Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Dii u mnie Kacper kaszle jak przyksztusi się nadmiarem własnej sliny. Ale nie wiem czy to ten sam kaszel:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Czy wasze dzieciaki tez uwielbiają oglądać reklamy?

    Treść doklejona: 12.03.13 11:21
    Umieściłam wczoraj w tym temacie "Karmimy piersia - tu wspieramy sie w problemach laktacyjnych", ale chyba nikt nie zauważył więc umieszczam tu (umiem tylko skopiować)

    Mała mnie raczej nie dziabnęła, biorę ją do drugiego karmienia a tam na wkładce krew i to nie z "kulki" tylko z otoczki brodawki. Czy to ona mnie jakoś skaleczyła czy skąd to może być. Dziąsłami chyba nie mogła mnie skaleczyć.
    --
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Marcel ogólnie żywo reaguje na tv, ale ja mu tv nie pokazuję ponieważ uważam że takie małe dzieci nie powinny oglądać tv. Było zresztą o tym kiedyś tu na forum. Pierwszy artykuł z googli na ten temat http://pulsmedycyny.pl/2580996,28897,niemowle-przed-telewizorem
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    acia20: Czy wasze dzieciaki tez uwielbiają oglądać reklamy?

    reklamy i nie tylko... pewnie uwielbialaby gdybym tylko pozwolila jej ogladac.
    a poniewaz nie chce, by moje dziecko wlepialo swe oczeta w telewizor (i to juz od malenkosci), po prostu go nie wlaczam, lub robie to bardzo rzadko (wieczorem ogladamy np. wiadomosci).
    za to mam caly dzien wlaczone radio, w wyniku czego mam w domu mala tancerke :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Czy wasze dzieciaki tez uwielbiają oglądać reklamy?

    nie stwarzam Tadziowi okazji do oglądania TV. Uważam, że to nie jest zdrowe i najlepsze rozwiązanie aby go czymś zająć.
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Ja też unikam TV jak ognia, wystarczy, że jest włączony a ona już szuka okazji jak się przewrócić żeby spojrzeć na tv
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja pozwalam...sama lubie ogladac Tv. Marysie w zasadzie interesuja tylko reklamy i wideoklipy...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.03.13 12:23</span>
    Co do powyzszego artykulu...nie sadzam dziecka, nigdy tego nie robilam...telewizor jest wlaczony, Marysia sama podchodzi jak widzi, ze leca Jej ulubione reklamy...nie przeszkadza nam to w zabawie ani w rozwoju...wrecz przeciwnie
    :wink:

    Dziecko jest komunikatywne, interesuje sie ksiazeczkami, potrafi nasladowac zwierzatka, itp. itd.
    Moze nie dramatyzujmy i nie demonizujmy tak telewizji.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Dzięki Doti. Pocieszyłaś mnie i to bardzo. jestem już też umówiona do dermatologa na dziś. Zobaczymy co mi powie.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Belly, jesteś pewna pozytywnego wpływu oglądania TV na rozwój dziecka? Ja wręcz przeciwnie. Przestymulowanie szybkimi, kolorowymi obrazami, w niekontrolowanym czasie, nie może moim zdaniem być korzystne. Rozumiem obejrzenie Świnki Peppy przez 2- lub 3-latka, ale reklamy?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    My prawie w ogole nie oglądamy tv, czasem włącze vive by jakies piosenki w tle leciały.( Mamy tv w domu bo wlasciciel mieszkania go zostawil i placi za pakiet internet plus kablowka) .Jak zauważe,ze Karolek patrzy na Tv to go po chwili wylaczam. Taka ze mnie mama ;) kiedyś oglądałam filmy w tv, teraz odkąd sie Karol urodził obejrzałam jeden w ten weekend ;) wcześniej nic nie oglądaliśmy.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Brombap- mysle, ze nie ma co polemizowac na temat slusznosci wlaczania dziecku telewizora. Ja uwazam, ze nie robie Marysi krzywdy pozwalajac Jej ogladac pieski z reklamy Pedigree czy inne...nie przesiaduje przed TV godzinami takze nie jest przestymulowana. Kazda z Nas i tak zrobi co uwaza za dobre i bezpieczne.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Jasne, Belly, Twoja decyzja.
    Pamiętaj jednak, że telewizor oddziaływać będzie nie tylko wtedy, kiedy dziecko przed nim "przesiaduje", ale również wtedy, gdy jest caly czas wlączony w pokoju, w którym przebywa maluch.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    hornet- rozumiem, ze jestes oburzona? jak to mawiaja Anglicy, "oh well" :tongue:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.03.13 12:59</span>
    brombap- u Nas jest jeszcze jeden aspekt wlaczonego telewizora. Jest nam "pomocny" przy rehabilitacji oczka. Oczywiscie wybieramy programy gdzie obrazy nie migaja jak oszalale...ta forma cwiczen zdaje egzamin, oko jest pobudzone a o to chodzi.
    --
  1.  permalink
    Maks tez czasem cos oglada, ale sporadycznie. Ja ogladam popoludniami TV, ale maly przewaznie znajduje sie w pozycji ktora nie bardzo mu umozliwia ogladanie. Nie uwazam aby to bylo bardzo zle bo co innego sadzac dzieckoprzed TV dla swietego spokojua co innego jak sobie sam czasem tam spojrzy. W koncu jest 21 wiek i nie uniknie sie pewnych "rozrywek". Ulubiony teledysk Maksa to "gangam style", normalnie smieje sie jak go slyszy ha ha
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Moje dziecko w ogóle tv nie interesują, no może poza napisami końcowymi i programem tv (też napisy), może być cały dzień włączony telewizor,a Ona nawet na niego nie spojrzy...
    --
  2.  permalink
    Ja też jestem przeciwna oglądaniu tv przez tak male dziecko. Jeśli chcemy aby dziecko bylo spokojne powinno unikac tak szybko zmieniajacych sie obrazów i migającego światła. Niemowlęta na tym etapie rozwoju przyswajają emocje i rozwijają podczas snu. Wtedy przetwarzają wszystko to co widziały i czego nauczyły się za dnia. Jeśli były to szybko migające obrazki to ich sen będzie niespokojny a rozwój zaburzony. Takie sytuacje moga powodować koszmary i lęki.w dłuzszej perpektywie dziecko może być nadpobudliwe. Lepiej moim zdaniem gdy dziecko dojrzeje do telewizora.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    CiastoMilosci- "tak male dzieci" czyli jakie? 1,5 roczne?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.03.13 14:15</span>
    sysiajaw- a czy swojej 6-letniej corce tez zabraniasz ogladania Tv?
    --
  3.  permalink
    P.S. Moje dziecie zaczęło pełzać :shocked:, jeszcze nieporadnie ale , kurcze, nie moge go już zostawić samego na macie, no..... :wink:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    sysiajaw- a czy swojej 6-letniej corce tez zabraniasz ogladania Tv?


    mojej 7- letniej córce pozwalam na oglądanie 3 bajek w tv po odrobieniu lekcji, po za tym niestety ale moja córka ma informatykę już w 1 klasie więc czy tak czy siak przesiaduje przed monitorem w szkole ale to jest wszystko. A z tego co wiem to już 3-latki przesiadują przed komputerem i uzależniają się od gier i tym podobnych rzeczy bo telewizja to już jest mało dla takiego dziecka. A po za tym nie porównuj 1,5 rocznego dziecka do 7-letniego, które ma mnóstwo innych zajęć pozalekcyjnych typu tańce, basen.... i nie tv
    --
  4.  permalink
    Belly, skądże, myslę że z tv wstrzymam się do ukończenia przez nie 2 lat. To nie jest moje widzimisie, to sa zalecenia psychologów i psychiatrów.

    Treść doklejona: 12.03.13 14:26
    Pozatym nie jestem przeciwna tv w ogóle. Uważam że dzięki bajkom Disneya które oglądałam jako mała dziewczynka rozwinęła się u mnie niesamowita wrażliwość i empatia. Bajki są potrzebne dzieciom. Mówię tu tylko o takich malutkich dzieciach jak moje czy Twoje, Belly.

