Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Kochane, nie udzielam sie tutaj zbyt czesto, ale poradzcie prosze, jakiego pierwszego niekapka powinnam kupic? podajcie jakiegos linka z przykladem na co powinnam zwrocic uwage. Z gory dziekuje :)


    nie mam pojęcia, chociaż przy pierwszej córci kupiłam avent i byłam zadowolona, ale też chętnie się dowiem co jest aktualnie dobrego bo niedługo przyjdzie na nas czas :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Kuleczka wszystkiego naj dla 6 miesięczniaka:-):-):-)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Zmień nastawienie - kiedy jeszcze będziesz miała taką okazję, jak teraz, żeby nic nie robić i odpoczywać ile się da? No kiedy? Nigdy! Więc korzystaj ile wlezie, szczególnie, że niewiele czasu minęło od porodu, w końcu musisz się zregenerować. Między innymi po to natura wymyśliła cycozwisa, żeby matkę uziemić w połogu, bo wtedy szybciej (i bezpieczniej) do formy dochodzi :wink::smile:

    Zgadzam się z Tobą w 100% tylko chciałam wiedzieć jak to u innych dziewczyn wyglądało...a przede wszystkim mam nadzieję, że mała nie jest głodna( chyba by płakała jak by była????)na wadze przybiera, no ale taka już jestem, że wszędzie czegoś się doszukuję....z troski o małą....:neutral:
    -- •••
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Magda_a nie zrozum mnie źle w sprawie wsadzania dziecku tych wynalazków w pupę. Nie potępiam Cię za to, ja po prostu bym tego nie zrobiła i już. Każda mama sama decyduje o tym co jest dla jej dziecka najlepsze :)

    Kermitka - mój Staś też wisiał na mnie dzień i noc od urodzenia. Też miałam obawy czy się nie najada, ale przybierał ładnie, więc nie było powodów do zmartwień. Teraz już nie wisi, karmienie trwa ok 10-15min w zależności od tego czy ma ochotę na przytulaski czy też nie :)
    A dzisiaj aż mi się przykro zrobiło.. Nie było mnie w domu ponad 4h, Staś został z moją mamą i usnął bez cycusia po wyssaniu mojego mleczka z butli:shocked:
    Z jednej strony się cieszę, że sobie tak pięknie dali radę, a z drugiej poczułam się zupełnie niepotrzebna:sad:

    Katka super, że z Misią już lepiej! :)
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Katka - dzielna dziewczynka z Twojej Michalinki ;)

    Isiula - nie zrozumiałam Cię źle ;) Ale wydaje mi się, że jeśli istnieje coś, co może uśmierzyć ból mojemu dziecku, to dlaczego miałabym Jej nie pomóc ;) (?)

    isiula: Każda mama sama decyduje o tym co jest dla jej dziecka najlepsze :)


    Otóż to ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja zaraz zwariuję! Mały buntownik nie pozwala mi odejść od siebie na krok! Tak jest od kilku dni ale teraz przegina! I w dodatku ssie sobie intensywnie dolną wargę, paluchami już zaczął się dławić... To przez to, że mu smoka odjęłam parę dni temu... Cyca nie chce za bardzo - tylko jak jest głodny. To w sumie dobrze, bo nie jest cycozwisem, ale i tak nie mogę od niego odejść, bo zaczyna się histeria! Co robić? Dać mu tego smoka? Gubię się w tym, co jest dla niego dobre a co nie...:cry:
    Wydawało mi się, że przez smoka zmienił technikę ssania, ale ssie dobrze, w sensie takim, że wyczyszcza mi pierś, więc już sama nie wiem co robić. Daję mu smoczka tylko do snu...
    --
  1.  permalink
    Czerwinka dziekuje :) o tych niekapkach to wiem tyle, ze ma byc gumowy ustnik :P i nic wiecej :P dlatego chetnie wyslucham opinii.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Kuleczka, ja mam niekapek Lovi - taki po 6 miesiącu, najmniejszy (chyba 150 ml). Ma gumowy ustnik i jest sympatyczny. Aczkolwiek musiałam z niego wyjąć tę konstrukcję powodującą niekapanie (ze środka), bo Lilka raczej pije z mojego kubka albo z kubeczka doidy (który polecam:smile:) i nie załapała, że musi mocno ssać z niekapka (ale bez tej konstrukcji już pije). Wydaje mi się że te mniejsze (bo są też 220ml) są lepsze, bo dziecku łatwiej je złapać i utrzymać. Chociaż jak zobaczyłam Twojego synka na dzidziach, to stwierdzam, że ten duży to też utrzyma :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    migg: Aczkolwiek musiałam z niego wyjąć tę konstrukcję powodującą niekapanie (ze środka), bo Lilka raczej pije z mojego kubka albo z kubeczka doidy (który polecam) i nie załapała, że musi mocno ssać z niekapka

