Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Ulci chyba chodziło o różnicę kaszki i kleiku ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Dziękuję dziewczyny :) Ja już po kolacycje, wszamałam chlebek orkiszowy z czosnkiem, mniam... :wink: Chyba będę się nim raczyć częściej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    Katka, ja odpowiadam po czasie, ale ze dwa dni temu obżarłam się czosnku i cebuli (ile dałam radę), bo mnie przeziębienie brało. Ninka doiła cyca jak zwykle :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    To jest chyba ściema jakaś z tym czosnkiem :devil: No naprawdę nie znam mamy, której by dziecko po czosnku odmówiło cycka ! Znacie ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    PENNY: Znacie ?

    Nie :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    PENNY: To jest chyba ściema jakaś z tym czosnkiem :devil: No naprawdę nie znam mamy, której by dziecko po czosnku odmówiło cycka ! Znacie ?

    Ja nie znam i też myślę, że to jakaś ściema:tongue:

    Byliśmy dzisiaj w poradni preluksacyjnej na USG - z bioderkami wszystko ok:smile: Mamy jeszcze przyjść na kontrolę za 4 m-ce. Ale to chyba czysta formalność?

    Bari, u nas też nic nie było po szczepieniu chociaż ostrzegali, że może pojawić się gorączka, jakiś odczyn na skórze w miejscu ukłucia. Zaopatrzyłam się w czopki z paracetamolem i sodę do robienia okładów w razie "w", ale na szczęście nie były potrzebne.
    Dostałam też ulotkę od szczepionki, ale doradzili mi jej nie czytać, żebym mogła potem spokojnie zasnąć:tongue:
    W środę mamy kolejne szczepienie i oby było tak samo jak po pierwszym..

    Treść doklejona: 24.01.13 22:37
    A i miałam się pochwalić, że nabyłam dzisiaj dla Stasia całkiem fajny kombinezon w Biedronce za całe 19,99 :cool:
    Ze swojego już wyrósł, a ten powinien nam starczyć do końca zimy:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 24th 2013
     permalink
    To jest chyba ściema jakaś z tym czosnkiem :devil: No naprawdę nie znam mamy, której by dziecko po czosnku odmówiło cycka ! Znacie ?


    Ja też nie znam:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    magda_a: Ulci chyba chodziło o różnicę kaszki i kleiku ;)

    Dokładnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Isiula, odradzili,zebys nie czytala. Ladnie z ich strony :confused:. Po co masz im glowe zawracac w razie NOP,no jasne. Ja radze przeczytac, bo nie tylko obrzek i temperaturka moga byc odczynem. I wcale nie musza pojawic sie bezposrednio po szczepieniu. Przyjete jest,ze odczyn moze pojawic sie do 4 tygodni.
    A tak na marginesie,to ze teraz nie bylo zadnego odczynu,nie daje gwarancji,ze przy kolejnym szczepieniu nic sie nie pojawi.
    Badzcie swiadomymi mamami,czytajcie ulotki szczepionek. to nie jest wymyslone z kosmosu. Te odczyny sie pojawiaja i to bardzo czesto,ale wlasnie duza czesac rodzicow nawet nie wie,ze ma do czynienia z odczynem.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Chwalę mojego cwaniaczka! Spał od 22 do 8 z jedną nocną pobudką o 2:bigsmile:
    I teraz się żalę... Od 21 do 22 wielka maruda, tzn tylko przy cycu spał. I od 8 do 10 płacz jakby kolkę miał (bo nie kupkował jak zawsze...) ale suszarka poszła w ruch i po dwóch godzinach zasnął i właśnie się przebudził :wink:

    My mamy szczepionkę 31 marca... Mam nadzieję, że i tym razem będzie bezobjawowo...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Wiem montenia.. Przeczytałam, bo zastanowiła mnie jedna sprawa. Na ostatniej stronie książeczki zdrowia, w tabelce gdzie powinno zapisywać się NOP-y, pielęgniarka wpisuje daty kolejnych szczepień. Jakby nie mogła tego robić w specjalnie do tego przeznaczonej tabelce poniżej..

    Wczoraj przeczytałam prawie cały wątek o szczepieniach i teraz rwę włosy z głowy.. Tym bardziej, że doradzili nam szczepić 6w1. Ehh..

    Jakoś lepiej było mi żyć w nieświadomości:confused:
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Olenkaka: Katka, ja odpowiadam po czasie, ale ze dwa dni temu obżarłam się czosnku i cebuli (ile dałam radę), bo mnie przeziębienie brało. Ninka doiła cyca jak zwykle :bigsmile:

    pomogło, jak rozumiem? :)
    isiula: Mamy jeszcze przyjść na kontrolę za 4 m-ce. Ale to chyba czysta formalność?

