Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Dii, możesz spróbować kąpieli w krochmalu, albo w nadmanganianie potasu.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Jaheira dobrze prawi naprzemian kapiel w nadmanganianie i krochmalu.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Ok. Spróbuję. Od jutra. Ale pytanko - czy tak może wyglądać uczulenie na proszek? Coraz bardziej się przekonuję, że moje jedzenie nie ma nic z tym wspólnego. Tylko najpierw zmiana wody pokazała i niego liszaje - tak jak u mnie, a potem ten proszek... I to się utrzymuje... Muszę kupić inny. W razie czego - polecacie jakiś. Używam Loveli obecnie
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    A moze to nie proszek? A uzywacie jakis plyn do plukania?
    Z proszkow moge polecic Dzidzius.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Ja piorę w białym jeleniu od niedawna. A zmieniłam z płynu do prania loveli.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy możliwe jest, ze dopiero teraz Karolkowi zrobiła sie taka czerwona plamka na ramieniu w miejscu szczepienia na gruźlicę? Szczepilismy sie na początku stycznia. Zaliczylismy już dwa razy inne szczepienia po tym, każde w odstępie 4 tyg. Wczoraj byliśmy właśnie na szczepieniu a dziś zauważyliśmy taka plamke, wielkości pryszcza na ramieniu. Co z tym robić? Zostawić? Smarowac bepanthenolem?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 6th 2013 zmieniony
     permalink
    DII a nie zmieniliście ostatnio pieluch ?
    bo moja Ninka swego czasu wyglądała dość podobnie
    tzn była cała zesypana
    brzuch, trochę plecy, buzia i najgorzej nogi
    uda zwłaszcza i pachwiny
    trwało to kilka dni [oczywiście zaliczyliśmy wizytę u lekarza i dostaliśmy maści sterydowe, którymi posmarowałam ją może 2 razy bo się bałam] i też nie wiedzieliśmy od czego
    karmiłam ją wtedy piersią i jadłam wszystko, więc może coś jej zaszkodziło

    ale czemu pytam o pieluchy ?
    bo u nas się to pojawiło w momencie, kiedy zmieniliśmy PAMPERSY 2 na PAMPERSY 3
    niby ta sama firma ale "trójki" były dużo bardziej pachnące, jakby czymś nasączone.....
    no i za poradą lekarki kupiliśmy Huggiesy i dopiero wtedy wysypka zaczęła znikać
    oczywiście nie wiemy czy to przypadek czy nie ale jakby zmiana pieluch zadziałała, więc może u Was to też od tego ?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Madziauk, Staś był szczepiony na gruźlicę w szpitalu i do niedawna jeszcze miał tego "pryszcza". Teraz już przyschło i jest mały strupek. Nic z tym nie robiłam, bo podobno to normalne.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Dii, my mielismy taka wysypke prawdopodobnie po cytrusach albo pralka zle wyplukala ubrania (za mocno mi "pachnialy" po wyjeciu z pralki). W sumie dlugo schodzilo, krostki sie wysuszyly mascia tannolact i musialam tylko dbac o natluszczanie skorki przez jakies dwa tygodnie.

    Montenia, dziekuje za stonowanie wypowiedzi.

    A czytalyscie te artykuly, ktore zalinkowalam wczesniej po ang. i po polsku? Ciekawa bylabym, co o tym sadzicie.

    Przy okazji pomyslalam sobie, ze zalecenia zmieniaja sie co jakis czas. Nasze mamy byly indoktrynowane do karmienia mm i wyrosly im jednak zdrowe corki, ktore robia ze swoimi dziecmi zupelnie inaczej :-) Ciekawe, jakie zalecenia beda, jak nam sie wnuki pojawia...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Isiula - a nie jest dziwne to, ze pojawił sie dopiero po około 2 miesiącach po szczepieniu? :confused:
    --
  1.  permalink
    A co do lekarzy, mi się wydaje, że nie trafiłam jeszcze na dobrego pediatrę
    - ja czuje podobnie, mialam stycznosc z dwoma i jeden mowi aby robic cos innego niz drugi a wydawac by sie moglo ze malu i tak nic nie pomaga. Ja juz jestem zalama to jego twarza, ciagle jakies krostki, czerwone poliki, wysypka na szyji mimo ze niezmienilam proszku od dawna, pieluchy pampers 3 uzywam juz ponad miesiac, a nawet poltora.. Mam normalnie depreche ze nie umiem pomoc wlasnemu dziecku :(
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    YPolly: A czytalyscie te artykuly, ktore zalinkowalam wczesniej po ang. i po polsku? Ciekawa bylabym, co o tym sadzicie.


