Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    dziewczyny, a może któras ma do odsprzedania dobry laktator, ale nie za drogo? Może tę MEDELĘ SWING własnie np..? :) Potrzebny będzie za 2 miesiace:)
    --
  1.  permalink
    Witam. My dziś byliśmy na szczepieniu.
    Wojtuś troszkę zapłakał, ale był bardzo grzeczny.
    Mój synio sporo przybrał.
    Waży już 5450g (+ 2350g od urodzenia)
    urósł już do 62cm (+7cm).
    Obw. głowy 38cm (+5cm);
    obw. brzuszka 38cm (+7cm)
    Jak Wojtuś miał 3 tyg to porzyczonym ręcznym laktatorem avent udało mi się z jednej piersi odciągnąć 125ml. Od tamtej pory nie korzystałam z laktatora a w piątek będę ponownie potrzebować odciągnąć mleczko, bo mam kurs 5h. Mam nadzieję, że łatwo przyjdzie mi ponownie odciągnąć:wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    asia nie solę doprawiam ziołami.Sama jem wszystko bez soli z ziołami bo mała lubi jeść ze mną.
    Spróbuj ugotować ryż z marchwią,daj troszkę ziół i masełki może jej będzie smakowało.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    ok , spróbuję - dzięki . Jak narazie domaga się mleka , a nie powinna go pić :( ale cóz daje jej troszkę żeby mi się nie zawrzeszczała
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Cześć Dziewczyny.

    Muszę sie pozalic.
    U nas w bloku winda dalej zepsuta, dzwoniłam kolejny raz, bo to już 8 dzien. Z czego 5 bez spaceru. :devil:
    Nie wiem czy przez to Karolek mi sie rozregulowal, a może mamy skok.
    Nie chce mi spac w dzien. Ciagle płacze, wszystko mu nie pasuje.:cry:
    Normalnie szlag mnie już trafia z ta winda, bo wiem, ze na spacerze by pospal. Powiedzieli mi , ze winda wyłączona, bo jedna czesc jest w naprawie i ponoć ja dziś naprawiaja. Ciekawe kiedy włącza nam windę.
    Dziś Karolek w ogole marudny. Zjadł o 7 130ml, o 10 znowu zaczął jeść, podjadal po 50ml 3 razy i raz 10ml az do 11. Teraz znowu o 12 był ryk - wszystko bee, tylko butla cacy. Zjadł 90ml i spi już 20min mi na ręce.
    Co sie dzieje z moim dzieckiem ? :cry: tak ładnie wcześniej jadł... Nie chce go przekarmiac.:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Madzia wspolczuje:( wiem jaki moj mlody jest jak nie wyjdzie na spacer....wszystko jest beee....

    Musze sie pochwalic ze stronka HiPPa na FB napisala do mnie ze chce umiescic filmik Dominika jedzacego ich obadek na swoim profilu hihi :) (wyslalam im wczesniej na priv z podziekowaniami, odpisali zebym umiescila na tablice ze bardzo dziekuja tylko mi sie jakos zapomnialo i po paru dniach dostalam od nich wiadomosc czy moga umiescic link z filmem).

    Dziewczyny kiedy zamierzacie zmienic gondole na spacerowke? moj mlody ledwo sie miesci. Zrobie potem zdjecie to zobaczycie :confused: Wogole bardzo mu niewygodnie i nie lubi lezec juz...mam spacerowke rozkladana na plaska wiec moze jak sie ociepli troszke to sprobowac?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    hope - Zu też jakoś od 5miesiąca była już w spacerówce... Oczywiście na płasko ją kładłam ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Madziauk a nie możesz zjechać wózkiem schodek po schodku? Moja mama tak robiła całe życie, ja teraz tak pokonuje jedno półpiętro. Nie wiem w jakim bloku i w jakiej dzielnicy mieszkacie, ale może np. zostawiaj wózek na dole na klatce? Chyba, że sąsiedzi nie za ciekawi i nie ma takiej możliwości.. Tak tylko pomysł rzuciłam:wink:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    No to poczekamy na nieco cieplejsze dni i pewnie tez sie przesiadziemy ;) jak go czasem na pollezaco powoze chwile (gdy bedzie placz) nic sie mu nie stanie:) bo on juz taki ciekawski się zrobił :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Isiula - w dół spokojnie bym sobie poradziła. Gorzej w górę :devil: nie dam rady, mimo, ze wózek lekki nie wniose go na górę. A boje sie zostawić na dole, by mi nikt nie gwizdnal :sad: sąsiadów mamy ok, ale np. Listonosz ma klucze, bo skrzynki są w środku.. Nie wiem kim jest listonosz.. No i jak ktoś otworzy drzwi to może wpuścić inne osoby. :shamed:
    No nic, dalej będę firmę zajmująca sie naprawa wind ścigać telefonami. Az do skutku.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    A sam stelaz i nosidelko?:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Hopelight - tez sie boje, tu nie wiadomo kto wejdzie do klatki. Takie życie w Londku.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    A balkonu nie macie? Mogłabyś ululać w wózku i na balkon, a jak nie macie balkonu to pootwieraj wszystkie okna i zrób spacer w domu:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Isiula- próbowałam. Balkonu brak. A lulanie w wózku uspokaja go do czasu. Po godzinie jest wrzask. No nic pozostaje mi czekać az windę naprawia.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ja tak 'znosze' wózek - schodek po schodku ;D Później zostawiam go na dole, zanoszę Majkę do domu, lecę na dół po gondolę, zanoszę i migusiem po stelaż. Ledwo co ducha wtedy nie wyzionę...:shamed:

    O i Madziu, tu Cię złapię - pisałam na chustowym pytania, jakbyś mogła zerknąć:bigsmile::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    No to nie mam więcej pomysłów:sad: molestuj dalej panów od windy..
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Malisiek: Ja tak 'znosze' wózek - schodek po schodku ;D Później zostawiam go na dole, zanoszę Majkę do domu, lecę na dół po gondolę, zanoszę i migusiem po stelaż. Ledwo co ducha wtedy nie wyzionę...:shamed:


    O matko co za maraton :) dobrze ze mieszkam na parterze. Niestety nie mamy balkonu wiec znamy ten bol :(
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Malisek - ja może jakbym urodziła sn, to tez bym miała tyle siły. Szybko sie niestety mecze nosząc Karolka po domu tylko. Nie mówiąc, ze miałabym go wnieść na 4 piętro, o wózku nie wspomnę :(

    Treść doklejona: 20.02.13 14:42
    Ps. Odpisalam na chustowym ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Madzia, ja też nie mam siły. Po domu to ja jej prawie, że nie noszę. 5 minut nie mogę wytrzymać, bo już jestem zmęczona. W ogóle mam zawroty głowy i ciągle zarzuca mną na boki. Już nie raz wlazłam w futrynę..
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Malisek - może masz anemie? Ja podobnie sie czułam i miałam anemie właśnie, żelazo pomogło.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Już jesteśmy w domku. Wyszła nam niedokrwistość i za trzy tygodnie kontrola wyników krwi. I się dowiedzieliśmy że bezdech u takich małych dzieci do 20 sekund i bez bladego/ białego koloru skórki jest fizjologią i może się zdarzać nawet często. W tych sytuacjach co mieliśmy trzeba szybko reagować i będzie ok a że działo nam się to tylko na brzuszku to mamy tego unikać.
    I chyba dziecko w szpitalu mi się naprawiło: potrafi spać / poleżeć sama w swoim łóżeczku, w nocy dziś spała 6 godzin bez pobudki.
    Byliśmy w szpitalu na Niekłańskiej i tam na szczęście mamy mogą być z dziećmi cały czas a tatusiowie muszą przed 22:30 wyjść a przyjść mogą o której chcą.
    Bardzo się cieszę że szczepiłam małą na rotawirusy bo na oddziale były dwa przypadki.
    No i musimy kupić ten monitor oddechu i zrobić aby w łóżeczku miała główkę wyżej.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    hopelight
    to Ty małą gondole masz że Dominik już się nie mieści.Moja Oktawia ma 74cm ale jeszcze nawet w kombinezonie ma miejsce.Myślę że do kwietnia pojeżdzi jeszcze w gondoli.
    U nas stelaż stoi na korytarzu tylko że ja mieszkam w piętrowym domu gdzie mieszkają sami spokojni studenci.Gondolę noszę z małą do domu,mam kilka schodków.Do lekarza jak chodzę to na dworze zostawiam wózek i nawet nie pomyślałabym że może mi zginąć.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Acia, dobrze, ze wszystko sie wyjaśniło.


