właśnie ja tez i uznałam wtedy że glutów nie ma, a są wtedy????
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 18th 2013 zmieniony
     permalink
    ja wtedy czekam, aż Jej się odetka, a zazwyczaj ma zatkana zaraz po wstaniu - podejrzewam suche powietrze... Jak już dziurka jest drożna, wówczas raz jeszcze psikam wodą morską i działam fridą :)Jakieś glutki zawsze wyjdą :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 18th 2013
     permalink
    zgadzam się w 100% z Teo dla mnie katarek to super sprawa gdyby nie on to Milka już ze dwa razy miały by zapalenie oskrzeli czy płuc a tak on ładnie odciąga i po sprawie:) a że mam odkurzacz ze skalą od 1do5 to intensywność mam regulowaną na 2 starcza spokojnie Milka mózg ma choć nie zawsze:devil::devil::devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.