Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Regi u nas to samo...tylko bez chwytania i podciągania się na meblach...i tak samo uważam że to przesada :-) ale wychowam jak swoje;)
    --
  1.  permalink
    Moj narazie jak nalesnik, nie probuje ani siadac, ani raczkowac, nalezy do tych leniwych :) chociaz dzisiaj jak pierogi smazylam to w wozku mi sie podniosl do siadu :P
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Jedne dziewczyny piszą że czegoś nie robi i sie martwią, inne że robi za wcześnie;) Nie dogodzą nam te dzieciaki:-)
    Ja bym chciała żeby był naleśnikiem jak najdłużej:-) ale widać moje dziecko obrało inną droge:-) nic jeszcze raz powtórze musze zaakceptować i pokochać jak swoje;)
    --
    • CommentAuthoravf
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Adi się jeszcze nie obraca, ale na plecach mi dziś pol pokoju przepełzł w samym pampersie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    My dziś mamy jakiś fatalny dzień. Synuś postanowił w dzień moich urodzin pomarudzić...:devil:
    Kują jego górne dziąsełka i podejrzewan ząbki, ale tez jakby marudził do czasu aż się wypróżnił (w wannie:shocked:)
    Jak go odkładałam do łóżeczka śpiącego to się rozbudził zaczął gugować więc wyszłam. Był spokój. Zgaszone światło. Od czasu do czasu słyszałam jak sobie gada. Nagle zachodzę a on leży w poprzek łóżka:shocked: śmiechowo!
    Teraz słucha karuzeli ale chyba przysnął bo jakaś błoga cisza nastała. W końcu od rana mogę odetchnąć i spędzić końcówkę urodzinek przy telewizorku...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    kuleczka_69: chociaz dzisiaj jak pierogi smazylam to w wozku mi sie podniosl do siadu :P
    typowy Mężczyzna! :crazy: Wie co dobre!

    Treść doklejona: 04.03.13 23:03
    Dii, wszystkiego naj! :)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    O kurcze... a ja nadal nie odkładam Tośka do łóżeczka, śpi z nami i zostawiam go samego na łóżku. On leży jak naleśnik czy kłoda więc jeszcze nie spadł z łóżka (oby się to nie przydarzyło), nawet się nie przybliżył do krawędzi, zawsze jest tam gdzie go zostawiam. No ale może faktycznie powinnam go władać do łóżeczka (boję się, że podczas odkładania się obudzi) bo nie znam dnia ani godziny aż w końcu zacznie się obracać...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Dii: My dziś mamy jakiś fatalny dzień. Synuś postanowił w dzień moich urodzin pomarudzić...

    Mój synuś też mi zafundował mega marudne urodziny w tym roku, współczuję.. Wszystkiego najlepszego! :flowers:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    czerwinka: Regi u nas to samo...tylko bez chwytania i podciągania się na meblach...i tak samo uważam że to przesada :-) ale wychowam jak swoje;)

    ciesze sie ze nie jestem sama :tongue: i powiem Ci ze tesknie za nalesnikowaniem bo Oktawii pelno wszedzie.Chodzi za mna krok w krok i mam wola.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Mojej koleżanki córka jak miała 5 miesięcy i 3 tyg to już samodzielnie siedziała i raczkowała :shocked:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Ja miałam 4 m-ce jak usiadłam, a 9 jak zaczęłam chodzić:cool:

    Ale jakoś sobie nie wyobrażam, że Staś mógłby teraz usiąść..
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja wrócę na chwile do tych włosów...bo mi nadal nie wypadają...powiem wiecej mam wrazenie ze jest ich wiecej niż przed ciążą i co istotne, po pierwszej ciąży tez mi nie wypadły... Tak więc w moim przypadku natura łaskawa dla mnie i sprawiedliwa...jako ze nie jestem posiadacza bujnej czupryny, być moze postanowiła oszczędzić mi wypadania bo bym lysa :rasta:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Ajj, mój kochany bobasek ma 4 miesiące! :crazy: I kurcze, nie zdawałam sobie sprawy, że można kogoś tak bardzo kochać, dopóki nie pojawiła się Majka. Ta mała istotka jest dla mnie całym moim światem i kocham ją nad życie. Wykrzyczałabym to całemu światu..A tego pieronka zeżarła bym z miłości! Każdego dnia mam taką ochotę:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    niunia32: Mojej koleżanki córka jak miała 5 miesięcy i 3 tyg to już samodzielnie siedziała i raczkowała :shocked:

