Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    U nas takie zmiany sa od mleka, Dawidek nie je nabialu a mleko zmienilam na Bebilon Pepti. Juz jest o niebo lepiej
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Dzięki!
    Dziewczyny, a po odstawieniu alergenu (zakładając, że to jogurt naturalny/jogurciki dla dzieci) to w przeciągu tygodnia powinnam zauważyć poprawę?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Mój Kacperek też ma jakieś zmiany na policzkach, ale to trochę inne jest... Krosteczki takie... Ciekawe...:confused:

    A tak w ogóle to byłam u internisty i na tą ósemkę dostałam antybiotyk - Augumentin - czy aby na pewno jest bezpieczny przy karmieniu? Powiedziała, że to jedyny bezpieczny dla mnie antybiotyk... I do tego mam chore zatoki - katar po kolana - rozłożyłam się na amen ale to pewnie przez te zimne okłady na policzek...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    magku może nie odpowiem konkretnie na twoje pytanie ale napiszę jak jest u nas. Będąc u lekarza zalecił zmianę mleka na ha i stosowanie go przez 10 dni, a jak nie nastąpi poprawa to zmiana na hydrolizat. Więc myślę, że u was w ciągu tygodnia powinno być lepiej o ile to nabiał.
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: Augumentin - czy aby na pewno jest bezpieczny przy karmieniu?


    to pochodna penicyliny, która ponoć jest najbezpieczniejsza własnie. ja niestety uczulona jestem... no to już masz z górki;)


    a ja mam dziś dylemat czy w poniedziałek szczepić małego na pneumokoki, czy jak mu rano furczy w nosku to to katar jest?

    i w ogóle to doła mam, bo Marcel dalej budzi mi się w nocy co godzinę, co kończy się spaniem na kanapkę, a myślałam ze jak mu zęby wyyjda to mu minie. a wiecie może jak to dalej wygląda z tymi zębami, tj. jak mamy 2 to kiedy następne?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    bari - dzięki ;) Ona była kilka miesięcy na BP, ze względu na (niby)nietolerancję laktozy... Potem dowiedziałam się, że są badania w tym kierunku, no i zrobiliśmy te badania i okazało się, że nietolerancji nie ma... Od listopada jest na zwykłym mleku i nic jej nie było...aż do tamtego tygodnia...najpierw zmiany były na linii ucha do bródki, a teraz przeszło to też na policzki... W dodatku ona mleka pije bardzo niewiele...Odstawię te jogurciki dla dzieci (zawierają mleko pełne, a z tego co sie orientuję mleko pełne, to mleko krowie?) no i jogurt naturalny też odstawię i zobaczę czy będzie poprawa... Bari a Ty widzisz u Kacperka poprawę, gdy wprowadziłaś mleko HA?
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Tak widziałam poprawe, ale nie wiem na ile to mleko, a na ile bephanten. Natomiast odkąd jesteśmy na ha Kacper robi po kilka kupek dziennie i nie ma kolki (odpukać) i jest bez śluzu chodź zapach jest okropny. Ale u nas jest zwiększone ryzyko skazy bo ja jako dziecko też miałam.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    oranda fakt - już mi lepiej :bigsmile: Z resztą ibuprom też zdziałał cuda. A co do szczepienia też się zastanawiam, bo mamy we wtorek a mały ma katarek i czasem kicha... I dopiero co chorował delikatnie...
    A ogólnie na pneumokoki na razie go nie szczepię i nie wiem czy zaszczepiać w ogóle, chyba że przed pójściem do żłobka ale to jeszcze...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    magku odstaw na jakiś czas nabiał i jak wysypka zniknie zrób test prowokacyjny podając małej jogurt i zobaczysz jak zareaguje.Być może przebiałkowałaś Zuzię.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Regi - tak zamierzam, ale martwię się...w dodatku jestem strasznie niecierpliwa i już, teraz, natychmiast chciałabym wiedzieć czy jej to zniknie :confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    A ogólnie na pneumokoki na razie go nie szczepię i nie wiem czy zaszczepiać w ogóle, chyba że przed pójściem do żłobka ale to jeszcze...


