Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    madziauk: Sardynka - u nas tak bylo, pomagaly kropelki Sab Simplex. Teraz jeszcze czasem jak widze, ze Karolek ma problem z brzuszkiem (jest twardy, a synus placze i sie prezy) to daje mu te kropelki. Szybko przynosza ulge.


    u nas z kolei nic nie dały, za to pomógł delicol, ze względu na dużą ilość laktozy w mleku,
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Z kropelek bierzemy już Dicoflor i pijemy Debridat... w zanadrzu mam Bobotic i może którejś nocy przetestuję (chociaż nie jestem pewna czy to w ogóle od brzucha) - generalnie moje dziecko w nocy/ podczas zasypiania wygląda jakby miało ciężką nerwicę...
    Ulcia dajesz mi zatem nadzieję, że to minie :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny co podajecie przy ząbkowaniu? ibum czy coś innego można podać?
    --
  1.  permalink
    a ja musze sue znów pochwalić. Moje dziecie nauczylo sie samo zasypiac. Z misiem ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    bari_87: Dziewczyny co podajecie przy ząbkowaniu? ibum czy coś innego można podać?


    ja podaję nurofen, bo działa też przeciw zapalnie, ibum pewnie za wiele się nie różni

    kuleczka_69: a ja musze sue znów pochwalić. Moje dziecie nauczylo sie samo zasypiac. Z misiem ;-)


    pozazdrościć!
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    A czy wystarczy na początek żeby kaszka była bezglutenowa czy bez mleczna też?
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Sysia - mojej córci też wpisali w karcie hipotrofię a urodziła się z wagą 2850 w 41 tyg. Poród był wywoływany a wody przejrzyste i tak samo jak u ciebie, u mnie przepływy były bardzo ładne.
    Jedyne co niepokoiło, to mała ruchliwość dziecka w brzuszku i często na ktg spała bo wykresy były dość płaskie.
    Badania w szpitalu po porodzie nie wykazały jakiś wad wiec mała jest zdrowa tylko mniejsza od innych dzieci.

    A ile ci przybrała po I miesiącu? Moja w 5 tyg ważyła 3800 gr.

    :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    ibum tez dziala przeciwzapalnie. ja dziaselka smaruje dentinoxemN. Ibum tez podaje zeby zbytnio go to nie bolało.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    bari_87: A czy wystarczy na początek żeby kaszka była bezglutenowa czy bez mleczna też?


    ja podawałam mleczno ryżową od razu :wink:

    Addictive: A ile ci przybrała po I miesiącu? Moja w 5 tyg ważyła 3800 gr.


    wypisana została z wagą 2540g po 6 tygodniach mała ważyła 3730g, po kolejnych 6tyg. 4740g, po kolejnych 7tyg. 5730g, a teraz chyba 6500g ważyłam na domowej średnio dokładnej, ale w piątek jadę do pediatry na osłuchanie to ją zważę

    Treść doklejona: 03.04.13 14:03
    dodam, że na cycu :cool:

    Treść doklejona: 03.04.13 14:05
    pomiędzy 4 a 6 miesiącem przybrała 800g, także zwolniła i nie wiem czy teraz nie spadnie bo nie ma w ogóle apetytu

    Treść doklejona: 03.04.13 14:07
    Addictive: Jedyne co niepokoiło, to mała ruchliwość dziecka w brzuszku i często na ktg spała bo wykresy były dość płaskie.


    ooo dokładnie tak jak u mnie! Moja pierwsza córka to był wulkan w brzuchu, a ta dawała mało znać o sobie, najczęściej się przesuwała albo wypinała, ale delikatnie nigdy mocno mnie nie kopnęła

    Treść doklejona: 03.04.13 14:16
    Bari teraz do tej mleczno ryżowej dodaje od miesiąca po łyżeczce kaszki glutenowej 8 zbóż nestle (bez mleczna), ostatnio zwiększyłam do 1,5 łyżeczki i tak planuję coraz więcej aż w końcu zje całą porcję tej glutenowej
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Moja corka tez urodzona w 42tc, z waga 2880g. Stwierdzona hipotrofia wewnatrzmaciczna. Jestesmy wciaz pod kontrola lekarza. Teraz ma 21m-cy i wazy ok 9500g,wiec nie duzo. Wady swteiwrdzonej nie ma,ale nie byla pod katem wady genetycznej badana(tzn.nie miala zadnych testow genetycznych). Rozwija sie super,tylko z waga jest ciagle na 3 -5centylu.
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    montenia: Wady swteiwrdzonej nie ma,ale nie byla pod katem wady genetycznej badana(tzn.nie miala zadnych testow genetycznych). Rozwija sie super,tylko z waga jest ciagle na 3 -5centylu.


