Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    ciastoMiłości - a gdzie mozna kupic lub ściagnąc tą książkę? jakbys mi podesłała linka albo tu albo na priv byłabym wdzieczna, chetnie tez bym ja przeczytała
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    ciastoMiłości - a gdzie mozna kupic lub ściagnąc tą książkę? jakbys mi podesłała linka albo tu albo na priv byłabym wdzieczna, chetnie tez bym ja przeczytała


    o to ja też poproszę, a jakby ktoś chciał język niemowląt to mam pdf-a mogę podesłać

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.03.13 09:16</span>
    possie pierś od niechcenia z 2 minuty i zasypia. Biorę ją jak tylko zakwęka. Moze to rzeczywiście błąd. Dziękuję Ci kobieto!!! :whorship:
    --


    u nas jest dokładnie tak samo, tylko w nocy budzi mi się maź 2x ale jeszcze całej nocy nie przespała, a w dzień faktycznie potrafi na cycu co 2h być i max je 3-5minut
    --
  1.  permalink
    Tu jest link.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jeszcze tak wrócę do telewizji. U nas tv nie ma, bo nie korzystamy, wolę jak gra muzyka z cd, a nie brzęczą mówiące ludki. Młody się przyzwyczaił do tego, że się śpiewa, tańczy, itd. Aaaale. No właśnie - ale. Telewizja, a raczej bajki (Barney i Baby Beetles, dziękuję Wam bardzo) uratowały nas (dosłownie) ostatnio przy odstawianiu. Była nocna histeria, krzyki, wrzaski, Krasnal uspokoił się dopiero na widok Barneya, który mu towarzyszy czasem przy wieczornej kaszce. Barney śpiewał, tańczył, rozmawiał z dziećmi, a Krasnal zaczął bez cycusia w paszczy odpływać. Po kilku godzinach męczarni. Że też wcześniej na to nie wpadłam. No ale kto to wiedział. Także tv/bajki to nie jest samo zło. Nie lubię prawdę mówiąc takiego demonizowania zwykłych rzeczy. Tak jak ze słodyczami - słodycze złooo, beeee, nie dam. A potem 7latek wydaje na słodycze fortunę (jaką sobie uzbiera) w sklepiku szkolnym, bo rodzice w domu nie dają. Znam te przypadki z autopsji i powiem tak - żadne ekstremalne podejście nie jest dobre.