    Treść doklejona: 12.03.13 14:32
    Belly, To co napisałam to jedno a drugie to to, że jest to najprostrsza droga do wychowania kanapowca. Przyklad idzie z góry, jeśli pokażesz dziecku że tak się spędza wolny czas to będzie takim dzieckiem. Jeśli chcesz poszerzyć jego horyzonty i pokazać że świat jest pełen atrakcji, pokaż mu to. Jeśli chcesz żeby oglądało tv , to spoko. Są i tacy ludzie i też są szczęśliwi.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Właśnie wrociliśmy od fizjoterapeutki i jestem w pozytywnym szoku:bigsmile:
    Nie miała sie do czego przyczepić:smile: Kacper tak wszystko nadgonił, a nawet w niektórych sprawach wyprzedza swoj wiek:bigsmile:
    I czym mnie i fizjo zaskoczył to przekręcaniem się na boczki i to nie raz, a cały czas z lewej na prawą, a jaką miał uciechę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Uważam że dzięki bajkom Disneya które oglądałam jako mała dziewczynka rozwinęła się u mnie niesamowita wrażliwość i empatia. Bajki są potrzebne dzieciom.

    Ooooo, tu się podpisuję rękami i nogami- choć oczywiście to nie dotyczy niemowlaków :wink:
    Basia nie siedzi przed tv (pominąwszy, że póki co w ogóle nie siedzi :tongue: ), ale wieczorami często przebywa w pokoju gdzie jest włączone, z tym, że raczej poza zasięgiem jej wzroku i zazwyczaj mocno ściszony, na wypadek gdyby chciała zasnąć. Jak się z nią wejdzie na rękach do pokoju z telewizorem, to pierwsze co robi, to go lokalizuje :devil: Także odpowiadając na wyjściowe pytanie- owszem, lubi :wink: Ale nie przyszłoby mi do głowy traktować to jako rozrywkę "dla niej".
    A co do starszych dzieci- na pewno chciałabym, żeby moje miały inne rozrywki niż siedzenie przed tv- zwłaszcza, że współczesnym dzieciakom nieobce są choroby kręgosłupa, wady postawy, wzroku, otyłość itp. Ale z drugiej strony, na pewno nie będę jej robić ścisłego harmonogramu dnia, typu szkoła-basen-kółko teatralne-gra na pianinie-zajęcia takie srakie i owakie, a później ew. możesz obejrzeć bajkę przez 15minu :angry: Dla mnie to jest tresura. Mnie tak nie wychowywano i bardzo za to jestem rodzicom wdzięczna, że jak miałam ochotę to szłam na podwórko, jak miałam ochotę bawić się lalkami to się bawiłam, a jak chciałam oglądać bajkę, to sobie włączałam- i nie traktowałam tego jak nie wiadomo jakiej nagrody czy atrakcji :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    A co to tv to u nas się zdarzy, że Kacper coś zobaczy. Jak zajmuje się małym, a eM ogląda to zdarzy mu się zerknąć.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    a ja często mam włączony tv i Kacperek i tak jest zajęty swoją krówką czy króliczkiem. On po prostu lubi jak wokół niego jest głośno a sama do siebie albo do niego z odległości ile mogę gadać? A on lubi słyszeć wiele głosów - dlatego w gościnie się zawsze odnajduje.
    On nie patrzy na tv dopóki niechcący głowy nie przekręci i nie zobaczy jak jakieś kolorki latają na ekranie, ale chwila i zmienia punkt obserwacji znowu na krówkę czy króliczka:wink:
    Więc to chyba nic złego, że czasem popatrzy na ekran.

