Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    hopelight: Probowalyscie juz z niekapkiem? wiem ze ktos kiedys pisal ze daje dziecku z niego pic i pije bardzo ladnie :)
    hopelight: Probowalyscie juz z niekapkiem? wiem ze ktos kiedys pisal ze daje dziecku z niego pic i pije bardzo ladnie :)

    Ja próbowałam i coś tam wypiła, na pewno chętniej niż z butli.

    Dziewczyny a ja to chyba ekspozycję zrobię jednak z tą kaszką, bo jakieś umiłowanie mam do tabelek, wzorów itp. Według jakiegoś planu łatwiej mi będzie, ale wiem, że to mój wypaczony charakter:devil:, z chlebkiem pewnie bym się bała, że za dużo tego zje, albo za mało :devil:.
    Czyli jak po 5 miesiącu powoli zacznę podawać marchewkę (do tego chyba soczek jabłkowy albo jabłuszko ugotowane, a może starte?, co by mojego dziecka znowu nie zatkało), potem marchewka ziemniaczek, potem inne składniki, i w połowie miesiąca dodam do tych paciaji kaszkę mannę, to będzie ok?
    A i jeszcze... co ma mnie zaniepokoić przy tym glutenie? Jakaś wysypka? Bo tu jakieś wizje duszącego się dziecka wystąpiły, więc mój strach już jest pod sam sufit :shamed:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Ja ekspozycje robilam kaszka nestle 8 zboz. Zawiera gluten a jest bez dodatku cukru i wogole bardzo zdrowa i smaczna. Mozna dac ile sie chce bo jest bez gotowania, przyzadza sie ja na mm lub na samej wodzie.
    A te cale schematy rozszezania diety i wprowadzania glutenu to naprawde tylko w Polsce, na zachodzie nikt tak nie robi! Dziecko po 6 miesiacu moze probowac wszystkich lekkostrawnych posilkow przygotowanych dla calej rodziny.
    Bari ja pepti na poczatku mieszlam ze zwyklym mm i stopniowo zmniejszlam ilosc. Teraz pije juz sam pepti i nie wybrzydza.
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Drożdże powinny zginąć po ostygnięciu, ale niektórzy mówią żeby chleb odczekał 1-2 dni żeby drożdże na pewno przestały pracować. Dobra nie będę drążyć, ja chyba mimo wszystko wybiorę kaszę mannę jeżeli zacznę się w to bawić :bigsmile:
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Dobra nie będę drążyć, ja chyba mimo wszystko wybiorę kaszę mannę jeżeli zacznę się w to bawić :bigsmile:


    ja też będę szła tym tropem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Też dałam pajdę chleba w celu ekspozycji. Jakoś na święta chyba, potem jeszcze raz dostała Nadia chleb i nic. I teraz mam takie pytanie: na kaszce holle muesli jest napisane, że ona zawiera gluten i jednocześnie, że można ją podawać po 6 miesiącu. Wczoraj Nadia ją dostała, niestety na wieczór, co prawda tylko jedną płaską łyżkę wymieszaną z wodą i jakimiś owocami. A teraz czytam o problemach z oddychaniem w nocy. Ta kaszka jest niemieckiej firmy i tak mnie to zaintrygowało, czy w innych krajach też są takie zabawy z tym wprowadzaniem glutenu ? U Nadii nic się nie zadziało nigdy, to znaczy, że już jest wyeksponowana ?

    Mój teść też ma maszynerię do pieczenia chleba, pyszne wypieki wychodzą :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Zakupilam niekapek aventu chcac podawac w nim soczki. W domu patrze na ulotke w srodku nieszczesnego niekapka a tam pisze ze mozna w nim podawac tylko mleko i wode :shocked: Czy to tylko moj niekapek taki felerny czy niby na wszystkich tak pisze? niby dlaczego nie moge podac w nim soku ? chyba jednak to zbagatelizuje chyba ze ktos z Was zna powod dla ktorego mam tego nie robic :confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Dla znających angielski: Timing of Gluten Exposure in Infants at Risk for Celiac Disease

    Nie tylko w Polsce są takie "zabawy" ;)

    Swoją drogą piętka od chleba jest rewelacyjna nie tylko jeśli chodzi o gluten, ale też o masowanie swędzących ząbkowaniem dziąseł... Tylko ciężko ją z wykładziny zmyć ;)

    Treść doklejona: 22.01.13 17:15
    hopelight: zy to tylko moj niekapek taki felerny czy niby na wszystkich tak pisze? niby dlaczego nie moge podac w nim soku ?


