Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla wszystkich miesięczników
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Hanusia już nie ma gorączki, ale za to ma mokry kaszel i gluty do pasa:devil:.
    Dziś byłam z nią na kontroli i płucka i oskrzela czyste.
    W sumie już trzeci lekarz ją widział w tym tygodniu i każdy mówił to samo- wirusówka, teraz do tego doszły ząbki i mamy super pakiet zaflukanej Hani.:devil:
    Dziś Hanusia była w mega dobrym humorze bo i zaczeła wreście na całego gibonować- polegiwanie w wózku przez cały tydzień i bujanie przez matke 12h/24h przyniosło taką korzyść.:tooth:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Madziauk może to zejście skóry było fizjologiczne i pokryło się z użyciem tej oliwki ?tak sobie gdybam oczywiście ;-) Nadii też tak skóra zeszła i z tego co czytałam wielu noworodkom schodzi. A kosmetyki Bambino mają super zapach :-)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Penny - chyba jednak nie, bo ta sucha skóra już doszła do normalności ( to było z miesiąc po porodzie). I mi sie zachcialo wysmarowalam go całego oliwka bambino. Pozniej mu wszędzie zaczęła skóra schodzić platami :(. Narazie nie będę jej używać. Stosuje tylko krem bambino ten pielęgnacyjny. I ten bardziej tłusty przed spacerami.

    Dziewczyny kiedy powinnam zacząć stosować krem z bardzo wysokim filtrem? Dopiero jak bedzie powyżej 20st? Jak to jest?

    Treść doklejona: 02.03.13 06:23
    Aaa! I mamy miesiecznice dziś :). Karolek skończył 3 miesiące :rainbow::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    buziaczki w nosek dla Karolka :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeMar 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Gratulaski dla Karolka:flowers:
    Dziewczyny dzieciaczki mają cykle snu ok 40-50 minutowe i po tym czasie na chwilkę się przebudzają, jeśli nikt im nie zakłóci tej chwili przebudzenia to często zasypiają dalej (w tym czasie mogą lekko marudzić, troszkę jakby popłakują, a czasem tylko mocno się wiercą). Warto jest wtedy poczekać kilka minut, bo maluch może zasnąć (oczywiście jak jest głośny płacz tzn. że mamy koniec drzemki). Zależność tę odkryłam z Mają, miała chyba wtedy 2-3 miesiące. Potrzebowałam skończyć zmywanie a słyszę, że się obudziła i lekko marudzi (ale nie płakała), nie szłam od razu bo to była końcówka zmywania. Jakie było moje zdziwienie jak poszłam do pokoju a Maja śpi:shocked: i wtedy z drzemki 40 minutowej zrobiła się drzemka ok 2h. Czasem warto przeczekać, bo to pomaga w nauce samodzielnego usypiania.
    Przed chwilką Wojtuś zaczął ziewać, więc odłożyłam go do łóżeczka, nie był zachwycony i wołał ła, ła, po 5 minutach zasnął:bigsmile: a ja mam chwilkę aby zajrzeć na 28dni:bigsmile:
    Dziś piękne słoneczko, od razu mam więcej energii i chce mi się działać:cool:
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    ja również czytałam język niemowląt i spróbowałam odkładać małą po trzech zewnięciach-i muszę powiedzieć że działało- a teraz jej się odwidziło i jak ma tej swój moment odłożenia i kładę ją do łóżeczka to się płaczem zanosi i za hu hu nie chce sama usnąć- a jak była młodsza to usypiała i tak się cieszyłam..... teraz tylko na cycusiu usypia a tu trzy miesiące zostały i trzeba do pracy wracać
    z butelki też ładnie mi piła przez kilka dni a od paru butla be tylko poczuje smak to języczkiem wypych i się złości i tyle po karmieniu butlą
    jak jej nie nauczę zasypiać chociaż na poranną i popołudniową drzemkę to niania tragedię będzie miała
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeMar 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Najlepszego dla Karolka:flowers:
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Dzieki Dziewczyny :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Najlepszego dla Karolka:flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    dzieki dziewczyny za odpowiedz odnosnie nawilżania skórki, najpierw spróbuje może oliwa z oliwek a potem jak cos kremem bambino. moze to rzeczywiscie normalne jest to że mu skórka schodzi, szczegolnie w zgieciach nóżek i między paluszkami rączek ma taką skorke odchodzacą, reszta ciałka nawet nie jest bardzo wysuszona
    wszystkiego najlepszego dla Karolka
    a moj synek przespal dzis 5,5g ciagiem w nocy a potem 3g, położna powiedziała żeby go w nocy nie budzić w nocy ale takiego snu się nie spodziewałam, mam nadzieje że taka przerwa nie wpłynie źle na laktacje
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Milka nam położona na taką schodzącą skórkę poleciła parafine;)
    --
  1.  permalink
    milka1984: a moj synek przespal dzis 5,5g ciagiem w nocy a potem 3g
    - moj tak spi od zawsze i mam pelne piersi wiec sie nie martw :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Moje dziecko chyba ma skok :( wczoraj odlepić się nie mógł....:cry: dziś jakby lepiej....

