Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Isiula - ale chyba nie podczas prania??? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ul_cia: Isiula - ale chyba nie podczas prania???

    2 minuty przed końcem.. Dobrze, że już wody nie było..
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Witam sie w niedziele, chyba czas sie tutaj przenies z "przyszych mamus".
    Od 05.03 jestem mamusia i jak kazda mama kocham moje szczescie z calego serca:rainbow:
    Od wczoraj walczymy z plesniawka, bylysmy u lekarza i zaczynamy kuracje, oby szybko to paskudztwo minelo bo mamie serce peka.
    Rano mala troszke poplakiwala pijac pleczko ale teraz jest juz lepiej.
    Pozdrawiam mamuski i zycze spokojnej niedzieli.
    --
  1.  permalink
    hej dziewczyny mam pytanie...macie może jakieś swoje sposoby na czkawkę u dzieciątka?Moja mała ma non stop i czasem bardzo długo da się coś z tym zrobić???
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Dominiczko, a próbowałaś przystawić do piersi?
    --
  2.  permalink
    właśnie czkawke ma po karmineniu
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    zUK
    witam :tongue:

    DominiczkaA
    moja mała miała bardzo często czkawki i czasem pomagała pierś a czasem samo przechodziło.Kiedyś dziewczyny pisały że pomaga lekkie dmuchnięcie w buzie,ale poprawcie mnie jeśli coś przekręciłam.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    U Marty czkawka była znakiem mokrej pieluchy. Zmiana natychmiast pomagała:-)
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Mój Leszek też ma często czkawkę, zauważyłam, że jak łapczywie je i powietrza się nałyka to ma czkawkę...położę go do łóżka na chwilę i podniosę to przechodzi lub dam herbatkę lub wodę z glukozą to przechodzi....:smile: ale jak go dopada to wtedy się wkurzam bo to takie męczące :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ale po karmieniu to chyba często czkawka występuje? I chyba dla takiego maluszka nie jest ona tak uciążliwa, jakby nam się wydawało. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

    Treść doklejona: 24.03.13 16:18
    venus87: lub dam herbatkę lub wodę z glukozą to przechodzi...

    A to jest chyba zupełnie niepotrzebne.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    _sushi_: A to jest chyba zupełnie niepotrzebne.

    A zwykła woda? może być?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    A karmisz piersią czy butelką?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    _sushi_: Ale po karmieniu to chyba często czkawka występuje? I chyba dla takiego maluszka nie jest ona tak uciążliwa, jakby nam się wydawało. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

    sushi masz rację :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Karolek rowniez ma czkawki, tak raz dziennie. Trwaja od 15 do 45min. Po prostu mu po pewnym czasie przechodza. Czasami ma jak mu zimno. A czasem po jedzeniu, jak mocno mu sie odbije to za chwilke ma czkawke.
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Basia teraz czkawkę ma co raz rzadziej, ale jak była noworodkiem to miała baaaaardzo często. Przechodziło samo.Podobno małych dzieci to tak nie męczy jak dorosłych i tym się pocieszałam :wink:
    Venus, woda nie zaszkodzi, ale też nie ma potrzeby jej podawać (także przy karmieniu mm). Zaś dodawanie do niej glukozy czy cukru to bardzo kiepski pomysł i obecnie raczej się tego nie praktykuje.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 24th 2013 zmieniony
     permalink
    ja kiedyś jak znajomemu powiedziałam, że Kacper ma czkawkę bo może ma mokro to mnie wyśmiał:devil: krzyczał na mnie (z żarteM), Żebym mu jeść dała, a jak mu dałam to wypluwał i wcale nie chciał:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ja tez czytalam ze czkawka nie meczy dzieciaczkow, bardziej meczy doroslego.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Mi pediatra powiedziala ze maluchy maja czkawke i to im nie przeszkdza i nie zalezy nic robic, ewentualnie przylozyc ciepla dlon na glowke. Z "wiekiem" to mija wiec nie ma sie co przejmowac.
    Venus - a do "gazow", robilas malemu cwiczenia ze obie nizki lekka zginac do brzuszka kolanami i na przemiennie lewe kolano - prawy lokiec, prawe kolanio-lewy lokiec?? Mojemu to pomalao puszczac baczki. Najlepiej na wieczor,po kopieli bo cialko rozluznione. Drugie cwiczenie jest dobre na bioderka.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Leszek ma normalnie gazy, puszcza bąki, że szok :tongue: czasami się zastanawiam skąd to ? :devil: ale robię takie ćwiczenia, że łapie za nóżki i przyciągam do brzuszka robiąc okręgi :smile: to będę dawać wodę samą bez glukozy, Sushi karmię piersią :smile:

    Treść doklejona: 24.03.13 19:16
    Czkawkę też ma, teraz będę wiedziała, że przynajmniej nie męczy go Ona a bardziej ja się nią denerwuje :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Skoro karmisz piersią, to glukoza i herbata koperkowa zupełnie nie mają sensu:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Venus u nas pomagały jeszcze ciepłe okłady na brzuszek.
    Skóra Kacpra jest w tragicznym stanie :cry: czuje się bezsilna i serce mi pęka jak patrze na to co się dzieje. Jutro molestuję pediatrę i spróbuję dermatologa. Tak się zastanawiam czy to na pewno AZS czy nie jakaś bakteria...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    bari_87
    a próbowałaś robić może okłady z czarnej herbaty ,pomaga przy AZS.Sama robiłam jak dostawałam silnego uczulenia na słońce.
    Biedny Kacperek.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  3.  permalink
    czy to na pewno AZS czy nie jakaś bakteria...
    - a masz zdiagnozowane?? U mnie tez bylo podejrzenie ale masc pomogla i nie mial do konca takich objawow. A na dermatologa ile czekasz?? bo ja 3 tygodnie na wizyte
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Jedna dermatolog rozpoznała łojotokowe zapalenie (w co nie wierzyłam od początku) druga powiedziała, że to atopia, przepisała maści i było już fajnie i teraz ogromne pogorszenie. Na wizytę poszłabym prywatnie (niestety) to była by pewnie max do 2 dni. A jaką macie maść?
    Regi to ja bym go chyba musiała okapać w herbacie.
    --
  4.  permalink
    Ja mam advantan, ale u mnie byly plamy po skazie bialkowe i masc mi ladnie pomogla. Na AZS mi lekartka mowila by kupic balsam MUSTELLA, ale poczekalam i masc mi pomogla wiec nie kupilam. Koszt ok 50 zl w aptece
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    bari_87
    możesz go nawet kąpać w tej herbacie.Polecam też Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej),a z maściami sterydowymi to bym uważała szczególnie przy takich maluszkach.Sama jako osoba dorosła długo ich używałam i tego bardzo żałuję
    :sad:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Co do czkawki u takiego maluszka -
    Neonatolog/pediatra na moje dociekania co do czkawki (co zrobic, czy nie przeszkadz itp) zapytały tylko - czy w brzuchu miała czkawkę czesto ?- no miała - to prosze sie nie denerwować, to normalne, z czasem się unormuje - dziecka to nie denerwuje :-)

    venus - glukoze do wody dodawało sie bdaaaawno temu (moja mama zawsze o tym mówi) ale myślę, że nie ma sensu przyzwyczajać dziecka do słodkiego smaku - niech pije wodę - wyjdzie mu tylko na zdrowie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Ul_cia: - niech pije wodę -


    albo niech nic nie pije...Jak jest na piersi to nie musisz niczym go dopajać. Mleko wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Zapytam jeszcze jutro pediatrę o fenistil w kropelkach i o badanie IgE czy jest sens + morfologię z rozmazem ręcznym.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Peppermill: albo niech nic nie pije...Jak jest na piersi to nie musisz niczym go dopajać. Mleko wystarczy.

    O! To fakt!
    Ja Martynce pierwszy raz wode podalam jak miała 6 miesiecy ;-) wcześcniej tylko cycus!
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    bari_87: fenistil w kropelkach

    pani alergolog mi o tym mówiła, jak powiedziała, że u nas to jest AZS - powiedziała, że jak się zmiany nasilą to żeby tego użyć.
    A swoją drogą to dziwne. Diagnozują raz łojotokowe zapalenie, raz AZS.. a ja teraz codziennie jem coś z mlekiem, czy jajkiem (naleśniki z serem białym, sałatkę z majonezem albo śmietaną, kremówkę itd.) i Kacper czyściutki. Jak to jest? Nie rozumiem...
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 24th 2013
     permalink
    Bari, często jest tak, że po sterydach jest najpierw lepiej, a potem stan skóry się znacznie pogarsza :( Ale nie doczytałam, czy to przez to.
    Warto znaleźć dobrego dermatologa, bo to są ciężkie sprawy :( Sama miałam przez kilka lat azs i wspominam to jako koszmar... Więc bardzo Wam współczuję.

