Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    madziik1893 u mnie jest to samo. Tylko mała po obudzeniu ładnie zjada potem trochę się bawimy, zmieniamy pieluchę i zaczyna się marudzenie, wkładanie rączek do buzi i otwieranie jej tak jakby chciała cycusia. Ale jak go dostaje to wypluwa, zaczyna marudzić, rzucać się itd. Ja uważam, że ona po prostu jest już najedzona, a chciałaby tylko pocmokać cycusia, a tam leci cały czas mleko. Dopiero po kilku, kilkunastu kolejnych próbach udaje jej się chyba złapać cycka tak, że sobie tylko go soka i tak zasypia. Może u ciebie też tak jest.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Mam pytanie( mam nadzieję, że nie głupie:shamed:) otóż Kacper wkłada do buzi palec wskazujący lewej ręki tak namiętnie, że jest już podrażniony od dziąsła, czy ja mu mogę czymś ten palec posmarować żeby mu nie smakował?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    madziik1983 - ja też obstawiam kryzys 3 m-ca. My chyba teraz przechodzimy, bo Staś żąda piersi częściej niż zwykle i strzela z cyca jakby mu za mało leciało. Karmię na żądanie i czekam aż sobie dostosuje laktację do swoich potrzeb :) Polecam to samo no i odradzam podawanie butli..

    Malisiek - my mamy smoczek Lovi i MAM Perfect w rozmiarach 6+ :) Mały zassał tego z Lovi, a MAM mu nie podpasował.. W ogóle to żałuję, że je kupiłam i podałam..

    A i dołączam do fanek KATARKA - jest mega!!:tooth:
    Głupia byłam, że go wcześniej nie nabyłam..
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    gusiadm: czy wasze maluchy też takie akcje robiły?

    Gusia, to normalne. Poza tym może się jeszcze sto razy zmienić. Pamiętaj, żeby się do niczego nie przyzwyczajać :wink:

    bari_87: Kacper wkłada do buzi palec wskazujący lewej ręki tak namiętnie, że jest już podrażniony od dziąsła, czy ja mu mogę czymś ten palec posmarować żeby mu nie smakował?:wink:
    Bari, a jeśli akurat mu zasmakuje? :wink: A tak serio, to ja bym poczekała, aż przejdzie. To taki czas, że dzieci wkładają paluszki do buzi, bo sprawia im to przyjemność. Możesz ewentualnie odwracać jego uwagę, zabawiać czymś. Lilka też tak robiła i jej przeszło po jakichś dwóch miesiącach. Choć teraz nadal, bardzo rzadko, gdy jest w jakimś obcym miejscu, to przez pierwsze 10 minut siedzi z palcem wskazującym w buzi i się rozgląda. :)

    Dzięki za odpowiedzi odnośnie skarpetek :bigsmile: Już liczyłam, że znacie jakieś cudowne firmówki, które nie spadają z nóg :D L. łazi w rajstopach i na to skarpetkach, ale chciałabym ją czasami w jakieś spodenki ubrać,tak bardziej po ludzku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    isiula: A i dołączam do fanek KATARKA - jest mega!!

    Ja używam tego od dłuższego czasu i byłam baaardzo zadowolona. Ale od kiedy mamy nowy odkurzacz, Kacper płacze przy wyciąganiu jakbym mu wnętrzności wysysała. A to dziwne, bo robię to na najniższej mocy i za każdym razem płacze... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Barii jakbym widziała skóre mojej Marcysi, wypisz wymaluj to samo. a powiedz nie kazali Wam zmienic mleka na hydrolizat? ja nie mogłam sobie poradzic z jej skóra ona az rany miała a sterydów nie chciałam non stop uzywac, lepiej sie zrobiło dopiero gdy przeszłam na Bebilon pepti ( mała załapała picie go w ciagu dwóch dni) i smarowałam cieniutka warstwa elidelu ktory jest drogi jak jasna cholera, ale skuteczny. Niestety dzis ma 3,5 roku a problemy ze skóra nadal sa choc nie az takie jak wczesniej
    -- mama piątki :)
  1.  permalink
    "madziik1983: I tu moje pytanie?? Czy nie dojada?? czy zjada z butelki bo glodny czy po prostu z faktu ze mu daje?? Czy mialyscie podobny problem i jak go rozwiazac??"

