Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Regi dzięki:wink: ale nie znalazłam info odnośnie kiedy można podać...albo ślepa jestem:wink:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, chyba maluszka przeziębilam wczoraj na spacerze. Jechał z otwarta buzią. Dzisiaj jęczy jak stary menel taką ma chrypę... Nie ma goraczki, ale jest marudny. Mialyście tak? Jak dziecku pomóc... :sad:

    Pozatym dziś zauwazylam kolejne 3 zęby! Mamy już 5 a koleje dwa już prześwitują!! :shocked:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    CiastoMiłości: Pozatym dziś zauwazylam kolejne 3 zęby! Mamy już 5 a koleje dwa już prześwitują!!

    Wow! Co temu Jasiowi tak zęby lecą?! A obserwuję, ale ni widu ni słychu!:shocked:
    --
  2.  permalink
    i od kiedy Wasze dzidzie zaczęły przesypiać całe noce??
    - te na butli od urodzenia ponoc przesypiaja duzo, ale na piersi jest kicha dlugo dlugo he he
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Mój łobuz praktycznie od urodzenia na butli, i tak w nocy budzi się równo co trzy godz.na jedzenie:smile:. Taki głodomorek, czasami jak ma przerwę w jedzeniu 4-5 godz. to jest sukces:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    venus87: A kiedy zaczęłyście obcinać paznokcie?? i od kiedy Wasze dzidzie zaczęły przesypiać całe noce??


    Moja córka pierwsza na butli zaczeła spać całe noce jak skończyła 5 miesięcy, a Kinga na piersi mimo iż jutro kończy 6m to jeszcze ciągle budzi się 2x na karmienie.

    Najlepszego dla Dominiczka :clap::clap:

    Co do zębów u nas też echo, nawet nie widać nic żeby miało wychodzić
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    venus paznokcie obcięłam po tygodniu od urodzenia, ale szczerze to u nóg obcinałam tylko duże pazury, bo pozostałe jakoś wolno rosły i przyznam się, że o tym całkiem zapomniałam i ostatnio (ok. tydzień temu) zauważyłam, że te mniejsze paznokcie u nóg u dwóch palców jakby się zawinęły śmiesznie i nie było ich czuć, bo były miękkie (bo to te pierwsze:wink:) no i obciełam. Po 5 miesiącach! :shocked:

    A co do spania, to zależy od dziecka. Kacper przesypiał mi całe noce (do ok. 6:00), potem kilka dni często się budził i teraz znowu przesypia od dwóch dni nocki:bigsmile:
    Ostatnio zauważyłam, ze jak mi się obudził godzinę po zaśnięciu to wcale nie na jedzenie (a zawsze karmiłam) tylko na ciumkanie! Dałam smoczka i zasnął. Potem smoczka zabrałam i spał do rana :shocked:

    Pytanko: jest coś, czym można smarować buźkę dzidziola na syfki? Bo pierwszy raz widzę, żeby takie czuby rosły! Jak dorosłemu osobnikowi przy dojrzewaniu!:shocked: Ma dwa zgrubienia czerwone - jedno między oczami a drugie z boku noska. Zaraz z tego się zrobią ogromne biały syfole!:devil: I drugie: Pani alergolog zaleciła na zaskórniki Seboderm i co prawda jest ładniejsza buźka ale czarne wągry siedzą? Co na to?
    --
  3.  permalink
    Ja u raczek po kolo 1-2 tygodni bo sie drapal po buzi a u nog podobnie Dii, po dluugim czasie
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Ja muszę paznokcie obcinać max co 2 dni, a najlepiej to codziennie. Zaraz po powrocie ze szpitala były obcinane, z tym że w szpitalu też miał obcięte bo urodził się z "tipsami".:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    bari ciekawe po kim tak miał:wink:
    Ja też powinnam często obcinać bo rosną na potęgę i potem jestem cała podrapana na dekolcie zwłaszcza (podczas karmienia:wink:) ale udaje mi się to tylko jak Kacper śpi, bo jak wierzga łapkami to ciężko (kiedyś już tu się chwaliłam, ze opuszek mu nacięłam i krewka się polała, ale szybko się zrosło i poszło w zapomnienie:bigsmile:)