    Tak, czytałam. Nie wiem, co ma o tym sądzić tak naprawdę. Kolejna rewolucja w żywieniu dzieci? Kto wie, przecież nie pierwsza :wink: Z drugiej strony - nie mogę oprzeć się wrażeniu, że przemysł spożywczy maczał w tym palce. A nawet jeśli nie, to z pewnością temat podchwyci, by go nagłaśniać dla własnych celów :confused: Co zresztą nie jest niczym dziwnym. Pamiętacie ten wydany niedawno przez IMiD poradnik żywienia dzieci w wieku 1-3? Ktoś mi zwrócił uwagę, że pominięto w nim całkowicie karmienie piersią, mimo że dzieci w tym wieku mogą być i są piersią karmione, w uzupełnieniu do pokarmów stałych oczywiście. Mowa jest o mm, ale o kp w ogóle. Zalecenia WHO przecież wyraźnie mówią o kontynuacji kp w drugim i nawet trzecim roku życia. I co, nagle o tym zapomniano? Odpowiedź jest banalnie prosta - w opracowaniu uczestniczyła niejaka Fundacja Nutricia. Firma Nutricia jako producent żywności dla niemowląt oczywiście nie mogła oficjalnie wydać takiego poradnika, ale fundacja już mogła. I jesteśmy w domu :confused: Dlatego nic mnie już w tym temacie nie zdziwi i wręcz boję się, że coraz częściej będzie dochodziło do sytuacji, kiedy nie będzie wiadomo komu zaufać w tej sprawie. Koncerny produkujące jedzenie dla dzieci i mm posuwają się do wielu nieczystych zagrań, oskarża się je choćby o to, że promując mm w krajach trzeciego świata (gdzie trudno jest o dostęp do bezpiecznej wody pitnej i kp w tej sytuacji jest najbezpieczniejszym dla dziecka napojem) przyczyniają się do zwiększenia śmiertelności małych dzieci :sad: Ogólnie nie podoba mi się ten kierunek. Uważam, że każdy powinien mieć swój rozum i niestety obowiązuje tu zasada ograniczonego zaufania. Nawet do lekarzy, chociaż ja uważam, że wcale nie jest z nimi aż tak źle. Przynajmniej ja na swojej drodze spotkałam do tej pory raczej kompetentnych pediatrów, z aktualną wiedzą.

    Moje dziewczyny miały, jak już pisałam wyżej, dietę rozszerzaną wg aktualnych zaleceń (no, starsza prawie wg zaleceń) i nie widzę, żeby to im w jakikolwiek sposób zaszkodziło. Zdrowe są, anemii nie mają. Nie chorują. Na mój chłopski rozum znaczy się, że błędów nie popełniłam :wink: Nie mam więc podstaw, żeby nie wierzyć aktualnym zaleceniom. Z następnym dzieckiem postąpiłabym tak samo, nawet jeśli zalecenia zmieniłyby się na te, o których piszą w tych artykułach.

    Treść doklejona: 07.03.13 08:10
    YPolly: Nasze mamy byly indoktrynowane do karmienia mm i wyrosly im jednak zdrowe corki, ktore robia ze swoimi dziecmi zupelnie inaczej :-) Ciekawe, jakie zalecenia beda, jak nam sie wnuki pojawia...


