Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula:
    misia-ludek - zdrówka kochana! Masz rację, karmcie się cycusiem to Wojtuś się nie zarazi :)


    potwierdzam, ja już byłam 2 razy chora, mąż miał raz zapalenie płuc, Julia 2x chorowała i raz zapalenie krtani a mała mimo wszystko ani razu nic nie złapała!
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny BLW , ile czasu początkowo spędzały przy pierwszych "posiłkach" Wasze dzieci? Dałam dziś mojemu jaskowi brokula ale on podziamgalł go z 1,5 minuty, skrzywił się i zajął się śliniaczkiem.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Wszystkie najsłodszego dla Wojtusia :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    CiastoMiłości: Dziewczyny BLW , ile czasu początkowo spędzały przy pierwszych "posiłkach" Wasze dzieci? Dałam dziś mojemu jaskowi brokula ale on podziamgalł go z 1,5 minuty, dkrzywił się i zajął się śliniaczkiem.

    Adaś zazwyczaj je nie dłużej niż 5-10 minut. Co do Jasia... Wiesz w końcu ile można zajmować się jednym warzywkiem? Jak mu podasz kilka rzeczy pewnie zainteresuje się na dłużej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    U nas nocka dzisiaj super! Zasnął co prawda dopiero o 22:30, ale łącznie spał do 9 a pierwsza pobudka była o 7 :bigsmile:

    Treść doklejona: 29.03.13 10:26
    No i widzę kolejnego solenizanta! 100 latek dla Adasia:clap:
    --
  2.  permalink
    Oj tak, zdrówka dla Kacperka, Adasia i Wojtusia!!
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Kacperku sto lat!!:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Kacperka przeoczyłam, przepraszam, a więc 100 latek! Mamy dziś trzech solenizantów!:shocked:
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Witam się kochane :wink:
    Dużo zdrówka życzę Adasiowi, Kacperkowi i Wojtusiowi :flowers::heartsabove:
    Mam pytanie: czy za każdym razem jak karmicie dzidzie ( nie ważne czy piersią czy mm ) podnosicie do odbicia? i kiedy przebieracie pampersa? przed czy po karmieniu?? bo jak się Leszek rozbudzi to potem ciężko jest znów zacząć schemat butla, odbicie i spać, czasami się męczymy dwie lub trzy godziny :confused:
    --
  3.  permalink
    Venus ja zawsze przebieram po karmieniu bo malutka wtedy śpi już praktycznie i jest grzeczna,a zresztą w trakcie karmienia czasem ciśnie więc wole poczekać:bigsmile::bigsmile:A jeżeli chodzi o odbijanie ja małej nie noszę bo po karmieniu ma czkawkę a położna powiedziała że to to samo co odbicie tylko w formie czkawki i trzeba poczekać aż przejdzie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Dii: Mamy dziś trzech solenizantów!:shocked:


    Dii pięciu:tooth:
    Adaś, Tosia, Marysia, Kacper, Wojtuś
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Najlepszego dla dzisiejszych solenizantow i solenizantki :flowers:

    Co do odbijania, to my odbijalismy Karolka po każdym posiłku. Czasami to trasami 1,5 godziny. :( pózniej już było coraz lepiej. Teraz czasem jak zje mało 20-30ml i mi zasnie to go nie odbijanie, jest już starszy i jak mu mleczko wraca to zazwyczaj polyka. Czasem mu sie lekko ilekroć, ale to jest wtedy jak jest bardzo aktywny po jedzeniu, wierci sie i obraca na bok ;)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Ojojoj... Pięknie!

