Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Olenka79: I jeszcze taką mam refleksję, że Łatwy Plan Tracy Hogg to nie dla kolkowych dzieci... Czytam właśnie teraz "Język niemowląt" i byłam bardzo ciekawa, co powie na ten temat. Aż przeskoczyłam o kilka rozdziałów do przodu, żeby się dowiedzieć szybciej. Tymczasem ona napisała, że część przypadków nie powinno być klasyfikowanych jako kolki. Ale na kolkę żadnego sposobu nie podaje.


    Sposoby postępowania z kolkami, gazami, refluksem i innymi problemami szczegółowo Hogg omawia w książce "Zaklinaczka dzieci". Powiedziałabym, że Język niemowląt to wstęp do zaklinaczki.
    Myśmy mieli dziecko z problemami brzuszkowymi i łatwy plan zadziałał - z tym, że nie do końca wyglądał tak jak w książce - dostosowaliśmy go do siebie - nie chodzi przecież o to, żeby sztywno trzymać się zastosowanego planu, tylko żeby znaleźć taki, który danej rodzinie pasuje i go przestrzegać - wtedy i rodzice i dziecko są szczęśliwi...
    --
  1.  permalink
    My używamy pampersów 3, Jaś tydzień temu ważył 6500.
    .
    Wszystkiego Najlepszego dla Wojtusia, Tosi i Kacperka:flowers:

    My w zasadzie też dziś świętujemy 4 miesiące, bo Jaś z 31-go:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    No to dziś normalnie wysyp miesięcznic jest! :tooth:
    Buziaki dla wszystkich małych solenizantów!:kissing::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    O matko, spojrzałam na mój suwaczek i oczom nie wierzę :)
    Najlepszego dla wszystkich miesięcznych solenizantów :)
  2.  permalink
    Dziękuję, rzeczywiście wysyp:bigsmile:
    Wszystkiego najlepszego dla maluszków:flowers:

    Treść doklejona: 01.03.13 11:13
    Mamusie zajrzyjcie na wątek wózkowy i proszę o Wasze opinie:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Doti, wy też? :crazy: :kissing::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Winnica, ja właśnie widzę, że my mamy dzieciaki z tą samą datą urodzin :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Hydro, i Ty? :shocked: Znaczy się Natalia? :flowers:
    A jak to się stało, że przez tyle miesięcy nikt tego nie zauważył?? :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    ooo Wszystkiego naj naj dla Pati i Amelki oraz Natalki :cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Najlepszego dla wszystkich swietujactch dzieciaczkow :flowers:

    My jutro idziemy na szczepienia i przy okazji pójdę zważyć Karolka. Myśle, ze 7kg bądź wiecej waży :crazy:

    Dziewczyny jak u Was jest z drzemkami w ciagu dnia? U nas cieżko sie robi. Czasami nie mogę uspac Karolka. Teraz go bujam na ramieniu, ale jak go kladlam to był ryk. Suszarka jedynie go uspokaja, teraz podespal 20 nim i sie obudził z płaczem , więc znowu suszarka poszła w ruch. Jest najedzony, wybawil sie na macie, pieluszka zmieniona, w pokoju przewietrzylam. Już pomysłu mi brak jak go uspac. Pieluszka na buzie nie działa - jest wielki ryk. :cry:
    --
  3.  permalink
    U nas działa przy takim płaczu jak go na moment wezmę do cycusia lub jak przyłożę mu jego rączkę do buzi i on ją sobie tak ciumka (tak robię właśnie jak jest przemęczony i nie może zasnąć sam)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Czy jest jakiś rozmiar ubranek pomiędzy 62 a 68, bo 62 za małe a 68 mega za duże?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Wszystkiego dobrego dla wszystkich świętujących miesięczniaków :flowers:

    My szczepienie mamy we wtorek ciekawa jestem ile waży Kacper.

    Byliśmy na spotkaniu z fizjoterapeutą w jej ocenie Kacper ma obniżone napięcie klatka piersiowa-brzuch, a wzmożone rączki, nóżki.
    Trochę sami się do tego przyczyniliśmy po instrukcji obchodzenia się dzieckiem udzielonej przez panią dr z patologii noworodka:confused:
    kurcze tacy lekarze to powinni być na bieżąco z tym co wolo a co nie. Fizjo złapała się za głowę...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    A i z tymi rozmiarami to głównie o śpiochy mi chodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    acia, nie ma pomiędzy żadnego rozmiaru, ale popatrz w sklepach, bo u dzieci jak u dorosłych - rozmiarówka, rozmiarówce nie równa :)
    Na pewno coś znajdziesz :) Ja to się tym akurat w ogóle nie przejmuje tylko zakładam nawet jak są za duże :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Na pewno coś znajdziesz :) Ja to się tym akurat w ogóle nie przejmuje tylko zakładam nawet jak są za duże :wink:


