Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ulcia ja mojego odzwyczailam usypiania przy cycku przez kolysanki i noszenie go..ale teraz tez mamproblem z uspaniem mojego kawalera;/ lozeczko jest be, usypia tylko przy mnie i w moim lozku ;/ nie wiem co mu sie odwidzialo.... a wczesniej jak go uspalam to spal w lozeczku u siebie do pobudki na cyca, pozniej bralam go do siebie i spal juz u mnie.. i to byl moze blad.... jak go nauczyc usypiania samemu i w lozeczku?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Olenka79: strzelające kupy

    :shocked: A jakie to? :wink:
    Z tego co wiem, to objawem alergii może być m.in. biegunka, ale czy plasterek żółtego sera by to spowodował...? Ciężko mi powiedzieć...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Olenka79: strzelające kupy

    A jakie to?


    takie wystrzałowe ;) :devil: a na poważnie - pieniste, pod ciśnieniem wychodzą. Przynajmniej u nas tak było.


    Wpadłam się pochwalić, że łyżeczka stuka o pierwszego ząbka :))):crazy::swingin:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Strzelające kupy to tak jak szczekający kaszel - niestety, pierwsze spotkanie z nimi wskazuje, że określenie doskonale opisuje rzeczywistość..
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    brombap: Strzelające kupy to tak jak szczekający kaszel - niestety, pierwsze spotkanie z nimi wskazuje, że określenie doskonale opisuje rzeczywistość..

    Otóż to!:bigsmile: Dziś M. zmieniał Frankowi pieluchę i mało brakowało, a by oberwał... Dobrze, że przewijak ma ściankę, to strzał zatrzymał się właśnie tam. Pienista ta kupa nie była, ale na pewno pod ciśnieniem... Mam porównanie z wczorajszą, którą F. również postanowił zrobić na przewijaku...
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    mam do was pytanie, ile spaly wasze dzieci gdy mialy 3 czy 4 tygodnie? bo moj maly chce prawie caly dzien spac... i boje sie ze potem w nocy nie bedzie. przewaznie jest tak ze je ok 40min lacznie z odbijaniem 2 razy, potem go przewijamy i czuwa ok 20min czasem 30min i jest zmeczony i go kladziemy. spi roznie, raz ladnie godzine czy dwie raz budzi sie co 15min ale w koncu przesypia tyle samo i tak w kolko. po niektorych karmieniach chce od razu spac. wieczorem staramy sie go troche dluzej przetrzymac zeby nam zasnal. ale ostatnie dwa dni to juz w ogole pobija sam siebie bo by tylko spal... nie wiem czy to normalne. jak bylo u was? mnie zawsze wieczorem nachodzi stres jak bedzie spal w nocy. a dzis pierwsza noc ze bede sama juz wstawac bo maz jutro do pracy...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 10th 2013 zmieniony
     permalink
    milka to naturalne, ze takie małe dzieci w większości dnia śpią. Z czasem ten czas będzie coraz krótszy :bigsmile:
    I nas Kacperek też spał prawie cały czas. Tylko na jedzenie się budził i jak godzinkę pohasał to było fajnie:smile:
    Gdzieś przeczytałam, że jak dzieciaczek dobrze drzemie w dzień to w nocy będzie też lepiej spał, więc nie martw się. Ja też myślałam, że jak mi tak dużo śpi w dzień to noc będę miała koszmarną, bezsenną. I codziennie to sobie myślałam, ale zawsze nie miałam racji. Na szczęście:wink:
    I u nas też tak było, że sypiał po 15 minut i ligał 30 i potem znowu drzemka np. długa i czuwał krótko... Różnie to było i nigdy nie doszliśmy do porozumienia co do unormowania drzemek i aktywności. I tak jest do tej pory niestety!