    Raz nawet mięliśmy taki przypadek (i to wyjątek od reguły podanej w artykule z linku powyżej), że Kacperek nie mógł zasnąć więc wzięłam go do naszego łóżka jak w tym czasie oglądaliśmy Kabarety i był C. Pazura. Kacprowi tak się to spodobało, że wpadł z nim w zawiłą dyskusję! Raz jeden, raz drugi gadał. Kacper się aż z nim przekrzykiwał! I kto mi powie teraz, że telewizja hamuje rozwój?! Hehe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Dziewczyny, nie rozumiemy sie....czesc!
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    belly ja Cię rozumiem...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Chciałam tylko powiedzieć że ten artykuł jest tylko jednym z licznych tego typu w necie i jak ktoś jest zainteresowany to może ten temat zgłębić. Ale pewnie nie każdy ma na to ochotę. Ja akurat swego czasu ten temat przerobiłam i zgadzam się ze specjalistami prawiącymi o szkodliwym wpływie telewizora na dzieci a w szczególności na niemowlę którego układ nerwowy jeszcze się rozwija. Mam w rodzinie/znajomych pare przypadków dzieci wychowanych przed telewizorem właśnie na zasadzie że tv cały czas włączony bo przecież rodzice oglądają. A potem wyrastają trzylatki znające na pamięć program tv kanału mini mini.
    Znam też np parę co pali papierosy w obecności dziecka, specjaliści mówią ogólnie że bierne palenie jest szkodliwe, ale ci rodzice uważają że skoro oni palą to niech dziecko przywyknie. Ogólnie ze wszystkim tak można. I wszystko można sobie tak wytłumaczyć. Dobra to może trochę ekstremalne było ale chciałam pokazać że czasem nasz osąd jest zaburzony i warto zdać się na wyniki badań naukowych np.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Co tam program, nawet cale teksty z bajek znaja... A na dwor nie idzie takiego dziecka sila wygonic, no przeciez za chwilebedzie bob, tom, czy cos tam jeszcze... Mam w planie, aby Mala, jak juz pogoda na to pozwoli przebywala, jak najwiecej na swiezym powietrzu (piaskownica juz zamowiona:d).
    .ja tak bylam wychowywana i nie potrafie zrozumiec tego, ze kiedys w ferie dzieci zjezdzaly na sankach calymi dniami, a w tym rokunie widzialam przez caly okres ferii zadnego dziecka na sankach, za to na fejsie dzieci znajomych w wieku 8-13lat non stop aktywne...
    --
  5.  permalink
    w tym rokunie widzialam przez caly okres ferii zadnego dziecka na sankach
    - u mnie nie bylo sniegu he he
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - super :) Karolek narazie przewraca sie co chwile na lewy bok i na plecki z powrotem. W druga stronę nie próbuje nawet. Nie mogę sie doczekać az sie przekreci na brzuszek. :)

    A wracając do tematu telewizji, to ja jestem za nieogladaniem tv przez niemowlaki. I mój synek nie ogląda. Jak bedzie starszy to będę mu dawkowac bajki. Ja jestem z tych osób co nie lubi jak siedzę w pokoju i telewizor jest włączony po to by był. Wyjątkiem jest muzyka w tv,ale to tez nieczesto włączam, ze dwa razy na tydzień czasem mniej, po kilka piosenek na vivie i finito.

    Moim zdaniem zamiast włączać dziecku tv, lepiej poczytać bajki. Ja czułam Karolkowi, czasami mu sie podoba innym razem poplacze, bo za długa i pewnie mu sie nudzi ;) ale mama nie daje za wygrana. Obecnie najwiecej czasu spędzamy bawiąc sie na macie. :)
    --
  6.  permalink
    Witam się:)Dziś mój synek kończy 6miesięcy!!!powiedzcie mi kiedy to zleciało:):shocked::bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    A ja jestem matka leniwa i moja pieciolatka sama sobie wlacza bajki... do sluchania na cd :-) Uwazam, ze to bardziej rozwija wyobraznie. U nas tv malo co wlaczony, z reguly dopiero na sam wieczor a i wtedy nie zawsze. W tygodniu, jesli sie jej przypomni, to maks pol godziny, ma swoja ulubiona baje, w weekend moze troche dluzej poogladac. Nie demonizuje tv, bo tez bywaja fajne programy i baje, ale jest tyle innych ciekawych rzeczy, ze szkoda na to czasu.

    A mlodsza nie oglada w ogole i nie zamierzam jej przyzwyczajac na razie. Jak uznam, ze jest gotowa, to czeka cala kolekcja Misia Uszatka na dobranoc.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    leneczko rany! Ja też się dzisiaj ocknęłam, że my mamy prawie 5 m-cy a mam wrażenie, że dopiero jakieś 2 m-ce zleciały...
    100 latek dla Patrysia:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    U nas tv wyłączony. Dopiero kiedy Gosia zaśnie do włączamy na wiadomości. Czasami w weekend zdarzy się mężowi włączyć top geara, albo mnie skoki narciarskie i to wszystko. Gosia bardzo reaguje na tv, patrzy jak zahipnotyzowana, dlatego staram się jej nie pokazywać. Ale może właśnie tak reaguje, bo nie zna tv?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja tez jestem przeciwna TV. Pozwalam jednak czasem na zerkanie z maty (na chwileczkę) jesli jestem niesamowicie glodna bo jakoś wtedy mam parę minut by coś zjeść...:shamed: i tyle...;) myślę, że to nie jest jakieś bardzo straszne, a Dominika najlepsza reklama to ,,bierz co chcesz, plazmę weź..." :devil: (pewnie dlatego, że mu tyo śpiewam) jak to słyszy to od razu szuka skąd to leci:D
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    ja mam takie pytanie do was - czy jest cos w co mozna sie bawic z dzieckiem miesiecznym? powiedzcie mi jakie sa pierwsze zabawki jakie sie kupuje dzieciom i kiedy najlepiej? jakie zabawy i od kiedy? moj synek zauwazylam ze chyba coraz lepiej i dalej widzi bo sie coraz bardziej rozglada i czasem mi sie wydaje ze widzi juz niektore rzeczy ktore sa dalej położone niż na 30-40cm od jego buzi. Ale na razie wiekszosc dnia to spi i je i placze, aktywnosci ma moze ze 2g gora 3g w ciagu dnia
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    U nas tv było zawsze włączone. Nie wpłynęło to negatywnie na Oliwkę.Była spokojna,spała całymi dniami i nie zauważyłam nerwowego zachowania.

