Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    najlepszego dla Gosiaka :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Ja królika jeszcze w auchan kupuję. W biedronce też widziałam..
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Mi się królika udaje kupować w takiej hali targowej gdzie są stragany:)
    -
    co do spania to u nas przeważnie fajnie ale są i gorsze noce jak ta.. Milka zasnęła o 21-20 i od 23 do 3 co godzinę musiałam dawać smoka a od 3-40 spala już z nami tzn zasnęła przed 5 a tak to gadała zadowolona i się kręciła obudziła się o 7-30 jak by nigdy nic.... ale znam winowajcę TEŚCIOWA która nie widziała jej 2 tyg i zajarana tym że Milka chodzi była jeszcze głośniejsza niż zwykle co graniczy z cudem Milka zawsze po niej niespokojnie śpi:sad: aż mi się tam jeździć nie chce:devil::devil: ona ogólnie musi byc głośna żeby wszyscy wiedzieli co robi że to ona śpiewa Milce że ona jej dała chrupka nie no dziewczyny zwariować idzie......:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    magda_a: Dziewczyny...upewniam się...mówiłyście, że królika kupujecie w biedronce?


    królika widziałam w Lidlu, a do Biedronki nie chadzam, więc się nie orientuje, ale może warto dołapać kogoś z obsługi i go przemaglować informacyjnie?
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    W biedrone jest na 100% w warszawie, może warto się zapytać...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Spoznione ale szczere ,wszystkiegonaj dla Gosiaka :flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Królika kiedyś widziałam w kauflandzie i w auchan.
    kasiakuzniki: ale znam winowajcę TEŚCIOWA która nie widziała jej 2 tyg i zajarana tym że Milka chodzi była jeszcze głośniejsza niż zwykle co graniczy z cudem Milka zawsze po niej niespokojnie śpi

    Skąd ja to znam :cool:

    U nas mocno sypie, a ja muszę się wybrać do sklepu po śliwki, bo dalej kupy nie ma po marchewce (chociaż na szczęście brzusio nie boli i jest miękki):angry:. Czy dynia też zatyka? Muszę coś na obiadek zapodać, bo wszystkie zupki, które mam, mają w składzie marchew.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    kasiakuzniki: ona ogólnie musi byc głośna żeby wszyscy wiedzieli co robi że to ona śpiewa Milce że ona jej dała chrupka nie no dziewczyny zwariować idzie.

    o jesooo, współczuję :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 28th 2013 zmieniony
     permalink
    katka_81: o jesooo, współczuję :confused:

    jak Boga Kocham następnym razem nagram z cichacza i wam pokaże:angry::angry:
    --
  1.  permalink
    Dużo zdrówka dla Kinguni!!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Wszystkiego naj, naj dla Gosiaka i Kingusi
    --
  2.  permalink
    Mój maluszek maruda straszny..:neutral: w nocy śpi po 6h, przy czym ledwo się położę to po pół godzinie wtaję, w ciągu dnia z 1,5h.. Jest niespokojny, szybko się niecierpliwi... Mleka mam sporo, mały sie najada. Nie wiem co się dzieję i jak to naprostować. Od 5.00 nie chce już spać, ja go jezcze biorę do siebie żeby dospać chwilę ale on robi kilometry, macha nogami, rękami i głową. Nie da się tak spać :sad: Pcha piątki do buzi, ma szorstką zaczerwienioną skórę na buzi, na policzkach.. Znowu wydaje mi się że jestem złą matką.. Bo nie wiem co mojemu dziecku dolega i gdzie szukać przyczyny jego podłego humoru... :cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Ciasto łączę się z Tobą w bólu... OD tygodnia nie poznaję swojego dziecka... Ja ledwo żyję...Nocki do bani, dnie jeszcze gorsze, a ja już nie mam sił...Zu podobnie jak Twój Jasiu budzi się o 5.30 i zaczyna dzień... Czuje się tak samo jak Ty :cry:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Od 5.00 nie chce już spać, ja go jezcze biorę do siebie żeby dospać chwilę ale on robi kilometry, macha nogami, rękami i głową. Nie da się tak spać

    U nas identycznie tylko jeszcze rozmowy i piszczenie oraz skrzeczenie jak papuga dochodzą do tego. I jak ktoś z rodziny z wyrzutem (!) się mnie pyta dlaczego rano nie mogę sobie odespać nocki, bo przecież wystarczy wziąć dziecko do łóżka i spać.... to mam ochotę gryźć i warczeć.