    Nie wiem co zrobić, żeby unormować drzemki i posiłki... Jest na to jakiś sposób? Bo nie chcę tez na siłę usypiać o konkretnych porach tylko jak on jest śpiący to mu pomagam trochę i raz śpi krócej raz dłużej... I nie wiem co z tym zrobić. No bo budzić go nie będę! :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 10th 2013 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69: jak go nauczyc usypiania samemu i w lozeczku?

    Cholera, chciałabym umieć podpowiedzieć, ale nie mogę.... bo u nas nauki trwają już miesiąc i nadal nic z tego.
    Tyle, że u nas tylko zasypianie na cycu działa - żadne tam rączki, bujanie, jak śpiewam kołysanki to Gwiazda śpiewa razem ze mną :shocked: itp... wózek działa na spacerku (nie zawsze) i samochód - ale tu też mamy pecha, bo Maluch zasypia mniej więcej 5 minut przed celem podróży.... więc zasypia, i jak zatrzymujemy się to się oczywiście budzi :cool:
    --
  2.  permalink
    Ul_cia: Cholera, chciałabym umieć podpowiedzieć, ale nie mogę....


    Ja juz nie wiem co ja mam robic... probowalam tak, jak jest napisane w "Jezyku niemowlat"..nie dziala, dawalam mu maskotke, zeby sie w koncu sam zmeczyl i usnal, a gdzie tam, zabawa na calego i ani mysli usnac ;/
    --
  3.  permalink
    u nas ze smoczkiem jest o tyle problem ze maly jak zasypia to go wypuszcza i budzi sie z placzem i tak jest w kolko
    - np Maks ma podobnie i wkladam do skutku a w koncu zasypia :)

    Co do spania to masz farta, moj od poczatku spal w dzien niewiele, ale czesto.


    Dziewczyny, czy strzelające kupy mogą być objawem alergii na nabiał
    - u mnie objawem alergi na mleko bylo szorstkawe czolo, lekarka od razu jak tylko go zobaczyla wiedziala ze bedzie alergik. - ja jem wszystko (procz mleka i potraw z mleka oraz potraw wzdymajacych) i maly nie ma kolek. Mial moze kilka razy i odstawilam kawe rozpuszczalna, zastepujac ja inka i przeszlo, wiec to raczej nie od jedzenia.

    ja na początku jadłam prawie wszystko, oprócz smażonego, a teraz jestem na ścisłej diecie, ze względu na kolki Franka
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    No to napisze kilka propozycji (z tym, ze ja nie moge jesc ani nabialu, ani, jaj) ...
    Na sniadanie zazwyczaj jem tosty z dzemem -malinowym, jagodowym, jezynowym, teraz juz tez powidla... Albo kanapki z wedlina, pomidorem, pasta z awokado, salata, rzodkiewka...
    Owoce: teraz juz prawie wszystkie, przy kolkach: jablka, gruszki (racxej pieczone), banany, jagody, maliny (mozna zrobic tez kisiel wlasnej roboty z sokow)... Obiad- pieczone ziemniak/gotowane ziemniaki, grillowana/pueczona cukinia, surowka zmarchwi i jablek, gotowana marchew, pietruszka, seler... pieczone/duszone/gotowane mieso z indyka, kurczaka, ryba-okon,losos, pstrag., gotowane klopsiki.. magarony z sosem z duszonego miesa mielonego z dodatkiem warzyw(marchew, por, pietruszka) i pomidorami z puszki, ryz zapiekany z jablkiem... roznego typu kluski, pierogi z owocami, zupy-barszcz, pomidorowa, krem z dyni... podwieczorek jakies ciastka wielozbozowe+kawka, kolacja czesto zapiekanki z szynka, pomidorem, lub zwykle kanapki podobnie, jak na sniadanie czesto tez robie jakaa paste z pieczonej ryby...

    Treść doklejona: 10.03.13 20:32
    Same strzelajace kupy raczej nie sa oznaka alergiii... najczesciej sa to kupy zielone, strzelajace, pieniste, wzdecia, bole brzucha, wysypka glownie ma twarzy za uszkami w zgieciach kolan, lokci, rumien na policzkach plus szorstka skora....