    U nas tak samo, pod kątem genetycznym nie badana. Montenia faktycznie malutko waży, a ile ważyła jak miała roczek?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    szczerze powiem,ze nie pamietam. Ale chyba nie potroila wagi urodzeniowej,zabraklo chyba z 300g(a tak powinno byc,ze potroi)
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    montenia: szczerze powiem,ze nie pamietam. Ale chyba nie potroila wagi urodzeniowej,zabraklo chyba z 300g(a tak powinno byc,ze potroi)


    to faktycznie mało, mi się wydaje, że raczej spokojnie potroimy, brakuje tylko 1300g
    --
  3.  permalink
    Moje dziecie juz dawno potroilo wage urodzeniowa... strasznie koksuje,a duzo nie je.Juz nie mam sily go nosic. Nawet nie siada jeszcze bo za ciezki jest...
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69: Moje dziecie juz dawno potroilo wage urodzeniowa... strasznie koksuje,a duzo nie je.Juz nie mam sily go nosic. Nawet nie siada jeszcze bo za ciezki jest...


    ale Mati się duży urodził :tooth: ile teraz waży :cool:?
    --
    •  
      CommentAuthorAddictive
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Sysia - dzięki za odpowiedź, wygląda na to, że twoja ładnie ci rośnie, a moja podobnie w tym pierwszym okresie. Niestety nie moge ci nic poradzić odnośnie problemów z jedzeniem twojej córeczki bo sama dopiero zaczynam ten etap.
    Moja Kaja jest na mm i zjada raczej w dolnej granicy norm, no ale przecież jest mniejsza od innych maluchów więc widocznie tyle potrzebuje. Jednorazowo zjada od 80 do 120 ml a od wczoraj dwa razy zjadła za jednym razem 150 ml i dlatego na razie się tym nie przejmuję.

    Sardynka - moja Kaja ma podobnie podczas snu z tym, że nie warczy a pręży się bardzo, napina (tak jakby sie przeciąga). Czasem ją to wybudza ze snu i trzeba od nowa usypiać, a czasem nie. No i ma też te skurcze mięśni - odruch moro.
    Czasem odruch jest tak mocny, że wybudza się bo sie tego przestraszy. U nas na te jej skurcze działa owijanie w kocyk z rączkami przy ciele. Wtedy spokojniej śpi i dłużej i budzi się zadowolona.

    Czy takie prężenie się i odruchy to coś niepokojącego?
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Addictive: Sysia - dzięki za odpowiedź, wygląda na to, że twoja ładnie ci rośnie, a moja podobnie w tym pierwszym okresie. Niestety nie moge ci nic poradzić odnośnie problemów z jedzeniem twojej córeczki bo sama dopiero zaczynam ten etap.
    Moja Kaja jest na mm i zjada raczej w dolnej granicy norm, no ale przecież jest mniejsza od innych maluchów więc widocznie tyle potrzebuje. Jednorazowo zjada od 80 do 120 ml a od wczoraj dwa razy zjadła za jednym razem 150 ml i dlatego na razie się tym nie przejmuję.