    Tak kochana, do tego czasu bioderka powinny wykształcić się całkowicie. Powinny "pojawić się" w nich jądra kostnienia.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Muszę się pochwalić że moja Oktawia wczoraj poszła spać o 21.O 24 ,4 był cyc i o 8 pobudka.Pierwszy raz od niepamiętnych czasów wieczór miałam dla siebie :jumping:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    katka_81: pomogło, jak rozumiem? :)

    I to jak! W ogóle jestem zszokowana, że odkąd zaszłam w ciążę to czosnek, maliny itp. dają radę :shocked: (odpukać w niemalowane)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny czasem brakuje mi pomysłów jak zabawiać moje dziecko. Znacie jakieś tajniki? Ja już gadam do niego, gaworzę, sadzam na bujaka, na matę, ale to za mało dla niego. Na leżąco czasem nie da się go zagadać. Mam wrażenie, że się ze mną nudzi...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dii na stronie 815 była o tym mowa ;) Wymieniłam kilka moich zabaw z Zu, które myślę, że ze spokojem możesz wykorzystać też do zabawy z Kacperkiem ;)

    Moje dziecię uraczyło me uszy pierwszym, co prawda nieświadomym, słowem BABA...i tak bab'uje cały czas :P
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii czasem mam podobnie :) ale potrafie już zostawić go samego sobie na macie albo w łóżeczku kiedy mnie potrzebuje to woła :cool:

    Dziewczyny rozmawiałam dziś o wprowadzeniu glutenu z ekspertem bobovity. Chlebek zaleca się dopiero od 9 miesiąca ( tak też wczesniej myślalam ale nie byłam pewna). Nie chcę wracać do tematu (chociaz mimowolnie wracam ale tylko tym jednym postem) i wywoływać niepotrzebnej znów dyskusji (bo każdy robi jak chce) tylko tak informuję mamy, które tak jak ja są przed etapem podania glutenu i się zastanawiają jak, ile i w czym.

    Dzis na tvn style program 7 kobiet- karmienie piersią o 22:30 :) Ja uwielbiam programy z tego cyklu i prezenterkę , która je prowadzi. Ten moze tez byc fajny :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    hopelight: Chlebek zaleca się dopiero od 9 miesiąca

    też tak podejrzewałam... bo ten 5 miesiąc mnie przerażał :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    eee tam , moja wczoraj dostała "dupkę" od chlebka i zachwycona była jak nie wiem. Pociumkała, pociumkała i na tyle byłoby z tego jedzenia :wink:
    ale oczywiście ja do niczego nie namawiam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Zobaczcie co znalazlam na staraczkach:bigsmile: ktora by chciala takiego "tatusia"
    who's your daddy
    --
  1.  permalink
    hahahah dobre!!!
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    O matko u nas naprawdę skok..mała drugi dzień rzędu budziła się w nocy i po karmieniu oczy jak 5zł i maruderia włączona na całego... normalnie był cycek i spanie dalej a tu masakra jakaś
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Tosia wczoraj była na szczepieniu, w końcu wzięliśmy 6w1 i rota wirusy. Ze względu na planowany żłobek zdecydowaliśmy się z M na rota. W rodzinie M są u jednej mamy 2 dzieci jedno zaszczepione inne nie i widać różnicę jak oboje są chorzy w choćby tym, że młodszy o ponad rok chłopczyk ma temperaturę ale nie wymiotuje i nie ma biegunki jak siostra nieszczepiona.

    Nasza pediatra powiedziała, że jeśli o mnemingokoki i pneumokoki to teraz nie ma się co na nie porywać, a jeśli się zdecydujemy na nie to proponuje później, bo dopóki nie wybiera się do żłobka to raczej jej to nie grozi, a jak się później zrobi to i taniej (co nie najważniejsze) a i mniej dawek będzie potrzebnych i mniej się dziecku tego złego wstrzykuje. Więc na decyzję o niech mamy jeszcze czas.