    Najlepszego dla Karolka~!!:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Karolka! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Ale się cieszę TSH Kacperkowi spadło :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    No moj maly od wczoraj na cycu najlepiej co 1,5-2 h gdzie wczesniej spokojnie w nocy wytrzymywal pierwszym sniem 6.. moze teraz ma skok??

    Pytanie do mam maluchow ze skaza.. czy INKE (0,2 g bialka w porcji) moge pic czy nie?? bo ja juz niewiem . Dodam ze oczywiscie bez mleka
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    nie wiem czy to skok-ogólnie z jedzeniem nie ma problemu, ze spaniem ogólnie też nie jest źle tylko że sama nie chce usypiać tylko u mamy na cycusiu-aj dam jej trochę czasu i znowu popróbuję zobaczymy może znowu jej się odwidzi
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Dzieki Dziewczyny :)

    Ale mialam intensywny dzien, cwiczenia, dlugi spacer i sprzatanie ;) Padam :) Milego weekendu :) Lece wykompac solenizanta mojego ;)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Madziauk- moja dziś kończy 4 miesiące,a chyba miałam termin po Tobie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Anziee - najlepszego dla Basienki :rainbow:
    --
  3.  permalink
    Madzia, mojemu Mateuszkowi tez po jakims czasie dopiero skorka zaczela platami schodzic i nawilzanie oliwka bambino pomoglo bardzo duzo przy tym :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Kuleczka - ja już sama nie wiem co z ta oliwka bambino. Karolek po urodzeniu miał rączki jak kabanoski - takie suche i skóra sucha posklejana, to samo stopki. Smarowalismy oliwa z oliwek i już wyglądały na normalne - po prawie miesiącu. Wtedy uzylam oliwki bambino i skóra zaczęła schodzić platami, nie tylko z raczek i stopek, ale rownież z ramion, ud i lydek.
    --
  4.  permalink
    Ja nie smarowalam oliwka. Lekarka polecila krem"alantan" i smarowalam a po paru dniach przeszlo
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam problem... Antoś niebawem skończy 8 miesięcy i nie chce się obracać na brzuch, a jak leży na brzuchu to trzeba mu pomagać, żeby się obrócił na plecy :( Obracał się jak miał 5 miesięcy a później przestał i do tej pory nie chce się obracać :( Nie lubi leżeć na brzuszku. Również jeszcze nie siada :(
    Zaczynam się tą sytuacją denerwować, zastanawiam się czy nie muszę iść z nim na rehabilitację...?

    Treść doklejona: 03.03.13 12:39
    Jak ma Antoś suchą skórę to go smaruję kremem Oilatum Soft.
    -- ,
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Niunia moj Adi jak miał 6 miesięcy i nie przerwacal sie ani nie czynił zadnych prob siadania- to mnie bardzo zaniepokoiło. Pojawiłam sie u neurologa i oczywiscie sie rahabilitowalismy. Adi usiadł w wieku 9 m i 2 tyg. Dziś doruwnał rówiesnikom , jestesmy na etapie doskonalenia chodzenia_ poki co przy meblach . rehabilitacja nic strasznego, ja bym wolała zeby neurlolog zobaczył dziecko
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    wiecie co dziewczyny moja Tosia oduczyła się butelki. Dziś po urodzinach M dałeam jej odciągnięte wcześniej moje mleko (z piersi nie chciałam, bo troszkę sobie dałam odpust od diety) a ta wypluwała butlę, siłowała się językiem, a przecież przez miesiąc od urodzenia była w sumie prawie tylko na butli.