    Twoja kruszynka jest jeszcze malutka, a u nas te problemy występują ponieważ mała jest chora :sad:, w wieku 6m jak podam jej butle to zazwyczaj zjada ok. 100ml, 2x się zdarzyło 120ml i raz 140ml, także wydaje mi się, że u ciebie je akurat proporcjonalnie do swoich potrzeb :wink:,

    Treść doklejona: 03.04.13 14:56
    przy chorobie teraz potrafi wypić tylko 30ml i ma odruch wymiotny, piersi też wtedy nie chce, zresztą ona doszła do tego etapu, że je wyłącznie wtedy kiedy ma na to ochotę, jak nie chce to za chiny ludowe jej nie przemycę
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Dziękujemy za komplementa :)

    hydrozagadka: Bilia, wpadnij na nasz wątek laktacyjny, na pewno znajdziesz tam jakieś porady. Dziewczyny chętnie pomogą

    A wątek podczytuję namietnie :)
    Na razie staram się dużo pić, wspomagam się laktatorem i takie tam... :)
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    bilia: Na razie staram się dużo pić, wspomagam się laktatorem i takie tam... :)


    tylko nie przesadź w drugą stronę z laktatorem bo tak sobie rozbujasz laktację nadmiernie, i będą wtedy problemy, wszystko z umiarem, :cool:, najlepszy jest mały ssak który najlepiej pobudza laktację :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Sysia no właśnie Nadia mi tak pięknie do 6 miesiąca przybierała i wtedy zatrzymała się na wadze 6650 . Dziś ją zważyłam i się okazało że waży całe 72oo :( niby wszystko jest ok, według siatek centylowych dla piersiowych dzieci jest tylko nieznacznie poniżej "idelalnej" wagi. Ale ja mam jakiegoś stresa, ze coś jest nie tak. No i u nas nie ma mowy o potrojeniu wagi urodzeniowej w 12 miesiącu.
    Weźcie mnie pocieszcie, że też macie takie szczuplaki...
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  4.  permalink
    Sysiu on juz pewnie 14 kg wazy... jestem przerażona bo on kg na miecha tersz przybiera.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    PENNY: No i u nas nie ma mowy o potrojeniu wagi urodzeniowej w 12 miesiącu.
    Weźcie mnie pocieszcie, że też macie takie szczuplaki...


    Penny może to chwilowy zastój?, no nasza też szczuplutka jest sama pisałaś że na tym etapie też tyle ważyła więc może być podobnie.. a z jedzeniem wszystko ok? po za tym Nadia teraz się sporo na pewno rusza i pewnie traci też sporo kalorii, nasza dopiero od nie dawno zaczęła się na wszystkie boki kręcić, wierzgać i w ogóle, głowa do góry! Przykład podała Montenia jak jej mała jest malutka i wszystko jest ok!

    Treść doklejona: 03.04.13 15:53
    kuleczka_69: Sysiu on juz pewnie 14 kg wazy... jestem przerażona bo on kg na miecha tersz przybiera.


    to faktycznie chyba największy koksik tutaj, na pewno ma słodziutkie te wszystkie fałdeczki, a pediatra nic nie mówiła o wadze? Bo jak uznała że jest ok to ok i nie ma czym się przejmować widocznie taki jego urok, a on piersiowy?
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    kuleczka_69: on juz pewnie 14 kg wazy..

    Kuleczka a ja nie mogę się doczekać kiedy pokażesz swojego Tłuścioszka :wink:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    judka a jak z usypianiem Filipka ci idzie? Bo u nas jakby lepiej?!:shocked: aż nie wierzę że moje dziecko chodzi spać nie o 24-1 a o 21-22 i aż tak nie płacze :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Jeju, Jaś jak pędzi z tymi zębolami, już 7:shocked: gratki!

    Ja dzisiaj zauważyłam kolejną białą kropkę tym razem w miejscu górnej dwójki, czyli mamy dwie kropki i coraz większą marudę..:sad:
    Dzisiaj nawet Viburcol nie pomagał, a darł się biedaczek nieziemsko aż sąsiad z góry tupał w podłogę, bo widocznie tv nie słyszał dureń jeden:confused:

    kuleczka_69: a ja musze sue znów pochwalić. Moje dziecie nauczylo sie samo zasypiac. Z misiem ;-)

    Brawo Mati! :clap:
    kuleczka_69: Sysiu on juz pewnie 14 kg wazy...