    Właśnie się zastanawiałam, czy usunąć jakoś tę blokadę (my mamy avent), bo Gosia nie kuma, że musi mocno zassać, a fajnei by było jakby wypiła coś nie mocząc wszystkiego dookoła jak w przypadku doidy.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Madzinka, u nas pomogło, bo L. teraz wie, że z tego leci picie :). No i nieźle sobie radzi już teraz. Kiedyś pisała o tym Magdalena na wątku o BLW.
    madzinka83: nie mocząc wszystkiego dookoła jak w przypadku doidy.
    No właśnie chodziło mi o to samo, bo czasem są sytuacje, gdy ta umiejętność się przydaje :) Na razie L. tak pije od 2 tygodni. Poczekam jeszcze z 2 i założę blokadę, żeby mogła sama pić.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    A kubeczek Lovi 360 stopni? To coś pomiędzy niekapkiem i doidy. O tyle fajniejsze od niekapka, że dziecko się uczy pić jak z normalnego kubka, a jednocześnie nie wylewa się z niego ( tylko kapie trochę ) więc trochę do niekapka podobne :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 8th 2013
     permalink
    Ja mam kubek Nuby i on nie ma żadnych zabezpieczeń,Oktawia pije z niego bardzo ładnie.
    http://bobas.pl/pl/p/Kubek-niekapek-z-silikonowym-ustnikiem-i-uchwytem-210ml-6m-Nuby/5768
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny jestem masakryczne wymęczona, nie wiem o co chodzi mojemu dziecku :sad:, wczoraj wieczorem poszła spać o 21 i wstała o 22. I tu zaczyna się histeria. Nie chciała spać, nie chciała cycusia, tylko płakała, płacz się wzmógł o północy i był tak mocny jakby miała kolkę :cry:, ale kupę bez problemy zrobiła 2h wcześniej, strasznie pchała rączki do buzi, zresztą przez cały dzień tak pcha, jak złapałam ją za rączkę to się uniosła i dosłownie ugryzła mnie w palec, nie wiem czy to zęby, bo nic nie czuć, czy to możliwe że tak ją bolą dziąsełka mimo że zębów ani widu ani słychu? :cry: Dodam jeszcze że z bezsilności podałam jej już nurofen i nie wiem czy to możliwe ale po 10 minutach zasnęła a była już 1 w nocy :sad:, a jak próbowalam wcześniej daj jej cycusia to się wykręcała i odpychała i jeszcze większa histeria była
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Sysia ale ząbek może wyjść dopiero za parę dni :neutral: A może przed @ jesteś, u mnie tak było ... nic fajnego. A Kinga je coś oprócz piersi ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Czy w wieku Tosi wybrać się dziś do restauracji, czy ona jeszcze za mała
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Adaś miała około 3 miesięcy jak pojechaliśmy z nim na Mazury, jadaliśmy oczywiście w restauracjach. Teraz na Twoim miejscu trochę bym się bała iść, ale nie ze względu na wiek, tylko ze względu na panującą grypę. Ludzie wszędzie chodzą i prychają. Bałabym się, że mała coś złapie.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Sysia ale ząbek może wyjść dopiero za parę dni :neutral: A może przed @ jesteś, u mnie tak było ... nic fajnego. A Kinga je coś oprócz piersi ?


