Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Sysiajaw, a na ile godzin wracasz? Na 8?
    Mozesz w czasie nieobecosci podac kaszke mleczna,lub kleik ryzowy z owoce jakim np.banankiem. Jakas marchewke ugotowac czy cos. I na jedno karmienie w miedzyczasie to chyba dasz rade odciagnac :wink:. A potem mozesz normalnie cycusia podac,jak juz w domu bedziesz. Trzeba to sobie poprostu jakos ulozyc.
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Sysiajaw, a na ile godzin wracasz? Na 8?
    Mozesz w czasie nieobecosci podac kaszke mleczna,lub kleik ryzowy z owoce jakim np.banankiem. Jakas marchewke ugotowac czy cos. I na jedno karmienie w miedzyczasie to chyba dasz rade odciagnac :wink:. A potem mozesz normalnie cycusia podac,jak juz w domu bedziesz. Trzeba to sobie poprostu jakos ulozyc.


    tak myślę zrobić, nie będzie mnie w sumie 9h :neutral:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.02.13 13:49</span>
    dobra zbieram się na szczepienie i ważenie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Mój mały je co 1,5 godz już od 6-7 tygodni, czyli od 3,5 mca. Czasami jest głodny nawet co godzinę !!! Daję mu smoczka, więc nie jest to związane z tym, ze chce sobie coś possać, bo aż "rzuca się" na cycka, taki jest głodny. Dobrze, że nie muszę iść teraz do pracy, bo w przy tak częstym jedzeniu pewnie zmuszona byłabym przejść na mm.
    Lekarka kazała rozszerzać dietę i nie czekać do 6 mcy, min. z tego powodu, dlatego myślę, że rozszerzanie to kwestia indywidualna, zależy od dziecka.
    Mój mały aż się trzęsie np. za marchewką. Nie ma problemów z brzuszkiem, a odkąd raz dziennie je warzywko, to po tym jedzeniu cycek jest nie za 1,5 godz a za 2-2,5 godz, więc to już jest luksus, mimo, że to tylko jedno karmienie.
    No i jeszcze dodam, że Filipek w ciągu 2 mcy przybrał tylko 1 kg na wadze, więc karmienie co 1,5 godz a mały przyrost wagi (spadł w centylach), to powody dla których pediatra kazała rozszerzać dietę.
    No właśnie- jak to możliwe, ze tyle je cycka a tak słabo przybiera, skoro do 6 mcy może być tylko na cycku? Przecież nie ma chudego pokarmu!!! Próbuję to sobie jakoś racjonalnie wytłumaczyć.
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    KasiaTasia: ja właśnie tak sobie umyśliłam i tego się trzymam, małżonek zindoktrynowany przeze mnie popiera tą decyzję, ale kurczę przykro mi się robi jak widzę postawę lekarzy w tym względzie ...

    Też mam plan do 6 m-ca karmić wyłącznie piersią, a później BLW. Nie wiem jak się na tę kwestię zapatruje nasza pediatra. Teraz nic nie mówiła, a następne szczepienie mamy dopiero na początku maja. Staś będzie miał wtedy pół roku, a w międzyczasie nie zamierzam się do niej wybierać :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Judka25, piers to nie tylko mleko. Dziecko czesto szuka przy piersi ukojenia,chce sie uspokoic. I nawet najlepszy smoczek tego nie zastapi.
    Moja corka tez czasem domaga sie piersi nawet co godzine. A ma 19 m-cy. I recze,ze to nie z glodu :wink:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Ja czyszcze uszka malej takimi specjalnymi wacikami dla dzieci,nie mozna nimi nic uszkodzic.
    My mamy krzeselko Peg Perego Prima Pappa Diner .
    I tak na koniec to mam w domu maly szpital,rozlozyla Nas grypa (kaszel,katar i goraczka) wiec nie jest ciekawie:cry:

