Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Witam kochane, mam pytanie i mam nadzieje, że pomożecie mi :wink: czy mój mąż musi od razu wziąć opiekę na mnie po porodzie?? wiem, że przysługuje mu się 2 tygodnie, dokumenty ( l4 ) wypisują w szpitalu lub w przychodni u zwykłego lekarza, płatne 80 %. Mąż obecnie jest na L4 bo ma rękę w gipsie i zastanawiamy się czy mu to przepadnie czy jest może jakiś okres czasowy gdzie może wykorzystać to prawo, np. za miesiąc, proszę o odp buźka mamusie
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Madzik, w ulotce powinno byc napisane jakie nop moze powodowac . Jesli jest korelacja czasowa do 4 tygodni (do 4 tygodni moze wystapic nop),to to moze byc od szczepionki.
  1.  permalink
    Madzik, w ulotce powinno byc napisane jakie nop moze powodowac
    - ale nie dali mi zadnej ulotki :( Jestem swierza mama i nie znam sie za bardzo, ufam lekarzowi, ze wie co robi. Placicie za szczepionki, czy nie?? Bo teraz zglupialam ze chcialam oszczedzic dziecku wielu ukłuć a jeszcze wyjdzie ze mu krzywde zrobilam:(
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Sprobuj poszukac tej szczepionki i ulotki w necie. Poczytaj sobie.
    Ja kupowalam Infanrix,niestety...
    Zglos te wysypke,miej to w dokumentacji. Ja mam porobione zdjecia wysypki corki,zeby sie nie wylgali(wciaz mam problem ze zgloszeniem Nop).
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Montenia u mnie te zmiany pojawiaja sie co jakis czas...taki jakby tradzik ;/ posmarowalam mu buziulke bepanthenem. i juz 3 raz w ciagu godziny mi sie obudzil ;/ zas mu sie odwidzialo spanie we wlasnym lozeczku :P
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    U nas były dziś 3 szczepionki też trochę pomarudził i dałam mu paracetamol w syropie, i od 20 ładnie śpi:smile:
    Tutaj dziś też była piękna pogoda, najpierw byliśmy na spacerku, a potem było spanie w wózku na tarasie. Jutro ma być jeszcze ładnie, a póxniej zapowiadaja powrót zimy :angry:. A w sobotę chrzciny chciałabym być już po:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    montenia kurcze my tez mięliśmy tą właśnie szczepionkę, no ale u nas jak szczepienie było 5 grudnia tak pierwsze objawy alergii wyszły 12 stycznia, kolejne 17, 19, 20 i 29 stycznia a 31 stycznia miał kolejną dawkę szczepienia i stan nie był gorszy a ostatnio znowu nasilone zmiany... Więc chyba to nie szczepionka...
    U nas za to dzisiaj pojawiło się odparzenie na pupie i zastanawiam się co było przyczyną... Albo chusteczki firmy real albo próba założenia większych pampersów "4" ale tej samej firmy i z tego samego źródła jak ma teraz - niemieckie pampers...
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 5th 2013 zmieniony
     permalink
    No moj maly w sumie juz wczesniej mial problemy ze skora twarzy, a pediatra stwierdzila u niego poczatki skazy bialkowej 2 tygodnie po narodzinach, wiec tez w glebi duszy mysle ze to nie od szczepienia...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    U nas zaczeło się jak Kacper miał 19 dni wysypką na buzi-podejrzenie skazy, lekarz zmienił mleko na bebilon pepti jak miał 1,5 miesiąca i to rzekomo miało sprawę załatwić, później było szczepienie i pojawiła sie atopia. Także i my nie możemy do końca połączyć tego ze szczepieniem.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Witam kochane, mam pytanie i mam nadzieje, że pomożecie mi czy mój mąż musi od razu wziąć opiekę na mnie po porodzie?? wiem, że przysługuje mu się 2 tygodnie, dokumenty ( l4 ) wypisują w szpitalu lub w przychodni u zwykłego lekarza, płatne 80 %. Mąż obecnie jest na L4 bo ma rękę w gipsie i zastanawiamy się czy mu to przepadnie czy jest może jakiś okres czasowy gdzie może wykorzystać to prawo, np. za miesiąc, proszę o odp buźka mamusie
    --
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    venus ja ci nie pomogę bo nawet nie rozważaliśmy takiej opcji :wink: więc się nie orientowałam jak to jest
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    venus tak. Od razu po porodzie, bo inaczej przepada... niestety. My tak chcieliśmy zrobić. Mąż miał 2 tygodnie urlopu a potem chciał właśnie tą opiekę ale już było za późno. Tak więc przykro mi, ale przepadnie...
    Bo to chodzi o opiekę na ciebie po porodzie, bo musisz odzyskać siły i takie tam a jakiś czas po porodzie to już wiadomo, że sama zaczynasz funkcjonować :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Mój mąż brał te 2 tygodnie opieki, tym bardziej, że ja po cesarce i w 3 dobie byłam w domu. Wziął to L4, ale od piątku chyba (poród w poniedziałek).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Możecie polecić coś konkretnego na ząbkowanie (trochę tego jest)? U nas pierwszy raz odkąd mamy dziecko nie wiemy czego ryczy :devil: Ślini się wściekle i "gryzie" nas po rękach jak jej wpadną między dziąsła :wink: a swoje paluchy aż do czerwoności- także chciałabym coś mieć w domu, gdyby się potwierdziło.
    Kurde, nie szczepiłam jej jeszcze (poza tym co w szpitalu) i miałam to zrobić do końca marca, ale jak zacznie się zębowowanie, to nie ma bata :angry: A jak mi dostanie jakiegoś dziadostwa po tym, to sobie nie wybaczę, bo na razie nie było z nią nawet najmniejszych problemów....
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    azniee: Możecie polecić coś konkretnego na ząbkowanie