    Kupiłam sobie mleko kozie, żeby tyle tego sojowego nie pić, i mi nie smauje.... smakuje kozą :shocked::wink:
    --
  3.  permalink
    Dziękuję za odpowiedź:bigsmile: Mam zawężoną dietę bo boję się że Wojtuś będzie miał problemy brzuszkowe a już teraz ma czasem bolesne bączki a do tego robi mi chyba z 8 kup dziennie, nawet w nocy. Najgorzej, że taką kupę robi na raty i czasem zdążę go przewinąć, bo wydaje mi się że marudzi bo mu niewygodnie a tu za chwilę koelejny raz kupa, no i znów przewijanie, wtedy znów się denerwuje, że nim obracam:devil:
    Za to ma też drzemkę, kiedy sam zasypia w łóżeczku, ale rzadko się to zdarza. Pierwsze 2 tygodnie ładnie spał 3 godzinki (jadł i spał). Później niestety zaczął na chwilkę zasypiać, budził się z płaczem po 20-40min. Jak już zasnął to max na 2h. W nocy były dwie pobudki, a teraz jest nawet 5. Obstawiam skok rozwojowy i mam nadzieję, że wrócimy do normy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    misia-ludek: Najgorzej, że taką kupę robi na raty

    nam w szpitalu położna powiedziala, że taki maluszek robi kupę nawet przez godzinę :shocked: jakmopowiadaliśmy jej jak to Martynka uśliczniła tatusia podczas pierwszego w życiu przebierania :) Ja świeżo po porodzie, posikałam się ze śmiechu, jak mój mąż stal z chusteczkami i ratował się przed atakiem :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    magda_a: Czuje się tak samo jak Ty :cry:
    --

    i ja dołączam do Waszego grona...
    Ul_cia: smakuje kozą :shocked::wink:

    Ula a jak smakuje koza? :bigsmile: hihi :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Najlepsze życzenia dla Gosiaka i Kingusi! :flowers::flowers::flowers:

    katka_81: Ula a jak smakuje koza? :bigsmile: hihi :)


    No właśnie - jak?? :tooth:
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeJan 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Wszystkiego Naj Naj Naj dla Gosiaczka i Kinguni!!:flowers:

    A mój Maluszek chyba po kolejnym skoku - wreszcie odkrył, że ma rączki :crazy: i namiętnie ssie od rana do wieczora swoje piąstki - aż cmoka:rainbow:
    Ponadto zasypuje nas uśmiechami i nauczył się robić bąble ze śliny:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Moja zjada je tak od miesiąca i bawi się nimi, a ja czekam, aż zacznie się im przyglądać :bigsmile::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Ul_cia: Kupiłam sobie mleko kozie, żeby tyle tego sojowego nie pić, i mi nie smauje.... smakuje kozą

    Jak dla mnie, to wali starym capem :devil:
    Lubie ser z koziego mleka, ale mleka nie ruszę.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Nasz Karolek upodobal sobie prawa raczke i namietnie ja ssa, juz od okolo 3 tygodni.

    Dziewczyny mam pytanie, na poczatku balam sie klasc Karolka na brzuszku :shamed: , no i wyszlo na to, ze dopiero od 3tyg moze ciut wiecej kladziemy do w tej pozycji. Wytrzymuje w niej 5min, pozniej placze.
    Jak z nim cwiczyc podnoszenie glowki? Sa jakies techniki? Jakie podloze najlepsze?

    Probowalam cos znalezc u wujka google, ale bezskutecznie. (moze za malo mam czasu).


    I jeszcze pytanie odnosnie ulewania? Wasze malenstwa tez czasem ulewaja wode i zageszczone mleczko?

    ps. dopiero co odpalilam komp i malenstwo sie obudzilo, wiec znikam ;) pozdrawiam Was :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Moja zjada je tak od miesiąca i bawi się nimi, a ja czekam, aż zacznie się im przyglądać :bigsmile::devil:


    U nas na odwrót, Kacper od kilku dni przygląda się lewej rączce i macha nią przed oczami robiąc zeza. Jak na razie jej nie ssie, ale mogę tego nie doczekać bo nie ma wrodzonego odruchu ssania.

    madziauk: I jeszcze pytanie odnosnie ulewania? Wasze malenstwa tez czasem ulewaja wode i zageszczone mleczko?


