Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 20th 2013
     permalink
    Czasami wystarczy odstawić nabiał na jakiś czas i póżniej wszystko wraca do normy.Ja cieszę się że u mojej małej nic nie ma bo ja mleko piję litrami.
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie soi,bo uwielbiam zarówno mleko jak i jogurty.Pisałyście że zawiera dużo hormonów żeńskich,ale jeśli w ciągu dnia spożyję około 500ml lub mniej to czy może to jakoś zle działać na małą.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    witam dziewczyny,
    wczoraj mała przez cały dzień przespała mi może 6h i to większość w godzinach porannych-od 16 walczyła mi prawie do 23 z może dwiema drzemkami pół godzinnymi-potem jak już padła to cztery godziny pod rząd to nasz rekord jak na razie- no ale nie wiem czemu ona nie chce spać popołudniami- wieczorem była już tak wymęczona że ze zmęczenia nie mogła zasnąć- czy wasze brzdące też miały takie etapy nie spania?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Gusiadm u na tak było, po skończonym 6 miesiącu jest jakby lepiej. Ja się po prostu przyzwyczaiłam, że Nadia w dzień prawie nie sypia, bo 20 minut spania przez cały dzień, to jakby nic :) jak kimała po pół godziny ze trzy razy, to było dobrze ;>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    U nas już wszystko było ok w temacie alergii, zaczęłam powolutku jeść ser żółty, no i wszystko się posypało, jak zdjałam kilka łyżeczek nutelli :(, nie wiem, czy to od tego, ale nic innego uczulającego nie jadłam. Kupa znowu brzydka i pienista, aż jej pupkę obszczypało. Odstawiłam i zobaczymy, co będzie. Przez te jej kupy bardzo się martwię rozszerzaniem diety.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    Dziewczyny u nas buzia swego czasu wygladala tak:
    null
    i lekarze niczego nie kazali eliminowac tylko smarowac kremem Lipobase i po tygodniu buzia wygladala jakby nigdy nic sie nie dzialo. Teraz tez przy goraczce ma czerwone poliki to od razu mu tym smaruje i po kilku dniach nie ma nic.
    Warto sprobowac, mam nadzieje, ze Wasze dzieciaczki tez nie maja alergii.
    --
  2.  permalink
    Mój też ma jakąś malutką wysypkę na szyjce i popękaną skorę za uszkami, innych objawów brak. Ewentualnie kupka żółto-zielona. Ale nic z tym nie robie bo nie widze żeby sie źle czuł.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Ja ostatnio zaobserwowałam lekko szorstkie policzki, ale ani nie są zaczerwienione ani nic nie jest widoczne gołym okiem, ale 30.01 jedziemy na ważenie i szczepienie to się dopytam co to może być
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    avf tak też zrobię :bigsmile:
    A teraz z rana znowu wszystko poznikało jakby nigdy nic się nie działo... Dziwna sprawa... Ale tak jest cały czas, więc nie ma co czekać, aż się wszystko zaogni i wtedy nie będzie wyjścia a i Kacperek może też cierpieć...

    A dziś jest jakiś marudny ten mój synuś. Nie chce cyca, nie chce się bujać, nie chce maty, na rękach tez marudzi... Tylko pcha do buzi paluchy... Niby niedawno się obudził, a na śpiącego wygląda... Lecę do niego bo znowu marudzi...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    A ja sie rozchorowalam i po prostu umieram. Calkowicie opadlam z sil i od soboty nocuje u rodzicow. Maz wczoraj wrocil do domu, bo rano do pracy, a ja dobrze, ze zostalam, bo bym nie byla w stanie zajac sie Majka.

    Do 1 w nocy nie chciala spac - bujali ja, tulili, wozili w wozku i nawet cyc nie dzialal. Lapala, puszczala, lapala i tak w kolko. Marudzila przy tym niesamowicie, a ja nie wiedzialam, o co chodzi. Pozniej nawet ladnie spala - bylo kilka pobudek na cyca, ale bez marudzenia.



    I mam pytania:

    Mozliwe, ze to przez moja chorobe tak marudzi? Zreszta, ona sama tez pokasluje i chyba odwolam szczepienie BCG.