    Więc dla wszystkich dzieciaczków ogrrrrrromne całusy:kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla świętujących dzieciaczków:crazy:

    Ja Majki prawie, że nie odbijałam. A zmiana pieluchy i przebranie było zawsze przed karmieniem.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Dziewczyny kiedyś polecałyście jakieś niekapki. Zastanawiam się nad zakupem, żeby Kacperek miał chociażby do popicia. Jakie w zasadzie ma znaczenie rodzaj tego niekapka? Bo dla mnie każdy jest taki sam...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Kurczę ile świętujących dzisiaj:bigsmile: całusy dla wszystkich! :flowers:

    ja zmieniałam pampka zawsze przed karmieniem, ale bardzo często musiałam zmienić również po:cool:
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla solenizantów :bigsmile:
    Dziewczyny, wczoraj był poruszany temat kąpieli. My jakiś czas temu kupiliśmy fotelik do kąpieli - nie plastikowy, ale taką frotke naciąganą na stalowy pałąk - i bardzo fajnie nam się sprawdza. Najepierw trzymamy Franka pod barkami, tak żeby brzuszek był zanurzony - myjemy plecki, pupę, a jak smok już się nacieszy tą pozycją, to wstawiamy ten fotelik. Siedzi sobie wygodnie, a my mamy wolne ręce, żeby się nim zajmować. Czasem tylko trzeba go podnieść do góry, bo pupa mu się zsuwa :wink: Także bardzo polecam taki fotelik - kosztuje jakoś 11 zł... Więcej zapłaciłam za przesyłkę... Aha, i oczywiście pielucha na brzuszku obowiązkowo
    :wink:
    --
  4.  permalink
    Dziękujemy:-)
    Adaś, Tosia, Marysia, Kacperek sto latek dla Was:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    venus87: ciężko jest znów zacząć schemat butla, odbicie i spać

    No ale pisałaś, że jest sukces i karmisz tylko piersią, oprócz wieczornego karmienia tak ? To jak to w końcu ...
    Ja na piersi w ogóle nigdy Nadii nie odbijałam, spała jak suseł za czasów noworodkowych. Pieluchę zmieniam wtedy kiedy jest brudna. Chyba, że śpi i się nie budzi, to wtedy nie.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Najlepszego dla solenizantow :cool:

    Venus- ja zmieniam jakis czas po karmieniu, bo zawsze robi kupke, przed sie nie oplaca a karmie co 3 h wiec nawet "siuski" daja rade he he. W nocy nie zmieniam, bo zawsze sie rozbudzal, dopiero kolo 5 bo juz ciezka a maly rozbudzony.. Kiedys zmienialam po karmieniu nawet w nocy ale pielucha lekko wilgotna byla wiec nie bylo sensu go rozbudzac,a kupki w nocy nie robi.
    Na odbijanie biore zawsze ale jak po 5-10 minutach nie beknie to odkladam. Jak widze ze spi na ramieniu w nocy tez odkladam bo na spiaco nigdy mu sie nie odbilo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Ja też nie odbijam. Specjalnie pytałam o to doradcę laktacyjnego i powiedziała, że jeśli dziecko je spokojnie, nie ma potrzeby obijać.
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    bari_87: Dii: Mamy dziś trzech solenizantów!:shocked:



    Dii pięciu:tooth:
    Adaś, Tosia, Marysia, Kacper, Wojtuś
    --


    To dziś imieniny Adasia, Tosi, Marysi, Kacpra i Wojtusia?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    _sushi_: jeśli dziecko je spokojnie, nie ma potrzeby obijać.

    :shocked::devil::bigsmile::tongue: ale zabrzmiała ta literówka :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Ahahahahah, tylko do Rzecznika Praw Dziecka mnie nie podawaj:crazy:

    Treść doklejona: 29.03.13 14:40
    Zwizualizowałam to sobie:devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Tosia, Marysia, Wojtuś :flowers::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    patyk120: bari_87: Dii: Mamy dziś trzech solenizantów!



    Dii pięciu
    Adaś, Tosia, Marysia, Kacper, Wojtuś
    --


    To dziś imieniny Adasia, Tosi, Marysi, Kacpra i Wojtusia?