    Zaszczepić warto, ale właśnie przed pójściem do żłobka czy przedszkola, tak radziła nam pediatra z pierwszą córką i tak też teraz radzi i ja tak zrobię, a co do szczepionki na rotawirusa dziewczyny ja wam polecam, moja pierwsza córka jak miała nie całe półtorej roczku złapała to cholerstwo i to była dla nas masakra... został nam wtedy cień dzieciaka, biegunka, gorączka przy tym nic nie chciała jeść, nie chciała pić, była apatyczna, lała dosłownie się z rąk i ja nie chcę drugi raz tego przechodzić, dlatego ja szczepie rota, mam w nosie że jest droga ale naprawdę nie życzę nikomu takich przeżyć
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    Ja szczepiłam na rota i po całym cyklu my z mężem złapaliśmy rota, ja odwodniona trafiłam na pogotowie, a małe nawet biegunki nie miały. Nie wiem czy to dzięki szczepieniom, ale na pewno nie zaszkodziły..
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    :crazy:Weście Tosi udało się w nocy przespać 5 h pod rząd i to po tym jak tylko 15 minut ssała jedną pierś, oby tak dalej.:jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 19th 2013
     permalink
    [quote=magda_a] ale martwię się...w dodatku jestem strasznie niecierpliwa i już, teraz, natychmiast chciałabym wiedzieć czy jej to zniknie
    przejdzie małej zobaczysz.Możesz spróbować maści Avene Cicalfate Antybakteryjny krem regenerujący.U mnie pomaga przy każdej wysypce.
    Dużo zdrówka dla Zu:smile:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Magku, a ile tego jogurtu jej dajesz,jak czesto i jakie to jogurty. np.danonki powinno sie podawac dopiero od 3 rz (no,pediatrzy mowia,ze po roku juz mozna 1-2 razy w tygodniu). Druga sprawa jak podajesz naturalne jogurty,to sprawdzac etykiety,bo duzo z nich zawiera kwas cytrynowy,ktory bardzo uczula. Jogurt mozesz zastpic twarogiem,takim na wage (one sa sola konserwowane),chodzi o to zeby caly caly czas jogurtow nie jadla. A kaszki mleczne je?
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Nie Montenia, żadnych danonków itd nie daję...codziennie je jogurt naturalny lub jogurcik dla dzieci Nestle, czasami nawet dostaje i to i to w ciągu jednego dnia...

    No właśnie żadnych kaszek nie zje (ew.jakąś niewielką ilość sinlac, ale to nie jest mleczna kaszka)...i tu mam problem, bo nie mam co dawać jej na śniadania... :(
    Mleka nie tknie, kaszek, kleików też nie, sinlac zje, ale bardzo niewiele...jogurty naturalne - muszę odstawić, bo widocznie za dużo tego jadła, jogurciki Nestle też muszę odstawić...a ile mogę dawać jej chleba :(
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    magda_a
    a próbowałaś może dawać jej Przysmaki na Dobranoc Hippa.http://hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/?hippkatalog[category]=35
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    magda_a: i tu mam problem, bo nie mam co dawać jej na śniadania... :(