    Tak u nas się zdarza, że woda poleci zwłaszcza jak zaczyna się intensywnie śmiać=(czkawka-nie zawsze)=ulanie, a czasami np. przy przewijaniu tez się zdarzy.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    katka_81: Ula a jak smakuje koza? hihi :)

    isiula: No właśnie - jak??

    Paskudy - a właśnie tak:
    _sushi_: Jak dla mnie, to wali starym capem

    :fingersear::updown:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 28th 2013 zmieniony
     permalink
    hehe jak mieszkałam na wsi Kozy za czasów młodości to mieliśmy stado kóz. I mieliśmy capa, a jaki smród za nim się ciągnął to masakra.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Sery kozie są smaczne ale mleko jest ochydne, mi ono smakuje mieszanką potu i zwierzęcia :confused:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.01.13 14:37</span>
    Dziękujemy za życzonka :heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    madziauk: Jak z nim cwiczyc podnoszenie glowki? Sa jakies techniki? Jakie podloze najlepsze?

    Najlepiej ćwiczyć na twardym podłożu, ale ja najpierw przyzwyczajałam Stasia do tej pozycji kładąc go sobie na swoim brzuchu i dając buziaczki, bo też bardzo nie lubił jak go kładłam na podłodze :)
    Co do techniki to dziewczyny linkowały kiedyś fajną stronę o rozwoju malucha i tam piszą tak:

    "Drugą rzeczą której Maluszek musi się uczyć od 2 miesiąca to ustawienie głowy na karku, w przestrzeni leżąc na brzuchu. Przy czym należy zwrócić uwagę że praca na brzuchu nie polega na zadzieraniu głowy, na odrywaniu się od ziemi, lecz na ODPYCHANIU się od ziemi. Na silnym, zdecydowanym zaparciu się łokciami w ziemię i „robieniu pompek”. Praca głowy w przestrzeni ma także zasadnicze znaczenie, aby głowa nie deformowało się, nie spłaszczała. Ma także zasadnicze znaczenie dla rozpracowania wodzenia. "
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Ul_cia: Kupiłam sobie mleko kozie, żeby tyle tego sojowego nie pić, i mi nie smauje.... smakuje kozą :shocked::wink:
    --

    Ulcia, ryzowe albo owsiane są dobre. Albo kokosowe, z orzechów - tylko te trudniej znaleźć :)))

    _sushi_: Jak dla mnie, to wali starym capem :devil:

    A są osoby (znam takie, sic!), którym nie robi różnicy, czy piją krowie czy kozie :shocked:

    madziauk: Jak z nim cwiczyc podnoszenie glowki? Sa jakies techniki? Jakie podloze najlepsze?

    Madzia, po prostu kładź codziennie na kilka minut, albo dopóki nie zacznie płakać. W końcu zacznie podnosić (ma na to jeszcze dużo czasu) i polubi leżenie na brzuszku :)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    misia-ludek: Mam zawężoną dietę bo boję się że Wojtuś będzie miał problemy brzuszkowe a już teraz ma czasem bolesne bączki a do tego robi mi chyba z 8 kup dziennie, nawet w nocy. Najgorzej, że taką kupę robi na raty i czasem zdążę go przewinąć, bo wydaje mi się że marudzi bo mu niewygodnie a tu za chwilę koelejny raz kupa, no i znów przewijanie, wtedy znów się denerwuje, że nim obracam

    ale to przeciez normalne ze tak maly dzidzius robi kupke czesto. Ja zuzywalam dziennie ze 12pieluszek na tym etapie. Jak sie Dawid budzil to mial kupe, po przebraniu cycek i obowiazkowo kupa podczas jedzenia. Po przebraniu zabawa i kupa a potem brzuszek znowu pusty wiec trzeba dojesc i tu sie wszystko zaczyna od poczatku:devil: i w nocy tak samo, raz zdjelam pieluche to potem zalowalam bo szczebelki lozka byly "ubrudzone" kupą. Dawidek czesto "strzelal" na odleglosc Misia to nie powod aby zawezac diete.
    --
  4.  permalink
    madziauk mój jasiek też nie podnosił główki aż do ukończenia drugiego miesiąca. Przełom nastąpił kiedy włożlam go brzukiem w gondolce i podłożyłam po klatke wałeczek. Zaczęłam go wozić po całym mieszkaniu. Tak go to zaunteresowało że nagle okazało się że potrafi trzymać głowkę przeszło pół godziny!! Ale musiałamcały cza powolutku jećhać wózkiem żeby mógł sobie wszystko oglądać. Wcześniej ani 3 minut nie trzynał:bigsmile:

    Treść doklejona: 28.01.13 16:39
    Sorciaza błędy:wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    sysiajaw: ono smakuje mieszanką potu i zwierzęcia :confused:

    niezła reklama koziego mleka :clap:
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    ej no, a ja pije kozie i słowo ze dla mnie ni ma różnicy zadnej... i od was tutaj sie takich strasznych rzeczy dowiaduje...:shocked:

    Treść doklejona: 28.01.13 18:25
    isiula: Co do techniki to dziewczyny linkowały kiedyś fajną stronę o rozwoju malucha


    a co do tej strony to w piątek byliśmy z Marcelkiem u tej pani, no ibfajnie było. Pokazała mi parę ćwiczeń wzmacniających, wyjaśniła wątpliwości związane z chustowaniem. Ciekawe. Jak ktoś sobie może pozwolić to polecam.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Ja też piję kozie i owcze,różnica jest ale smakuje:tongue:

    Treść doklejona: 28.01.13 19:12
    Dziewczyny jak wstawić żeby był widoczny suwaczek z Lilypie?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Ja też piję kozie i jest ok.
    Co do kup, to zauważyłam, że Kacper robi bardziej rzadsze niż wcześniej od kiedy wyeliminowałam mleko krowie. Wcześniej wiadomo, były rzadkie ale teraz to porażka! Aż na plecy mu się wylewa a pieluszek nie zmieniałam - nigdy nie było problemu z chłonnością... Dziwne... Wiecie czym to może być spowodowane?

    Treść doklejona: 28.01.13 19:39
    Regi79 musi się zaczynać na [url=http://www...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Dii
    dzięki ,w końcu mi się udało:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    A moje dziecko bije dziś rekordy w spaniu..:shocked:

    Wczoraj w dzień spał w sumie góra 1,5h a dzisiaj na odwrót.. nie więcej jak 1,5h czuwania - zje, śpi, zje, śpi..
    Spałam razem z nim, ale nawet ja już wymiękłam i dłużej nie mogę:devil::wink:

    To by było zbyt piękne gdyby przespał jeszcze całą noc.. Teraz pora kąpania, ale nie mam sumienia go budzić..
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    A moje nie zapraszając drugi dzień pod rząd poszło spać na noc o 20-tej zwykle to była 23 a nawet 24-ta, więc myślę iż skończył się u nas skok :cool:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    U mnie to zawsze był objaw tego, że dzieci mi z pieluch wyrastały. Zmieniałam na większe, żeby kończyły się nad pępkiem i problem znikał.
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJan 28th 2013
     permalink
    Isiula mój to samo...śpi cały dzień...tylko spi, zje , pogada i dalej śpi i tak cały dzień ...poza tym odkryl ostatnio nóżki ...i już próbuje je łapać...jeszcze troszkę nieporadnie ale sie nie poddaje :)

    Dziewczyny od kiedy dziecko można w pozycji siedzącej trzymać bo ten mój maluch taki ciekawski, że próbuje się podnosic, tak sie łokciami odpycha i głowkę ciągnie do przodu aż mi go szkoda i troszkę go tak biorę na siedząco ale chyba jeszcze nie powinnam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Linden: Isiula mój to samo...śpi cały dzień...tylko spi, zje , pogada i dalej śpi i tak cały dzień ...poza tym odkryl ostatnio nóżki ...i już próbuje je łapać...jeszcze troszkę nieporadnie ale sie nie poddaje :)

    O to strasznie szybko nóżki odkrył! A z tym spaniem to ma tak od urodzenia? Mój też był śpioch, ale z wiekiem spał w dzień coraz mniej. Wczoraj miał tylko 3 krótkie drzemki i myślałam, że tak już zostanie. A tu dzisiaj niespodzianka i mój śpioch powrócił - oby na dłużej :)

    Linden: Dziewczyny od kiedy dziecko można w pozycji siedzącej trzymać bo ten mój maluch taki ciekawski, że próbuje się podnosic, tak sie łokciami odpycha i głowkę ciągnie do przodu aż mi go szkoda i troszkę go tak biorę na siedząco ale chyba jeszcze nie powinnam.