    Przy okazji Tosia została przebadana i podobno główkę trzyma w leżeniu na brzuchu jak 3 miesięczne dziecko. Ogólnie rozwija się ok i coraz mniej widać to prawostronne skrzywienie. Zważyli ją także i wyszło 4.75 czyli od 2 tygodni i 2 dni przybyło 400g. To dobrze bo już nie rośnie tak szybko i oczywiście mieści się w normach.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    sysiajaw u nas to samo. Jakiś odmieniony ten mój dzieć. Było tak, że po kąpieli wrzaeki, cyc nie, smoczek nie, w końcu zasnął ok. północy z zsuszarką, potem obudził się o 2 i o 5-oczy w 5zł. i przez godzinę gugował, potem nagle płacz i o 6 zasnął do 9 - też tak jakoś dziwnie... Ogólnie wydaje mi się, że się trochę zachowanie zmieniło, więc to pewnie tak samo ten skok:confused:

    Treść doklejona: 25.01.13 16:55
    acia20 pewnie nieźle Tosię przećwiczyłaś, że tak tą główkę trzyma:wink: Bardzo ładnie:smile:
    A ja się zastanawiam, czy ten mój to dobrze trzyma tą główkę... Niby prostuje ładnie, ale przeważnie jedną rękę ma wyciągniętą do przodu a druga gdzieś z tyłu. Albo obie tak samo ale daleko od ciałka. Czyżbym za mało go na brzuszku trzymała? No ale po 5 minutach on płacze i jest bezsilny. Ryje nosem w podłogę i ni hu hu nie chce mu się podnieść. Wtedy to jest awanti na całego. Biorę go 2-3 razy dziennie na brzuszek... no i na kolanach tez mi leży na brzuszku ale tu go podtrzymuję, więc jest mu łatwiej...

    Kiedyś któraś pisała o macie edukacyjnej, nie wiem czy nie Ulcia, gdzie jest dołączona poduszeczka. Rzekomo można jej używać jako podpórkę dla malucha będącego na brzuszku ale od 3 m-ca - ciekawa jestem czy to się sprawdza, i czy nie ogranicza jakoś go, bo wtedy nie ćwiczy mięśni ramion tak jak powinien...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Eh, ja tez mam ostatnio jazdy z Majka. Ostatnio zrobila sie strasznie marudna i placzliwa. I miewa napady, kiedy placze i niczym nie moge jej uspokoic. Dzisiaj mi tak dluuugo krzyczalo, nic nie dzialalo, a mnie juz cholera brala. W koncu wsadzilam ja w bujawke i usnela. Pospala chyba z 20 minut i juz mi nie spi. A ja jestem wykonczona ta choroba, kaszel mnie dusi i nie mam sily Majki nosic, bo mi sie w glowie kreci...mam nadzieje, ze to minie.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Dii - Tosia też nie nawidzi lezenia na brzuchu. W tym tygodniu byliśmy na " instruktażu poporodowym" - pokazują jak najlepiej trzymać konkretne dziecko, pokazują jak ćwiczyć i jeśli wymaga rehabilitacji to wtedy zapisują na ćwiczenia. Tosia nieszczęście nie wymaga rehabilitacji, ale pokazali nam jak mamy ćwiczyć brzuszek. Powiedzieli że przecież nawet dorosły niekiedy lubi leżeć na brzuchu i pokazali jak ją kłaść na piłce, przy przebieraniu jak najwięcej przekrecania z boku na bok. I na szczęście bioderka ok i pokazali jak ją przekrecac tylko za bioderka a resztę niech sama przekreci.

    Treść doklejona: 25.01.13 19:28
    Tosia za bardzo na prawo nam się przekrecala i przez to napięcie w prawo już niecały miesiąc temu udało jej się parę razy przekrecic z brzucha na plecy. Mamy z nią robić wszystko od strony nóżek a zabawki pokazywać na wysokości jej brzucha.

    Treść doklejona: 25.01.13 19:30
    Mały ssak na mnie śpi więc przepraszam za brak PL liter i ewentualnie dziwne wyrazy ale to słownik T9 .
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    A mój Dziabąg chciał nas wczoraj przechytrzyć, żeby nie było kąpania - zasnął o 19:00 i obudził się o 1:20.
    Ale nic z tego - nie daliśmy się i pierwszy raz w życiu była kąpiel o 1:30..po czym przespał kolejne 6h do 8:00..:cool:

    Pochwaliłam go, więc dziś w nocy pewnie będę miała przekichane..:wink::devil:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Chcialo Wam sie go kapac o tej gdzinie?:shocked: Ja bym odpuscila :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Hehe to dlatego, że kąpiemy co drugi dzień - co trzeci to już by była lekka przesada:wink:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    My tez co drugi i wlasnie dzis bedzie kapiu, kapiu:bigsmile: A kiedys sie zdarzylo, ze nie byla kapana 3 dni i zyje :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    isiula nasz zasnął pół godziny temu - nie miałam sumienia trzymać go jeszcze godzinę do kąpieli... Ciekawe kiedy się obudzi... Czyżby też chciał ominąć kąpiel?