    A ja już się poddałam i u nas śniadania są "normalne" czyli chlebek z masłem lub jakąś pastą, jajecznica, biały ser, kurczak np. w galarecie. Mleko Adaś je ( jakoś, choć bez entuzjazmu ) wieczorem przed snem no i raz lub czasami dwa razy w nocy ( tylko wtedy toleruje butlę z kaszka lub mlekiem ). A w dzień wszystkie posiłki są bezmleczne ( w sensie że bez mm, bo jogurty, sery mu daję, tylko nie codziennie a raz lub dwa razy w tygodniu ).
    A próbowałaś może dawać Zu jogurt z mleka koziego? Ja dawałam Adasiowi i mu bardzo posmakował.
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    No Zu ma dokładanie tak jak Adaś...Jeszcze do niedawna nie chciała pić mleka nawet do snu, teraz już COŚ tam wypije...Każdą pobudkę w nocy wykorzystuję i daję jej butle...więc jakieś marne ilości mleka dostaje ;) Lepsze coś niż nic ;)
    Widzisz...ja chyba przesadziłam w drugą stronę, bo dawałam Zu jogurt naturalny/jogurcik Nestle każdego dnia ją wysypało :/
    Winnica a jajecznice robisz z samego żółtka czy z całego jajka?

    Treść doklejona: 20.01.13 11:47
    Regi - nie próbowałam...ale zawsze jest to jakaś opcja na jakiś posiłek...Tyle, że do snu ostatnio mleko wypije, więc najwyżej wykorzystałabym ten przysmak na śniadania...co jakiś czas..
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    magda_a: Winnica a jajecznice robisz z samego żółtka czy z całego jajka?

    Z całego jajka, ale też staram się nie częściej niż raz w tygodniu, żeby nie przesadzić, bo wiem, że białko jajka też jest uczulające. W ogóle staram się żeby posiłki w ciągu powiedzmy tygodnia były zróżnicowane i żeby nie było że codziennie to samo. Myślę, że wtedy są mniejsze szanse że maluch się na coś uczuli.
    Jogurt codziennie to chyba za często, ale rozumiem Cię bo skoro Zu w ogóle mleka nie chciała... szukałaś sposobu, wiadomo.
    Myślę, że jak przez tydzień będzie jeść mm tylko wieczorem i w nocy, a poza tym żadnego nabiału to nic jej nie będzie, a Ty sprawdzisz czy to jogurty były przyczyną. Jeśli tak, zawsze możesz spróbować jej podawać np. kozi ( ale już nie tak często ) a z krowimi produktami spróbować jeszcze raz np. za miesiąc tylko już nie codziennie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Na żółtko też trzeba uważać. Ja jestem z jajka uczulona tylko na żółtko a białka mogę jeść ile chcę.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny sorry, że tak się wtrącę, ale wrócę znowu do tych alergii. Nie zaczynałam diety bezmlecznej, bo zaczynały znikać te liszaje z nóg. Ale wczoraj zauważyłam to samo na brzuchu tylko bardziej nasilone niż poprzednio. I do tego te plamki malutkie, o których już wspominałam. Kąpię go cały czas w przegotowanej wodzie, do wody dodaję EMOLIUM OLIWKĘ i smaruję go bepanthenem i clobazą - taki tłusty krem. I ten brzuszek coraz gorszy jest a nawet teraz przebierałam go i zauważyłam, że chyba nawet jest trochę gorzej (gdzie z reguły rano miał bledsze i mało widoczne zmiany).
    USUNĘŁAM
    Zaatakowany jest tylko brzuszek, nóżki to inna sprawa bo tram to wszystko jest blade i suche, może lekko zaczerwienione, nad paszką jedną tak ma, no i nie wiem... Chyba już się nie będę zastanawiała tylko przejdę na tą dietę. A może to od pomidorów - wczoraj spagetti jadłam...:confused:

    Zwracam się do was bo wy doświadczone jesteście.... Lekarze różnie mówią a wy z doświadczenia wiecie najlepiej...:confused:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.01.13 12:54</span>
    Sorry za wielkości ale inaczej można nie dostrzec tego - potem usunę
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Dii, ja odstawilabym oliwke,bo ona pozornie natluszcza. Myj malego narazie tylko w wodzie i smaruj bepanthenem. U nas super pomogl cetaphil plyn mincelarny.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    a tak, myję cetaphil a oliwki używam niewiele i co któryś dzień... Więc oliwka tu nie szkodzi raczej... Tylko kwestia na co to wygląda?

