Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    A ja mam pytanie co do tych skoków rozwojowych dziecka, bo mam wrażenie że Toska ma tak jak by skok ale ten separacyjny i to chyba za wcześnie. Objawia się to np tym że wcześniej spokojnie zostawala z M a ja szlam np pod prysznic a teraz znikne tylko z pola widzenia i jest ryk, wystarczy że M Przyjdzie z nią do łazienki i mnie zobaczy i uśmiech od ucha do ucha jak by nigdy nie płakała. Zaczyna być nieufna jeśli chodzi o dziadków których widzi raz w tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Mam pytanie odnośnie wózka. Może głupie ale nie mam doświadczenia więc wolę zapytać jak to u was wygląda.
    Kiedy można się przesiąść na spacerówkę? Bo tak się zastanawiam czy na lato będziemy mogli się już przesiąść. I czy sportowy to to samo co spacerówka?
    I jaka spacerówka była by najlepsza? I czy są takie w których da się położyć siedzisko? I jeszcze zależy mi żeby łatwo się składała i zajmowała nie dużo miejsca za względu na maly bagażnik w aucie.:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    My też nie mamy doświadczenia, ale po świętach lub koniec kwietnia zależy od pogody chcemy do spacerówki mała przeprowadzić na spacery. Nasza spacerowka rozkłada się do lezenie. I my kupowaliśmy 3w1 więc czeka schowana.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - jak będziesz miała spacerowke rozkładana na płasko, to możecie sie przesiasc na lato. My tez planujemy, a mamy kubelkowa, więc na 90% sprzedamy wózek i kupimy model, w którym siedzenie bedzie sie rozkladalo właśnie na płasko. Myśle, ze koniec maja - początek czerwca będziemy zmieniać.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Właśnie ten niby co mam teraz to jest w nim spacerówka, ale dla mnie jest za ciężki i nie wchodzi mi do auta. A możecie się pochwalić jaki model macie/planujecie?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    bari_87 -

    - http://www.justbaby.pl/wozek-wielofunkcyjny-gleboko-spacerowy-passo-fotelik-samochodowy-dostepny-w-6-kolorach.html

    kolor ocean blue
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - ja planuje kupić bugaboo Bee plus. Waży 7kg i łatwo sie składa. Typowy miejski wózek :). Tylko najpierw będę musiała sprzedać naszego Cameleona (9kg z gondola juz) tez jest super. Spora gondola, ale teraz już widzę, ze Karolek chciałby widzieć wiecej. Jeszcze pewnie za wcześnie na przesiadke. Ale myśle, ze w maju powinno być ok. No chyba, ze sie przekonam do kubelkowego siedzenia ( wątpię). Muszę poczytać cos o tych kubelkowych spacerowkach.
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Olenka79: Igisowa, a jak Tobie idzie rozkręcanie laktacji?

    No z przerwami, bo trafiłyśmy do szpitala z zapaleniem płuc Małej a tam totalnie się nie dało ściągać pokarmu..A nawet kilka razy popołudniami dokarmiłam mm (uznałam, że dzieciok musi mieć siły do zwalczania infekcji a laktacją zajmę się po powrocie). Teraz już w domku- po kontroli u pediatry i przyrosty są już lepsze (było 21gram na dobę, teraz mimo infekcji średnia z 3 tygodni to 25). Od powrotu usiłujemy wrócić do wywróconego do góry nogami rozkładu dnia- spania i karmień, powoli wracam też do rozkręcania laktacji laktatorem. Także walczę:)))
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    acia a czemu tak szybko chcecie przeprowadzic Małą do spacerówki? pod koniec kwietnia Tosia bedzie miala 5 m-cy dopiero
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Madziauk fajny ten wózek, ale cena mnie odstrasza.
    Acia ja szukam już samej spacerówki:wink: nie opłaca mi się kupować 3w 1
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ja niedawno kupiłam spacerówkę Mamas&Papas i jestem na prawdę zadowolona. Składa się w dwie sekundy,rozkłada mocniejszym szarpnięciem no i duuuuży + sama go wnoszę do pociągu,bo jest leciutki i nie muszę nikogo prosić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    My się dobipero teraz będziedziemy przeprowadzac do spacerówki ale bardziej ze względu na bezpieczeństwo;) Gondole mamy ogromną ponad 80 cm i Fran się w niej mieści (ma 68 cm) ale że siada już to wole nie ryzykowac wypadnięcia i robimy przprowadzkę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dii ja też smarowałam małej główkę maścią cholesterolową z hydrokortizonem robioną na zamówienie i też jestem zachwycona po dwóch posmarowaniach nie ma żadnego suchego miejsca na główce.
    A dziś mam problem z ulewaniem u małej. Nie wiem co się stało nigdy mi nie ulewała aż tak. czasem się zdarzyło, ale dziś to już trzy razy ją przebierałam.
    I nie chcę zapeszyć, ale chyba nastąpił jakiś przełom w spaniu u Zuzi. Dziś przespała od 20 do 6 rano:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Mnie się ten podoba