    ja usiadłam na 5,5miesiąca a ruszyłam o własnych nogach na 14 miesięcy ;p
    Malisiek, wszystkiego naj dla Majuni :*
    --
  2.  permalink
    Malisiek: Zostawilam ja na lozku, z dala od brzegu i polecialam do kibelka,
    - ja mojego tez tak zostawiam, a skubany juz o 360 stopni sie turla. ostatnio w lozeczku go zostawilam a jak moj wrocil za pare minut to dziecko bylo juz w poprzek ha ha
    Anecia84: A my mamy 3 ząbka
    gratuluje :)
    avf: Adi się jeszcze nie obraca, ale na plecach mi dziś pol pokoju przepełzł w samym pampersie
    - moj tak odpychajac sie nozkami tez daje rade ale z boku na plecy za chiny niechce
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Jakiś miesiąc temu była u nas na kawie znajoma lekarka, i opowiedziała mi historię sprzed 40 lat bo ona wiekowa już jest, i powiedziała że to był jedyny taki znany jej przypadek że dziecko szło za rękę z mamą w wieku 5,5 miesiąca!!!! ale nie wiadomo jak to później się skończyło dla tego dziecka, ale ona sama widziała to na własne oczy i nigdy więcej czegoś takiego nie zaobserwowano! To dopiero jest wyczyn
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    No to jeżeli Kacper wda się we mnie to późno będzie chodził, a jeżeli w eMa to mając 9 miesięcy będzie śmigał na dwóch nogach. Gdzieś to podobno nakręcone jest na taśmie VHS ale nie mamy jej na czym odtworzyć.

    My się właśnie zbieramy do przychodni na szczepienie...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Najlepsze życzenia dla Majeczki! :flowers:

    Ja tak wcześnie usiadłam, bo mama podnosiła mnie za rączki do siadu, przy siostrach już tak nie robiła..

    Ostatnio była u mnie koleżanka z półrocznymi bliźniakami, bawiłyśmy się z dziećmi na podłodze. W pewnym momencie wzięła jednego, postawiła go na nogach i kazała mi patrzeć jak ładnie stoi i tak dobre 5min jak nie więcej. Gdy powiedziałam czym to się może skończyć to stwierdziła, że oni to lubią i bawią się tak w domu:sad:
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    u Nas do OWI 2 tygodnie temu trafiła 9-miesięczna dziewczynka nadająca się do rehabilitacji na cito, właśnie dlatego, ze rodzice Ją tak na nóżkach stawiali :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Dziękujemy za życzonka :) Ciekawe, czy dzisiaj mi ta maruda też da popalić.. Dobrze, że mama przychodzi:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    katka_81: u Nas do OWI 2 tygodnie temu trafiła 9-miesięczna dziewczynka nadająca się do rehabilitacji na cito, właśnie dlatego, ze rodzice Ją tak na nóżkach stawiali :neutral:


    Straszne jest to, że przez głupotę i niewiedzę rodziców, cierpią dzieci...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    magda_a: Straszne jest to, że przez głupotę i niewiedzę rodziców, cierpią dzieci...