    Wooooow:shocked:
    PENNY: Dziś ją zważyłam i się okazało że waży całe 72oo :(

    To dokładnie tyle co mój Staś obecnie.. A urodził się z hipertrofią dla odmiany, bo ważył ponad 4kg.
    Widocznie taka uroda Nadii - będzie z Niej laska nieziemska po mamusi:kissing:
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    isiula:
    To dokładnie tyle co mój Staś obecnie.. A urodził się z hipertrofią dla odmiany, bo ważył ponad 4kg.
    Widocznie taka uroda Nadii - będzie z Niej laska nieziemska po mamusi:kissing:


    Isiula to przystopował troszkę, bo moja starsza urodzona 3200, w wieku 4m ważyła właśnie 7250g, tylko była butelkowa i może dlatego tak koksowała i jest spora do dzisiaj i wzrostem i wagą
    --
  5.  permalink
    Sysiu lekarz miwuka,ze ok,ze taki jego urok.. bo i ja i maz do malych nie należymy. Byl na cycu,ale z racji przyjmowania przeze mnie mocnych lekow na ten kręgosłup odstawilam go.
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    A ja muszę się pożalić bo we wtorek 16.04 wracam do pracy buuuuuu:neutral:

    Treść doklejona: 03.04.13 16:18
    kuleczka_69: Sysiu lekarz miwuka,ze ok,ze taki jego urok.. bo i ja i maz do malych nie należymy. Byl na cycu,ale z racji przyjmowania przeze mnie mocnych lekow na ten kręgosłup odstawilam go.


    no to to jest piersiowy tłuszczyk, podobno bardzo zdrowy, i jak dzieciaki stają się ruchliwe to szybko ginie, co innego gdyby był na butli i tyle ważył ale tak to jest dobrze:tooth:, no po za tym że jest ci ciężko
    --
  6.  permalink
    bardzo ciezko,szczegolnie teraz,ale chocbym miala sie zesrac (przepraszam), to sie nie dam:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    sysiajaw: Isiula to przystopował troszkę, bo moja starsza urodzona 3200, w wieku 4m ważyła właśnie 7250g, tylko była butelkowa i może dlatego tak koksowała i jest spora do dzisiaj i wzrostem i wagą

    No właśnie stanął w miejscu, ale jakoś słabo u niego z apetytem ostatnio. Je mało i rzadko, ale dopóki nie spada to się nie martwię.
    Już raz mieliśmy taki przestój, zatrzymał się na parę tyg przed 7kg i nie mógł tej granicy przekroczyć aż nagle w 10 dni przykoksował prawie 300g i od tamtego czasu znowu przestój. Widocznie taka jego uroda i przybiera falami:wink:

    sysiajaw: no to to jest piersiowy tłuszczyk, podobno bardzo zdrowy, i jak dzieciaki stają się ruchliwe to szybko ginie

    My w święta oglądaliśmy filmy jak moja (teraz 13-letnia) siostra była niemowlęciem. Też cycusiowa, a w wieku Stasia wyglądała jak ludzik Michelin:bigsmile:
    Śmialiśmy się, że jeden pośladek miała jak Staś całą dupcię:wink: Ale wylaszczyła się szybko jak tylko zaczęła się ruszać..
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Sysia Nadia pochłania dużę ilości jedzenia, apetyt miała od zawsze :wink: Nie wybrzydza, jest głównie na blw, ale łyżeczką tez czasem ją karmię, jej to wsio ryba co je, byle dużo. Na tyle dużo, że dziadkowie się martwią tą ilością i proszą by jej jedzenie zabrać...No ale przemianę materii to chyba po mnie odziedziczyła ;P no ja się i tak martwię jak durna....
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    sardynka85: ale śpiąc potwornie jęczy i stęka

    oj kochana, moja to tak stękała, ze ja w nocy śmiałam się dosłownie... :) Spać się nie dało! :)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    sardynka85: najgorzej jest tak od 3:00 do 6:00 - młody przy tym puszcza sporo bączków - może to coś z brzuszkiem?
    Czy Wasze dzieci miały takie objawy?

