Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny moja mała coś marudziła poprzednią noc i cały dzisiejszy dzień...Ciągle wisi na cycu, drzemki po pół godziny i tylko dwie w ciągu dnia. Głodna chyba nie jest bo nie płacze, tylko czasem rzuca się z wściekłością na cyca albo go szarpie...Zastanawiam się czy dać jej butlę???
    A może to skok rozwojowy????:neutral:
    -- •••
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    bari_87 - jeśli to uczulenie na jedzenie to np. w moim przypadku po protu kazali mi unikać tych produktów.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    No a ja mam załamke. Z kuli moich zawrotów głowy dostałam skierowanie na badania: morfologia, elektrolity, cukier i tsh. Wszystko jest w normie poza tsh norma jest do 4,9 a ja mam 26,84!!!!!! Ponoc przy 8 jest już wysoko a ja mam prawie 27. Jutro idę do lekarza i zobaczymy co powie:(:cry:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja mam pytanie udało nam się nauczyć Małą że dzień to dzień a noc to noc. I w nocy są dwie lub jedna pobudka na jedzenie i spanie, niestety mała śpi z nami w łóżku, je 20 minut wypuszcza pierś i śpi dalej.
    Tylko pojawił się problem w dzień w ogóle nie śpi i cały czas trzeba się nią zajmować tzn w ciągu dnia usypia na mnie lub na M i tak pośpi od godzinki do dwóch.
    Czy jest możliwe żeby taka mała istotka potrzebowała tak mało snu, w dzień ziewa ale nie zaśnie chyba że na nas. Ogólnie wychodzi jej średnio do około 10 (częściej 8 lub 9 godzin) godzin snu na całą dobę.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Ulka pochwal się, co to za krzesełko kupiłaś?
    Jestem na kupnie i aż mi się kręci w głowie bo nie wiem które wybrac:tongue:

    A moze macie jakieś godne polecenia? o ile to ten wątek :cool::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    acia20: bari_87 - jeśli to uczulenie na jedzenie to np. w moim przypadku po protu kazali mi unikać tych produktów.


    Tylko, że ja karmię mm.

    rumba: A moze macie jakieś godne polecenia? o ile to ten wątek


    Na nas czeka w prezencie od mojej siostry arti swing, ale nie wiem czy godne polecenia.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Rumba - Kupiłam Mummy Love :) ale dopiero dzisiaj przyszło i nie wiem jak w użytkowaniu - wygląda fajnie :)))

    Kermitka - moja też tak robiła - nigdy butli nie dałam, przeszło :cool:

    Acia - Martynka nigdy więcej nie spała - chyba, że na mnie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Rumba ja mogę polecić Bloom Fresco Chrome od 0-36 kg , używamy go od urodzenia i mały je uwielbia :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-6968-bright-starts-wawa-i2975844534.html#tabsAnchor
    A my mamy takie:-) zajmuje mało miejsca ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Rumba - dla ciut starszego zdecydowanie i wyłącznie Antilop IKEI :-) Łatwo przewieźć, łatwo wrzucić pod prysznic... Mamy też drugie, klasyczne, ale to ciężki grzmot, którego ciężko ruszyć z miejsca, więc stoi w jednym ;-)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    mamy drugiego ząbka:):cheer:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    A my byliśmy dziś na szczepieniach. I przy okazji poszlam zwazyc synka. Karolek waży już 5,86kg i mierzy 66cm. Nie dziwne, ze w ubranka na 62cm już sie nie mieści. Musimy dokupić pajace na 68, bo taki rozmiar teraz nosi nasz synus. Jestem w szoku, ze on tak szybko rośnie. W dwa tygodnie przybrał 600g, i urosl 4cm :shocked:
    Pielęgniarki mówiły, ze chudziutki i za miesiąc bedą serdelki. A ja sie waga martwilam, i tym ze tyle je (900-1000ml na 24h). :)