    Dokładnie:neutral:
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Już po wizycie i szczepieniu. Na razie jest w porządku leży w łóżeczku i guga. Kupiłam w razie czego paracetamol w syropie. Chciałam receptę na viburcol, ale lekarz powiedział, że to bardziej działa na rodziców niż na dziecko.
    Kacper waży 5950 i mierzy 62 cm :bigsmile: swoją drogą myslałam, że już więcej waży :wink:

    Powiem wam, że moim zdaniem po narodzinach powinna być instrukcja udzielana jeszcze w szpitalu jak zajmować się dzieckiem tz. co wolno a co nie z nim wyprawiać, jak go nosić, jak obracać bo nasze błędy wynikające z niewiedzy odbijają się w późniejszym czasie na dziecku.
    Ale np. pani dr z patologii udzieliła nam porady jak małego nosić, a fizjoterapeutka nie mogła w to uwierzyć bo to dawno już zakazane.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    My tez po szczepieniu :) Karolek waży już 6,740kg :) nie wiem ile mierzy, bo teraz spi. Pozniej go zmierze :) miesiąc temu było 66cm, nie wiem czy cos urosl. Nie wyglada na to, bo ciuszki ciagle na 68 nosimy :)

    Wszystkiego naj dla Majeczki :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    ciuszki ciagle na 68 nosimy :)
    - MOJ MALY OD DAWNA NOSI ciuszki 62 I 56 NADAL NIEKTORE, mimo iz jego wzrost urodzeniowy to 57.
    A my wrocilismy od lekarza,malemu przepisala balsam MUSTAL, bo chyba ma AZS. Na twarzy ma takie czerwone plamy ze masakra. W sobote mial takie zapalenia jakies ze az wzywalam prywatnego lekarza i przepisal masc z antybiotykiem:/



    teraz wyglada tak


    Dzisiaj lekarka przepisala hydrocortizon i skierowanie do deramtologa dala.. :(
    Biedny moj malutki
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    o matko i córko biedny Maksiu :sad::sad::sad:
    --
  3.  permalink
    Ojoj, biedactwo. Ja Ci powiem, ze ja bylam u pediatry jak Mati dostal kaszke na buzi, nie wiem po czym;/ przepisala mu masc Triderm, ale jej nie uzylam i nie bede uzywac, bo jak przeczytalam ulotke to prawie osiwialam. Kaszka znika, ale od czasu do czasu pojawiaja mu sie takie czerwone place z kilkoma krostkami i tez nie wiem co to jest. Jak to wygladalo u Twojego Maksia to byly plamki ze skupiskiem krostek czy tylko plamki?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Malisiek moja mama mówiła, że miała ze mną dokładnie taką samą sytuację...tylko 30 lat temu;) Od tamtej pory nauczyła się (i mnie przy okazji), że dziecko zostawia się tylko na podłodze;) Ale nie martw się tak bardzo. Moja mama poszła ze mną do lekarza (bo też mało nie zeszła z tego świata jak mnie zobaczyła na podłodze) a ten powiedział, że takie rzeczy się zdarzają, choć to na pewno nauczka;) i że dzieci o ile nie spadną na kafelki to najprawdopodobniej nic im się nie stanie, więc odetchnij troszkę z ulgą skoro widzisz, że z mała ok;)
    Rzadko tu ostatnio zaglądam, ale chciałam się pochwalić, że Kubie wyszły zęby 3 na raz!!! I idzie jeszcze druga górna jedynka, właściwie to nie wiem czy nie 4 na raz;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    to byly plamki ze skupiskiem krostek czy tylko plamki?
    - na poczatku kaszki, a potem sie przerobily w plamy. Ogolnikowo wygladal tak:

    Ale pozniej sok kartonowy marchewkowy mu chyba zaszkodzil i wygladal gorzej, niechcialo mu to zejsc, smarowalam krochmalem, tesciowa mowi ze ma sucha skore i mu bambino posmarowalam i go odparzylo normalnie. Mi ten krem triderm pomog, bo mu to zapalenie zeszlo w 2 dni. Ale taka kaszka i plamki pozostaly, doszla wysypka na karku i szyji, a na ciele ma krosty typowe dla AZS :(
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Madzik u nas buzia wyglądała podobnie