    kochana ja jeszcze ani jednej @ nie miałam :sad:, na razie cycuś tylko ale za 2 tyg. mam zamiar zacząć bo nie stety nieuchronny powrót do pracy się zbliża :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    sysiajaw
    ja mam to samo z małą.Śpi niespokojnie,budzi się co chwilę a dzisiaj nie śpi od 3:40:cry:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    ja mam to samo z małą.Śpi niespokojnie,budzi się co chwilę a dzisiaj nie śpi od 3:40:cry:


    łączę się w bólu :sad:, u mnie to nie spokojem nie można nazwać ona krzyczy wniebogłosy :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    To moze i ja sie dorzuce... Moja panna zasnela wczoraj o 20.30 i do 3 godziny byly 3 pobudki na cycusia. Od 3 do 6 gadala, piszczala, oczywiscie przy zapalonym swietle, bo jak bylo zgaszone, to histeria nie do opisania :neutral: O godzinie 6 zasnęla i o 8 zbudzila sie juz na dobre :sad: Oczy mnie pieka jak cholera i chce mi sie spac :neutral::sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Wspóczuję Wam dziewczyny. A ja narzekam na Majkę, a tu się okazuje, że ona jednak fajnie mi śpi. W porównaniu do innych dzieciaczków:cool: Wczoraj zasnęła mi o 23 i pospała do 2 w nocy, później wzięłam ją do siebie i o 3 usnęła ponownie. Jak się obudziłam po 6 to się dziwiłam, że ona nadal śpi, ale cyca miałam wyjętego i mam wrażenie, że jednak było jeszcze jedne karmienie o którym nie pamiętam:tongue: Po 7 znów się karmiłyśmy i wstałyśmy po 10:devil:
    Ja mam z nią dobrze, bo jak ja się chcę przespać w dzień to daję cycusia i ona sobie ze mną drzemie - nawet po 2godziny!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    My mamy taki niekapek jak madzinka (of kors;)) czyli avent.

    Wspolczuje katko:( moj tez dzis w nocy dawal niezle czadu co slyszalam katem ucha bo dal mamie i tacie spac, a wyglupial sie sam:devil:

    Tato z synem na spacerze, a ja juz posprzatalam wiec relaks.....nie liczac meczacych zakupow:neutral:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Sysia, to może też być ze stresu- w niedzielę miałyśmy podobną sytuację. Była u nas była rodzina męża. Dużo ludzi = dużo hałasu :confused: i Ninka wieczorem odreagowywała bólem. Jak zaczęłam jej brzuszek masować, to aż się zwijała. I dwa dni później wyskoczyłam z nią do Rossmana w hipermarkecie i sytuacja się powtórzyła, też był ból brzuszka- na szczęście mniejszy.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Ja też padam na twarz.Pierwszy raz spałam może z 4 h.:devil:
    Kasiu sysjaw łączę się z Wami w bólu
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Dziś pierwszy raz karmiłyśmy się w miejscu publicznym ("restauracji")
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn, które chodzą ze swoimi dzieciaczkami na basen. Jak to jest ze szczepieniami i basenem? Robicie jakieś przerwy przed i po szczepieniu? Tak na wyczucie pewnie z tydzień bym odczekała, ale jak to jest u Was? Wyczytałam, że "najbardziej optymalnym okresem do rozpoczęcia "nauki" jest czas między 3 a 5 miesiącem. Dzieci wówczas posiadają jeszcze wrodzony odruch zamykania ust i wstrzymywania powietrza." Wypadałoby więc zacząć, tylko 19.02 mamy szczepienie... Co robić?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    ja po szczepionkach to tak 3-4 dni jak nic się nie działo to szłam na basen normalnie:)
    -
    my mamy niekapek lovi i Milka załapała go jak miała 5mięsięcy bez problemu ciągnęła najgorsze jest to że sama nie umie przechylić do góry więc wymyśliłam tak że kopiłam taką butelke z rurką( spróbowałam nie załapała) więc rurkę wymontowałam włożyłam w ten niekapokowy silikon i Milka ma lovi z wbudowaną rurką lata po całym domu i pije kiedy chce jedyne co to tyle ile jest obecnie w rurce to się wyleje:P
    --
  2.  permalink
    Zalamalam sie... chcialam isc dzisiaj na spacer z moim "Maluchem" w godnoli sie w kombinezonie i opatulony nie miesci, zalozylismy spacerowke i co....za wasko i na styk, wyglada jak sardynka w puszce ;/ Masakra....jesli tak dalej pojdzie to Go bede na taczce wozic ;/
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Gosia w była w kawiarni ze mną jak miała niecały miesiąc, potem kilkukrotnie w restauracjach i wszystko było ok, zawsze spała sobie w foteliku samochodowym lub wózku. Z tym, że Gosia jest bardzo spokojnym dzieckie, pierwsze 2 miesiące życia prawie cały czas spała, a teraz potrafi się pobawić, posiedzieć spokojnie, szybko się odnajduje w nowych miejscach. Wszystko zależy od dziecka, bo gdyby takie wyjście miało się wiązać z dyskomfortem dla dziecka, to pewnie bym odpuściła i zamawiała coś na wynos z dowozem do domu :devil:
    .
    A co do basenu i szczepień, ostatnio mieliśmy taką sytuację, że trochę się nałożyło i instruktor mówił, że jak nie będie gorączki, żadnych nopów, to można spokojnie po kilku dniach przyjść, u nas szczepienie było w czwartek, w niedzielę byliśmy jak zwykle na basenie, nic złego się nie stało.
    Olenkaka a Ty chyba też ze Śląska jesteś? Idziecie na zajęcia do swimmer'a?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Zalamalam sie... chcialam isc dzisiaj na spacer z moim "Maluchem" w godnoli sie w kombinezonie i opatulony nie miesci, zalozylismy spacerowke i co....za wasko i na styk, wyglada jak sardynka w puszce ;/ Masakra....jesli tak dalej pojdzie to Go bede na taczce wozic ;/