    Dołączam się do pytania. U nas to samo. Czasem mi się tylko wydaje, że on tak okazuje głód no ale ile można jeść?! Mam wrażenie, że mu na górze ząbki ida bo ma takie twarde, ale może to tylko moje wrażenie....

    Treść doklejona: 05.03.13 23:53
    azniee: Kurde, nie szczepiłam jej jeszcze (poza tym co w szpitalu)

    Jak to? Nie szczepiłaś w ogóle poza tymi szpitalnymi po porodzie? Ja już dwie dawki przerobiłam! To można tak późno zaczynać?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Dii, skaza bialkowa a azs to sa rozne sprawy.
    Nie mowie,ze te Wasze wysypki to sa tylko od szczepienia. Pisze,ze szczepionki takie sprawy wywoluja. a w zasadzie fromaldehyd wywoluje. Ja tez bym wolala myslec,ze to nie od szczepienia. U mnie bylo po szczepieniu i naprawde wysypka to jest nic.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Dii: Nie szczepiłaś w ogóle poza tymi szpitalnymi po porodzie? Ja już dwie dawki przerobiłam! To można tak późno zaczynać?

    Nie szczepiłam i najchętniej bym się jeszcze wstrzymała. Moja bratowa właśnie zaczyna szczepić dziecko urodzone 08.2010. Ja nie planuję tak długo czekać, ale na pewno szczepienia będą ze znacznie większymi przerwami niż to jest "oficjalnie". Wszelkie powody w temacie o szczepieniach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    dziewczyny czy wychodzicie ze swoimi szkrabami na spacer jak jest wiatr ??? u nas jest dzisiaj piękne sloneczko i dość cieplo 6 stopni ale wieje i się zastanawiam czy iść z małą na spacer ???:angry:
    -- •••
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Ja wychodzę. A jak baaardzo wieje, to zakładamy osłonkę.

    Isiula! Ten smoczek, co poleciłaś, MAM perfect! Jest genialny! I Majka go ciumka :crazy::cheer::swingin:
    --
  2.  permalink
    ]
    Możecie polecić coś konkretnego na ząbkowanie
    ja uzywam DENTINOX, kosztowal chyba kolo 20 zl, amojemu maluchowi pomaga tak po ok. 5-10 minutach. I tez gryzie jak potluczony swoje rece i wszystko inne.