    Staś też się podnosi, wystarczy mu dać kciuki do trzymania i rwie się do góry. Ale nie pozwalam mu na to. Moja mama tak mi robiła i usiadłam w wieku 4 m-cy. Sadzam go sobie czasem na kolanach w pozycji półleżącej, ale na bardzo krótko. Większość czasu leży na podłodze. Już była tutaj o tym burzliwa dyskusja i dziewczyny pisały, żeby nie sadzać bo dziecko powinno mieć możliwość rozwijania się w swoim tempie.

    Treść doklejona: 29.01.13 01:45
    A i zapomniałam dodać, że dla odmiany kąpiel była u nas dzisiaj o 0:30:cool:
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    migg: Ulcia, ryzowe albo owsiane są dobre. Albo kokosowe, z orzechów - tylko te trudniej znaleźć :)))

    No właśnie odkad Frag napisała, że ryzowe jest pycha to szukam w sklepach i szukam i znaleźć nie mogę :confused: Owsiane? A gdzie mozna kupic?
    No i kokosowe - rozumiem, że to cos innego niż to popularne w puszkach mleko kokosowe?

    Treść doklejona: 29.01.13 07:16
    A tak wogóle to zapomniałam dodać, że dzisiaj mój dzień rozpoczął sie o 4:30 .... a narzekałam, jak młoda budziła się o 5:30......
    I ona sobie oczywiscie odeśpi na cycu, a ja????
    Mąż własnie pojechał do lekarza - pierwszy raz jest tak, że od miesiaca wyleczyć sie nie może, i tak zarażamy się wszyscy we trójkę nawzajem :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    migg: A są osoby (znam takie, sic!), którym nie robi różnicy, czy piją krowie czy kozie :shocked:


    Też znam, moje starsze dziecko ciągnie karton koziego mleka na dzień, ale ona bidna krowiego w żadnej postaci nadal nie może. Więc dobre i to :smile: A mnie odrzuca, a już szczególnie, jak jest podgrzane - wtedy dopiero smród się niesie :devil:
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 29th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula: że dla odmiany kąpiel była u nas dzisiaj o 0:30:cool:

    isiula... nie możecie sobie odpuścić tej kąpieli o tej porze?
    Tym sposobem sami poprzesuwaliście dziecku pory dnia i nocy... I utrwalacie to.Tak mi się wydaje.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Mnie smakuje mleko kozie tzn. szału nie ma....... ale wypiję bo kawę muszę mieć białą:)

    Ostatnio narzekałam, że Nataszka to leń i mega naleśnik a wczoraj:shocked: przeturlała się przez pół pokoju z ,,bananem na buzi:rolling:

    Moja córeczka:bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Ja kąpie zazwyczaj o 19:00 ale zdarza mi się przesunąć max na 20:30 jezeli wypada później to po prostu omijam kąpiel :wink:
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    witam dziewczyny,
    u nas wczoraj też malutka więcej dnia przespała niż była aktywna i w nocy tylko trzy pobudki więc jestem bardzo zadowolona-skończyłam język niemowląt i postanowiłam spróbować samodzielnego zasypiania no i za pomocą smoka mała już dzisiaj trzeci dzień sama w dzień zasypia-chodzi mi o te dzienne drzemki kiedy zaczyna ziewać to w tedy do łóżeczka smok na 10 min i śpimy-teraz też obudziła się o 7,30-przebrałam, nakarmiłam-ziewanko no to smok i już pół godziny na górze w łóżeczku śpi a ja ją na kamerce podglądam.

    mam jeszcze pytanie otóż dzisiaj jest 5 dzień jak mała nie robiłą kupki-męczą ją przy tym gazy niby w necie pisze że dziecko karmione piersią trawiąc wszystko nie musi załatwiać się co dziennie przerwa między kupkami nawet do 10 dni- i tu moje pytanie czy ja mogę coś zjeść wypić żeby małęj ułatwić zrobienie kupki? soczki jabłkowe czy coś innego? czy raczej powinnam poratować się czopkiem?
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    gusiadm: czy raczej powinnam poratować się czopkiem?