    W ogóle smoka nie chce, butli nie chce...

    PS.: Mam ogromną chęć na coca-colę tylko nie wiem ile musiałabym poczekać by dać jej ponownie pierś (ale już bez gazowanego mleka)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    acia20: PS.: Mam ogromną chęć na coca-colę tylko nie wiem ile musiałabym poczekać by dać jej ponownie pierś (ale już bez gazowanego mleka)


    A co to jest "gazowane mleko"? :shocked: Acia, chyba nie wierzysz w te bzdury, jakim cudem niby CO2 z napojów miałoby dostać się do mleka matki??
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    hydrozagadko, ja w to nie wierzę, ale na każdym kroku mówią, żeby nie pić gazowanych rzeczy jak się karmi piersią. Pisząc więc gazowane mleko miałam na myśli te mleko w piersiach zaraz po wypiciu koli.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Niunia
    moja Luśka na brzuch po raz pierwszy obróciła się mając 7,5 miesiąca- późno!
    martwiłam się już się miałam umówić do fizjo a tu taka niespodzianka
    skoro się denerwujesz to idź na kontrolną wizytę
    a z siadaniem to inna bajka, Łucja usiadła 10 dni temu, a dziś już potrafi stać bez trzymanki
    każde dziecko ma swoje tępo, ale dla świętego spokoju do specjalisty nie zaszkodzi iść:wink:

    acia "karmiłam" Łucję moim mlekiem prawie 10 miesięcy i teraz się dowiaduję, że nie powinnam coli pić, a pochłaniałam hektolitry gazowanego...:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Acia20, no bez przesady. Jak napijesz sie gazowanego to Twoje mleko nie stanie sie gazowane. Napij sie tej coli i koniec :wink:. N ic dziecku nie bedzie.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Myślę, że odradza się te napoje nie ze względu na to, że są gazowane, tylko raczej dlatego, że większość z nich nie ma jakiejś wielkiej wartości (cukier, słodziki, barwniki, aromaty), a mama karmiąca powinna się zdrowo odżywiać. Ale zdarza mi się łyknąć coli, owszem, i nigdy nie praktykuję odczekania jakiegoś czasu przed ponownym podaniem piersi (jeśli akurat jest taka potrzeba). Bo nie wiem, po co miałabym tak robić. W końcu to nie alkohol :wink:
  5.  permalink
    acia20: Mam ogromną chęć na coca-colę tylko nie wiem ile musiałabym poczekać by dać jej ponownie pierś
    - ja takze czasem sobie lykne bo mam straszna ochote na gazowane ;)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    I ja też do podpijania coli się przyznaję- ok.pół puszki mi się zdarza czasami wypić :shamed: Ale mi smaka narobiłyście... Usz! :)
    --
  6.  permalink
    Olenkaka: Ale mi smaka narobiłyście.
    mnie sie tez zachcialo ale sie akurat skonczyla i mi ino woda pozostaje i karmi :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Ja wczoraj miałam mega ochotę na colę, więc się jej napiłam :) do tej pory nie piłam właśnie ze względu na chemię i kofeinę, no ale bez przesady... parę łyków dziecku nie zaszkodzi:wink:
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    flavia:
    acia "karmiłam" Łucję moim mlekiem prawie 10 miesięcy i teraz się dowiaduję, że nie powinnam coli pić, a pochłaniałam hektolitry gazowanego...