    Koncze dzisiaj 4 miesiace :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    U nas po wczorajszym szczepieniu ewidentne pogorszenie stanu skóry :angry:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Bari - współczuje.

    Malisek - Karolrk tez toleruje tylko smoczki z Mam :)

    U nas dziś już lepiej, Karolek jeszcze marudny po szczepieniu, ale nie jakoś bardzo mocno.

    Znowu zapytam o kaszel. On kaszel teraz częściej, 5-6 razy na dobę. Czy to powód by iść z nim do lekarza i odliczać go? Można iść na spacerek? Bo ja już glupieje i sama nie wiem.
    --
  3.  permalink
    Znowu zapytam o kasze
    - moj Maks tez czasem kaszle, wczoraj lekarka go osluchala ale nic nie stwierdzila. Wydaje mi sie ze poki nie ma goraczki to nie ma panikowac, moze slina sie krztusi bo mu wieciej tworzy i to dlatego
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Zeby cos sie dzialo w plucach czy oskrzelach,nie musi byc goraczki. Poobserwuj w jakich sytuacjach jest kaszel,jak wyglada itp. Moze byc faktycznie od sliny, a moze tez byc cos innego.
    Bari, radze tez zglosic jako nop,te pogorszenie stanu skory. Szczepilas infanrixem?
  4.  permalink
    Dziewczyny, mój maluszek zaczął z leżenia na brzuszku siadać na piętkach i prostować rączki.., czego mogę się spodziewać..? Chyba nie zacznie mi zaraz raczkować:shocked:?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Szczepienia były szczepionkami DTP, Act-Hib, Imorax(?) Polio.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    madziik1983: mojemu maluchowi pomaga tak po ok. 5-10 minutach. I tez gryzie jak potluczony swoje rece i wszystko inne.

    Serio, to pomaga? A są jakieś inne objawy, jest jakoś marudny bardziej ostatnio? Bo ja tak piszę o tych zębach,a sama w to nie wierzę :tongue: Choć moja bratanica miała właśnie 4 m-ce jak jej wylazł pierwszy :wink:

    Bari, współczuję :sad:

    I jeszcze bardziej mam stracha.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    azniee ale u nas problem ze skórą był wcześniej, a szczepienie "tylko" pogarsza.
    Ja jako dziecko miałam skaze i eM też, a moja matka ma astmę więc u nas ryzyko duże,
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    kermitka82: dziewczyny czy wychodzicie ze swoimi szkrabami na spacer jak jest wiatr ???


    Tak :bigsmile: Ja wychodzę w chuście, a jeśli Ty w wózku, to tym bardziej nie ma się czego obawiać. W chuście Adaś ma główkę i buziaka odkrytego, i nóżki i nigdy mu nic nie było, nawet katarku nie złapał, w wózku maluch jest osłonięty i zapewne opatulony kocem (?) spokojnie możecie wychodzić.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Czy Wasze dzieci w wieku Majki też Was tak bacznie obserwują, jak coś przy nich jecie? Majka śledzi wzrokiem każdy ruch mojej ręki i mlaska buzią. A jak przysunę do niej to, co jem, to ona otwiera buźkę, chwyta to w łapki i chce pakować do ust ;p
    W weekend dam jej spróbować pieczonego jabłka, ciekawe, jak zareaguje.
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny tak czytam o tych wysypkach po szczepieniach i faktycznie u nas też by się to pokrywało, ze szczepienia nasilają zmiany na skórze..ostatnie szczepienie mieliśmy 22 lutego (druga dawka act-Hib) i faktycznie już dwa dni później ponownie Jasia mocno "wysypało"...