    buzię wyleczyłam bepanthenem, a resztę ciałka smaruję kremem robionym-kwas borowy i eucerin super jest i na recepte kosztuje 8 zł.
    dermatolog zaleciła nutramigen, wyrzucenie kwiatów z sypialni, zmianę płynu do prania na proszek i od siebie przecieram kurze wodą z dodatkiem kilku kropelek olejku eukaliptusowego i powiem ci, że polepszyło się bardzo. A i dawałam wapno w syropku 2 x dziennie po 1 ml:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Malisiek, mnie synek spadl z lozka na kafelki wlasnie, ale w wieku 8 miesiecy, spalam z nim w pokoju goscinnym na innym lozku, niezabezpieczonym, bo swoje oddalam gosciom. No i maly przez sen zaczal sie krecic, turlac we wszystkie strony - spadl, choc z bardzo niewielkiej wysokosci, moze z 20 cm. Kilkukrotnie tez lapal zajace na tych plytkach, mial guza i rozcieta warge. Na szczescie nic sie nie stalo, ma jeszcze mala dziurke w glowie, to znaczy mam na mysli ciemiaczko, wiec jestesmy zapisani na ostatnie usg przezciemiaczkowe - mam nadzieje, ze po tych upadkach nic sie nie pojawilo. Malisiek, jezeli sie zamartwiasz zapytaj pediatry moze przy najblizszej wizycie czy w takiej sytuacji zrobic usg.
    --
  4.  permalink
    Cholercia, no to mam zagwozdke....w tridermie jest gentamecyna, a polozna nam mowila, zeby nie uzywac, bo ona uszkadza sluch a te inne skladniki z tej masci tez jakies maja dzialania niepozadane ;/ mam nadzieje, ze to nie zaden AZS.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Cholercia, no to mam zagwozdke
    niewiem, mi lekarz przepisal i stosowalam ale krotko, w sobote na wieczor,w niedziele 3 razy i w pon. raz. wieciej nie.Ale moj maly wygladal strasznie, z policzkow az sieplyn lepki lal i z kawalka czola tez, zapalenia dostal
    buzię wyleczyłam bepanthenem, a resztę ciałka smaruję kremem robionym-kwas borowy i eucerin super jest i na recepte kosztuje 8 zł.dermatolog zaleciła nutramigen, wyrzucenie kwiatów z sypialni, zmianę płynu do prania na proszek i od siebie przecieram kurze wodą z dodatkiem kilku kropelek olejku eukaliptusowego i powiem ci, że polepszyło się bardzo. A i dawałam wapno w syropku 2 x dziennie po 1 ml
    narazie nie bede robic nic (oprocz zalecen lekarza, bo kazde dziecko jest inne),jeszcze sprawdzamy mleko, bo pil raz dziennie bebilon pepti, od jutra zacze nutramigen
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    bari_87: uzię wyleczyłam bepanthenem, a resztę ciałka smaruję kremem robionym-kwas borowy i eucerin super jest i na recepte kosztuje 8 zł.
    dermatolog zaleciła nutramigen, wyrzucenie kwiatów z sypialni, zmianę płynu do prania na proszek i od siebie przecieram kurze wodą z dodatkiem kilku kropelek olejku eukaliptusowego i powiem ci, że polepszyło się bardzo. A i dawałam wapno w syropku 2 x dziennie po 1 ml
    --
    madziik1983: Biedny moj malutki

    dziewczyny mam to samo z moim Jasiem - właśnie wróciliśmy od dermatologa (poszłam prywatnie, bo moja pediatra jakoś nie umiała zdiagnozować)

    Dostałam też receptę na maść robioną z hydrocortyzonem, fenistil w kropelkach, emolium do kąpięli i też rozważamy zmianę mleka z bebilon pepti na nutramigen. Policzki ma jeden ogień i najgorzej, że po ciele też się to szybko rozprzestrzenia:sad::sad:

    Treść doklejona: 05.03.13 18:30
    a i generalnie dermatolog stwierdziła, że to jest AZS, aczkolwiek nie wykluczyła alergii, dlatego też wybieramy się również na konsultację do alergologa.