    Eee, ja podaję i sok, ale może chodzi o to, żeby kaszki lub soków z "paprochami" nie dawać, żeby się nie zapchał po prostu?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Cytuje "Kubek z ustnikiem jest przeznaczony do micia mleka lub wody. Nie nalezy go uzywac do innych napojow, takich jak soki owocowe, slodkie napoje aromatyzowane, napoje gazowane, zupy czy bulion".

    Tak wiec the fragile tez szlam tym tropem ale napoje gazowane nie sa z paprochami ani geste....

    Tez bede podawac. Wkoncu po to go kupilam....ciekawa jestem tylko dlaczego tak piszą...:shocked:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Hmm, dziwne faktycznie, sama jestem ciekawa czemu nie...
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    A ja wpadam i się chwalę, że Nataszce wyszedł pierwszy ząbek :crazy:

    Mała koksuje jak Martynka i Oktawia... dziś waga wskazała 8100g :))))
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    W Irlandii nikt nie robi ekspozycji na gluten.Z tego co wiem od znajomych w Anglii i Holandii tez nie
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Mój kurdupel nawet 7 kg nie waży :sad: wiem wiem, każde dziecko jest inne i nie ma co porównywać, ale i tak mi to humoru nie poprawia. A je jak prosiak za przeproszeniem, za tydzień ją ważę i zobaczymy co będzie :neutral: Dobrze, że chociaż na długość rośnie :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Penny na bank przybierze troszkę ciałka... ;) Wiesz dobrze, że jest zdrowa, więc głowa do góry ;) Będzie szczuplutka po mamusi ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    A ja powróce do tematu wysypek i suchej skóry- polecam smarować takie zminay linomagiem zielonym- u nas sprawdza się rewelacyjnie :))
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Rumba,gratulacje pierwszego ząbka :) u nas kieł idzie.. Czyli już 5 ząbek leci :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Penny, mój kurdupel w wieku Twojego kurdupla też tyle ważył. (Miała długi przestój z wagą) A teraz aż 7400 :bigsmile:
    Swoją drogą, w świetle wszechobecnej otyłości wśród dzieci, to chyba należy się cieszyć :wink: Poza tym jest mniej do noszenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    PEENY pupiszon szczuplutki po mamusi:tongue:
    Tutaj w Austrii też nie ma nagonki na gluten.
    W 7 tygodniu życia dostałam rozpiskę z rozszerzaniem diety dla małej i w 4-5 msc jest warzywa-ziemniak lub ryż,mięsko,w 5-6 warzywa-ziemniak lub ryż,mięsko,owoce ewentualnie płatki ryżowe.W 6 do 12 warzywa-ziemniak lub ryż ,mięsko i zboża.Oczywiście nie stosuję się do tego co mam zapisane ponieważ Oktawia uczy się smaków a jak usiądzie stabilnie chciałabym wprowadzić BWL
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    W Anglii robia tez ekspozcje na gluten. Mnie HV mowila co i jak i kiedy wprowadzac.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    No wlasnie mniej do noszenia to jest niewatpliwy plus B-) Ja tez bylam kurdupel i Migg tak wlasnie sobie tlumacze, ze to taki zastoj. Sorki za brak polskich znakow, ale z telefonu pisze.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    rumba gratuluję ząbka :bigsmile:
    My dzisiaj skokowi chyba... Kacper cały dzień marudny. Cyca nie, nawet na ręce nie... Zauważyłam, że się uspokaja na chwilę jak rączkę włoży do buzi. Nawet mu gryzaka dałam to się zachwycał. Ale prawie w ogóle nie jadł dzisiaj, possał max 3-4 minut i koniec i tak kilka razy... Teraz zasnął ale co chwila słyszę taki krzyk jakby mu coś się śniło. Suszarka raz pomaga raz nie...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    rumba: Mała koksuje jak Martynka i Oktawia... dziś waga wskazała 8100g :))))

    a moja pannica była wczoraj ważona (szczepienie) i mamy 6325g szczęścia :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Gratuluję pierwszego ząbka Nataszce!
    Rumba ale czy Ty nam chcesz powiedzieć, że ona nawet podczas ząbkowania przesypia CI całe noce ? :devil::devil:
    No i też ładnie przybiera.