    Treść doklejona: 25.01.13 20:09
    acia super ten instruktaż. My się nie wybraliśmy na taki, ale może coś na necie znajdę to się trochę podszkolę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    My na początku kąpiel do dwa dni, ale zauważyliśmy że po kapaniu lepiej śpi więc teraz codziennie wanienka.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    My tak samo - a Kacperek już się obudził - drzemka 30-minutowa, więc kąpiel gwarantowana :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    isiula: pierwszy raz w życiu była kąpiel o 1:30

    cooo? :shocked: O Chryste Panie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Mój syn dojrzewa - bawił się prawie godzinę na macie i usnął sam bez cyca!!!:crazy::crazy::crazy:

    Gdyby nie kupa, którą wyprodukował 5min wcześniej to bym go nie ruszała. Wzięłam go na przewijak, rozbudził się, ale po krótkim cycowaniu śpi dalej:smile:

    Super jest ten sposób co Rumba pisała, że karmienie od razu po przebudzeniu -> zabawa -> sen. Dzisiaj spróbowałam i nie było problemów z marudzeniem przy usypianiu. Oby tak dalej to może odzyskamy nasze łóżko:devil: (o naiwności moja!:cool:)

    Malisiek: A kiedys sie zdarzylo, ze nie byla kapana 3 dni i zyje

    Nam się zdarzyło przy poprzednim kąpaniu i nie chciałam, żeby się brudas przyzwyczaił:wink:

    Dii: Ciekawe kiedy się obudzi... Czyżby też chciał ominąć kąpiel?

    Kolejny cwany brudasek:bigsmile:
    EDIT: (jednak nie brudasek.. za długo pisałam:wink:)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    isiula: Dii: Ciekawe kiedy się obudzi... Czyżby też chciał ominąć kąpiel?

    Kolejny cwany brudasek
    EDIT: (jednak nie brudasek.. za długo pisałam)


    :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorstasia2
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Mam pytanie do mam które karmią MM, wprowadziłam małej mleko jedynkę i wszystko było okej jak zaczęłam podawać dwójkę to mi strasznie ulewa. Podaje mleko hipa nie ma żadnych zmian na skórze i brzuszek jej też nie boli.Fakt jak je cyca to też ulewa, ale to sztuczne to strasznie.Czy to jest wina mleka czy Lenka tak ma i z tego wyrośnie?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Jak Rumba napisala o tym Latwym Planie to az z ciekawosci sciagnelam ta ksiazke i musze sie w nia zaglebic. A dzisiaj Majkaa sama ustawila sobie dzien, ze byl cyc, aktywnosc i spanie. Tylko, ze ciezko ja bylo uspic, bo strasznie dzis marudzila.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Jak Rumba napisala o tym Latwym Planie to az z ciekawosci sciagnelam ta ksiazke i musze sie w nia zaglebic.

    Ja ją nawet wydrukowałam i zabieram się do czytania:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    O tym planie wyczytałam na forum już jakiś czas temu i nam też ułatwił życie :wink: Moje rozmazane dziecko zmieniło się w uśmiechniętą dziewczynkę. Aż miałam wyrzuty sumienia, że wcześniej nie trafiałam w jej potrzeby :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 25th 2013 zmieniony
     permalink
    A gdzie można ściągnąć tą książkę? Szukam i znaleźć nie mogę...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Ja tę książkę mam i nawet zaczęłam czytać jeszcze będąc w ciąży, ale z jakiegoś powodu porzuciłam lekturę, zaczęłam czytać Zawitkowskiego i o tamtej zapomniałam. Chyba czas ją odkopać i zgłębić, bo po dzisiejszym dniu czuję przypływ nadziei:wink:

    Malisiek: Tylko, ze ciezko ja bylo uspic, bo strasznie dzis marudzila.

    Stasiek marudzi strasznie przy usypianiu jak jest wymęczony i głodny. Do tej pory mieliśmy system spanie-> zabawa -> cyc -> spanie. Tylko, że usypianie trwało mega długo i ciężko było mi go uspokoić tak lamentował i rozpaczał. A dzisiaj karmiony po przebudzeniu, po zabawie dojadł trochę i zasnął.
    No i to padnięcie na macie.. Do tej pory jestem w szoku, bo jeszcze nigdy sam nie zasnął:smile:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    A gdzie można ściągnąć tą książkę? Szukam i znaleźć nie mogę...