    Co mnie jeszcze bardziej zastanawia, patrząc na dyskusje na Rozpakowanych. Dobrze, że się pojawiają, ale szkoda, że jedna matka dla drugiej matki ma tak mało wyrozumiałości i uważa, że jej racja jest najlepsiejsza i najprawdziwsza.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja raczej do tematu włączonego telewizora podchodzę neutralnie. Jest włączony to jest,nie jest to też ok . Oliwka lubi czasem popatrzeć na zwierzątka,pośmiać się i znów zaczyna biegać i się bawić.
    Czemu mam się przejmować co ktoś robi? :wink::wink:
    Nie wiem jak myśli dziecko 2 czy 3 letnie,bo Oliwia jest jeszcze mała,także nie wypowiadam się jak by się zachowało starsze dziecko.
    Na pewno każdy ma swoje myślenie na ten temat i fajnie,że dziewczyny to napisały,ale nie zauważyłam,żeby była tu jakaś słowna przepychanka,że Ty robisz zle,bo Twoje dziecko bawi się przy włączonym tv,a moje przy wyłączonym.
    Jedyne co to mnie zastanawia to tak twarde zdanie mam malutkich dzieci,że telewizor na pewno ich nie interesuje.Skąd będzie wiadomo jak będą się zachowywać starsze dzieci ? Oliwkę też NIGDY nie interesował włączony telewizor ,a teraz to skacze i piszczy jak widzi dzidzie ,albo kojarzy muzykę i od razu się ucieszona odwraca.. Także nigdy nie mów nigdy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    No to i ja się wypowiem, choć miałam tego nie robić :wink:
    Myślę, że kwestia telewizji, bajek itp. jest bardzo mocno indywidualna i zależy przede wszystkim od poziomu rozwoju psychologicznego dziecka. Opiekowałam się kiedyś 2,5 letnią (!) dziewczynką, z którą grałam w warcaby :shocked: i z którą chodziłam do kina na bajki dla dzieci. Ale ona była tak rozwinięta intelektualnie, że niejeden 4 latek by jej zazdrościł. Trzeba obserwować dziecko. Jedno będzie gotowe na 15 minut bajki w wieku 1 roku inne w wieku 2 lat jeszcze nie bardzo.
    Mojemu Adasiowi telewizora nie włączam, ale ponieważ u mnie cały dzień jest włączony laptop ( muzyka, 28dni, przepisy na posiłki, etc. ) to Adaś bardzo się nim interesuje. I u nas od jakichś 2 miesięcy wieczorem przed kąpielą włączam Adasiowi z laptopa 10-15 minut "bajki". Siada sobie na kanapie obok mnie, chwyta swój ulubiony wiszący kabel od lampki i grzecznie ogląda, nie wiercąc się a tylko okazuje ogromną radość gdy na ekranie pojawi się owieczka :bigsmile: Widzę, że jest gotowy na kilkanaście minut "bajki", w której nie ma szybko zmieniających się obrazów, za to dzieją się niesamowite dla takiego malucha rzeczy.
    Adaś bardzo to lubi, świetnie się przy tym wycisza :smile:
    Cudzysłów, bo to jest coś takiego i takiego.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    ja ogólnie TV w dzień mam wyłączony bo Milka b.b.b.b. lubi się w niego patrzeć ale raz czy 2razy dziennie Milka ogląda bajki zależy jaka jest pogoda bo jak jesteśmy na dworze to TV nie ma ale jak pada deszcz i już kompletnie nic ją nie interesuje i tylko chodzi i skuczy to odpalam baby TV uwielbia tam niektóre bajki a wszystkie piosenki są uwielbiane i Milka do nich tańczy!! no i mam nagrane ona tańczy dla mnie bo i to ja wycisza....nigdy nie miała problemu ze spaniem puszczam takie bajki że bardziej ją wyciszają niż pobudzają... no i na mega zły humor na youtube ma kaczuszki mini mini pełen szał! myślę że wszystko tylko w granicy rozsądku a będzie dobrze....
    -
    cisto myślę że to b. dobry pomysł Milka była na butli ale na moim mleku i pilnowałam jak ognia tych 3h i takim sposobem szybko zaczęła przesypiać noce na każde zapłakanie butli nie dawałam jak już to nosiłam kołysałam i zasypała czyli z głodu nie umierała:D
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Winnica bardzo dziękuję za podane linki :bigsmile: Szczególnie drugi mi przypadł do gustu :wink: już jest w ulubionych :devil:
    Martynka bardzo interesuje się TV.
    U nas telewizor włączony, bo lubię TVN24.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Ciasto dzięki za wypowiedź o karmieniu, bo właśnie do mnie doszło, że faktycznie nie patrze na to co ile karmię i z pewnością nie przekraczam 1,5 h. Dlatego on je krótko i często. Muszę się skupić nad tą częstotliwością. W nocy natomiast budzi się co 6 godzin ostatnio regularnie, więc ok.
    A co do płaczu, nie wiem czemu, ale ja gwałtownie nie reaguję jak on się budzi, bo często zdarza mu się płacz chwilowy przez sen bo coś mu się przyśni i śpi dalej (sam mnie tego nauczył, żeby chwilkę odczekać). I tak np. jak nad ranem zaczyna pojękiwać, ale wiem, że zaraz zacznie gaworzyć i czekam aż zacznie płakać bo wtedy właśnie mnie potrzebuje. Nie rzucam się jak wściekła - sama nie wiem czemu, bo w końcu płacz dziecka powinien chyba inaczej działać na matkę! :devil: To pewnie przez to, że nasłuchałam się rodziny o tym, jak dziecko sobie rodzica wychowuje i takie tam. I jakoś wlazło mi to do głowy i wyjść nie chce:wink:

    A właśnie moje dziecię usnęło samo przy karuzeli w łóżeczku. Był senny i przy cycu nie zasypiał tylko w żyrandol się wpatrywał. A jak przeczytałam mu bajeczkę i odłożyłam to po 15 minutach sobie zasnął
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Co do TV...to u mnie gra cały dzień... Mam podobnie jak Malisek... Bez niego jest mi tak jakoś pusto i za cicho... Zu INTERESOWAŁA się TV, więc żeby mi coś grało (radia nie lubię), to go zakrywałam czymkolwiek.... W momencie, gdy odsłaniałam nie liczyło się dla Niej nic innego... Więc stwierdziłam, że muszę częściej odkrywać ekran telewizora, by dla Zu nie było to coś nowego, wyjątkowego, zachwycającego... Oczywiście wtedy musiałam ją zainteresować zabawą, żeby nie 'gapiła' się bez przerwy w ekran telewizora...Pokazywałam, że są ciekawsze rzeczy, zabawki niż tv ;) A teraz tv jest już dla niej czymś normalnym i owszem zerknie od czasu do czasu, ale nie robię z tego żadnego problemu, bo ona tylko 'zawiesi wzrok' na jakiejś reklamie i dalej wraca do swojej zabawy ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink

    Co mnie jeszcze bardziej zastanawia, patrząc na dyskusje na Rozpakowanych. Dobrze, że się pojawiają, ale szkoda, że jedna matka dla drugiej matki ma tak mało wyrozumiałości i uważa, że jej racja jest najlepsiejsza i najprawdziwsza.


    Amen.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    To rzeczywiscie zalezy od tego jaki "przypadek" ma sie w domu.
    powiem szczerze - widok mojego dziecka gapiacego sie nieruchomo w ekran jakby swiat sie zatrzymal, za bardzo dziala mi na nerwy - natychmiast wylaczam telewizor. A ze sama chetnie znajduje sobie inne rozrywki (mysle, ze moglabym telewizora w domu nie miec), to robie to bez wiekszego zalu. Towarzystwa dotrzymuje nam muzyka z radia.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    No jasne, tylko szkoda, ze zostalam wczoraj potraktowana jak matka wyrodna. Czasami mam wrazenie, ze lepiej nie pisac tutaj prawdy tylko to, co niektore mamy chca przeczytac. Nie bede juz wiecej brala udzialu w tego typu dyskusjach bo mi szkoda nerwow na tlumaczenie swoich zachowan wobec dziecka, ktoremu nieba bym przychylila...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    magda_a: Co do TV...
    magda_a: Bez niego jest mi tak jakoś pusto i za cicho...
    magda_a: A teraz tv jest już dla niej czymś normalnym i owszem zerknie od czasu do czasu, ale nie robię z tego żadnego problemu, bo ona tylko 'zawiesi wzrok' na jakiejś reklamie i dalej wraca do swojej zabawy ;)

    magda_a wyjęłas mi to z ust. U nas jest dokładnie tak samo. Ja bez telewizora czuję się jak bez internetu na przykład:wink:
    aguncia: powiem szczerze - widok mojego dziecka gapiacego sie nieruchomo w ekran jakby swiat sie zatrzymal, za bardzo dziala mi na nerwy

    aguncia jak moje dziecię podrośnie chociażby to wieku Twojego to pewnie będzie podobnie, bo starsze już siedzi i bardziej się interesuje może tv. U nas tego jeszcze nie zaobserwowałam, ale pewnie jak takie zjawisko zacznie i u nas występować to szybko zmienię zdanie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    belly: Czasami mam wrazenie, ze lepiej nie pisac tutaj prawdy tylko to, co niektore mamy chca przeczytac. Nie bede juz wiecej brala udzialu w tego typu dyskusjach bo mi szkoda nerwow na tlumaczenie swoich zachowan wobec dziecka, ktoremu nieba bym przychylila...