    A co do czkawki, to nie pamiętam już, czy Lilka często ją miała, gdy była noworodkiem, ale później, gdy miała parę miesięcy, dostawała jej, jak za długo/mocno się śmiała :) I taki atak trwał dobre kilkanaście minut
    :shocked:
    --
  5.  permalink
    Dii a propo chrztu my mamy teraz w Wielkanoc 1 kwietnia i ubieramy Jasia WŁAŚNIE w śliczny komplet ( cały biały) spodnie z kantem, Biała koszula, pulowerek, muszka, kurteczka. Mały chłopiec wygląda w tym naprawdę fajnie, więc polecam :wink: to tak w nawiązaniu do postu ze stron poprzednich, gdzie taki strój Ci odradzano :wink:
    --
  6.  permalink
    dziewczyny co używacie do przemycia pępuszka spirytusu salicylowego????fioletu????
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Ja przemywalam gazikami nasaczonymi spirytusem ale tylko przez parę dni po odpadnieciu kikuta . Jak był jeszcze kikut to nie przemywalam niczym szybko odpadł chyba na 4dzień .
    -- •••
  7.  permalink
    Tylko że malutkiej leci delikatnie krewka dookoła...strasznie mało ale jednak czymś chyba muszę przemyć
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    dziewczyny ja mam sprawe z innej beczki, szukam towarzyszki na wspólne spacery najlepiej kogos z nowej huty w krakowie, moze ktos taki tu jest.... bardzo chetnie poznam jakas sympatyczna osobe, nie wiem gdzie moge kogos takiego szukac wiec tu tez sprobuje
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Peppermill: bo niech nic nie pije...Jak jest na piersi to nie musisz niczym go dopajać. Mleko wystarczy.

    To prawda, jednak dziecku nie zaszkodzi te kilka łyków wody, a jest to też oswajanie z butelką i smoczkiem. Ja tak robiłam mniej więcej od 3-4 miesiąca. Na początku Adaś pił max po łyczku tej wody, potem z czasem coraz więcej i około 5 miesiąca nauczył się pić już większe ilości. Ale nie to ma znaczenie, bo na cycu rzeczywiście nie trzeba dopajać. Chodziło mi o to, ze później, jak np. mama musi wrócić do pracy, albo gdzieś wyjść, to często zdarza się, że dzieciaczki nie chcą pić z butli, a tak to przynajmniej są już trochę oswojone.
    --
    •  
      CommentAuthorviolet_flower
    • CommentTimeMar 25th 2013 zmieniony
     permalink
    milka1984: szukam towarzyszki na wspólne spacery najlepiej kogos z nowej huty w krakowie


    Milka ja bardzo chętnie, ale mieszkam aż na Ruczaju niestety...:wink:

    Treść doklejona: 25.03.13 09:32
    DominiczkA ja używałam Octenisept - polecili w szpitalu - i było ok - pępek odpadł po ok 10 dniach, a też była krewka (położna mówiła, że krewka to nic strasznego, znak, że powoli będzie odchodził)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    winnica: o to, ze później, jak np. mama musi wrócić do pracy, albo gdzieś wyjść, to często zdarza się, że dzieciaczki nie chcą pić z butli, a tak to przynajmniej są już trochę oswojone.


    potwierdzam, bo my stoczyliśmy bój o to żeby mała się nauczyła pić z butli, ale po 3-ech miesiącach się udało, ale jak jej daję 2x dziennie mm to wypija max 120ml i ma dosyć, mam nadzieję że zacznie pić więcej, ale spokojnie mogę wracać już do pracy :cool:

    Treść doklejona: 25.03.13 09:36
    koleżanka, która od początku dawała do picia wodę raz dziennie nie miała żadnych problemów z butlą, a ja cudowałam, bo żadnej nie chciała wreszcie na lovi się nauczyła
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    sysiajaw: ale jak jej daję 2x dziennie mm to wypija max 120ml i ma dosyć, mam nadzieję że zacznie pić więcej, ale spokojnie mogę wracać już do pracy