    Też się czasem nad tym zastanawiam. Tylko tak sobie myślę - skoro zalecenia się zmieniają praktycznie z pokolenia na pokolenie, to też w zasadzie nie mamy możliwości dokonania wiarygodnego porównania, które z nich są naprawdę ok...
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Dii spróbuj zmienić ten proszek, znajoma pediatra mówiła mi że lovela często uczula, może to to
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    madziauk: Isiula - a nie jest dziwne to, ze pojawił sie dopiero po około 2 miesiącach po szczepieniu?

    Szczerze to nie wiem, u nas jakoś szybciej się pojawił. Niestety nie pamiętam dokładnie po jakim czasie..
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny za zainteresowanie :bigsmile:
    montenia: A moze to nie proszek? A uzywacie jakis plyn do plukania?
    Z proszkow moge polecic Dzidzius.

    Płynów nie używam. Dzidziusia używaliśmy na początku. Był. Ok. Chyba do niego wrócę...
    bari_87: Ja piorę w białym jeleniu od niedawna. A zmieniłam z płynu do prania loveli.

    Biały Jeleń tez słyszałam, że jest ok.
    TEORKA: DII a nie zmieniliście ostatnio pieluch ? bo u nas się to pojawiło w momencie, kiedy zmieniliśmy PAMPERSY 2 na PAMPERSY 3

    Tzn. my używamy naprzemiennie Dady i Pampersów niemieckich tych białych (odpowiedników Premium Care) One nie są niczym takim nasączone, więc nie wiem, ale założyłam na próbę nowe PAMPERSY 4 niemieckie i myślałam na początku, że odparzenia są od nich, ale wczoraj było pogorszenie, a nie używałam tamtych pampersów. Za to odparzenie na pupie wiem, ze jest na pewno od chusteczek z reala. Bo jak wytarłam przy siusiaku to po jakimś czasie był cały czerwony!
    A to na brzuszku to jest w zasadzie od pępka w górę i w pachwinach czysto, dopiero na udach. Tak wygląda jakby pieluszka była barierą ochronną dla skóry i wpadłam na to, ze to może proszek...
    YPolly: Dii, my mielismy taka wysypke prawdopodobnie po cytrusach albo pralka zle wyplukala ubrania

    My nie używamy płynów do płukania... Wiedziałam, zę moga uczulać czy coś takiego, więc zawsze tylko proszek. Cytrusy omijam więc to też nie to...
    doti_p: Dii spróbuj zmienić ten proszek, znajoma pediatra mówiła mi że lovela często uczula, może to to

    Czułam, że coś z tą lovelą jest nie tak!:devil:
    isiula: madziauk: Isiula - a nie jest dziwne to, ze pojawił sie dopiero po około 2 miesiącach po szczepieniu?
    Szczerze to nie wiem, u nas jakoś szybciej się pojawił. Niestety nie pamiętam dokładnie po jakim czasie..

    Ta plamka pojawia się właśnie w późniejszym czasie, ok 2 m-ca albo ciut wcześniej. To normalne. U nas blada plamka utrzymuje się do tej pory:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Dii - hmm, dziwi mnie to troszke, ze tak pozno sie pojawil. Taka plamka, ala pryszcz. Ale to tylko po tym jednym szczepieniu. Inne byly w uda i po nich nic nie ma :confused:

    W ogole Karolek przespal nam wczoraj od 20 do 5 rano, 9 godzin bez pobudki na mleko! Jestem w szoku. Teraz juz zjadl dwie porcje i patrzy sie na swoja ulubiona karuzele :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk w położna środowiskowa jak była u nas na wizycie domowej jak Kacperek miał 2 tygodnie, to mówiła wtedy o tym, że ok chyba 6-8-10 tygodnia właśnie pojawia się taka krostka i mówiła, żeby się tego nie przestraszyć. To normalne. A żeby szybciej się zagoiło, to najlepiej nie moczyć przy kąpieli za bardzo. Może się z tego coś sączyć, może robieć, powstawać strup, ale nie można tego zrywać. Samo przejdzie. U nas obyło się bez takich atrakcji chociaż zawsze moczyliśmy przy kąpieli. Na prawdę nie masz się o co martwić:bigsmile:
    madziauk: 9 godzin bez pobudki na mleko!