    Obiecałam sobie, że się nie odezwę :cool:
    ale w 100% zgadzam się z powyższą wypowiedzią Belly.
    coraz częściej zdarza mi się dać sobie po łapkach zanim coś napiszę ....
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Ulcia- widzisz, cos jest chyba "nie halo"?!

    Teraz pytanie: czy takie sa zalozenia funkcjonowania forum i otwartych dyskusji? Nie wydaje mi sie...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.03.13 12:57</span>
    I jeszcze jedno z mojej strony:

    Mamusie, nie czytajcie tyle poradnikow i rad dr google. Mam wrazenie, ze to wlasnie Wy jestescie przestymulowane nadmiarem informacji.
    Troche wiecej dystansu do siebie i wychowywania dzieci...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    belly: czy takie sa zalozenia funkcjonowania forum i otwartych dyskusji? Nie wydaje mi sie...

    też mi się nie wydaje.
    I to chyba nie wynika z tego, że nie wszystkie mamy takie samo podejście i nie zgadzamy się ze zdaniem innej osoby - bo to wręcz zdrowe i normalne, ale często ton dyskusji, napastliwość czasem idąca zbyt daleko w argumentacji powoduje, że faktycznie człowiek musi udawadniać, że "nie jest wielbłądem".
    warto nad tym popracować, bo wymiana poglądów, zdań, spostrzeżeń itp jest solą funkcjonowania w internecie, na forum.
    Ja sobie bardzo cenię zdanie - a zwłaszcza odmienne - innych. Poszerzam w ten sposób swoją perspektywę postrzegania problemu.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    ja dlatego sie nie odzywam ;) sa tu osoby robiace z siebie wyrocznie na kazdym gruncie i o dziwo podpierane i uwazane za autorytet przez znaczna czesc. Szokuje mnie to bo podwazane sa rady lekarzy ktorzy prowadza dzieci itp. sytuacje. Pada temat i od razu bo moje dziecko tak miało i to bezwzglednie ma byc tak i tak. Hmmmm no nie podoba mi sie to i troche mi to smierdzi delikatnie mowiac. Juz tu kiedys taka wszystkowiedzaca i mocno doswiadczona przez zycie byla :/
    i przepraszam,ze bez polskich znakow,ale pisze lewa reka bo na prawej spi cycozwis :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Ulcia- trafilas w sedno sprawy.
    Moglabym teraz napisac, ze daje dziecku Danonki i co? Za chwil kilka dostalabym riposte, ze truje mala i ze jestem leniwa...

    Przekaz pewnych informacji czy wskazowek pozostawia wiele do zyczenia a szkoda, bo slowo pisane tez boli.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    ale dziś u Nas pięknie słonko świeci
    :bigsmile:
    aż chce się żyć :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Ulcia, btw. bedziemy mamami "couch potatołsów" i maniaczek TV :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    katka_81: ale dziś u Nas pięknie słonko świeci
    :bigsmile:

    A u nas sporo śniegu i bez słońca :cry:
    Wiosno, wiosenko gdzie jesteś powiedz nam... :bigsmile:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    No własnie! Katka - piękna zmiana tematu! :tooth:
    ale gdzie to słonko!!! Oddawaj! :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    magda_a: A u nas sporo śniegu i bez słońca :cry:

    u Nas też śniegu dużo ale dziś słonko wyjrzało i raczy swoim ciepełkiem :)
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    ...a ja się mało udzielam, ale czytam na bieżąco i chłonę wszystkie rady jak gąbka:tooth:. A ja jestem wdzięczna, za taki wynalazek jakim jest tv:wink:. Czasami młody tak daje popalić,wyje nie wiadomo o co, to wtedy sadzam na kolanka-mały gapi się w tv, a ja mam parę minut luzu, żeby trochę"dychnąć" i naładować akumulatory na dalszą walkę z "wyjcem":tongue:...u mnie za oknem niestety też brzydko-słońca brak i zimno-brrr....pozdrawiam:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    To ja napiszę inaczej, bo aż cofnęłam się tę stronę wstecz, żeby przeczytać tę "ostrą" dyskusję. I... co właściwie było napastliwego w tych paru postach? Jak dla mnie nic. Nikt tu nikogo nie nazwał wyrodną matką, nikt nikogo też nie zamierzał przymuszać do zmiany postępowania. Pomijam już fakt, że co do oglądania tv przez niemowlaki raczej nie ma wątpliwości, że jest im to całkowicie zbędne, ale raczej chyba wszyscy rozumieją, że koniec końców to rodzice decydują o tym, robią ze swoim dzieckiem?