    Treść doklejona: 06.03.13 12:54
    no i wysypka jest niestety do teraz (i w ogóle nie słabnie)....o wpływie szczepień nikt nie wspomniał ani razu do tej pory, tylko w kółko mi powtarzają, że to AZS i prawdopodobnie alergia...z tym, że od 22 stycznia jest na mleku Bebilon pepti i wszytsko było ok...do czasu szczepienia:confused:

    Treść doklejona: 06.03.13 12:55
    Malisiek - Jaś też nam już zagląda do talerza, dlatego powoli zaczynam rozszerzać mu dietę i bardzo chętnie próbuje nowości:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Malisiek: W weekend dam jej spróbować pieczonego jabłka

    violet_flower: powoli zaczynam rozszerzać mu dietę

    to, ze dziecko zaglada do talerza nie oznacza absolutnie, ze jest gotowe do przyjecia innych pokarmow niz mleko. dziewczyny wasze dzieci maja dopiero 4 miesiace i nie mozna mowic o tym, ze maja dojrzaly system trawienny.
    wpraowadzanie jakichkolwiek pokarmow, ktore nie sa mlekiem, w tak wczesnym okresie, jest pierwszym krokiem w kierunku roznych nietolerancji czy alergii pokarmowych.
    WHO zaleca karmienie dzieci wylacznie mlekiem (KP czy MM) przynajmniej do 6-go miesiaca zycia dziecka, jakis powod tego chyba jest?
    (oczywiscie kazda mama robi to, co uwaza za sluszne - ale radzilabym na ten temat poczytac).
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Malisiek - moja Tośka już pół miesiąca temu chciała mi zjeść kabanosa, w ogóle ona wszystko to co my jemy też chce, no ale na razie nic jej nie dajemy.

    My jutro mamy szczepienia i jak tak czytam o tych kłopotach ze skórą to chyba jutro spytam się pediatry o to czy to ma duży związek że szczepionkami, my na razie nie mamy problemów "skórnych".

    Mam tylko takie pytanie wczoraj wieczorem Tośka miała małe zaczerwienienie na policzku i tak jak by malutkie krosteczki dziś rano już tego nie było, czy tak może się objawiać np uczulenie na proszek z babci bluzki? (bo coś mi się wydaje ze zmieniła na jakiś nowy, ale nie jestem pewna)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Violet, bo niktTobie nie przyzna,ze wysypka to od szczepienia. Azs i inne zapalenia skory sa odpowiedzia ukladu immunologicznego.
    Ja zmagam sie z lojotokowym zapaleniem skory i jest to niestety autoagresja. I u mnie bardzo pogarsza sie po antybiotykach,moge wtedy sobie wlosy powyrywac :confused: (dlatego unikam jak moge antybiotykow).
    Popieram slowa Agunci, w sprawie rozszerzania diety. Dziecko do 6 m-ca nie jest gotowe na zadne rozrzerzanie diety i niewazne czy jest na mm czy na piersi. Jego uklad pokarmowy nie jest gotowy!!!
  6.  permalink
    aguncia: o, ze dziecko zaglada do talerza nie oznacza absolutnie, ze jest gotowe do przyjecia innych pokarmow niz mleko. dziewczyny wasze dzieci maja dopiero 4 miesiace i nie mozna mowic o tym, ze maja dojrzaly system trawienny.


    to, że dziecko zagląda do talerza nie było absolutnie żadnym kryterium decydującym u nas o rozszerzeniu diety:wink: zaczęliśmy rozszerzać, bo tak zaleca nam trzech różnych lekarzy z którymi mamy regularny kontakt (dwóch pediatrów i alergolog). Jaś jest od miesiąca wyłącznie na MM, stąd zalecenie o rozszerzaniu diety już teraz. Czytałam na ten temat i opinie są różne, a ja lekarzem nie jestem, dlatego mam zaufanie do lekarzy...na razie rozszerzanie i tak u nas stanęło w miejscu bo mały ma problemy ze skórą i boję się podawać mu nowości, by mu bardziej nie zaszkodzić.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Malisiek: Isiula! Ten smoczek, co poleciłaś, MAM perfect! Jest genialny! I Majka go ciumka

    Hehe cieszę się, ale mój go nie lubi.. Toleruje tylko Lovi :)
    madziik1983: Koncze dzisiaj 4 miesiace :)

    Wszystkiego najlepszego dla Maksa! :flowers:
    Malisiek: Czy Wasze dzieci w wieku Majki też Was tak bacznie obserwują, jak coś przy nich jecie? Majka śledzi wzrokiem każdy ruch mojej ręki i mlaska buzią. A jak przysunę do niej to, co jem, to ona otwiera buźkę, chwyta to w łapki i chce pakować do ust ;p
    W weekend dam jej spróbować pieczonego jabłka, ciekawe, jak zareaguje.