    madziik ja proponuję na ten czas zmienić pozycję do karmienia na leżącą. Mój się tak odrywa też jak mu za szybko leci mleczko. W pozycji siedzącej jak karmię to zazwyczaj się tak odrywa i jak biorę do odbicia to płacze, a jak znowu przystawiam to ładnie zassie lub właśnie znów łapie i odrywa. Gdy karmię na leżąco to jet dużo spokojniejszy. Często też tak się odrywa od piersi jak mu gazy przez jelita przechodzą.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 14th 2013 zmieniony
     permalink
    mooniia mamy bebilon pepti już prawie 3 tydzień, dermatolog zaleciła nutramigen. Mamy od wczoraj maści robione.Na suchą skórę i lekkie zmiany (1% sól ac.borici, euceryni aa ad 100,0) a na te brzydkie zmiany (neomycini 1,0, hydrocortisoni 0,1, 1% sól ac.borici, euceryni aa ad 50,0) jak narazie zauważyłam, że ładnie nawilża suchą skórę.
    I przez tydzień podaję mu wapno 2x1ml
    Dziś walczę z roztoczami w sypialni:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeFeb 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziekuje dziewczyny. Ja z dnia na dzien jak odciagam wieczorem to mam wieciej, wczoraj udalo mi sie 80 ml odciagnac. Rano je ladnie, ale to po nocy mam pelne cycusie. Bo w nocy karmie raz z jednego i idzie spac, rano z drugiego mega pelnego i tez mu stracza. Teraz tez mu dalam z jednego, jak konczyl jesc to sie do mnie usmiechal i ogolnie bylo widac zadowolenie a nie nerwy.Na odbijanku super usmiechy do tatusia. A co do przystawiania czesciej to on glodny jest od razu po jedzeniu, odbije mu sie i niechce piersi bo mu chyba nie leci szybko i sie strasznie denerwuje i placze z 5 minut, potem mu przechodzi, wiec dlatego mu dawalam troche mleka, najczesciej z mojego odciagnietego, wiec mm dostaje tylko na noc.

    Suwaczek z babyboom.pl

    Treść doklejona: 14.02.13 10:15
    bari_87: [/quote][quote=bari_87]mooniia mamy bebilon pepti już prawie 3 tydzień, dermatolog zaleciła nutramigen. Mamy od wczoraj maści robione.Na suchą skórę i lekkie zmiany (1% sól ac.borici, euceryni aa ad 100,0) a na te brzydkie zmiany (neomycini 1,0, hydrocortisoni 0,1, 1% sól ac.borici, euceryni aa ad 50,0) jak narazie zauważyłam, że ładnie nawilża suchą skórę.