    Vsti,
    Vsti: Moje dziecko w ogóle tv nie interesują, no może poza napisami końcowymi i programem tv (też napisy), może być cały dzień włączony telewizor,a Ona nawet na niego nie spojrzy...

    Moja też nie reagowała na nic.Nadia jeszcze za mała na TO jest.Zobaczysz jak Twoja córeczka będzie miała roczek,mniej więcej i zobaczy pieska w tv , jestem ciekawa czy jej nie zainteresuje :tooth: Oliwka to zaraz skacze , krzyczy A A A A i pokazuje palcem :wink: Reklama wiewiórek,misie,pieski, a już nie wspomnę o dzidziach,bo wtedy to jest odlot :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Mamy drugiego ząbka !!!!!! :wink:
    Dwa wyszły w ciągu 4 dni :wink:
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Hussy nie wiem, czy za Mala... chyba to zalezy od dziecka, bo przeciez z tego co pisza dziewczyny tv interesuje juz mlodsze dzieci od N. Moze Ja po prostu telewizor nie intetesuje, bo jest wlaczony prawiecaly czas i traktuhe go jak szafe, czy tam krzeszlo... Nawet, jak zacznie Ja unteresowac to na pewno nieposadze Jej przed ekranem tylko po to, zeby miec "tzw spokoj"
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Milko zaciekawiło mnie Twoje pytanie, bo i ja nie mam doswiadczenia i pomyslow poki co
    co mozna robic z maluchem :)
    tu wyszperałam http://dzidziusiowo.pl/mamy-dziecko/zabawy/121-zabawy-z-niemowlakiem-0-3-miesiace
    a tak naprawde wszystko co przyjdzie do glowy tworczej mamie,choc nie wiem czy jak bede zmeczona to będa pomysły ;)
    --
  7.  permalink
    acia nie wiem co mogło być przyczyną tego krwawienia:-( może zadzwoń do położnej i zapytaj.