    Wszystkiego Najlepszego dla Majeczki:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Dostałam też receptę na maść robioną z hydrocortyzonem, fenistil w kropelkach, emolium do kąpięli i też rozważamy zmianę mleka z bebilon pepti na nutramigen. Policzki ma jeden ogień i najgorzej, że po ciele też się to szybko rozprzestrzenia
    - u mnie identycznie, hydrocortyzon, kropelki i emolium a dodatkowo balsam na azs mustela. wizyta u dermatologa 5 kwietnia (ach te terminy....), ale zobacze czy mu faktycznie po mleku nie przejdzie
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Dostałam też receptę na maść robioną z hydrocortyzonem


    Też mam maść z hydrocortyzonem na te najgorsze zmiany na rączce chyba 3 razy użyłam, a tak to smaruję tym drugim i to wystarcza. Ogólnie widzę, że zmiany nie postępują aczkolwiek skóra jest miejscami szorstka. Dermatolog powiedziała o azs w stopniu łagodnym więc liczę, że uda nam się tego pozbyć.
    Violet też byłam z nim prywatnie bo lekarz na nfz z diagnozą sobie nie poradził. Teraz idę do pediatry i biorę receptę na nowy krem.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    witajcie,
    a ja jestem zalamana bo nie wiem co dolega mojemu malenstwu, w momencie kiedy widac ze jest zmeczony i ziewa odkladam go do lozeczka jak robilam wczesniej, zawijamy go do spania co wczesniej bylo super lekarstwem na jego silny odruch moro, puszczamy nagranie suszarki i maly przewaznie zasypial, dzils caly dzien jest horror, caly czas glosno placze, na chwile sie uspokaja i znow placze i tak na okraglo, nie da rade usnac, w koncu bierzemy go na rece, chodzimy z nim, bujamy a on marudzi tak ze nie wiemy co robic, czasem przysnie na reku ale tylko na chwilke. po jedzeniu jest moze pogodny z 15min a potem marudzi i dzis tak caly dzien, tylko na spacerze usnal na godzine. juz od dzis nie jem nabialu bo moze to przez to go brzuszek boli czy cos, zobaczymy za pare dni czy to cos da, ale ja nie moge patrzec jak sie meczy, w nocy na razie ladnie spi ale dzis placze prawie caly dzien i nie moze zasnac mimo ze widac ze padnięty, nie wiem co robic....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    milka ja nie pomogę bo mój syn należy do gatunku nie płaczących:bigsmile:. Ale jak podejrzewasz brzuszek to może zrób mu ciepły okład, bądź pomasuj.

    Madziauk i jak Karolek po szczepieniu? Ile dostał szczepionek?
    --
  5.  permalink
    madziik1983: dodatkowo balsam na azs mustela


    mogłabyś mi napisać coś więcej o tym balsamie? szperałam w necie i czy nie chodzi czasem o krem Mustela z serii Stelatopia? (bo tylko coś takiego znalazłam na azs)

    bari_87: a tak to smaruję tym drugim i to wystarcza.


    tym kwasem borowym+eucerin? i to dermatolog Wam przepisała, tak? moja dziś nic nie wspominała o tej maści i o wapnie w kropelkach też nie...więc na razie podaję mu tylko ten fenistil i będe smarować tym hydrocortyzonem. Mówiła nam że max 10-14 dni, żeby dłużej nie stosować...więc chyba u nas to nie jest jednak łagodne azs, bo tak go nie nazwała:sad: ale widzę, że Wasz Kacperek już ładnie wygląda i zeszły mu te zmiany?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Milka, a próbowaliście nosić Kubusia w takiej pozycji?