    Wiesz mój Adaś do tej pory wypija zazwyczaj 120-150 ml mm. Jak wypije 180 to jest święto :cool:
    Nie wszystkie dzieci piją tyle ile podaje producent na opakowaniu :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. Od jakiegos czasu Karolkowi pojawila sie taka gula z ropa na lewej raczce po szczepieniu na gruzlice. Juz raz ropka poleciala, pozniej byl strupek. Teraz znowu naszla ropka.
    Przez ostatnie dwa dni podczas kapieli nalewalismy do wanienki malo wody i trzymalismy go tak, by nie moczyc miejsca po szczepieniu. Widac, ze bylo mu bardzo niewygodnie. Zaczynal plakac podczas kapieli, a po wyjeciu z wanienki na recznik, zrobil siku. Chyba jest bardzo zestresowany taka kapiela :cry: . Jak go kapac z ta gula zaropiala, by nie plakal i nie siusial? Az mi sie serce kraje, a kapac go przeciez trzeba.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    madziauk - ja słyszałam, że taka ropka może się robić i nie należy jej w ogóle ruszać ani za bardzo moczyć, bo dłużej się będzie utrzymywać. Ale nie wiem co zrobić z ta problematyczną u Ciebie sytuacją...
    Ja kiedyś jak Kacpra kąpałam w za małej ilości wody to tez mi siusiał na ręcznik często:bigsmile: Bo dzidziuś nam wtedy marznie... Może w wanience polewaj go częściej wodą, żeby nie marzł. No nie wiem...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Kacprowi z wymazu z oka wyszedł gronkowiec, dermatolog powiedziała (tel) że mógł się na skórze namnożyć i go uczulać...:confused: od dziś kąpiele w nadmanganianie potasu i fenistil w kropelkach doustnie...trzymajcie kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    winnica: Wiesz mój Adaś do tej pory wypija zazwyczaj 120-150 ml mm. Jak wypije 180 to jest święto :cool:
    Nie wszystkie dzieci piją tyle ile podaje producent na opakowaniu :tongue:


    to fakt :cool: zazwyczaj wypija 90ml, raz się zdarzyło, że wypiła 120ml, widocznie jej wystarcza:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Dii: madziauk - ja słyszałam, że taka ropka może się robić i nie należy jej w ogóle ruszać ani za bardzo moczyć, bo dłużej się będzie utrzymywać.

    A ja tego nie słyszałam, moczyłam i myłam normalnie mydełkiem i szybko przestało ropieć. Teraz jest strupek już długi czas.
    Tylko nie wiem czy to ma jakiś związek..

    Treść doklejona: 25.03.13 11:01
    A i muszę się pochwalić, że mój synuś pierwszy raz usnął dzisiaj sam w łóżeczku i śpi już 2h:bigsmile:
  8.  permalink
    ale jak jej daję 2x dziennie mm to wypija max 120ml
    - moj maly pije raz dziennie i max 90 ml, moze raz mu sie zdarzylo 120 ml
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Isiula - nam panie w przychodni mówiły by nie moczyc tego miejsca po szczepionce.
    Kąpiele z przyjemnych zmieniły sie w kąpiele z płaczem :(.
    Tej ropki naszlo teraz wiecej, pewnie niedługo samo pęknie.
    Tak sie zastanawiam ile to sie bedzie jeszcze "babrac".

    Dii - polewam Karolka woda non stop podczas kąpieli. Ale jest taki ryk przy wyciąganiu i pod koniec kąpieli, jakby nie wiadomo co sie działo :(
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 25th 2013
     permalink
    Ja też kąpałam normalnie z tym miejscem po szczepieniu...I tak samo jako Isiula opisuje to u nas wygląda(ło).
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - trzymam kciuki ! Biedny Kacperek.

    W ogole to Karolek chyba cos urosl, muszę go zmierzyć. Bo już cieżko mi go lulac na rękach. A jak szyje wyciągnie to już w ogole ;)

    Treść doklejona: 25.03.13 11:34
    Isiula - brawo dla Stasia :))) fajnie, ze tak długo spi w dzien. Karolek ostatnio mało przesypia w ciagu dnia.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.