    Ojej tak wcześnie? Mój też mi się bacznie przygląda, ale niezależnie od tego czy jem coś w danej chwili czy nie..:wink:
    Non stop wlepia we mnie te swoje małe kochane ślepka:heartbounce: uwielbia patrzeć jak coś przeżuwam i bardzo go to fascynuje, ale nie wyobrażam sobie rozszerzać mu teraz diety.. Przecież jest jeszcze taki malutki...
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Acia20,to ja Ci napisze co powie pediatra: Nie ma zadnego zwiazku miedzy wystapieniem wysypki, a szczepieniem. Tak powiedza o kazdym pogorszeniu stanu zdrowia. Wszystko jest zbiegiem okolicznosci.
    Ja cale szczescie nie zaszczepilam na mmr,bo moglabym niezlego bigosu narobic.
  7.  permalink
    montenia: Popieram slowa Agunci, w sprawie rozszerzania diety. Dziecko do 6 m-ca nie jest gotowe na zadne rozrzerzanie diety i niewazne czy jest na mm czy na piersi. Jego uklad pokarmowy nie jest gotowy!!!
    --

    do skończenia 6-go miesiąca czy od rozpoczęcia 6-go? też już jestem w kropce i tym bardziej boję mu się podawać cokolwiek innego niż mleko (na razie spróbował tylko marchewki i jabłuszka, nic więcej nie podawałam) bo przez te wysypki nawet nie będę w stanie ocenić czy coś go uczula czy nie, skoro on praktycznie od urodzenia ma problem ze skórą...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Violet,nie wazne ze dziecko jest na mm! Dziecko nie ma jeszcze enzymow potrzebnych do rozkladania pokarmow,one pojawia sie powoli.
    A co bylo powodem podjecia dezycji o roszerzaniu diety przez lekarzy? Maly zle przybieral,itp? Moja starsza corka na mm, miala rozszerzona diete dopiero 6-7 m-c. Mlodsza-piersiowa w 6 m-cu.
    To naprawde nie ma sie do czego spieszyc. A pediatrzy? Hmm... nie kazdy ma odpowiednia wiedze. Radze skontaktowac sie albo z dietetykiem dzieciecym.albo z doradca laktacyjnym. To sa ludzie majacy wiedze w kwestii rozszerzania diety niemowlat.
    Latwo jest zniszczyc delikatny uklad pokarmowy dziecka, a potem problem bo albo dostalo refluka, albo ma alergie itp. Radze poczytac,a nie wierzyc slepo lekarzom...

    Treść doklejona: 06.03.13 13:31
    Jak skoczy 6 m-cy.
    Violet, naprawde wstrzymaj sie,dziecku nic nie bedzie jak zaczniesz rozszerzac diete pozniej. A tym bardizej,ze juz macie klopoty ze skora.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Montenia - czyli najlepiej rozszerzać od początku 6 miesiąca czy po skończonym ? Bo w książce, która mam zalecają od czyli od początku, tak? Jak Who dokładnie zaleca? Mu jeszcze nie rozszerzamy diety, ale przed chciałabym jak najwiecej o tym poczytać :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    "Serio, to pomaga? A są jakieś inne objawy, jest jakoś marudny bardziej ostatnio? Bo ja tak piszę o tych zębach,a sama w to nie wierzę Choć moja bratanica miała właśnie 4 m-ce jak jej wylazł pierwszy"

    Moj maly to z miesiac juz marudzi i to nie kolka, bo jak go nosze i zabawiam to spokoj a jak poloze to placze. Zawsze w godzinach popoludniowych. Posmarowalam w koncu mascia dla sprawdzenia i po kilku minutach znow wrocil moj pogodny synek. Slini sie bardzo i "gryzie"mocno wiec przypuszczam ze zeby...

    Wykupilamnutramigen i zobaczymy czy ta wysypka i krosty od bebilon pepti byly
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    madziik1983: Slini sie bardzo i "gryzie"mocno wiec przypuszczam ze zeby...