    Ul_cia: I to chyba nie wynika z tego, że nie wszystkie mamy takie samo podejście i nie zgadzamy się ze zdaniem innej osoby - bo to wręcz zdrowe i normalne, ale często ton dyskusji, napastliwość czasem idąca zbyt daleko w argumentacji powoduje, że faktycznie człowiek musi udawadniać, że "nie jest wielbłądem".
    warto nad tym popracować, bo wymiana poglądów, zdań, spostrzeżeń itp jest solą funkcjonowania w internecie, na forum.
    Ja sobie bardzo cenię zdanie - a zwłaszcza odmienne - innych. Poszerzam w ten sposób swoją perspektywę postrzegania problemu.


    W pełni się zgadzam z tym, co napisałaś. Tyle, że akurat tym razem to wyglądało inaczej i powiedziałabym raczej, że bardziej napastliwa była druga strona dyskusji :confused:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny na prawdę rzućcie okiem na dyskusję parę stron wstecz, każda wymieniła się tylko opiniami i tym co uważa, tam nie było ani obrażania ani niczego więc nie wiem o co te halo z "wyrodną matką" bez przesady każdy robi jak chce, ale napisać chyba o tym ma prawo:cool:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.03.13 13:41</span>
    W pełni się zgadzam z tym, co napisałaś. Tyle, że akurat tym razem to wyglądało inaczej i powiedziałabym raczej, że bardziej napastliwa była druga strona dyskusji :confused:


    mam takie samo odczucie, że to co pisałyśmy o tym że raczej unikać tv spotkało się z ostrą krytyką.. a nie na odwrót :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Ale przecież moja wypowiedź nie tyczyła się jakiegos konkretnego przypadku! Hej!

    Ja mówie ogólnie - o nasze rozmowy na forum, a nie o czymś konkretnym.

    Easy!v :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Akurat w tej dyskusji, jak dla mnie byla typowa wymiana pogladow, nic obrazajacego...
    Choc sama doswiadczylam tu kilka razy ripost typu: "jak bedzie starsza to na pewno sie to zmieni" (oczywiscie nie na korzysc)... I zawsze mnie to wkurzało, bo przecirz kazde dziecko jest inne i akurat moje nie musi miec tak samo, jak inne...dlatego tez przez dluzszy czas nie pisalam tu nic...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja to jestem pełen luz :boogie:, ale zdanie mam swoje, i nie wstydzę się o nim pisać :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    sysiajaw: Ja to jestem pełen luz :boogie:


    Ja też :tooth:
  2.  permalink
    Spróbujcie nie podawać dziecku piersi o każdej porze w nocy lub przeczytajcie tą książkę

    - staram sie, alr wczoraj po 2h tak plakal ze musialam dac jesc, potem spal 4 a potem po 2 znow placz... w dzien dopajam herbatka
    i rzeczywiście, possie pierś od niechcenia z 2 minuty i zasypia.
    moze sprubujesz tez z herbatka???
    ale dziś u Nas pięknie słonko świeci
    - tez chce slonce :cry:, u nas zimno
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny chyba mamy zębola, dopiero w fazie wyżynania, bo widzę białą kropeczkę - lewa dolna jedynka:devil:.
    W związku z tym pytanie: jak bdać o tego zębucha? Czym czyścić? Szczoteczki? Pasty? Co polecacie?
    .
    Co do nocek, to u nas kaplica. Pobudki co 1.5/2 h. Gosia zasypia sama, bez problemu, po jedzeniu odkładam ją do łóżeczka (próbowałam też nie odkładać, ale budziła się jeszcze częściej). Może jeszcze spróbuję dawać smoka zamiast cyca. Kiedyś tak robiłam, ale teraz zaczęłam brać na karmienie w myśl zasady, że skoro i tak już wstałam to nakarmię i może prześpię następne 2 godziny. Ale może to się samo nakręca i jest coraz gorzej, a jeszcze miesiąc temu Gosia przesypiała z 4 godziny.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny chyba mamy zębola, dopiero w fazie wyżynania, bo widzę białą kropeczkę - lewa dolna jedynka:devil:.