    Treść doklejona: 20.01.13 13:08
    buzi w ogóle nie smaruję tylko wodą przemywam na przykład... i ma takie wybryki...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Dii, kurczę, nie możesz na tydzień-dwa odstawić nabiału i sprawdzić, czy będzie lepiej? To jest jedyny sposób, żeby się przekonać, czy to nabiał szkodzi. Bo my możemy Ci mówić, że to wygląda na alergię kontaktową, skazę, azs, łzs itp, co innego mogą mówić lekarze, a tak naprawdę, dopóki sama nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. A mam wrażenie, że od jakiegoś czasu szukasz wszystkiego poza nabiałem i trochę oczekujesz od nas potwierdzenia, że to na pewno od czegoś innego ;)
    Nie obraź się proszę, bo nie piszę tego złośliwie. :kissing: Jeśli to nie nabiał, to będziesz dalej szukać. A 2 tygodnie to nie całe życie przecie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    No mi te policzki wybitnie na skazowe wygladaja. A Dawidkowi wcale sie po 2 tyg na Pepti nie wyleczylo. Tzn zaleczylo ale skora nadal sucha i mysle ze troche to jeszcze potrwa zanim sie zregeneruje. Bo przeciez zadnych lekow sie nie stosuje tylko natluszcza.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Ludwiś na pepti jest już od 1 stycznia i nadal ma policzki szorstkie i skłonne do podrażnień. Ale nie ma już czerwonych plam. Ale wystarczy że się o coś otrze i już robi się czerwone. Używam dwa trzy razy dziennie bepanthenu i dodatkowo mleko pepti i już jest o wiele lepiej chociaż do ideału brakuje. Naprawdę przy takich wypryskach trzeba cierpliwości żeby zniknęły no i wyeliminowanie alergenu.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    migg: A mam wrażenie, że od jakiegoś czasu szukasz wszystkiego poza nabiałem i trochę oczekujesz od nas potwierdzenia, że to na pewno od czegoś innego ;)

    A żebyś wiedziała. W głębi duszy mam nadzieję, ze tak mi napiszecie, ale nie wiem czemu strasznie się wzbraniam przed odstawieniem mleczka. Jestem strasznie nabiałowa i to pewnie przez to. Dnia nie wytrzymam bez jogurtu, maślanki czy czegoś w tym stylu. Dlatego tak z tym walczę :wink:
    Na początku to odstawienie nabiału nic by nie dało nawet jakby był efekt, bo to tez (jak już któraś mi napisała) może być przyzwyczajenie skóry do zmiany wody. A teraz to już minęło trochę czasu, więc woda pewnie nei ma nic z tym wspólnego.
    migg: Nie obraź się proszę, bo nie piszę tego złośliwie.

    Spoko:bigsmile:
    Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Spójrzcie jak u nas policzki wyglądają:sad:. Gołym okiem tak źle to nie wygląda jak przy lampie w telefonie.


