Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    TO i ja dolanczam sie do zyczonek dla wszystkich Agnieszek
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    Informuje iz nie bedzie mnie dwa moze 3 dni to zalezy od Dusi jedziemy do rodzicow mam nadzieje ze jak wroce to przybedzie tu juz jakas mama rozpakowana :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    No dzień dobry poniedziałkowo Drogie Kobietki :smile:
    Wszystkim Agnieszkom życzę spełnienia marzeń i dużo dużo miłości, szczęśliwych obecnych i przyszłych bobasów, oraz spełnienia marzeń :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    Wydra byle do pprzodu, będzie ok.
    Dla Agnieszek wszystkiego naj, no i pamiętajcie o babciach dziś a jutro o dziadkach:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    Agnieszki 100 lat, zdrówka, szczęścia dużo miłości i pociechy ze szkrabów :flowers::flowers::flowers:

    U nas niestety usypianie bez cyca nie wyszło, porażka straszna no ale może jeszcze popróbuję teraz M nie ma 3 dni to może coś wywalczę .... bo on wymięka jak Tosia kwęknie :/
    --
    •  
      CommentAuthorHogatka
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    dolaczam sie do zyczen, mały na reku wiec sorki za pisownie. magg z moim to wspólnie walczylismy i mój nie mial nic przeciw i sie udało
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    Wiesz on niby nie ma nic przeciw tylko to jego oczko w glowie i krzywda nie może się dziać! ech z Frankiem było łatwiej.... albo my teraz miękcy jesteśmy..
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    Bardzo bardzo dziękuję za zyczenia :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    i ja także przyłączam sie do podziękowań :rainbow:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Mamusie rozpakowane,kolejne pytanie :

    jesli chodzi o pielegnacje pepuszka, ile i czego trzeba kupic?

    Kupilam gaziki Leko 10 szt.
    ale to chyba za malo...

    a drugie pytanie: te podkłady poporodowe bella maja na przedniej stronie napisane pieluszki higieniczne dla niemowlat i dzieci?
    Jeju,ale te opakowanie sa masakrycznie duze:)cala torbe zajma
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Fmartunia ja nie używałam Leko - miałam owszem 3 sztuki z czego 2 nadal są w kosmetyczce a 1 została zużyta do innych celów niż noworodek :) Do pępuszka chyba najlepsza jest piohtanina na spirytusie, chociaż też spirytus salicylowy czy zwykły z monopolu (przed użyciem rozcieńczyć z wodą 2wody 1 spirytu) Ilość niewielka ja miałam dosłownie pięćdziesiątkę spirytusu i jeszcze zostało. Moczyłam tylko w nim patyczka do czyszczenia uszu - więc nie idzie tego dużo i spokojnie kieliszek wystarczył
    Podpaski poporodowe ja miałąm te
    http://img111.imageshack.us/img111/4717/185709780zv1ux3.jpg
    --
  1.  permalink
    Fmartunia ja tez te gaziki LEKO mialam...eee tam o wiele lepszy jest zwykły spirytus-kup taką "bombke"-cena 10 zł i patyczki te grubsze takie i bedzie ok.Ja miałam te same podkłady co And Ci pokazała-w pierwszy i drugi dzien mi sie tylko przydały bo potem juz brałam szpitalne bo mi az tak duzo nie leciało.Tymi gazikami leko to ja mu robiłam jak gdzies bylismy to przy zmianie pieluszki o tak jak mi sie przypomniało-ale spiryt lepszy:thumbup:



    --
  2.  permalink
    wiecie co zauwazyłam? ze teraz żadko kto wychodzi w tej standardowej trzeciej dobie po porodzie...ja lezałam 7 długich dni i dziewczyny obok z sali tez minimum 5 dni