    Gratulacje dla Gosi :cheer:, powiem ci że ja czasem żałuję, że małej nie nauczyłam smoka bo przynajmniej zawsze dziecko może czymś się zaspokoić. Moja Julka miała smoka tylko do usypiania jak zasnęła to jej zabierałam i usypianie trwało 5 minut a odzwyczajenie zajęło nam jeden wieczór, a teraz to jakaś masakra młodsza chodzi spac koło 23-24 bo nie potrafi wczesniej usnąć, a cycuś do usypiania jest be, więc niestety na rękach :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Gratulacje zębolka! :-)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    A mnie wkurza jak ktoś jest zawzięty przy swoim i uparcie twierdzi,że ma rację i ,że jego dziecko to NIGDY tego , NIGDY tamtego. Tak samo kiedyś była rozmowa,że 6 miesięczne dziecko nie boi się obcych,bo już takie jest i zostanie. Ja to zawsze w myślach sobie mówię poczekamy,zobaczymy.
    Co innego jak ktoś pisze swoje zdanie,wtedy ok - rozumiem. Gorzej jak uparcie każdemu wmawia,że tak jest.

    Na koniec dodam,że jak moja koleżanka była w ciąży to też się mądrzyła i wszystko o dzieciach lepiej wiedziała,nawet dawała mi "złote rady" na wszystkie tematy. Czasem to już miałam ochotę coś jej powiedzieć,ale poczekałam aż urodzi. No i co ? Już taka mądra nie jest,czytanie gazet i dobre porady nijak się mają do tego jak dziecko przychodzi na świat i musimy się zmierzyć z wieloma problemami.

    I jestem za tym,żeby każdy pisał co uważa,ale nie wmawiał swoich racji innym. Kiedyś wiele z Nas(Mam starszaków)też miało małe dzieci i uczestniczyło w tym wątku na bieżąco. Więc ,jeśli chodzi o mnie to tylko staram się przekazać swoje doświadczenia jak było i jak jest.Co nie znaczy,że porównuję swoje dziecko do innych. Bzdura. Nigdy bym nie powiedziała,że są to riposty,albo chęć obrażenia.

    Amen :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ile może trwać katar? :cry: Basia ma już ponad tydzień, w sobotę był lekarz,zbadał ją- drogi oddechowe czyste, no ale ten katar ją męczy :confused: Nasivin już wczoraj musiałam odstawić, bo dawałam 5dni. Odciągamy max. 2 razy dziennie, psikamy Sterimarem- a pojawiła się dziś krew w odciągaczu :confused: Noce jakoś śpi, bo mamy włączony nawilżacz i zamknięte drzwi od sypialni, ale w dzień się tak nie da, bo bym nawet do kuchni nie wyszła- a mamy piętrowy dom i ona schodzi ze mną na dół na większość dnia.
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    madzinka83: jak bdać o tego zębucha? Czym czyścić? Szczoteczki? Pasty? Co polecacie?

    Są takie silikonowe nakładki na palec i nimi można czyścić ząbki i masować dziąsła.
    Można też zaopatrzyć się w http://mnz.pl/produkty/canpol-zestaw-szczoteczek-do-mycia-zebow/taki zestaw 3w1
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    ak samo kiedyś była rozmowa,że 6 miesięczne dziecko nie boi się obcych,bo już takie jest i zostanie. Ja to zawsze w myślach sobie mówię poczekamy,zobaczymy.