    kasia a masz skład tej maści? Jaka jest zawartość hydrokortizonu?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dziewczyny pytanie, kiedy obniżałyście łóżeczko? Chyba powinnam powoli obniżyć, co prawda Gosia nie siada sama, ale podnosi się na łapkach wysoko, podciąga i boję się, że chwyci się szczebelków i pójdzie do góry.
    I drugie pytanie, do kiedy przewijałyście na przewijaku? Bo dla mnie powoli staje się to niewykonalne, Gosia mi się kręci, wierci, próbuje na brzuszek fiknąć, cały czas muszę ją trzymać i ostatnio przeniosłam już się na łóżko z tym procederem.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    mooniia - nie mam w tym doświadczenia ale wydaje mi się że jak spacerówka rozkłada się do leżenia to prawie jak gondola tylko że mniej obudowane, i Mała będzie więcej świata widziała niby w naszej gondoli też można zrobić że nie leży całkiem płasko, ale już sama nie wiem.
    A pod koniec kwietnia powinno być już ciepło, spacerówka zajmuje mniej miejsca w mieszkaniu niż gondola.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Niestety nie mam składu tej maści. Do maści była dołączona karteczka, ale ją wyrzuciłam.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ja nadal przewijam na przewijaku, ale moja to z tych mało ruchliwych ;-))))
    No i oczywiscie łóżeczka tez nie obniżałam jeszcze :wink: (obym nie zapeszyła) ale Martynka nie wpadła na to ze w łóżeczku mozna robic cos innego niz leżenie na plecach, spanie i bawienie sie zabawkami ;-) no i oczywiscie właczanie karuzelki - to opanowała już 3 miesiace temu... nie ma co - mózgowiec mi sie trafił :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    madzinka83: do kiedy przewijałyście na przewijaku?



    my do 15-go miesiąca i przestaliśmy tylko dlatego, że przewijak się roztargał na całej długości, wylazła gąbka i nie nadawał się już raczej do użycia a szkoda nam było kupować nowy :tongue:
    więc przenieśliśmy się na łóżko, ale w sumie dla Niny to żadna różnica gdzie ją przebieramy :wink:

    a materacyk w łóżeczku obniżyliśmy na poziom środkowy na pewno wcześniej niż Wy, bo Ninka miała ok 5 mscy chyba......
    i mimo, że nie była jakaś mega hiper ruchawa obniżyliśmy głównie ze względu na nas, coby się nie denerwować [tym bardziej, że Ninka spała i śpi do dzisiaj w osobnym pokoju]
    poza tym mojej koleżanki synek nieruchliwy, pewnego dnia o mało właśnie nie wypadł bo jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wstąpiły w niego kosmiczne moce i zaczął siadać
    dosłownie z dnia na dzień :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    TEORKA: pewnego dnia o mało właśnie nie wypadł bo jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wstąpiły w niego kosmiczne moce i zaczął siadać dosłownie z dnia na dzień

    siem przestraszyłam :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    misia-ludek: Ale wam dobrze, u nas kupa nawet do 6 dziennie i czasem zdążę przewinąć bo wydaje mi się że już nie zrobi a za 10 minut słyszę, że znowu jest

    To witam w klubie - u nas dzisiaj już poszły 4 pieluchy :wink:
    kasia151288: Dii ja też smarowałam małej główkę maścią cholesterolową z hydrokortizonem robioną na zamówienie i też jestem zachwycona po dwóch posmarowaniach nie ma żadnego suchego miejsca na główce.

    :thumbup:
    A ja smaruję brzuszek i nóżki i jestem pełna podziwu, bo w końcu trafiliśmy na właściwą maść - i nie drogą!:bigsmile:
    bari_87: kasia a masz skład tej maści? Jaka jest zawartość hydrokortizonu?

    bari ja nie wiem czy tam jest ten składnik u nas, ale jest napisane:
    vit A 50,0
    vit E 1,0
    Ung cholesteroli ad 100,0
    właśnie na AZS dobra podobno:bigsmile:
    madzinka83: do kiedy przewijałyście na przewijaku?

    Ja już od 2 miesięcy nie przewijam na przewijaku. Miałam taki mały dołączony do łóżeczka (turystycznego) i mały kopał w rurkę więc stwierdziłam, że bez sensu się męczyć. Na łóżku go normalnie przewijam :wink:
    acia20: A pod koniec kwietnia powinno być już ciepło,

    Oby bo 21 kwietnia się chrzcimy :crazy:

    Treść doklejona: 22.03.13 14:53
    TEORKA: a materacyk w łóżeczku obniżyliśmy na poziom środkowy

    A my nie mamy środkowego poziomu i też Kacperek śpi w swoim pokoiku... To co my zrobimy?:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dii: Oby bo 21 kwietnia się chrzcimy

    My też :bigsmile: i liczę na piękne słońce
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Dii: A my nie mamy środkowego poziomu i też Kacperek śpi w swoim pokoiku... To co my zrobimy?