    Treść doklejona: 26.03.13 19:24
    madziik1983: a u nog podobnie Dii, po dluugim czasie
    :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Podejrzewam, że po mnie :tooth: bo mi okropnie szybko rosną i twarde jak cholera...:tongue:
    Pamiętam jak mi eM obcinał w stopach to nożyczek na paznokciu nie mógł ścisnąć:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Ja odkąd Majce zaczęłam obcinać nożyczkami, to już się nie stresuję, że jej paluszka trachnę. Nożyczkami obcina się łatwo i nawet nie na śpiocha ;D

    Eh, i jutro idę z Majką do szpitala na wizytę. Musimy sprawdzić serduszko, bo jakiś czas temu na wizycie kontrolnej u lekarza było słychać jakieś szmery. Mam nadzieję, ze wszystko będzie okej i to nic poważnego..
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    venus - ja mysle ze co do spania to nie ma reguly i niezalezne jest to od piersi czy butelki. moj synek tydzien mial jak zaczal sypiac 6g ciagiem i potem 3g, teraz zdarzy mu sie nawet 7 przespac, ani razu nie mialam nocki zeby budzil sie wiecej jak 2 razy wiec to nie ma reguly. polecam karmic dziecko 30min przed kapiela i potem po kapieli przed spaniem czyli odstep miedzy karmieniami 1g-1,5g zeby sie najadl przed snem, u nas to dziala.
    co do jedzenia karmiac jedz wszystko i obserwuj, moj synek nie ma reakcji nawet po czekoladzie i orzechach. nie ma co wprowadzac jakis diet bez podejrzen
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    jA Kini obcięłam pazurki u rąk jak miała 2 tygodnie, a teraz co drugi dzień, a u nóg obcięłam ok. 2 miesiąca i teraz raz na tydzień obcinam :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    :jumping: Tosia dzisiejszą noc spała w swoim łóżeczku, tylko że zauważyłam że problemem nie jest samo spanie jako spanie w łóżeczku tylko słabo się najada piersią :cry: . Dzisiejszej nocy potrafiła się najeść góra na 2 godziny, nie chciała być karmiona na leżąco tylko na siedząco.

    Choć od tygodnia mamy kłopot ze zrobieniem kupki to może dlatego się tak mi budzi bo wcześniej potrafiła w nocy przespać nawet 4 , 5 h pod rząd.

    Na noc rozszczelniliśmy okno i w domu w nocy było 22 stopnie i wilgotności 40 więc dziś pewnie też rozszczelnimy okno.

    No i dziś tez postaramy się aby Tosia przespała noc u siebie i wreszcie wczoraj M mógł mnie przytulić w nocy a nie Tośka między nami.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    My mielismy dzis wizyte polskiej pediatry (prywatna, domowa). W zwiazku z tym, ze Karolkowi sie nie goi ladnie gula po szczepieniu na gruzlice. (zdjecie wklejalam wczoraj)

    Wyszlo kilka spraw przy tym :(
    ***Najwazniejsze: musimy zrobic usg przezciemiączkowe (wlasnie szukam w Londynie specjalisty angielskiego neurologa dziecieceo). Mamy zalecenie, poniewaz :
    1) Karolkowi glowka jeszcze lata na boki, nie trzyma jej stabilnie
    2) mial tylko 5 pkt. w skali apgar po urodzeniu, przez to, ze nie oddychal przez pierwsze 2 min :( musimy sprawdzic, czy nie ma za duzo plynu mozgowo-rdzeniowego, bo jak byl niedotleniony to moglo byc jakies krwawienie itd :(( trzeba to sprawdzic
    3) ma duze to ciemiaczko 7cm na 7cm ( prawidlowo napiete)
    4) glowka ma 44cm a klatka piersiowa tylko 41cm (wiec glowka jest duza)