    Treść doklejona: 10.03.13 20:34
    To tak na szybko, co mi przyszlo do glowy... wiele jeszcze innych rzeczy jadlam... teraz unikam tylko typowych wzdymaczy kapusta, fasola no i nabialu oraz jaj....
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Vsti: Same strzelajace kupy raczej nie sa oznaka alergiii... najczesciej sa to kupy zielone, strzelajace, pieniste, wzdecia, bole brzucha, wysypka glownie ma twarzy za uszkami w zgieciach kolan, lokci, rumien na policzkach plus szorstka skora....


    Czy to wszystko występuje jednocześnie?
    Bo tak się zastanawiam. Od paru dni, jak wcześniej wspomniałam, zaprzestałam diety i zjadłam kremówkę i szarlotkę. Na drugi dzień to powtórzyła i tak codziennie - no po takiej abstynencji rzuciłam się jak oszalała! I w między czasie jadłam kwaśną zupę ogórkową. A Kacperek wysypki żadnej nie ma ani rumienia i szorstkiej skóry. Raz tylko męczył się z godzinę i potem miał takie dwie pieniste kupki pod rząd ale nie zielone i teraz właśnie jak powinien się załatwić (jak zawsze na wieczór) tak czekam, czekam i nic a brzuszek twardy.

    Więc jak to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Dii roznie bywa... Chodzilo mi glownie o to, ze same strzelajace kupy nie swiadcza o alergii,, bo mga wystepowac rowniez np przy kolkach...
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Dziewczyny może któraś z was nam pomoże. Kacper ma zapchany kanalik łzowy, wydzielina wychodzi co chwilkę w dużych ilościach. Znacie jakiś sprawdzony sposób na udrożnienie?
    --
    • CommentAuthorewer
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    My mieliśmy ten sam problem, bylo tak źle ze byl umówiony zabieg. Na szczęście. Penny zdradzila swój niezawodny sposób na udroznienie. Pomoglo i obylo sie bez szpitala. Podeślę co jutro szeptem instrukcje. Obecnie pisze z Tel i nie umiem slopiowac

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.03.13 22:25</span>
    Skopiować
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    ewer: Na szczęście. Penny zdradzila swój niezawodny sposób na udroznienie

    Własnie miałam pisać, że PENNY jest wzywana do tablicy...:bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Bari u nas to samo my walczymy już z tym od urodzenia.Ja poprosze też i MAGICZNY sposób choc pamiętam,że kiedyś tu pisano o tym,ale ja chyba nie potrafię Go udrożnić;/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    na zatkany kanalik : naciśnij dość mocno opuszkiem małego palca obok tej kuleczki w wewnętrznym kąciku oka. I zjeżdżaj dość mocno w dół tak jak prowadzi kanalik wzdłóż noska aż do płatka nosowego. Rób tak po kilka razy dziennie a kanalik powinien się odetkać. Nadia również miała zatkany i ten sposób jest bardzo dobry. Tylko trzeba dość mocno ucisnąć. Przekopiowane z innego wątku.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny muszę spróbować wykonać ten masaż mocniej i częściej bo już go robiłam ale źle. Kurcze bo ten zabieg mnie przeraża i podobno po zabiegu lubi się częściej zapychać.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Witanko, ale nas zasypało i sypie dalej do tego wiatr więc nici ze spaceru :confused:, a mi za 2 dni kończy się urlop macierzyński :cry:, ale w domu będę jakieś jeszcze 2 tygodnie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Tośka zaczęła wczoraj obserwować swoją rączkę, zachowuje przy tym się jak by to była jakaś obca zabawka, i zdarza jej się zrobić przy tym zeza strasznie się dziwi że ta ręka się kończy.
    Czy ona powinna dwie rączki tak samo traktować czy najpierw musi zapoznać się z pierwszą a potem zauważy że ma drugą?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Czy ona powinna dwie rączki tak samo traktować czy najpierw musi zapoznać się z pierwszą a potem zauważy że ma drugą?