    Mi lekarka mowila by smarowac zwyklym domowym krochmalem, mojemu malemu pomaga, tez ma skaze i mleko mm bebiko pepti.SKora jakby sie luszczyla ale ladnie schodzi po paru dniach. Ja jestem na diecie.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Hej,a ja znów mam pytanie do was, ale teraz nie odnośnie dziecka, a siebie. Dziś dostałam chyba miesiączki. Czy to jest możliwe, że już w 5 tygodniu po porodzie się pojawiła. Karmię piersią, fakt dość nie regularnie, bo np. wczoraj jak mała usnęła o 21 tak wstała o 2:30 i tylko troszkę pociągnęła cycka i usnęła. Boli mnie delikatnie podbrzusze jak przy @ właśnie. Krwawienie po porodzie ustało po 3 tygodniach.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Czy Waszym maluchom też tak się zdarza.
    Tosia południową drzemkę ma zazwyczaj na mnie, ona leży brzuszkiem na moim brzuchu i ma buźkę między moimi piersiami a ja jestem na plecach, niestety razem z nią przesypiam.
    I nie wiem o co chodzi ale drugi dzień z rzędu ona śpi spokojnie i tak jak by jej nagle zabrakło powietrza lub nie wiem zapomniała by o oddychaniu robi się trochę sina, wtedy biorę ją pod raczki szybko do góry i potrząsam dziś dopiero za kolejnym potrząśnięciem się rozpłakała zaczęła normalnie oddychać. Położyłam ja znowu na sobie tak jak wcześniej i już godzinę spokojnie tak śpi.
    O co w ogóle może z tym chodzić i czy iść z nią do lekarza czy po prostu dzieci tak maja i już.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Mam pytanko, może trochę głupie ale co tam....Jak wygląda katar u miesięcznego maleństwa??? Mojej Marysi muszę odciągać kozy raz dziennie, bo zaczyna jej coś w nosku furczeć...Nic z noska nie leci, żadna wydzielina(nawet jak sobie kichnie)...Może to sprawka suchego powietrza???, ale wieszam mokre pieluchy na kaloryferze i staram się raz dziennie przewietrzyć pokój.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.02.13 14:49</span>
    aha i czasami ma taki oddech jakby chrapała, mam się martwić???
    -- •••
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    acia20-ja pamiętam położna na sr mówiła, że maluszki mają na tyle gółwki receptory odpowiedzialne za oddychanie dlatego na początku zalecane jest układanie do spania na pleckach-moja mała też często śpi na mnie ale staram się aby główka była ułożona boczkiem tzn jeden policzek leży na cycusiu a nie buźka pomiędzy
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny a mój biedulek dzisiaj pierwszy raz tak naprawdę płakał :cry: a ja z nim...od ana do południa :cry: ...był rozdrazniony a ja nie miałam pojęcia co mu jest :cry:
    Juz 2 razy dałam mu calpol rano i kilka minut temu bo ma lekki stan podgoraczkowy...co to moze być?

    Ja wiem ze to moze być wszystko...brzuszek, zabki, jakas infekcji wirusowa, ucho....dzwonilam do lekarza ale nasza bedzie dopiero jutro ...
    Uspokoił sie przy suszarce a pózniej zrobił kupke ...teraz jest lepiej i nawet sie uśmiechał ale senny po calpolu i juz zasypia .... Wczoraj do sałatki dodalam groszek konserwowy...moze mu na brzuszek zaszkodziło...

    :cry:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    kasia151288 dziwne, ale jak cię pobolewał brzuch to możliwe... Każdy organizm jest inny... A byłaś już na wizycie kontrolnej u gina? Może on by to jakoś wyjaśnił... Mnie w sumie parę dni temu pobolewał tez brzuch ale ucichło i @ nie ma.
    kermitka82 kiedyś dziewczyny o tym pisały, bo miałam podobny problem. Myślałam, że mały jest przeziębiony, bo chrabotało mu coś w nosku, a to zapewne była sapka. I czasem po karmieniu jak mleczko mu zalegało w nosku to było tak samo:bigsmile:

    Treść doklejona: 14.02.13 19:06
    Ooo! A nam 4 m-c skoczył!:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Mojej Marysi muszę odciągać kozy raz dziennie, bo zaczyna jej coś w nosku furczeć...Nic z noska nie leci, żadna wydzielina


    to raczej nie katar , stosujesz wodę morska ? polecam bo nawilża śluzówki . Moja mała też tak miała , zawsze przed kąpielą stosuję wodę a później jej czyszczę nosek i jest spokój.
    Katar leciałby z noska albo zatyka nos tak ze dziecko nie może oddychać
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    to raczej nie katar , stosujesz wodę morska ?
    Przed odciąganiem kuz zakraplam małej do noska sól fizjologiczną...ale chyba muszę się przerzucić na wodę...
    -- •••
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Witamy walentynkowo i półrocznie!:bigsmile::shocked:

    Luśka dziś rano po trzech dniach gorączki, braku apetytu i marudzenia obudziła się chłodna, za to zsypana jak indycze jajo (najbardziej na główce).Czyli ewidentnie trzydniówka nas nawiedziła. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej, bo marudna jest dalej i wciąż bardzo mało je.