    Ja to wcale nie jestem zachwycona tym, że Martynka aż tak szybko przybiera i rośnie bo tak jak już wspomniałyście nosić jest co i ciuszki trochę za szybko przechodza na półkę pt "za małe" więc tego... ale cóż tam - kocham jak własne :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Ul_cia: ... ale cóż tam - kocham jak własne :crazy:

    :crazy: :tooth:

    To moje dziecko nie dość, że kurdupelkowe, to do tego bezzębne :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    dziewczyny proszę mi tu na wagę dzieciaczków nie narzekać, 15 tyg. Tadek waży 7,5 kg, więc co ja mam powiedzieć ? czasami mam wrażenie że o ręce zacznę się potykać :wink:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jestem fanką wypadkowych :bigsmile: Chętnie zaproszę jakiegoś koksika do mojej szczuplaczki, zrobimy szybką wypadkową z obu wag i wszyscy będą zadowoleni :tooth: Albo nawet mogę gdzieś dojechać :rolling:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    to zapraszam do Krakowa, zrobimy wypadkową :devil:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    PENNY bo kuknelam na Twoja siatkę
    tzn Nadii
    i widzę że już o dwa centyle spadła.....
    a ponoć o dwa to już taki mały "sygnał alarmowy"
    broń Boże oczywiście nie chce Cię straszyć co nie ? :wink:
    może jej już pasuje jakieś ziemniaki, miecho podać ? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    aravls: Przepraszam, że przerwę na moment glutenową dyskusję, ale szukam namiaru na sklep z artykułami dla dzieci, prowadzony przez jedną z użytkowniczek 28dni.pl

    Może chodziło o juniorkowo.pl?
    hopelight: Cytuje "Kubek z ustnikiem jest przeznaczony do micia mleka lub wody. Nie nalezy go uzywac do innych napojow, takich jak soki owocowe, slodkie napoje aromatyzowane, napoje gazowane, zupy czy bulion"

    Chodzi o to, że soczki i inne kolorowe napoje powodują, że uszczelka szybciej traci swoje właściwości i niekapek przestaje być niekapkiem - tak przynajmniej tłumaczyła nam pani sprzedająca kubeczki.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    aravls: szukam namiaru na sklep z artykułami dla dzieci, prowadzony przez jedną z użytkowniczek 28dni.pl. Wpadł mi kiedyś w przeglądarkę i za nic nie mogę sobie nazwy przypomnieć, ani użytkowniczki odnaleźć. Wydaje mi się, że nazwa kończyła się na ...owo.pl


    KARKO i sklep Juniorkowo.pl?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Rumba ale czy Ty nam chcesz powiedzieć, że ona nawet podczas ząbkowania przesypia CI całe noce ?


    Śpi jak suseł nadal:wink: Ząb wyszedł bezobjawowo, nawet gryzaka nie musiałam mrozić:) Jazda może być jak pójdą górne ,,łopaty,, bo już w cuda nie wierzę, żeby spokojna była:)
    Co do nocnego snu... stosuję metodę Łatwego Planu (Tracy Hogg), karmienie, zabawa, drzemka .... u nas sprawdza się idealnie... Pilnuję, żeby te drzemki nie były długie ok. 30min. jak śpi ponad godzinę to ją delikatnie wybudzam...

    Swoją drogą ciekawe ile by mi ta kluska ważyła jakby w nocy jeszcze jadła:shocked:
    Też mam co dźwigać... czuje się taka połamana i zgarbiona jak jakiś dziad (z całym szacunkiem dla dziada) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Mónikha: aravls: szukam namiaru na sklep z artykułami dla dzieci, prowadzony przez jedną z użytkowniczek 28dni.pl. Wpadł mi kiedyś w przeglądarkę i za nic nie mogę sobie nazwy przypomnieć, ani użytkowniczki odnaleźć. Wydaje mi się, że nazwa kończyła się na ...owo.pl


    KARKO i sklep Juniorkowo.pl?