    W przychodni siedziała dziewczyna z córeczka. Mniejsza niż Karolek, ale główkę trzymała już. I dziewczynka miała 4,5 miesiąca :) a nasz synus taka dzidzia mała a długi ;) pewnie bedzie wysoki ;)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    A antilopa łatwo złożyć do przewiezienia? U mnie niestety muszą być 2 krzesełka stąd składane mummy love, ale najbardziej mi się podoba właśnie prosta antilopa, tylko jakby stały 2 to niestety w pokoju już by nie było jak się ruszyć, a tak stawiam pod ścianą i jest ok.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Doti - banalnie łatwo - wystarczy mu wypiąć nóżki (są na takie jakby "zatrzaski"), ew odpiąć tackę, jeśli jest. My woziliśmy to krzesełko ze sobą prawie wszędzie. Zresztą w wielu knajpach je mają.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    U nas strajk. Około 17 zjadłam kurczaka z KFC bo już nie mogłam wytrzymać taką miałam ochotę. Do 21:30 wszystkie karmienia OK (a już 5 dni karmię tylko z piersi). teraz po umyciu próbowałam około 22:30 nakarmić małą, a ta zastrajkowała. Krzywiła się, kopała wypluwała szukając jednocześnie jedzenia. Jak myślicie to przez tego kurczaka? Czy może od Winogron bo te jadłam wczoraj, ale mała w sumie zjadła mleko. Poza tym jem to co zawsze więc to tylko takie moje podejrzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Bardzo możliwe, że od kurczaków jeżeli były pikantne. Ja wczoraj na kolację zjadłam baaaardzo pikantny ryż z chilli i Staś też zastrajkował, a do tej pory tolerował wszystko :) podałam mu 15 kropelek Sab Simplex, które zostały nam z czasów kolkowych i już jest ok.
    A po winogronach podobno kupki są rzadsze z tego co dziewczyny ostatnio pisały..

    Treść doklejona: 06.02.13 00:46
    Ooooo, ale fajnie.. Skończyliśmy 3 m-ce:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Isiula usciski dla Stasia :crush:

    .... I przy okazji...my juz nosimy sie w chuscie od dawna i Max to uwielbia ...na początku uzywalismy elastycznej a teraz juz tkanej ...ja polecam...dla mnie chusta to rewelacja :swingin:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Dzięki Linden :) ja już się nie mogę doczekać aż nasza chusta dojdzie, zamówiłam wczoraj i jestem bardzo ciekawa jak Staś na nią zareaguje.. Oby polubił, bo już jest kawał kloca do noszenia :)
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    A moje maleństwo kończy dziś 4 miesiące :shocked: waży już 7800g i na 64 cm jest długi :bigsmile: łysy i puciaty i najukochańszy pod słońcem ...

    lekarka wczoraj kazała nam rozszerzać dietę o owocki i warzywa, użyła dziwnych argumentów nt. kubków smakowych i jakiś przeciwciał blokujących ... i mówi że jak T. nie zje całego słoiczka tylko pół to go później oczywiście cyckiem mogę dokarmić te 40ml, i jak lubię tą pediatrę, to pierwszą myślą moją było, dlaczego przyszło mi żyć w ciemnogrodzie, a drugą to czy nie zapytać się pani doktór jakie ona ma cycki, bo moje nie są przeźroczyste i nie mają podziałki ... i gdzie tu wytyczne WHO ? gdzie radość, że rośnie zdrowy obywatel ? gdzie pogłaskanie matki po głowie, że dobrze czyni karmiąc piersią ? dobrze, że mój małżonek ma takie podejście jak ja "wysłuchaj, przytaknij, rób po swojemu" ...
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny za opnie co do krzesełek:)

    Stasiu, Tadek, Ludwik :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Najlepsze życzenia dla Tadzia! Kawał chłopa z niego:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    madziauk ale masz duzego synusia :) moja to pchła mała przy karolku bo dopiero 4,5 kg wazy rozm 56 wciaz jest na nia dobry :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    A moje maleństwo kończy dziś 4 miesiące :shocked: waży już 7800g i na 64 cm jest długi


    Gratulacje dla Tadzika z okazji 4mca. Niezły koksik rośnie :cool:, kocham takie fałdeczki u dzieci :bigsmile:, a my dzisiaj jedziemy na szczepienie i ważenie ciekawe ile nasza gwiazda waży bo ona z tych małych

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.02.13 09:10</span>
    madziauk ale masz duzego synusia :) moja to pchła mała przy karolku bo dopiero 4,5 kg wazy rozm 56 wciaz jest na nia dobry :)


    Monia to moja podobnie mając 2m3t ważyła 4700g, a co do ubranek to wciąż nosi takie 0-3m, i czasem w 56 też wejdzie jeszcze:shocked:
    --
  1.  permalink
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedź, widzę że jest szeroki wachlarz miejsc kucia się w żyłkę u takiego malucha. Muszę się nastawić psychicznie.
    Gratulacje dla maluszków, które kończą dziś swoje pełne miesiące.:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Linden naprawde fajne to krzesełko! ale jakie drogie ;) Już zobaczyłam w myślach minę mojego M gdybym mu obswieściła, że z konta zniknęło tyle i tyle pieniędzy na krzesełko do karmienia. Mina bezcenna! ;)