    Kochana ja wiem, że Mateuszek jest duży, ale co wy maci za wózek że w spacerówce się ledwo mieści :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam takie pytanie odnośnie karmienia (a nie bardzo wiem na którym wątku je zadać, więc chyba najlepiej tutaj :tongue:)
    kiedy zaczynałyście podawać kaszkę do mleka, na przykład do wieczornego karmienia? Bo od jakiegoś tygodnia ewidentnie widzę, że mi się Jaś nie najada...Karmię go w tej chwili już tylko MM, przesypiał w nocy już nawet 6-7 godzin po wieczornym karmieniu, a od jakiegoś tygodnia je co 2-3 godziny w nocy. Więc nie wiem czy nie powinnam mu zacząć tego mleka zagęszczać wieczorem? Chociaż niby wszelkie nowości przy MM dopiero po 4 m-cu, tylko nie wiem czy to też tyczy się tych kaszek?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    ja mam to samo z małą.Śpi niespokojnie,budzi się co chwilę a dzisiaj nie śpi od 3:40


    U mnie dziś wręcz przeciwnie, w nocy tylko jedna pobudka i co jeszcze dziwniejsze przed południem spała 2h i teraz już też prawie 1,5... A od 3-4 miesięcy nigdy nie zdarzyły jej się w dzień drzemki dłuższe niż 30 min..Nie wiem, co jej się porobiło, że taki śpioch z niej dzisiaj- mam nadzieję, że to nie początek jakiegoś przeziębienia, czy innego cholerstwa. No i że w nocy sobie tego przespanego czasu nie odbije...

    My dziś pierwszy raz byłyśmy na spacerze w spacerówce, bo Lusik ostatnio zamiast grzecznie leżeć wyje w gondoli jak syrena. Ale niestety okazało się, że to nie kwestia ograniczonego pola widzenia, bo w spacerówce też się awanturowała...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    sysiajaw: Kochana ja wiem, że Mateuszek jest duży, ale co wy maci za wózek że w spacerówce się ledwo mieści

    O to samo chciałam zapytać..:tongue:
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    madzinka83: Olenkaka a Ty chyba też ze Śląska jesteś? Idziecie na zajęcia do swimmer'a?

