Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 28th 2013 zmieniony
     permalink
    madrill: Karolina ma (w sumie miała, bo schodzi) wysypane wszystko łącznie ze skórą na głowie, a pediatra i tak uznała, że to trzydniówka....



    kurcze ja nie jestem lekarzem ale nasza pediatra mówiła, że wysypka "trzydniówki" jest charakterystyczna właśnie dlatego, że pojawia się na brzuszku i na pleckach.......
    dlatego może faktycznie warto Karolince zrobić badanie krwi i sprawdzić co to
    a jeśli to różyczka to jakoś się ją leczy czy nie ?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Chorowitki - zdrowieć na ten tychmiast! Święta idą, Wiosna idzie! Bałwana trzeba lepić! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    TEORKA: a jeśli to różyczka to jakoś się ją leczy czy nie


    nie :) Nie przeziębić dziadostwa, samo zejdzie. Jak by była gorączka to obniżać. Ponieważ K swędzi (w sumie już nie tak bardzo jak ostatnio), to dostała jakiś lek na zmniejszenie świądu, bo szorowała głową po dywanie :/

    Chcę po prostu wiedzieć, czy ona ma różyczkę. Ta choroba powinna być odnotowana w papierach, tak jak inne zakaźne.
    Ja nie miałam różyczki, nie chcę się zdziwić za dwa tygodnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    TEORKA: chciałam tylko dla sprostowania napisać, że wcale tak być nie musi moja Nina na przykład od samiuśkiego początku jadła 5-7 minut co 3-4 godziny [albo rzadziej]ani raz [z tego co pamiętam] nie było u nas wiszenia na cycu w celach ciumkających zawsze jadła, wypluwała pierś i zasypiała [a później po prostu wypluwała i odwracała główkę po czym się zajmowała czymś innym]a piszę to dlatego, żeby jakaś młoda mama, której dziecko na piersiach NIE WISI sobie nie pomyślała, że to źle i może przez to się laktacja nie rozkręcić bo u mnie mleko po ścianach sikało

    Słusznie!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    TEORKA: KATKA moja Ninka miała identyczną wysypkę i się okazało, że to trzydniówka była....
    kurcze dziwne z tą różyczką bo przecież wtedy dziecko jest chyba wszędzie wysypane - tak jak przy ospie tzn na buzi, nóżkach itp
    a przy trzydniówce głównie właśnie brzuch i plecki...
    a da się jakoś z badania krwi stwierdzić ?

    moze ja się też przejdę na te badania krwi??? Mamy w niedzielę chrzciny i jakoś nie uśmiecha mi się iść z chorym dzieckiem do lodowatego kościoła :/
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    TEORKA: a piszę to dlatego, żeby jakaś młoda mama, której dziecko na piersiach NIE WISI sobie nie pomyślała, że to źle

    ja w szpitalu wlasnie tak myslalam, Dawidek najadl sie i zasypial a ja mialam baby blusa i ryczalam non stop ze nie umiem karmic, nikt mi nie powiedzial ze nie zawsze dziecko je 40minut. Po 3 dniach jak polecialo wlasciwe mleko troche sie uspokilam, ale dlugo dlugo sadzilam ze cos jest nie tak z Dawidkiem, ze moze dlatego on sie w nocy budzi bo sie nie najada bo za krotko ssie a on sie najadlal i budzil co 3 godz tylko mi sie zdawalo ze to czesto:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Ul_cia: Bałwana trzeba lepić!

    Noł Łeeeej, ja nie chcę bałwana ze śniegu , ja chcę wianki wiosenne dziergać na trawie :devil::tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  1.  permalink
    ja kiedys miałam problemy z kręgosłupem,ale teraz mnie nagle chwycilo. i to tak, ze polozylo na amen. kroplowki z ketonalu i magnezu nie spisują sie. mam jeszcze zastrzyki przeciwzapalne ale nie postawiły mnie na nogi.... teraz to nie wiem, chyba tylko szpital i blokada w kręgosłup...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    kuleczka_69: . teraz to nie wiem, chyba tylko szpital i blokada w kręgosłup...