    Dałam za krzesełko prawie 300 zł (4 baby seria kontynenty mamy Australie) i to było maks dla mnie no ale każdy kupuje to na co go stać wkońcu ;)

    Czy to tylko mi się wydaje czy Wy też macie wrażenie, że produkty bobovity są gorszę w sense składu niż np nestle??
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Czy to tylko mi się wydaje czy Wy też macie wrażenie, że produkty bobovity są gorszę w sense składu niż np nestle??
    --


    nie mam pojęcia ale chętnie się dowiem bo jeszcze nie próbowaliśmy nic:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    ogłaszam wszem i w wobec, że ja matka panikara zastosowałam dziś KATAREK :) Jest rewelacyjny, a co najważniejsze, nie furczy już Małej w dalszych partiach noska :) I tu mam pytanie... ile razy w ciągu dnia można używać tego ustrojstwa? DZIĘKUJĘ DZIEWCZYNY :)
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    ja używam tyle ile potrzebuję.
    Uważam że nobla powinien dostać ten kto wymyślił katarek. Używasz z odkurzaczem?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    danap: Używasz z odkurzaczem?

    tak z odkurzaczem :) Jak dla mnie rewelacja :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    madziauk: Karolek waży już 5,86kg i mierzy 66cm

    Wow! Madziauk a to na pewno wysokość a nie długość?:wink:
    Mój mierzy ok 64 i KasiTasi też 64 w wieku 4 m-cy:bigsmile: No ale skoro tyle waży to może i faktycznie...:wink: Mój ważył parę dni temu 6,32kg:confused:

    misia-ludek widzę, że obchodzicie dzisiaj 3x1 (1m-c 1 tydzień, 1 dzień):wink:
    Najlepszego dla Stasia i Tadzia!:rolling:
    Linden: my juz nosimy sie w chuscie od dawna i Max to uwielbia ...na początku uzywalismy elastycznej a teraz juz tkanej ...ja polecam...dla mnie chusta to rewelacja

    Kurcze ja kupiłam chustę kółkową już dawno (za ok. 90 zł.) i jeszcze ani razu jej nie użyłam... Kacperek był z mały, żeby go pionowo nosić a w kołysce płakał, bo zasłaniałam mu otoczenie tą chustą i nic nie widział i się wkurzał. Z resztą chyba było mu nie wygodnie. Nie lubi być taki aż ściśnięty, bo zaczął mi się rozpychać, wiercić... Aj tam! Nie sprawdziła się. Jak ktoś chce mogę odsprzedać :wink: Za to kupiłam na all używane nosidełko za 50 zł. firmy... coś na b.. ale w smyku dosyć drogie, no i ono się sprawdza. Podtrzymuję co prawda jeszcze Kacpra, żeby do końca mi nie siedział tak, ale ogólnie fajnie, ze mogę w między czasie ugotować obiad:bigsmile:
    katka_81: ile razy w ciągu dnia można używać tego ustrojstwa? DZIĘKUJĘ DZIEWCZYNY :)

    Ja używam góra 2-3 razy jak jest silna potrzeba, ale kiedyś któraś dziewczyna pisała, że chyba max 4 razy - to taj jak z fridą. Tylko pamiętaj, żeby nawilżyć potem śluzówki np. solą fizjologiczną! I przed odciąganiem tez warto to zrobić i trochę odczekać. Będzie łatwiej przy suchym katarku:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii - no na długość mierzony az 3 razy, bo nie mogłam uwierzyć. Wszyscy mówią, ze jest długi, ale ze az tak to nie wiedziałam ;)
    My już nosimy ubranka na 68cm :shocked:
    56 i 62 czekają az kupimy jakiś pojemnik, muszę to posegregowac, bo on sie w nie nie mieści. Pajace na 62 już od ponad tygodnia leżą, bo jak ubietalam go w nie to naciagniete były przy szyji i nóżki miał w nich zgiete- o rozprostowaniu nie było mowy. A! I w kroczu jak ruszył nogami to mu sie rozpinaly.
    Poza tym to mamy niedobór ubranek na 68, mam pełno 62 ktorych nawet nie zdążył założyć. Jak tak dalej bedzie rósł to nie nadaze z zakupami ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    No to faktycznie dzieć ci rośnie na potęgę! :wink: Ja mojemu jeszcze niektóre 56 zakładam (bluzeczki są dobre), a tak to 62, chociaż co poniektóre są nawet ewidentnie za duże (zależy od firmy!) Do 68 jeszcze nam baaardzo daleko:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    My już nosimy ubranka na 68cm :shocked:


    wooow może jakiś koszykarz rośnie?! My przerabiamy ubranka 62cm i jeszcze długo będziemy, niektóre na 56cm są jeszcze dobre :shocked:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.02.13 11:11</span>
    Chociaż powiem szczerze, że moja pierwsza córka zawsze też wyprzedzała rozmiarówkę, rozm. 56cm starczył nam wtedy tylko na 2 tygodnie, i tak zostało do dzisiaj jest wysoka i okrąglutka. Druga córcia wygląda na to że będzie drobną dziewczynką.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Dii - ja czasem z niedoboru tez mu założenia latanie na 62, ale rzadko, bo rękawy da za krótkie. ;) tak to sie mieści ;)
    Muszę poprosić męża by kupił mu jakieś ciuszki po pracy ;). Wprawdzie my dużo ciuszkow dostaliśmy, ale niestety są na 62, i np. body i pajaca w tym rozmiarze mu nie założenia, bo body w kroczu nie zapne, bo za krótkie są a o pajacach pisałam wyżej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    U nas Kacper zmierzony na 60 cm więc też jestem pod wrażeniem, że Karolek taki długi. Zakładam mu jeszcze 56 ale pomału przechodzimy na 62.
    Jadę na 13 do dermatologa z Kacprem trzymajcie kciuki żeby to jednak nie było AZS.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Wooooow Madzia, ale Karolek długaśny:shocked: a ile miał "wzrostu" po urodzeniu?

    Mój Staś tydzień temu mierzył 61cm, po urodzeniu 56. Ubranka 62 są jeszcze dobre, ale na styk. Kombinezon musieliśmy kupić na 68, ale pajace 68 są jeszcze za duże, ciągną mu się nogawki i strasznie go to wkurza.

    Katka - gratuluję zakupu Katarka :) ja też się w końcu zdecydowałam po tych wszystkich forumowych rekomendacjach :) zamówiłam w aptece internetowej, bo u nas w aptece strasznie drogi był aż 67zł, a ja znalazłam za 39,99 :) ciekawa jestem czy się sprawdzi. A jak Misia na niego reaguje? Nie płacze przy odciąganiu?

    Treść doklejona: 06.02.13 11:58
    Bari - trzymam kciuki!
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Bari no oby nie AZS... U nas uczulenie powoli znika, chociaż ma jeszcze takie plamki malutkie na brzuszku i szorstkie nóżki. No i białe syfki na buzi, co mnie najbardziej drażni! Co z takimi syfkami można robić? Bo przecież nie wyciskać!:wink: A mnie tak drażnią...!!!
    Dzisiaj upiekłam sobie pyszną szarlotkę bez jajek i na margarynie bezmlecznej. Mmmmm... Pycha:wink: Mój jedyny rarytas w tej całej diecie!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Isiula - ponoć 51cm, ale nie wiem czy go czasem zle nie zmierzyli, bo od początku wydawał sie długi.
    My tez musieliśmy zmienić kombinezon na taki na 3 do 6 miesięcy, na szczęście zalapalidmy sie na styczniowe przeceny ;)

    Treść doklejona: 06.02.13 12:14
    Dziewczyny powiedzcie proszę jak Wy czyszcicie swoim skarbom uszy?
    Ja przemywam za uszami wracalismy nasaczonym woda, tak samo bluzkę i oczka. Ale widzę, ze w środku zbiera sie tzw. miodek ;) lekko z wierzchu uszka przemywam tym wacikiem z woda. A środek zostawilam. Ale jak tam zaglądać to widzę, ze cos tam jest :wink:

    Treść doklejona: 06.02.13 12:23
    Zapomniałam sie pochwalić, ze od jakiegoś tygodnia Karolek sie świadomie uśmiecha na widok mamy i taty :) odpowiada rownież uśmiechem na uśmiech :))
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    madziauk ja jak widzę takie na wierzchu to nawet swoim paznokcie mu wydłubię bo aż wstyd! :wink: Czasem patyczkiem dziecięcym ale delikatnie - nie wpycham tylko wyciągam. Ale lekarz mi powiedział na kontroli, że jak miodek wychodzi, to znaczy, że się czyści, to dobrze! Że mija infekcja czy coś takiego - bo miał katarek i kaszelek:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    madziauk: Isiula - ponoć 51cm, ale nie wiem czy go czasem zle nie zmierzyli, bo od początku wydawał sie długi.

    No to chyba faktycznie źle zmierzyli, chyba że rośnie Wam wielkolud:bigsmile:
    madziauk: Dziewczyny powiedzcie proszę jak Wy czyszciciebswpim skarbów uszy?