    **Mamy w drugiej kolejnosci zrobic usg jamy brzusznej, bo watroba jest dosc spora i wyczuwalna pod zebrem

    **Mamy myc wew .siusiaka, sciagac napletek, bo tam sie zbiera wydzielina (ladnie mu schodzi, nie ma stulejki). Jest lekko zaczerwieniony, wiec mamy antybiotyk (Dalacin T – z tego co wyczytalam taka nazwa). Jadra ma w mosznej i mu nie wedruja (i nie beda, bo wszystko jest ok – pytalam o to ).

    **na gule po szczepieniu na gruzlice mamy ten sam antybiotyk – smarowac (Dalacin T)

    **mamy zmienic proszek do prania, bo Karolek ma taka lekko sucha skore na tulowiu i nozkach (na pupie nie ma, wiec pewnie to jest alergia na proszek)

    **usg bioderek zrobic pozniej, prywatnie

    **przelozyc szczepienie z wtorku, najpierw sprawdzic glowke, poczekac az uspokoji sie rana po szczepieniu z gruzlicy i wysypka zejdzie

    **diete wprowadzac jak stan rany po szczepieniu sie polepszy, jak zniknie wysypka (by wiedziec czy czasem nie ma alergii na cos innego)

    **z wprowadzaniem glutenu powiedziala, ze nie nalezy sie spieszyc

    ** to, ze Karolek je 1l mleka modyfikowanego dziennie, jest ok, jest wysoki :) jak ladnie spi w nocy, to mamy sie nie przejmowac, ze ma krotkie drzemki w ciagu dnia (ponoc inni maja problemy odwrotne, dziecko spi w dzien i nie chce spac w nocy).

    Najwazniejsze teraz : usg przezciemiaczkowe – zrobic jak najszybciej

    Wlasnie doczytalam, ze Dalacin T nie stosuje sie u dzieci? I na rany sluzowe? To jak ja mam siusiaka mu w srodku smarowac tym? http://leki-informacje.pl/lek/charakterystyka-szczegolowa/300,dalacin-t,2.html

    Treść doklejona: 26.03.13 21:28
    Martwie sie bardzo, chcialabym to usg przezciemiaczkowe miec juz za nami, i by bylo wszystko ok :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    madziauk kurcze, nie wiem co ci powiedzieć... Przykra sprawa. Masz teraz trochę latania... Oby wszystko było ok. Trzymam kciuki oczywiście. Będzie dobrze!
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Dii - dzieki.

    Ciezko znalezc prywatnego neurologa dzieciecego w Londynie, ktory robilby usg przezciemiaczkowe.
    Chce to zrobic jak najszybciej, jeszcze w tym tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Madzia- ja trzymam kciuki za USG. Wiem jaki to stres....przytulam!
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    madziauk: glowka ma 44cm a klatka piersiowa tylko 41cm

    Przepraszam, że tak wtrącę - ale Miki zawsze miał taką dysproporcję między główką, a klatą. Pediatra mi wyjaśniła, że u wysokich chudzielców tak bywa...
    Ale pewnie - lepiej wszystko sprawdzić 100 razy i być pewną, że wszystko ok.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Kurczę Madzia, ale duże to ciemiączko u Karolka. Staś też ma dużą głowę, ale ciemiączko małe. Nie wiem od czego to zależy.
    Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko wyszło ok na usg! Musi być! :grouphug:

    Mnie ostatnio martwi Stasiowy siusiak, ma taką małą dziurkę na końcu, że nie mogę ani trochę zsunąć napletka i zastanawiam się czy to normalne. Niby czytałam, że sporo chłopców ma niezsuwalne, ale nie wiem czy to jeszcze norma..
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Musi byc dobrze. Wazne by sprawdzic i zdagnozowac jak cos, jak najszybciej.