    Też piję ale wiedziałam,że nie powinno się :shamed:
    Ewer, Flavia, dziękuję Wam za odpowiedź :)
    Poniekąd ulżyło mi, że inne dzieciaki też później obracają się, siadają itd. a wszystko z nimi ok :) Tydzień temu byłam u pediatry i powiedziała, że dajemy Antosiowi miesiąc czasu na postępy a jeżeli ich w tym okresie nie zrobi to rehabilitacja.
    Flavia, duże brawa i gratulacje dla Lulu :clap:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    NIUNIA moja Ninka do 9-go miesiąca leżała jak naleśnik
    nie umiała siadać, obracać się z brzucha na plecy [tego się nauczyła dopiero mając 15 mscy :devil:] jedynie umiała z pleców na brzuch....
    skończyła 9 mscy i się zaczęło wszystko naraz
    w ciągu tygodnia usiadła, wstała i zaczęła raczkować
    także ten
    no więc ja bym jeszcze chwilę Tośkowi dała i dopiero za miesiąc poszła do neurologa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Teorka, wielkie dzięki za te słowa. Ufff.... :)
    A chodziłaś gdzieś wcześniej z Niną do neurologa czy spokojnie czekałaś na postępy?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    byliśmy u neurologa raz
    jak miała 3 msce ale wizyta była z zupełnie innego powodu
    potem mi nawet do głowy nie przyszło, żeby ją po lekarzach ciągać i po prostu czekałam spokojnie [no dobra, czasami może był lekki niepokój bo wiadomo co nie ? :wink:]
    no i się doczekałam
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Dobra, nie panikuję... Postaram się cierpliwie czekać na postępy :) Czasami ( może zawsze) jestem narwana :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Ja coli nie piłam od porodu, ale tez mnie czasem bierze coś jak mąż ją pije i dwie butle dwulitrowe stoją w lodówce!:devil:
    A odnośnie mleka z piersi, jak to w zasadzie jest. Jeśli powiedzmy, tak jak Acia o tym pisała, chciałabym sobie podjeść czegoś zakazanego i mam odciągnięte wcześniej mleko, to np. nadchodzi pora karmienia, daję tą butlę i potem co? Już mogę prosto z piersi? Czy tam cały czas są te zakazane rzeczy i muszę to odciągać i wylewać? I jak tak to ile muszę odciągnąć? I po jakim czasie w mleku są te składniki? Kurcze wcale się na tym nie znam...:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Niunia, mój Adaś w wieku Twojej Tosi umiał to samo co Teorkowa Ninka czyli obrót z pleców na brzuch :wink: Teraz ma miesięcy 9 i na razie nie myśli o siadaniu. Opanował obroty jakiś miesiąc temu i niecałe 2 tyg. temu pełzanie. Odetchnij głęboko, policz do 10 i daj Tosi jeszcze trochę czasu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 3rd 2013
     permalink
    Mam pytanie do mam chodzących z dzieciaczkami na basen. Dziś ogladaliśmy z eMem te gatki do plywania i jakies takie liche nam sie wydają do ewentualnego ich zakupkania. Czy takie majty utrzymaja bobasową kupkę?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    moja Misia wczoraj zaczęła przewracać się na brzuszek - robi to co chwilę :) Już nie muszę Jej pomagać :) Kiedyś raz się przewróciła, jakieś 2 miesiące temu i do wczoraj nic... :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Dii, cos zakazanego? Tzn.co? Nie ma przy karmieniu rzeczy ,,zakazanych,,(nie mowie tu o alkoholu). Mozna jesc wszystko,ale z umiarem.
    Np. leki maja najwieksze stezenie w ciagu 45-90 minut po przyjeciu i wtedy najlepiej wziasc leka albo w czasie karmienia badz od razu po nim. ( ja np. tak bralam ibuprom,choc jego przenikanie do mleka jest znikome).
  7.  permalink
    Bo NASZA MISIA Kasiu jest dzielną i silną dziewczynka tak jak mamusia:)więc co sie dziewisz;):kissing:
    Teraz zostaw na podłodze i nie panna Nam szaleje:)
    Czy u Was tez taka piękna pogoda dziewczynki??
    -- ,
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeMar 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny, tak sobie poczytuję zaległe posty i dochodzę do wniosku, że większość z nas jest uzależniona od coli ;) Żeby nie było - ja też, ale póki co trzymam się w ryzach :cool:

    Ja też chciałam zapytać o kremy z filtrem na spacer - kiedy powinno się zacząć używać i jakie polecacie. Pogoda dziś piękna, a mamy tylko zimowy Chicco póki co.

    I zastanawiam się jeszcze, jak liczycie wiek dziecka - czy np. trzy miesiące to chodzi o kalendarzowe czy 3 mies. = 12 tyg. ?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    leneczka8484: Czy u Was tez taka piękna pogoda dziewczynki??

    tak, pogoda śliczna - słoneczko i zero wiatru :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.