    Spokojnie. Nic nie rób. Mój mały też nie robił kupy przez max. 6 dni i puszczał bąki, przy tym płakał mając 1,5 mca, co Twoja Lenka. Gazy nie muszą być związane z tym, że nie robi kupy, a z tym co zjadłaś. Ale też nie zawsze, bo ja nic nie jadłam, co by wywołało gazy, a były. Kładź małą na brzuszku, masuj brzuszek żeby gazy szybciej wyszły. Piąty dzień, to zdecydowanie za wcześnie na czopka.
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Isiula ...to tez wlasnie tak robię , biore go na kolana w takiej pozycji pollezacej i nie pozwalam mu na to podciaganie bo serce boli jak on tak sie dźwiga .

    Jeśli chodzi o te nowo odkryte nóżki to ja rownież sie zdziwilam :bigsmile: ... Oczywiście on nie wkłada sobie jeszcze tych nozek do buzki tylko znalazł taki swój sposób tzn. łapie je po kolanku i tak sięga sobie stopki ...robi to jeszcze sporadycznie i nieporadnie ale nie poddaje sie .

    W sprawie snu i trybu dnia aż boje sie wypowiadać, zeby mu sie nie pozmienialo bo pod tym względem jest cudowny... Otóż dziecie moje od długiego czasu ma bardzo regularny tryb dnia 7:30 pobudka ( bo na te godzinę mamy nastawiony budzik) cycus, przebieranko, aktywność i zasypia ok 9. Mamy trzy drzemki w ciagu dnia. Pierwsza 9-11, druga 14-16 i trzecia krótsza od 45 min do godziny o 18 ...kapanie mamy zazwyczaj ok 20, 20:30 jeśli coś nam wypadnie i nie zdążymy to odpuszczamy kąpiel...ok 22 zasypia i budzi sie na cycusia o 1 i spimy aż do rana. Czasami zdarza mu sie kilkuminutowa pobudka od 4 nad ranem i wtedy biore go na autopilocie do łóżka i zanim tak naprawdę sie rozbudze obydwoje juz spimy:bigsmile: ....dzisiaj przespal cała noc :bigsmile: ...tak więc łaskawe to dziecie Me dla matki swej rodzonej :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    A ja dziś musiałam Kacpra o 4 rano kąpać, bo mój kochany synuś oprócz pampersa zapełnił też nogawkę w śpiochach :devil:

    A i skonczył 2 miesiące:bigsmile: a dopiero co czekałam aż się akcja porodowa zacznie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 29th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny.

    U nas Karolek cos marudny ostatnio. Nie chce sam zasypiac w dzien, i sporo je. Wczoraj zjadl 1000ml mleka modyfikowanego, boje sie, czy aby nie za duzo. Ale wagowo jest w 50 centylu a wzrostem w okolicy 97.
    U nas pobudka jest o 7-7:30, pozniej mleczko, guganie, zabawa, drzemka okolo godziny w oklicy 9-10 (dzis cos nie chce mi zasnac). Pozniej mleczko, mata. Kolo 13 dojada troszke mleczka i kolo 13:30-14, wychodzimy na 2 godziny spacer. Spacer caly przesypia, plus jeszcze godzinke spi w domciu. Pozniej mleczko. Mata, zabawa. O 19 kapiel, mleczko. Guganie z tatusiem. No i wieczorem zazwyczaj jeszcze dojada po tym mleczku po kapieli (po kapieli zjada 160ml), dojada kolo 60-100ml. I dopiero wtedy zasypia. I spi do 4 nad ranem, wtedy mleczko i sen dalej . Pobudka rano i tak w kolko.

    Nie wiem co zrobic by wieczorami tak nie dojadal. I jak nauczyc go zasypiac samego?
    On czasem w dzien kolo 13 sam zasypia, jak jest zmeczony - choc i tak go ubieram i idziemy na spacerek. Poza tym to musimy go lulac do snu i wtedy jak jest najedzony i ma sucho w pieluszce to usnie.

    Dziewczyny czym sie roznia pampersy newborn 3jki od baby-dry ?
    Bedziemy przechodzic na wieksze, i nie wiem ktore wybrac.:confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.