    Livia - dzieki za slowa otuchy, Karolek jest wysoki i dosc szczuply. Ale lepiej dmuchac na zimne. Sprawdzic trzeba.
    Najgorsze, ze nie oddychal po urodzeniu (cc) i wyczytalam, ze to jest wskazaniem do takiego usg, nie wiem dlaczego tu w szpitalu po urodzeniu mu nie zrobili. :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    madziauk: 3) ma duze to ciemiaczko 7cm na 7cm ( prawidlowo napiete)



    na pewno 7 na 7 cm ?


    będzie dobrze Madzia a lekarka wysyła na USG pewnie, żeby mieć 100 % pewności, że jest ok
    aczkolwiek rozumiem jak się martwisz bo my też Nince to USG robiliśmy i też się bałam co wyjdzie
    trzymaj się ! :hugging:


    a!
    i fajna ta lekarka, że szczepienie kazała przesunąć dopóki się wszystko nie wyjaśni
    bardzo dobre podejście
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Teorka - tak, mierzylysmy razem. Ona zaznaczala palcami swoimi, a ja metrowka taka przykladalam.. srednica 7cm wychodzi.

    Wiem, ze bedzie dobrze.

    Nie wiem tylko co z tym antybiotykiem, smarowac Karolkowi wewnatrz siusiaka? I ta gule po szczepieniu?

    Ehh, ciezko znalezc te usg, jutro dzwonie do biura do mojej pracy, pogadam z dziewczyna z HR, niech mi powie, czy dopisali mi Karolka do ubezpieczenia prywatnego. Fajnie by bylo. Poszlabym do GP i bez skierowania na usg bym nie wyszla (uparta jestem, i bede walczyc). By miec wizyte w BUPA (ubezpieczyciel) musze miec skierowanie od lekarza GP.
    Jak go nie dopisali to bede szukac prywatnego, jednego znalazlam, ale nie wiem czy robi usg, bo na stronie nic nie ma. Pediatra neurolog z 40letnim stazem. Niestety numeru telefonu nie ma.

    Ta pediatra mowila, ze polskich specjalistow w Londynie brak od tego. Ponoc jest jedna neurolog co sie uczy tego usg przezciemiaczkowego, ale ona (ta nasza pediatra) nie poleca (bo ponoc dopiero zaczela to robic).

    Treść doklejona: 26.03.13 22:31
    isiula - my tez nie zsuwalismy napletka. Dzis pediatra z latwoscia zsunela i tam pelno bylo tej wydzieliny, umyla nam to, pozniej domylismy podczas kapieli.
    Mowila, ze jak Karolek byl maly to nie mozna bylo zsuwac, a teraz powinno sie lekko sprobowac. Nic na sile.
    U nas zeszlo ladnie. Az sie przerazilam ile tej wydzieliny tam sie nazbieralo. Najwazniejsze, ze teraz wiemy jak postepowac z siusiakiem. Lekko jest czerwony na koncowce, mowila, ze mamy dbac o niego, by do infekcji nie doszlo.

    Uff, dobrze, ze zadzwonilam do tej pediatry. Taka gadula z niej, ale wydaje sie ok. Dopiero drugi raz u nas byla. Takze niewiele moge powiedziec.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    kurcze 7 cm to sporo :shocked:
    no albo mi się tak wydaje bo Ninka po urodzeniu miała 1 cm x 1 cm
    i już dawno się jej zrosło [neurochirurg w Prokocimiu stwierdził nawet, że za szybko i przedwcześnie....]
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Teorka - no wlasnie wiem, takie meciusie ma :( Ale powiedziala, ze dobrze, ze nie jest wklesle (wtedy dziecko jest odwodnione), albo wypukle itd. Takze jest ok. Tylko duze i trzeba to sprawdzic.