    Tak, do swimmERa bym chciała. Mieszkam na Tauzenie, więc mam 15 minut piechotą ;) Tylko mój M. nie zachwycił się myślą o basenie. Ech... A jego chciałam wyekspediować z Ninką...
    Jak jest w tym swimmERze? Mogłabym gdzieś obok basenu być, jakby mała wpadła w panikę?
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Sysia, Isiula, mamy Baby Merca, gondola prawie 90 cm (Mati ma 72) a on w tych "opatrunkach" typu kombinezon i spiworek plus kocyk ledwo w niej lezy, masakra jakas...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 9th 2013 zmieniony
     permalink
    violet_flower: kiedy zaczynałyście podawać kaszkę do mleka, na przykład do wieczornego karmienia? Bo od jakiegoś tygodnia ewidentnie widzę, że mi się Jaś nie najada

    Sporo dziewczyn z 28 przetestowało zagęszczanie mleka wieczorem i okazało się, że nie wpłynęło to zupełnie na ilość pobudek. Powiem więcej, odkąd ja przestałam zagęszczać Adaś zamiast pierwszej pobudki o 1:00 w nocy ma ją dopiero około 2:30 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    U mnie o mleku z kleikiem pobudki co 2h zamiast pierwszej po 5 i drugiej po kolejnych 4... Mareza mi dobrze napisała - mogłaby cementem zagęścić a i tak nic by to nie dało. Takie egzemplarze :)
  3.  permalink
    Violet, ja zageszczalam, ale przestalam jak mi Mateuszek po kilku dniach zwymiotowal tym kleikiem, w ogole mi po kleiku zle spal. Dalej daje samo mleko. Budzi mi sie raz w nocy i to o roznych porach.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    ja w ogóle nie zagęszczam mleka- to obowiązkowe?! nie planuję podawać Luśce żadnych kleików/ kaszek...:wink:
    --
  4.  permalink
    Malisiek: Ja mam z nią dobrze, bo jak ja się chcę przespać w dzień to daję cycusia i ona sobie ze mną drzemie - nawet po 2godziny!


    Oooo to ja mam tak samo ! :bigsmile: Tak sie z tego cieszę, bo ja zawsze byłam śpiochem hihi

    .

    Kakai - ja tez podaje Espumisan. Natomiast co do podawania rożnych kropel (niezależnie od nazwy) zasada jest tak, że jak nasilają się takie kolki to nalezy podawać dziecku krople np. 3 razy dziennie w dawkach podanych na opakowaniu. My tak zaczelismy robic i dzieki temu łatwiej mu sie przechodzi każdy bąk :wink:

    Treść doklejona: 10.02.13 00:40
    .

    madzinka83: Gosia w była w kawiarni ze mną jak miała niecały miesiąc, potem kilkukrotnie w restauracjach i wszystko było ok, zawsze spała sobie w foteliku samochodowym lub wózku. Z tym, że Gosia jest bardzo spokojnym dzieckie, pierwsze 2 miesiące życia prawie cały czas spała, a teraz potrafi się pobawić, posiedzieć spokojnie, szybko się odnajduje w nowych miejscach. Wszystko zależy od dziecka, bo gdyby takie wyjście miało się wiązać z dyskomfortem dla dziecka, to pewnie bym odpuściła i zamawiała coś na wynos z dowozem do domu