    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    a ja po cesarce wyszłam po 4 pełnych dobach, dziecko bez problemu a ja na własne żądanie (lekarka miała opory ze względu na moją anemię).
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    ja tez 7 dni lezałam :) starszne to było:P mały zotłaczka ja dosc silna anemia :) ale przezylismy :)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    Dzieki za odpowiedzi.Jak ktos jeszcze czegos ciekawego uzywal i poleca to piszcie:)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    Ten dzień był okropny: nic z mojego planowania nie wyszło, w cycach zero mleka, herbatka nie tknięta, Maksiu nieznośny ... :cry:
  3.  permalink
    ojej...:hugging:
    jemma- jutro musi byc lepiej... Powiedz jak opiekunka, czy podobała się maksiowi, jak Twoje wrazenia i odczucia itp
  4.  permalink
    No ja tez po 7 dniach bo żółtaczka(16,5) dwie dob y bez dzidzi to był koszmar dla mnie i przepłakane dni
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    Aga: Maksiu chyba ją polubi, na razie traktuje ją z dystansem ale przyjaźnie. Nakarmiła go dzisiaj obiadkiem i jadł chętnie (oczywiście cały był w niespieralnej marchewce :confused:). Strasznie mnie drażniło, że ktoś obcy łazi za mną cały dzień i do mnie "nawija" ...
    A teraz zestaw wpadek:
    1. Ja: "Chcesz umyc ręce?" O: "Nie, dzięki"
    2. (Księguję dokumenty jednej firmy) O: "Co robisz?" Ja: Księguję O: (Łapiąc 1 z dokumentów) "Mogę zobaczyć co to za firma?"
    3. O: "My to naszego x nie dawaliśmy na brzuszek - jeszcze by sie nauczył raczkować, od razu go do pionu"
    ...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    tylko dwie doby?? mi go wzieli na nastepny dzien po porodzie i widywalam go co jakies 6 godzin na karmienie na 10 minut a oddali w dzien wypisu rano :( jeszcze po porodzie dopiero dostalam go gdzien koło 15 a urodziłam przed 9:( a jak chcialam zobaczyc maluszka jak sie opalał to mi nie pozwalali :(
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    rany jemma ten trzeci punkt mnie rozwalił nie wiem czy sie smiac czy płakac...
    --
  5.  permalink
    jemma- moze staraj się nie myslec o tych wpadkach... Na marchwkę kup fatruch z H&M - jest naprawde rewelacyjny...

    Najważniejsze,ze Maksio zadowolony:) Bedzie dobrze:)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    To trudne, ale staram się. Mam nadzieje, że jutro będzie lepiej. Zaraz czeka mnie chwila prawdy - idę odciągnąć mleko na jutro.

    Myślicie, że można podać herbatkę łyżeczką? Próbowałyście?
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    JEMMA: Myślicie, że można podać herbatkę łyżeczką? Próbowałyście?

    Ja podawałam na początku soki w ten sposób, bo Bastek inaczej nie chciał :sad: Szło sprawnie o ile łyżeczka była duża :wink:

    Bastek już zjada prawie wszystko. Najbardziej smakują Mu obiadki po 6 m-cu, bo nie są już takie całkiem papkowate. On uwielbia sobie porzuć, a w nich ma co memłać :wink: Butelkę z sokiem sam sobie trzyma, my Go tylko pilnujemy. Podobnie jest z karmieniem, często łapie za łyżeczkę i wpycha ją do buzi, więc traktujemy jedzenie jako wspólną naukę przez zabawę. On chwyta łyżeczkę i wkłada do buzi (pilnujemy, żeby nie za głęboko) a my pomagamy Mu nabierać pokarm na łyżeczkę :wink: Troszkę przy tym gimnastyki i paprania się, ale za to Bastek taki szczęśliwy, że może jeść prawie samodzielnie :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Ja daję herbatkę butelką, ale hania zazwyczaj wypija góra 3 łyki.
    Soków nie daję praktycznie wcale - 2 razy dostała do spróbowania jako deser.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    Wiecie co zgłupiałam totalnie. Piszecie o mocnej żółtaczce u dzieci i poziomie bilirbiny 15,.. ?? Bo ponoć moja Weronika miała potwornie wysoki poziom i konflikt grup głównych ... podczas gdy ten POTWORNIE WYSOKI poziom to było wg wpisów w książeczkę zdrowia 8,3 !!