    Treść doklejona: 06.02.13 14:41
    Ja malej podawalam warzywka juz w 4msc ale bardziej jako poznawanie smakow niz rozszerzanie diety.Do dzisiaj nie ma stalego posilku oprocz mleka a jak skonczy 6msc wprowadzamy BLW.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Jestem, to nie AZS dermatolog powiedziała, ze na to za mały. To łojtokowe zapalenie skóry, które zaczęło się od ciemieniuchy. Dostaliśmy mnóstwo próbek i w tydzień powinnam to opanować. Zobaczymy bo co lekarz to inna diagnoza:confused:
    I mam Kacpra nie przegrzewać chodź wydaje mi się, że go za lekko ubieram. No cóż widocznie rośnie mi gorąco krwisty mężczyzna:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    u nas nasza księżniczka wczoraj miała totalny dzień tulaka i jednocześnie dzień na nie że aż ciężko było wytrzymać :(- o godzinie 19 już poszłyśmy na górę pospać i o 20 padła do 1 a potem co godzina sie wybudzałą i trzeba było na nowo gwiazdę usypiać.
    Dzisiaj na spacerku była grzeczna ale z to problem z usypianiem od kilku dni w ogóle nie chce sama zasypiać i przy cycusiu też nie zabardzo i jest problem bo zmęczona ale spać to nie!
    co do rozszerzania diety-ja wracam do pracy jak mała będzie miała 6m-cy i sobie wymyśliłam że od 4 m-ca wprowadzę jej mm a potem po malutku warzywka bo też mnie nie będzie 9h w domu- co wy na taki plan? bo tu w irl różne mają podejście
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    judka25: Lekarka kazała rozszerzać dietę i nie czekać do 6 mcy, min. z tego powodu, dlatego myślę, że rozszerzanie to kwestia indywidualna, zależy od dziecka.

    u mnie podobnie... niestety przestała mi "działać" prawa pierś i karmię Michalinkę tylko lewą. Je co 2h. Czasem częściej. Od skończonych 5 miesięcy mam już rozszerzać dietę. A miałam plan, by karmić do 6 miesiąca tylko piersią... Zobaczymy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    A ja mam mały problem... Ostatnio Kacper woli smoczka od piersi, chociaż teraz po ostatniej waszej dyskusji ograniczyłam tylko go do usypiania... Co robić?:cry:
    --
  1.  permalink
    Dii, myślę że musisz być konsekwentna i dawać mu cały czas pierś. Będzie musiał na nowo pokochać cyca . Napewno się uda!!
    A ja dziś wyczułam palcem coś przypominającego w dotyku ostrego, wystającego paznokietka w miejscu dolnej, prawej jedynki :shocked: Czy to znaczy że to już??:shocked:

    Treść doklejona: 06.02.13 18:55
    A, no i Jasiek dziś namiętnie trenował obroty na brzuszek. Już za każdym razem mu się udaje:bigsmile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    A moje Malenstwo chyba ma kolejny skok ten 3 od 14 tygodnia...od wczoraj jest jakiś marudny i sam nie wie czego chce ...taki biedny jest a ja nie wiem jak mu pomoc :cry: ...tule go i noszę i nawet mi to nie przeszkadza ...mam jeszcze zaskakująco duże pokłady cierpliwości ale mam nadzieje, ze mimo tego co wyczytałam nie potrwa on długo ... I najważniejsze ze w nocy nadal pięknie śpi i oby tak dalej :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    A ja chciałam się pochwalić (bo ostatnio narzekałam), że Kacperek leżąc na brzuszku przekręcił się na plecki i był sam w wielkim szoku co się stało (ale tylko jak mu zbliżyłam rączki do siebie bo tak to rozkładał na boki):peace:
    A co do tego smoczka, może to i dobrze, że nie jest cycozwisem tylko łapie jak jest głodny.... Sama nie wiem... Dzisiaj drugi dzień bez smoczka (tylko do snu chociaż nie zawsze-często wystarczy suszarka:wink:) i Kacper strasznie marudny i niecierpliwy. Piąchę całą wkłada do buzi. A może to tylko chwilowe przy tym skoku... Może mu przejdzie...?:confused:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Jeżeli chodzi o słoiczki to ja ich nie uznaje. Wolę sama dzieciątku ugotować jest taniej i jestem pewna co daje.:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z was zna dermokosmetyki allerco? I na swędzącą skórę dostał balneum, to też jest mi nie znane? Może któraś z was może coś na ten temat powiedzieć?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    hej dziewczynki jesteśmy po szczepieniu, mała niestety strasznie płakała, ale już po... no więc moja kruszyna waży już 5730g i ma 64cm :D drobinka mi rośnie ale przybrała przez 7tyg. 1000g czyli w miarę ok :bigsmile:, jest zdrowiutka :cool:, zobaczymy jak dzisiejsza noc będzie wyglądała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    bari_87: I na swędzącą skórę dostał balneum