    Owszem... I podajemy Debridat, Dicoflor i Sab Simplex. Ja wtedy biorę Franka do łóżka i trochę się uspokaja. Najbardziej wtedy kiedy może pociumkać cyca:wink: Od kilku dni jest niestety gorzej - pojawiły się problemy z zasypianiem, a stękanie i wybudzanie się przez brzuch jest przez całą noc :sad:

    Bilia, łączę się z Tobą w laktacyjnym bólu. Ja od dwóch miesięcy próbuję sobie rozkręcić laktację... I nic:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Witajcie, mam pytanie do mamuś, które miały okazję rodzić więcej niż raz- czy drugi poród był podobny do pierwszego? Czy zauważyłyście jakąś zależność , że na przykład jak pierwsze dziecko było "przenoszone"/urodzone przed czasem to kolejne też?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Ulcia z mojego lenistwa tylko cyc i chyba z wygody jak u Ciebie.W piątek wybieramy się do PL więc zabiegani jesteśmy i jemy na szybko a mała szczęśliwa jak cyc jest na zawołanie.Powiem Wa że tak się przyzwyczaiłam karmieniem z piersi że jestem szczęśliwa że mam tyle pokarmu.
    Jeśli chodzi o ząbki to Oktawia od 4msc śliniła się niesamowicie,wpychała wszystko do buzi a ząbki wyszły po 6msc.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Hmm to u nas też niby była ta hipotrofia bo młody urodził się w 39 tc z waga 2650 g tylko, że ani razu nie usłyszałam takiej diagnozy choć USG robiło nam kilka lekarzy. Zawsze twierdzili, że mały i to wszystko. Kiedyś zapytałam się lekarza czy to nie za mało to mi odpowiedział, że po prostu po mnie jest taki bo ja jestem drobna i nie widzi żadnych nieprawidłowości.
    Za to moja mama usłyszała ze mną w ciąży o hipotrofii (urodziłam się w 38 tc z wagą 2700g ) widocznie taka nasza uroda, że rodzimy małe dzieci. Teraz za to młody koksuje i waży już pewnie z 9 kg :))))

    wow Mati mnie zadziwia;)
    Nadia modelka po mamusi:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    kuleczka_69
    a miał badaną Twój Matii tarczycę ?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Olenka79 a piłaś może herbatkę na laktację z herbapolu? Ja wystarczy, że popiję ją raz dziennie przez 2-3 dni i mam nawał (piłam bo lubię, ale muszę się stopować)...z tego co pamiętam u Ciebie są problemy hormonalne, więc pewnie nie ma co liczyć na cuda, ale może warto.spróbować?

    To jak mój zacznie dzisiaj szaleć to podam mu Bobotic...u nas branie do łóżka nie zdaje egzaminu, dopiero położenie nie brzuszku troxhę pomaga ale bez rewelacji, zawsze mi się wydawało, że jakby to były problemy z brzuchem to w dzień powinien marudzić itp. A nic takiego się nie dzieje...dopiero ok 3 nad ranem wszystko się zaczyna
    --
  7.  permalink
    Regi mial, bo ja choruje na niedoczynność i nie wyszło mu nic. Dzis byla lekarka u nas,dostaliśmy syropek na gardło. O wadze nie mówiła nic.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeApr 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Leszek ma kolki :cry::cry: i skazę białkową, byłam dziś u lekarza
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    A skąd wiadomo, że to na pewno skaza ? Venus spokojnie, wiele dzieci kolki ma i to prędzej czy później w okolicach trzeciego miesiąca przechodzi. A kiedy ma te kolki najczęściej ? Może ma za dużo wrażeń w ciągu dnia, bo i tak bywa. Kolka niekoniecznie musi być "brzuchowa", moze być też "mentalna".
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Venus, radze skontaktowac z doradca laktacyjnym,on Ci troche rozjasni sprawe. Jak chcesz moge dac Ci namiar do mojej pani doradcy. Przyjmuje w szpitalu nr2,moge zadzwonic do niej i Cie gdzies wcisnie. Co zalecil pediatra? Mm i odstawienie od piersi?
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Penny,ja Ci troszkę zazdroszczę,że Pupiszon taka waga piórkowa,bo moja waży około dyszki . Brzuszek ma jak mała piłeczka :wink: Uwielbia jeść,ale jest strasznie ciężka..
    --
  8.  permalink
    PENNY: niby wszystko jest ok, według siatek centylowych dla piersiowych dzieci jest tylko nieznacznie poniżej "idelalnej" wagi. Ale ja mam jakiegoś stresa, ze coś jest nie tak. No i u nas nie ma mowy o potrojeniu wagi urodzeniowej w 12 miesiącu.
    Weźcie mnie pocieszcie, że też macie takie szczuplaki...