    o mamusiu to nie dobrze :sad:
    --
  2.  permalink
    [quote=sysiajaw][/quote]

    cos musze z tym zrobic bo nie chce wyladowac na wozku...
    --
  3.  permalink
    katka_81 My tez w Niedziele chrzciny ! Ależ te nasze Michaliny podobne są !;D:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Jeju Kuleczka, współczuję bardzo:sad:
    Pamiętam jak ja się czułam jak mnie bolał kręgosłup przy zespole popunkcyjnym po cc, a to pewnie nic w porównaniu z Tobą..
    Kurczę, trzymam mocno kciuki kochana, żeby Cię szybko postawili na nogi i żebyś nie musiała dłużej cierpieć!:hugging:
  4.  permalink
    Isiula dziekuje:-) mam nadzieję,ze te zastrzyki mnie postawia ba nogi. Bo az lzy mi lecą jaj Mati chce cyca albo na raczki a ja nie moge.
    sorki za ewentualne bledy,ale pisze z konorki
    --
  5.  permalink
    dziewczyny macie jakiś sposób na płaczące dziecko przy kąpieli????co zrobić by poczuła się bezpiecznie i przestała płakać??
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Dominiczka na mojego Kacusia działało powolne (ale to bardzo) wkładanie do wody i co najważniejsze paluch taty co kąpiel w rączce. :wink:
    --
  6.  permalink
    no kurcze właśnie wkładam powolusiu bardzo i jest spokojna ale jak obleje ją pierwszym strumykiem wody to i paluch nie pomaga:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    A my na początku używaliśmy suszarki. Staś płakał przy wyjmowaniu z wody. Ja go kąpałam, a przed wyjęciem Luby już na nas czekał z suszarką przy przewijaku. Szum suszarki go uspokajał, a ciepłe powietrze ogrzewało i nie musiałam się spieszyć z całym obrządkiem. Po jakimś miesiącu suszarka już nie była potrzebna :)
  7.  permalink
    właśnie ona po wyjęciu z wody się uspokaja powoli tylko chodzi mi o samą egzekucje w wodzie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Oj to nie pomogę, mój Dziabąg od początku kochał kąpiele tylko wyjmowanie mu nie pasowało:wink:
  8.  permalink
    nie wiem może coś źle robię? Hmm kąpiecie w wanienkach?czy tych wiaderkach a jak wanienkach to czy dużo wody lejecie i czy podkładacie coś czy dziecko podtrzymujecie tylko rękoma?
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Mamusie chciałam się pochwalić małym sukcesem :bigsmile: wczoraj spędziłam z Leszkiem kilkanaście godzin w łóżku, na każdy płacz dostawał cyca ( chociaż było ciężko i nie raz chciałam dać mm) i dziś mam więcej mleka w piersiach :bigsmile: co dwie lub trzy godziny czuję jak leci mi mleko :bigsmile:
    --
  9.  permalink
    Venus i mamy sukces:):)Gratuluje cierpliwości:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Dominiczka mój Leszek też tak ma jak wkładam to jest wyk ale jak leje już po nim i przyzwyczaja się do temperatury wody jest lepiej, potem jak wyciągamy to jest znów wyk, może spróbuj najpierw zamoczyć nóżkę i pomachaj nią w wodzie aby przyzwyczaiła się do wody. Ja też kąpie w wanience i mam taką specjalną gąbkę w kształcie człowieka ( zajmuje 3/4 wanienki ) zamaczam i kładę na to Leszka
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Ja kąpię od początku w wanience, leję dużo wody tak żeby brzuszek był przykryty. Jak lałam mniej to był płacz, no i wiadomo woda nie może być za zimna. Żadnych podkładek nie używałam. A i polecam moczenie uszu - dzieci to bardzo lubią, bo szumi im jak u mamy w brzusiu, a przy okazji uszka się czyszczą :)
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Nie ukrywam, że mm dostaje na noc bo już na wieczór nie mam mleka ( przynajmniej tak mi się wydaje ) a nawet jak jest to by się nie najadł ale w dzień dostaje cyca, dziś było tak samo :bigsmile:
    --
  10.  permalink
    kurcze może i ja naleje więcej wody tak żeby brzuszek zalany był:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Majka mi się darła podczas mycia przez pierwsze 3-4 razy, raz pomógł smoczek, innym razem suszara, a później zaczęliśmy lać cieplejszą wodę i tyle, żeby mała miała zanurzone całe ciałko i kąpiele polubiła ;))
    --
  11.  permalink
    no smoczek też u nas nie pomaga niestety...mam nadzieję że jak zalejemy jej dziś brzusio to będzie lepiej:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Venus, brawo i oby tak dalej! Dawaj Leszkowi wisieć ile tylko chce tylko pamiętaj o nocnych karmieniach, są bardzo ważne jeżeli chcesz rozruszać i utrzymać laktację. A piersi nigdy nie są całkiem puste, zawsze coś tam jest. Powodzenia! :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    MisiaBellla: katka_81 My tez w Niedziele chrzciny ! Ależ te nasze Michaliny podobne są !;D:bigsmile:

    no proszę, pomyślę o Was w tym dniu :)
    DominiczkaA: dziewczyny macie jakiś sposób na płaczące dziecko przy kąpieli????co zrobić by poczuła się bezpiecznie i przestała płakać??

    Domi, ja zawsze jak kąpię małą, kładę tetrę na dno wanienki. Kiedy wkładałam Malutką do kąpieli, delikatnie kładłam Jej tą mokrą, cieplutką tetrę na brzuszek. Było lepiej, bo noworodki często nie lubią być nagie...

    Treść doklejona: 28.03.13 19:17
    venus, tak 2, 3 dni w łóżku z małą i byłoby po problemie w ogóle :)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Dominiczka, a macie dużą wannę? Jeśli tak weź małą ze sobą do dużej wanny, u nas zadziałało. Adaś płakał ze 2 tygodnie a po wspólnej kąpieli ze mną już nigdy :cool:

    Treść doklejona: 28.03.13 19:41
    Venus, spróbuj i wieczorem nie dawać butli... nawet jak się będzie budził na początku częściej bo się nie naje, to z czasem jak pokarmu będzie więcej to to minie. A im mniej mm i więcej ciumkania cyca, tym więcej mleka z piersiach :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    My kąpiemy w wiaderku i nigdy w wodzie nie płacze (nawet jeśli wył przed kąpielą to w wodzie się uspokaja :)) ale nasz nawet w szpitalu pod kranrm nie plakał, więc widocznie prawdziwy miłośnik wody nam się trafił :)
    --
  12.  permalink
    Venus, wszystkie przez to przechodziłyśmy. Kilka dni i w nocy tez bedziesz mala wiecej mleczka. Nawet jeśli problemy będą się powtarzać, receptą jest częste przystawianie. Jeszcze zadziwisz całą rodzinę!! :bigsmile:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    sardynka85: My kąpiemy w wiaderku i nigdy w wodzie nie płacze (nawet jeśli wył przed kąpielą to w wodzie się uspokaja :))

    U nas to samo, nigdy w życiu w wiadrze Nadia nie zapłakała, jak była młodsza to wyła jak ją z niego wyciągaliśmy :P
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Bardzo Wam dziękuję za to, że jesteście i mnie wspieracie, łatwo nie jest ale wiem, że macie rację więc działam, zobaczymy na jak długo...
    katka_81: venus, tak 2, 3 dni w łóżku z małą i byłoby po problemie w ogóle :)

    Z małym kochana :updown::winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 28th 2013 zmieniony
     permalink
    sardynka85: My kąpiemy w wiaderku i nigdy w wodzie nie płacze (nawet jeśli wył przed kąpielą to w wodzie się uspokaja :))


    "U nas to samo, nigdy w życiu w wiadrze Nadia nie zapłakała, jak była młodsza to wyła jak ją z niego wyciągaliśmy :"
    --


    I u nas to samo :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Venus a nie prosciej by bylo przeniesc sie na watek laktacyjny, zamiast opisywac swoja historie na kilku watkach:bigsmile:?
    --
  13.  permalink
    Gratuluje Venus, kazda z nas to przezywala i sie udalo. Ja wtedy nie znalam tego forum i tez bylam zalamana tym ze maly ciagle na mnie wisi inon stop placze jak jest bez cyca. I jego drzemki to gora 15 minut. Tragedia byla ale dalam rade to i Ty dasz :)