    Bardzo fajny krem :) Co prawda nie używałam przy Adasiu, ale pracowałam jako opiekunka z dziećmi kilka lat i jedna z mam taki miała, bardzo fajnie łagodził podrażnienia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    wszystkiego Naj dla Wszystkich jubilatów:-)

    Madziauk no rośnie Ci facet, nie powiem:bigsmile:

    My dziś byliśmy na szczepieniu i Jaś waży 6100 g i mierzy 63 cm:smile: więc Karolek to naprawdę duży facet:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Bari balnolelum bardzo dobry krem ! Przy straszym synku całą serie stosowaliśmy od 4 miesięcy do ukończenia 2 lat :)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny napiszcie mi proszę jak to jest z tym smoczkiem, dawać czy nie dawać małej??? Mała wisi mi na cycu po jedzeniu jeszcze z 1,5 godz. zanim zaśnie,
    Kupiłam nawet smoczek TT silikonowy ale mała wypluwała jak jej próbowałam dać...
    I tak sobie myślę, że może skusić się jeszcze na jakiś inny smoczek i spróbować, chociaż z drugiej strony nie chcę żeby się przyzwyczaiła i wolała potem smoczek od cyca....
    -- •••
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    kermitka, Marysia jest malutka, potrzebuje Ciebie, Twojego ciepła i bliskości, a nie silikonu :wink:
    Jeśli tylko możesz daj jej to :cool:
    Z czasem będzie wisiała coraz mniej, bo będzie miała ciekawsze zajęcia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    to w takim razie Marysia będzie kolejnym cycozwisem :bigsmile:
    -- •••
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej Dziewczyny, mam pytanie. Może Wy będziecie wiedzieć, jeżeli nie, skoczę na maluszki 1-3.
    Ile kosztuje opieka niani?
    Zanim Ninka pójdzie do żłobka, zajmie się nią szwagierka i chciałabym jej zapłacić tyle, ile obcej osobie. Tylko zupełnie nie wiem ile :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    To zależy w jakim mieście;)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Katowice? Tak pi razy drzwi?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    kermitka82 jak nasz synek nie chciał sylikonowego to kupiliśmy lateksowy - taki żółty - miększy jest. Ale fakt - dzidzia za mała, więc cyc ma pierwszeństwo!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Moja niania za styczeń dostała 1850pln, jestem spod Katowic 8,5 godziny dziennie pracuje zajmuje się TYLKO dzieckiem+prasuje jej ciuchy.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    W warszawie to koszt od 2000 do 3000 zl. ;)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Ok, dziękuję za odpowiedzi :) Przynajmniej wiem, o jakich kwotach mogę mówić :smile:
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    dzisiaj tata spał z nami i mała miała popisową noc-jak nigdy stękała, mruczała przez sen pewnie żeby do łóżka ją zabrać-no i o 6,40 tatuś do mnie-choć weż ją do nas do łóżka :)))no i wzięłam, od razu usnęła, potem zeszłam na dół włąćzyłam nianię i co?-pięć minut krzyk i musieliśmy ją na dół wziąść- to mały cwaniaczek:)
    wieczorem chyba przyzwyczaja się do swojego rytmu 19 kąpiel i do 20 śpimy-tylko że wczoraj dopiero po 22 udało mi się ją odłożyć do łóżeczka bo za każdym razem po kilku minutach się budziła z płaczem i musiałam na nowo usypiać-ale przynajmniej udało się ją uśpić przed 20 /połowa sukcesu :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    A my wieczór po szczepieniu mieliśmy okropny, mała strasznie płakała, usnęła dopiero o 1:00, ale już jest dobrze.

