Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Gratulacje dla Harpijki
    Brawo dla Bastka z okazji ząbka
    Izunia dla chłopaków 9 buziaków i dużo zdrówka :rainbow:
    A my dziś na kontrole do lekarza, mam nadzieje że bedzie ok i może uda się go zważyć
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    A u nas cos sie ostatnio Dusia drazliwa zrobila zasnie w luzeczku to spi okolo 40 min wiec nie jest naj gorzej a w nocy wstaje 3 razy wiec wszystko bylo by ok gdyby nie fakt ze zasypia o 20 a o 21 sie budzi i zasypia dopiero okolo 23 probowalam klasc ja o 21 zeby sie nie obudzila ale i tak wstala o 22 i poszla spac okolo 24 czy to jakis okres w zyciu dziecka czy ja cos zle robie ???:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Iwa pytalam bo chcialam zobaczyc ja kta roznica wagowoa sie teraz u naszych dzieci przedstawia. no to mniej wiecej od poczatku ida podobnie z waga biorac pod uwage ze Krzys 600gram mniejszy sie urodzil. Maly tez nie jest boi w zaleznosi kto mierzy wychodzi miedzy 73 a 75 cm:)

    Myszorko - 3 mam kciuki zeby na kontroli juz bylo wszystko ok

    Magg - mi tam w dzien moze spac i gorzej wazne ze noce przesypia do 5.30 :wink: czasami w dzien jak sie razem poloze i oboje sobie utniemy drzemke to i 1.5-2h uda sie pospac :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Cos nikt mi nie chce odpowiedziec ani doradzic :cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    AniaM i całą noc Ci śpi do 5.30 bez cycania? Super masz....

    mam nadzieję że jak te jedynki górne wyjdą to będzie lepiej...

    Wczoraj w dzien próbowalam ją zostawić w łóżeczku żeby sama zasnęła ale co tam glaskałm, śpiewałam, byłam obok nic po ok 20 min. w miare spokojnych krzyk płacz i co i rączki były grane i cyś....

    Dzis ładnie pospała od 9.30 do 11 idziemy na dwór i po poludniu znowu drzemka ...

    Do potem kobiety!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Mamodusi mi to wygląda na ząbkowanie - moje maluchy identycznie robiły - i za 3 dni dwa ząbki były na dole ...
    Nie martw się, dzieci do roku czasu mają prawo się budzić zawsze - tak mawia nasza pediatra - tylko my rodzice stajemy się wygodni :shamed:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    IWA to wy jesteście duże LUDKI - :bigsmile:
    Myszorka dzięki w imieniu moich synków - 3mamy kciuki za wizytę :wink:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    A no tak to mozliwe bo czasami tak z nienacka sie rozplacze i jak posmaruje zelem to sie uspokaja a strasznie sie slini i wszystko w zasiegu reki laduje w buzi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    No to pewnie niebawem zobaczysz ząbki Dusi - kurcze, ale te nasze pociechy muszą się namęczyć zanim zęby wyjdą a potem kolejny lekarz nam dochodzi - "zębolog" hehe :tooth:
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    HI HI dobre zebolog :rolling::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    U nas troche slonka wiec idziemy na miasto moze Dusia bedzie mniej marudna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    No to miłego spacerowania :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Myszorka to masz malutkiego ŚLIMACZKA w domku hihi - moje maluchy dopiero są na etapie podnoszenia się do raczkowania ... Ech jeszcze troszkę zanim zaczniemy śmigać jak Matuś :bigsmile:
    Ale grunt, że zdrowi jesteśmy !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    u nas pogoda mega zmienna. zaraz dogotuje mi sie obiad i spadam na spacer

    probowalam Krzysiowi dac kupny obiadek no i juz przy drugiej lyzce mial odruch wymiotny. odczekalam i znowu proba skonczyla sioe wielkim bleeee. a myslalam ze zrobie sobie dzien lenia ;)

    Magg - Krzys ostatni raz je tak ok 20.30 na cycka budzi sie miedzy 5 a 6 i razem dosypiamy do 9-10 ale wtedy cycanie juz co 1.5godziony. w dzien sobie widac odbic musi ;)

    MamoDusi podejrzewam ze to pora na zabki u Klaudii i dlatego maruder gignt sie wlaczyl. Krzys tez miewa fazy ostatnio no i dziasla gorne sie mu zmieniaja, sa nabrzmiale i zaczerwienione, ciekawe kiedy sie cos wykluje...