    A moze to przez miesiaczke, ktorej dostalam wczoraj? Ma to jakis wplyw na smak mleka?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    A dziś jest jakiś marudny ten mój synuś. Nie chce cyca, nie chce się bujać, nie chce maty, na rękach tez marudzi... Tylko pcha do buzi paluchy... Niby niedawno się obudził, a na śpiącego wygląda... Lecę do niego bo znowu marudzi...:confused:


    może skok?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.01.13 12:47</span>
    ? Ma to jakis wplyw na smak mleka


    tak smak się może lekko zmienić i ilość może być mniejsza
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Wlasnie mam wrazenie, ze jest go mniej. A jeszcze doczytalam, ze w 11-12 tygodniu jest skok. Rety, ale mi sie zlozylo.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Skok jest chyba od 15 tygodnia a my mamy 14, chyba że się pospieszył:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Malisiek, jasne ze odwolaj szczepienie. Jak ma infekcje to nie szczep. A bcg dopiero teraz?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Montenia - no wlasnie dopiero niedawno umowilam, bo ona mi ciagle pokaslywala i miala katar, takze wolalam przeczekac. Pech, ze znow ta infekcja wyszla.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Malisiek, a w szpitalu na bcg nie byla szczepiona? Bo poza szpitalem nie szczepia na bcg???
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    W szpitalu dostala tylko witamine K, a na BCG kazala umowic do przychodni polozna, jak przyszla na wizyte domowa.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    U mnie też jeszcze bez żadnego szczepienia, poza tym od razu po urodzeniu...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Ah,Malisiek Ty z Uk jestes :wink: Moja starsza corke zaszczepili w dniu wyjscia do domu-po 3 dniach. Tez w UK rodzona.
    Bo w PL nie szczepia na bCg poza szpitalem :wink:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Wróciliśmy z wizyty. W sumie to nic się konkretnego nie dowiedziałam. Lekarz nie bardzo chciał przepisać inne mleko bo wg niego Kacper nie wygląda tak źle, napomknęłam mu, że mam wrażenie, że go to swędzi to przepisał bebilon pepti na jakiś czas. Za około 2-3 tyg ma nastąpić poprawa. Powiedział, że skoro ja i mąż mieliśmy skaze to u Kacpra jest zwiększone ryzyko.
    Przy okazji zaszczepili, Kacper nie płakał teraz śpi więc czekam na reakcję jak się obudzi.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    I mogli ja od razu zaszczepic to by bylo z glowy.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Bari a na buzi Kacperka nic się nie zmieniło, w sensie że jest może trochę lepiej w porównaniu do wczoraj ? Czy bez zmian ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Penny buzia dziś rano ładna była, a taka czerwona robi się pod koniec dnia. Natomiast zmiany na główce brzydkie. Wysypka na podbródku, karku i za uszami duża.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Zaszczepili?
    Przy tak nasilonej wysypce?
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    montenia: Zaszczepili?Przy tak nasilonej wysypce?

    u Dawidk juz slicznie wszystko znika (po bebilonie pepti) ale i tak zaczekam jeszcze z miesiac zanimzaszczepie.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    montenia: Zaszczepili?
    Przy tak nasilonej wysypce?


    Tak. Stwierdził, że poza zmianami alergicznymi jest zdrowy i to nie koliduje.
    --
    •  
      CommentAuthoraszlim
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    U Em wysypka niknie i skora robi sie gladsza, ale.. tak jak do tej pory wysypka byla tylko na gornych partiach ciala tak dzisiaj zauwazylam pojedyncze chrostki wysypane na calym ciele, raczki, klatka, brzuch. Nie wiem czy to nadal mleko..czy cos innego takze ja uczula (?) :(
    --
  3.  permalink
    Hej dziewczyny, a Ul_cia coś się pokazywała ostatnio..? Bo aż się za nią stęskniłam :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Olenkaka: Dziewczyny czy te skoki rozwojowe naprawdę mijają?