    Pytanko mam, nie dawałam małej smoczka, choć mam w zanadrzu, i zastanawiam się czy jej nie przyzwyczaić do niego, bo mała strasznie ssie kciuk albo palec wskazujący, ssie tak mocno jak pierś, kiedy próbuję jej dać pierś to jest wnerw i woli palce, boję się, że od tego ssania będzie miała krzywe paluszki, co myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    sysiajaw
    Ja mam 5 smoczków w domu ale mała ma tylko jeden do zabawy.Czasem jak ma ochotę to go ssie kilka minut.Jak włożę jej smoka do buzi to zaczyna dmuchać i gadać albo próbuje wypluć i wtedy cieszy się skubaniec.
    Kupiłam jej również korzeń Irysu który niby pomaga na ząbkowanie i jak widzę że jeżdzi paluszkami po dziąsełkach to daje jej ten korzeń i gryzie go sobie.Uspokaja się wtedy.

    U nas ciężka noc.Mała od 2 do 7 budziła się z krzykiem jakby ją coś bolała.Nie wiem czy to przez to że bidulka chora i gorączkuje czy może coś się jej śniło.Tuliłam ją do siebie mówiąc do niej,to ją uspokajało a mi łzy płynęły bo nie wiedziałam co się dzieje.Odmawiała cały czas cyca:cry:
    O 8 zjadła troszkę i śpi z mężem.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Olenkaka musisz poszukać i się zorientować jak co wygląda. U nas jest np. niania na emeryturze, która sobie dorabia bo się jej nudzi w domu i bierze 600 zł więc może i u siebie znajdziesz taką "okazję".

    sysia to chyba zależy od dziecka czy się przyzwyczai bo może byc tak, że smoczek będzie dla niej nie do przyjęcia i będzie wolała paluszki. My używamy średnio smoczka zazwyczaj przy ubieraniu, usypianiu i jest ok, a są dni kiedy wygląda tak jakby go smoczek parzył i za chiny ludowe nie weźmie do buzi.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.02.13 09:24</span>
    A ja mam pytanie kiedy obniżałyście dno w łóżeczku??
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    sysiajaw: Pytanko mam, nie dawałam małej smoczka, choć mam w zanadrzu, i zastanawiam się czy jej nie przyzwyczaić do niego, bo mała strasznie ssie kciuk albo palec wskazujący, ssie tak mocno jak pierś, kiedy próbuję jej dać pierś to jest wnerw i woli palce, boję się, że od tego ssania będzie miała krzywe paluszki, co myślicie?

    ja myślę, że palce są 1000 razy lepsze od smoka, i nie podejrzewam, żeby się zrobiły krzywe przez to że Kinga je ssie
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    sysia to chyba zależy od dziecka czy się przyzwyczai bo może byc tak, że smoczek będzie dla niej nie do przyjęcia i będzie wolała paluszki. My używamy średnio smoczka zazwyczaj przy ubieraniu, usypianiu i jest ok, a są dni kiedy wygląda tak jakby go smoczek parzył i za chiny ludowe nie weźmie do buzi.