    Pffffyyyyyyyyyy, Krzyś w swoich najchudszych czasach to się nawet na trzeci centyl nie łapał :tooth: a jak go na basenie rozbierałam, to kilka razy milutkie mamuśki rozbierające swoje pulchniutkie bobasy zakrzyknęły "O Boooooooooożeeeee! Czy Pani go w ogóle karmi????" ( za radą Anetki raz palnęłam, że oczywiście, ale tylko raz w miesiącu- przystawiam pierwszego, odstawiam trzydziestego :tooth:), a jak raz przyjechał do nas architekt i zobaczył Krzysia w samej pieluszce, to następnym razem przyjechał z jogurcikiem i bobofrutem :tooth:
    A teraz ten, no... przygotowuje się chyba do startowania w zawodach sumo :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    PENNY: : niby wszystko jest ok, według siatek centylowych dla piersiowych dzieci jest tylko nieznacznie poniżej "idelalnej" wagi. Ale ja mam jakiegoś stresa, ze coś jest nie tak. No i u nas nie ma mowy o potrojeniu wagi urodzeniowej w 12 miesiącu.
    Weźcie mnie pocieszcie, że też macie takie szczuplaki...

    Lila teraz waży 8 kg. Więcej chyba do roku nie przybierze. I w ogóle się tym nie przejmuję :)))
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Penny, moj szczuplak ma ok.9500g, a ma juz prawie 21 m-cy. Takze ten :wink:. A je takie ilosci,ze nie wiem gdzie to miesci.No ale ciagle tez w ruchu jest,caly dzien biega.
    14kg,to faktycznie koksik jest. moje obie cory sa szczuple i ajkos nie koksuja. Starsza ma 5 lat i wazy 17kg.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Leżę już w łóżku i czytam co napisałyscie i normalnie miód na moje oczy lejecie :-) zasne spokojniejsza :-)

    Ceri raz w miesiącu !!! Mistrzyni ciętej riposty B-)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Magda19800- ja rodziłam 2 razy i akurat w moim przypadku dwa porody bardzo podobne. Pierwszy trwał 2h40min, drugi 2h. Obydwie dziewczynki urodzone wcześniej- 36+6tc i 36tc, obydwie z taką samą wagą 2330g. I nawet pora dnia się zgadza niemal co do miuty: Natala-urodzona o godz. 20:52, Lusia o 20:54! Ale ja też o to pytałam przed porodem tu na forum i okazało się, że reguły nie ma.
    --
  9.  permalink
    i skazę białkową
    - Venus, z tym da sie zyc, Maks tez ma i po dobraniu w koncu odpowiedniej masci da sie zyc :), powoli sprawdzam na co bardziej uczulony jezeli chodzi i zawartosc mleka w produktach. A wiekszosci dzieciom to przechodzi okolo 2 roku zycia. A po czym stwierdzono skaze??. I jak tam twoja laktacja??

    Witam nowa mame. Laktacja sama sie wyrobi jak maly bedzie ssal ;).
    Moj maly tez mial grozbe ze przekroczy wage, bo mialam cukrzyce ciazowa, ale sie udalo i zmiescil sie w normie, 3630 :). Teraz wazy 6500
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeApr 3rd 2013
     permalink
    Sardynko85, piję, piję... Codziennie minimum 2 kubki. Są 2 Herbapolu i wypróbowałam obydwie (również inne: Hipp, Rossman, Bocianek - herbata i kawa)... Poza tym piję Karmi, kawę Inkę, dużo wody, jem kaszkę kukurydziną i co najmnie 3 x dziennie działam laktatorem. No i oczywiście Franek jest przy cycu ok 8 x po ok. 40 minut. Na szczęście jest cierpliwy i ciągnie chociaż niewiele mu leci. Tfu, tfu, tfu... :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.