    Fakt - jubilaci:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja odbijam jak Młodą dokarmiam moim mlekiem z butli, po piersi próbowałam kilka razy i nie odbijało się nic więc zaprzestałam;)
    Co do pieluch, to zawsze jak słyszę kupsko, to przebieram, a siku jak uznam, że już mogło się nazbierać, za wyjątkiem snu- staram się go nie przerywać. No i zawsze przed spacerem żeby dupsko nie przemarzło;)
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja do 4 mca musiałam brać Filipka do odbicia, bo po jedzeniu nie zasnął , tzn. próbował ale kręcił się, machał głową i dopóki mu się nie odbiło to nie zasnął całkowicie.
    Dopiero około 4 mca nie było już takiej potrzeby, bo po nocnym jedzeniu od razu zasypiał normalnie. W dzień po karmieniu do tej pory zawsze biorę go do odbicia tzn. kładę na brzuszku i odbija mu się w ciągu kilku sekund.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja odbijam prawie zawsze oprócz nocek:bigsmile: Odbijam na wszelki wypadek, a jak zapomnę to i tak jak Kacperek leży na brzuszku i to mu się samo odbija:wink:

    Treść doklejona: 29.03.13 17:31
    I tak w ogóle to nie wiem o co chodzi, ale Kacper śpi już ponad 4 godziny!!!:shocked:

    EDIT:
    pobódka!!!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    My z uwagi na wiotkość kratni, dziwne pokasływanie i podejrzenie refluksu musimy odbijać za każdym razem (kp)...chociaż w nocy jak mi śpi na ramieniu to nie chce odbić i wtedy odkładam...
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    witajcie,
    ja tez staram sie odbic za kazdym razem ale czasem i przez 5min nie odbija. w nocy wtedy daje spokoj w dzien probuje i 20min.
    mam do was pytanie. czy ktoras miala cos takiego przy karmieniu piersia ze dziecko po 10 czy 15min zaczyna sie prężyć, wić, denerwowac a ostatnio to nawet puszcza piers i placze ponownie lapie i znow placze i tak pare razy. przy tym prawie od poczatku jedzenia slysze bulgotanie w brzuszku i ruchy jelit. te placze przy karmieniu sa najczesiej przy karmieniach popoludniowych i wieczornych. nie wiem czy tak sie u nas objawia kolka ale jest to straszne, maly przy tym malo je bo po chwili jedzenia dostaje tych boli. co wy stosowalyscie na kolke.miala ktoras dziecko z podobnymi objawami?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Milka mój też tak ma... Kolka to to nie jest, bo jak się go weźmie na ręce to się uspokaja, myślę, że to raczej niedojrzałość układu pokarmowego i trzeba przeczekać ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Majka łapie się za stopki! :crazy::clap: A myślałam, że nigdy się tego nie doczekam, bo jest grubiutka ;p
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Mam do nadrobienia ze 3 strony, ale najpierw zadam pytanie.
    Zastawiam się czy nie kupić Tosi czegoś takiego


    http://www.smyk.com/fisher-price-ocean-wonders-projektor-uspokajacz,p1066996438,zabawki-gry-dla-dzieci-p

    Macie coś w tym stylu i czy Wam to się sprawdza, czy dzieciaki to lubią?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Milka u nas tak jest i do tej pory, nie należy wtedy zmuszać do jedzenia, bo dzidziusiowi pewnie kupka zalega. Tak jak mi to kiedyś lekarka powiedziała: Potrafi pani jednocześnie jeść i się wypróżniać? Jak w brzuszku się kotłuje, to znak, że może zaraz będzie klops:wink: Mi Kacper dzisiaj tak robił, więc położyłam go na brzuszku i po jakimś czasie poszło!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Brawo Majka! :clap: a pakuje już stopy do buzi?

    acia20: Macie coś w tym stylu i czy Wam to się sprawdza, czy dzieciaki to lubią?

    Ja zamierzam kupić Stasiowi takiego żółwia z projektorem gwiazd.
    The_Fragile swego czasu zachwalała podobnego na tym wątku i bardzo mi się spodobał.
    A jak Stasiowi nie przypasuje to sama sobie będę włączała przed snem:cool:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Do buzi nie ładuje. Do tego to już na pewno ma za grube nózie ;p
    O takim projektorze też myślałam. Jak już zakupisz, to powiesz, czy się Stasiowi spodobało. Jak coś to Majce też taki kupię :>
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Najlepszego dla solenizantów :flowers:



    Mam pytanko to mam starszych maluchów albo w podobnym wieku do mojego młodego. Kurcze od paru dni zachowuje się jak nie on. Dotychczas to było złote dziecko, bardzo spokojne. Od jakiegoś czasu pokazuje nerwy. Warczy dosłownie jeśli coś mu się nie podoba, a ostatnio dużo rzeczy mu się nie podoba :confused: wścieka się np jeśli pójdę z nim do innego pokoju a on nie chcę. Gdy mu coś zabiorę no i wydaje takie dźwięki, że można się przestraszyć. Temperament mu się zmienił o 180 stopni. :shocked: Przejdzie to czy już zostanie?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  5.  permalink
    Milka,ja tak mialam, w okolicach 3-go miesiaca Maksa. Jadl chwile, puszczal piers, denerwowal sie,i z druga to samo,jak bralam na ramie to placz i ryk, kolezanka mowila ze nie dojada, dokarmiaj, ale ja twardo nie, bo przeciez rano i w nocy mu starcza.. Meczylismy sie jakies 2-3 tygodnie i malemu minelo. Teraz ma podobnie, ale to wiem ze skonczylo mu sie mleczko w piersi i daje do drugiej. Z ta roznica ze nie ma takie placzu jak wtedy.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Malisiek: O takim projektorze też myślałam. Jak już zakupisz, to powiesz, czy się Stasiowi spodobało. Jak coś to Majce też taki kupię :>

    Jasne, dam znać.. Staś ma imieniny na początku maja, więc zlecę komuś zakup:cool:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    isiula my mamy projektor kostkę z chicco. Jako że nie był tani bardzo żałuję tego zakupu. Dominik ma go w nosie ..lubi jedynie melodie, która leci w tle. Liczę, że może z wiekiem się zainteresuję bardziej jako, że ma tam kilka możliwości wyświetlania. No ale każde dziecko jest inne i może Stasiowi akurat się spodoba:)

    http://www.bobasmarket.pl/s63,prdid3054_opt9613,chicco-_projektor_teczowa_kostka.html
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Hopelight, ja się napaliłam na tego żółwia po recenzji The_Fragile. Pisała, że Krasnal na nic tak nie czekał jak na odpalenie żółwia.
    Ciekawe jak będzie u nas, zastanawiam się jeszcze nad tańszą wersją. Bez muzyczki i usb można kupić na all za ok. 20zł. Zobaczymy czy sponsorzy będą hojni:wink:

    Ja jeszcze żadnej zabawki Stasiowi nie kupiłam. Ma ich sporo, a w sumie wystarczyłaby mu do szczęścia ukochana gumowa żyrafa:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Ja mam manie kupowania zabawek. Maz sie juz smieje, ze to chyba dla mnie, bo mlody najbardziej kocha butle z woda:devil:
    fajny zolwik:bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Tu jest w fajnej cenie i ma wszystko :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    Ja też nie kupiłam jeszcze Lusi żadnej zabawki- wszystkie ma zdobyczne.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    hopelight: Przejdzie to czy już zostanie?

    Przejdzie :wink:
    Ale pojawią się inne zachowania. Teraz już maluch będzie zdobywał coraz większą świadomość siebie, więc będzie chciał i próbował decydować o sobie. Adaś próbuje teraz na całego :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja tez zaczynam myslec o czyms dla Karolka nad lozeczko. Bo z karuzeli, ktora uwielbia (chyba najlepsza jego zabawka) powoli wyrasta. Juz lapie te zwierzatka zwisajace. No i wedlug producenta jest od 0 do 5 miesiaca, pozniej juz tylko zostaje ta czesc z muzyczka i lampka. A on najbardziej lubi te zabawki. Takiej radosci nie ma przy innych zabawkach.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    U nas też Kacperek łapie za zwierzaki i zatrzymuje w ten sposób kręcidło, a boję się, ze w ten sposób spali silniczek. Trzeba poszukać czegoś nowego - wyższego na pewno!:bigsmile:

    Treść doklejona: 30.03.13 01:09
    Wszystkiego kolorowego dla Karolka:clap:

    Na święta wyjeżdżamy, więc i dla Was dziewczyny kolorowych pisanek i zdrowych i rodzinnych świąt wielkanocnych.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Dzięki Dii :) i wzajemnie Wesołych Świat Wielkanocnych :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMar 30th 2013
     permalink
    Karolku :flowers:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.