    Mój ślini się jak buldog dosłownie Niagara śliny, szczególnie jak go spionizuję to wszystko na mnie wypływa:bigsmile:
    A gryzie wszystko co na drzewo nie ucieka, najlepiej moje palce, gryzaki i gumową żyrafę, ale jeszcze nie wiążę tego z zębami..
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    madziauk: czyli najlepiej rozszerzać od początku 6 miesiąca czy po skończonym ?

    Zdecydowanie, absolutnie PO skończonym 6 miesiącu.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    "montenia: Dii, skaza bialkowa a azs to sa rozne sprawy."
    No i właśnie nie znam się na tym i nie wiem jakie są różnice, dlatego się nie wypowiadałam i nie wypowiadam na ten temat. Mogę jedynie się dopytywać. Nawet nie wiem co ma mój, choć jedni lekarze mówią że to mleko-skaza, a inni że azs - a objawy te same (?):confused:
    A co do tych szczepionek to głośno myślałam. Że tą miał mój Kacper, ale chyba alergia wywołana była czymś innym, jednak przekonam się na najbliższym szczepieniu:bigsmile:

    Treść doklejona: 06.03.13 14:56
    winnica: Zdecydowanie, absolutnie PO skończonym 6 miesiącu.

    Ja tez mam zamiar rozszerzać po skończonym 6 m-cu
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Montenia, ja byłam teraz diagnozowana w kierunku chorób hematologicznych- szpik jest ok, ale wyszło mi kilka rodzajow przeciwciał i skierowanie do reumatologa, powiedziano mi, że mam skłonność do chorób z autoagresji. Reumatologa mam za miesiąc. Znasz się na tym? Czy to może oznaczać, że u małej jest podwyższone ryzyko z tego powodu (tak mi się wydawało, ale nie mam wiedzy na temat na razie).
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Mój ślini się jak buldog dosłownie Niagara śliny, szczególnie jak go spionizuję to wszystko na mnie wypływa:bigsmile:
    A gryzie wszystko co na drzewo nie ucieka, najlepiej moje palce, gryzaki i gumową żyrafę, ale jeszcze nie wiążę tego z zębami..


    jakbym o Tadku czytała :wink: a zębów ni widu ni słychu ... i jakoś mi źle z tym nie jest :wink:

    wszystkiego dobrego dla Stanisława :flowers:

    a Tadeusz dziś 5 miesięcy kończy :heartbounce: aż sobie serniczek upiekłam na tą okazję :devil:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
  8.  permalink
    Wszystkiego Najlepszego dla Tadzia z okazji miesięcznicy i smacznego serniczka:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    KasiaTasia: a Tadeusz dziś 5 miesięcy kończy :heartbounce: aż sobie serniczek upiekłam na tą okazję

    Dziękujemy za życzenia! Wszystkiego najlepszego dla Tadzia 5-miesięczniaka :flowers:
    I smacznego serniczka:devil::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Sorry Montenia, musialam dac to eee.
    No chyba, ze jestes lekarzem pediatra, a ja o czyms nie wiem.

    Dziewczyny, ufajcie troche swoim pediatrom, chyba nie wszyscy sa "konowalami"?

    Moja pediatra na temat rozszerzania diety powiedziala, ze sa badania, ze wylaczne kp wcale niekoniecznie jest optymalne tak dlugo, nawet u dzieci ze sklonnoscia do alergii. Tylko kp dluzej niz 6m-cy moze prowadzic do anemii, brak kontaktu z alergenami powoduje, ze uklad odpornosciowy sobie nie cwiczy. A te pare lyzeczek marchewki czy jabluszka nie ma co demonizowac, jezeli np. mama ma wrocic do pracy, to jak mialaby rozszerzac diete dopiero po szostym miesiacu? A co do szczepien, to nam ze wzgledu na zlobek zalecila szczepienia zgodnie z kalendarzem, bo nop to mniejsze ryzyko, niz choroby, przed ktorym maja chronic szczepienia.

    Kazda zrobi ostatecznie tak jak uewaza za stosowne, ale radzilabym troche wiecej wstrzemiezliwosci w udzielaniu porad lekarskich na forum, jak rowniez kwestionowania zdania lekarzy.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.