    Izunia - pamietaj oni maja po 7 miesiecy ;) Krzys jesli idzie o raczkowanie to podnosi tylek ale pada na nos, a jak ladnie na raczkach jest to nie moze podniesc dupska. za to pelza wysmienicie, z pokoju do przedpokoju :P
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Tak Aniu pamiętam :bigsmile:
    A owszem dwa pełzaki w domu też mam ;D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    November siwetna waga!!! a jesli idzie o lekarke to hmm... troche dziwne stanowisko zwlaszcza ze przy karmieniu piersia nie dopaja sie dzieci.... a jak w ogole CYryl reaguje na butelke? chetnie pije?>??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    November dzieci w okolicach pol roku stopuja... Krzys tyl 400gram w miesiac. teraz w 6tyg przytyl 0.5kg wiec tez nie jest zle :)
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    November - mały prawidłowo przybiera - bez obawy. To już duży chłopiec, jakby przybierał cały czas po kg to by był olbrzym! :wink::bigsmile: Moja Oliwcia przez ostatnie 4 tygodnie tylko 400g i jest ok., a wcześniej nawet nie 100 g w misiąc (zaczęła codziennie robić kupkę i lekarz powiedział, że to przez to lepsze trawienie), zresztą - i tak jej nic nie brakuje...!:wink::wink::wink:
    --
  1.  permalink
    Dzxiewczyny czy To jest możliwe ze mój Piotrus sie w głos śmieje??? normalnie bylismy z M w szoku jak udało mu sie raczka dotknac misie które ma przy wózku i jak do niego zagladnełam i zagadałam to śmiał sie w głos!! takie małe dziecko!
    a moze mu sie tak poprostuu udało..



    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Ogłoszenie zielonych:

    Sesja 13. DYSKURS O SUPERMATKACH

    28 stycznia 2008, godz. 18.30 - 19.30

    Wprowadzenia do dyskusji: Katarzyna Szaniawska i Katarzyna Szumlewicz

    Jeśli kobieta to przede wszystkim matka, potencjalna matka, matka doskonała, matka płodna i bezpłodna, matka-aborcjonistka, matka wyrodna...W ostatnich latach doszło do niezwyklej intensyfikacji w zarządzaniu matkami. Czysta, ofiarna matka w dyskursach kościola, wielozadaniowa ofiarna matka-pracowniczka, bezpłatna opiekunka, odpowiedzialna matka superdziecka, matka jako konsumencka grupa docelowa, matka narodu, pojemnik życia, reproduktorka zasobow ludzkich i gwarantka wzrostu ludnosciowego i systemu wzajemnych ubezpieczeń. W nawarstwianiu się tych dyskursow nie widać zróżnicowania między ciałem a władzą i przemocą...

    Więcej na http://www.ekologiasztuka.pl/seminarium.foucault/articles.php?action=edit&cat_id=18 />
    Jak zwykle korzystamy z gościnności Krytyki Politycznej, Warszawa, Chmielna 26 m. 19, wejście z podwórka, II p.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    CIASTECZKO to możliwe mój Kamil też tak robił jak miał 2 miesiące,a nie zaczyna wam tak zabawnie piszczeć...?,bo mój Kamil śmiał się w głos i piszczał zostało mu to do teraz z tą różnicą że głośniej i już się nie zachłystuje śliną wcześniej czasem się przytrafiało.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Normalnie muszę się podzielić z Wami nowiną,pogodziłam się z mężem!!! ,wrócił do Polski ,porozmawialiśmy i stwierdziliśmy ,że chcemy być razem -to był chyba jakiś kryzys,może za długo razem jesteśmy i dlatego tak się pokłóciliśmy.Powiedział mi że mnie KOCHA i cały czas Kochał !!!:heartbounce::heart:.Mam nadzieję ,że już teraz wszystko będzie dobrze.Musiałam to z siebie wyrzucić a nie miałam komu padło na was:):rainbow::rainbow::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    Mozliwe, możliwe Tosia też się śmiała w głos mając 2 miesiące - fajne co?