    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.01.13 16:06</span>
    Czapkę ma założoną bo dosyć mocno mu główkę nasmarowałam maścią. I mam wrażenie, że go to mocno swędzi:cry: nawet widać jak na śnie się zadrapał:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    bari nie widzę Twojego zdjęcia...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Bari, mój mały miał identyko przy skazie... I tez się drapał... Do krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Jutro mamy wizytę u lekarza to pewnie potwierdzi. Ja jak i eM mieliśmy skazę jako dzieci to u Kacperka jest podwyższone ryzyko.
    Ale jeszcze 2 dni temu tak źle to nie wyglądało bo było widać wysypkę, a po tym zdj widać jak się to wszystko zlało/zaogniło, płakać mi się chce jak na niego patrzę.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Kurcze bari to ja tu narzekam na zmiany naszego Kacperka ale widzę, że u ciebie to porażka. Kurcze, szkoda dzidzi... Oby jutro lekarz coś pomógł.
    --
    •  
      CommentAuthoraszlim
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    To i ja sie dołączam do alergii, prawdopodobnie Em ma AZS w wyniku alergii na nabial. Wysypka zaczęła sie z nowym rokiem i trwa do teraz. Z początku nie wiedziałam co to, więc zostawiłam by czas pokazał. 4 dni temu lekarz orzekł AZS i kazał mi przejść na d. bezmleczna. Tego samego popołudnia zaczęliśmy intensywnie nawiązać skórę. 2 dni pózniej znaczna poprawa skory twarzy i szyjki :smile:
    Ja tez uwielbiam nabial, ale cóż zrobić mogę innego... Im wcześniej zaczniemy zapobiegać/leczyć alergie tym większa szansa, ze Em z niej szybko wyrośnie. Mam nadzieje, ze poza skaza bialkowa nic wiecej z alergenow sie nie pojawi.
    Wysypka zaczęła sie czerwonymi chrostkami na czole, policzkach, bardzo gęsta kaszka manna na uszach. Potem wysypka zeszła na szyje i bark i tutaj sie zatrzymała. To stan skory na wczoraj. W akcji dieta i nawilzanie.
    wysypka
    wysypkaa
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    bari 87 spróbuj zrobić małemu okłady z czarnej herbaty.Zaparz herbatę i jak wystygnie połóż gaziki zamoczone w herbacie na skórę przez 15 minut.
    Pomoże to przy pieczeniu i świądzie.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Ja właśnie się dowiedziałam o jakiejś starej metodzie, żeby do kąpieli dodawać nadmanganian potasu. W aptece można o to spytać. Na suchą skórę czy na jakieś uczulenia podobno super.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    A wiecie co mi ostatnio arelgolog powiedziala na te wysypke u Dawidka. Zeby nic nie zmieniac w diecie to dziecko szybciej wyrosnie. I juz pare razy slyszalam taka opinie od polskic lekarzy. Bo od irlandzkich zadnej inej nie slyszalam jak tylko ze wyrosnie. No i teraz mam zagwozdke, bo u Dawidka ta skora nie wyglada bardzo zle (ale zmiany sa widoczne) wiec o ile nie robi sie gorzej to zostawic wszystko aby "sie przyzwyczail"
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Zeby nic nie zmieniac w diecie to dziecko szybciej wyrosnie.


    to bardzo ładna i pewnie słuszna teoria, ale ja nie mogłam patrzeć jak moje dziecko sie męczy... Tak się drapał (szczególnie w nocy).... Nie chciałabym, żeby sie męczył...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    No właśnie ja też nie mogę patrzeć jak cały czas tymi rączkami po buzi jeździ, w nocy tak się wierci i stęka przez sen, że i ja spać nie mogę. A po drugie wygląda to okropnie. Kacperkowi z całej głowy skóra schodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    lecia zgodzę się z Tobą,bo sama byłam strasznym alergikiem.Nie eliminowałam produktów które mnie uczulały a ograniczałam do minimum.Po pięciu latach okazało się że alergia się cofnęła zostało jedynie uczulenie na słońce.
    Okłady z czarnej herbaty bądz kąpiele naprawdę pomagają:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Regi79: Okłady z czarnej herbaty bądz kąpiele naprawdę pomagają