    Co do tv u dzieci to powiem tak nadmiar bajek i programów na pewno nie jest dobry i dziecko często jest rozdrażnione i często potem nie słucha (jest po prostu przestymulowane). Widzę to po mojej córce kiedy obejrzy zbyt dużo bajek i czasem nieodpowiednich dla wieku.
    Ale są programy i bajki, które pomagają w rozwoju dziecka i nie wpływają negatywnie na Jego układ nerwowy.
    Była kiedyś z czasopismem rodzice seria płyt "Mądry maluch" włączałam je Mai i widziałam że jest po tym spokojna a nie rozdrażniona. Do tego szybko nauczyła się rozróżniać kolory, poznawać literki i różne piosenki. Także programy przyrodnicze ją uspokajają i uważnie słucha.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    W sprawie tv musimy wziac tez wiek dziecko, bo co innego 2)3 latek, ktory pooglada pol godziny program edukacyjny, a co innego niemowlak :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    U mnie często jest włączony telewizor, ale Lusia kompletnie nie zwraca na niego uwagi.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Milka, najlepiej takie dziecko dużo przytulać :) U nas się sprawdzało :wink: Oprócz tego super działają żyrandole, dość kontrastowe zabawki, ale nadal myślę że nie należy z bodźcami przesadzać.
    Ja nie pamiętam, kiedy ostatnio miałam włączony w domu telewizor. Nie lubię i nie potrzebuję. Ale jak raz na tydzień, dwa jesteśmy u teściowej i ona ma włączony tv, to mnie po 15 minutach strasznie bolą oczy. I się tak zastanawiam, czy dzieci też bolą oczy?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    A ja nie wytrzymam pół dnia bez tv... Nie wiem. Jakoś tak mam... Bez przerwy z programu na program... A Kacperek jak zwykle nie wzruszony... Jego mało interesuje tv. Woli zabawki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Majkę tv baaardzo interesuje, jak tylko zauważy to wlepia gałki i patrzy jak zahipnotyzowana. Musimy ją wtedy układać tak, żeby nie widziała, czymś ją zająć, albo zasłonić. A tv chodzi u nas zazwyczaj cały dzień, bo włączam sobie vive, bo tak to tak mi pusto w tym domu.. No i czasem obejrzę rodzinkę.pl, albo jakiś program kulinarny;) I też mi się już kilka razy zdarzyło pozwolić Majce na gapienie się w tv, jak np chciałam zjeść w spokoju, bo zagrzałam sobie jedzenie lub jak musiałam iść do kibelka.
    --
  8.  permalink
    Dorit moj syn i corka od 0-3 miesiecy prawie ciagle spali lub jedli i nie byli zainteresowani zabawa:wink:
    --
  9.  permalink
    Katka, Judka, a tak nachodzą mnie różne przemyślenia apropo nocnego budzenia. Bowiem mój syn przespał kolejną noc tylko z jedną pobudką na jedzenie. Wczesniej zapoznalam się z książką Zaklinaczka Dzieci tj kontynuacja Języka Niemowląt która uświadomiła mnie że dzieci w tym wieku nie potrzebują jeść częściej niż co 4 h. W związku z tym że ja do tej pory karmiłam co 1,5 h w dzień i co 1h w nocy :shocked:, doszłam do wniosku że jednak trzeba spróbować metody a' la Tracy Hogg. Uznałam że w tym zakresie ma ona racje. Dziecko jedząc tak często spija tylko pierwszą fazę, czyli przekąsza sobie i nie najada się do syta. Dlatego też podjada często a więc blędne koło się zamyka.
    Zaczęlam przetrzymywać Jaśka tak żeby jadł nie częściej niż co trzy godziny. To samo w nocy. Patrzyłam na zegarek i nie podawałam piersi póki nie minęły 3h. W tym samym czasie zaczęłam naukę nie zasypiania na piersi ani w ciągu dnia ani w nocy. Tak żeby Jaś nie budzil się zdezorientowany że zasnął u mamy na piersi a budzi się gdzie indziej.
    Trzecia sprawa to fakt że ja Jaśka przyzwyczaiłam też do tego że gdy tylko chrumknie w nocy to ja już do niego pędzilam, nie pozwalając mu ani na sekundę zapłakać. Tak niestety było i cały czas jest że jego płacz wywołuje u mnie potworny ból i przykrość więc reaguję bardzo szybko. I tutaj niestety jest pies pogrzebany. Przyzwyczaił się on że jak tylko się obudzi to ja go biorę i daję cyca. Przetrzymałam troche Jaśka ale byłam przy nim zawsze, podnosiłam na ręce i głaskałam aż zasypiał. Wiem że to dopiero początek naszej wspólnej drogi a w naszym życiu będą zdarzaly się w chwile kiedy on będzie płakał a ja będę musiała być nieugięta, bo na tym właśnie polega wychowanie. Przed tym się nie ucieknie. No i dużo dała też zmiana pozycji w której go kładziemy. Do tej pory spał na pleckach, teraz na brzuszku.
    Spróbujcie nie podawać dziecku piersi o każdej porze w nocy lub przeczytajcie tą książkę. Mnie ona bardzo dużo dała, jest w niej dużo studium przypadku wszelkiego rodzaju. Znacznie bardziej wartościowa niż Język Niemowląt.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Ciasto masz u mnie wielkie ooo!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Spróbujcie nie podawać dziecku piersi o każdej porze w nocy lub przeczytajcie tą książkę. Mnie ona bardzo dużo dała, jest w niej dużo studium przypadku wszelkiego rodzaju. Znacznie bardziej wartościowa niż Język Niemowląt.

    Ciasto... spróbuję. Przeczytam też książkę. Moja dziś budziła się co 1,5h... i rzeczywiście, possie pierś od niechcenia z 2 minuty i zasypia. Biorę ją jak tylko zakwęka. Moze to rzeczywiście błąd. Dziękuję Ci kobieto!!! :whorship:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.