    Do 18ki miną :wink::rolling: A na serio - szybko to wszystko mija.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Olenkaka: Jeszcze chwila, a wystawię N. na allero i dorzucę butelkę gratis, jak to Czerwinka pisała...
    to ja pisałam :) Nadal zdarzają się takie dni, ale w porównaniu z początkami, to niebo a ziemia. Małpy tak mi dały popalić, że nawet nie zachwycają mnie zdjęcia tych małych bobasów, ani nie tęsknię za tymi czasami. Teraz są dużo fajniejsze :)
    A Ulcia była na wyjeździe, pewnie jak się ogarnie to napisze.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    ooo takkk najfaniej jest teraz mam dorastającego nastolatka w domu:-) ) już wiem co oznacza te powiedzenie....małe dzieci mały kłopot duże dzieci duży kłopota....
    Dziś Fran miał dzień świra....wszytko było na nie :/ no oprucz cyca ktorego ssał minute i juz niechciał a za godzine znów to samo...

    :cool:

    Treść doklejona: 21.01.13 21:31
    Doti też tak pisałam ze do Ciebie tak mówilał jak broniłam Meliska...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Bari87, a czym byl szczepiony? Czy wczesniej nim wystapila wysypka to tez byl szczepiony?
    Cholera mnie bierze z tymi lekarzami. Dziecko ,cala glowa w wysypce-trzeba dowalic szczepionka, ktorej skladniki (bo zapewne szczepione 5w 1 lub 6w1 ) powoduja wszelkiego rodzaju zapalenia skory. U mojej corki jak wystapil nop,to lekarz usilnie chcial mi w mowic,ze to moja wina,bo cos zjadlam. Tylko dziwne,ze do tego czasu moje dziecko nie bylo na nic uczulone (do 6m-ca).
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    No i się nie zaszczepimy jutro, bo karta szczepień z poprzedniej przychodni nie dotarła! Jakby nie mogli mi jej dać osobiście tylko wysyłają!!!
    Jaki w ogóle może być odstęp między szczepieniami, jak z założenia jest 6 w moim przypadku a minęło już prawie 7?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Dii,im dluzej tym lepiej!
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    Regi79: Pisałyście że zawiera dużo hormonów żeńskich,ale jeśli w ciągu dnia spożyję około 500ml lub mniej to czy może to jakoś zle działać na małą.
    Regi - ja pisałam o soi. Mojej córce powiększył się gruczoł na piersi (nie wiem, jak to inaczej napisać) - najprawdopodobniej właśnie z powodu soi. Odstawiłam mleko krowie i piłam sojowe - szklankę-dwie dziennie. Mi się wydaje, że to za dużo, zwłaszcza, że po pierwsze lecytyna sojowa jest w wielu produktach spożywczych, po drugie (pewnie z powodu pierwszego) również może uczulać; po trzecie- jak powiedział mój lekarz - to jest fundowanie sobie hormonalnej terapii zastępczej.
    Raz kiedyś można wypić, ale umiar jest w tym wypadku wysoce wskazany :wink:

    montenia: trzeba dowalic szczepionka, ktorej skladniki (bo zapewne szczepione 5w 1 lub 6w1 ) powoduja wszelkiego rodzaju zapalenia skory
    Nawet nie miałam pojęcia, że zapalenie skóry może być odczynem poszczepiennym - dzięki Montenia za info!
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    migg
    dzięki.Ograniczę więc mleko sojowe tylko do kawy a że piję raz dziennie więc spoko.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    A oprocz tych wysypek maja Wasze dzieci jakies inne objawy... Naduska ma alergie na mleko krowie oprocz wysypek, miala bole brzuszka, kupska zielone, mega sluzowate, strzelajace...Nabial oczyelwuscie weliminowalam z diety, ale nie calkowicie, uzywam mleka do kawa, do zabielania sosow... Bywa i tak, ze nabial w nalych ilosciach nie szkodzi, a spozywany w duzych ilosciach moze wywolywac reakcje alergiczna... Moze wystarczy tylko ograniczyc jego spozywanie... np. nie codziennie, a 2 razy w tygodniu...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Dobrze, że jest forum i się wie o skokach, bo tak to już bym myślała, że terrorystę wychowuję :wink:


    Nie jesteś w tych bólach sama u nas to samo :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Hej dziewczyny, a Ul_cia coś się pokazywała ostatnio..? Bo aż się za nią stęskniłam
    :kissing::whorship:
    Jestem :bigsmile:
    Tak ja Doti napisała, mieliśmy wyjazdowy weekend, wczoraj dzień babci i dopiero się ogarnęłam :wink:
    Cycuś śpi na mnie to mam czas na forum! :devil:

    Wczoraj szczepienie, Gwiazda waży 8.240 g i mierzy 69 cm. Pani doktor 5 razy powtarzała, że M taka wielka jak niektóre roczniaki, i ponieważ powinna "iść" w mamusię a nie w tatusia - czyli być wysoką szczupłą laską :crazy: (już ją lubię :tooth:) to rozszerzamy dietę bardziej energicznie oraz ładujemy już mięsko.... także żegnajcie nam pachnące kupy :rolling:
    A poza tym moja niesmoczkowa Lalunia zapałała od 3 dni miłością do smoczka taką, że jestem w szoku! i UWAGA! wczoraj mój cycoholik odmówił zasypiania z cycem w buzi, a ze smoczkiem zasnęła w 3 minuty (ułożona tak jak do cyca)! Aż mi przykro się zrobiło i zaczęłam rozważać o sylikonowych piersiach skoro Młoda woli sylikon :crazy::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Wczoraj szczepienie, Gwiazda waży 8.240 g i mierzy 69 cm. Pani doktor 5 razy powtarzała, że M taka wielka jak niektóre roczniaki, i ponieważ powinna "iść" w mamusię a nie w tatusia - czyli być wysoką szczupłą laską :crazy: (


    haha to nieźle twój cycozwis przykoksował :rolling:, ja bym chciała żeby moja zapałała miłością do butelki chociaż bo nie wiem jak sobie babcia poradzi sama z kubkiem za 1,5 miesiąca :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    o kurka 8.200:shocked::shocked: to Milena gdzieś z 9.400 waży:D:D:D a drobna to nie była!!!! no i brawo za smoka może nocne karmienia odejdą i mała przystopuje z wagą:D:D:d
    -
    no kupki teraz będą mega nie do przeżycia:D:D:D
    -
    ja taka lekarkę też bym pokochała:D
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    E tam da się przeżyć :) na początku jest szok ale potem da się przyzwyczaić :)
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    doti_p: ale potem da się przyzwyczaić :)

    no da się da ale potrafi zepsuć humor na chwilkę:D
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Montenia wcześniej był szczepiony w szpitalu. Teraz był szczepiony na wzw.B (ewaxB), DTP, Hib (Actteib?). Ale powiem wam, że wczoraj Kacper buzię miał ładną i dziś też, (może go podrażniają moje ubrania wyprane w normalnym proszku?).

    Vsti, u nas też problemy z brzuszkiem i kupkami (nie duże ilości śluzu, lekko zielone i było słychać w drugim pokoju jak zrobił, okropny smród:wink:). Do tego długo utrzymujący się katar, i czerwone powieki.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    8200!:shocked: Martynka chyba goni Diego od Neesie. :) Watpie, zeby Nadia tyle wazyla :p
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Zaraz zrobię zdj jak to wygląda dziś.


    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]


    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Mi ostatnio kolezanka pisala, ze jej roczna corka ur.3200 wazy 7kg:shocked: To chyba bardzo malo? Bo moja wazy "juz" 5kg a ur. 2500. Pisze z tel sorry za brak znakow
    --
  4.  permalink
    Ulcia, nareszcie :bigsmile:!!
    Opowiadaj, i co, lekarz Wam zalecił wprowadzać posiłki stałe tak już teraz..? I to mięcho..?
    Mi mój cycuś w dzień śpi tylko na mamuni z cycem w buzi i biję się z myślami czy powinam mu zabierać jak tak tylko ciamka ale... tak mi dobrze z nim wtulonym. Jak mu zabieram to się budzi albo tak szuka jak krecik :bigsmile:. Ale z tego co pamiętam to Montenia pisała że później jest kłopot :confused:
    Beri, biedny ten Twój synuś... Mam nadzieję że uda Wam się szybciutko zażegnać zmiany...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Ulcia, poprosze o fotke Gwiazdeczki na odpowiednim watku:-) daaawno Martynki nie widzialam...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Moja 18-miesieczna corka wazy 9kg :wink:, a 5-letnia 16kg. Dopoki jest w centylach i nie ma spadkow naglych i wzrostow to nie ma powodu do zmartwien.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Może któraś z was wie czy jest jakiś środek, który zmieniłby smak Bebilonu pepti na bardziej "przyjazny"?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.