    Miło mi, jesli chodzi o mnie, zapraszam na www.juniorkowo.pl :) Po znajomości 28dniowej, po wpisaniu 28dni w uwagi, jakiś rabacik dam. Na nasze aukcje allegro też zapraszam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    rumba: stosuję metodę Łatwego Planu (Tracy Hogg), karmienie, zabawa, drzemka .... u nas sprawdza się idealnie...

    U nas też się sprawdza, Gosia sama się tak ustawiła, co bardzo ułatwia nam życie, bo wiem, że po drzemce zawsze musi być cycuś, potem szalejemy i jak zaczyna marudzić, to szybciutko odkładam na drzemkę i zasypia błyskawicznie. A dlaczego wybudzasz po 30 minutach? Ja pozwalam jej pospać, np. na dworze, wydaje mi się, że jak ją obudzę, to będzie marudna.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    A ja mam wrazenie, ze moje dziecko lepiej spi, jak Jej zeby wychodza :D O taki dziwny model mi sie trafil :p Gdybym Nadie probowala obudzic z drzemki bylaby mega awantura, bo kilka razy przez przypadek zostala obudzona i byla mega ryk :p
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    madzinka83: A dlaczego wybudzasz po 30 minutach?


    Zwykle sama budzi się po takim czasie ale jak widzę, że śpi już np. ponad godzinę to robię tak, żeby sama się obudziła np. otwieram drzwi do jej pokoju lub włączam muzyczkę. Nie płacze wtedy, poleży sobie jeszcze łóżeczku, pobawi a później od nowa karmienie.
    Nie siedzę z zegarkiem w reku ale też nie dopuszczam, żeby pomyliła sobie dzień z nocą:) Przy spacerach nie kombinuję:)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Vsti,a ile Nadia ma już ząbków?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    No dobra, to pytam a jak działa ten plan jeśli dziecko jest dłużej aktywne? Moje rano się budzą, jedzenie, potem zabawa, potem znów jedzenie i dopiero potem idą na drzemkę, bo ta poranna aktywność to tak4-5h trwa. To też jest ok? Czy starać się je położyć spać? Bo potem budzą się, obiadek, zabawa, znów butla i dopiero drzemka. Potem już pobudka, zabawa i kąpiel, jeść i spać. Ale za to w nocy przynajmniej 2 pobudki, bo ciągle głodne są. I woda też nie działa - ostatnio Patka wypiła 100ml wody, po czym krzyczała, że głodna i zjadła jeszcze pełną butlę mleka.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    A dziwne, bo u mnie Kacper nie uśnie w ciągu dnia w inny sposób jak przy cycu - Teraz np. jest jego pora więc mi usnął ale jak go odłożyłam to się przebudził. Myślałam, ze sam uśnie, włączyłam mu karuzelę, ale raczej nic z tego... już się coś tam odzywa...:confused:
    Jak wy to robicie, że odkładacie na drzemkę a one same usypiają?

    EDIT: Nie wierzę! Usnął! Sam! 10 minut tylko minęło! Cuda się zdarzają!:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Dii: Jak wy to robicie, że odkładacie na drzemkę a one same usypiają?


    Tez chcialabym wiedziec, moj ma juz prawie 5 miesiecy i tylko moja mama potrafi go ululac do snu na rekach, a u mnie tylko cyc dziala....sporadycznie zdarza sie, ze sam zasnie i to przewaznie w nocy gdy ja jestem obok...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Jak wy to robicie, że odkładacie na drzemkę a one same usypiają?


    Dołączam się do pytania!!

    Moja lubi leżeć w łóżeczku, bawić się, patrzeć na karuzelkę i tak potrafi spędzić sama nawet godzinkę ale później zaczyna się marudzenie i płacz i nie ma mowy o zasypianiu samej w łóżeczku :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw: Moja lubi leżeć w łóżeczku, bawić się, patrzeć na karuzelkę i tak potrafi spędzić sama nawet godzinkę ale później zaczyna się marudzenie i płacz i nie ma mowy o zasypianiu samej w łóżeczku :confused:

    Mój mały nigdy, przenigdy nie zasnął sam. Usypianie go to najczęściej "walka" poprzedzona godzinnym płaczem. Wtedy albo na rękach zaśnie, albo (bardzo rzadko) jak jest już zmęczony po takim wrzasku to kładę go do siebie do łóżka, głaszczę, daję palce do trzymania i zasypia..
    W dzień śpi strasznie mało. Między 7.00 a 23.00 w sumie max. 2 godziny, ostatnie 2 tygodnie jak nie śpi to płacze, bo idą zęby:devil:
    Ale za to dzisiaj w nocy ładnie spał :wink:
    Pochwaliłam się i pewnie kolejną noc już tak nie będzie :devil: :wink:

    A jeszcze zapomniałam napisać- czasami robi sobie drzemkę przy cycku, na max 10-15 min.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Sysia znam ten bol....drze sie jakby go obdzierali ze skory.....to z drugiej strony bardzo dziwne ze takie zmeczone dziecko, ktoremu opadaja powieki potrafi się tak rzucać, że łóżeczko aż skacze i drzeć się w niebogłosy...:shocked:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    hopelight: drze sie jakby go obdzierali ze skory....

    No właśnie u nas tak to wygląda !!!!!! Zmęczony, oczy trze, wie że go usypiamy i wrzeszczy. Nie mszę go usypiać, ale żeby chociaż był spokojny, ale jak nie wrzeszczy to płacze i tak w kółko. Mózg mi odpoczywa, jak zaśnie :wink:. Czasami robi drzemki 20 min, ale lepsze to nic nic. Tym się pocieszam :tongue:
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    No ... ja też nie rozumiem jak to jest, że zmęczona, lejąca się przez ręce i sama nie zaśnie - tylko cyc.....
    Ale ja mam coraz lepszą statystykę:
    5 m-cy
    3 razy usnęła sama pod karuzelką
    1 raz sama na rękach ze smoczkiem
    7 razy "duźdana" wózkiem (nie licząc spacerków)
    reszta cyc i tylko i wyłącznie cyc
    :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    "PENNY bo kuknelam na Twoja siatkę
    tzn Nadii
    i widzę że już o dwa centyle spadła.....
    a ponoć o dwa to już taki mały "sygnał alarmowy"
    broń Boże oczywiście nie chce Cię straszyć co nie ?
    może jej już pasuje jakieś ziemniaki, miecho podać ? "


    Już Ci Teo odpowiadam :) Nie boję się już, bo:

    Te siatki są zrobione dla butelkowych dzieci, przyrost na piersi jest wolniejszy, na stronie who są fajne siatki dla piersiowców i z tamtych wynika, że spadła nie tak bardzo. Ciągle oscyluje wokół zera, to wygląda nawet jakby nieznacznie spadła tu jest ta siatka
    Robiłam jej badania pod okiem pediatry ordynatorki w szpitalu w którym rodziłam i ma wzorowe wyniki, mamy ją obserwować i zważyć za tydzień. " Być może taka jej natura, że będzie z tych drobnych "
    Nadia dostaje dużo stałych rzeczy i bardzo dużo tego je i co lepsze nie omija przy tym cycka :shocked: No wczoraj to w szoku byłam ile zjadła, więc bardzo liczę w końcu na ten wzrost wagi...
    Nie chcę jej podawać mięsa po ostatnich przebojach :confused: w zasadzie to mam wielkie opory przed podaniem go w ogóle, bo uważam że mięso wcale nie jest takie zdrowe. Zawiera białko w sumie, które można znaleźć w innych produktach, więc nie jest mi do niego spieszno. Sama znów przestałam jeść mięso, więc mam psychiczny dylemat, no bo w końcu nie jem go, bo uważam, że jest niezdrowe. Zjada chętnie wszystko inne co jej podaję i warzywka i owoce i kasze. Zobaczę co z tym mięchem, może za jakiś czas..nie wiem :neutral:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Ul_cia: 7 razy "duźdana" wózkiem (nie licząc spacerków)