    Naprawde ciezko mi jest, maz mnie nastawia pozytywnie, a ja sie boje o nasze malenstwo i szukam tego usg juz 2 godziny ( naprawde nic nie mozna znalezc). Nie moge tak o sobie pojsc z ulicy i zrobic. Szlag by to.. (sorki, ale jestem zla, w Polsce pewnie by bylo latwiej).
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Madziauk, Kacper usg miał robione 3 razy i po konsultacji z neurologiem krwawienia 1 i 2 stopnia są obojętne, a powyżej już wymagają specjalnej opieki...więc tak myślę, że jakby było coś nie tak to albo by was od razu powiadomili w szpitalu, albo Karolek miałby problemy (twu). Ale najlepiej to sprawdzić.
    Kacprowi też głowa lata chodź już bardzo rzadko i to dzięki instrukcją fizjoterapeutki.
    Co do siusiaka to też miał czerwonego i pamiętam, że posmarowałam go sudokrem i znikneło, a napletka nie ściągałam ani razu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    madziauk: w Polsce pewnie by bylo latwiej



    no my musieliśmy ponad tydzień czekać
    a oczywiście szliśmy prywatnie
    tak więc też bez szału :neutral:



    najgorsze to czekanie i to niepewność ale będzie dobrze, na pewno !! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Teorka - bedzie dobrze, wiem, wiem. Jednak taki niepokoj wewnetrzny jest, az ryczec mi sie chce. Kocham tego Skarba tak mocno, ze chcialabym juz byc po badaniu i isc do przodu. A nie czekac w zawieszeniu.

    Bari - w szpitalu tego mu nie sprawdzili. Przynajmiej nic mi o tym nie wiadomo.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    A masz jakieś dokumenty (wypis?) ze szpitala? Może tam cos znajdziesz? Tutaj przy niedotlenieniu robią usg głowy, a dowiedziałam sie grubo po fakcie.
    --
  4.  permalink
    Ja też trzymam mocno kciuki za Karolka, USG na pewno wyjdzie w normie!
    Ja na USG Krzysia czekałam tydzień i zdecydowanie to był jeden z najtrudniejszych tygodni w moim życiu, jak lekarz powiedział, że obraz jest w normie, to się rozryczałam jeszcze w gabinecie :wink: Więc domyślam sie jaką masz nerwówkę- ale będzie dobrze, na pewno :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2013 zmieniony
     permalink
    Bari - mam dokumenty, wypis. Opis cesarki i tam jest tylko ile wazyl i jaki mial obwod glowki po urodzeniu - 35cm. Teraz ma 44cm, pediatra powiedziala, ze duzo urosla. Ale nie ma tez porownania po miesiacu zycia , dwoch itd. Bo tu tego nie mierza
    :devil:

    cerisecerise - dzieki, kciuki sie przydadza.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    obwod glowki po urodzeniu - 35cm. Teraz ma 44cm, pediatra powiedziala, ze duzo urosla.


    Geniusz ci rośnie po prostu:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Bari - to, ze geniusz to wiem ;) Nie, no zartuje. Najwazniejsze by byl zdrowy :) geniuszem byc nie musi.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    madziauk: Najwazniejsze by byl zdrowy :) geniuszem byc nie musi.

    Oj dokładnie, mnie tego nie musisz dwa razy powtarzać:wink:

    Treść doklejona: 26.03.13 23:26
    Dziś pobrałam Kacprowi wymazy ze skóry i szczerze to wolałabym żeby cos z tego wyszło...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 26th 2013
     permalink
    Dziewczyny pytanko:
    Po czym poznać, ze dziecko potrafi samo siedzieć? Wiem, głupie pytanie, ale tak się zastanawiam, bo niby nie można sadzać dziecka (w tym wieku) ale Kacper siedzi sztywno i jak go na chwilkę puściłam to kilka sekund wytrzymał. Wiem, ze tak nie powinno się robić, ale chodzi mi tu o rozszerzanie diety. Dopiero, jak dziecko siedzi mogę mu wprowadzić BLW. Czy są ogólnie na to jakieś ćwiczenia? Nauka siadania czy coś w tym stylu? Kiedy bym go nie złapała za rączki to on głowa do góry, nóżki do góry i gotowy do siadania:bigsmile:
    --
  5.  permalink
    Dii: niby nie można sadzać dziecka (w tym wieku) ale Kacper siedzi sztywno i jak go na chwilkę puściłam to kilka sekund wytrzymał. Wiem, ze tak nie powinno się robić, ale chodzi mi tu o rozszerzanie diety. Dopiero, jak dziecko siedzi mogę mu wprowadzić BLW. Czy są ogólnie na to jakieś ćwiczenia? Nauka siadania czy coś w tym stylu?