    Super! U nas też to się czasem zdarza,a el teraz małego chyba dziąsełka swędzą i budzi się ok 2 a potem 8-9 :) Ogólnie śpi łącznie ok 12 godzin w nocy. To normalne?
    --
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    W kwestii karmienia - na ostatniej wizycie nasza pediatra powiedział, żeby zacząć rozszerzać dietę od 4,5 miesiąca, ponieważ według najnowszych badań dzieci karmione wyłącznie piersią mają często anemię z uwagi na bardzo słabą przyswajalność żelaza z mleka. Spotkałyście się z takimi badaniami ?

    Tutaj natomiast dość ciekawy o polityce 'laktacyjnej' w Polsce:
    http://pediatria.mp.pl/wywiady/show.html?id=79426
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    wtrącę się na momencik,
    możecie polecić ( NA WCZORAJ)
    dermatologa dla maluchów w Warszawie???
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii - no u nas przesypia Karolek 7-8 godzin ciągiem, 9 sie chyba jeszcze nie zdarzyło. Poza tym dziś jest jakiś cudowny dzien bo już miał jedna drzemke rano 1 godzinke, i przed chwilka znowu go ululalam, spi w lozeczku - zazwyczaj spał na łóżku, ale jak przeczytałam ze może sie już przemieszczać ( obraca sie sam na macie o 90 St- w sensie przesuwa sie), to już go odkladam do lozeczka.

    A co do miejsca po szczepionce na gruźlicę, to my na początku nie moczylismy, a ze było ok to zaczęliśmy po kilku tyg. Nam tez mówili, ze może cos sie saczyć itd. Ale nie myślałam, ze tak późno mu wyjdzie ta plamka - tego już nie powiedzieli :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    A no widzisz... Niestety... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    No i Tosia nie ma dziś szczepień, pani w rejestracji zawaliła wszystko na komputer, że widocznie dziecka nie zapisało. Zapisali nas na za tydzień.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Ale mnie Majka teraz zaskoczyła:cool: Wyszłam z łóżka, a ona po jakimś czasie się obudziła, pomiąchała się, pooglądała łapki i usnęła!:devil: Oho, moja radość nie trwała długo i już coś pojękuje...kuźwa...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny, czy maluchowi mogą iść dwa ząbki na raz, ale dolna jedynka i górna jedynka? Na dole mamy jedną jedynkę, druga właśnie wyszła i w zasadzie taka sama plamka jak była na dole jest na górnym dziąśle. Zdarza się, że tak ząbki wychodzą parami, ale, że na górze i na dole? Czy może to jakaś pleśniawka, czy co?...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Agataz, zajrzyj tutaj: http://m.onet.pl/styl-zycia/kobieta/dziecko/zywienie,l4l74

    Treść doklejona: 07.03.13 14:06
    Winni, nam tez przez moment szly i do gory i na dole (generalnie masakra w nocy wtedy byla).
    --
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Dzięki YPolly, przeczytałam i teraz niczego już nie jestem pewna. Jedno co mnie przekonuje to słaba przyswajalność żelaza. Sama słyszałam o przypadku anemii u dziecka mojej znajomej karmionego piersią.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Agataż, nie działa mi link, który wkleiłaś :sad:

    Treść doklejona: 07.03.13 15:31
    A ja słyszałam (od położnej), że żeby zapobiec anemii u niemowląt w późniejszym okresie powinno się przy porodzie przecinać pępowinę dopiero, gdy przestanie tętnić. Tak, żeby zapas krwi z łożyska zdążył jeszcze przepłynąć do dziecka. Bo jeśli jest odcinana za wcześnie, gdy tętni, to część krwi pozostanie w łożysku. A skoro tak jest, to wcale nie oznaczałoby, że anemia bierze się tylko z późnego rozszerzania diety (choć nie wiem, czy to ma jeszcze znaczenie po takim czasie).
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Moja corka karmiona piersia i nie miala ani nie ma zadnej anemii.
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    YPolly fajny artykuł :wink:
    A ja nie boję się głośno powiedzieć, że za zgodą a nawet zaleceniem pediatry rozszerzam dietę odkąd mały skończył 5 mcy i nie widzę w tym absolutnie nic złego.
    Kierowałam się tym, że mały jadł cycka co 1,5godz, czasami co godzinę odkąd skończył 3 mce. Po rozmowie z pediatrą zdecydowaliśmy się na rozszerzanie diety.
    Ufam lekarce i swojej intuicji co do czasu rozszerzania diety i możecie dać mi eee za moje "egoistyczne" podejście, ale dzięki temu od kilku dni dla mojej równowagi psychicznej 2 razy w tyg. wychodzę z domu sama, bo Filipek z butli mleka nie pije. W końcu czuję, że żyję, bo przez 6 mcy było ciągłe wiszenie na cycku.
  2.  permalink
    Judka, to znaczy ze Filipek już się najada i mniej wisi na cycku..? Mój Jasiek wciąż często je, co ok 1,5-2h a w nocy nawt co godzinę. Nie wiem co z tym zrobić, toż to przegięcie. Nie mam nawet kiedy mleka ściągnąć na zapas.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthoragataż
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    hydrozagadka
    coś z nim jest nie tak, spróbuj wkleić adres - powinno być ok
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 7th 2013 zmieniony
     permalink
    CiastoMiłości
    moja mała jest cały czas na piersi .Kilka tygodni temu wprowadziliśmy BLW ale ona je jeszcze malutko a nie zawsze chce być karmiona z łyżeczki,więc jej głównym pożywieniem jest moje mleko.W ciągu dnia potrafi wytrzymać bez cyca nawet 4 h.W między czasie podaję jej herbatkę bo ewidentnie chce jej się pić i wypija 80 -100 ml.Od dłuższego czasu Oktawia zostaje z mężem a ja mogę wyjść z domu.
    Jeśli chodzi o rozszerzanie diety pediatra na pierwszej wizycie dał mi rozpiskę co i jak mam wprowadzać ,powiedział że on jest za tym żeby jak najdłużej karmić tylko piersią ale to kiedy zacznę małej podawać słoiczki jest tylko moją prywatną sprawą i on nie będzie w to ingerował.Nie żałuję że zaczęłam wcześniej rozszerzać diety u małej bo od 6msc je już sporo produktów ,nawet próbowała serki mleczne i jak na razie nie nie miała żadnych wysypek,bóli brzuszka i innych dolegliwości.
    Wszystkiego najlepszego dla Filipka z okazji skończenia 6msc :flowers:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  3.  permalink
    Judka, a jak u Ciebie wygląda noc?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Noc jest bez zmian. Czasami budzi się co 1,5 godz, czasami co 2 godz, ale zdarza się ostatnio ze nawet co 3 godz, więc jest różnie.
  4.  permalink
    Kierowałam się tym, że mały jadł cycka co 1,5godz, czasami co godzinę odkąd skończył 3 mce
    Mój Jasiek wciąż często je, co ok 1,5-2h a w nocy nawt co godzinę. Nie wiem co z tym zrobić, toż to przegięcie