    Właśnie dziewczyny, do kiedy dziecko powinno mieć główkę wyżej w lozeczku. My pod materacem mamy książkę, która przesuwamy do góry powoli ( dziecko nam szybko rośnie). Kiedy bedzie mógł spac na płasko?
    I jeszcze pytanie o układanie dziecka w lozeczku. Tu w Uk zalecają na dole, by sie nie zsuwal pod kolderke. Tez tak robicie?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Reginko moja gondola ma dokladnie tyle cm co Twoja Oktawia:wink:

    Madzia moj od zawsze spi na plasko.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Fajny temat poruszyłyście :wink:, bo właśnie zastanawiam się kiedy przełożyć małego do spacerówki i planuję żeby jeszcze do końca marca w jeździł w gondoli.
    Mam dużą gondolę i szeroką 86cm x 41 cm, więc jak wożę małego w domu, to jakoś się mieści, ale jak już jest w kombinezonie, czapce i opatulony dwoma kocami to jest na styk, wtedy dosłownie zajmuje miejsce od jednego końca do drugiego.
    Czy do spacerówki kupujecie wtedy coś? Jakiś śpiworek?
    Ja małego od 2 mcy wystawiam dzień w dzień na balkon i śpi min. 1 godz., wcześniej chodziłam na spacery.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Madzia- mozliwe, ze mam. 12 marca mam wizyte u lekarza, wiec wtedy zrobia mi morfologie. Sama wlasnie tez pidejrzewam anemie, bo czuje sie naprawde fatalnie.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: do kiedy dziecko powinno mieć główkę wyżej w lozeczku

    powinno? dlaczego powinno?
    moja ma rok i jeszcze poduszki na oczy nie widziala... i pewnie predko nie zobaczy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    hopelight: Madzia moj od zawsze spi na plasko.

    Mój też. Nie ulewał, więc nie widziałam potrzeby, żeby podkładać mu coś pod główkę.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Tosia też spała na płasko a teraz lekarze powiedzieli żeby nie spała płasko.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Aguncia, nie na poduszce. Nam na SR w UK mowili, by ksiazke wlozyc pod materac, by jak dziecku sie uleje to bylo dodatkowe zabiezpieczenie (bo ma glowke w bok), by polecialo w dol.

    Malisek - a u Ciebie jak jest ze spaniem w lozeczku? Jak Majeczke kladziesz? Na koncu lozka jak zalecaja w UK? Czu u gory jak w PL? Podkladasz ksiazki pod materac? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    madziauk: Nam na SR w UK mowili, by ksiazke wlozyc pod materac

    co kraj to obyczaj - tu mowia, zeby dzieku pod glowke nic nie klasc (wlochy)
    acia20: teraz lekarze powiedzieli żeby nie spała płasko.

    a czym to uzasadnili?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ja mam słowniki :devil: pod nogami łożeczka od strony głowy - tak nam zalecil pediatra jak Martynka miała katar. Poneiwaz ona ma wiecznie katar, to juz tak zostąlo.
    No własnie! Dlaczego moje dziecko am non stop katar - taki zatkany nosek? Nie raz nic się nie odciaga, a zatkany nosek ma - nauczyła się już oddychac ustami przez ten katar :confused:
    Codziennei jej psikam wodą, na noc dostaje Nasivin, codziennei maśc majerankowa pod nosek - a ten zatkany nos wiecznie ma.
    Taki mam egzemplarz? Czy coś jest nie tak?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Podobno wtedy układ oddechowych lepiej jej się ułoży, ostatnio też zaczęła trochę ulewac.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Acia - bedziecie wkladac cos pod materac? Czy kupicie poduszke?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Kupiliśmy pod materac poduszkę klin
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ul_cia: Ja mam słowniki :devil: pod nogami łożeczka od strony głowy - tak nam zalecil pediatra jak Martynka miała katar. Poneiwaz ona ma wiecznie katar, to juz tak zostąlo.

    Moje też od czasu kataru "czytają" książki pod materacem i jakoś tak im jeszcze nie wyjęłam. Jedna nawet czyta biografię Agassiego po angielsku :) Dbam o rozwój umysłowy moich panienek, a co :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    O! Doti - to nasze laski będą mogły po angielsku pogadać :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Madzia - Majka nie chce spać w łóżeczku ;p Ale jak ją kładę w dzień to normalnie, u góry. Książek pod materacem nie mam. Nie chodziłam na SR, wiec nawet nie wiedziałam o takim myku. Czasem podkładam jej pod głowę płaską poduchę, żeby nie leżała zupełnie płasko:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ja też kładę u góry w łóżeczku bo nawet mi nie przyszło do głowy, że mały może się zsunąć. A pod głową ma płaską poduchę.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ulciu, a może macie zbyt suche powietrze? I nie wiem, czy Nasivin codziennie to dobry pomysł - czy on nie wysusza śluzówki?
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Codziennei jej psikam wodą, na noc dostaje Nasivin, codziennei maśc majerankowa pod nosek - a ten zatkany nos wiecznie ma.
    Taki mam egzemplarz? Czy coś jest nie tak?