    z przyzwyczajeniem u nas ciężko bo mała pluła smoczkiem jak kiedyś próbowałam, ale ja obawiam się tez o ząbki żeby krzywy zgryz przez palce nie był. Małej zęby na razie nie wychodzą, pediatra też ją wczoraj obejrzała i ani widu ani słychu... a palce ssie namiętnie :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    KasiaTasia: ja myślę, że palce są 1000 razy lepsze od smoka, i nie podejrzewam, żeby się zrobiły krzywe przez to że Kinga je ssie

    No nie byłabym taka pewna, bo jednak smoczek za jakiś czas możesz odstawić, po prostu go wyrzucając, a paluszków dziecku nie zabierzesz.
    Wiem co mówię, bo opiekowałam się kiedyś dziewczynką od jej 2 do 3 roku życia i jak kończyłam pracę ona nadal ssała kciuk! Ssała go namiętnie i ciągle i nic nie pomagało. Paluszek wyglądał jak u staruszki, cały czas pomarszczony. Gdyby mała miała smoka, można by jej go było zabrać. Parę dni byłby pewnie armagedon, ale potem by się przyzwyczaiła. Potem opieką nad tą dziewczynką przejęła moja koleżnka i wiem od niej, że mała ssała kciuka dopóki nie poszła do szkoły :confused:
    Potem tego nie robiła chyba, a przynajmniej była na tyle duża, że nie robiła tego gdy ktoś widział, bo w nocy jej się zdarzało.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Chciałam się publicznie pochwalic, ze Martynka ma pierwszego ząbka!!! :thumbup:
    Dzisiaj rano przy pomocy latarki i łyżeczki namierzyłam łobuza, który mnie ugryzł 2 dni temu :crazy:

    Ale się wzruszyłam! Nic nie jęst opuchniete, czerwone - nocki różne jak zwykle (czasem 2 pobudki, czasem i 8) w dzień normalnie sie cieszy , uśmiecha, gada itp ;-)) Czasem marudzi i płacze (krótko) tak, że nie wiemy o co chodzi - tzn teraz już wiemy...:-)

    No i dzisiaj po raz pierwszy złapała sie za stópki - zadowolona była przy tym prawie tak jak ja :crazy:
    Normalnie dzień niespodzianek - a to dopiero godzina 10 :-) Zawsze lubiłam tłuste czwartki :tooth::wink:
    --
  2.  permalink
    Gratulacje dla Martynki!! Tyle radości jednego dnia :bigsmile:
    A ja przy okazji tematu ząbkowania chciałam zapytać czy dzieci to bardziej boli jak ząbki się dopiero przebijają czy jak już wychodzą..? Jasiek ma taki ostry mały paseczek w miejscu dolnej jedynki i się zatanawiam czy hardcore to dopiero przede mna..?:wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Gratki dla Martynki:)

    A ja wpadlam sie pochwalic ze moj mały już drugi dzień przespał całą noc sam w łóżeczku (i to od razu sie nauczyl bo wczesniej spal cala noc z nami) :)))! ja wkoncu budze sie mega wyspana i bez bolu kregoslupa :)) Ze spaniem tez jest pieknie, zasypia kolo 22,23 i to ja musze go budzic na jedzonko około godziny 3 i spimy do 9 ;)))

    Zastanawiam sie nad doidy cup.....ciekawe czy beda to kolejne wydane w bloto pieniadze....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Gratulacje dla Martynki zębatki! Moja jeszcze stópek nie odkryła :confused:, sięga tylko do kolan :devil:.