    Jemma będzie dobrze! A jak nie dawaj małego do mnie - jedno w tą czy w tą to już chyba żadna różnica :)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 21st 2008
     permalink
    u nas dzieci wypisywano jak spadła do 11 wiec albo zle wpisali albo jacys niedouczeni ;)
    --
  7.  permalink
    8,3 w krwi???
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 21st 2008 zmieniony
     permalink
    u nas To o ile dobrze pamietam było 18,6 ;) pamietam tą biedna pokłutą glowke :(
    --
  8.  permalink
    To ja chyba miałam "najlepiej" ;) hanutkowe solarium stalo w mojej sali:)
  9.  permalink
    na materacu w akwarium:)
  10.  permalink
    November- a jak tam młody? Juz lepiej się czuje? wróciliscie do ćwiczen, czy jeszcze macie wakacje?
  11.  permalink
    Cyryl i Hania sa rówiesnikami więc jezeli mozesz powiedz mi, czego nie robi mały , a powinien względem Twojego lekarza?
  12.  permalink
    Dziękuje :) Myslałam,że np ma zastrzezenia ,że się nie turla itp. - bo moja włsnie tego nie robi :confused:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    jesli moge sie wtracic w rozmowe to Kacperek zaczał sie turlac jakis tydzien temu a obracac na brzus jakis miesiac temu;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    postanowilam przeinstalowac troche u Gaby na kompie no i mam w koncu firefoxa i forum mi odpala, nawet napisac moge juz tutaj a nie kopiuj wkl,ej ;)

    zaraz nadrobie wczorajsze braki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Krzys opanowal przez ostatni tydzien butelke AVENT, wczesniej chicco bylo ok ale pozniej przestalo. Ostatnio z butelki lub z niekapka wypija nawet wode, herbatke mam z bobovity ziolowa i tez wypije nawet do 50ml ale czesciej podaje mu wode. mojego mleka z butli nie pociagnie, lyzeczka tak.

    Gabrysia miala poziom bilirubiny 18, pod lampami spedzila 7dni, wypisali nas jak poziom spadl ponizej 10. w naszym szpitalu nie ma rozdzielania noworodkow od matek - lezalysmy na poloznictwie - przyjechal inkubator i mala byla ze mna. na noc mozna bylo dzieci oddawac pielegniarkom ale nie mialam zaufania i wolalam siedziec sama pilnowac klapek na oczach.

    November - dobrze ze z Malym lepiej, obejrzalam foty - fajny ten Wasz Cyryl no i te usmiechy z serii podlogowe zycie extra :thumbup:

    Fmartunia - ja tez polecam spiryt, moga ci zrobic w aptece ten 70% albo mozesz rozcienczac sama tak jak pisala And. jesli idzie o te megasne podpaski to ja uzywalam tylko przez 2 dni, od trzeciej doby always sensitive te cienkie i bylo ok.

    Jemma - cop do opiekunki to moze z nia przegadaj troche jakie sa zasady w WASZYM domu, miejmy nadzieje ze sie do nich tylko zastosuje!!! a jesli idzie o marchewke to polecam SPOTLESS odplamiacz z biedronki :) no a zeby im zapobiegac to tak jak pisze Aga - fartuch z H&M. swietna sprawa - wszystko pod ochrona, nawet rekawki ;)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Hello we wtorek - ale ponuro za oknem ...
    Jemma 3mam kciuki, aby z opiekunką ułożyło się po Twojej myśli - :wink:
    Aniu witaj po dłuższej przerwie :bigsmile:

    Ale mi się dziś nic nie chce - buuuuuu ...
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    November obejrzałam galerie zdjęć Cyrylka .Superaśne zdjecia.
    Kfiatuszej- Twojego maluszka wczoraj również oglądałam,tak na marginesie to jesteśmy w tym samym wieku:)
    --
  13.  permalink
    Dziewczyny jeszcze co do tej bilirubiny...mój miał 16,5 jak go zabrali ale inne dzieci miały jeszcze wiecej i lezayły dłuzej...Biedactwa malutkie.spadła mu do 8,3 i na potem nas wypisali.Mój gin tez na obchodzie codziennie pytał co ja jeszcze tutaj robie tak w zartach.U nas w szpitalu to tragedia z ta zółtaczka bo na patologie noworodka mozna było isc dwa razy dziennie na 10 min i nie wolno nam było nawet dotknac dziecka.Ja za kazdym razem jak szłam to sie modliłam zeby spał bo i tak ryczałam nad tym inkubatorem a jakby sie krecił i tez płakal to chyba bym tam z żalu padla.Jedna pielegniarka była fajna podeszła przytuliła mnie , wytłumaczyła mi ze dobrze ma pod tymi lampkami i wogóle otwarła okienko i pozwoliła zebym go troche podotykała.

    Aga a o jakim materacyku Wy mówicie?fajnie ze miałas Hanie przy sobie

    kfiatuszku ja wolałam tam nie chodzic na ta patologie bo nie był to za miły widok-ale takiej opcji nie było a penwie pomysleliby ze jestem jakas wyrodna matka , a te dzieciaczki i tak nie wiedziały ze my tam jestesmy wiec to było takie granie na emocjach.
    --
  14.  permalink
    Ciasteczko- w tych przezroczystych wózeczkach( akwariach) był kładziony materacyk zrobony z takich samych lamp, jak te na patologii , wiec bobasy mogły się opalac w salach z mamami
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Aga no to u was full wypas :) u nas poczciwe inkubatory ale najwazniejsze ze staly przy lozku!
  15.  permalink
    A w którym szpitalu rodziłas November?
  16.  permalink
    To tam gdzie ja :) Tylko, ze my na kontrole
    jezdzilismy do przychodni przyszpitalnej
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Aniu fajnie że jesteś.
    November ciesze się że z Cyrylo jest ok.
    Jemma mam nadzieję ze ta opiekunka da się radę dostosować do twoich wymagań, a co do mycia rąk to ja mówie każdemu kto przyjdzie, bo potem widze w kupie śluz a to świadczy o bakteriach.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    wypatrzylam dziwna wysypke u Krzysia na wysokosci krzyza... nie jest jej jakos duzo ale jest. nic nowego nie jadl poza kaszka bananowa bobovity. myslicie ze na mleko modyfikowane moglby tak dziwnie zareagiwac?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    aga1976: 8,3 w krwi???
    Aguś tak we krwi dlatego aż taki szok dla mnie że wy podajecie ponad 10. Z tym że u Iśki były jeszcze wysokie leukocyty


    Ja jestem dzisiaj nieprzytomna i ledwie co wstałam z łóżka a najchętniej wcale bym nie wstała. Ble mi
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    Moja Ania była dziś na konkursie między szkolnym. Śpiewała i z zespołem i solo kolędy i pastorałki. Jako zespół nie zajęli miejsca ale solo moje dziecko zajęło II miejsce :clap: nie wiem kto bardziej szczęśliwy - ja czy ona ale cieszę się bardzo
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 22nd 2008
     permalink
    w jakimś stopniu napewno :shamed: ale i tak najbardziej cieszy mnie to że coś czemu poświęca tyle czasu i zaangażowania a do tego jest to coś co ona lubi zaczyna przynosić jakieś efekty :) No i ta jej radość - mamo mamo patrz :D Uwieeeelbiam to :rolling:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.