    Ale jak? W samej herbacie?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.01.13 18:56</span>
    Regi79: Nie eliminowałam produktów które mnie uczulały a ograniczałam do minimum


    zgodzę się u starszego dziecka z rozszerzoną dietą, ciężko ograniczyć spożycie białka u 2 miesięcznego dziecka, możemy tylko zmienić mleko na hydrolizat.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    bari zaparz herbatę i poczekaj aż wystygnie.Możesz wykąpać w tym małego lub robić okłady około 15 minut.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    DII mojej Nince do dzisiaj wyskakują [co jakiś czas] identycznie wyglądające liszaje jak u Twojego Kacperka
    ale dosłownie identyczne :wink:
    na brzuchu, nóżkach, rączkach [głównie w okolicy łokci]


    nie mam pojęcia co to, z czego i dlaczego i do lekarza nigdy z tym nie szłam bo pewnie powiedzieli by, że albo:
    AZS
    albo
    SKAZA BIAŁKOWA

    bo zawsze tak mówią :tongue:




    nic z diety Niny nie eliminuję i nie eliminowałam ze swojej jak karmiłam piersią i raz się to pojawiało, raz znikało, potem znowu pojawiało i tak w kółko
    do dzisiaj jej się pojawia ale już nawet nie rejestruję po czym
    może faktycznie po nabiale ?


    jako, że jej to nie swędzi, nie drażni, nie przeszkadza [a przynajmniej tak mi się wydaje] to się nie przejmuje
    wg mnie w końcu jej to minie
    wiele dzieci do 2-3 go roku życia ma na coś alergię i ja też uważam, że nie ma co szukać, robić badań, wykluczać po kolei wszystkich produktów
    po 3-cim roku życia często te alergie same mijają

    więc ja po prostu czekam i jedynie co to jej czasami to Bephantenem smaruję albo zwykłą wazeliną
    jak już jest takie mocno suche





    natomiast Kacperek od BARI koniecznie wymaga konsultacji lekarza bo u niego to już widać, że problem jest poważny i trzeba biedaczkowi pomóc :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Bari nadmanganiam polecam i ja pare kryształków do wody na przemian z krochmalem kąpać malucha. i super jeszcze jest balnoleum krem.

    Ciekawa jestem co powie lekarz jutro....biedny maluszek:(
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Bari ja teraz dopiero doczytałam i zdjęcie zobaczyłam :neutral: Trzymam kciuki, żeby Kacperkowi to jak najszybciej zeszło. U nas na historie skórne bardzo pomaga masło shea, takie zwykłe nierafinowane z grudkami. Naprawdę polecam. U nas jest to samo o czym pisała Teo, takie liszaje, raz większe raz mniejsze, raz są raz ich nie ma. Robią się czerwone podczas kąpieli czasami.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Dawidek sie nie drapie ale ja jakos tez nie moge patrzec jak ma taka buzie zsypana. Wiec mimo opini lekarskiej zmienilam mleko na pepti. Moj plan to dawac to 2 miesiace az wysypka zniknie i wrocic na zwykly bebilon. Zobaczymy czy nadal bedzie tak reagowal, a do tego pogoda sie troche poprawi, wiecej slonca dobrze na skore robi (chyba ze ktos ma alergie).
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie do mam karmiących piersią...
    Bierze mnie przeziębienie i mam pytanie. Czy którejś z Was dziecię zastrajkowało po większej ilości czosnku lub cebuli? Niewielkie ilości Nince nie szkodziły. Na razie zjadłam 2 plasterki cebuli i zastanawiam się czy mogę jeszcze trochę jej pochłopnąć... Albo taki czosneczek na kanapkę położyć :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Olenkaka, ja juz nie karmię- ale jak karmiłam to jadłam śmiało cebulę i czosnek i Luśce nie robiło to różnicy.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Dzięki, próbuję- może chociaż się nie rozłożę. Ledwo przestałyśmy być pociągające, a już znów czuję, że coś mnie bierze:confused:
    --
    • CommentAuthoravf
    • CommentTimeJan 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Jestem strasznie nabiałowa


    Dii, nie jesteś całkiem skazana na brak nabiału - jak odstawisz produkty z udziałem mleka krowiego i jajka, poczekaj aż zmiany na skórze się cofną i spróbuj z mlekiem kozim, całkiem dobre i mleko i sery, u nas się sprawdziło
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.