    My tez dosyc wczesniej zaczelismy jeździć po restauracjach / kawiarniach. Ale u nas wynikało z tego, że np. wracając z małym ze szpitala nie mielismy nic w domu, wiec zaryzykowalismy i z 2-dniowym Marcelkiem podjechalismy na obiad. :-) Ale nasz mały jest wyjątkowo cichy i duuuuzo spi. Czasem jak zasnie w foteliku przed wyjsciem z domu, to potrafi sie NIE przebudzic, az do powortu. A nawet jak juz wrocimy do domu to potrafi byc rozebrany z kombinezonu, polozny do łożeczka i nadal śpi. Jakis taki wyjątkowy egzemplarz, bo pierwszy syn nie był tak spokojny jak jego młodszy brat. Ale obaj sa kochani :-)
    -- ___
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    A mój Maxi skończył dzisiaj 3 miesiące....i muszę pochwalić moje łaskawe dla matki swej dziecie bo on jeszcze nigdy nie zawalił mi nocki (puk puk) ..od pewnego czasu zasypia miedzy 21 a 22 i ok 1 budzi sie na cyca i śpi aż do rana jak nas budzik obudzi o 7:30 ...ja kłade sie po karmieniu więc w zasadzie śpię cała noc normalnie czasami aż trudno mi w to uwierzyć :bigsmile: ...oczywiście zdaje sobie sprawę z tego ze nic nie trwa wiecznie i któregoś dnia moze skończyć sie ta sielanka ...mam jednak cicha nadzieje ze nieprędko :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    spidermanka: Jakis taki wyjątkowy egzemplarz
    Potwierdzam, widziałam, ZAZDROSZCZĘ :)
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Spidermanka to mi podobny sie trafił ...normalnie jakby dziecka w domu nie bylo ...tylko gadula jak rodzice i siostra :bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    ja tam nastawiam sie, że wyspie się gdzieś za 17 lat :wink:
    U nas najmarniej 3 pobudki w nocy (no czaaaasem 2) a do tego Skowronek wstaje już ok 5.... wiec tego..... w dzień jak śpi - to na mnie na siedząco, więc też nie pośpie....
    taki egzemplarz..... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Moja mama nie wysypiala sie nawet, jak skonczylam 18 lat:devil:Zaczelam chodzic do klubow niemalze co weekend, a ona zamiast pojsc spac to czekala, az ja wroce :smile: Moze sie wyspac dopiero teraz, jak zalozylam wlasna rodzine I sie wyprowadzilam:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie. Tosia ostatnio zaczęła się mocniej ślinić i często wkłada ręce do buzi (całe ręce) do tego parę razy dziś w nocy płakała "bez powodu" i przy karmieniu potrafiła mocniej "ugryźć". Rano pooglądaliśmy dziąsła i nie wiemy czy już się bać. bo po bokach i na środku widać małe białe plamki. Nie wyszło to najlepiej na zdjęciu ale widać o co chodzi:
    imagebam.com imagebam.com

    Boimy się myśleć, że to ząbkowanie bo ona chyba za mała na takie historie.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    aciu ja się nie znam, bo mam szczerbolka jeszcze ale... rzeczywiście dziąsełka napuchnięte i zaczerwienione. Z forumowych doświadczeń wiem, ze nim ząbki wyjdą, może to troszkę potrwać... Biedna Tosia, jak płakunia :(
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    W tym czasie dziecko zaczyna się ślinić, bo zaczynają pracować ślinianki, a piąstki w buzi to dlatego, że odkrywają że je mają.. Takie białe plamki też nie muszą oznaczac zębów, moje takie miały już w inkubatorze, ale wiesz - są tu dzieci, którym szybko zęby wyszły.. Moje do nich nie należą - na 2 gęby nie mamy ani jednego zęba, a już wiele razy lekarze Mówili, że już lada moment zęby wyjdą ;)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 10th 2013
     permalink
    Ul_cia u nas Tosia w dzień też śpi tylko na nas. Kładziemy się tak lekko pionowo, na poduszkach a małą na sobie dzięki czemu można mieć przynajmniej jedną rękę wolną i kręgosłup odpoczywa. Zdarza nam się tak usnąć. Ja mam łatwiej niż M bo mam naturalne ograniczniki, a on musi uważać, by mi się dziecko na boki nie przesunęło.
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Acia mój tez ma takie białe plamki ale nie ma spuchnietych dziaselek ...No ale u Was moze pomalutku sie zaczynać a kiedy wyjdą to czas pokaże ...
    Ja tez tak w dzień śpię z synkiem bo uwielbiam to i cały czas nie mogę sie nim nacieszyć ...juz niedługo pewnie nie bedzie chciał tak spać...a zanim sie obejrze zacznie chodzić :cry: ...ja wrócę do pracy :cry: ...aaaa
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.