    ja też tak robię, albo podwijam rękawki, a na nóżki wkładam skarpetki jak śpiochy za duże i wtedy nie ma problemu bo wszystko trzyma się na swoim miejscu:bigsmile:

    a propo ubrań moja nie dawno dorosła dopiero do rozmiaru 62 :bigsmile: i pewnie jeszcze z miesiąc w nim pochodzi, moja starsza córka zawsze wyprzedzała romiarówki i rosła jak na drożdzach a ta jest taka drobniuteńka są zupełnie inne:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Najlepszego dla świętujących maluszków:):flowers:

    Moj młody już dawno na pampers 4 leci ;) od kiedy skończył 7 kg a waży już pewnie 8,5 kg jak nie więcej.
    Jeśli chodzi o kąpanie to od 2 miesięcy daje wanienke do wanny i tam się Dominik pluska ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    To ja może nie będę się rozdrabniać i składam życzenia wszystkim obchodzącym dziś miesięcznice! :flowers::flowers::flowers:

    madziauk: Dziewczyny jak u Was jest z drzemkami w ciagu dnia?

    Mój zawsze usypiał przy cycusiu, a od zeszłego tygodnia mamy inną metodę. Siadam na kanapie, kładę na kolana płaską poduszkę, na to młody, smoczek w paszczę i kołyszemy się.. Chwila moment i śpi:bigsmile: a jak głębiej uśnie to przekładam do łóżeczka..
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Witam i ja dzisiaj :-)
    Najważniejszewystkiego naj naj dla solenizantow miesiecznicowych :-) i dla tych z dni poprzednich :-) no z czasem nie zaciekawie doba za krotka zeby ogranac to wszytsko .
    Apropos pampersow ze ja nie pomyslalam o zmianie ale nasze 3-ki dosc duze wiec na chwilke jeszcze stykna.
    Dii gratulacje dla Malego rozwojowo peeeedzi slicznie :wink:
    U nas jak pisalam doba za krotka ale od 21/21.30 moge nadrobic caaaly dzien ,bo cala trojka oporzadona i slodko spi , jest jakis postep Zosia dzis odkryla agu , Henio na glos. Non stop sie smiej. przezylismy atak kataru ale cale dwa dni i z tym sobie poradzilam . Nadal sie karmimy cycucheme ale henio przekasza w dzien (jak leci ) a nanoc i rano Zosia ,vo to leniuszek jaks starsza siostra powino samo leciec .....no i czasem sie zdazy ze wypija 150ml Mm , ale przewaznie 120 i tez nie zawsze . We wt. Kolejne szczepienie zob. Ja to wyjdzie bo po kazdym Henio goraczke ma, Zosia tylko podwyzszozna temp. Wlasnie zasneli na kolejna drzemke rano byla jedaod 9-10.30 i teraz znow .za 2-3 godz. Spacerek i znow sen zalezy 2-4h ladnie sypiaja .
    Acia ja tez nie slyszalam o rozmiarowce cos pomiedzy ,ale tak jak dziewczny pisza rozmiar rozmiar-rozmiarowi nie rowny , firmowki zauwazyla sa wieksze ale taki jak byc powinny .henio nosi niektore zeczy na 80.
    No nic mykam obiadek robic bo starsza z m. Zaraz wroci . Pozdrawiam Was serdecznie , buziaki dla Maluszkow :*
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    edzia503: henio nosi niektore zeczy na 80.

    Trzymiesięczne dziecko i rozmiar 80 ? :wink: Oj,chyba coś Ci się pomyliło :wink:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Isula fajny sposob, my zasze mysimy bujac alebo fotelik samochodowy ,albo lezaczek Henio hustawke najchetniej uzywa a Zosienka lubi sama zasypiac na noc w swoim lozeczku tylko zasnie , Henio przy butli a jak wezme go do odbicia to od dobrych 2 tyg. Tak na stojaco wpada w gleboki sen :-)
    A cisneli mnie msc temu na szczepieniu o dodatkowe produkty w diecie , no ale po tym juz zaczne od marcheweczki jablka .a wy jakie plany macie?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    wszystkiego naj naj dla dzisiejszych dzieciaczków obchodzących dziś swoją miesięcznicę :)
    Powiedzcie jak Wy to robicie, ze Wasze dzieci tak szybko rosną...? ...bo moje jakoś tak wolniej :wink:
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Hassy serio , kupilam body na 80 w primarku sa za dlugie na 2cm ,ale nie cisna w nozkach przynamniej, spiochy 74 nosi, 68 pochowalam 1tydz. Temu- bo naciagniete jak niewiem, a bluzy bluzeczki na 80 musi byc bo rekawy za krotkie i przez glowe nie przeszlo nap.no i takie ze pod brode non stop sie zawijaly (niezaleznie od aktywnosci )