    Izunia ściskam tych Twoich urwisów i tutaj 99 buziaków :))))

    Ostatnio czytałam że dzieci w wieku 6 miesięcy do roku powinny spać 14 godzin na dobę w dzień dwa razy po 1.5 godz resztę w nocy Więc jak Krzyś śpi od 20 do 9 -10 to w sumie normę wyrabia, Tosia śpi od ok 20 do 7-7.30 ... A z tą wodą w nocy ... sama nie wiem trzeba by się dokształcić!
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    hej, my już po kontroli, ale niestety jest gorzej, zapalenie oskrzeli, pytałam się czy to moja wina i lekarka mówi że ze względu na tendencje do alergii, poszło mu to na oskrzela, nowy lek i we wtorek lub środę do kontroli. Przy okazji go zważyłam bo mierzenie to było cudne. Waga 10,250 a wzrost na stojąco przy miarce wyszedł taki jak miesiąc temu 75cm, ale jak tu zmierzyć dziecko na stojąco?
    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Myszorka słuszna wagę ma Mati :shocked: pięknie rośnie.... i niech zdrowieje nam szybciutko uściski od koleżanki :) :crush:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny!
    Wydra super wieści, cieszę się, że się pogodziliście :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Myszorka biedny Matuś ... Mam nadzieję, że nowy lek szybko zadziała
    Izunia sto lat dla bliźniaków :flowers::flowers::flowers:
    November Cyrylo ładnie przybiera, nie ma co sie martwić :wink:

    Wczoraj byłam już w skrajnej depresji, nie mogłam spać w nocy a jak wkońcu zasnęłam to śniło mi się stado szczurów goniących mnie po całym domu ... (nieźle jestem już zeschizowana...)
    Dzisiaj jest trochę lepiej, Maksiu jest grzeczniejszy a i ja się przyzwyczajam do "intruza" w naszym domu.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    My juz po spacerku konik kupiony wozek wybrany tylko na kolor trzeba zaczekac niestety..... klaudia zasnela jak wyszlismy i spi do nadal:wink: dziewczyny czy u was pierwsza @ po porodzie tez tak dlugo trwala u mnie dzis 6 dzien

    Wydra szczeze ciesze sie z toba pewnie i byl to kryzys i dobrze ze minol w kazdym zwiazku zdazaja sie male lub wieksze wzloty i upadki pewnie tatus zobaczyl Kamilka i zrozumial ze rodzina jest naj wazniejsza i oby juz zawsze tak myslal buziaki dla calej waszej trojki :grouphug::grouphug::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    U mnie @ trwała 6 dni, na 7 dzien jeszcze plamienie. A jaki wózek kupujesz?
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Nie moja @ trwała zupełnie tak samo jak przed ciąż 4 dni i mało obfita - na szczęście :)
    My też po spacerku, Tosia teraz sobie śpiewa w łóżeczku i może zaśnie ....może....choć już zaczyna popłakiwać..... ale poczekam jeszcze...
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Myszorko, ladnie Matus wazy,moj Igor przy wzroscie83 wazy tylko 10 kg,a przeciez sporo starszy od twojego szkraba jest.Az sie plakac chce jak na ta moja chudzine sie patrzy.Jak jest w ubraniu to tak nie podpada bo pultyny ma jak dwa jabluszka....

    Izunia wszystkiego naj,naj dla twoich blizniakow,a dla Ciebie duzo sily....:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    dzieki dziewczyny za wsparcie.
    Kachula ja myśle ze jak Mat zacznie chodzić to waga stanie w miejscu, bo przeciez twój Igorek juz lata.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    JEMMAwozek kupujemy firmy BABY DREAMS RIDER tylko u nas sa niebieskie i my chcemy czerwony wiec trzeba czekac

    o cos takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=295392115
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Mamadusi ja mam taki wózek ale starszy model (6 lat temu kupowałam za blisko 500zł!!) jestem z niego bardzo zadowolona - wyjeździło w nim 2 dzieci o dalej będzie mi służył dla Weroniki. Jak tylko go wyjmę z piwnicy i pozakładam tapicerki itd to pstryknę foto. Póki co stelaż jest na dole a w szafce mam wyprana tapicerkę, budę i kosz.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    oo ja mam taki http://www.bobasek.pl/prodimages/5/baby_dreams_rider_rid_01_lge1.jpg kolory granat z błękitem
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Powiem ze firma solidna no i mi sie podoba a to najwazniejsze przeciez
    --
  2.  permalink
    bardzo podobny do Chiccowej spacerówki-fajny:thumbup:
    Wyderko wiec zycze powodzenia i szczescie obuscie juz nie musieli sie wiecej kłócic i rozstawac...:heartbounce::heartbounce:

    Dziewczyny w nocy mały mi dał koncert-dzisiaj w dzien spał tylko 20 minut wiec zaraz zwariuje:angry:
    poszłam nawet sie do sypialni z nim polozyc i mu sciagnelam śpioszki-GDZIE TAM<!
    padam z nóg



    --
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Ciacho rozumiem Cię doskonale - silne z nas baby -DAMY RADĘ!!

    U mnie niestety skończyło się zaśnięciem przy cycu :cry: znowu ale wcześniej była kupa gigant :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Magg ja to mysle ze Krzys jest spioch w meza, Gaba miala charakterek spaniowy po mnie. Na szczescie dzisiaj Mlody ma mocno senny dzien - najpierw 2 drzemki po 45min a teraz juz 2 godziny spi. zasnal jak bylismy na spacerze. nawet nie czul jak go do domu przytachalam i dalej spi przy otwartym oknie ubrany w kombinezon :D
    a tak w ogole to nie wiem jak u was ale u nas mroz, normalnie w dupsko zmarzlam ale 2godziny przemaszerowalam :) rozgrzewam sie wlasnie zupa bo madra nie wzielam ani rekawiczek ani szalika....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Myszorko - przykro mi z powodu Matiego. 3mam mocno kciuki zeby na kontroli nie bylo sladu po zapaleniu oskrzeli :rainbow:

    Ciacho - trzymaj sie jakos

    Jemma - a ta nerwowa to w zwiazku z ta opiekunka? daj znac jak sie dogadujecie

    MamoDusi - u nas znajomi maja spacerowki z baby dream i bardzo sobie chwala. grunt to zeby byl wygodny dla malucha

    Wydra - ciesze sie ze dogadaliscie sie z mezem. czytalam ze u wielu malzenstw pojawia sie kryzys ciazowo - porodowy. moze i u was tez to bylo. oby teraz juz bylo z gorki!!!
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Oj Aniu dopiero co bylas chora staraj sie slonko ubierac cieplutko bo po tylku damy wszystkie jak tu leci :wink::wink: a swoja droga to rozgrzewaj sie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    MamoDusi eee ja nie bylam chora, mnie tylko stawy bolaly ale to norma jak sie ma je chore :wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Aniu był problem własnie z tym dogadywaniem się bo ja jej cos a ona i tak swoje. Dzisiaj juz jednak coś "załapało" i chyba się zaczęłysmy dogadywać.
    U nas była dzisiaj piekna pogoda - słonecznie, ciepło i bezwietrznie.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Jemma to fajnie że się już coś rozkreciło z tą opiekunką.
    Mamodusi ja mam taki wózek i własnie w kolorze czerwonym, ogólnie jestem zadowolona, ale uważam że duże pompowane koła są jednak najlepsze.\no ale cóż trzeba było zmienić.Wada kosz na zakupki, bo jak dla mnie to na 3 bułki i karton mleka.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Mamodusi super ta zabaweczka nie widziałam u siebie w mieście takich:(
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    jejku juz nie wiem co robic Dusia az zanosi sie placzem cale lapki wklada do buzi i slini sie nie milosiernie pewnie tak ja bola te zdziaselka :cry::cry::cry: juz nie wiem co zrobic by jej ulzyc
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Momodusi jeżeli jest bardzo źle to kup VIBURCOL - takie czopki uspokajające. Sama nie podawałam ale słyszałam, że sa skuteczne. A ma gorączkę?
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Kfiatuszku czy ty bylas dzis w Mc donaldsie ???? bo tak mi sie zdawalo
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    Jemma nie ma goraczki ale nie umie sie uspokoic jak nasmaruje zelem to 15 min dobrze po czym znow placz
    --
  3.  permalink
    Potwierdzam0- viburcol to wg mnie bardzo skuteczny srodek.
    jemma - jak ci idzie ściąganie mleka?
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 23rd 2008
     permalink
    To chyba zaraz wysle M bo juz mi jej zal i sama rycze razem z nia :cry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.