    A i do d...z takimi walentynkami :angry: Pokłóciłam się z mężem i tak siedzimy sobie w ciszy, a atmosfera taka gęsta, że siekierę można powiesić. Ehhh...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Zdrwówka dla Lusi .:heartbounce:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Dzieki Regi.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    My dziś mamy powtórkę z alergią. Podejrzewam tym razem wczorajszą rybkę:devil: Zmiany się pogłębiły.
    Powiedzcie mi, bo nie wiem czy dobrze robię. Na kolację taką mam zachciankę, że mąż mi skrobie kopiec z jabłek i bananów. Z reguły 3 jabłka, 3 banany i wcinam przez dłuższy czas, ale daję radę! W ciągu dnia tez podjadam te owoce i zdarza mi się upiec szarlotkę, bo to jedyny rarytas dla mnie. Kończy się jedna - robię następną, a zużywam do niej worek jabłek.
    I teraz pytanie, czy taka ilość jabłek i bananów nie szkodzi małemu? Szczerze to zaobserwowałam od dłuższego czasu, że mały się wypróżnia zawsze z rana między 6 a 8. I mnie też goni. Może to właśnie te jabłka nas tak poganiają przemianę materii...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Z tego co mi wiadomo, owocow nie powinno jadac sie na wieczor, bo fermentuja i wlasnie rano mozna miec przez to biegunke.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny a ja już ręce załamuję za miesiąc wracam do pracy, moja mała z butelki nie potrafi pić, próbowałam odciągnąc dla niej swoje mleczko żeby dać jej przez butelkę, i co uciągnęłam przez 1h 20ml, i dooopa będę musiała zacząc już jej rozszerzać dietę, żeby nie przechodzić ani na mm ani odciągać, żeby wytrzymała podczas mojej nieobecności, na doidy się obraziła nauczyła się wytykać język i jak dam jej herbatkę to owszem weźmie w buzię a za chwilkę wszytko wypycha języczkiem... aaaaaa ratunku
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    kasia151288: Czy to jest możliwe, że już w 5 tygodniu po porodzie się pojawiła.

    Przy karmieniu piersią zdarzają się plamienia bo macica wciąż się obkurcza. Bóle które opisywałaś są typowe szczególnie po karmieniu jak jest wyrzut hormonów i zaczyna się macica obkurczać. Miałam podobnie i lekarka mi wyjaśniła ten przypadek.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie dziś już nie krwawię, więc to chyba nie była miesiączka.
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Dii- ja odkąd jem więcej jabłek to malutka już nie ma takich długich zastojów między kupkami-max jest co drugi dzień a i ja nie mam problemów :) więc to na pewno zasługa jabłek. Ale powiedz mały ma wodnistą kupkę taką na biegunkę czy tylko tak regularnie ci się między 6-8 wypróżnia?
    Mała wczoraj ziewająca więc ją biorę na górę i co??? wielka awantura aż się płaczem zanosiła-pół godziny walki na dole u taty na kolankach to samo-i przed 22 kolejna próba troche pomarudziła ale zasnęła spałą do 0,30 jak ją wzięłam na karmienie to obie zasnęłyśmy (karmiłam na boku) i spałyśmy do 3,30!!! potem też już ją zostawiłam ze sobą -czuję się bardzo wypoczęta!
    wczoraj w ciągu dnia nie było aż takiej wielkiej tragedii i w miarę łądnie spała w łóżeczku-teraz nad nockami muszę popracować tzn nie zasypiać z nią :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Znowu stało się z oddychaniem to co wczoraj, tym razem nie spalam i wiem ze miała buźkę odsłoniętą główka leżała bokiem. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Acia, ja nie pomogę- jedyne co, to mogę napisać, że raz też mi się zdarzyło przyuważyć bezdech u Ninki. Tak jakby zapomniała oddychać. Jeśli się martwisz, zwłaszcza, że nie była to jednorazowa sytuacja, to może faktycznie skonsultuj to z lekarką. ( Moim zdaniem lepiej o raz za dużo niż za mało).
    U nas dla pewności poszedł w ruch monitor oddechu- wcześniej leżał nieużywany. Tylko, jak to z maszynerią- raz piszczał niepotrzebnie, a innym razem N. już z 3-5min. leżała na przewijaku, jak ten dał znać, że dziecko nie oddycha.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Acia, takie bezdechy ze dziecko sinieje nie są normalne i ja bym poszła do lekarza szybko mimo ze sama z bezdechami miałam do czynienia i pogodziłam do tego spokojnie, ale w domu mi nigdy laski nie siniały. U nas nasilona ilość bezdechów jeszcze na oddziale świadczyła o infekcji, która natychmiast w krwi wychodziła. Ja bym na pewno skonsultowała to z lekarzem
  2.  permalink
    kasia151288: Hej,a ja znów mam pytanie do was, ale teraz nie odnośnie dziecka, a siebie. Dziś dostałam chyba miesiączki. Czy to jest możliwe, że już w 5 tygodniu po porodzie się pojawiła. Karmię piersią, fakt dość nie regularnie, bo np. wczoraj jak mała usnęła o 21 tak wstała o 2:30 i tylko troszkę pociągnęła cycka i usnęła. Boli mnie delikatnie podbrzusze jak przy @ właśnie. Krwawienie po porodzie ustało po 3 tygodniach.