    To chyba wam zostanie ten najniższy.
    Dii: właśnie na AZS dobra podobno:bigsmile:


    No to przy najbliższej okazji zapytam lekarza co o niej sądzi.

    Treść doklejona: 22.03.13 15:02
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Ul_cia: siem przestraszyłam :confused:



    no wg mnie lepiej dmuchać na zimne i obniżyć materacyk o jeden poziom
    dla spokojności sumienia :wink:


    bo rozumiem, że macie na poziomie najwyższym, jak dla noworodka tak ?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dii a w skaładzie vit A na pewno ma być 50,0 a nie 5,0?
    --
  1.  permalink
    acia20: A ja mam pytanie co do tych skoków rozwojowych dziecka, bo mam wrażenie że Toska ma tak jak by skok ale ten separacyjny i to chyba za wcześnie. Objawia się to np tym że wcześniej spokojnie zostawala z M a ja szlam np pod prysznic a teraz znikne tylko z pola widzenia i jest ryk, wystarczy że M Przyjdzie z nią do łazienki i mnie zobaczy i uśmiech od ucha do ucha jak by nigdy nie płakała. Zaczyna być nieufna jeśli chodzi o dziadków których widzi raz w tygodniu.

    U nas też skok się tak objawiała dwa dni temu.

    kasia151288: Dii: Oby bo 21 kwietnia się chrzcimy

    My też i liczę na piękne słońce
    --

    My też 21 kwietnia:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    21 kwietnia - fajna data na chrzciny ;) Moje urodziny :shades::boogie:
    --
  2.  permalink
    Dii: To witam w klubie - u nas dzisiaj już poszły 4 pieluchy

    Ze straszą też tak miałam. Do tej pory zdarza się jej zrobić 3 dziennie. Może to i dobrze, że ma taką przemianę, choć może za bardzo bo przy 100cm waży 13,7kg

    Treść doklejona: 22.03.13 15:19
    Apropos wózków, to ja chyba zmienię na ten bo ma możliwość założenia wkładki dla noworodka, a jego waga to 12,5kg
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    My chrzciny 5 maj
    --
  3.  permalink
    Na stronie producenta jest możliwość zakupienia tego wózka na pompowanych kołach niskoprofilowanych
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Nie no u nas jest napisane 50,0:bigsmile:

    Treść doklejona: 22.03.13 15:25
    kasia151288: Dii: Oby bo 21 kwietnia się chrzcimy
    My też i liczę na piękne słońce

    misia-ludek: My też 21 kwietnia

    madziauk: 21 kwietnia - fajna data na chrzciny ;) Moje urodziny

    Ale się nam złożyło :bigsmile:

    Treść doklejona: 22.03.13 15:26
    kurcze ale wasze dzieciaczki są młodsze... Co ja się tak późno obudziłam z tymi chrzcinami?!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dii: Co ja się tak późno obudziłam z tymi chrzcinami?!



    nasza Ninka w dniu chrztu miała prawie 8 mscy i powiem Ci, że była w kościele mega super grzeczna, siedziała, bawiła się zabawkami, "gadała" a te wszystkie 2-3 miesięczniaki darły się jak oszalałe :wink:
    także po mojemu im dziecko starsze/bardziej kumate tym lepiej :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dii: kurcze ale wasze dzieciaczki są młodsze... Co ja się tak późno obudziłam z tymi chrzcinami?!


    My już po :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    TEORKA: także po mojemu im dziecko starsze/bardziej kumate tym lepiej


    Zależy jakie dziecko. Ja się cieszę, że chrzciłam młodego jak miał 4 miesięcy. Był okazem spokoju. Przespał całą mszę grzecznie, nie bał się obcych itp za to teraz gdy jedzie w nowe miejsce, widzi nowe twarze to drze się okropnie. Nie sądzę, żeby nam usiedział w ławce tak jak to zrobił 3 miesiące temu tzn przeleżał. Obok siedziała para i chrzciła dziewczynkę w wieku Dominika około 6,7 miesięcy może miała wtedy i cały czas płakała musieli wychodzić z nią ciągle albo czymś ją zajmować. Także, ten tego...zależy wszystko od okazu jaki się nam trafi:bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    hopelight: Zależy jakie dziecko. Ja się cieszę, że chrzciłam młodego jak miał 4 miesięcy. Był okazem spokoju. Przespał całą mszę grzecznie, nie bał się obcych itp za to teraz gdy jedzie w nowe miejsce, widzi nowe twarze to drze się okropnie. Nie sądzę, żeby nam usiedział w ławce tak jak to zrobił 3 miesiące temu tzn przeleżał. Obok siedziała para i chrzciła dziewczynkę w wieku Dominika około 6,7 miesięcy może miała wtedy i cały czas płakała musieli wychodzić z nią ciągle albo czymś ją zajmować. Także, ten tego...zależy wszystko od okazu jaki się nam trafi:bigsmile:


    Zgadza się, pierwszą chrzciłam 2m3t a Kingę 1m3t4d obie przespały całą msze i polewanie główki również :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    TEORKA: nasza Ninka w dniu chrztu miała prawie 8 mscy

    moja w dniu chrztu bedzie miala na pewno ponad 13 miesiecy, bo jeszcze nie zostala ochrzczona :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    My mamy problem z głowy, bo nie chrzcimy:wink:

    A dziś byłam na zakupach i nakupowałam rzeczy dla siebie i dla Majki(dla niej oczywiście więcej:>) i czuję się jakoś tak fajnie:bigsmile: Zakupy zawsze poprawiają humor:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    hopelight: Zależy jakie dziecko.



    ano to na pewno
    wtedy, jak my chrzciliśmy, to wszystkie [bez wyjątku] maluszki się darły a Nina jako jedyna nie płakała
    więc może stąd takie moje spostrzeżenia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    I my kupowaliśmy 3w1 więc czeka schowana.
    tez taki mam
    kurcze ale wasze dzieciaczki są młodsze... Co ja się tak późno obudziłam z tymi chrzcinami?!
    - moj mial rowno 2mi byl mega grzeczny, troche na samych chrzcinach sie denerwowal ale cala msze spal

    A co do kup to moj tez robi czesto, dzisiaj juz chyba 4 czy 5...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    My będziemy chrzcili w grudniu na święta,więc Oktawia na nóżkach sama podrepta :wink:
    Łóżeczko obniżyliśmy 1.5 msc temu i od dwóch tygodni Oktawia jak się budzi w nim to pierwsze co podnosi się i zaciesz :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    "TEORKA:
    bo rozumiem, że macie na poziomie najwyższym, jak dla noworodka tak ?"

    No tak..... przez to, ze ona żadnych ruchów w łóżeczku nie wykonuje, to jakos wogóle wypadło mi z łowy zeby coś zmieniać - a jak czytałam na forum o obniżaniu łóżeczka to zawsze mi się wydawało, że to dotyczy starszych dzieci niż M :wink: a przecież ona ma 7 m-cy!!!
    Faktycznie muszę zagonic P do obnizenia posiomu - bo nie znam dnia ani godziny jak Martynce zachce się podciagnąć za szczebelki.... nic sie an to nei zanosi - ale wiem, ze nie musi się zanosić ;-)
    a chrzcić bedziemy 12 maja dopiero... Martynka będzie miała prawie 9 m-cy! Jakos się nie zeszło wcześniej :wink: A gdybym chciała ja chrzcić jak była malutka -t ak do 3, 4 m-cy to musiałabym ja w kościele cały czas przy cycu trzymać - a tego rodzina mojego P - bardzo "dostojna" :devil: - mogłaby nie przeżyć :tongue: w kościele? cyc na wierzchu? noł łej :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    My chrzcimy teraz w swieta :) Licze na to, ze N. bedzie zanteresowana tym, co dzieje sie w kosciele....
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    No to mnie pocieszyłyście z tymi chrzcinami. Mam nadzieję, ze u nas będzie grzeczny:bigsmile: Będzie miał 6 m-cy i 1 tydz.
    A zastanawiam się w co go ubrać... W co Wy ubierałyście? Bo słyszałam, że są jakieś specjalne ubranka, ale nie wiem czy to jest sens... Macie jakieś zdjęcia z chrzcin?
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dii: W co Wy ubierałyście?

    w co ja bym NIE ubrala chlopca: spodnie na kant, krawat lub muszke :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dii, My mamy chrzciny 31 marca, w Święta :) a ubieram Małą w to:
    http://szafakrasnali.istore.pl/pl/b006-sukienka-do-chrztu-z-bolerkiem.html
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    katka śliczna sukienusia :bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Ja mialam tak:
    http://speedy.sh/6Nqpn/10.jpg

    http://speedy.sh/FXHge/a8.JPG
    Ale moj mial w styczniu
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Kasiu śliczna sukieneczka i chyba podkradnę pomysł dla mojej panny :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  5.  permalink
    My bedziemy chrzcic Matiego 12 maja i tez nie mam pomyslu w co go ubrac...
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    My będziemy chrzcić 6 lipca. Filipek będzie miał wtedy 10 mcy :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.