    co do nauki siadania- są ćwiczenia, które pomagają dziecku w przyjmowaniu odpowiedniej pozycji do manewru siadania (pamiętam z rehabilitacji), ale Twój synek ma pięć miesięcy, więc wątpię, żeby trzeba było intensywnie pomagać, raczej ma czas, żeby sam dojść jak usiąść :wink:
    A co do BLW- nie sadzasz tam dziecka i nie puszczasz na kilka sekund :wink: Sadzasz albo w lekko odchylonym krzesełku, albo na swoich kolanach. Jeśli w tej pozycji dziecko nie leci na boki i jest w stanie manewrować łapkami- to możesz próbować. To nie trwa długo, więc do jedzenia i dziecko, które nie siada może być w tej pozycji.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Dii takie podciaganie nie oznacza, ze dziecko jest gotowe do siadu, siad nastepuje z pozycji na czworaka lub dopiero ze stania. N. usiadła dopiero 2 tygodnie temu... Do Blw sadzałam Ja najpierw na kolanach, jak miała pol roku (bo w krzeselku nie siedziala stabilnie..
    W krzeselku mozna posadzic na czas jedzenia dziecko, ktore bedzie siedzic w nim stabilnie (nie bedzie lecialo naboki, do przodu).
    --
  6.  permalink
    moj synek tydzien mial jak zaczal sypiac 6g ciagiem i potem 3g, teraz zdarzy mu sie nawet 7 przespac, ani razu nie mialam nocki zeby budzil sie wiecej jak 2 razy wiec to nie ma reguly. polecam karmic dziecko 30min przed kapiela i potem po kapieli przed spaniem czyli odstep miedzy karmieniami 1g-1,5g zeby sie najadl przed snem, u nas to dziala.
    - niechce cie martwicale ja tak mialam okolo 2 miesiace a potem budzenie co 3 h z zegarkiem w reku. A karmic co 1,5 h nie daje rady bomaly jak niechce to nie zje, juz to przerabialam, predzej wczesniej spac pojdzie niz zje kolacje ;)

    MadziaUK - nie martw sie, na pewno wszystko jest w porzadku :*
    --
  7.  permalink
    madziauk: po urodzeniu - 35cm. Teraz ma 44cm, pediatra powiedziala, ze duzo urosla.

    Wojtkowi też szybko rośnie główka, po urodzieniu miał 33cm a teraz ma 39, a jest miesiąc młodszy od Karolka, więc myślę, że to nie jest niepokojące. Choć np ja zastanawiam się nad szybkością rośnięcia na długość mojego syna. Urodził się 55cm, a teraz ma już 66cm (Maja tyle miała dopiero pod koniec 6 miesiąca - niesamowite jak dzieci po tych samych rodzicach różnie rosną:shocked::shocked:)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 27th 2013 zmieniony
     permalink
    misia-ludek: Choć np ja zastanawiam się nad szybkością rośnięcia na długość mojego syna. Urodził się 55cm, a teraz ma już 66cm (Maja tyle miała dopiero pod koniec 6 miesiąca - niesamowite jak dzieci po tych samych rodzicach różnie rosną:shocked::shocked:)


    oj tak jest duża różnica u moich dzieci też i wagowo i wzrostowo Julia w wieku 4m ważyła 7250 i 66cm, a Kinga w wieku 4m 5730g i 64cm, różnica co nie, ale Kinia ciągle jest mała bo urosła przez 2miesiące 1cm i przybrała 800g:wink:

    A my dzisiaj kończymy PÓŁ ROCZKU! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Madziauk, a dlaczego to usg prywatnie chcesz robić?