    Dziewczyny któraśz Was pisała (chyba Dii - jeśli się mylę to przepraszam), że nosi malucha w nosidle na b. Jeśli chodzi o babybjorn, to chyba nie jest to za dobra opcja dla takiego maluszka (a wg mnie wcale nie jest to dobre nosidełko dla żadnego dziecka), ono nie zapewnie fizjologicznej pozycji żabki, ciężar ciała opiera się na kroczu i dolnej częście kręgosługa, co jest bardzo niedobre. Dziecko powinno mieć szeroko nóżki, panel pod pupką powinien sięgaćod jednego kolanka do drugiego, a pupka powinna być niżej od kolan. Że już nie wspomnę o tym, że ten babybjorn umożliwia noszenie przodem do świata, co jest absolutnie niewskazane. Dla niesiedzącego dziecka jedyną opcją jest chusta, niektórzy bardziej liberalni doradcy pozwalają na noszenie w nosidełkach dzieci samodzielnie trzymających główkę, ale muszą to być nosidła ergonomiczne, najlepiej takie, które są dopasowane do takiego maleńkiego dziecka.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Olenka - w Poznaniu proponują 1200/1500 ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  3.  permalink
    Gratuluję Martynce pierwszego ząbka!:smile:

    A ja się chciałam pochwalić, że mój Synuś 3 dni temu odkrył, że ma kolanka i namiętnie cały czas się za nie łapie, dotyka i przygląda - chyba mam z tego większą frajdę niż On :smile:
    aż się boję co to będzie gdy odkryje stópki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    bari - ja obniżyłam jakieś dwa mc temu, gdy Zu zaczęła się interesować szczebelkami, żeby się podnieść - fakt...wtedy jeszcze nie miała tyle sił itd.ale przezorny zawsze ubezpieczony ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Gratulacje dla Martynki :)

    Violet - super, wklej jakies zdjęcia Jasia, cos dawno sie nim nie chwalilas ;) albo ja przegapilam.

    U nas ok, po drugich szczepieniach narazie wszystko dobrze. Karolek od poczatku stycznia ma już swój rytm dnia. Teraz ma drzemke, pozniej zjemy mleczko i idziemy na spacerek :)
    W nocy sypia nam ładnie, ostatnio zasypia okolo 20:30/21:00 , pobudka na mleczko około 3:30/4:00 i spi dalej w lozeczku do 7:00/7:30 :) za to w dzien ma jedna godzinna drzemke, pozniej spi na spacerku 2-3 godzinki. Czy to nie za mało? Ile czasu powinno spac 2 miesięczne dziecko?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Gratulacje dla Martynki :cheer:
    --
  4.  permalink
    Madziauk, nie martw się że Karolek spo za mało. Mój synek do 4 miesiąca spał ok 9-10h dziennie. Teraz dopiero śpi więcej w ciągu dnia (bo w nocy budzi sie 4-5 razy) ale tylko dlatego że śpi na mnie. Wiele mamuś narzekało na zbyt krótki sen, ale widoczne dzieci tak mają.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    hopelight: Zastanawiam sie nad doidy cup.....ciekawe czy beda to kolejne wydane w bloto pieniadze....

    Myślę, że nie :-)
    Przynajmniej moje (a raczej mojego dziecka) doświadczenie tak mówi :-)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 7th 2013 zmieniony
     permalink
    aaaaa sushi ta Twoja ciaze tak gna ze hej! bosze toz Ty zaraz rodzisz!
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Odnoszę wrażenie, że ta leci dwa razy szybciej niż poprzednia:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 7th 2013 zmieniony
     permalink
    madzinka83: Dziewczyny któraśz Was pisała (chyba Dii - jeśli się mylę to przepraszam), że nosi malucha w nosidle na b. Jeśli chodzi o babybjorn, to chyba nie jest to za dobra opcja dla takiego maluszka

    Madzinka ta, to byłam ja i firma na b to właśnie babybjorn z tym, że z tego co czytałam, to jest dla dzieci najmłodszych specjalnie... Ale fakt, nie zwróciłam uwagi jak jest z tym ułożeniem w żabkę. A jak się dziecko trzyma na rękach to jakie jest ułożenie? Nie podobne?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.