    Wpisz w necie Język niemowlęcia i znajdziesz w Pdf.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Jest! Dzięki:bigsmile:
    Szukałam pdf ale pod innym hasłem
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 25th 2013
     permalink
    Mi jeszcze parę stron zostało do przeczytania ,,język niemowląt,, i biorę się za ,,mądrych rodziców,, :wink:

    A u nas ząbkowanie expresowe bo chyba dolne kły wychodzą:shocked:
    Bez lajtu, mała daje popalić :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    A ja w ciaży przeczytałam 2 razy Język Niemowlat ;-)) i u nas nie bardzo sie to wszystko sprawdzało, ale na pewno dużo mi dało usystematyzowanie sobie pewnych rzeczy w głowie, wiedza o tym, ze trzeba nauczyć sie rozpoznać potrzeby malucha i na nie reagować - no i u nas zdecydowanie jest miedzynarodowy języg głodu, o którym pisała autorka - leeeeee :devil:

    Treść doklejona: 26.01.13 08:38
    DII - zapomianłabym napisać.
    Tak ja pisałam o poduszce "czas dla brzuszka" taki malutki rogalik - i powiem Ci, ze faktycznie odkad zaczęłam kłaść Małą na niej to przestała aż tak rozpaczać. Nie zeby teraz jakoś uwielbiała leżenie na brzuszku :wink:, ale jest zdecydowanie lepiej.
    Już z niej nie korzystam, kładłam ją na niej kilka/naście razy i jak zorientowałam sie, że już jest lepiej z samopoczuciem młodej to zaprzestałam - i tylko mata/podłoga.
    --
  2.  permalink
    Witam się na rozpakowanych i pozdrawiam wszystkie mamusie:bigsmile::bigsmile:
    Chciałam Was dziewczyny zapytać, jakie polecacie witaminki dla kobiet karmiących piersią, bo moja dieta nie jest za bogata i boję się, że niebawem mogę mieć niedobory witaminowe. W ciąży nie brałam witamin, bo moje wyniki krwi były całkiem dobre i lekarz nie widział takiej potrzeby, no ale teraz mój mały ssak wyciąga ze mnie witaminki i minerały, więc bardzo proszę o radę:wink:
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    dziewczyny od dwóch dni próbuję nowych rzeczy i zauważylam że małą bardziej męczą bączki-czy to może być oznaka że coś jej nie pasuje?nie ma żadnej wysypki, kolek ale jest marudna i te bączki. Przez to że taka marudna to prawie cały czas na cycu to może za dużo się najadła i stąd te problemy?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    gusiadm: dziewczyny od dwóch dni próbuję nowych rzeczy i zauważylam że małą bardziej męczą bączki-czy to może być oznaka że coś jej nie pasuje?nie ma żadnej wysypki, kolek ale jest marudna i te bączki. Przez to że taka marudna to prawie cały czas na cycu to może za dużo się najadła i stąd te problemy?

    Gusiadm, mogę napisać ze swojego (jakże krótkiego :wink:) doświadczenia:
    1. może być od tego, że nowe rzeczy jesz - (a jakie to są? I jaką dietę do tej pory stosowałaś?) to normalne,
    2. może być od tego, że dużo je - ale wtedy bardziej dziecko ulewa niż bączki
    3. A najbardziej prawdopodobne jest to, że dopiero dojrzewa jej układ pokarmowy i tak mniej więcej jeszcze z miesiąc to potrwa.
    A płacze przy tym?

    Ja na początku bardzo sceptycznie podchodziłam do tego jak ktoś mi mówił po prostu - to musi samo minąć, nic nie poradzisz, to normalne, ma niedojrzały układ pokarmowy itp.
    Jak to? Moje dziecko ma coś niedojrzałego?:devil: Ale to była święta racja - jak mała miała 2 m-ce minęło jak ręka odjął, teraz czzasem zdarza się coś z brzuszkiem - ale baaardzo rzadko, a jem wszystko.
    Możesz jej dać Espumisan dla dzieci - pomoże jej te bączki wypuścić na świat i lepiej sie poczuje. Masuj brzuszek - to bardzo pomaga, kładź malucha na brzuszku - moja nie lubiła, ale trudno life is brutal :wink: za to zawsze jak połozyłam ją na brzuszku niby dla ćwiczenia główki to BĄK jak trzeba wychodził!
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJan 26th 2013
     permalink
    Misia-Ludek ja biorę Pregnacare breast feeding z kwasami omega. Biorę je od samego początku i czuje sie swietnie a ja z reguły mam słabe wyniki krwi i wysoka anemie. Witaminki z tej samej serii brałam tuz przed ciąża a pózniej w ciąży i dla mnie są rewelacyjne. Nie wiem czy są dostępne w PL ale zapytaj w aptece moze tez maja coś specjalnego dla mam karmiacych :bigsmile:
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.