    Mój Filipek w domu w wózku nie zaśnie, ale na podwórku chwila moment i śpi. Za to potem w domu już nie śpi jak wrócimy i marudzi, płacze. Czasami nie mam ani chwili żeby zjeść. Nie poleży sam spokojnie, ciągle wymaga 100% uwagi i zabawiania.
    Pożaliłam się, ale czasami marzę żeby już przestał plakać :devil:. Teraz wiem, że płacze przez zęby, ale wcześniej nic mu nie było i też płakał.
    Ja niby tez taka byłam, wyłam cały czas- dzień i noc, więc muszę być wyrozumiała :wink:
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Doti, Twoje dziewczyny już są na tyle duże, że nie muszą spać przed każdym posiłkiem.
    Dla mnie w zaleceniach T. Hogg chodzi bardziej o to, żeby zachowywać mniej więcej stałe pory aktywności, snu i jedzenia i stałą kolejność. U małych dzieci jest zalecana kolejność: sen, jedzenie, zabawa, sen.... i tak w kółko, a z czasem to się zmienia. Hogg pisze też,że dzieci są różne, matki są różne i plan trzeba dostosować do siebie. Ważne, żeby codziennie plan był mniej więcej stały (+- pół godziny), ta sama kolejność rzeczy i żeby zachowywać te same rytuały, a także, żeby przerwy pomiędzy posiłkami były stosowne do wieku dzieci.
    A co do zasypiania, to jeżeli Twoje dziewczyny nie potrafią same, to Hogg w kolejnej książce ("język dwulatka" - o dzieciach chodzących, czyli od mniej więcej roku do 3 lat) radzi stopniowe wprowadzanie ulubionej przytulanki (zabawki, podusi, kawałka szmatki, itp.). U nas powoli zaczyna działać, chociaż nie powiem, upierdliwe jest zasypianie z psem-maskotką pomiędzy mną, a Młodym (pies musi być odpowiednio ułożony i jak się przekręci, przesunie, to jest awaria), ale zdarza się już, że Młody bierze pieska, przytula go i sam z nim zasypia...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    U nas z zasypianiem nie ma jako tako problemu, wymęczona jest po prostu zabawą albo spacerem tak jak dziś i zasypia sama Nadia. Czy w dzień czy w nocy, jeśli było fajnie i nienudno w ciągu dnia to nie ma mowy żeby sama nie zasnęła. Kiedyś wsadzałam ją do nosidełka na spacerach i od razu usypiała, teraz te spacery są "aktywne", ogląda wszystko dookoła, a w domu śpi jak mops :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    Moja panna też zasypia sama. Jak widzę, ze marudzi, przenoszę Ją do łóżeczka, włączam karuzelkę i zasypia. Tak jak wieczorkiem, ja siedzę już w łóżku u siebie, lub wychodze z pokoju a Ona "pogada" sobie chwilkę do karuzeli, odwraca główkę na bok, wtula twarz w podusię i śpi :) Jestem mega zadowolona, ze zasypia sama bo do 2 miesiąca to była wieczna walka, lulanie na rękach godzinami, nawet do północy... bo co ją odłożyłam, to się skubana budziła i tak w kółko... O ile szczęśliwsza jestem jak po 20.00 kładę Michasię do łóżka i mam święty spokój :)
    A i jeszcze jedno, moje dziecko bardzo dużo śpi w dzień, bo co godzinę, góra dwie ma co najmniej godzinną drzemkę. I im więcej śpi w dzień, tym lepiej śpi w nocy. Jak dzień jest do bani, to i nocka z 5-6 pobudkami... :)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Hussy czwarty juz prawie widac...
    U nas ostatnio. Nadia zasypia bez problemu, ale trzeba Ja kocem nakryc po sam nos, inaczej nie usnie :p
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    PENNY: Te siatki są zrobione dla butelkowych dzieci, przyrost na piersi jest wolniejszy, na stronie who są fajne siatki dla piersiowców i z tamtych wynika, że spadła nie tak bardzo. Ciągle oscyluje wokół zera, to wygląda nawet jakby nieznacznie spadła tu jest ta siatka



    ano faktycznie nie pomyślałam o tym, że ona cyckowe i inne siatki dla niej obowiązują :wink:
    no czyli drobna będzie i tyle :smile:


    co do zasypiania
    moje dziecko zasypiało pięknie do 10-go miesiąca życia SAMO, odłożone do łóżeczka [czasami tak 45 minut leżała, gugała aż padła]
    potem nagle coś się stało i zasypiała tylko na rękach
    a od 5 dni CUD - znowu zasypia sama, tzn bierzemy ją na ręce a ona pokazuje na łóżeczko i mówi "Mami aaaaaaaa", więc ją zanoszę, kładę i wychodzę :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    alleluja ! :cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.