    A u mnie dzisiaj wieczorem ciezko bylo. Nakarmilam malego butla 19:15, zjadl cale 60 ml no i pora spac, a ten lezy, marudzi, usypiam go i nic..dwa razy na rece bralam, zabawialam, ale to na chwile, bo za chwile znow marudzenie i placz i tak to 20, gdzie przystawilam do piersi i zjadl:shocked:,mimo ze wczesniej nie chcial juz z butelki... dziwna sprawa
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    U nas na początku też w wanience był płacz, ale mała po prostu uwielbia ciepło i musiała być cieplejsza woda, no i tetra na dnie pomagała bo tak to wpadała w panikę jak jej się ta tetra przemieściła :bigsmile:, teraz uwielbia kąpiele i bez tetry. Ale warunek cieplejsza woda, ona w ogóle jest zmarźluchem bo mojej starszej to wiecznie gorąco i kąpie się zimą w letniej wodzie, ja to bym zaraz miała gęsią skórkę
    --
  14.  permalink
    Vnus nie poddawaj się. Ja też zauważyłam że więcej mleczka mam i też Wojtka przystawiam często nadal. Dziś wieczorem znów zrobiłam 7-5-3 i odciągnęłam z dwóch piersi o 30ml więcej niż wczoraj:wink: Uparłam się i nie daję mm, jak jest potrzeba to daję nawet w ciągu 10-15 minut. A wieczorem często, w nocy od 3 to prawie co godzinę:bigsmile::bigsmile: Damy radę:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    misia-ludek: A wieczorem często, w nocy od 3 to prawie co godzinę:bigsmile::bigsmile: Damy radę:bigsmile:


    ooo i to jest super nastawienie, trzymam za was kciuki :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    dzięki sysiajaw.
    Dziś nocka podobna o 19 zasnął ok 21 odciągałam mleko, potem obudził się o 22.30, 00.20, 2.50, 4.00 potem o 5.10(tu zmiana pieluszki więc czuwał ok 20minut) i wstał o 7 najgorsze, że to co zjadł teraz to chyba prawie wszystko mu się ulało:shocked: ale leży na brzuszku zadowolony narazie.
    Gorzej ze mną bo mam straszny kaszel i co zdążę zasnąć po napadach kaszlu to młody się budził. Ale i tak butli nie dam:devil: niech dostaje moje przeciwciała to jest szansa że się nie zarazi, bo wszyscy w domu chorzy tylko Wojtuś się trzyma.

    Treść doklejona: 29.03.13 07:45
    No i dziś kończymy 3 miesiące:bigsmile: kiedy to zleciało:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Dominiczka my też cieplejszą wodę lejemy, na dno kładziemy tetrę i zawijamy ją między nóżkami na brzuszek- Idce jest wtedy ciepło w brzuszek, co jakiś czas polewamy pieluszkę żeby nie zrobiła się zimna:)
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego i najslodszego dla Wojtusia a dla mamy zdroweczka:smile:
    -- •••
  15.  permalink
    Dziękuję:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Misia wszystkiego naj dla Wojtusia :clap:
    --
  16.  permalink
    Dziewczyny próbowałam wczoraj wlać więcej wody tak ze zalało brzuszek, no i mąż nalał delikatnie chłodniejszą wodę...i powiem wam ,że malutka marudziła tylko momentami a tak to o niebo lepiej jestem z niej dumna:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Nie wiem który czynnik na nią zadziałał ale będziemy na razie stosować te dwa :bigsmile::bigsmile:Dziękuję kochane za rady są naprawdę cenne:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    acia20, mooniia, misia-ludek, winnica:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    DominiczkaA: :bigsmile::bigsmile:Dziękuję kochane za rady są naprawdę cenne:bigsmile:


    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Najlepsze życzenia dla Wojtusia i Kacperka:flowers:

    misia-ludek - zdrówka kochana! Masz rację, karmcie się cycusiem to Wojtuś się nie zarazi :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.