    Przejedź sie po prostu do szpitala dziecięcego i powiedz (na emergency), ze lekarz, który oglądał Karolka zlecił zrobić usg przezciemiączkowe, bo ciemiączko jego zdaniem za duże i głowka za szybko przyrasta. I wtedy, po zrobieniu skanu oni zdecydują, czy p[otrzeba konsultacji neurologa, czy nie.

    Nie martw się, wszystko będzie ok.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Madziauk dopiero nadrobiłam zaległości na wątku. Mocno trzymam kciuki za Karola i usg, będzie dobrze, musi być :) super, żem acie przełożone szczepienie, ma łeb na karku Wasza pielęgniarka.

    Dziewczyny poproszę o kopa w dupę. Moja Nadia jeszcze nie usiadła sama, ostatnio przez dwa tygodnie próbowała czworakować, ale zaprzestała, na rzecz dalszego pełzania i podskakiwania jak żaba. Za tydzień z hakiem skończy 9 miesięcy a jakby nic się nie dzieje. Nie spędza czasu na rękach praktycznie wcale, bo chcę się bawić na podłodze. Jest mega ruchliwa, żywa i tak dalej, to chyba się nie muszę martwić co ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Madziauk nie martw się na pewno zaleciła zrobić tyle badań z ostrożności, lepsze to niż olewanie wszystkiego, na trzymanie główki może wystarczy jakaś rehabilitacja i będzie dobrze! Napewno! trzymajcie się kochani
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    PENNY: , to chyba się nie muszę martwić co ?

    Nie musisz :wink: Zobaczysz, że lada dzień Nadia usiądzie :wink:
    Moja pediatra mówiła, że dziecko ma czas do skończonego 10 miesiąca i dopiero po tym czasie zaleca się rehabilitację, ale tylko w przypadku kiedy dziecko nie robi kompletnie nic w kierunku siadania, czyli tylko leży.
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Madziauk, trzymam kciuki za Karolka! wszystko będzie dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 27th 2013 zmieniony
     permalink
    No to Nadia nie leży: pełza, turla się, przyjmuje dziwaczne pozycje, porusza się jak żaba (to ponoć wstęp do czworakowania) robi mi bałagan w chacie, musze ją zbierać z podłogi z dziwnych miejsc i mieć oczy dookoła głowy. No dobra, to nie sieję paniki, tylko czekam do skończonego 10 miesiąca jeszcze dużo czasu. Pewnie faktycznie wyolbrzymiam, tylko już bym tak chciała, żeby usiadła, mogła się pobawić w innej pozycji :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Peppermil - mogę iść na Emergency tak z ulicy? Może spróbuje, dzieki. Ide poszukać jakiegoś dziecięcego szpitala.
    --
  8.  permalink
    Penny, jak się niecierpliwisz czekając na osiągnięcia Nadii, to pomyśl o mnie- moja dwójka z siadaniem czekała gdzieś prawie do roku, z chodzeniem (w sensie nie raczkuje już wcale) do prawie 19mcy. Ci to trenowali matki cierpliwość, nie? :wink:
    Poza tym- i tak za jakiś czas z niecierpliwego czekania aż COŚ zrobi, będziesz równie niecierpliwie czekała, aż nie będzie robiła choć przez momencik absolutnie NIC :tooth: stara prawda- najpierw czekasz aż zacznie chodzić i gadać, potem czekasz aż na chwilę usiądzie i zamilknie :wink:
    --
  9.  permalink
    cerisecerise: tara prawda- najpierw czekasz aż zacznie chodzić i gadać, potem czekasz aż na chwilę usiądzie i zamilknie

    Zgadza się:tooth:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.