    Acia to normalne że dzieci widzą na razie jedną rączkę, bardzo często się to zdarza. Nie masz czym się przejmować za jakiś czas odkryje i drugą :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Vsti, dzięki za propozycje! :bigsmile: Ja na razie unikam pieczonego/grillowanego, ale może za jakiś czas wprowadzę. Zapomniałam dodać, że wcinam jeszcze kasze (jaglana, jęczmienna, kuskus) i ryż.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Olenka79: Ja na razie unikam pieczonego/grillowanego

    ja pieczone/grillowane jem praktycznie od początku i jest wsio ok :) Uważaj na smażone.
    --
  5.  permalink
    Ja teraz zaczne sprawdzac po czym Maks moze miec uczulenie.. na poczatku jadlam wszystko procz nabialu i wzdymajacych ale chyba po 3 miesiacu mu sie cos odmienilo i wyleczylam mu w koncu twarzyczke i zaczynam eksperymentowac
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    ja nabiał wcinałam od początku :) Sery, mleko... wszystko :) Później mała miała jakieś krosteczki na buzi ale określono to jako potówki... Zniknęło. Generalnie unikałam tylko produktów wzdymających.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    acia Kacper widział tylko lewą rękę przez jakieś 1,5 miesiąca, a od 2 tygodni łapie wszystko obiema, także prawą się nie zachwycał:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Pieczone, grillowane mieso bez tluszczu na pewno nie zaszkodzi... chyba bym sie wykonczyla na samym gotowanym...bleeee :p
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Bari u nas też pomógł masaż Penny, najpierw robiłam zbyt lekko, ale jak mocniej przycisnęłam to aż trysnęła wydzielina. Oby i u Was podziałało!

    Co do diety przy karmieniu to ja wcinam wszystko łącznie z kapustą, tylko chilli małemu nie przypasowało, więc unikam:wink:
  6.  permalink
    Witam
    Ja też staram się jeść wszystko, choć np po śledziach synuś miał zielonkawą i luźną kupę ze śluzem, więc narazie ich unikam. Jak jem coś nowego to kupka zazwyczaj jest bardziej wodnista.
    U nas też kanalik zatkany i też nie mam pewności, że dobrze masuję.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    I ja jadłam wszystko do 3 m-ca ale teraz zacznę znowu jeść. Widzę, ze małemu polepszyła się skórka jak zmieniłam ten cholerny proszek! Loveli już w wżyciu nie kupię! Dzidziuś się sprawdza. Kacperek ma czyściutkie ciałko od 2 dni, chociaż od 4 dni wcinam ciacha m.in. na bazie jaj i mleka. Jestem happy, bo na Wielkanoc nie będę musiała się tak ograniczać bardzo. :bigsmile: Ale normalną postać jajka czy mleka jakoś się boję wprowadzić narazie. Odczekam jeszcze kilka dni i spróbuję jednego... :smile:
    isiula: chilli małemu nie przypasowało

    A u nas chyba papryka w przyprawie :wink:

    Treść doklejona: 11.03.13 12:59
    misia-ludek: U nas też kanalik zatkany

    Może głupie pytanie, ale czym w zasadzie to się objawia?
    Kacperek ma czasem malutką ropkę na prawym oczku. Czy to coś znaczy czy po prostu fizjologia?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Tośka dziś była coś niespokojna w dzień nie chciała zasnąć ani na piersi ani na noszonego ani na kolanach, na macie też nie, zmiana pieluszki też nie pomogła, była trochę marudna i ziewała.
    W końcu wsadziłam ją do jej łóżeczka (do tej pory był zawsze ryk bo przecież łóżeczko jest beee), o dziwo nie płakała zaczęła się bawić pieluszką, więc usiadłam przy jej łóżeczku i poczytałam sobie gazetkę a ona po 20 minutach bycia w łóżeczku i uśmiechania się do mnie usnęła i na razie śpi już 40 minut.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink

    Może głupie pytanie, ale czym w zasadzie to się objawia?
    Kacperek ma czasem malutką ropkę na prawym oczku. Czy to coś znaczy czy po prostu fizjologia?


    o to samo miałam zapytać :bigsmile:

    a na ropkę polecam wkropić jak ktoś karmi piersią troszkę swojego mleczka, u nas podziałało dwa razy, za każdym razem wystarczyło wkropić raz i następnego dnia nie było śladu po ropiejącym oczku :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Do tej pory w dzień usypiała na nas i była odkładana i bardzo często się przy tym odkładaniu budziła.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Do tej pory w dzień usypiała na nas i była odkładana i bardzo często się przy tym odkładaniu budziła.


    u nas zazwyczaj na rękach usypia, chociaż mnie też dzisiaj zadziwiła, bo teściowa ją położyła do łóżeczka i bawiła się i sama usnęła, w szoku jestem :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 11th 2013 zmieniony
     permalink
    chyba bym sie wykonczyla na samym gotowanym.
    - jadlam dwa miesiace (cukrzyca ciazowa), odliczalam do porodu bo potem moglam schabowego w koncu ha ha

    A Maks pare dni temu odkryl ze ma kolana i usilnie w nie uderza raczkami, fajnie to wyglada
    --
  7.  permalink
    Ja tez wcinałam wszystko od początku, bez potraw i produktów wzdymających. Co do proszku ja mam teraz jakiś gaga dla dzieci i jest beznadziejny, po loveli tez miał krostki ;/ no i jeszcze moja mama mi narobiła problemu, bo ona ma manie prania wszystkiego z płynami do płukania. Tłukłam jej do głowy tyle razy, żeby nie dolewała do prania ciuszków to i tak ona wie najlepiej...bo wtedy ciuszki będą miękkie, ale nie pomyśli, że małemu wyskakują po tym krostki na ciałku ;/ i tak jest zawsze jak mama pierze ;/
    Z innych rzeczy, mój Mati dzisiaj w nocy dał taki popis, że chodzę teraz z powiekami na wykałaczkach... obudził się o północy i zasnął mi dopiero po 3 ;/ i nie wiem, czy to te ząbki dają mu tak popalić, czy się po prostu wyspał :|
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    północy i zasnął mi dopiero po 3 ;/ i nie wiem, czy to te ząbki dają mu tak popalić, czy się po prostu wyspał :|


    może jednak ząbki.... oooo Wszystkiego najlepszego dla Mateuszka :wink: kiedy to minęło!!!??
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Kuleczka,a Twoja mam dodaje płynu do płukania dla dzieci czy dla dorosłych? Ja używałam na początku płatków mydlanych Dzidziuś + płyn do płukania tej samej nazwy i całkiem fajnie się sprawdzało,potem była Lovella z płynem i byłam bardzo zadowolona,bo ubranka ładnie pachniały. Teraz i już właściwie od kilku miesięcy piorę w E i płyn też E i nie ma sensacji.
    Słyszałam też,że polecają proszki z nazwą na opakowaniu Sensitive także dobre dla dzieci,ale nie sprawdzałam także nie powiem.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Słyszałam też,że polecają proszki z nazwą na opakowaniu Sensitive także dobre dla dzieci,ale nie sprawdzałam także nie powiem.