    Kiedyś mówiła mi lekarka, że solą morską i innymi specyfikami (typu otrivin/nasivin) powinno się psikać max 5-7dni a tak to ewentulanie sól fizjologiczną zakropić po jednej kropli dziennie do noska, bo śluzówka zbytnio się przyzwyczaja do tych specyfików i potem sama nie nawilża noska. Dodatkowo można mokre pieluszki powiesić na łóżeczku:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    brombap: Nasivin codziennie to dobry pomysł - czy on nie wysusza śluzówki?

    Ulcia, woda morska do woli ale nasivin w nadmiarze powoduje obrzęk śluzówki - i tu masz chyba odpowiedź, co do zapchanego ciągle noska :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    O! Dzięki. Nie wiedziałam!
    Czyli od obrzęku śluzówki zapchany nosek? Że nie katarek i tak słychać, tylko obrzęk?
    Kurcze
    no to odstawiam - ale bez Nasivinu ona w nocy ma już taaaak zapchany i furczący nosek, że ledwo oddycha :confused:
    jeszcze te pieluchy mokre spróbuję
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ul_cia: ale bez Nasivinu ona w nocy ma już taaaak zapchany i furczący nosek, że ledwo oddycha :confused:

    bo nosek sie przyzwyczaił do kropel - tak mi się wydaje. Musisz odczekać z 2-3 dni, wszystko powinno wrócić do normy. Może kup Małej euphorbium s...? Ja zamiast nasivinu stosowałam te krople. Dałyśmy radę. Nawilżaj powietrze i w nocy 18-19 stopni w sypialni, nie więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    No w nocy to u niej taka lodówa, że do karmienia zakladam na siebie polara i gruby koc :devil: pani doktor kazała więc sie słucham ;-)
    Najpierw odczekam, jak nic się nie zmieni to kupię te, o których mówisz
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ulcia, euphorbium s to krople homeopatyczne, także spokojnie przez 10 dni możesz je stosować rano i wieczorem.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Ja kładę małemu pod materacyk segregator, ale, ze potrafi się na bok przechylić to zrobiłam mu taką fasolkę pod pupę i na boki i jest ok:wink:

    Dziewczyny mam dylemat. Przypomnę, ze jestem na diecie bezmleczej, bezjajowej, bezrybnej itd.... :peace:
    Przeglądałam ostatnio moje przyprawy, których używam praktycznie codziennie: suszony koperek i natka pietruszki, czosnek granulowany, majeranek, kminek, tymianek i takie tam... I dopiero teraz się zaczaiłam, że na wszystkich jest napisane: NA TERENIE ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO WYKORZYSTYWANE SĄ: GORCZYCA, SELER, SOJA, MLEKO, GLUTEN, JAJA I SEZAM. Czy ja dobrze rozumiem, że do tej pory będąc na diecie w zasadzie na niej nie byłam tylko się katowałam czy jak ja mam na to patrzeć? Zeby nie było, zmiany na ciałku są znacznie mniejsze ale nadal są...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeFeb 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Madziauk: ja tez mieszkam w kamienicy i mam wozek na polpietrze. Z pozycji skrzynek pocztowych nie widac, a sasiadow mam oki. Malego znosze na dol, wkladam do wozka i zjezdzam schodek po schodku na dol. Mam kolo 10 schodow. Bo znosic wozka z 3 pietra to bym nie dala rady a nie zawsze jest ktos kto by mi pomogl

    Moj maluszek strasznie wklada rece do buzi i slini sie ze masakra, wszystko mokre... czy to juz zeby??"
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    madziik1983: Moj maluszek strasznie wklada rece do buzi i slini sie ze masakra, wszystko mokre... czy to juz zeby??"

    nie, to naturalne na tym etapie :) Produkcja śliny się zwiększa a że maluchy jeszcze nie potrafią takiej ilości przełknąć, to wylatuje :) A rączki sobie bada - po prostu :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 20th 2013
     permalink
    Madzik- Karolek tez obie rączki pcha do buzi :) to normalne. Ostatnio poszły w ruch pieluszki tetrowe i taka zabawka pluszowa, a! I zajączka próbował podjadac ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.