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.03.13 13:04</span>
    Katka moja cala trojka taka szybko rosla juz nawet w brzuchu :-) niewim gdzie tkwo sedno - geny .....moze
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny znalazłam taki <a href="http://allegro.pl/knorrtoys-puzzle-piankowe-mata-konik-na-biegunach-i3037535860.html">wynalazek</a> co o tym myślicie?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.03.13 13:08</span>
    Walczę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    edzia503: A cisneli mnie msc temu na szczepieniu o dodatkowe produkty w diecie , no ale po tym juz zaczne od marcheweczki jablka .a wy jakie plany macie?

    A czemu tak wcześnie cisną? Przecież miesiąc temu nie mieli jeszcze 3 miesięcy:shocked:
    Ja chcę karmić tylko cycusiem min. do 6 m-ca. Mam nadzieję, że się uda, zobaczymy jeszcze jak to z pracą u mnie będzie..

    No i faktycznie nieźle Ci "MAluchy" koksują.. rozmiar 80:shocked: my się dopiero powoli do 68 przymierzamy :)
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    My nadal na 3 jedziemy, a panna waży ponad 8 kilo. Kupiliśmy na ferie dwie paczki dady, jedna leży nawet nie otwarta, kończym tą pierwszą (a że jedziemy na wielo, to zużywam 1 pampersa na noc), coś mi się wydaje, że niedługo przecieki się zaczną. Chyba nie ma wała, żeby jeszcze przez ponad 2 miesiące nosiła 3.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  4.  permalink
    Rozmiarówki są różne bo mi Wojtek chodzi od 56-68, a dokładniej do tych 3-6 (bo to bodajże 68). Dostałam takiego cieplejszego pajacyka 3-6mies i cieszyłam się, że będę mu zakładać w kwietniu i maju na spacerki, a tu niestety może do końca marca będzie dobry. W domu nie założę bo jest za ciepły i do tego z kapturkiem, więc nie pochodzi w nim raczej.
    Dziś Wojtuś robi mi miłą niespodziankę, bo zasnął po 9 i spał do 12.20. Potem poczuwał troszkę i położyłam go na brzuszku w kuchni, bo zmywałam. Zaczął troszkę marudzić, ale ja chciałam skończyć zmywać. Nagle cisza, patrzę a młody zasypia, no i zasnął w kuchni na brzuszku o 13.50. Przeniosłam go na rozłożonym rożku i włożyłam do łóżeczka i śpi na brzuszku:bigsmile:

    Treść doklejona: 01.03.13 14:08
    Mamusie zajrzyjcie na wątek wózkowy i proszę o Wasze opinie
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Isula jak cala ciaze tak i po porodzie nie nadazysz za nimi nawet niewiem czy ten kto ich szczepi i robi bilans to lekarz , bo jak spytalam uslyszalam no powiedzmy ze jestem lekarka (kobita grubo po 40-stce) ......
    Henio tak pedzi z rozmiarami Zosia kruszynka przy min polowe mniejsza. Mam zdj z `sesji``postaram sie wrzucic wieczorem tam widac roznice
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Najlepszego dla Patki i Amelki,Natalki i Jasia :flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  5.  permalink
    Bari ale Kacperek cudnie wygląda:-)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Walczy ze swoją ciężką głową:wink: trochę przykro mi, że muszę na nim to siłą wymuszać bo nie chce sam.
    Dobrze, że takie małe dzieci nie rozróżniają zbytnio smaków bo bym miała wyrzuty za Nutramigen, toż to świnstwo nieziemskie:angry:
    --
  6.  permalink
    Kiedyś spróbowałam tego nutramigenu u koleżanki, okropny smak.:
    Ale dobrze, że ten smak powoli się wykształca u dzieci, bo dzięki temu Maja mówi, że tran jej smakuje, a ja jak spróbowałam to myślałam że pawika puszczę:angry:

    Treść doklejona: 01.03.13 14:53
    bari, ale ślicznie dźwiga tą główkę no i się uśmiecha. Nie widać, że tego nie lubi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Nawet lekarz napisał w środę w kartotece "nie lubi pozycji na brzuchu":wink:

    A może któraś z was poleci matę do ćwiczeń?
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla dzieci :flowers:

    agi_s: Sposoby postępowania z kolkami, gazami, refluksem i innymi problemami szczegółowo Hogg omawia w książce "Zaklinaczka dzieci". Powiedziałabym, że Język niemowląt to wstęp do zaklinaczki.
    Myśmy mieli dziecko z problemami brzuszkowymi i łatwy plan zadziałał - z tym, że nie do końca wyglądał tak jak w książce - dostosowaliśmy go do siebie - nie chodzi przecież o to, żeby sztywno trzymać się zastosowanego planu, tylko żeby znaleźć taki, który danej rodzinie pasuje i go przestrzegać - wtedy i rodzice i dziecko są szczęśliwi...

    Agi_s, dzięki za info, dobrze wiedzieć (A już chciałam psy wieszać na Hogg :devil:). Wiem, że nie chodzi o sztywne stosowanie planu, jestem od tego jak najdalsza. Chodziło mi tylko o to, że w naszym przypadku z powodu bólów brzuszka, które zaczynają się od 15 do 45 minut po jedzeniu i trwają ok 1-1,5 h, trudno wprowadzić zasadę samodzielnej drzemki. Franek daje się odłożyć i zasypia ładnie, ale po chwili wybudzają go ruchy jelit i zaczyna płakać. Wtedy trzeba go utulić. Spokój trwa chwilę i bóle powracają. I tak w kółko... A że jest to kolka, a nie coś innego, stwierdził pediatra. A mogę spytać jak Wy sobie z tym radziliście?

    madziauk: Dziewczyny jak u Was jest z drzemkami w ciagu dnia? U nas cieżko sie robi. Czasami nie mogę uspac Karolka. Teraz go bujam na ramieniu, ale jak go kladlam to był ryk. Suszarka jedynie go uspokaja, teraz podespal 20 nim i sie obudził z płaczem , więc znowu suszarka poszła w ruch. Jest najedzony, wybawil sie na macie, pieluszka zmieniona, w pokoju przewietrzylam. Już pomysłu mi brak jak go uspac. Pieluszka na buzie nie działa - jest wielki ryk.

    Madziauk, przede wszystkim dzięki za info o kropelkach - nie przypuszczałabym, że można je dostać w polskiej aptece. Dziś mój M. porozmawiał z kolegą, który ma dziecko starsze od Franka o tydzień i który sprowadził sobie te kropelki z Niemiec. Ma ich więcej i przyśle nam kurierem razem z jakimś kremem na brzuszek, który podobno też pomaga.
    A jeśli chodzi o drzemki, to w którym momencie odkładasz Karolka do łóżka? Wspomniana wyżej Tracy Hogg każe wzmożyć czujność, gdy pojawia się pierwsze ziewnięcie i zacząć uspokajać dziecko już wtedy.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    bari, jestem zachwycona Kacperkiem :) I wcale a wcale nie wygląda to jak walka :) Świetnie sobie radzi, na prawdę :)
    --
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Olu, my odkładaliśmy (a przynajmniej staraliśmy się :)) po 3. ziewnięciu, ale usypianie trwało dłuuuugo. Teraz po 3 miesiącach z perspektywy widzę, że nie ma co się napinać na początku, Klara sama się wyregulowała póki co (je średnio co 3 h, czuwa 1-1,5 h i śpi 40min - 2 h), a usypiam ją jak zaczyna ewidentnie marudzić (nie da się tego pomylić z płaczem głodnego dziecka). Myślę, że taki maluch potrzebuje czasu, szczególnie jeśli w regulacji trybu przeszkadzają kolki.
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    bari_87: Walczę


    Ale slicznie lezy, moj za chiny niechce, walczy jak szeregowy, glowa opada i marudzi jakbym mu matke i ojca ukatrupila ha ha.
    Maluszek nosi rozmiar 62-68 (bo roznie to z rozmiarami bywa). Co do usypiania to od malego jego tryb wyglada tak: jedzonko, zabawa, sen 15-20 minut, zabawa i znow jedzonko. I to prawda ze widac od razu kiedy dziecko chce spac a kiedy jesc :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Mój pulpet nie ma 4 miesięcy, a już wyrasta z ciuszków 3-6:shocked: Co za grubas z niej:bigsmile:

    I odkryłam super sposób na uspokajanie jej. Dziś była mega marudna, co rusz mi płakała to włączałam jej ją samą nagraną na komórkę i jak tylko słyszała guganie to słuchała ze skupieniem na buźce.
    I chyba mamy skok, bo od kilku dni strasznie marudzi i płacze:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Olenka - czytalam Jezyk Niemowlat. Ale u nas jak odkladam do lozka to jest ryk niesamowity i histeria. Ja nie moge tego sluchac, serce mi peka. Za miekkie mam. Tule go i bujam na plaskiej poduszce. Pozniej odkladam na lozko. Zazwyczaj mam kilka prob, niestety coraz krocej mi spi w dzien. Choc dzis jak zaczelam narzekac, to mial , drzemke 1godz rano, pozniej 30min drzemka, pozniej kolejna drzemka 50min i na spacerze pospal ze 2 godzinki. Jakby bylo tak codziennie to by bylo super. Moze to wszystko przez skok, taki marudny sie zrobil.


    Malisek - Karolek tez lubi ogladac swoje guganie na komorce ;). No i uwielbia patrzec w lustro ;) narcyz maly nam rosnie ;) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Majka ma mega zaciesz, jak się widzi w lustrze ;D
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Hmm to może z Kacper nie jest tak do tyłu z tym podnoszeniem główki :bigsmile:

    A moje dziecię jest zazdrosne o odbicie w lustrze zwłaszcza jak całuję w główkę:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    witajcie, mam takie pytanie , czym mozna smarować skóre noworodka kiedy ma bardzo sucha? nie ma zadnych zmian alergicznych tylko mu sie wysusza po kapieli a nie chcialabym od razu stosowac emulsji typu oilatum czy emolium tylko na pooczatek cos lagodniejszego, myjemy go plynem do kapieli z rosmana babydream i nie wiem czym moge go smarowac. oliwka na wilgotna skore czy czyms innym?
    -- [/url]
  7.  permalink
    Moze spruboj zwykla bambino?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Milka, a jak chcesz bardzo delikatnie to smaruj olejkiem migdałowym.
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Madziauk, to może faktycznie skok. Ale ja w tym temacie jeszcze nie mam doświadczenia :wink: Twój Karolek wcześniej nie sprawiał takich problemów, więc to pewnie chwilowe.
    milka1984: nie wiem czym moge go smarowac. oliwka na wilgotna skore czy czyms innym?

    Milka, jeśli nie chcesz stosować emolientów, to radziłabym jakieś mleczko albo balsam dla niemowląt. My zaczęliśmy od Oilatum, ale położna powiedziała, że to może przyzwyczaić skórę dziecka do tego typu kosmetyków, więc zmieniliśmy na Hipp'a - płyn do kąpieli i mleczko pielęgnacyjne i Franek ma po tym fajną skórę.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Dziewczyny dzieciaczki robia sie coraz starsze i nie beda juz spaly jak noworodki .Moja mala juz od dluzszego czasu robi sobie dwie-trzy drzemki po 15-30 minut w ciagu dnia.
    Hipp ma fajny balsam migdalowy i tak ladnie pachnie:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Milka ja polecam zwykły krem bambino lub najzwyklejsze prawdziwe masło shea gdyby była mocno wysuszona. Ja używam od święta lbo gdy coś tam się dzieje ze skórą. To drugie jest rewelacyjne i bardzo naturalne :) Tylko trzeba najpierw rozgrzać w dłoniach, żeby się dobrze rozsmarowywało :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Milka - u nas Karolek miał bardzo, bardzo sucha skórę po narodzinach. Smarowalismy oliwa z oliwek - taka zwykła i super wszystko wracali do normy. Ze mieliśmy w domu kosmetyki bambino to któregoś dnia mnie naszlo, by posmarowac go oliwka bambino - bardzo ładnie pachnie. Więc po kąpieli go wysmarowalam. Następnego dnia skóra zaczęła mu schodzić platami, oliwke bambino odstawilam i wróciłam z pokorą do oliwy z oliwek.

    Treść doklejona: 01.03.13 20:59
    My tak jak Penny teraz używamy kremy pielęgnacyjnego bambino. Oliwki boje sie użyć :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Oliwka jest chyba najgorszym rozwiązaniem :confused:
    Milka, na tym etapie noworodkom zazwyczaj schodzi skóra- tak nam położna mówiła, powiedziała, że to jeszcze taki "płodowy naskórek" i to normalne :wink: U nas już później nic się nie działo. A znajoma jak na to zaczęła smarować oliwką, tak do dziś robi to po KAŻDEJ kąpieli- a dziecko ma 16 m-cy.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Oliwka bardzo czesto jeszcze bardziej wysusza skore :confused:. Lepiej bepanthenem smarowac te wysuszone miejsca. Ja zadnej z mojej corek niczym nie smaruje po kapieli.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.