    Ja mam zamiar przejść właśnie z loveli z której akurat ja jestem zadowolona, oprócz ceny, na zwykły proszek sensitive i zobaczymy jaka będzie reakcja jak żadnej to super bo jednak te proszki są tańsze i jest ich więcej
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Jak się nam skończy proszek Dzidziuś to przechodzimy na vizir Sensitive bo ten normalnie używamy.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    A ja mam teraz prawie całą Lovelle i Prawie całego Dzidziusia, więc nam się zejdzie zanim zmienimy na jakiś normalny! :bigsmile:

    U nas też sensacja w nocy. Ale dla odmiany spokojna. Mały zasnął ładnie po kąpieli o 21. O 2 się obudził i gugał sam do siebie po ciemaku i jakby trochę stękał (?) Po 30 minutach głośniej zaczął krzyczeć (ale nie płakać) więc poszłam i go nakarmiłąm. Zasnął. O 5 powtórka. Gugał, stękał, po 30 minutach nakarmiłam i spał do 8:30. Wtedy też gugał stękał i mąż poszedł do niego, Kacperek nakupkał i się bawił dalej.

    Czy to normalne, żeby dziecko w nocy się budziło i tak z niczego sobie gugało?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    mamy drugiego ząbka ciocie :) Prawa dolna jedynka :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Gratulacje dla Michalinki!:bigsmile:

    Treść doklejona: 11.03.13 14:02
    U nas Kacperek zaczął ostatnio więcej gryźć i gryzakami się nagle zainteresował bardziej. Może to też ząbki...?
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Ja już przestałam się cieszyć z nowych perełek odkąd nie przesypiam wcale nocy :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 11th 2013 zmieniony
     permalink
    moja parę dni przed wyjściem ząbka strasznie piszczała - ale to strasznie - jakby ją ze skóry obdzierali. Przy pierwszym tak było a teraz, parę dni temu znów się zaczęło - nawet tu na forum o tym pisałam - i dziś jest ząbek :) A piski ustały :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    a jak szybko rosnie taki zabek po wybiciu się? mamy juz wybity zabek, stuka o lyzeczke i wogole namacac mozna ta ostra kreseczke:))) ale ciekawa jestem kiedy urosnie mu tak calkiem ;)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Ja od początku używam proszku Dzidziusia i płynu też tej firmy- chociaż on chyba nie jest dla takich małych dzieci, ale moja mama (tja) nalała do pierwszego prania, jak jeszcze byłam w ciąży i jak się zorientowałam, to już było wiadomo, że Basi nie szkodzi :bigsmile: Raz prałam w zwykłym proszku, ale włączałam na dodatkowe płukanie- też jej nic nie było. A w jakim wieku się przechodzi na normalne proszki? Wydaje mi się, ze mała, żadnych skłonności do alergii nie ma, zresztą żadne z nas też nie jest na nic uczulone.
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeMar 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Oto co znalazłam
    Kanaliki łzowe mogą być niedrożne od urodzenia i jest to wada wrodzona zwykle zanikająca między 6 miesiącem życia dziecka a 12. Przyczyną zatkania kanalików łzowych może być także ich stan zapalny wywołany infekcją bakteryjną spojówek lub dróg łzowych. Zatkane kanaliki łzowe mogą się także pojawić ze względu na polipy wewnątrz jamy nosowej lub zatok.
    Głównym objawem zatkania kanalików łzowych jest łzawienie oczu lub jednego oka dziecka. Łzawienie ma miejsce ciągle, nie tylko na zewnątrz, gdzie oczy podrażnia wiatr, zanieczyszczenie i pyłki, ale także w zamkniętych pomieszczeniach. W bardziej zaawansowanych przypadkach może dojść do gromadzenia się w wewnętrznym kąciku oka ropy. Wypływa ona pod wpływem ucisku. Do tego dochodzi obrzęk powieki, zaczerwienienie oka. Dziecko odczuwa dyskomfort, a nawet ból, jest płaczliwe i rozdrażnione. Wizyty u lekarza nie można odkładać, szczególnie, jeśli dziecko dostało gorączki lub ma zaburzenia widzenia.

    cały artykuł znajduje się tutaj
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Gratulacje dla Misi ząbka:clap::clap: a u nas stan uzębienia równy 0 :tooth: chociaż mała namiętnie gryzie całe ręce, mi sutki gryzie okropnie i często przygryza sobie język i robi się taka czerwona krecha, może juz niedługo wyjdą
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.