    My moczymy uszy w kąpieli i jeszcze nie widziałam w nich miodu.. :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula: My moczymy uszy w kąpieli

    My tez moczymy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Hopelight ja wiem ze drogie to krzesło i nie powiem serce mnie troszkę bolało jak kupowałam ale był to przemyślany zakup...zrezygnowałam z kilku innych niepotrzebnych gadżetów na rzecz krzesła poza tym stanowi on u nas element wystroju kuchni...stoi obok niemal identycznych hokerow ...poza tym nawet moja 8 letnia corcia z niego korzystała tzn testowala zanim sie mały urodził tak więc posłuży nam bardzo długo ,tym bardziej ze ma baaaardzo długa gwarancje.

    Gdybym nie miała tego to pewnie kupiła bym to krzesło z Ikei bo jest fajne i w rozsądnej cenie :tongue:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.02.13 12:53</span>
    AJjjjjj...zapomniała bym....olbrzymie gratulacje dla Tadzia :flowers:
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny widzę, ze moczycie uszy skarbów. My nie moczymy, pewnie dlatego tam sie tak zbiera.
    Ps. Właśnie wacikiem wyczyscilam mu te uszka tak w środku. Są czyste.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    KasiaTasia, jak karmisz piersia to bym jeszcze nie wprowadzala nic nowego. Poczekaj jak skonczy 6 m-cy.
    MadziaUk, ale woskowina jest w uchu po to aby chronic przewod sluchowy. Nie trzeba tam w srodku czyscic,tylko oczyszczac z zewnatrz. Jeszcze mozna niechcacy patyczkiem cos uszkodzic. Brr.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Montenia- ja w środku nie czyscilam, tylko w uszka na zew sie zebrało i to wacikiem kosmetycznym delikatnie oczyscilam.
    Patyczkami tylko miedzy paluszkami mu czyszcze, bala bym sie do uszka mu włożyć.

    Tak sie zastanawiam, może dlatego, ze on taki duży jest to cieżko mu główkę podnosić?
    Choć ostatnio zrolowalam mu taki mieciutki polarkowy kocyk i podniósł lekko na chwilke główkę. Łatwiej mu tez było przekładać z boku na bok.

    Ps. Pisze z telefonu i czasami mi słownik automatycznie poprawi wyraz, ze całkiem do zdania nie pasuje - przepraszam jak cos przeoczylam. Choć staram sie poprawiać po słowniku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    A my tak patyczkiem dla dzieci albo rozkiem pieluszki tetrowej...ale tak plyciutko na zewnątrz i uszka czysciutkie :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    montenia: KasiaTasia, jak karmisz piersia to bym jeszcze nie wprowadzala nic nowego. Poczekaj jak skonczy 6 m-cy.

    ja właśnie tak sobie umyśliłam i tego się trzymam, małżonek zindoktrynowany przeze mnie popiera tą decyzję, ale kurczę przykro mi się robi jak widzę postawę lekarzy w tym względzie ...
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    KasiaTasia, no niestety lekarze padiatrzy nie popisuja sie zbytnio wiedza w tym wzgledzie. Tu nie ma sie do czego spieszyc,a i uklad pokarmowy dziecka musi dojrzec do trawienia innych produktow nizeli mleko. A kubki smakowe rozwija dzieki Twojemu pokarmowi,poznaje smaki,ktore znajduja sie w Twoim mleku. i zeby poznal smak wcale nie trzeba wprowadzac nowych pokarmow juz w 4 m-cu.
    Pomysl sobie ile zaoszczedzasz na sloiczkach :wink:

    Treść doklejona: 06.02.13 13:31
    Madziauk, myslslam,ze wewnatrz czyscilas :wink:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Twojemu pokarmowi,poznaje smaki,ktore znajduja sie w Twoim mleku. i zeby poznal smak wcale nie trzeba wprowadzac nowych pokarmow juz w 4 m-cu.
    Pomysl sobie ile zaoszczedzasz na sloiczkach :wink:


    ja muszę coś wymyślić bo wracam za miesiąc do pracy, pewnie skończymy na mm i słoiczkach w godzinach mojej nieobecności, mleka mi się nie chce odciągać :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    montenia ja na swój maminy rozum to sobie sama wykombinowałam z tymi kubkami smakowymi, no ale lekarka tez powinna na to wpaść, skoro cały czas w rozmowie podkreślałam, że karmię piersią. A tak w ogóle to uważam, że jeśli chodzi o kwestie dziecka to trzeba podążać za nim, nie przeszkadzać w tym nad czym Matka Natura pracowała tysiące lat ...
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.