    wiem co czujecie... wczesniej Maks 3-4 h dawal rade a w nocy nawet 5-6, a teraz na piersi w dzien co 2 h wisi a w nocy tez czesto tak ma, masakra
    wypija 80 -100 ml
    - a to nie za duzo na jeden raz?? ja mojemu daje 50 i niewiem czy nie za duzo.. ile moge mu dawac "na raz"?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    madziik1983
    dlaczego za dużo?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Moja potrafi wypić 150ml herbatki. A jak się na nią rzuca..:wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. Moja Michalinka nauczyła się piszczeć... i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, ze Jej piski są tak przeraźliwe i mocne, jakby ją katowano :) No drze mi się dziewczyna na całe gardło, jakby konkretnie zła była a bębenki w uszach mam na wykończeniu :) Dzień dzisiejszy był koszmarny wręcz - ciągły pisk, nawet u ZUS-ie nie odpuściła :) Dodam, ze normalnie na co dzień piszczy ale tak normalnie - delikatnie a dziś, mrużyłam oczy od tego pisku, na niczym skupić się nie idzie :)
    --
  5.  permalink
    dlaczego za dużo?
    - bo mi kolezanka mowila ze herbatki mam dawac ze 30-40 ml miedzy posilkami bo ona ma napoic a nie zastepowac jedzenia.. wiec juz zglupialam, bo czasem mi sie tez wydaje ze on chce pic a nie jesc, bo zeby co 1,5 h wolac??
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Judka - wszystkiego naj naj naj dla PÓŁROCZNEGO Filipka! Jezusie, jak ten czas szybko przeleciał!:flowers::hugging::kissing::winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Gosia też je w dzień co 2 godziny (chociaż parę razy zdarzyło jej się wytrzymać 3-4 godziny), a w nocy to co 1.5-2 godziny. Przyznam, że jestem już tym zmęczona, szczególnie nocki dają mi popalić.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    U mnie herbatka nie zastępuje jedzenia.Moje dziecko jak ma ochotę na cyca to butelki do ust nie wezmie ,a jak ma ochotę na coś innego niż cyc to dlaczego mam jej tego zabraniać.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  6.  permalink
    Acha, bo ja w sumie sie nie znam.Moje pierwsze dziecko, a wiem ze On cyca chce prawie zawsze ha ha. Ale dziwny jest bo po poludniu i w nocy chce jesc co 2 h, ale rano jak zje kolo 5 to i o 8 mi go ciezko zagonic, jakos nie jest glodny...
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    flavia- mój brat jeździł ze swoją małą do jakiejś dermatolog w Raszynie, po ciężkich bojach z innymi lekarzami-bardzo chwalił. Jak Ci ten rejon odpowiada, to jutro postaram się dowiedzieć.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    madziik Twój Maksymilian jest jeszcze malutki ,póżniej będzie mniej na cycu wisiał.:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    A jakie herbatki dajecie? Ja jeszcze nic Kacprowi za bardzo poza mm nie dawałam.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Ja też nic nie dawałam,ew. trochę wody, kilka razy,
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 7th 2013
     permalink
    Ja daję Hippa owocową w saszetkach,mała pije ją chętniej niż soki.Zauważyłam również że bardzo często takie wiszenie i rzucanie przy cycu było spowodowane tym że jej chciało się pić a nie zawsze chciała moje mleko.
    Herbatę pije z butelki a mleka już nie tknie,kaszę pije z normalnego kubka :smile:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 8th 2013
     permalink
    Majka pije koperkową i rumiankową. I też dużo razy była i nas sytuacja, kiedy M płakała i nie mogłam jej uspokoić, nawet na cycu, bo wtedy był tylko większy ryk. Dopiero, jak dostawała wtedy herbatki to była cicho i doiła aż miło:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 8th 2013
     permalink
    Bari - Karolek herbatke pil doslownie przez 3 dni, jakas rumiankowa z Hippa bodajze. Pozniej byl ryk i wypluwanie butli, chcial tylko mm. Wiec dostaje mleko mm.

    Jak podajecie te herbatki dzieciom? Ile po jedzieniu? Godzinke? Tak by sie napili? Nie wiem czy nie wspobowac dac ponownie.:confused:

    W ogole dzis Karolek znowu przespal nam od 20 do 6:40 rano, jednym ciagiem. Nic mu sie nie stanie od takiego dlugiego snu?
    Chyba byl bardzo zmeczony, bo wczoraj rano mial jedna drzemke 1 godz, pozniej kolo poludnia spal 40min i kolo 15 kolejne 40min. Wiec pewnie dlatego tak w nocy spi. Jak to u Was jest?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.