    kasia to raczej nie miesiączka. Może zacznij mierzyć temperaturę.
    Spójrz u mnie pod wykresem, to jeszcze nie @
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Ale w Londynie piekne dzis slonce!:bigsmile:Siedzimy z mala na tarasie i lapiemy swieze powietrze i witaminke D ;> A jest tak cieplo, ze siedze w samej bluzce. A i tak jest mi goraco! Ahh, tesknilam za taka pogoda :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Malisiek: Ale w Londynie piekne dzis slonce!Siedzimy z mala na tarasie i lapiemy swieze powietrze i witaminke D ;> A jest tak cieplo, ze siedze w samej bluzce. A i tak jest mi goraco! Ahh, tesknilam za taka pogoda

    :fierce::fierce: :updown::updown:
    <zazdrość>
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    sysiajaw: Dziewczyny a ja już ręce załamuję za miesiąc wracam do pracy, moja mała z butelki nie potrafi pić

    A jaką masz butelkę? Mój Staś nie umiał pić z Aventu, a z dr Brownsa zassał od razu. Smoczek jest w niej bardzo miękki, podobno najlepsza butelka dla piersiowych dzieci. U nas się sprawdziła, polecam.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Malisek - wez mi nie mow nawet, u nas w bloku winda zepsuta ( a blok nowy oddany do uztyku w pazdzieniku 2011). My na 4 pietrze mieszkamy i juz dwa dni nie bylismy na spacerku.
    Dzis na szczescie moj kochany maz wraca po 13 z pracy ( zwolnil sie wczesniej) i zniesie wozek po schodach, wiec pojdziemy sie przejsc wzdluz Tamizy.:)))
    Kochana a Ty daleko masz do Tower Bridge? Pytam, bo tam spacerujemy po okolicach codziennie z Karolkiem.. moze masz blisko, to bysmy sie spotkaly. :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    [quote=kermitka82][/quote]
    Ja mialam podobny problem, non stop jakas biala wydzielila, furczal przy oddychaniu, odciagalam mu. Lekarka nic nie widziala, osluchowo zdrowy, a ja chyba ze 2 tygodnie musialam mu odciagac i ktoregos dnia przeszlo. Do dzisiaj niewiem czy to katar, czy zle po porodzie go oczyscili. Nawilzalam sola fizjologiczna ale niewiele pomagalo i w koncu przestalam.

    Suwaczek z babyboom.pl

    Treść doklejona: 15.02.13 13:39
    A u nas postep z jedzeniem z cycusia. Nawet ladnie je i z jednego mu starcza, moze kryzys minal:)



    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Isiula mała miała TT i teraz kupiłam jej Lovi, pani w sklepie poleciła, miała wystawkę z butelek i smoczków i można było sobie podotykać i faktycznie lovi ma świetny smoczek jest super miękki avent to przy tym twardy jak kamień i też polecała właśnie dla karmiących piersią, ale moja jest totalnie anty smoczkowa, weźmie do buzi i się bawi, gryzie, liże nie wie co ma z tym zrobić, a próbuje ją nauczyć od 2,5 miesiąca
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Madzia - kawałek mam, bo mieszkam w 4 strefie, na Kingsbury. Szkoda, że nie w drugiej, bo wtedy bym miała bliziutko:wink:

    Treść doklejona: 15.02.13 14:04
    Ul_cia:


    :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    a My dziś kończymy 5 miesięcy :) :swingin:
    pozdrawiamy wszystkie e-ciocie :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    no i wyladowalysmy w szpitalu ....mała zapalenia oskrzeli jeszcze nie ma ale już zaczyna coś tam słychać wiec lepiej dmuchać na zimne ....trzymajcie kciuki za szybki powrót do domu :confused:
    -- •••
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    zdrówka dla Marysieńki :rainbow:
    --
  4.  permalink
    Hejka . Chciałabym się was poradzić . Moja Mała ma 2 miesiące i często wzdęcia kropelki Espumisan pomagają ale nie chce jej ich długo podawać nawet nie wiem ile czAsu można je podawać. Kupiłam herbatę kopr włoski a tam co napis że nie zalecane dla kobiet karmiących ;/ a każdy mówił że od wieków się go stosuję , chciałam sama go pić żeby w pokarmie coś było. Wypiłam raz i za równo ja jak i Mała miała po tym świetne bąki :P
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    "gusiadm: Dii- ja odkąd jem więcej jabłek to malutka już nie ma takich długich zastojów między kupkami-max jest co drugi dzień a i ja nie mam problemów :) więc to na pewno zasługa jabłek. Ale powiedz mały ma wodnistą kupkę taką na biegunkę czy tylko tak regularnie ci się między 6-8 wypróżnia?"

    Hmm... Kacper praktycznie regularnie kupkuje między 6-8 rano, ale ogólnie w ciągu dnia też. Z reguły ma po 4 kupki na dobę. Wczoraj 6 razy się zdarzyło! Wiadomo takie dziecko ma rzadkie kupki, ale właśnie wydaje mi się, że są bardziej wodniste, bo mu aż na plecki czasem wylatują a środek pieluchy jest np. pusty...:shocked: Może to tak biegunkowo przez te moje nocne owocowanie...?
    --
  5.  permalink
    Dii moja tez ma nie raz takie wodniste kupki że na plecki wylecą a nie eksperymentowałam jeszcze za bardzo z owocami karmiąc piersią . Mała ma 2 miesiące .
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Wiesz, jabłka nie szkodzą, a nawet są polecane:wink: Oczywiście ja je jem a nie dziecko:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Sto lat dla mojej Misi :flowers::heartbounce:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Sysia - to niestety nie pomogę :( mi się na szczęście udało nauczyć Stasia pić z butelki na tym Brownsie i strasznie się cieszę, bo już się rodzinka nie boi z nim zostawać :)

    Najlepsze życzenia dla Misi i dużo zdrowia dla Marysi:flowers::flowers:

    Dii - jak leżałam w szpitalu po porodzie to czytałam ulotkę o diecie matki karmiącej i było w niej napisane, że jabłka nie są zalecane, ale moja mama powiedziała, że ta babka co to pisała jest nawiedzona, więc się nie przejęłam :)

    A co do kopru to pierwsze słyszę, że nie można przy kp. Przecież jest w każdej herbatce laktacyjnej :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    A mnie koper włoski położna odradziła bo on może wzmagać wzdęcia.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Co do jabłek, to faktycznie ta babka jakieś farmazony opowiada, bo nawet mi zalecano pić zamiast soków sklepowych właśnie kompot z jabłek, szarlotkę można jeść, a jabłka ogólnie nieźle przepychają jak są chociażby problemy z wypróżnieniem. Ogólnie zalecali mi jabłka w każdej postaci :bigsmile:
    21olcia1990: Moja Mała ma 2 miesiące i często wzdęcia

    O, może jabłek spróbuj :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny - jabłka też powodują wzdęcia...
    Jak Zu miała straszne kolki i byłyśmy na szczepieniu, to od razu lekarz - pediatra kazał odstawić wszystko co jabłkowe...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  6.  permalink
    I nie ma jednej rady nie wiadomo co dobre ? czy jabłka na tak czy na nie ? jedni polecają koper inni mówią że powoduję wzdęcia zwariować można 100 opini dookoła od każdego inne ;P ale dziękuję :*
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.