    Oj zgadzam się z tym, moją starszą córkę każdy mógł wziąść na ręce i do każdego się śmiała... do czasu.... jak skończyła 2 latka zmieniła się diametralnie :cool:

    Więc ,jeśli chodzi o mnie to tylko staram się przekazać swoje doświadczenia jak było i jak jest.Co nie znaczy,że porównuję swoje dziecko do innych. Bzdura. Nigdy bym nie powiedziała,że są to riposty,albo chęć obrażenia.


    o taaak podpisuję się po tym
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Widzę, że Gosia pozazdrościła Dominikowi;) jak zwykle u nich wszystko podobnie!

    Gratulujemy :)
    U nas drugiego już widać! więc szybko po pierwszym:)

    A tu stronka do fajnego radio ;)

    http://www.radio4baby.pl/
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    A ja wypatruję ząbki małej i wypatruję i nic .... echoooo, a ślini się na potęgę, gryzie wszystko, i znęca się nam moimi cycusiami, potrafi złapać ścisnąć i pociągnąć :shocked:, nie muszę pisać jak to boli, i ja zabieram cycusia i mówię, że nie wolno ale ona i tak dalej swoje ech

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.03.13 15:01</span>
    A i muszę dodać, że wiecznie wygląda jakby coś gryzła, tak mieli dziąsłami już 3 razy widziałam że przygryzła sobie język aż czerwona kreska coś ala siniak się robiło
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Sysia u nas podobnie było, mieliła chyba już ze 2 miesiące, a dopiero dzisiaj zobaczyłam biały punkcik. Gosiak chyba się zawstydził, że ostatni bezzębny Mohikanin :devil:.
    Mam tą nakładkę na palec.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    madzinka83: Gosiak chyba się zawstydził, że ostatni bezzębny Mohikanin :devil:.
    Nie ostatni, u moich ciągle nic się nie dzieje w tym temacie.
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Gratuluję zębatemu Gosiakowi:bigsmile:
  3.  permalink
    hopelight: A tu stronka do fajnego radio ;)

    Świetne to radio:bigsmile:

    Treść doklejona: 13.03.13 16:03
    My dziś byliśmy w poradni.
    Wojtuś zwolnił troszkę z przybieraniem na wadze i dzisiejsza waga 5770g:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    W piątek przeszliśmy na pieluchy 3, wcześniej też używaliśmy DADA z biedronki. I zauważyliśmy że Tosi zmienił się tam zapach na gorszy (śmierdzi), ale jest codziennie kompana pieluchy są często zmieniane.
    Czy zmiana rozmiaru pieluch może mieć na to wpływ?
    --
  4.  permalink
    hmmm wszystko zależy czy są czymś nasączane. Dziewczyny coś pisały o pamperach i 3 miały jakiś dodatkowy zapach. Może w dadzie jest podobnie. Sprawdź na opakowaniu
    --
  5.  permalink
    "Oj zgadzam się z tym, moją starszą córkę każdy mógł wziąść na ręce i do każdego się śmiała... do czasu.... jak skończyła 2 latka zmieniła się diametralnie" - no moj Maks teraz jest mega towarzyski, do kazdego na rece pojdzie i sie ciesze bo moge go zostawic z babcia czy dziadkiem ale jak czytam ze to sie moze odmienic akurat w wieku prawie przedszkolnym to sie nie ciesze...

    A my dzisiaj po wizycie u lekarza. Na szczepieniu maly super, nawet nie zaplakal, tylko chwilke pojeczal. Wazy 6300 klocek jeden. Nastepne szczepienie przeciwko zoltaczce 8 maja, jak skonczy pol roku. Za okolo 3 tygodnie (czekam az zejda strupki wynikajace ze skazy bialkowej) mam zaczac dawac zupke jarzynowa i dodawac gluten melka (wieczorem karmie nutramigenem)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Pampersy "3" śmierdzą jak wściekłe :bigsmile: Ciągle mam wrażenie, że są całe zasikane, nawet tuż po zmianie :wink:
    --
  6.  permalink
    Pampersy "3" śmierdzą jak wściekłe Ciągle mam wrażenie, że są całe zasikane, nawet tuż po zmianie
    wiec nie tylko ja???
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.