    Jeśli to kolka, to ta pozycja powinna trochę pomóc...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, poszukajcie w pamieci czy zmiany skorne u Waszych dzieci nie rozpoczely/nie nasilily sie po osatatnich szczepieniach? Moja corka tez dostala zapalenie skory( ok.2-3 tygodni po szczepieniu),choc nigdy nie byla na nic uczulona to wmawioano mi alergie, azs,lojotokowe zpalenie skory. U nas to wyszlo po Infanrix ipv+hib( a infanrix-y zawieraja substancje ,ktora wywoluje wszelkie zapalenie skory). Polecam /Wam do przemywania plyn do mycia Cetaphil(smarowac kilka razy dziennie wacikiem i nie splukiwac).Ja na to jeszcze bepanthenem smarowalam(jak wysechl cetaphil) i ladnie schodzilo, Choc u nas tak tragicznie jak tutaj na zdjeciach widze,to nie wygladalo.
  6.  permalink
    Violet - czy nie chodzi czasem o krem Mustela z serii Stelatopia? (bo tylko coś takiego znalazłam na azs)- tak,dokladnie o ten. Cena w aptece ok. 50 zl.

    Szczepienie bylo 30 stycznia a poliki na maksa sie zaognily jakies 2 tygodnie pozniej.. ale nie slyszalam o czyms takim po szczepieniu
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Madzik1983, czym szczepiliscie? No niestety takie cos moze pojawic sie po szczepieniu.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, co u Sushi? Czy ona ma na dziś termin?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Z przyszłych mamuś:
    Jaheira: Sushi, nadal w szpitalu.
    Jutro ma byc na czczo- jest spore prawdopodobienstwo, ze Jurek pojawi sie na swiecie

    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Ooo, dzięki:-)
    Sushi, trzymaj się!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    tym kwasem borowym+eucerin? i to dermatolog Wam przepisała, tak?


    Dokładny skład to 1% sol.Ac.borici (kurczę właśnie znalazłam zbieżne informację, jedni twierdzą, że to związek szkodliwy:confused:, a inni bardzo go zachwalają) i eucerinn to dostaliśmy od dermatologa, a teraz receptę wypisuje pediatra. Pomaga bo ładnie nawilża skórę i pomału się goi, a tam gdzie były gorsze zmiany czuć pod palcami szorstkość. Buzia i tors wygoiły się całkowicie, zmiany czuć na prawym łokciu i kilka plamek szorstkich jest na naogach, tych zmian nie widać są w kolorze skóry, a czuć je tylko pod palcami.

    Dziewczyny, poszukajcie w pamieci czy zmiany skorne u Waszych dzieci nie rozpoczely/nie nasilily sie po osatatnich szczepieniach?


    Ja byłam na szczepieniu z Kacprem jak miał tylko wysypkę na buzi w postaci czerwonych kropeczek, zmiany AZS pojawiły się kilka dni po szczepieniu.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    To macie odpowiedz skad u Waszych dzieci moglo pojawic sie Azs ( a w zasadzie zapalenie skory jako takie)... Nikt,nigdy nie wiaze tego ze szczepieniem, a tym bardziej lekarze... :confused:
    Moja corka nigdy nie byla na nic uczulona,pojawilo sie po kolejnej dawce infanrixu, do tego doszly takze neurologiczne sprawy tez po szczepieniu. Wygoilismy skore po kilku miesiacach, teraz nie ma zadnych problemow, a je to samo co jadla wtedy,nic nie wykluczylismy z diety.
  7.  permalink
    Madzik1983, czym szczepiliscie? No niestety takie cos moze pojawic sie po szczepieniu.
    - drugie szczepienie obowiazkowe, szczepionka platna ale ta tansza.DTP+Hib+polio IPV, a gdzies na necie o tym pisze ze to moglo zaszkodzic?? I to ponad 2 tygodnie po szczepieniu??
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    bari_87- a dziekuje, Karolek dobrze sie ma, mial zestaw szczepien 2 seria, dwa zastrzyki. Ma lekki stan podgoraczkowy i jest marudny. Dalam mu paracetamol dla dzieci - tak zalecili Ci od szczepien.

    Poza tym to u nas byla dzis cudowna pogoda, 14stopni. W sloncu pewnie wiecej. Typowo wiosenna :) Az chce sie z domu wychodzic :) I to sloneczko tak pieknie swiecilo ;) Karolek sie denerwowal, ze mu w buzke swieci - jak zaswiecilo zaslanial sie raczka i poplakiwal ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.